m ip a If J. H. Schoot Uiterkamp*, Haarle als dijkgraaf geïnstalleerd Kledingdiefstal onthuld AMSTERDAMMER RIJDT MET AUTO BIJNA HOTEL HOLTERMAN BINNEN Agenda 123JSI KERKDIENSTEN Schaakuitslagen B.A.T.O. verhoogt contributie Schildersbedrijf in Espelo Benoemd Holten boven de 6500 inwoners Holten speelt mendschappelijke wedstrijd tegen Labor BURGERLIJKE STAND Spit, Spierpijn Zaterdag 8 januari 1966 No. 1 Jaargang 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 05483 - 1231/. Adv.-prijs 1-15 mm. (d contant) 3,Iedere mm. meer 0,12 Op de morgen van nieuwjaarsdag, toen Holten nog maar nauwelijks bekomen was van de oudejaarsviering, is de 37-jarige Amsterdamse schilder L. L. met een pesonenauto vol met gestolen kledingstukken tegen hotel Holterman opgebotst na eerst een lichtmast voor slagerij Brands te hebben geraakt en omvergereden. De zwaar beschadigd auto stond met een der wielen in het hotel, aan welks voorpui zware vernielingen waren aangericht, terwijl ook liet meubilair er niet ongeschonden afgekomen was. De Amsterdammer, die onder invloed van alcohol moet hebben verkeerd - men vond een lege cognacfles voor in de wa gen - was blijkbaar door de zware klap pen, die hij met zijn auto had uitgedeeld, zodanig ontnuchterd dat hij de benen nam en tussen het hotel en de Herv. Kerk wegvluchtte. Omwonenden zagen hem er vandoor gaan. ACHTERVOLGING Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en werd naar verschillende rich tingen een vervolging ingezet, welke tot resultaat had, dat dc vluchteling een uur later reeds op dc Markeloseweg, juist toen hij van oen te goeder trouw zijnde kerkganger een lift zou krijgen, kon worden ingerekend. Een van de mensen van de KJ.-vereni.ging, de heer M., die ook aan het speurwerk deelnam, had dc politie gewaarschuwd, dat zich op de Markeloseweg een verdacht iemand op hield. Toen de politie zich met het verder onderzoek kon bezighouden, vond zij in de vernielde auto o.m. vijftien herencos- tuums, twee koffers met damesjumpers, een koffer met herenbroeken en een grote jutezak met damestruitjes. Het was toen duidelijk, dat er veel meer achter deze zaak zat. INBRAAK Na telefonische contacten met de Am sterdamse politie bleek, dat deze kleding stukken afkomstig waren van een die zelfde nacht te Amsterdam gepleegde inbraak bij de textielagentuur firma Gom bel uit de Gerrit van der Veenstraat. waarvai 'nmiddels aan het bureau Over toom aangifte was gedaan. Men had door deze botsing een goede vangst gedaan. L.. geen onbekende van de politie, heeft enige tijd als schilder in de showroom op dit adres gewerkt en werd reeds door de politie gezocht. Hij kende de situatie ter plaatse en zou door het indrukken van een ruit op zijn gemak de gestolen goederen ter waarde van on geveer 15.000.gulden in zijn wagen hebben kunnen laden. NAAR ENSCHEDE De bestuurder, die - volgens de politie - wel naar sterke drank rook, maar beslist niet zwaar beschonken was, verklaarde op weg te zijn geweest naar familie in Enschede. De juiste toedracht zal wel zijn geweest dat hij door de drank in slaap gevallen is, daardoor de lichtmast torpedeerde en niet meer tot remmen in staat te gen de pui van Hotel Holterman opbots te. De schade die hij daar veroorzaakte bedraagt naar raming 5000,—. Deze bot- Voor de 12e ronde van de onderlinge clubcompetitie van de schaakclub „De Pioniers" werden donderdagavond in het clublokaal, hotel Holterman, de vol gende vier wedstrijden gespeeld: H. Roelofs-W. D. Koopman 0—1 C. van Geerestein-P. H. van Doorn 10 B. van Beek-F. Groenewoudt 1—0 S. Krako-J. Steenbergen -K Het bestuur van de Sportvereniging „BATO" verzoekt ons mede te delen, dat de contributie met ingang van 1 ja nuari 1966 voor alle leeftijdsgroepen is verhoogd met 25 ct. per maand. Sinds 1 januari 1966 heeft de buurt schap Espelo een schildersbedrijf. De heer H. Meyerink, die enige jaren werk zaam is geweest in het bedrijf van de fa. A. Schipper en Zn., is, zoals men dat pleegt te noemen, „voor zichzelf begon nen" in een werkplaats, die is gebouwd bij de boerderij van zijn vader, de heer G. Meyerink te Espelo. Gaarne wensen we de jonge Meyerink goede zaken. sing heeft hem waarschijnlijk zo ontnuch terd, dat hij in staat was om weg te lopen. LAG IN AUTO Na door de politie, alhier verhoord te zijn is L. op transport gesteld naar Am sterdam en daar aan de gemeentepolitie overgegeven. Bij zijn verhoor op het bu reau Overtoom, verklaarde hij, dat de gehele voorraad kleding en textielgoede- ren in zijn auto zou hebben gelegen toen hij van de oudejaarsviering in de vroege morgen bij zijn wagen kwam, die op het Raamplein stond geparkeerd. Bij het verhoor bleek ook nog, dat L. de rijbevoegdheid was ontzegd. Hij had met deze gehele zending naar wij vernamen ongehinderd de grens kun nen passeren, want de goederen waren voorzien van uitklaringspapieren. Dat is nog een van de onverklaarbare punten van deze affaire. L. heeft inmiddels voor de officier van Justitie een bekentenis afgelegd. HAARLE. Met het ceremoniële voorlezen door mr. F. A. Faillant van het hier toe uitgevaardigde Koninklijk Besluit en liet omhangen van de ambtsketen door de waarnemend dijkgraaf J. H. Veneklaas Slots uit Holten, werd maandagavond te Olst de nieuwe dijkgraaf van het waterschap Salland, de heer J. II. Schoot Uiter- kamp in het dagelijks leven landbouwer te Haarle geïnstalleerd. De heer Schoot Uiterkamp is de eerste dijkgraaf die een ambtsketen draagt. Deze werd aan het waterschap geschonken door de vorige dijkgraaf, H. J. Ankersmit, waarvan men enkele weken geleden afscheid nam. Tot administratieve kracht aan de Scholengemeenschap Holten is in de plaats van de heer J. Paalman benoemd mej. Riki Brinks, voordien assistente op de afdeling nacalculatie van Ariker- smit's Textielfabrieken te Deventer. J. II. VENEKLAAS SLOTS: HOPELIJK GROTE ACTIVITEIT De heer V'eneklaas Slots hoopte, dat het nieuwe jaar grote activiteit zou brengen, dankzij de verhoogde subsidie die een versnelde uitvoering mogelijk maakt en die tegelijkertijd vraagt om een zo hecht mogelijke samenwerking. Schaduwplekken noemde de heer Vene klaas Slots, de stijgende rentevoet en de krapte op de geldmarkt, zodat men bij de kapitaalslasten die Salland te dragen krijgt een beangstigend vraagteken moet plaatsen. Plij betreurde het, dat 'n aantal gemeentebesturen bij grondoverdracht zo'n stugge houding meent te moeten aan nemen. Hij vroeg zich af of clie besturen de agrarische belangen wel voldoende zien en hoopte dat GS hen een redelijke rege ling zou opleggen. De installatie van een nieuwe dijkgraaf noemde hij voor het waterschap Salland een groot gebeuren. „U vindt hier een groot arbeidsveld, waarin nog vele mil joenen geïnvesteerd moeten worden, maar U kunt bij alle werk rekenen op onze volle medewerking", zo sprak de waar nemend dijkgraaf. PRAKTISCHE LANDBOUWER De heer Schoot Uiterkamp bracht aller eerst dank aan zijn voorganger voor het prachtige cadeau in de vorm van een ambtsketen, waarna hij een installatie rede hield die geen enkel verband hield met zijn visie op zijn nieuwe taak en de koers welke hij wil varen. Daarvoor achtte hij het nog te vroeg, omdat meer beraad nodig is. 1-Iij dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en meende dat men hem liad gekozen, omdat hij een praktisch boer is en daarnaast organisatorische ervaring heeft. „U hebt daar ongetwijfeld bepaalde ver wachtingen van, maar u moet toch niet denken dat nu de subsidie wel gauw weer 70 pet. zal bedragen," waaschuwde hij het college. Hij verheelde verder dat het hem als boer wel eens moeilijk zou vallen objec tief tegenover bepaalde vraagstukken te staan, terwijl hij toch graag erkende dat in bepaalde gevallen het algemeen belang de voorrang zou moeten hebben. Hij meende echter ook, dat men van agra riërs niet mag verwachten dat zij grote offers brengen voor algemene belangen zonder tegenprestatie. Hij deed een dringend beroep op allen hem in zijn zware taak te steunen. RECREATIE Als boër-dijkgraaf greep de heer Schoot Uiterkamp verder de gelegenheid aan om in te gaan op een artikel in een groot landelijk weekblad, dat tot de konklusie kwam, dat gezien liet geringe aandeel van Salland in de nationale agrarische produktie. men er zo maar niet 50 mil joen moest weggooien voor waterbeheer sing. Het blad pleitte voor een geleide lijke overgang van dit aantrekkelijke ge bied, onder likwidatie van de „amechtige landbouw" tot een stuk modern Neder land, geschikt voor recreatie. De heer Schoot Uiterkamp distancieer- de zich ver van zulk een conclusie en citeerde daarom liever dr. Kriellaars, die waarschuwt voor een afvloeiing van de landbouw, omdat die niet bestaat uit een paar grote bedrijven, maar uit een samenspel van vele kleine bedrijven. Tenslotte meende de nieuwe dijkgraaf, dat niet alle Sallandse boeren durvers zijn die alles willen en kunnen ondernemen en daarom dient het waterschap hen een hart onder de riem te steken. Het aantal inwoners onzer gemeente is het afgelopen jaar weer met 132 per sonen gestegen en heeft de 6500 over schreden. Holten heeft een positief mi- gratis-saldo; dat wil zeggen, dat er zich meer personen vestigen dan er jaarlijks vertrekken. Dat kan men van lang niet alle gemeenten in Nederland zeggen. Zij nemen dan wel in inwoner tal toe, maar dat komt omdat er meer kinderen geboren worden dan er men sen sterven. Het vestigingsoverschot in onze gemeente bedroeg in 1965 54, het geboorte-overschot 78 zielen, totaal 132. Vorig jaar bedroeg dit aantal 134. De loop der bevolking over het afge lopen jaar zag er als volgt uit: Aantal inwoners op 1 januari 1965: 3288 mannen 3095 vrouwen totaal 6383 Ingekomen: 129 mannen 146 vrouwen totaal 275 Geboren: 65 mannen 67 vrouwen totaal 132 3482 mannen 3308 vrouwen totaal 6790 Vertrokken: 108 mannen 113 vrouwen Overleden: 28 mannen 26 vrouwen Vermindering van 136 mannen 139 vrouwen totaal 275 Aantal inwoners op 31 december '65: 3346 mannen 3169 vrouwen totaal 6515 In 1965 werden 57 huwelijken vol trokken, terwijl 3 kinderen levenloos werden aangegeven. Zoals bekend, is de voetbalcompetitie van de afdeling Twente van de KNVB tot en met zondag 16 januari a.s. stop gezet. Dit brengt problemen mee voor de training van de spelers, om welke reden het bestuur van Holten heeft ge meend te moeten trachten een vriend schappelijke wedstrijd te krijgen voor zijn eerste elftal. Het is daarin geslaagd doordat Labor uit Deventer haar eer ste elftal beschikbaar heeft gesteld. Het zal voor de Holtenaren een hele opgave zijn, omdat Labor uitkomt in de derde klasse KNVB en Holten eerste klas TVB speelt, maar men hoopt zon dag in het Sportdal van een goede wed strijd te kunnen profiteren. Het aan- vangsuur is als gewoon om half drie. De opstelling van Holten is: Doel: G. Baan. Achter: J. Westerik en G. Brands. Midden: Jonkman, Hommes en G. Markvoort. Voor: Veneklaas, R. den Heijer, H. Wansink, W. Nijenhuis en G. Dikkers. Geboren: Egbert Reinder, zv H. E. Slijkhuis en J. W. Aaltink, Bessinkpas- straat 35. Grietjen Hendrika, dv H. J. Wibbelink en G. Roelvink, Beuseberg 115. Hermina, dv H. Schoneveld en A. Paalman, Borkeld 98. Johannes Andreas Maria, zv B. H. Verweg en M. G. Blaauwgeers, Holterbroek 57. Jo hanna, dv J. H. Aanstoot en J. W. Ver veda, Pastoriestraat 35. Gerritdina, dv B. J. Eertink en J. F. Struik, Borkeld 87. Johan Bertram, zv J. Hazemeijer en H. H. Gerding, Holterberg 67, geb. te Hengelo (O.). BEVOLKING: Ingekomen: R. H. Dijkstra van Alme lo naar Zomerhuisjesterrein C lc. J. H. v. d. Harst en gezin van Drachten naar Mr. G. Vixseboxsestraat 15. Mevr. G. Alting-ter Horst en kind van naar Mr. G. Vixseboxsestraat 17. P. Zoetbrood en gezin van Olst naar Kozakkenstraat 29. J. W. Fonhof en gezin van Arnhem naar Mr. G. Vixse boxsestraat 13. J. A. Meesters en ge zin van Raalte naar Kozakkenstraat 21. Mevr. J. N. Dijkstra-Oosterveld van Groningen naar Zomerhuisjesterrein C lc. G. Kooiman en echtgen. v. Gors- sel naar Waagweg 9. Vertrokken: Mej. J. Beldman van Bergmanstraat 34 naar 's-Gravenliage. D. J. Smid van Bessinkpasstraat 8 n. Nieuwerkerk a. d. IJssel. J. H. Gee- sing van Weversstraat 25 naar Arnhem. BEëDIGING HOOFDINGELAND De eerste funktie van de nieuwe dijk graaf was dc beëdiging van hoofdinge land J. A. Straatman, die hij van harte feliciteerde met zijn intrede in het col lege. Na de korte installatievergadering werd nog een verfrissing gedronken. De oud dijkgraaf en alle personeelsleden woon den de installatie bij. Alleen hoofdinge land Beltman moest wegens ziekte ver stek laten gaan. (Weekblad voor Salland) Vrijdag 7 januari: Voorstelling toneel groep „Theater" in de Deventer Schouwburg met het blijspel: „Kabaal in Chioggia". Vertrek PJGO-afdeling om 7.45 uur vanaf OAD-station. Zaterdag 8 januari, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Maandag 10 januari, 8 uur: Volksdan sen PJGO-. afdelingen in café „De Waag" Maandag 10 januari, 's avonds 8 uur in gebouw „Bethanië": Samenkomst van de Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek. Woensdag 12 januari: Fa. Wonnink de gehele dag gesloten (zie adv.). Donderdag 13 januari: Grote seizoen opruiming bij Fa. Wonnink, Van Vor- den's Schoenhandel, H. Roelofs, Fa. Gebr. Schuppert, J. W. Dollekamp en Zn., G. J. Schuppert, Gebr. Steunen berg en bij Schoenhandel Oolbekkink, Oranjestraat (zie adv.). Donderdag 13 januari, 8 uur: Bijeen komst Herv. Vrouwengroep in ge bouw „Irene". Donderdag 13 januari, 8 uur: Ledenver gadering „Plattelandsmeisjes" in het a Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman. Vrijdag 14 januari, 's middags om 2 uur in Dorpshotel „Holterman": Algemene ledenvergadering van het Veefonds „Ons Belang". Vrijdag 14 januari, 's avonds om kwart vóór acht in gebouw „Rehoboth": Vergadering van de A.R. Kiesvereni ging. Zaterdag 15 januari: Laatste dag indie ning vorderingen St. Nicolaas-aktie Holtense Handelsvereniging bij de heer J. A. Slotman, penningmeester (zie adv.). Zaterdag 15 januari, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia". Maandag 17 januari: Laatste dag voor afhalen prijzen St. Nicolaas-aktie bij de Coöp. Raiffeisenbank ("zie adv.). Dinsdag 18 januari, 2.30 uur: Bejaar densociëteit in de aula van de Ulo school. Dinsdag 18 januari, 7.45 uur: Jaarver gadering afd. Holten der CBTB in ge bouw „Rehoboth". Donderdag 20 januari, 's avonds 7.45 u. in gebouw „Rehoboth": Feestelijke bijeenkomst van de afd. Holten van de Bond van Chr. Plattelandsvrou wen en -meisjes in verband met 15- jarig bestaan. Zondag 23 januari t.m. 6 februari: Grote jaarlijkse collecte voor de Internatio nale Hulpverlening. Dinsdag 25 januari, 19-20 uur: Verzil vering waardebonnen St. Nicolaas- aktie door de winkeliers bij de Coöp. Raiffeisenbank (zie adv.). Donderdag 27 januari, 's middags om 2 uur in café Haverslag: Ledenvergade ring Onderling Veefonds „Holten". - - :M en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Zondag 9 januari 1966 Ned. Herv. Kerk: Holten: 10 uur ds Addink en 7 uur ds Israël (Zangdienst). Collecte in beide diensten voor de Regionale Commissie voor het Zuiden. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek: 10 uur ds Israël. Collec te voor de Regionale Commissie voor het Zuiden. Geref. Kerk: 10 uur (Voorb. H. Av.) en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor het Fonds Al gemeen Kerkelijke Arbeid (F.A.K.A.). Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst (gebouw „Irene") 8.45 uur H. Mis. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 8 en zondag 9 januari: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2, tel. 1515. Gevonden: sportfiets (heren); regen cape; kinderportemonnaie; sigaretten aansteker; hoofddoek; wollen hand schoen; bankbiljet; damespolshorloge. Verloren: gouden ring; meisjesman tel; dameshandschoen; nylon want; 2 sjaals; bril; damespolshorloge. Komen aanvliegen: een parkiet. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8-22 uur, docli niet tussen 13-14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 1