BILJARTEN s 1 i m Heropvoering in Espelo y Aanbevelingscomité huwelijksgeschenk Jaarvergadering Holtense Plattelandsvrouwen Hulde voor 25-jarig dienstverband Vraagpunten voor Kringvergadering Bronchi letten ALLES DRAAIT OM MOEIER Ledenvergadering „Jong Holten" Zaterdag 29 januari 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD Leider VIOS uit Rijssen kreeg deze week het eerste viertal van de Tonne uit Hellendoorn op bezoek in de eerste klasse van de biljartcompetitie „Ons Genoegen" in Nijverdal en omstreken.' Men kreeg het in deze wedstrijd niet cadeau, want het viertal uit Hellendoorn speelde deze avond weer eens bijzonder sterk. Vooral de partij van E. Gijsbers tegen F. J. Web bink had een zeer interessant verloop. Het was de heer Webbink, die na 18 beurten zijn partij van 125 caramboles beëindigde. Ook de overige partijen waren het aan kijken volkomen waard, zodat de einduit slag 44 hier de juiste krachtsverhou ding weergeeft. Het Nijverdalse KOT speelde ook een zeer goede wedstrijd thuis tegen no. 2 op de ranglijst, heteerste viertal van Ten Berge uit Enter. Ook hier werden de pun ten gedeeld, 44. Bolscher 1 uit Enter deed ook deze week weer van zich spreken, door 't hoger geplaatste viertal van Spekhorst uit Rijs sen met een 62 nederlaag huiswaarts te sturen. Het Nijverdalse NBC 1 steeg op nieuw belangrijk op de ranglijst door de 62 overwinning, die men deze week be haalde op HBC 1 in Hellendoorn. MKV 1 uit Raalte deed het ook verdienstelijk door op eigen biljart met 4—4 gelijk te spelen tegen Kalfsterman 1 uit Holten. De heer F. J. Webbink, die in deze klasse de beste partij speelde, scoorde tevens de hoogste serie, n.l. 23. In de tweede klasse gaat de strijd tus sen de vier koplopers onvervaard verder. De viertallen van NBC 2 en Hofstee 1 uit Nijverdal voeren nu de ranglijst aan met 66 uit 48. Voor de grootste verrassing zorgde ongetwijfeld het viertal van Hof stee door leider De Poppe 1, eveneens uit Nijverdal, met 6—2 te kloppen. NBC 2 won, hoewel niet verrassend, met 62 van Spekhorst 2 uit Rijssen. De grootste verliezer van deze week is ongetwijfeld het eerste viertal van VOP 1 uit Holten, dat tegen de verwachtingen in een gevoe lige 80 nederlaag te incasseren kreeg van het Rijssense VIOS 2. Het derde viertal van NBC uit Nijver dal klom weer enkele plaatsen op de rang lijst door thuis de wedstrijd tgen Kalf sterman 2 met de grootste cijfers (80) te winnen, evenals het tweede viertal van KOT 2 uit Nijverdal, dat HBC 2 uit Hel lendoorn met een 6—2 nederlaag huis waarts stuurde. De beste partij in de tweede klasse kwam deze week op naam van de heer G. J. Bakker, die de 100 caramboles vol maakte in 29 beurten. Topscorer werd de heer H. J. Veerkamp van NBC 3 met een totaal van 21. In de derde klasse bleven de reserves van De Tonne 2 aan de leiding door de 6—2 overwinning, die men in Rijssen be haalde op 't derde viertal van Spekhorst. HBC 3 uit Plellendoorn zorgde er voor, dat de achterstand op de leiders niet ver groot werd, want ook zij behaalden in de uitwedstrijd tegen VIOS 3 in Rijssen een 62 overwinning. De beste partij in de derde klasse werd gespeeld door de heer H. Phijffer van De Ster 1, die voor de 75 caramboles 23 beur ten nodig had. De hoogste serie (23) werd gescoord door de heer J. Kelder. In de vierde klasse kreeg het tweede viertal van Hofstee uit Nijverdal voor het eerst in dit seizoen een nederlaag te in casseren en wel van het derde viertal van De Tonne uit Hellendoorn, dat de laatste weken goede resultaten behaalde. Hier van profiteerde het eerste viertal van Het Anker uit Holten, want men maakte geen fout en zond het derde viertal van De Poppe uit Nijverdal met een 8—0 neder laag huiswaarts. Het eerste viertal van De schetsjes en stukjes, welke op de feestavond ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van de Espelose Platte landsvrouwen zijn opgevoerd, zijn zo in de smaak gevallen, dat een heropvoering zal plaats vinden op vrijdag 4 februari a.s. ten bate van het gebouw „Het Tref punt", waarin de opvoering zal plaats vinden. Men voorzie zich vroegtijdig van plaatsbewijzen. Verwezen wordt naar de aankondiging in dit nummer. 0 Oudelaar kwam door de 80 overwin ning, die men in Holten op het tweede viertal van Jansen behaalde, iets verder uit de gevaarlijke zóne. De wedstrijd Jan sen 1 (Holten) tegen MKV 3 uit Raalte werd uitgesteld. Ie klasse: VIOS 1De Tonne 1 KOT 1—Ten Berge 1 HBC 1—NBC 1 MKV 1Kalfsterman 1 Bolscher 1—Spekhorst 1 2e klasse: NBC 2Spekhorst 2 Plofstee 1De Poppe 1 VIOS 2—VOP 1 HBC 2—KOT 2 NBC 3—Kalfsterman 2 3e klasse: Mensink 1De Poppe 2 Kalfsterman 3Bolscher 2 VIOS 3—HBC 3 MKV 2—De Ster 1 Spekhorst 3—De Tonne 2 OBK 1 was vrij. 4e klasse: Jansen 2—Oudelaar 1 Jansen 1—MKV 3 VOP 2Mensink 2 Hofstee 2—De Tonne 3 Het Anker 1—Dé Poppe 3 De Tonne 4 was vrij. UITSLAGEN 4—4 4—4 2—6 4—4 6—2 6—2 6—2 8—0 2—6 8—0 2—6 4—4 2—6 44 2—6 0—8 uitgesteld 6—2 2—6 8—0 Op verzoek van de 'burgemeester, Mr. W. PI. Enklaar, hebben een aantal inge zetenen, als een geestelijke en maatschap pelijke vertegenwoordiging onzer ge meente, zitting genomen in een comtié van aanbeveling voor een algemene in zameling van gelden voor het huwelijks geschenk van Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. De burgemeester heeft dit initiatief genomen om ver snippering van activiteiten te voorkomen. Er zal nog een oproep in dit blad volgen een bijdrage te willen afzonderen voor dit huwelijksgeschenk. Het comité van aanbeveling is als volgt samengesteld: Mr. W. H. Enklaar, bur gemeester van Holten, ds J. H. Israël, voorzitter van de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, ds R. A. Hoogkamp, voorzitter van de Kerkeraad der Geref. Kerk, J. W. Wesseldijk, voorzitter der afdeling Holten van de O.L.M., H. Lande- weerd, voorzitter van de afdeling Holten der C.B.T.B., Zuster M. ter Borg, voor zitster afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. J. Rietberg, voorzitster van de afd. Holten van de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen. W. Beijers, namens de N.V.V.-Bestuurdersbond. J. Beldman, namens de Besturenbond van het C.N.V., G. W. Knapen, namens de Herv. Jeugdraad, J. H. van Engbrink, voorzitter van de Geref. Jeugd Raad, mevr. J. ReilinkReylink, voorzitster van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. Hol Groothoff, voorzitster der afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, J. Kroon, voorzitter van de Chr. Oranjevereniging en B. H. Brouwer, voor zitter van de Holtense Oranjevereniging. In de .jaarvergadering van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, welke woensdagavond in hotel Holterman gehouden werd, heeft mevr. J. W. Nagelhout-Klijzing, presidente van de provinciale afdeling, een inleiding ge houden over de Europese integratie. Mevr. Nagelhout heeft als lid van de inter-commissie van Plattelandsvrouwen op verzoek van de E.E.G., bezoeken ge bracht aan Luxemburg, Straatsburg en Brussel, waar ze veel lezingen en verga deringen bijwoonde, betrekking hebbende op de E.E.G., E.G.K.S. en Euratom. Hoewel niet iedereen nu zal weten hoe alles werkt en wat het betekent, heeft in- leidster toch heel duidelijk gemaakt, dat. het gaat om de eenheid in ons wereld deel, onder meer met betrekking tot de economie, kolen en staal en de atoom energie. Zij besloot haar voordracht met er op te wijzen, dat de integratie (tot één geheel maken) op mars is. Er moet nog veel gebeuren, maar het komt. Het gaat om een vrije gemeenschap, die bereid is mede te werken aan de wereld van mor gen. De vergadering waarin mevr. Nagel hout sprak, was druk bezocht en stond onder leiding van de presidente, mej. M. ter Borg. Deze vond de opkomst verheu gend en wenste allen een voorspoedig jaar toe. Soms weten we niet wat er van ons gevraagd wordt, aldus mej. ter Borg, maar hopelijk vinden we altijd kracht om voort te gaan op onze weg. Enkele, van de leden maken op het ogenblik een bij zonder moeilijke tijd door. Laat het zo mogen zijn, dat we niet alleen als bond één zijn, maar ook persoonlijk elkaar tot steun zijn. Na nog even te hebben stilgestaan bij het feest van het 20-jarig. bestaan in de cember, reikte zij aan 6 dames, die alle vergaderingen in het afgelopen seizoen hebben bezocht een zakdoekje met het bondsembleem uit. GROEIEND LEDENTAL Het jaar-verslag van de secretaresse, mevr. L. Steenhuis-Wieringa, getuigde van veel activiteit en van een groeiend leden tal. Aan het einde van het verslagjaar be droeg dit 135. Ook de penningmeesteresse, mevr. D. Aaftink-Somer, kon een optimistisch ver slag uitbrengen. De kas vertoont een ba tig saldo. De kascommissie, bestaande uit de da mes B. Beijers-Holterman en G. Reilink- Braakman, verklaarde boeken en kas keu rig in orde te hebben bevonden, waarna aan de penningmeesteresse met een woord van dank décharge werd verleend. In plaats van mevr. Beijers werd tot lid van de nieuwe kascommissie aangewezen mevr. v. d. Ridder-Meuldijk. WIJZIGING BESTUUR Bij de bestuursverkiezing fraden de da mes D. Boode-Tuitert, B. Paalman-Weg- stapel en D. Wansink-Timmer af. Alleen mevr. Wansink stelde zich herkiesbaar en werd met bijna algemene stemmen her kozen. In de beide vacatures werden ge kozen mevr. B. Keuterman-Boode en mevr. M. Arfman-Sluiter. Ten slotte werd door het bestuur het programma aangekondigd voor de ko mende maanden. De wijkverpleegster van het Groene Kruis, zuster T. C. J. Groene- veld, zal, te beginnen op 7 en 9 februari, een cursus in ziekenverpleging geven. Hiervoor bestaat heel veel animo. Op 17 februari komt de heer P. H. Cammeraat, directeur van de huishoudschool alhier, spreken over het huishoudonderwijs. In maart komt het Overijssels Muziek-trio en in april zal er een lezing worden gehou den vanwege de Stichting tot bevordering van hygiënische gewoonten. Na de pauze hield mevr. Nagelhout- Klijzing haar in de aanhef genoemde in leiding, waarvoor de presidente haar har telijk dank bracht. De heer A. Nieuwenhuis, werkzaam bij het constructiebedrijf „Universal" en bij patroon en collega's beter bekend als „Teun" Nieuwenhuis, herdacht woensdag het feit, dat hij 25 jaar geleden als smidsknecht in dienst trad van de heer H. Klein Velderman, de eigenaar van voornoemd constructiebedrijf, 's Avonds had in tegenwoordigheid van zijn familie, leden, directie en personeel in het stationskoffiehuis van de heer M. Kalf sterman een intieme huldiging plaats, waarbij de heer Klein Velderman de verdiensten van de jubilaris schetste. Voordat de smederij annex winkel aan de Kolweg tot stand kwam, fietsten zij elke dag van en naar hun toenmalige woonplaats Bathmen. De heer Nieuwen huis ontpopte zich als een prima hoef smid, die heel wat paarden beslagen heeft en o.a. de zorg had voor de paarden van de Bergruiters. Toen de heer Klein Velderman in 1957 het constructiebedijf .Universal' aan de Industriestraat stichtte werd „Teun" zetbaas op de smederij aan de Kolweg, waar hij, maar ook zijn echt genote in verband met de winkel een druk leven hadden. De heer Klein Velderman toonde zich Het bestuur van het Kiesdistrict Mar- kelo van de Overijsselse Landbouw Maat schappij tot welk district behoren de af delingen OLM te Holten, Markelo Diepen- heim, Rijssen en Goor, heeft aan het Provinciaal hoofdbestuur een aantal „vraagpunten" gezonden die men behan deld zou willen zien op de op woensdag 2 februari a.s. te Deventer te houden Kringvergadering. In „Vraagpunt I" zegt het Kiesdis- trictsbestuur zeer ongerust te zijn over de onrustbarende kostenstijgingen in de landbouw en zij denkt, hierbij in de eerste plaats aan: VERNIEUWING EN ONDERHOUD BEDRIJFSGEBOUWEN De uurlonen van de vakarbeiders in deze sector zijn dermate hoog dat grote investeringen niet meer verantwoord zijn. Hier staat tegenover dat, past men zich niet aan bij de omstandigheden, dit al reeds achteruitgang betekent. Ook de steeds stijgende waterschapslas ten vervult hen met grote zorg. Wat dit laatste punt betreft, vragen zij zich af, of hier geen taak ligt bij de Overheid daar de waterschappen ook meer en meer een recreatieve taak gaan verrichten. In dit verband met de steeds stijgende kosten vragen zij zich af, hoe worden de prijzen van onze producten hierbij aan gepast. Met name denken zij aan de binnenkort vast te stellen richtprijs voor melk. Zij dringen met klem aan, dat het Hoofd bestuur alle middelen in het werk wil stellen, dat één zodanig prijspeil wordt' vastgesteld, dat ook binnen onze landbouw een redelijk arbeidsinkomen haalbaar is. Men wijst er nog op, dat de landbouw op geen stukken na te vergelijken is met een industriële onderneming, die alleen maar te maken heeft met de voortschrij dende mechanisatie en automatisering. De landbouw daarentegen is zeer sterk afhankelijk van de natuur en dierziekten. Recente voorbeelden zijn: a. Extreme regenval in 1965; b. mond en klauwzeer- epidemie. Wil onze landbouw een volledige EEG- partner zijn, dan zal zij ook in de gele genheid moeten worden gesteld, niet achter te raken bij andere partners, maai de overheid zal bereid moeten zijn om de onmisbare landbouw de helpende hand toe te reiken, in de laatste overgangsjaren voor 1970. Vraag 2. Ten opzichte van het O. en S. fonds vragen genoemde afdelingen zich af, of er binnen de ontwikkelingskant van dit fonds, niet meer mogelijkheden uit te buiten zijn, ten opzichte van de verbete ring of vernieuwing van bedrijfsgebou wen. Zij zagen graag dat meer gelden be schikbaar komen uit dit fonds, voor genoemde verbeteringen. Geconstateerd werd dat de andere landen binnen de EEG op ruime schaal de landbouw gaan subsidiëren, dit werkt concurrentie-vervalsend ten opzichte van ons land. Graag zag men dat de OLM in deze stappen ging ondernemen bij het KNLC of Landbouwschap opdat ook aan de Nederlandse landbouw overheidshulp Hoastdrank in fa biet vorm. 95 cf dan ook zeer dankbaar voor de wijze waarop de jubilaris daar zijn zaken behartigd heeft. In verband met de verkoop van de smederij aan de N.V. Metalu is de heer Nieuwenhuis thans sedert het voorjaar van 1964 in het constructiebedrijf werkzaam. De heer Klein Velderman bood hem met een hartelijk woord van dank voor zijn betoonde trouw en vakmanschap een geschenk onder couvert aan. Namens de collega's sprak, als oudste werknemer, in het bedrijf, de heer M. Pasop de jubilaris toe. Al is de kennismaking in het bedrijf aan de Industriestraat nog maar betrekkelijk kort, men heeft in de jubilaris een prettige collega gevonden. Namens het gehele personeel bood hij „Teun" een envelop met inhoud aan om daarvan een cadeau te kopen. In zijn dankwoord tot patroon en col lega's zei de heer Nieuwenhuis eerst nog wel tegen de overplaatsing te hebben opgezien, maar allen zijn hem zeer prettig tegemoet getreden en voor zijn vrouw betekende het verlaten van de winkel aan de Kolweg heel wat minder zorgen. FEUILLETON door Tom Lodewijk 23) „We zitten hier de huid al te verkopen, vóór de beer gevangen is. Misschien wil ze helemaal niet." „Weet je wat", zei de doktersvrouw op staande, „de mannen nemen éen loopje, wij nemen ook een loopje. Mientje let wel op de telefoon en Karei is zó weer terug. Wij gaan even naar Tine. Ik bel haar op". Els Hazelaar haalde gelijkmoedig haar schouders op. Zo was Mies. Een plannetje en doen metéén. Niet over vieren en vijven. Dóórzetten. En een half uur later zat ze tegenover Tine Treebergh. Ze schrok een* beetje toen ze haar terug zag. Tine had wel een klap gehad. En toch ze zag er nog niet oud uit. En als ze lachte, èn zowaar, ze had gelachen toen ze opeens Els Hazelaar weer terugzag, dan kon je je voorstellen dat ze eens ec-n charmante vrouw was geweest en het nóg kon zijn, wanneer ze maar wilde. Tine zag niet anders dan leeuwen en beren op de weg, en zelfs op de Rijn. Zij voerde een arsenaal van bezwaren aan. „Goed", zei Mies Broers, „blijf dan alléén in je huis zitten met Aaltje. Anneke is er niet. Niemand die naar je omkijkt." „Ik ben zo lang alleen geweest", zuchtte mevrouw Treebergh. „Te lang. En wil je dat je hele leven blijven? Kom Tine, je bent net even in de vijftig, je hebt nog een heel stuk leven voor je. En je ziet hoe het je allemaal meegevallen is, je kon veel meer dan je wist." „Maar het maakt me doodmoe". „Daarom heb je vakantie nodig." Mevrouw Broers vertelde later dat ze blaren op haar tong had, voordat ze het eindelijk zo ver had dat Tine Treebergh „in beginsel" toestemde; En dat was dan vooral omdat ze niet alléén zou hoeven te gaan. „Dus je wilt wel met mij samen?" vroeg Els Hazelaar. Opeens was daar een zeldzaam glimlach je op het gezicht van de ander. „Ach", zei ze, „met jou zou het misschien toch wel erg gezellig zijn." „Afgemaakt", zei Mies Broers, „we klet sen er nou alleen nog over wannéér. Goed Els?" „Akkoord", zei Els, haar hand op Tine's schouder, „en wij gaan samen de Rijn op. Poets je Duits maar op en dan gaan we zingen: „Ich weiss nicht was soli es be- deuten dasz ich so traurig bin!" HOOFDSTUK IX Inde wolken „En een wegligging dat ie heeft", zei Bert enthousiast de roem zingend van zijn felrode lelijke eendje. „Weet u hoe ze hem in het dorp noemen? Spuit Elf!!" Anneke glimlachte. Bert had haar uit 't ziekenhuis afgehaald en was onderweg niet moede geworden de rij- en remkwa- liteiten van zijn „slee" te prijzen. An neke had niet veel gezegd. Haar ge. dachten "vlogen vooruit, naar huis. Die gedachten waren niet onvermengd blij. De weken in het ziekenhuis waren als een droom geweest, nu moest ze terug in het gewone leven van iedere dag. Zou het weer worden als voorheen? De hele dag op de bank, en dan weer naar huis om voor moÊder te zorgen? V'an de ene plicht naar de andere? Hoeveel ze ook van haar moeder hield, dit vooruitzicht drukte haar neer, en Huize Clematis leek haar een gevangenis. „Tussen twee haakjes", zei Bert, „we gaan niet naar uw huis, maar naar mijn huis". „Hoe zit dat?" vroeg Anneke. „Wel", legde hij uit, „oom en tante zijn al. vertrokken. Ik woon nu helemaal alleen in dat grote huis, en vooral 's nadhts vind ik dat eng. Ik ben bang in-'t donker" „Ja, daar ziet u wel naar uit", plaagde Anneke, wie het vooruitzicht van uitstel wel toelachte. „Nu woont mijn moeder zo lang bij mij", ging hij voort „en uw moeder is ook maar ^alleen in zo'n groot huis, en die twee houden mekaar nu gezelschap". „O, wat gezellig!" „Ja, ihet vlot nogal. En er zal niet veel anders opzitten dus, dan dat u eerst maar eens meegaat naar het doktershuis, want daar zit uw moeder al voor de ramen te kijken." „Zit voor de ramen te kijken? Ligt ze niet op bed?" „Ze zal er voor deze glegenheid wel uit gekomen zijn", grinnikte Bert. Toen de auto voor het doktershuis stil stond, ging de deur open en zag Anneke tot haar verbazing haar moeder op de stoep staan, een beetje bleekjes nog, maar toch onherkenbaar, vergeleken bij de vrouw die als patiënte in een donkere kamer heel de dag op bed lag. Anneke kon in haar haast het portier niet gauw genoeg open krijgen. Bert moest vóó.r jhaar langs reiken om haar te helpen. Toen snelde ze de voortuin in, de stoep op. „Moeder!" „Dag lieve kind! O, wat ben ik blij, dat je er weer bent". geboden wordt zij het in de vorm van a. meer geleden ontwikkelingskant O. en S. b. rentesubsidies c. subsidie kosten herontginning lande rijen d. ruimere subsidies ruilverkavelingen, waterverbeteringswerken, enz. Vraag 3. Hoe wordt de bedrijfseconomische boekhouding gesubsidieerd Men zag gaarne dat voor deze boek houding een ruime subsidie beschikbaar wordt gesteld. Uitbreiding van het aantal deelnemers acht men zeer wenselijk. V'raag 4. Wat betreft de verplaatsing van een boerderij binnen een ruilverkaveling, is de bouwstop van een boerderij thans 90.000,gezien de enorme kosten stijgingen der laatste jaren achten zij het. wenselijk dit op te trekken tot b.v. 150.000,—. Vraag 5. Worden er momenteel nog boerderijen beschikbaar gesteld aan Ruilverkavelin gen op zandgrond? Voor het welslagen van een ruilver kaveling achten zij het gewenst, dat een grondreserve gevormd wordt. Zij dringen er dan ook met klem op aan dat ten be hoeve van verkavelingen ook op zand grond gronden in de polders beschikbaar worden gesteld. Vraag 6. Wat is het doel en de werkwijze van de op te richten ,Bond voor Land en Tuinbouw'. Wat is zijn taak ten opzichte van het Landbouwschap Vraag 7. Hoe denkt de OLM; kan het platteland te zijner tijd misschien nog eens profite ren van aardgas, in verband met de ont wikkelingen, die gaande zijn in onze land bouw. Zij denken hierbij aan eventueel te stichten Tuinbouwbedrijven, Mestkuiken- bedrijven, e.d. Kan men een ooi-deel vormen over de kosten van aarclgasf ten opzichte van electriciteit? Verkeersquiz eindigde onbeslist. In de donderdagavond in café „De Waag" onder voorzitterschap van de heer M. Rietberg gehouden ledenverga dering van de PJGO afd. „Jong Holten" werd besloten de jaarlijkse ontspan ningsavonden te houden op zaterdag 19 en zaterdag 26 maart a.s. in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Een lange reeks van jaren werden deze avonden gehouden in zaal „Amicitia", doch deze zaal is thans niet meer beschikbaar, aangezien hier elke zaterdagavond wordt gedanst. Een voorstel van één van de leden om in de toekomst de ont spanningsavonden altijd in Dijkerhoek te houden, zal nader worden bekeken. Op zaterdag 5 februari a.s. zal er een dansavond zijn in zaal „Het Bonte Paard", een z.g. „Sokkenbal" met mede werking van de band „The Play Boys". Men zal deze avond alleen kunnen dan sen op kousen of sokken. Voorzitter Rietberg deelde verder me de, dat de jaarlijkse landdag „Tophit 1966" op 2 juli a.s. zal worden gehouden te Coevorden. terwijl de sport- en wed strijddag in Kring 2 door de afdeling zal worden georganiseerd op 21 mei a.s., bij welke organisatie het bestuur rekent op de medewerking van de leden. Uit het door de penningmeester, de heer D. J. Jansen, gedane verslag bleek o.m., dat de boeken over 1965 konden worden afgesloten met een klein batig saldo. De commissie voon controle, die be stond uit de heren A. Gx-oteboer en A. Pekkeriet, had de bescheiden keurig in orde bevonden. Tot leden van de con trole-commissie 1966 werden benoemd de heren A. D. Jansen en J. A. Elbersen. Na afhandeling van de agenda werd onder leiding van de commandant der Rijkspolitie, adjudant E. Kruit, een verkeersquiz gehouden, waaraan door twee teams van elk vijf leden werd deel genomen. De quiz eindigde onbeslist. Beide teams behaalden 17 punten. Ad judant Kruit behandelde deze avond tal van verkeersproblemen en beant woordde diverse vragen op verkeers technisch gebied, waarvoor hem dank werd gebracht door voorzitter Rietberg. „Gaat u gauw naar binnen". „Ja-ja, kom maar". In de huiskamer rees een grijze dame op. „Dit is mevrouw Hazelaar, de moeder van onze dokter. En dit is nu mijn doch ter Anneke." Els Plazelaar nam Anneke scherp-op. Ze had van dit meisje totnogtoe alleen maar goeds gehoord en zich afgevraagd, of de werkelijkheid niet zou tegenvallen. Nu, voorzover ze daarover op het eerste ge zicht kon oordelen, viel het niet tegen. „Dag lieve kind", zei ze hartelijk, „blij dat je weer gezond en wel terug bent". „O, en wat gezellig is !het hier", zei An neke en keek rond naar de vele bloemen die de kamer sierden. „1-Ieel veel mensen wisten dat je thuis kwam vandaag", lachte haar moeder. „Ziezo", zei mevrouw Hazelaar, „en nu gaan we eerst eens met zijn allen gezel lig koffiedrinken". Bert kwam ook binnen want hij bleek alle tijd te hebben „voor moeders bakkie", zoals hij prijzend zei. Anneke zat haar moeder te bekijken. Ze zag er bepaald nog niet stralend gezond uit. Toch bemerkte ze duidelijk een verbete ring, al scheen Tine Treebergh wel be vreesd dat iemand zou vergeten dat ze patiënte was! (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2