Uit liet plaatselijk Parlement V.V.y, VAKANTIEPROGRAMMA AGENDA KERKDIENSTEN Aanvang zomeropruiming Canadese Pelgrimage naar Holten Zitting woonruimte-commissie Leraar Duits Geslaagd Burgerlijke Stand Gevonden en verloren Benoeming ter secretarie Zaterdag 2 juli 1966 No. 26 Jaargang 18 IlfïENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 Uitgave van de Stichting ,JIoltens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 05^83 - 1231j Adv.-prijs 1-15 mm. (a contant) 3,Iedere mm. meer f 0,12 Eervol ontslag voor dokter Nagelhout. De heer Wilpshaar hoofd van de Kolschool. Grondaankoop in villaterrein. Krediet voor de bouw van 49 woningwetwoningen. Bouw van school gestopt wegens geldgebrek. In de donderdagavond gehouden verga dering van de raad was bij de ingekomen stukken een verzoek van dokter J. P. Nagelhout om hem met ingang van 1 augustus a.s. ontslag te verlenen als ge meente-arts in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op voorstel van B. en W. werd dit ont slag op eervolle wijze verleend onder dankzegging voor de vele en langdurige diensten de gemeente bewezen. Het voor stel van B. en W. om dokter Nagelhout te vragen nog een maand langer als ge meente-arts te blijven, zodat de raad in. de oude samenstelling van hem nog af scheid kan nemen, werd gaarne aanvaard. ONDERZOEK GELOOFSBRIEVEN Op verzoek van de voorzitter mr. W. H. Enklaar namen in de commissie tot on derzoek van de geloofsbrieven van de ge kozen raadsleden zitting de heren J. Riet berg, A. Jansen, H. Klein Velderman en G. Landeweerd. Nadat de heer Rietberg als rapporteur had medegedeeld, dat alle brieven in orde waren bevondem werden als leden van de nieuwe raad toegelaten de heren W. ten Berge, J. H. Bossehers, G. Brands, A. Jansen, H. Klein Velder man, G. Landeweerd, H. Meerman, J. Rietberg, H. Rietberg, E. M. van Schoo- ten, D. J. Wansink, A. Westerik en J. Wiggers. GRONDAANKOOP Met veel genoegen nam de raad kennis van de mededeling van B. en W. dat over eenstemming was bereikt met de heer J. Vroege te Voorburg over de prijs van ruim tien hectare grond in het voor villa- bouw bestemde terrein in de Look en zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met het voorstel om deze tien hectare aan te kopen voor de prijs van f2.25 per m2. Op een vraag van de heer Jansen deelde de voorzitter mede, dat van de heer Van Ommen nog pl.m. 2 hectare moet worden gekocht, alsmede nog een klein perceeltje van de heer T. Rietman te Ommen. Mocht de heer Rietman eige naar willen blijven, dan bestaat hierte gen niet het minste bezwaar. Hij kan het perceeltje alsnog aan de gemeente ver kopen, maar moeite zal men er niet voor doen. De aankoop van de heer Vroege was voor de voorzitter aanleiding om nog even terug te komen op de vorige zitting van de vroedschap, waarin deze kwestie ook reeds aan de orde kwam. B. en W. stelden de raad toen voor om dit perceel te kopen voor f228.937;50, onder beding dat de heer Vroege drie bouwpercelen ter groot te van 0.56.75 hectare hieruit zou mogen houden. De heer T.en Berge verklaarde toen ernstig bezwaar te hebben tegen het buiten de koop houden van drie percelen. Een bezwaar, dat de andere leden deel den, zodat B. en W. hun voorstel terug namen. Mr. Enklaar verklaarde dankbaar te zijn voor de toen gemaakte opmerkin gen, die terecht waren. Een constructieve bijdrage. Ere wie ere toekomt. De heer Sprokkereef verklaarde blij te zijn met deze aankoop, maar zou nu ook wel eens spijkers met koppen willen slaan. Hoe staat liet eigenlijk met de ont wikkeling van dit grote plan. Het is een prachtig project, dat zo snel mogelijk ge realiseerd moet worden. De voorzitter zou dit evenals de heer Sprokkereef en de andere heren ook graag willen, maar financieringsmoeilijk heden werken vertragend. Al te veel zor gen moet men zich echter niet maken, want voor een dergelijk object zal altijd belangstelling blijven bestaan. Villa-terreinen moeten er zijn en wij menen op goede gronden met dit plan een goede zet te hebben gedaan. Op finan cieel gebied zijn de toestanden momen teel in hoge mate abnormaal. We moeten niet gaan filosoferen en de klok niet te rug draaien. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Jansen deelde de voorzitter mede, dat de complexwaarde bij de koop van de tien hectare een rol heeft gespeeld en mede een reden is geweest om een kwartje per vierkante' meter meer te be talen. Men moet vooral niet uit het oog verliezen dat eigenaren die een paar jaar geleden verkochten ook rente hebben ge vangen. Een voorstel van B. en W. om aan het rijk voor f1060,— 'n klein, strook je grond te verkopen in verband met het aanleg gen van een rijwielpad ontmoette geen bezwaar, doch bij de heer Klein Velder man de opmerking ,,'t rijk is niet royaal" en bij de heer Landeweerd de verzuch ting „de gemeente moet gewoonlijk duur der kopen". Ook ging de raad accoord met het voorste] tot intrekking van de raadsbe sluiten tot verkoop van bouwterreinen aan de heren A. Berkel te Oldenzaal en H. A. Jongman te Hoogeveen, De heer Sprokkereef betreurde het dat een derge lijk besluit moest worden genomen. De bouwterreinen zullen vandaag of morgen wel hun weg vinden, maar intrekking van een besluit van verkoop is voor spr. een teken aan de wand. BENOEMINGEN Als hoofd van de openbare lagere Kol school werd met algemene stemmen be noemd de heer H. Wilpshaar, onderwijzer aan de o.l. Dorpsschool, terwijl tot leraar Biologie aan de afd. HAVO van de open bare scholengemeenschap benoemd werd de heer Ir. E. M. Bunders te Lisse, leraar aan een middelbare land- en tuinbouw school te Warmond. WONINGBOUW Een voorstel tot het aanvragen en aan vaarden van rijksbijdragen en -voorschot ten (f 1.430.065,04) ten behoeve van de bouw van 49 woningwetwoningen werd z.h.st. aanvaard. De woningen, die ge bouwd zullen worden door de fa. Vuk- kink, zullen een huur moeten doen van f 24,90 per week. Het kan beslist niet goedkoper. De heèr Jansen noemde deze huurprijs stevig, maar er worden mooie degelijke huizen gebouwd en dit is belangrijker dan een auto. BOUW KOLSCHOOL GAAT NIET DOOR Gebrek aan geld stagneert de bouw van een noodschool voor openbaar on derwijs in het Kolplan. De fundamenten zijn reeds gelegd, maar hierbij zal het voorlopig moeten blijven. De opdracht tot het bouwen is geannuleerd. Zodra er ka pitaal los komt, zal er verder worden ge bouwd, doch voorlopig zal men zich moe ten behelpen met het voormalige kleu terschoolgebouwtje van de Ver. Volks onderwijs. Met de heren Westerik en Rietberg, die het verschrikkelijk vonden dat voor een zo belangrijke bouw geen geld op tafel kan komen, was iedereen het eens, maar er is volgens mr. Enklaar niets aan te doen. De overheid verkeert financieel in een hachelijke positie en moet de bouw temporiseren. Aan een verzoek van de A.N.W.B. om voor het plaatsen van z.g. transparante wegwijzers aan het begin van de Rijssen- seweg en bij de O.A.D. een subsidie te verlenen van f5125,65, kan niet worden voldaan omdat er geen geld voor is. Aan de A.N.W.B. zal worden medegedeeld, dat men in principe niet tegen het verlenen van deze subsidie is en dat later alsnog zal worden bijgedragen. De heer Landeweerd kon het met het principe besluit niet eens zijn en verlang de aantekening te hebben tegengestemd. Hij zag in het plaatsen van wegwijzers een eerste taak voor het rijk. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. om de grond waarop het huis staat van de heer Lensink aan de Rietmolen straat te verkopen aan de hr. T. Hofman. Met de opmerking van de heer Ten Berge dat de gemeente voldoende grond houdt voor aanleg van weg en breed trottoir zal rekening worden gehouden. RONDVRAAG Bij de rondvraag verklaarden de heren Jansen en Rietberg zich niet gelukkig met het gewijzigde tracé van het begin van de Beusebergerweg. Een leek kan zien, dat hier fouten zijn gemaakt. Men heeft geen rekening gehouden met het feit, dat het hier een uitgang betreft voor trailers. De bochten zijn veel te schel'p. Dé voorzitter deelde mede, dat reeds contact werd opgenomen met de Kon. Heide Mij, waarmee begin augustus zal worden gepraat. Op verzoek van de heef Ten Berge zul len B. en W. met suggesties komen be treffende de namen voor nieuwe straten in het Kolplan-Oost. Laat men dit zo gauw mogelijk doen, zodat de mensen di rect weten aan welke straat ze komen te wonen. Ook zou de heer Ten Berge de tuin voor het BB-gebouw aan de Oranjestraat graag eens een goede opknapbeurt wil len geven. De voorzitter verklaarde overtuigd te zijn van de noodzaak hiervan, maar hier ligt een taak voor de provincie en niet voor de gemeente. De heer Westerik vroeg aandacht voor de bank met fontein in het parkje aan de Molenbelterweg en de lieer Meerman ergerde zich aan afval, dat op tal van plaatsen in het Kolplan wordt gedepo neerd. Naar aanleiding van oen opmerking van de heer Meerman over de gevaarlijke verkeerssituatie aan het begin van de I-Ielhuizerweg (afrit Holterweg) deelde de voorzitter mede, dat de Raalterweg bin nenkort zal worden aangegeven als „voorrangsweg". De aandacht van de vakantiegangers, die in onze gemeente vertoeven wordt ge vestigd op de navolgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogramma. Wij heten hen van harte welkom in onze gemeentè en hopen, dat zij hier prettige dagen in de vrije natuur mogen doorbrengen, begunstigd door heerlijk zomerweer. De afgelopen week was het weer bijzonder triest, maar het lijkt er op, dat de zomer terugkeert. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen afhalen. DANSEN Zaterdag, 2 juli 7.30 uur. Grote Dans- ien Showavond in Amicitia m.m.v. „The Rooking Drifters". 7.30 uur. Dansen in het Bonte Paard te Dijkerhoek m.m.v. „The Sensation Rockets". BEZOEK KAASBOERDERIJ Dinsdag, 5 juli tussen 7 en 8 uur 's avonds. Bezoek aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enig zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over him verdere bedrijfsvoering iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich vóór 's middags 12 uur voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen f 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV-HOL TERBERGRIT Woensdag, 6 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobus- tocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalseberg en Hellen- doornseberg, met prachtige vergezichten over Salland en Twiente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf provinciën" op de Hellendoornse- berg. De tocht duurt van plm. 14-17 uur. De kosten bedragen f 2,50. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het V.V.V.-bureau ,tel. 1533. De administrateur, de heer Kers, gaat mee voor explicatie. ZOMERZANGAVOND Woensdag, 6 juli, 20 uur, wordt oen zomerzangavond gehouden in de Ned. Herv. Kerk met solistische medewerking van Kees Deenik, bariton, die ook de leiding van de samenzang zal hebben. Begeleiding van de koorzang door Wim Jansen. Aan het orgel Anton Koopman, trompetist Egbert Voordes. De avond gaat uit van de Bijbelkioskvereniging „B.K.V." met medewerking van de drie plaatselijke zangkoren. Het belooft een bijzonder mooie avond te worden. OCHTENDWANDELING Donderdag, 7 juli v.m. 6 uur. Een ochtendwandeling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de om geving van Holten. Vertrek 6 uur van het V.V.V.-kantoor. Vorige jaren werd deze wandeling echter gemaakt onder de titel „Op zoek naar wild". De kans om wild te ontmoeten is echter niet zo groot meer, omdat dit steeds sporadischer wordt. Toch is de kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. NATUURHISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag, 8 juli en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te doen aan onze redactie, tel. 1234, of aan de heer Kers, tel. 1533. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristenctentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen ien Valken burg, ien naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld ,enz. Ook goedkope dagkaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau, van de V.V.V. (telef. 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telef. 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheidworden geboden in het gebouw Irene een kopje koffi^ te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Twente en Salland, District Salland te Deventer, bericht ons, dat er enig misverstand dreigt te ontstaan over de aanvangsdatum van de zomeroprui ming. Zij verzoekt ons mede te delen, dat deze in afwijking van de landelijke re geling, voor de gemeenten in Twente en Salland is vastgesteld op donderdag, 7 juli a.s. Van 20 tot en met 28 september a.s. zal weer een groep Canadese graf bezoe kers naar Holten komen. Onder hen is de duizendste pelgrimvaarder, die de tocht naar Nederland maakt. De Cana dese gasten zullen op 20 september des morgens te 9.00 uur op Schiphol aanko men en te ongeveer 2.00 uur aan de zor gen van de Holtense ingezetenen worden toevertrouwd. Het vertrek is bepaald op woensdag, 28 september in de vroege morgenuren. De afdeling Holten van het Nederland se Oorlogsgraven Comité doet weer een beroep op de ingezetenen, die daarvoor in de gelegenheid zijn, aan deze Canadese gasten gastvTijheid te verlenen, geduren de de in de aanvang genoemde periode. Het stelt zich voor zaterdag en zondag, 17 en 18 september tot z.g. vrije dagen te maken, opdat men gedurende dit weekend de gelegenheid heeft zich wat meer met zijn gasten te bemoeien. Voor deze graf bezoekers wordt door het N.O.C. altijd een zeer verzorgd programma opge steld. OFFICIËLE PUBLIKATIES Afwezigheid Burgemeester De Burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij van 226 juli e.k, met vakantie-verlof afwezig zal zijn. Zijn eerstvolgende spreekuur hoopt hij mitsdien op 1 augustus e.k. te kunnen houden. De burgemeester voornoemd. W. H. Enklaar. De voorzitter van de woonruimte commissie maakt bekend dat de eerst volgende zitting der commissie i.v.m. de naderende vakanties niet op woensdag 6 juli a.s. maar op 3 augustus zal worden gehouden. De voorzitter voornoemd, Holten, 1 juli 1966. J. Kroon. Tot tijdelijk leraar Duits aan de scho lengemeenschap Holten is met ingang van 16 augustus a.s. door burgemeester en wethouders benoemd, de heer J. G. ter Brugge te Epe, thans als tijdelijk le raar werkzaam aan het openbaar lyceum te Coevorclen. Te Wageningen slaagde de heer Johan Bieleman, Espelo 50, voor het diploma leerling-analist. Zaterdag 2 juli: Dansen in 't Bonte Paard (zie adv.). Zaterdag 2 juli: „H.M.V." neemt deel aan Nationaal Muziekconcours te Gorssel. Zaterdag 2 juli, 19.30 uur: Grote dans en showavond in Amicitia (zie adv.). Zaterdag 2 t.m. woensdag 20 juli: tand arts Steunenberg wegens vacantie af wezig. Maandag 4 tot en met zaterdag 9 juli: Rijwielhandel Bets van den Bos, Smids plein wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 4 tot en met zaterdag 9 juli: Schoenhand el Oolbekkink, Oranjestraat wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 4 tot en met maandag 11 juli: Rijwielhandel H. Haan en Zn., Oranje straat wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 4 tot en met maandag 11 juli: Vishandel Reinaardus wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 4 tot en met maandag 11 juli: Fa. Jan van Bruggen en Zn. wegens vakantie gesloten. Dinsdag 5 juli, 19.00-20.00 uur: Inschrij ving leerlingen middenstandscursus in de ulo-school (zie adv.). Dinsdagavond 5 juli 's avonds om 21.00 uur in de Ned. Herv. Kerk extra repe titie gezamenlijke koren i.v.m. mede werking aan zangavond Bijbel Kiosk Vereniging op woensdag 6 juli. Aller opkomst dringend gewenst. Dinsdagavond 19.00 uur: Terrein Cam ping „De Poppe": Voetbalwedstrijd Geref. jeugd-Kerkeraad geref. kerk. Woensdag 6 juli, 's avpnds 8 uur: In de Ned. Herv. Kerk bijzondere zangavond Bijbel-kiosk-vereniging m.m.v. Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria", Hervormd Kerkkoor en Holtens Gemengd Koor, Kees Deenik, solo zang, Anton Koopman, orgel, Egbert Voordes, trompet. Woensdag 6 juli: Schoenhandel Gebr. Steunenberg, Larenseweg gesloten. Donderdag 7 juli begint de grote oprui ming bij Gebr. Steunenberg, Larense weg en de Fa. W. ten Brinke te Goor (zie adv.). Tuincentrum Haneveld te Holten: juli, augustus en september gesloten (zie adv.). Zondag 3 juli 1966 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Addink. Extra collecte voor „Zonnegloren". Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur ds Israël (Gezinsdiénst). Extra collecte voor „Zonnegloren". Geref. Kerk: 8.30 en 10.00 uur ds R. A. Hoogkamp, 15.00 uur ds Bloem van Goor. In alle diensten is het ene offer voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerk bouw. R.K. Kerkdienst: 8.30 en 9.45 uur H. Jylis in het gebouw Irene. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 2 en zondag 3 juli de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2, tel. 15 15. HOLTEN Geboren: Gradus Albertus, zv. A. W. In 't Veld en M. J. W. Klein Overmëen, Kolweg 59. Ondertrouwd: A. Westerik, 23 jr., Pas toriestraat 47 en D. Klein Velderman, 24 jr., Dorpsstraat 13. Gehuwd: Geen. Overleden: G. J. Paalman, 64 jr., Neer dorp 54. BEVOLKING Ingekomen: W. Hulsman van Rijssen naar Bergmanstraat 17; B. Steinhauer van Amsterdam naar Mr. G. Vixseboxse- straat 33; H. W. ten Voorde van Arnhem naar Industriestraat 28; R. E. Beumer van Borculo naar Boschkampsstraat 21. Vertrokken: W. J. Angelier-Koopman van Kerkhofsweg 8 naar Duitsland; C. Hazebroek en gezin van Kolweg 35 naar Hellendoorn; B. A. Sonnenberg van Hol terweg 25 naar Joego Slavië. Gevonden: 1 Zwembroek 1 Jack Verloren: 1 Dameshorloge 1 Dop van benzinetank bromfiets 2 Kinderportemonnaie's Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8.0022.00 uur, doch niet tussen 13.00—14.00 uur. Tot commies ter secretarie is in de va cature C. P. Louws benoemd de heer J. C. W. van Dijk, adjunct-commies A ter secretarie van Ruurloo ingaande 1 okto ber a.s.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 1