Vrijdag 31 december 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD 1 Op 18 februari werd in Espelo het buurtschapshüis ,.Het Trefpunt" officieel in gebruik genomen. Het bestuur vóór zijn nieuwe aanwinst. 2 De heer H. Heijenk herdacht op 1 januari het feit, dat hij 25 jaar ge leden in dienst trad van het GEB. 3 De heer M. Bouwhuis, direkteur van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging, herdacht op 23 februari het feit, dat hij 40 jaar geleden bij de coöperatie in dienst trad. 4 Holtens Gemengd Koor gaf op 6 maart een goede zanguitvoering. 5 Op de Kol brandde met Pasen het grootste Paasvuur. 6 Het echtpaar H. J. Pinkert-Koop- man herdacht op 24 april zijn gou den huwelijksfeest. 7 De heer J. Oud Aanstoot was meer dan 40 jaar lid van de bijenvereni ging. 8 De Commissaris der Koningin speldt burgemeester mr W. H. Enklaar de versierselen op wegens zijn benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. 9 Wethouder B. J. Veneklaas Slots ont ving de gouden medaille, verbonden aan deze Orde. 10 Vele nijvere handen bouwden dit troephuis van de padvinders „De Waardenborchgroep" in de Beuse- berg. 11 De heer M. Bouwhuis ontving de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 12 Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan organiseerde „HMV" in mei een muziekconcours op Kalfster- mansweide. 13 De c-junioren van de voetbalvereni ging „Holten" werden kampioen van hun afdeling. De heer J. W. Jansen (rechts) werd gehuldigd voor zijn meer dan 35-ja- rige medewerking als voormelker der melkerscursussen. De heer Henk Tuller, secretaris-pen ningmeester van de voetbalvereni ging „Holten", werd gehuldigd en ontving de erespeld van de TVB. Holten's doelman, Barend Breukink, werd contract-speler van Go Ahead en nam afscheid van zijn club. Ook consul Hendrik Tiekink werd gehuldigd voor zijn werk voor de voetbalsport. Tineke Jongedijk werd Braderie-ko ningin 1965. Zij wordt hier geluk gewenst door het bruidspaar van de boerenbruiloft, opgevoerd door OCH. Het „meuten" van de broedswagen. Wim Derkink uit Hengelo werd win naar van Holten's derde wielerron de en ontving de overwinningskus van Minie Kamphuis uit Enter. 21 Burgemeester mr Enklaar opende de elfde Braderie in de dorpskom. 22 De zomer van 1965 kenmerkte zich door vaak hevige regenval. 23 Op 29 juli herdacht het echtpaar J. Aanstood-H. Kolkman zijn gouden huwelijksfeest. 24 De Heidemars van de WSV „De Trekkers" op 28 augustus trok een enorm aantal deelnemers. 25 Een tragisch auto-ongeluk op de Raalterweg op 26 juli kostte aan drie jonge inwoners het leven. 26 Mej. Gerrie Post, hoofdleidster der openbare kleuterschool, trad op 7 oktober in het huwelijk met de heer G. Slotman. Met deze foto eren wij alle bruidsparen. 27 Op 23 oktober vierde de Holtense Zondagsschool haar 90-jarig be staan. De fokveedag in Holten bracht weer puik rood- en zwartbont vee in de ring. Het achttal van „De Bergruiters" be haalde op 11 september het lands kampioenschap. Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan organiseerde „Holbatheo" in Dijkerhoek een geslaagde paarden- fokdag. Het ultra-moderne gemeentelijke slachthuis werd op 22 september officieel in gebruik genomen. Het kreeg no. 52 als EEG-stempel. Op een drumconcours in Deventer behaalden „The Sensation Rockets" in de afdeling Beat de derde prijs. Espelo deed niet voor Holten onder wat de kwaliteit van haar rundvee betreft. Ds Israël herdacht onder grote be langstelling de dag dat hij 12 y. jaar geleden zijn intrede in de Hervorm de gemeente van Holten deed.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 5