Oudejaarsrede burgemeester Mr. W. H. Enklaar (vervolg) Terugblik over het jaar dat ging (vervolg) Kerstwijding Chr. Plattelandsvrouwen Vrijda[ 31 december 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD lopen j<ar voorspoedig. Het lecrlingental steeg vm 110 tot 123. Sedert de oprich ting van de school betekent deze lecr- lingengroei een vermeerdering van 54 leerlingen. De avondcursussen mogen zich in een goede belangstellin; verheugen. De tuin rond de school, lang een wil dernis, wordt thansmeer in overeenstem ming gebracht met de school en de wijk, waarin deze is gelgen. gejeentebedrijven El eetriciteitsbedrij f De zelfstandige gemeentelijke electri- citeitsbedrijven in cize provincie worden hoe langer hoe milder talrijk. Ons bedrijf kon rich ook in 1965 goed handhaven en wij zien vooralsnog geen enkele reden met de IJsselcentrale over eventuele overdracht het gesprek te openen. De afname van aardgas is het afgelopen jaar met 125% gtstegen, terwijl de af name van electrisriie stroom steeg met 18% (Landelijk 8% Zolang het bedrijf rendabel is en de stroomprijzen binnen het redelijke blijven, dient er naar gestreefd te worden, het distributiebedrijf in eigen handen te houden. Wij menen, dat een vlotte ser vice beter door een eigen bedrijf kan worden geleverd dan door een centraal povinciaal bedrijf. In 1965 werden tal van kapitaalswer- ken uitgevoerd. Ik noem U stroomvoor ziening van slachthuis, N.V. Uvlees, Fa. Nijland te Espelo, Wegenbouwmaatschap pij Krekel, verlichting Rijkstraverse door het dorp, spanningsverbetering Zomer huisjesterrein en een begin gemaakt met de verbetering van het laagspanningsnet langs de Beusebergerweg. De monteurs van het electriciteitsbe- drijf, H- Heijenk enJ. Kolkman, herdach ten hun zilveren jubileum in dienst van het G.E.B. Gasbedrijf In 1965 werd overgeschakeld op het aard gas uit Slochteren. De groei van het gasgebruik maakte het nodig een tweede gastransportleiding Van het ontvangststation naar het dorp aan te leggen. De Stichting van het gasbedrijf blijkt een goede prik te zijn geweest. Wij hebben het voordeel, dat wij met ons gasbedrijf gereed waren, toen de run van andere gemeenten op het aardgas begon. De realisering van een gasbedrijf op dit ogenblik, waarop ieder een buizennet in zijn gemeente begeert te hebben, is niet eenvoudig. Ik wil gaarne de directeur van ons electriciteitsbedrijf en gasbedrijf hulde brengen voor de wijze, waarop deze zijn bedrijven leidt. Zijn deskundigheid en toewijding zijn ons college een grote steun. De cliëntèle van onze bedrijven mag zich gelukkig prijzen dat de directeur en zijn monteurs inderdaad dag en nacht voor hen klaar staan. Keurings-, waag- en slachthuisbedrijf 22 september 1965 was voor dit bedrijf en voor de gemeente een belangrijke dag, toen na jaren van voorbereiding, wikken en wegen tenslotte een nieuw slachthuis kon worden geopend. Het stemt tot bijzondere voldoening, dat dit slachthuis één der beste van Nederland is. De datum van opening ligt nog zo kort achter ons en het gesprokene ligt nog zo vers in ons aller geheugen, dat ik in mijn verslaggeving zou willen verwijzen naar datgene, wat bij die gelegenheid is gepubliceerd. Aan het slachthuis werden naast de beide reeds in functie zijnde keurmeesters nog 4 nieuwe keurmeesters verbonden. Voorts werd het slachthuispersoneel uit gebreid met 2 arbeiders, een 2e machinist en een administratieve kracht. Het heeft vanzelfsprekend weinig zin om ons nu reeds te gaan verdiepen in het aantal slachtingen, dat in het afge lopen jaar heeft plaatsgevonden. Het aantal varkensslachtingen blijft thans nog achter bij de verwachtingen, het aantal rundërslachtingen overtrof die verwach tingen echter. De eerste symptomen, dat het Holter slachthuis een streek functie zal gaan vervullen, zijn reeds aanwezig. De Raad van Raalte heeft ons slachthuis aange wezen als centrale slachtplaats voor zijn gemeente. Wij hopen in het komende jaar met voorstellen te komen omtrent een ge meenschappelijke keuringsdienst voor vee en vlees met enige naburige gemeenten. Ik verheug mij over de wijze, waarop directeur en personeel zich aan hun taak geven. Het enthousiasme, waarop de directeur, de heer Vegter, de belangen van zijn bedrijf behartigt, is reden tot bijzondere erkentelijkheid. NIJVERHEID, HANDEL EN INDUSTRIE Het constructiebedrijf en Machinefabriek „Universal" N.V. zétte zijn ontwikkeling zo krachtig voort, dat voor de noodzake lijke uitbreiding van de gebouwen niet meer gewacht kon worden op realisering door middel van traditionele bouw. Ook hier moesten noodgebouwen uitkomst brengen. Het is een merkwaardige gedachte, dat men de producten van Universal uit Holten niet alleen op de Nederlandse wegen kan tegen komen, maar ook op die in het buitenland. Een vrachtauto van gemeentewerken van do stad Pargo is geen zeldzame ver schijning in de fabriek van de heer Klein Velderman. De plasticfabriek Vaessen-Schoemaker kreeg ook dit jaar weer een belangrijke uitbreiding. De vleeswarenfabriek „Ènkco" en het transportbedrijf Oolbekkink hebben met het oog op toekomstige nieuwbouw de daarvoor benodigde grond op het indus trieterrein aangekocht. De mddernisering van zakenpanden ging ook in 1965 gestaag voort. Het is verheugend, dat de zakenmensen in onze gemeente hebben begrepen, dat zij met hun tijd mede moeten gaan. Een smakelijk en goed ingericht zaken- pand trekt de potentiële klant als het ware tot zich. Ik vraag mij af of de goede zaken, welke de neringdoenden in de Sint Nico- laastijd hebben gedaan, niet mede te danken zijn aan het feit, dat de zaken man in Holten hoe langer hoe beter is geoutilleerd en een uitgebreid assortiment voert. In de verslagpei'iode mag ik het ge heel verbouwde bedrijfspand van de fa. Jan van Bruggen en zonen noemen, als mede de opening van een fotozaak van J. ten Velde en de modernisering van het winkelpand van Joh. Aanstoot aan de Larenseweg. Voorts is de opening van de cafetaria Paalman te memoreren. De heren Rouwenhorst konden dit jaar een begin maken met de bouw van een kapitaal garagebedrijf. VREEMDELINGENVERKEER Van neringdoenden naar vreemdelin genverkeer is maar een stap. Ook het steeds groter wordende vreemdelingenverkeer dient de belangen van onze Holtense neringdoenden. De vele zomergasten maken het de zakenman mogelijk zijn assortiment te vergroten en minder neen te hoeven ver kopen. Ik dacht dat vreemdelingenverkeer en de stormachtige ontwikkeling onzer gemeente slechts in de kaart van de zakenman speelt. Ik hoop en vertrouw, dat de Holtense Middenstand zal willen verstaan, dat het gemeentelijk beleid en dat van de plaat selijke V.V.V. in de eerste plaats leidt tot vergroting van hun omzetten en hun ge win. De V'.V.V. „Holtens Belang" herdacht dit jaar haar 50-jarig bestaan. In de loop van die 50 jaren heeft deze vereniging voor onze gemeente veel betekend. Haar oprichter, de vroegere gemeente secretaris van Holten, Goldstein, wil ik ook gaarne op deze avond met ere noe men. Ook in 1965 handhaafde onze gemeente haar 2e plaats op de Overijsselse rang lijst van gemeenten, waar de meeste vacantiegangers rust en ontspanning zoeken. Onze gemeente heeft, om met de heer Verstegen te spreken, de taak om, wegens de structuur van haar grondgebied, de moegewerkte mens welbehagen, ontspan ning of rust te bieden tot opbouw van zijn lichamelijke en geestelijke constitutie. Om nog enkele cijfers te noemen, ver meld ik het volgende: In 1965 bedroeg het aantal vakantie gangers 31441 (1964: 24042) Het aantal dagjesmensen is te schatten op 200000, hetgeen 15000 meer is dan het voorgaande jaar. Het aantal overnachtingen dient op 223420 te worden gesteld, waarmede dat van 1964 met 44430 wordt overtroffen. In 1965 logeerden 502 buitenlanders in Holten tegen 520 in 1964. 8200 kampeerders met 60616 overnachtin gen brachten in 1965 in hun tent of caravan de nacht in Holten door. De logiesaccommodatie in Holten be droeg in het afgelopen jaar: 8 hotels met 240 bedden (1964 8 hotels met 235 bedden) 18 pensions met 230 bedden (1964: 20 pensions met 240 bedden) 8 bungalowbedrijven met 1050 bedden (1964 7 bungalowbedrijven met 960 bedden) 35 particuliere zomerverblijven met 290 bedden (1964: 260 bedden) 12 adressen gemeubileerde kamei's 125 bedden (1964: 14 adressen met 130 bedden) Met voldoening wil ik constateren dat ten aanzien van ons vreemdelingenver keer een gezonde situatie is geschapen, doordat de administrateur van- de V-V.V. de heer G. Kers, thans als gemeenteamb tenaar volledig is belast met de zorgen van de public relations, waarvan het vreemdelingenverkeer een belangrijk facet is. CULTUUR Culturele manifestatie's heeft onze ge meente niet zoveel gekend. In het kader van de schaalvergroting is het vanzelfsprekend, dat de bevolking van Holten profiteert van en aangewezen is op Deventer. De afstand van Holten naar Deventer vraagt nauwelijks meer tijd dan die, wel ke men moet besteden, wanneer men in de periferie van één onzer grote steden woont en voor concert of toneel naar het centrum van die stad moet gaan. Toch moet het in dit verband tot vol doening stemmen, dat één der onzen, Kees Stoop, na een expositie in eigen plaats, zijn kunnen kon demonstreren in Deven ter en IJsselmuiden. Dokter Nagelhout prolongeerde zijn ac tiviteiten om de kunst nader tot het publiek te brengen. Holten is een springplank geweest voor zijn nobele activiteiten. Holten prijst zich gelukkig, dat het die springplank mag zijn. H.M.V. vierde haar twintig-jarig jubi leum op waardige wijze met een federa tief muziekconcours. O.C.I-I. vierde haar 20-jairig jubileum. De toneel-, zang- en muziekverenigin gen hebben zich in de beoefening van hun kunst verdienstelijk gemaakt en zichzelf en hun publiek vreugde geschon ken. SPORT De sportaccommodatie in deze gemeente beantwoordt in genen dele aan datgene, wat een zichzelf respecterende gemeente als redelijk verlangt. Wij zijn in dit opzicht echt een achter gebleven gebied. De aanleg van goed sportvelden staat hoog genoteerd op onze prioriteitenlijst van kapitaalsuitgaven. Wij kunnen echter niet alles tegelijk doen, maar ons college is er zich van be wust, dat de sportaccommodatie's recht hebben op zijn bijzondere aandacht. Ik begroet in dit verband met inge nomenheid de totstandkoming van de manege van de heer T. Beldman. Hij dient hiermede de belangen van eigen burgers, alsmede die van hen, die in Hol ten hun vacantie komen doorbrengen. De Bergruiters verwierven het lande lijk kampioenschap, daarmede nieuwe lauweren hechtende aan hun vaandel. ZWEMBAD TWENHAARSVELD Ondanks het bijzonder slechte seizoen, mogen wij over de financiële uitkomsten van de afgelopen zomer niet ontevreden zijn. De uitkomsten van het bad zijn binnen de begrotingscijfers gebleven. Het is U bekend, dat er aan de bouw van het zwembad nog al wat gebreken kleven. De aannemer heeft zich bereid verklaard de noodzakelijke herstellingen in het komende voorjaar uit te voeren. Het zwembad werd in 1965 bezocht door 85000 bezoekers (1964: 111000). De opbrengsten bedroegen 33.575,05 tegen 42.686,60 in 1964. Het is te verwachten, dat het nadelige slot binnen de raming op de begroting blijft. VERENIGINGEN De plaatselijke verenigingen leiden een geanimeerd bestaan. De schoolkring Espelo sloot de gelede ren nauw aaneen en kon als resultaat van betoonde saamhorigheid een nieuw buurtschapshuis „Het Trefpunt" ge naamd, stichten. De IJsclub „De Noordpool" wist de outillage van haar baan niet onaanzienlijk te verhogen door de bouw van een nieuwe ijstent. CANADA Sedert de bevrijding van ons land in 1945 door Canadese troepen, sedert ook het moment, waarop op de hellingen van de Holterberg een laatste rustplaats werd ingeruimd voor die Canadezen, die de bevrijding van ons land met de dood hadden moeten bekopen, zijn er steeds hechtere banden gegroeid met Canada, In 1965 mochten wij voor de 4e maal een gezelschap van 80 Canadese nabe staanden in onze huizen en gezinnen ont vangen. Dit bezoek viel samen met de Nationale herdenking van het feit, dat 20 jaren geleden de wrede onderdrukker en bezet ter over onze oostelijke landsgrens werd gejaagd. Generaal Foulkes, de man die namens de geallieerden het capitulatieverdrag on dertekende, was in ons midden en bracht met ons hulde aan hen, die hun leven gaven voor onze vrijheid. Ik ben van oordeel, dat dit Canadese grafbezoek, niet alleen voor hen, die tot ons komen maar ook voor ons allen hier in Holten van grote waarde is. Het contact met onze Canadese vrien den verruimt onze blik en betekent het leggen van banden tussen mensen, be horende tot verschillende volken, maar toch ook behorende tot diezelfde weste lijke wereld. De President van de Royal Canadian Legion onderstreepte naar waarde de be tekenis van dit oorlogsgravenwerk, toen deze er op wees, dat dit een bijdrage vormde tot versterking van de banden van vriendschap, goodwill en wederkerig begrip, welke de volkeren van Canada en Nederland hebben samen gebonden in oorlog en vrede. Ik hoop, dat het ons gegeven moge zijn ook in 1966 weer nieuwe Canadese vrien den in ons midden te mogen herbergen. De Holter bevolking heeft met name de aansporing uit de Hebreënbrief ter harte genomen: „Vergeet de herbergzaamheid niet". Misschien hebben sommigen het vervolg van deze Hebreënbrief ook wel ervaren, waar staat: „want hierdoor heb ben sommigen wel onwetend engelen ge herbergd". GEMEENTEPERSONEEL Ik kom thans tot Uw en mijn naaste medewerkers, het personeel onzer ge meente. Ik heb U in het vorengaande gesproken over al datgene, Wat in het afgelopen jaar kon worden bereikt. Inderdaad door U en door het college van burgemeester en wethouders werden de daartoe strekkende beslissingen geno men. Aan deze beslissingen echter moest vaak een gedegen voorbereiding vooraf gaan, uitvoeringsmaatregelen moesten tenslotte weer volgen op die beslissingen. Deze taak is toebedeeld aan ons ambte narencorps, dat zich daarvan ook in het afgelopen jaar weer met werklust en toe wijding kweet. Ik wil er gaarne mijn waardering over uitspreken, dat wij in Holten's gemeente huishouding in een zo goede en prettige sfeer kunnen samenwerken. Is het niet, zo vraag ik mij af, het on derling vertrouwen en het besef te wer ken aan één zelfde doel, n.l. het bevorde ren van het welzijn onzer gemeente, dat ons bindt en onze werkkracht stimuleert. Aan het einde van de tijdkring 1965 wil ik gaarne allen, die de gemeente dit jaar hebben gediend, op welke plaats zij ook gesteld zijn, danken voor de wijze waarop zij dat gedaan hebben, n.l. met toewijding, arbeidslust en in goede gezindheid. Ons ambtenarencorps bevindt zich einde 1965 niet meer in de zelfde samenstelling als bij het begin van het jaar. Onze ontvanger, de heer G. J. Bouw huis, werd wreed uit de kring der zijnen en uit onze kring weggerukt. Ik wijd ook op deze avond aan zijn nagedachtenis en aan die van zijn vx*ouw een woord van eerbied en waardering. De geschiedenis van de gemeente Hol ten anno 1965, welke ik U heb beschre ven, mag voor de buitenstaander wellicht een minder interessante opsomming zijn geworden, voor ons, die dagelijks hebben te werken in en met het grote gemeente lijke apparaat heeft zij misschien toch wel verschillende boeiende facetten. Wij hebben vanavond tezamen de pas gemarkeerd en hebben ons de tijd gegund om ons heen te zien en om te constate ren waar wij ultimo december 1965 met onze gemeente staan. Ik ben mij bewust niet volledig te zijn geweest, ik heb mij echter bepaald bij en kele saillante punten onzer gemeentelijke huishouding. Zoals zo vaak tevoren moest ik U een toekomst zonder veel perspectief schilde ren. Ieder jaar echter weer gaf de terug blik over het afgelopen jaar toch weer aanleiding tot tevredenheid en dankbaar heid. De stemming, welke de terugblik op 1965 bij mij achter laat is dankbaar, maar niet voldaan. Mijne Heren Leden van de Raad, De samenwerking met U in het afge lopen jaar werd, zoals steeds het geval was, gedragen door een groot onderling vertrouwen. Ik heb bü U begrip voor de moeilijkhe den van het college en vriendschap in de persoonlijke verhoudingen mogen vinden. Ik heb het een voorrecht geacht ook dit jaar weer met U te mogen werken. Hoe kan het anders, dat uit een raad als de Uwe ook wethouders voortkomen, waarmede men in het zelfde vertrouwen, openheid en vriendschap kan werken. Ik wil U, heren wethouders, danken voor het grote vertrouwen, dat gij mij bij voortduring tegelijk met Uw vriendschap hebt willen schenken. Ik heb mij er in verheugd, dat de wet houder Veneklaas Slots ter gelegenheid van Koningins verjaardag de gouden ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd verleend. Bij mijn eigen benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau ben ik er mij nog weer eens extra van bewust gewor den, dat het op zichzelf een onderscheiding is om Holten als burgemeester te mogen dienen. Mijn gezin en ik waren verrast door de reactie, welke mijn Koninklijke onder scheiding bij U, mijn medewerkers en de bevolking van Holten, heeft losgemaakt. De spontaniteit hiervan heeft ons een duidelijke taal gesproken, die ons zeker Dé heer W? Beijers verliet in juli LI. de dienst der gemeente, na onze gemeente meer dan 40 jaren met grote toewijding te hebben gediend, laatstelijk als hoofd commies ter secretarie. De heer Beijers heeft in alle stilte zijn stoel op het ge meentehuis verlaten. Wij hadden hem een afscheid toegedacht, dat recht zou doen wedervaren aan de grote verdiensten, welke hij zich in de loop der jaren jegens onze gemeente had verworven. Uitstel van dit afscheid wegens ziekte is tot af stel gekomen. Ik heb de indruk, dat de heer Beijers, wars als hij is om in het middelpunt te worden geplaatst, dit afstel diep in zijn hart wel heeft begeerd. Velen, waaronder bepaald niet in de laatste plaats het gemeentebestuur, heb ben het betreurd geen gelegenheid te hebben gehad uiting te kunnen geven aan zijn vriendschappelijke gevoelens jegens de persoon van de heer Beijers en aan zijn grote waardering voor de grote gaven van hoofd en hart, die de heer Beijers aan het welzijn van Holten ten goede heeft doen komen. „Indien 't Gemeen U roept, besorgt het als Uw eigen" is op het werken van de heer Beijers toen I volle van toepassing geweest. I De gemeente-opzichter, de heer H. J. Holterman, gaat per 1 januari e.k. we gens gezondheidsredenen de dienst verla ten. Ik wijd aan zijn vriendelijke, eerlijke en trouwe persoon gaarne een hartelijk woord ten afscheid. Door het vertrek van de heer Beijers j en het overlijden van de gemeente-ontvan- ger waren een aantal mutaties ter ge- j meentesecretarie noodzakelijk. De heer Vuuregge ging de functie van j hoofd afdeling financiën met die van ge meente-ontvanger combineren. De heren H. J. Kistemaker en M. Aan stoot verkregen een plaats op de finan ciële afdeling onzer secretarie. Mejuffrouw Joke Konijnenbelt ging haar roeping als vrouw volgen en werd opgevolgd door mejuffrouw Willy Len- sink. Mejuffrouw Van der Woude, welke de afdeling bevolking in goede banen hield, ging ons na een jaar helaas al weer ver laten en zal worden opgevolgd door de heer J. A. Boersma. Mejuffrouw Berkenbosch trad op 1 sep tember in de plaats van de heer K. B. Koning, die als hoofdcommies de heer j Beijers opvolgde. De heer Nagelhout was in 1965 25 jaren gemeente-arts. Het aantal ambtenaren, dat op de sala rislijst onzer gemeente voorkomt, bedroeg einde van dit jaar 73 personen (1964: 60). j i POLITIE EN BRANDWEER j De Politie en Brandweer kwamen in het afgelopen jaar niet voor hete vuren 1 te staan. Ik dank hen voor hun paraatheid en hun goede diensten. Ik heb mij er in verheugd, dat de vroe gere groepscommandant der Rijkspolitie als hoofd zelfbescherming der B.B. en lid van de woonruimtecommissie weer is teruggekeerd in mijn ambtelijk leven. PERS De pers mag in mijn dankwoord niet onvermeld blijven. Ik heb veel waardering voor de wijze, waarop zij in het voorbij gegane jaar haar taak ten opzichte van de gemeente Hol ten heeft vervuld. Het vertrouwen, dat ik haar gaarne heb gegeven, is door haar in genen dele be schaamd. teeltconsulent ir. C. P. van Rossum sprak voor leden van de CBTB en de OLM over het grote belang van var kenskernen. De heer J. C. G. Brands, Boschkampsstraat, slaagde aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen cum laude voor het docto raal examen sociologie. De heer J. W. Witmer, hoofd van de o.l.s. te Dij- kerhoek, benoemd in Zwolle. Le denvergadering van de Coöp. Fabriek van Melkprodukten „De Vrijheid" nam afscheid van voorzitter J. H. Sprokkereef. De heer A. J. Snijders te Hengelo (O.), oud-hoofd van de o.l.s. te Espelo en de Lagere Land bouwschool, sprak voor de afdeling „Jong Holten" over het onderwerp: „Bedrijfs-economische aktualiteiten". 30 december: Volkskerstzang met medewerking van „HMV" op het Smidsplein. Oude- j aarsvergadering van de gemeente raad. Burgemeester mr W. H. Enklaar stond in een uitvoerige toespraak stil bij het verleden en schilderde de toe komst zonder veel perspectief, daarbij de hoop uitsprekend, dat het ook het komende jaar weer zal meevallen en dat er aan het eind van 1966 toch weer aanleiding is tot tevredenheid en dankbaarheid. „HOLTENS NIEUWSBLAD", het in Holten het meest gelezen blad, bestaat 17 jaar. En hiermede besluiten wij dit overzicht over het jaar 1965, dat in geen geval aanspraak wil ma ken op volledigheid. De Chr. Plattelandsvrouwen en meis jes hielden hun „Kerstwijding" op Don derdag 23 December in gebouw Rehoboth. De presidente, mevrouw J. Rietberg van Lindenberg heette allen hartelijk wel kom en begonnen werd met het zingen „Daar is uit 's werelds duist're wolken", waarna ze voorging in gebed. Het Bijbel gedeelte las ze uit Gen. 3:1- 20. Hierna ging men over tot de Kerstliturgie v. d. Bond: „want zie, ik kom in uw midden wonen", waaraan verschillende leden meewerkten. De samenzang werd op het orgel begeleidt door mevrouw J. Paal manAanstoot. Een koortje was gevormd door de dames: Mevrouw J. Hoekjen Stam, mevrouw B. KolkmanDuns ber gen, mevrouw D. Schuppertvan Leeu wen, mevrouw M. BrinkmanDij kink en mevrouw T. Kolkmanv. d. Bos, terwijl mevrouw II. NijenhuisBrink hier de or gelbegeleiding verzorgde. Op keurige wijze werden de liederen gezongen. Stem I werd uitgesproken door mevrouw J. Wiggers-Aanstoot en stem II door mevr. J. SchuppertStukker, de deklamatie verzorgde mevrouw M. BulsinkBakker op een mooie wijze. Mevrouw T. Span v.d. Berg boeide allen met haar zeer mooie inleiding, ze wist dit ..oude" ge beuren weer „nieuw" te brengen. In de pauze werden de kaarsen ontstoken en werd gezellig koffie gedronken met een kersttraktatie. Na dit pauzeren las de presidente nog een mooi Kerstverhaal voor, getiteld: „De vierde wijze uit het Oosten", waaibij strips werden vertoond, waarmee we aan 't einde van de mooie avond waren gekomen. De presidente dankte allen voor de welwillende mede werking en wenste een Gezegend Kerst feest en een goede jaarwisseling toe. Ge zongen werd nog Ps. 150 1. waarna mevr. T. Spanv. d. Berg deze avond sloot met dank aan God. als een kostbaar bezit op de verdere reis door het leven zal blijven vergezellen. Op een avond als deze wil ik ook gaar ne zij het ten overvloede nog eens onderstrepen hoezeer wij er ons in ver heugen, dat de gemeente mag profiteren van de uitnemende gaven van hoofd en hart van de gemeentesecretaris. Mij per soonlijk is hij ook in het afgelopen jaar weer een betrouwbare vriend en een grote steun geweest. Straks wordt een nieuwe dag en een nieuw jaar in onze handen gelegd. Een nieuwe dag en een nieuw jaar, dat van God tot ons komt als een geschenk en een opdracht. In dat nieuwe jaar wordt van ons verwacht, dat wij deze opdracht naar beste kunnen vervullen. Op U, op mij, op ons allen komt het aan in het jaar 1966. Bij het vervullen van de ons gestelde taak moeten wij geloof hebben in het doel van ons leven, geloof hebben in de zin van ons werk, geloof ook hebben in de toe komst van onze goede gemeente. Adolf Keller noemde geloof de wind, die in het zeil van ons levensschip blaast. Moge die wind in het komende jaar ook blazen in het zeil van Uw levensschip. Wetende, dat God de onzichtbare stuur man is van ons levensschip, mogen wij het de dichter nazeggen: „Gij zijt de onzichtbare Stuurman van mijn schuit." Doe voort, o Heer, wij zullen veilig landen." Laat ons dan met volharding lopen de loopbaan, die ons is voorgesteld, het nieuwe jaar tegemoet.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 7