I erugblik over he ging Vrijdag 31 december 1065 HOLTENS NIEUWSBLAD Negentien honderd vijf en zestig van het toneel. -k Nog enkele uren en 1965 ligt achter cns. Toegevoegd aan de lange reeks van jaren, die wij het verleden noemen. In deze laatste uren van het jaar, op de Oudejaarsavond, denken wij nog eens terug aan veel dingen, die zo een heel jaar door in onze gemeente de revue passeerden. Een jaar, rijk aan herinne ringen: blijde en droeve. Voor de één meer, voor de ander minder. In dit overzicht, in deze terugblik over het jaar dat ging, willen wij enkele ge beurtenissen, die meer of minder in het middelpunt van de belangstelling heb ben gestaan en in één van de twee en vijftig nummers van de achttiende jaar gang van ons blad werden vermeld, nog eens naar voren brengen. 9 januari: De heer P. Kenemans, oud-hoofd van de „School met de Bijbel" alhier, in de ouderdom van bijna 82 jaar te Utrecht overleden. Auto's botsten op de Markeloseweg ter hoogte van het woonwagenkamp. Twee zwaar ge wonden en één ernstig gewonde. De heer H. Heyenk kwart eeuw bij het GEB. Open brief van twaalf Gaar- den-bewoners aan hondeneigenaren om hun huisvrienden thuis te houden, c.q. ze aan de lijn te houden als ze naar buiten moeten. 36 januari: Jaarvergadering van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria"; het Onderling Veefonds „Ons Belang" en de Postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers". Jubileum-vergade- ring van „Jong Holten". Jan Mül- ler met „Johny" eerste op indoor-con- cours te Veendam. Brand in ge meentewerkplaats. Schade pl.m. dui zend gulden. 23 januari: Grotere omzet van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten". Netto- overschot (f44.361,92) aan de leden uitbetaald. Bertus Wechstapel (9) in de Oranjestraat door auto gegre pen en ernstig gewond. Jaarverga dering van de Landelijke Rij vereni ging „Bergruiters"; Speeltuinvereni ging ..De Kol"; NVV-Bestuurdersbond. Ontspanningsavond Holtense Voet balclub. SO januari: De raad akkoord met het voorstel van B. en W. tot aankoop van grónd (bij na 5 hectare) van de heer A. Jansen voor f 166:000.-. Jaarvergadering van de Espelose Plattelandsvrouwen en de Chr. Oranjevereniging. De Chr. Ontspanningsclub ..COC" neemt deel aan een toneelwedstrijd, uitge schreven door de Culturele Raad voor Overijssel. „Nacht zonder dageraad" boeide 400 voor het merendeel jeug dige bezoekers en de wedstrijd-jury. De Beusebergse CJV „De Vrienden schaar" oogstte veel succes met het toneelspel „Dood door schuld". Ak ker- en Weidebouwdag, uitgaande van de OLM en CBTB en de Bedrijfsver enigingen te Holten en Dijkerhoek. 6 februari: Het Onderling Veefonds „Holten" nam afscheid van haar secretaris-penning meester, de heer J. Aaftink, die 25 jaar de belangen van het fonds op uitne mende wijze diende. Gezellige jaar vergadering van de vrijwillige brand weer. Jaarvergadering van de afde ling der Chr. Boeren- en Tuinders- bond en de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. 33 februari: De Hengelose Rederijkerskamer „Eens gezindheid" speelde voor de Holtense Bestuurdersbond het blijspel: „Haar andere man". Frits Russ vertoont voor PJGO-afdelingen door hem in Afrika opgenomen film. Excursie van de Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting naar een varkens-selectie- mesterij te Lochem. 20 februari: Het Buurtschapsgebouw „Het Tref punt" te Espelo door burgemeester mr W. H. Enklaar officieel geopend. Bevolkingsonderzoek door de Overijs selse Vereniging tot Bestrijding van Tuberculose. Helaas hielden ruim 300 plaatsgenoten zich afzijdig. De PJGO-afdeling Notter speelde in ge bouw „Rehobotti" .ten bate van „De Ehze" te Almen (dependance van het Chr. Blindeninstituut „Bartiméus" te Zeist) het blijspel: „De Vergulde Os" van Johan Blaaser. Jaarvergade ring van de Chr. Kleuterschool: de Vereniging voor Bedrijfsverzorging; de afd. van de Kon. Ned. jagersvereni ging en de NVV Bestuurdersbond. 27 februari: De raad besluit op voorstel van B. en W. tot aankoop van grond in de Gaar den van de Erven Nekkers voor een bedrag van f50.000,-. De heer M. Bouwhuis veertig jaar in dienst van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging. „OCH" liet de bejaarden schateren om „De dove opa". De heer J. J. ter Horst, oudste direkteur van Ter Horst en Co. te Rijssen, op 82-jarige leeftijd overleden. Ontspanningsavond OLM met medewerking van de toneelclub „Jong Bathmen". - Ouderavond van de Openbare Kleuterschool. Construc tiebedrijf „Universal" omgezet in een N.V. Openbare vergadering van de Boerenpartij. Oud-plaatsgenoot mr F. Stam te Haarlem overleden. 6 maart: Leden- en leveranciersvergadering af deling Holten van de GOS. Stich ting Bejaardencentrum opgericht. Joke Paalman (bijna 4 jaar) voor de ouderlijke woning aan de Rijssense- weg door auto aangereden en aan de gevolgen overleden. Jaarvergade ring van de Fokvereniging „Holten en Omstreken". Kees Bos sprak voor de afdeling van de Chr. Plattelands vrouwen en -meisjes. 13 maart: Jaarvergadering van de afd. Holten van het Ned. Roode Kruis; de K.I.- vereniging Zuid-West Overijssel; de Fokvereniging „De Fries-Hollandse" en de Holtense Muziekvereniging „HMV". Bazar van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" werd een groot financieel succes. Mooie zangavond van „HGK". Gast- zangers: het „Goors Mannenkoor". Majoor Van Veen, oud-verzetsstrijder en Korea-vrijwilliger, sprak voor de Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen over Communistisch China. Sportieve strijd in en flinke deelname aan de Overijsselrit 1965. Zwaar parcours (modderpoelen, diepe kuilen en glib berige karresporen) eiste alles van coureurs en motoren. 20 maart: De heer G. J. Bouwhuis, ontvanger der gemeente, en zijn echtgenote, mevr. G. J. C. Bouwhuis-Schippers, bij auto botsing bij de spoorwegovergang „De Bannink" om het leven gekomen. Jaarvergadering van de Melkcontrole- vereniging „Holten en Omstreken"; de „School met de Bijbel" en de Coöp. Boerenleenbank. Ouderavond van de o.l. Dorpsschool herdenkt het 10- jarig bestaan van de nieuwe school. Gezellige Personeelsavond van de Verenigde Bakkerijen „De Halm". Nieuwe ijstent „De Noordpool" door burgemeester Enklaar officieel ge opend. De direkteur van de Lagere Landbouwschool te Markelo, de heer A. J. Harkink, behandelde „Aktuele landbouwproblemen" voor „Jong Hol ten". 27 maart: Jaarvergadering van de afd. Holten van de Overijsselse Landbouw Maat schappij (OLM). Tragisch omgeko- men echtpaar Bouwhuis onder zeer grote belangstelling begraven. „Wat kunnen wij samen doen voor ons plat teland?" Op deze vraag gaf het hoofd van de Lagere Landbouwschool te Bathmen, do heer Wisselink, het ant woord in een bijeenkomst van de afd. Espelo van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Henk Paalman, Es pelo 48, vindt het eerste kievitsei, dat burgemeester Enklaar fijn smaakt. 3 april: Jaarvergadering van de VVV „Holtens Belang". In 1964 weer meer vakantie gangers. Schutters van ..De Een dracht" op schietconcours te Goor aan de spits. Een ééntje vóór de te lefoonnummers. 10 april: Varkensfokvereniging „Holten en Om streken" besluit tot de bouw van een berenstal. „Julekes Jan" (Holten's oudste bijenhouder) 80 jaar. Jeugd- middag van de Ring Holten van het CJV. Dikbil van slager Piet Brands algemeen kampioen op de Paasvee- tentoonstelling te Doetinchem. Le denvergadering van het „Groene Kruis" koos dokter C. H. Rietdijk tot bestuurslid. 17 april: De raad koopt z.g. „armenhuisjes" aan de Pastoriestraat voor f 14.500,- en verkoopt aan Vaessen-Schoemaker en Co. aan de Waagweg een perceel bouwterrein voor f36.033,50. Kinde ren van het Blindeninstituut „De Ehze" bij Almen vormen voor het ge meentehuis een erehaag bij gelegen heid van het huwelijk van Jan Slig- man te Markelo en Joke Vosman. Gouden huwelijksfeest van het echt paar H. J. Pinkert-Koopman. Paas- wijding van de Chr. Plattelandsvrou wen. Cafétaria „De Molenbelt" door burgemeester mr. W. H. Enklaar offi cieel geopend. Jaarfeest van de Jeugdclub te Dijkerhoek. Jaarver- gadering EHBO. De heer-J. Kolk man 25 jaar bij het GEB. Midget- golfbaan op de Holterberg mooie aan winst voor openlucht-recreatie. 24 april: Grootste Paasvuur brandde in de Wa terhoek. De bouwers hiervan wonnen eerste prijs van f 25,-. Diploma-uit reiking aan de Lagere Landbouw school te Markelo. Eerste prijzen voor Holtense K.I.-stieren op Centrale Keuring te Zutphen. Mestkalf van G. Bolink, Borkeld 71, algemeen kam pioen op tentoonstelling te Doetin chem. 1 mei: Burgemeester mr W. H. Enklaar be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. „HMV" bracht muzi kale hulde. Tijdens de door het ge meentebestuur in „Amicitia" aangebo den receptie kwamen zeer velen ge lukwensen. Het werd een bijna ovatio neel huldebetoon, waarbij een schat van bloemen en talrijke geschenken werden aangeboden. Wethouder B. J. Veneklaas en de heer M. Bouwhuis, direkteur van de Coöp. Aan- en Ver koopvereniging, werden onderscheiden met het gouden ere-teken, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Ere medaille in brons voor de heer G. J. Mossink, beheerder van het baanvak Holten-Rijssen der Ned. Spoorwegen. Ledenvergadering van de Coöp. Fa briek van Melkprodukten „De Vrij heid". Mevr. J. Maats-Kevelam komt tijdens receptie op zilveren trouwdag in café Maats te vallen en breekt pols. De Meisjesclub van de CJV „De Vriendenschaar" vormt ere haag bij de huwelijksvoltrekking van Jonkvrouw G. W. van Coeverden (Beu- seberg) en de heer J. H. Stoltenberg te Gelselaar. 8 mei: Herdenking van de gevallenen. In drukwekkende plechtigheid op de Ca nadese Begraafplaats. Kranslegging door generaal C. Foulkes, aanvoerder van de Canadese troepen, die ons land bevrijdden. Vliegtuig van de Royal Air Force strooide honderden van vilt gemaakte kleine klaprozen uit. Stille tocht naar het monu ment aan de Molenbelterweg en in terkerkelijke dienst in de Ned. Herv. Kerk. Inbraak in de School met de Bijbel. Buit pl.m. f200,-. Mooie successen voor „Bergruiters" in Del den. 15 mei: Grote militaire Taptoe in het „Sport- dal" trok - ondanks de minder gun stige weersomstandigheden - pl.m. 2500 bezoekers. Personeel van „De Halm" liet de ovens koud en ging een dagje uit. Dijkerhoekse Plattelands vrouwen op bezoek bij Misset N.V. te Doetinchem, waar o.m. „De Boerderij" gedrukt wordt. Diploma-uitreiking aan de Lagere Landbouwschool te Bathmen. Bejaarden van de Hol tense Bejaarden-sociëteit brengen een bezoek aan het natuur-historisch mu seum „Piet Bos". 22 mei: Twintig jaar „HMV". Druk bezochte receptie in café Maats. Vele gelukwen sen, bloemen en cadeaus. Jaarver gadering van het OLM-Ziekenfonds. De heer J. Pieffers verkoopt zijn huis en schuur in de Oranjestraat aan de fa. J. Damming te Hollandscheveld. 29 mei: De Holtense Muziekvereniging bestaat 20 jaar. In Joure begon de victorie. De heer J. Vuuregge. hoofdcommies ter secretarie, wordt door de raad be noemd tot gemeente-ontvanger. OLM-ers maakten uitstapje naar de Residentie, waar o.a. een bezoek wordt gebracht aan Madurodam. Voor lichtingsavond van de Vereniging van Suikerzieken. Eerste prijs voor „Bergruiters" op concours-hippique te Lettele. Examen Veilig Verkeer. Mooie resultaten voor „Herten" van de Waardenborch-groep op regionale patrouille-wedstrijden te Vaassen. Leden van de afd. Böhmte van de Nie- dersachsische Landjugend te gast bij PJGO-afdelingen. 5 juni: Tweede Christelijke Kleuterschool aan de Hoffesstraat in gebruik geno den. Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dijkerhoek maken jaarlijks uitstapje. De heer F. J. Hospers be noemd als onderwijzer aan de Prinses Marijkeschool te Ellecom (Gld.). 12 juni: Muziekconcours „HMV" - begunstigd door mooi zomerweer - uitstekend ge slaagd. Van de 18 deelnemende korp sen behaalden 12 een eerste prijs. Brummen's Harmonie-orkest: lof van de jury. Lof kende de jury ook toe aan het organisatie-comité. Foto Ten Velde door burgemeester Enklaar officieel geopend. Klas 1 en 2 van de o.l. Dorpsschool een dagje uit naar Apeldoorn, Nunspeet en Harderwijk. 19 juni: De heer A. W. G. Goldstein kwart eeuw gemeente-secretaris van De Wijk (Dr.). Schoolreisjes o.l. Dorpsschool (klassen 4 en 5) naar Nijmegen en Kleef (Did.)klas 6 naar Nunspeet; klas 3 naar Arnhem. Klas 4 en 5 van de School met de Bijbel een dagje naar Den Haag en Scheveningen. „Bergruiters"-achttal eerste in Eer beek. Vierscholen-sportdag. Ge reformeerde kerlceraad speelde jaar lijkse voetbalwedstrijd tegen de jeugd der gemeente. Wolkbreuk veroor zaakte overstroming in de Dorpsstraat. 26 juni: Zweefvliegtuig landde in de Beuse- berg bij Erve „De Preuter". Eind examens „MEAO" aan de Openbare Ulo. Taptoe van „HMV" in Dijker hoek trok grote belangstelling. 3 juli: Barend Breukink, doelman van „HVC", door „Go Ahead" te Deventer gecon tracteerd als semi-prof. De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. om voor f 126.600,- grond te verkopen aan Constructiebedrijf en Machinefabriek „Universal" N.V. te Holten. De vroedschap stuurt tele grafische gelukwens aan H.K.H. Prin ses Beatrix en haar verloofde, de heer Claus von Amsberg, alsmede aan Z.K.H. Prins Bernhard. Wagen met hooi in brand bij de spoorwegviaduct. Zweefvliegtuig PH-258 landde bij het Erve „Lambooy" in de Beuseberg. 10 juli: De raad besluit tot verbetering van de Beusebergerweg en herziening van de keurlonen en slachthuisrechten. Voormelker J. W. Jansen (35 „dienst jaren") gehuldigd. Tweede klas van de Huishoudschool drie dagen per fiets op stap. Bezocht werden o.a. Vier houten en Epe. Kruideniers zater dags om 5 uur dicht. 24 juli: Tienersfeer iri de kantine van „De Haspel". Mary Michon en Theo Stok kink maakten opnamen voor het KRO- Zomerprogramma „Tiener Camping Show". Jan Müller met „Johny" winnaar van het Springconcours MA, georganiseerd door de Blaricumse Paardensportvereniging. Onweers bui veroorzaakte veel overlast en re- cord-hoeveelheid neerslag. Ramp- vlucht (Vilvoorde) voor duivenhouders. Demonstratie ponyclub „Oosterhof- ruitertjes" (Rijssen) en de Landelijke Rijvereniging „Bergruiters". Gou den bruidspaar J. Aanstood-Kolkman in de bloemetjes. 31 juli: Verschrikkelijk ongeluk op de Raal- terweg. Drie jonge inwoners vonden de dood. Wateroverlast baart ern stige zorgen. Holten noteerde in juli de meeste neerslag. Woensdagmorgen 21 juli tijdens een hevige onweersbui 66 millimeter. 7 augustus: Tineke Jongedijk (17) gekozen tot Braderie-koningin 1965. Gezellige boe renbruiloft gaf veel ontspanning en vermaak. Swiebertje en Bromsnor trokken duizenden uit verre omtrek naar Holten. Boy Pieffers werd schut- terskoning 1965. Jennekesmarkt evenals voorheen - spectaculair evene ment voor de jeugd. Motocross op de Zuurberg uitstekend geslaagd. Drie avonden van bezinning in de gro te tent in „Kalfstermansweide", uit gaande van de Herv. en Geref. Kerk. De heer H. J. Fransen benoemd tot dirigent van „HMV". 14 augustus: Hippisch festijn in „Twenhaarsweide". Perfecte organisatie van de Provin ciale Kampioenschappen door de Lan delijke Rijvereniging „Bergruiters". „HMV" en drumband musiceerden op camping „De Holterberg" (Bets Vene klaas). 21 augustus: PTT-ers vormen erehaag bij het hu welijk van collega K. Bekkernens met mej. B. Krijgsman te Markelo. Zang en muziekavond van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". 28 augustus: Dijkerhoek's School- en Volksfeest slaagde uitstekend. „Revue nr. 2": succes voor Dijkerhoek's Amateur To neelgezelschap. De heer J. H. Mid- delveld, uitvoerder gemeentewerken, benoemd tot opzichter „Openbare Werken" van de stad Groningen. 4 september: Havo-Mavo -Meao Scholengemeenschap -unicum in ons land - opende haar deuren. Wethouder G. Brands ver liet de overheidsdienst. Hij was ruim 39 jaar bij de belastingdienst werk zaam als assistent-dienstgeleider, waarvan bijna 26 jaar in Holten. Kalverkeuring Lagere Landbouwschool Bathmen. Heide-mars met ruim 1300 wandelaars. Organisatie bij „De Trekkers" in goede handen. 11 september: Fokveedag in „Kalfstermansweide". Kraanwagen beschadigt de voorgevel van de woning van de familie Paal man op de hoek van de Stationsstraat. 18 september: „Bergruiters '-achttal kampioen van Nederland en „Bergruiter" Tonny Beyerink jaehtrit-kampioen. Twee eerste prijzen voor Jan Müller op in ternationaal concours in Wuppertal (Did.). Padvinders van de Waar denborch-groep op eerste plaatsen bij wedstrijden van het district Deventer. Totaal vijf medailles en de prachtige wisselbeker. 25 september: Gemeentelij]: slachthuis - één der mo dernste in ons land - officieel ge opend. EEG-eisen: ruim voldoende. Eerste prijs voor junioren van „De Trekkers" in Winterswijk. Rotter damse bejaarden door het bestuur van de VVV „Holtens Belang" ontvangen in Dorpshotel „Holterman". Bunga lows voor deze bejaarden en voor de tweede groep van 22 personen, die een week later zal arriveren, werden gra tis beschikbaar gesteld door de vakan tieverblijven „De Haspel" (fam. Oos tendorp) en „De Borkeld" (fam. Bos). Derde lustrum paardenfokvereni- ging „Holbatheo" bekroond met ge slaagde keuring. De raad akkoord met het voorstel van B. en W. tot aan koop van grond van de landbouwer W. F. Reylink voor f 115.630,-. Als afkoop van pacht zal aan de heer A. Reylink W.F.zn. een bedrag van f80.370,- wor den betaald. Het oude slachthuis met bijgebouwen verkocht aan de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging voor een bedrag van f35.00u,-. Ds. J. H. Is raël sprak op jaarvergadering van „Jong Holten" over het onderwerp: „Leven in verantwoordelijkheid". „Bergruiters"-achttal gehuldigd in verband met het behalen van het landskampioenschap. „HMV" bracht een serenade. 17 juli: Derde wielerronde sportief succes. Wim Derkink uit Hengelo de grote winnaar. Belangstelling groter dan de vorige jaren. Henk Tulier en Hen drik Tiekink gehuldigd. Tulier beheer de een kwart eeuw de penningen van „HVC". Tiekink fungeerde - met een korte onderbreking in de oorlogsjaren - vanaf 1922 als consul. U-vlees kampioen van de Bedrijfsvoetbalcom petitie. „HMV" concerteerde in het bungalowkamp „Twenhaarsveld". Wonnink toonde dames verre omgeving mo- oktober: Modeshow fa uit Holten e dieuse najaars- en winterkleding. Geslaagde fokveedag in Espelo. Op richting varkens-voederkern. oktober: Tentoonstelling schilderijen van En gelse schilders in „Amicitia". Hoofd leidsters Openbare Kleuterscholen stapten in het huwelijksbootje. Kleu ters vormden voor het gemeentehuis te Twello een erehaag voor juffrouw Geers en de heer Wittenberg en waren voor het Holtense gemeentehuis pre sent toen juffrouw Post was getrouwd met de heer Slotman. Wachtmees ter B. H. Lesterhuis vijfmaal eerste bij de Oostelijke Politie-kampioenschap- pen. De Eerw. Heer A. Schellevis sprak voor de Chr. Plattelandsvrou wen en -meisjes over het onderwerp: „Hoe voeden en onderhouden wij ons geloof?" 16 oktober: Dropping Plattelandsjongeren. Op keuring te Eindhoven: zilver voor kaas van „De Vrijheid". Goede start van Holtense biljarters in de competi tie 1965-'66. De heer J. Volkers te Nijverdal, oud-leider van de Zondags school te Heihuizen, 90 jaar. 23 oktober: Puzzelrit „Bergruiters" met groot aan tal deelnemers. Riki Bronsvoort won de Henk Valk-wisselbeker. Dijker hoekse afdeling van de Ned. Bond" van Plattelandsvrouwen herdacht haar 15- jarig bestaan met een gezellige avond. Goud en zilver voor Jan Müller en „Johny" op 3-daags concours-hip pique te Barneveld. 30 oktober: Negentig jaar Zondagsschool. Herden king in de hal van de Dorpsschool. Burgemeester Enklaar sprak over- het gemeentebeleid in de ledenvergadering van de OLM. Jaarvergadering van de A.R. Kiesvereniging. Ledenver gadering van de OLM heeft beden kingen tegen het ruilverkavelingsplan. 6 november: De VW „Holtens Belang" bestaat 50 jaar. Eén van de grootste in Over ijssel. Jubileumgiften voor Banken- fonds. Twintig-jarig bestaan van „OCH" herdacht in „Amicitia" met re ceptie en toneelspel. Dick Müller kampioen zijspanklasse in de 30e karn- pioensrit van de KNMV. 13 november: Ds. J. H. Israël 12J2 jaar predikant in Holten. Velen kwamen tijdens de re ceptie in „Irene" gelukwensen en waardevolle geschenken werden aan geboden. Ledenvergadering van de afdeling van de Partij van de Arbeid. De heer J. Sinnema, oud-hoofd van de Openbare Ulo-school, benoemd tot hoofd-inspekteur van het Lager On derwijs. Moderne winkel van de fa. Jan van Bruggen en Zn. door burge meester Enklaar geopend. Kiesver eniging van de. Boerenpartij opgericht. 20 november: Het bouwrijp maken van gronden ten Oosten van de Lageweg in het Kol- complex onderhands opgedragen aan de fa. J. W. Klein Horsman voor een bedrag van f285.500,-. De Christe lijke Ontspanningsclub „COC" eervolle derde bij toneelwedstrijd van de Cul turele Raad voor Overijssel. „COC" ontvangt aanmoedigingsprijs van 50 gulden. Feestavond „Holbatheo" in zaal „Het Bonte Paard". Revue-gezel schap „Okktn'oroek" schoot in de roos met „Wij draaien weer". Avondge- zelligheidsrit ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de MAC „De Hol terberg". Prijsuitreiking in hotel „De Ilaarlerbe'-g". Waardenborch-groep nam afscheid van akela Post. An- dré Dekker, Gaardenstraat (speler van Go Ahead) gekozen in selectie- elftal van 14-16-jarigen uit de afde ling Gelderland-Zwolle van de KN VB. 27 november: Jaarlijkse uitvoering van „HMV on der leiding van de heer H. J. Fransen stond op hoog niveau. Twintig leden kregen onderscheiding voor meer dan 25 jaar „trouwe dienst". „COC" bracht na de pauze het blijspel „Bokken en Geiten". Oudermiddagen van de Lagere Landbouwschool te Bathmen. Schaakclub „De Pioniers" vierde eerste lustrum met simultaan-seance. Zangerscontaetavond „HGK" viel zeer in de smaak. Prijsuitreiking Fokveedag. 4 december: Intocht van Sinterklaas kleurrijk en hartverwarmend schouwspel. Jaar vergadering van de ijsclub „De Noord pool". Voorbereidingscommissie ruilverkaveling geïnstalleerd door ge deputeerde G. A. R. von Piekartz. „Volksonderwijs" hield jaarvergade ring. Derde prijs voor „The Sensa tion Rockets" op het Nationale Beat en Jazz-concours te Deventer. Le den/leveranciersvergadering van de GOS. Omzet in Holten steeg van 1,1 naar 1,2 miljoen gulden. Zeventien de bijeenkomst van de Holtense Kunstclub. De heer M. A. J. Jongene- len te Utrecht boeide met zijn lezing over „Souvenirs der Middeleeuwen" en dia-vertoning. Stationschef Leget per 1 januari a.s. benoemd in Wier den. 11 december: Winkelweek uitstekend gedaagd. Dorpstoren in de rui. Losgekomen pink na wilde ren door trein doodge reden even voorbij de viaduct. Jaar vergadering van de Herv. Vrouwen groep te Dijkerhoek. 18 december: Holtense Plattelandsvrouwen vieren op waardige wijze hun 20-jarig be staan. Afscheid van dijkgraaf H. J. Ankersmit van waterschap „Salland". Kees Stoop exposeert in Deventer Schouwburg. Bevorderingen ter ge meente-secretarie. Inbraak bij de firma J. G. van Lindenberg. 24 december: Kerstoratorium-uitvoering van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" trok ondanks zeer slechte weersomstandigheden nog 250 bezoe kers, die zeer genoten van sfeervolle uitvoering. Feestelijke ouderavon den van de Scholengemeenschap. Een luchtig programma „Oud en Nieuw" werd vlot gepresenteerd. Rijksvee- Vervolg zie pag. 3 binnenblad)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 9