Ondanks plensbuien OPGEWEKT FEEST IN ESPELO Rijssense vissers wonnen de beker Het nette stadje A.N.W.B. boekte in 1SS5 meer dan 100.000 nieuwe leden Babysitcentrale heeft vakantie Receptioniste Afscheid van de heer S. B. de Vries, leraar aan de Lagere Landbouwschool te Bathmen Johanna Tuller viste goed in de hengelwedstrijd voor scholieren Voorspoedige vlucht van Noyon Zaterdag 2 juli 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD De buurtschap Espelo vierde zaterdag, ondanks de talrijke plensbuien, opge wekt en onder grote belangstelling haar jaarlijks school- en volksfeest. Op een knus terreintje naast het gebouw „Het Trefpunt" aan de Valeweg, had de feestcommissie een grote tent laten plaatsen en waren enkele kermisattracties en kramen gegroepeerd. Hier werden 's middags de .volksspelen gehouden. In verband met de regen vond het kinderfeest 's morgens plaats in de grote tent, waar de jeugd zich naar hartelust vermaakte met de verschillende spelletjes, waar zij werd getracteerd en waar de heer B. Steenbergen uit Zwolle als gooche laar optrad. Met grote spanning werden zijn verrichtingen gevolgd. Tussen de buien door mochten de verschillende klassen draaien in de zweefmolen, hetgeen ook een prettige attractie vormde. De kinderspelletjes bestonden uit stoelendans, eierlopen voor de meisjes en blokkenrapen voor de jongens. Het hoofd dei- school, de heer Hol en de onderwijzeres mej. E. van de Ridder werden hier bij gestaan door de leden van de Commissie. De volksspelen konden, doordat het weer 's middags opklaarde, in de open lucht worden gehouden. Daarvoor had den zich een groot aantal deelnemers en deelneemsters aangemeld. Ringsteken met de landboüwtractor, stoelendans voor dames en heren, fietsen met hindernis sen voor dames, hardlopen met hinder nissen en kruiwagenrijden voor paren, een bromfietsrace met hindernissen en ten slotte het touwtrekken voor groepen van 5 personen,- brachten vaak grote spanning en hilariteit. TOUWTREKKEN Vooral het touwtrekken werd met spanning gevolgd, want enkele groepen hadden het er op gezet om de groep Jansen (Hengeveld), die elk jaar de sterkste bleek, deze keer te onttronen. Dat is ook inderdaad gelukt. Het was de groep Klaasses (Dijkerhoek), die na een enorme krachtsinspanning nu met de ere palm ging strijken. De groep Vruggink werd tweede, zodat de groep Hengeveld deze keer geen pry's won. Maar zij beraadt zich nu al voor het volgend jaar. Bij de bromfietsrace waren de mannen het snel ste. De meisjes hadden ook minder snelle brommers. De jury meende toch een troostprijs te moeten toekennen aan de snelste brom-dame, mej. Gerrie Reijlink, Dijkerhoek 92. TONEELAVOND De feestelijkheden werden vrijdag avond geopend met een toneelvoorstel ling in de grote tent. De pas opgerichte Espelose Toneelvereniging maakte haar debuut met de opvoering van het vrolijk toneelspel in 3 bedrijven van Gerard van Dijk „O,oom Albert toch", dat dit voorjaar ook werd opgevoerd door de C.J.V. „De Vriendenschaar" uit de Beu- seberg- Het werd een goed debuut, want de aanwezigen hebben hartelijk gelachen om de vaak komische situaties, die zich op het geïmproviseerde toneel voorde den. Spelers en speelsters hebben zich uitstekend van hun taak gekweten, ge zien ook het feit dat de meesten voor de eerste maal op de planken stonden. Er was bijna iets mis gegaan, want Hans Toorneman, die de rol va n Toon Veld huis, jJe postbode zou spelen werd ziek. Maar Herman Schooien van „De Vrien- denschaar"werd bereid gevonden in te vallen. Hij droeg het stuk met zijn leuke spel. De verdere rolverdeling was als BESCHERMT &BRUINT SNÉL De hengelwedstrijd tussen de hengel- verenigingen „Ons Genoegen" te Rijssen en „De Rietvoorn" te Holten, die woens dagavond bij de Roudaalterbrug onder Markelo gehouden werd, is gewonnen door de Rijssenaren. Het was nog even dubieus of de wedstrijd wel gehouden zou worden, want de stuwen in de Schip beek waren gestreken en dan is er voor de vissers weinig eer te behalen. Dat bleek naderhand ook wel toen men be sloten had om de wedstrijd toch maar door te laten gaan, want alleen de heren A. J. Schreurs en H. Otten uit Rijssen wisten resp. 16 en 15V2 cm vis op de wal te brengen. De overige achttien henge laars moesten met lede ogen aanzien, dat hun dobber hun telkens snel voor bijschoot in het nu veel sneller stomende water. In café „De Poppe" heeft de heer G. L. Scholten, bestuurslid van „De Riet voorn" met een toepasselijk woord sym bolisch de beker aan de winnaars uitge reikt, want deze was nog niet gearri veerd en men heeft er verder een biertje op gedronken. FEUILLETON volgt: Albert van Zon en zijn zoon Jos van Zon, de heren J. W. Vruggink en E. Markvoort, Wiesje Heeremans, alias Wiesje Eseling, mej. Bertha Schippers, Andrea van Duivenvoorde, mevr. Prins- Schippers, A. v. d. Tuyn, Freek Schip pers, Dora, mevr. Krikkink-Brinkman, Mr. Jan Pieter Heeremans, de heer J. G. Prins, Louise Heeremans-Esseling en mevr. Hol-Groothoff. De heer F. J. Hol, die deze avond met een kort welkomstwoord opende, heette nog in het bijzonder welkom de heer A. J. Snijders, voormalig hoofd in Dijker hoek met zijn echtgenote. Na afloop dei- voorstelling dankte hij de spelers en alle medewerkers aan het feest en huldigde hij de heer Schooien, die een present onder couvert werd overhandigd, terwijl diens verloofde bloemen werden aange boden. Ook voor de zieke Hans Toorne man, was een presentje gereserveerd. In de grote tent van de heer K. 'ter Horst te Ommen, waar de heer Visser uit Okkenbroek op uitstekende wijze het buf fet verzorgde, werd de beide avonden prettig en gezellig gedanst op de tonen van „Las Cabanas" uit Deventer. De uitslagen van de kinder- en volks spelen zijn als volgt: Kinderfeest: Stoelendans: le klas: 1. Toosje Nijenhuis, 2. Willemien Vruggink, 3. Dinïe Meilink. 2e klas: 1. Bertje Krik- kink, 2. Johan Meilink, 3. Wim Baltes. 3e klas: 1. Theo v. d. Linden, 2. Dinie Krikkink, 3. Anton Jansen. Eeierlopen meisjes: Klassen 4 t.m. 6: 1. Toos Lubbersen. 2. Bertha Tuitert, 3. Fennie Rensen. Blokken rapen jongens: alsvoren: l. Herman Nikkels, 2. Wim Boode, 3. Johan Marsman. Alle kinderen kregen een prijsje van de commissie, waarvoor een flink bedrag was ingetekend. Volksspelen: Ringsteken met land boüwtractor: 1. G. J. Luggenhorst, 2. W. Vruggink, 3. Truitje Prins (een keurige prestatie), 4. J. Reijlink D 92 en 5. G. J. Beltman. Stoelendans dames: 1. Dika Blankena, 2. Mine Nikkels, 3. Henny Nijland, 4, Gerrie Bekkernens, 5. Toos Lubbersen en 6. Dikie Jansen. Stoelendans heren: 1. D. ten Dam, 2. E. Krikkink, 3. G. Paalman, 4. M. Bal- tus. Fietsen met hindernissen dames: 1. Bertha Schippers, 2. Mine Nikkels, 3. Willy Wechstapel, 4. Hendrika Baltus. Hardlopen hindernissen voor paren: 1. Dika Krikkink-W. Rensen, 2. G. J. Jan sen en verloofde, 3. E. Krikkink en echt genote. Kruiwagenrijden voor paren: 1. D. J. Nijland en echtgenote, 2. E. Krikkink en echtgenote, 3. W. Vruggink en echtge note. Touwtrekken1. Groep Klaasses, 2. Groep Vruggink. Bromfietsen met hindernissen: 1. W. Rensen, 2. J. Reijlink, D 92, 3. G. Paal man, N 54, 4. A. ten Dam Gzn., 5. D. Jansen, 6. G. J. Beltman, troostprijs: Ger rie Reijlink, D 92. (VERVOLG) door Gré de Boer 12) Die avond thuis was Huib korzelig. Zijn vrouw merkte het en vroeg: „Is er wat? Zijn er moeilijkheden?" „Welnee, niks aan de hand. Een beetje druk gehad misschien." „Doe dan wat kalmer aan. Je bent geen twintig meer." „Nee, vier en veertig," snauwde hij. „Dat hoef je me niet te vertellen." Nel keek hem verontwaardigd aan. „Nou, blaf alsjeblieft tegen je klanten, hé? Als jij wat hebt, dat je dwars zit, is dat dan soms mijn schuld?" „Mens, zanik niet; er zit me niets dwars. Ben jij altijd opgewekt?" „Als jij niet sjachrijnig bent, ja. Maar ik zal m'n mond wel houden, hoor." RECREATIE De kleine gemeenten die in de zomer maanden lnm bevolking met een veel voud aan toeristen zien toenemen, mogen er naar de mening van de A.N.W.B. wel aanspraak op maken dat zij een tege moetkoming ontvangen in de kosten die dit meebrengt. De toeristeninvasie betekent namelijk wél grotere welvaart voor de gemeente naren die over hun hogere inkomsten belasting betalen aan het Rijk maar niet voor de-gemeente zelf, die alleen de lasten draagt. Zou het Rijk die gemeen ten niet een extra uitkering kunnen geven uit het Gemeentefonds? Dat moet dan wel snel gebeuren, want anders zijn tal van gemeenten tot het invoeren van die onsympthieke belasting overgegaan vóór het zover is Ermelo is al in de voet sporen van Valkenburg getreden en wil „het kwartje" zelfs ook gaan heffen van kampeerders en caravanners, hoewel de Gemeentewet deze belasting alleen moge lijk maakt op gasten in hotels en pen sions. Het lijkt de Bond uiterst moeilijk er weer af te komen. De A.N.W.B. be pleit dus nogmaals met klem: Overheid, doe iets voor de kleine recreatie-gemeen ten. Wat betreft de natuurbescherming en monumentenzorg zou de A.N.W.B. er een pleidooi voor willen houden om het totale subsidie voor 1967 aanzienlijk te verhogen en van dat bedrag een groter percentage voor de restauratie van woon huizen te bestemmen. WEGENWACHT In de loop van het jaar 1966 zal het net van stations zijn voorlopige voltooiing bereiken, wanneer de 4 nog te bouwen steunpunten bij Hoogeveen, Hengelo, Breda en Middenmeer zullen zijn openge steld. Vanaf dat moment zal geheel Ne derland via de mobilofoon bestreken kun nen worden. Eind 1965 werd besloten af te zien van het alarmeren van wegenwachten door middel van de semafoon. In plaats daar van zal er in de toekomst nog een extra wegenwacht op het station in reserve worden gehouden. Thans zijn alle Wegen wachtstations continu bemand. Een zorgenkind blijft het ernstige te kort aan meldingsmogelijkheden langs de onbebouwde autowegen. Waar bebou wing aanwezig is en telefoon voorhanden De stemming was die avond bedorven en zelfs de kinderen bemerkten, het. Huib zat naar de televisie te kijken, rookte een sigaar half op en smeet hem toen in de asbak. Om tien 'uur ging hij naar boven. Terwijl hij zich uitkleedde dacht hij aan hetgeen hij op de bruiloft had beweerd. Flauwekul natuurlijk, want wie zou zo gek zijn om met een vent van vier en veertig op sjouw te gaan? Een fatsoenlijk kind deed zoiets natuurlijk niet. Nee, dat grapje ging hem vier flessen drank kos ten. En daar was ook nog wel overheen te komen, maar dat gemene gezicht van die Van OorschotHoe staat het met de flessen Schnaps? We hebben vandaag dè 31e, buurman. Ja, en morgen de eer ste en overmorgenVal in mekaar, stuk ongeluk. Een verstandig mens zou er verder over gezwegen hebben. Maar neede hebberige Van Oorschot denkt alleen maar aan zijn flessen jajem. Nou, je zult ze hebben. Ik hoop alleen maar, dat je je er Hij trok zijn pyama aan en sloeg het dek open. Eigenlijk gunde hij het zijn buurman niet. En Klaas nog minder. Als hij het eens probeerde met de een of an der? Ja, maar wie? Hij had geen idee. Waar tik je zo gauw een beetje het aan zien waard zijnde dametje oj) de kop? Je kon toch moeilijk elke aardige griet aan- zorgt de A.N.W.B. voor een sterke uit breiding van het aantal meldingsposten. Doch waar een en ander ontbreekt staat ook de A.N.W.B. vooralsnog machteloos. „Moge Nederland nimmer in deze bescha mende toestand berusten!", aldus het jaaroverzicht. De sterkte van het Wegenwachtkorps bedroeg op 31 december 1965: 3 hoofd inspecteurs, waarvan 1 instructeur; 12 inspecteurs, waarvan 1 instructeur; 36 verkeerswachters, die tot taak hebben om vanuit het station per mobilofoon de we genwachten op de routes efficiënt te be geleiden; 294 wegenwachten. Het totaal aantal hulpverleningen in 1965 bedroeg 264.547 (1964 236.253). ■AUTOMOBILISME De verkoop van personenauto's in Ne derland ondervond een veel' grotere stij ging, namelijk met 36 tot het record cijfer van rond 307.000 stuks (vorig jaar 225.000). Ondanks deze vergrote omzet was er een zich meer en meer verscher pende concurrentie merkbaar. Meer dan 92 van de nieuw gekochte auto's ligt in de prijsklasse tot f 10.000, -- en 58 c/ van het totaalligt beneden f 6000,cijfers die de laatste jaren vrij wel constant bleven. De prijzen op de tweedehands markt vertoonden een dalende tendens. De ver hoogde welvaart doet kennelijk het pu bliek gemakkelijker tot het kopen van een nieuwe auto besluiten. Toch werden er het afgelopen jaar nog 481.000 gebruikte personenauto's verhandeld (vorig jaar ook 481.000). Ook de import van gebruik te auto's en wrakken bleef gelijk (43.000 exemplaren). In 1960 bedroeg dit aantal rond 13.000. De Babysit-centrale zal wegens de va kanties gedurende dc maand juli geen opdrachten kunnen aannemen. Te Hengelo slaagde voor het diploma receptioniste mej. M. C. M. Heek, dochter van de gérant van hotel „Hoog Holten". klampen en zeggen: Luister eens, juf, het gaat om een soort weddenschap. Zou u een avondje met me uit willen? Zo'n griet lachte je natuurlijk in je gezicht uit. Hij ging in bed zitten, de hand onder het hoofd en dacht na. Nou heb je zoveel kennissen, Huib, dat je dat nu niet op de een of andere manier kunt versieren. Re ken eens even uit, wat je dat scheelt. Je hoeft geen vier flessen te kopen en weg te geven, en inplaats daarvan krijg je er vier, die je dus niets kosten. Nu ja, het avondje uit kost natuurlijk een paar cen ten, maar daar heb je dan ook je plezier van. Maar met wie? Een half uur later kwam Nel Hartog boven, keek paar haar man, die met de ogen dicht schijnbaar lag te slapen. Zacht kleedde ze zich uit. Huib hield zich sla- pende, maar hij hoorde het middernach telijk uur nog slaan, zonder dat hij een oplossing voor dit probleem gevonden had. HOOFDSTUK 5 Drie dagen later was er 's morgens een lijvige brief bij de post. Huib sneed de enveloppe open en begon de brief te le zen. Zozo, de heren van het expertise bureau waren het met zijn advies niet In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, werd don derdagmiddag j.i. officieel afscheid ge nomen van de heer S. B. de Vries, in de grote zaal van Hotel Boode, te Bathmen. Staande en met een hartelijk applaus door de aanwezigen werd de lam. De Vries bij hun binnenkomst ontvangen en waarbij tevens bloemen werden aange boden. Door de heer B. J. J. Groot-Brons voort, voorzitter van het schoolbestuur werd namens dit bestuur en de Commis sie voor Landbouw-onderwijs aan de fa milie de Vries deze afscheids-receptie aangeboden. Het is aldus spreker, een groot voor recht, de gehele familie in ons midden te hebben om op deze bijzondere dag af scheid te kunnen nemen. Als eerste werd hierna het woord ge geven aan de heer Groeneveld, secretaris van de commissie voor landbouw-onder wijs, welke o.m. zei dat de heer de Vries bijna een halve eeuw, actief als onder wijzer voor de klas heeft gestaan. Eind 1960 kwam de heer De Vries in Bathmen als leraar aan de Lagere Landbouw school, welke toen was gevestigd in de Poll. Reeds in februari had de heer de Vries zijn 65-jarige leeftijd al bereikt, maar heeft zich toen direct bereid ver klaard om door te gaan tot het eind van de cursus. Hiervoor werd dan ook namens de O.L.M. nog hartelijk dank gezegd, en de wens uitgesproken, dat de heer en mevr. de Vries nog van eeii lange levens-avond mogen genieten. Een geschenk onder couvert werd hierbij aangeboden. Na mens de drie Coöp. t.w. de Aankoopver.; Boerenleenbank en de Zuivelfabr. werd gesproken door de heer de Haan, welke dank uitsprak voor het werk gedurende de afgelopen 6 jaren, op het gebied van de landbouw, waarbij deze 3 Coöp. van zelfsprekend zo nauw verbonden zijn. Als geschenk werd een boekenbon overhan digd. Als vertegenwoordiger van het Ge meentebestuur en bestuurslid van de O.L.M. sprak de Wethouder Markvoort. We leven hier in een agrarische ge meente en weten als gemeentebestuur maar al te goed, dat door algehele sa menwerking en aktiviteit, bloei van onze gemeente te verwachten is. Aan die ak tiviteit mijnheer de Vries heeft U als leraar een groot aandeel gehad, en spre ken dan ook de wens uit, dat U thans na gedane arbeid met de Uwen nog vele jaren van de welverdiende rust mogen genieten. Namens dir., onderw. pers. en mevr. Boode werd het woord gevoerd door de heer Stukker. Voor een veelzijdig iemand zoals U, aldus spreker, is het niet zo moeilijk om een passend cadeau te vin den. Hierbij werd een electr. boor aan geboden. De heer G. Beltman (Zuidloo) sprak namens de oud-leerlingen. Deze gaf ondermeer te kennen, een tip top on derwijzer, waarvan wij als oud-leerlin gen de vruchten kunnen plukken. Na mens hen werd een gazon-machine aan geboden. De heer Brinkman oud dir. van de kweekschool te Hengelo (O.), sprak niet alleen dank uit voor de school, maar ook als goede vriend. Ook hierbij werd de heer de Vries een boekenbon overhandigd terwijl mevr. de Vries bloe men werden aangeboden. De heer Wis- selink, dir. van de Landbouwschool Bathmen, sprak enkele persoonlijke woorden. Deze 6 jaar in Bathmen ma ken wel niet zo'n groot aandeel uit, maar zijn wel zo belangrijk. Toen voor 6 jaar geleden, de heer de Vries werd benoemd, wist men te doen te hebben met een on derwijzer in hart en nieren en wisten dan ook dat we geen kat in de zak hadden gekocht. We hebben het dan ook zeer gewaar deerd, om Uw schouders te zetten onder het nieuwe leerprogramma. Door Uw be scheidenheid waren Uw meningen vaak waardevol. U hield van orde en regel maat, hetgeen beslist nodig is bij de op voeding van de jeugd. Wij hopen dat het ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder eens. Het uitgerekende bedrag vonden ze te hoog. Dat was de tweede keer al dit jaar, dat ze zijn advies niet accepteerden. Wat mankeerde die lui in Den Haag toch tegenwoordig? Rustig las Huib het betoog en moest toegeven, dat een paar punten wel de moeite waard waren om nog eens mot Kamphuis te bepraten. Hij moest er mot een maar heen rijden. Hoe eerder deze zaak achter de rug was, des te beter. Konden ze tenminste zien in Den Haag, dat hij werkte voor zijn salaris. Om half tien zette hij zijn wagen bij de garage neer en bekeek de beschadigde vrachtauto nog eens. Kamphuis zou er misschien niet zo best over te spreken zijn, maar hij zou toch moeten toegeven, dat het op een andere manier ook kon en dat bespaarde misschien twee of drie honderd gulden. Hij liep nadenkend door de garage naar liet kantoortje, waar Joseiïen aan het telefoneren was. Gelijk, toen hij bin nenkwam, legde ze de haak neer. „Hallo, Jos. Waar is dc baas?" „Morgen, meneer Hartog. Meneer is een nieuwe wagen halen in Amersfoort." „Toe maar." Hij lachte. „En durft hij zijn knappe typiste zo maar- alleen te laten?" Haar gezicht betrok. „Ik ben best in U door God gegeven mag zijn om na Uw onderwijzende taak, veel tijd nog zal kun nen besteden aan Uw hobbies en wensen U en Uw familie nog vele gelukkige ja ren. Hierna sprak de scheidende leraar woorden van dank. „Daar sta ik nu dan", aldus spreker, ik heb het gehaald en daarvoor ben ik zeer dankbaar. Toen ik hier kwam deed ik een ontdekking, helpen een school op poten zetten, en heb dit als een ver frissing gevonden. Voor mij persoonlijk zijn deze 5 jaar beslist de belangrijkste geweest. Spreker bracht dank aan de ouders van de leerlingen voor de mede werking verleend aan de opbouw van de jeugd, want deze vorm van onderwijs kan ik bij iedereen aanbevelen, ze kunnen zich hier bekwamen en hierop verder bouwen. Hierna bracht hij hartelijk dank aan alle sprekers voor hun woorden en de aangeboden cadeaus, speciaal ook de organisatoren van deze middag, en ver der iedere aanwezige voor de blijk van belangstelling. Aan het slot sprak de heer B. J. J. Groot Bronsvoort, mede namens de schoolbesturen een woord van dank aan allen welke deze middag hebben doen slagen en wenste de familie de Vries toe, nog van een lange en prettige levéns- avond te mogen genieten. Aan de door de Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" aan de Wippert.in de Schipbeek gehouden hengelwedstrijd voor scholieren namen zaterdagmiddag, ondanks de minder gunstige weersom standigheden, dertig leerlingen van de Lagere scholen uit Holten, Larensebroek en Markelosebroek deel. Er werd met grote overgave gevist en het resultaat was, dat zeven prijzen konden worden uitgereikt. Het enige meisje dat meedeed, de 11-jarige Johanna Tuller van de o.l. dorpsschool in Holten veroverde met 17 cm de tweede prijs. De eerste prijs werd gewonnen door Eppie Klein Teeselink van de School met de Bijbel te Holten met 18 cm. De verdere uitslagen waren: 3. Johan Dijkerman, Larensebroek;4. Jan Vrielink, Larensebroek; 5. Joop Arfman, Dorpsschool. 6. Jan Ruiterkamp en 7. Jan Landeweerd beiden van de School in het Larensebroek. Tijdens de wedstrijd werden de deel-, nemers getrakteerd op een reep choco lade. Na afloop heeft de heer G. Wolters, die met de heer G. Jansen, de leiding had van deze wedstrijd, de prijzen uitge reikt bestaande uit allerhande vistuig. De vlucht vanaf Noyon is voor de le den van „De Bergvliegers" een heel wat voorspoediger vlucht geworden dan de rampvlucht van Creil. Na die zaterdag leek het er o"p, dat de meeste duivenhouders er wel mee op konden houden, maar er zijn nadien nog tal van duiven op de hokken terugge keerd. Bovendien had men nog vogels in reserve, zodat men zaterdag jl. met 62 duiven kon deelnemen aan de vlucht vanaf Noyon. Afstand 385 km, uur van lossing 9.10 uur. Aankomst van de eer ste duif, van de heer C. W. Reeves, 14.10.20 uur. De volledige uitslag was: 1, 5, 6 en 9 C. W. Reeves, 2 en 13 W. Aaf- tink, 3, 7 en 14 H. J. Aaftink, 4 en 10 D. Muller, 8 en 11 G. Veldhuis, 12 L. Gazan, 15. G. Steunenberg. De prijs was voor de heer C. W. Reeves, de scheerweg voor de heer W. Aaftink. Dc totale stand is nu: H. J. Aaftink 411.1 p., G. Veldhuis 344.1 p., D. Muller 342.9 p., C. W. Reeves 325.8 p.. L. Gazan 285.8 p., W. Aaftink 239.4 p., G. Steunen berg 228 p., W. Willems 203.9 p., F. Mees ter 117.9 p., H. Wansink 104.5 p., H. J. ten Velde 57.1 p„ Joh. Paalman 56.4 p. en H. van Beek 36.7 p. staat om op mezelf te passen, meneer Hartog." I-Iij knikte vriendelijk. „Daar ben ik wel van overtuigd, Jos. Ergens in deze we reld loopt een aardige jongeman rond, die op het moment nog niet weet, dat jij eens zijn vrouw zult worden. Als hij het wist, vloog hij in ijltempo hierheen om je in zijn armen te nemen." Ze bevroor nu helemaal. „Bent u hier gekomen om complimentjes te maken, meneer Hartog?" Hij lachte vrolijk. „Nee, schoonheid, na tuurlijk niet. Anders had ik niet naar je baas gevraagd. Enig idee, wanneer hij hier zal zijn met z'n nieuwe slee?" „Om te beginnen is het een gewone V.W. Standard en ik reken over een uur tje. Meneer is met de tweede trein naar Amersfoort gegaan." „Hij haalde zijn schouders op. „Dan heb ik pech gehad. Het gaat om die vracht wagen van Singels, zie je? De heren vin den de kosten nog te hoog." „U zou ze kunnen adviseren het zelf eens te proberen," opperde het meisje. Hij keek door de half duistere garage. „Ja, dat is een idee. Ze zouden zich af vragen of ik plotseling een tik van de molen gekregen heb." (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2