AANSTOOT Van het erf der Kerk V.V.V. „Hollens Belang" KEUKENS A. F» Pterlk's Foto ten Velde Holtense Kunstclufe genoot van „Souvenirs der isdisleeuweu" herhaling is de kracht der reklame Algemene Ned. Begrafenisverz. Mij. Afd. Hólten en Omstr. Uitgave hotel-pensionlijst 1966 ervaren chauffeur AgentJAN WIGGERS Kolweg 14 - Telef. 1358 Een volwaardige 5 kg wasautomaat voor slechts f. 748.- Safer, Wansink Stationschef C. O. N. Leget naar Wierden Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen en -meisjes Zaterdag '1 december 1.06b HOI,TENS NIEUWS!'At) Gerrit Hendrik Bosman en Mina Vruggink hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voornemen, D.V. donderdag 9 dec. 1965 in het huwelijk te treden des voormiddags 11 uur, ten gemeentehuize te Holten. Inzegening van het huwe lijk zal geschieden door de Weleerw. heer Ds. C. C. Addink in de Ned. Herv. Kerk te Holten, om 11.45 uur. Toekomstig adres: Deventerweg 13 November 1965 Holten, Deventerweg 13 Rijssen, Prinsenstraat 7 Gelegenheid tot feliciteren na 19.00 uur in Hotel Mul ler, Deventerweg 61, Hol ten. Inplaats van kaarten. GERRIT TUITERT en JANNIE BROEKMAAT hebben de eer namens hun ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op woensdag 15 dec. des voormiddags om 10.45 uur ten Gemeentehuize te Hol ten. Kerkelijke inzegening in de Ned. Herv. Kerk om 11.30 uur door de Weleerw. heer Ds. Addink. Receptie van 3.30 tot 5 uur in hotel Holterman. Holten, dec. 1965 Neerdorp 47. Toekomstig adres: Dorps straat 57. Inplaats van kaarten: Op zondag 12 dec. a.s. i hopen onze geliefde ouders H. G. KLEIN VELDERMAN J. KLEIN VELDER- MAN-HARBERS i hun 25-jarige echtver. te herdenken. i Dat zij nog lang voor 1 elkaar en voor ons gespaard mogen blij— 1 ven is de wens van hun dankbare kinde ren Derkje - Arie Dini - Victor Abby i Holten, 2 dec. 1965 i Dorpsstraat 13 Gelegenheid tot feli- 1 citeren op maandag, 13 dec. van 19.30-21.30 uur in Dorpshotel Hol terman. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde en zorg zame man, vader, be huwd- en grootvader HENDRIK KLOOSTERBOER in de ouderdom van 72 jaar. Holten: A. Kloosterboer Nijland M. A. Paalman Kloosterboer G. Paalman G. v. d. Brink Kloosterboer A. v. d. Brink Holten, 30 nov. 1965 Dijkerhoek 53 De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 4 dec. a.s. des nam. om 2.30 uur op de Nieuwe Begraafplaats te Holten. Vertrek van af het sterfhuis 2 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste zwager HENDRIK KLOOSTERBOER echtgenoot van A. Nijland, eerder van G. Jansen, in de ouder dom van 72 jaar. Holten: J. Jansen H. Jansen Klumpers Twello H. Jansen Husemann 30 november 1965. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig en smartelijk lijden onze beste vriend HENDRIK KLOOSTERBOER Zijn prettige omgang zal bij ons in dankbare herinnering blijven. Familie R. Leemkuil Holten, 30 nov. 1965 Te koop gevraagd: g.o.h. heren- sportfiets H. F. Klein Velderman, Bergmanstraat 25, Holten PEDICURE Algehele voetverzorging C. KARMELK— VAN GEEMEN Bergmanstraat 4 Behandeling na afspraak. Heden overleed in haar Heer en Heiland onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder HENDRINA MANENSCHIJN Weduwe van G. J. Beid- man, in de ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam: Fam. J. Beldman Holten, 27 ïiov. 1965 Bessinkpasstraat 13 De begrafenis heeft plaats gehad op donder dag 2 december. Heden behaagde het de Heer uit ons midden weg te nemen, onze in nig geliefde zuster, schoonzuster en tante HENDRIKA SCHUTTE echtgenote van G. W. Altena, in de leeftijd van 62 jaar. Diep betreurd door ons allen. Holten: H. Vorkink-Schutte Joh. Vorkink M. Schutte Z. Schutte— Bekkernens Colmschate: M. JansenSchutte Joh. Jansen en .kinderen. Markelo, 1 dec. 1965 Zware biggen te koop bij G. A. Nijenhuis, Dijkerhoek 19. Te koop: g.o.h. oliekookkachel Haarstraat 5, Holten. Te koop: g.o.h. ORGEL Bevragen ('s avonds na uur). Larenseweg 28. Te koop: een vette koe G. J. Veneklaas, Dijker hoek 79. Enige wollen Smyrna VLOERKLEDEN door Groothandel op Jaar beurs gebruikt; f 150,per stuk. Grote maten Niet van nieuw te onderscheiden. Evt. thuis te bezichtigen. Brieven onder nr. 312 bur. van dit blad. Aanspreker: H. Koopman, Deventerweg 4, Holten. Sterfgevallen kunnen zoals altijd worden ge meld bij bovengenoemde aanspreker. Begrafenissen van leden en niet-leden worden op uiterst correcte wijze verzorgd. Eigen lijkauto's. en volgauto's ter beschikking. Ook voor crematieverzorging kunt U zich wen den tot bovenstaand adres. Inlichtingen over het begrafenisfonds verstrek ken U gaarne de onderstaande agenten: J. Aaftink, Eurg. van der Borchstraat 3 J. Meerman, Kolweg 38 H. Stoevenbelt, Bushofstraat 2 Zij die voor 1966 het plan hebben om op de lijst te worden geplaatst voor pension, logies met ontbijt of kamerverhuur, kunnen zich opgeven tot 4 december e.k. V.V.V.-kantoor dagelijks geppend. -fe eenvoudige montage •fc prima lakwerk ■fo uit voorraad leverbaar Granito of stalen aanrechtblad, reeds vanaf f 240, BOUWMATERIALEN EN STEENHANDEL N.V. Dannenberg4a - RIJSSEN - telefoon 05480-2533 Transportbedrijf OOLBEKKINK KOLWEG van modern karakter levert en voordelig ADVERTENTIEBUREAU PLAATST UW FAMILIEBERICHTEN IN DIT BLAD! Dat is de grote verrassing van het wereldmerk ZANKER in deze tijd van prijsstijgingen! Volautomatisch wassen en spoelen in de grote edelstalen trommel. De grofste kookwas net zo goed en grondig als Uw fijnste wasgoed. Komt U gauw eens kijken - wij vertellen U graag meer over de nieuwe opzienbarende ZANKER E5 automatik. ELECTRO. TECHN. BUREAU Larenseweg 8 - telefoon 1338 Giro 838324 - Holten Fotografeer of film NU voor later! HELPT U! tel. 1850 vmmmim iGEROitZILMETA Alleenverkoop voor Holten Met de zeventiende bijeenkomst van de Holtense Kunstclub „HKC", woens dagavond in „Amicitia", heeft dokter Nagelhout weer velen aan zich verplicht door de heer M. A. J. Jongenelen uit Utrecht evenals vorig jaar een le zing te doen houden met prachtige dia's. Zijn onderwerp was dit keer „Souvenirs der Middeleeuwen", dat handelde over „Rothenburg ob der Tauber", een zeer oud stadje in het Zuid-Duitse Franken land en over de in de 16e eeuw levende beeldhouwer Tilman Riemenschneider uit Wiirzburg. Langs de „Romantische Strasse" met vakantie op weg naar Wenen kwam de heer Jongenelen in contact met de stads archivaris van Rothenburg, die hem overhaalde stad en streek wat nauw keuriger te bekijken, een gesprek, waar van hij, gezien de prachtige dia's, die hij deze avond vertoonde, geen spijt heeft gehad. Want zo bleek wel uit dit fotomateriaal, al is dit laat-middel- eeuwse stadje niet onberoerd gelaten door het moderne leven waarvan de toeschouwers weinig te zien kregen de romantiek van een roemrijk verleden bleef vrijwel ongerept binnen dc stads muren en poorten. Oude gevels langs schilderachtige straatjes, oude stads poorten, stille binnenhofj es en religieuse architectuur roepen de bewondering op bij het zien van de talrijke foto's in kleuren, die de inleider daar gemaakt heeft. Tien dagen is de heer Jongenelen in dit stadje van amper 4000 inwoners ge bleven, dat hij grondig bekeken heeft en waarbij hij tor zijn grote vreugde ont komen is aan de haast, die de tegen woordige mens kenmerkt bij zijn bezoek aan het buitenland. Van bijzondere schoonheid waren de close-ups, die de heer Jongenelen liet zien van het werk van de beeldhouwer Tilman Riemenschneider. In de eerste plaats het uit hout gesneden „Heilige bloedaltaar" in de St. Jacobskerk in Rothenburg, maar vooral van het „Ma- ria-altaar" in de kapel van het laat middeleeuws bedevaartsplaatsje Creg- lingen op enkele kilometers afstand van Rothenburg. Dit altaar dateert uit pl.m. 1560. Op zeer suggestieve wijze wist hij daarbij zijn gehoor te vertellen van het door dit beeldhouwwerk in hout ver beelde sterven van Maria met het op de gezichten der haar omringende aposte len uitgebeelde verdriet en van Haar Hemelvaart, welke op deze gezichten de verbazing, d.w.z. de verblijding der her rijzenis weergeeft. Ook al volgt men niet het hierin weergegeven dogma, in deze beelden liggen verankerd het gehele menselijke bestel van het sterven en het begin van een nieuw bovenaards leven. Dit werk bezit de verbazingwekkende eigenschap: het suggereert, dat een dood stuk hout levend is te maken. De heer Jongenelen ontving voor zijn levendige inleiding een spontaan ap plaus en een hartelijk dankwoord van dokter Nagelhout. KUNST EN TELEVISIE De avond werd geopend door de bur gemeester, mr W. H. Enklaar, die zijn optreden een onuitroeibare traditie noemde, maar verklaarde dat het ook traditie is aan het eind van het jaar een groot gevoel van dankbaarheid te bezitten voor hetgeen deze avond inhoud geeft en men zich kan bepalen bij betere dingen dan welke dc televisie brengen kan. Dat is onder meer het zich bezin nen over wat de cultuur ons te zeggen heeft. Wat het plaatselijke culturele le ven betreft, denkt spreker daarbij o.a. aan een tentoonstelling van Kees Stoop of de schilderijententoonstellingen, zoals deze hier telkens gehouden worden. De burgemeester sprak dan ook een woord van bijzondere dank tot dokter Nagel hout, dat deze jaar in jaar uit met een grote mate van onbaatzuchtigheid dit werk doet. Dokter Nagelhout verklaarde zich na 17 jaar dit werk te hebben gedaan altijd weer op te trekken aan de gevoe lens van medeleven en sympathie, wel ke hier telkens weer vertolkt worden. Tijdens de pauze werden een zevental tekeningen van Kees Stoop onder de le den verloot. Werken waarvoor de heer Jongenelen in een kritische beschou wing veel waardering toonde en waar mede hij de winnaars geluk wenste. De gelukkige prijswinnaars waren: de fam. Wiersma te Markelo; de heer J. Ka ter te Deventer en de heren C. Beekhuis, G. Wissink, J. van Lindenberg. J. W. Koordes en J. P. Nagelhout te Holten. Aan het slot van de avond bracht de heer Nagelhout de burgemeester dank voor zijn inleidend woord en Kees Stoop voor het feit, dat hij meer tekeningen aan de kunstclub afstond dan hij ver plicht was volgens de met hem overeen gekomen kunstopdracht. De heer C.O.N. Leget, stationschef N.S., alhier, wordt met ingang van janu ari a.s. dienstdoend stationschef te Wier den Hij blijft voorlopig in Holten wonen. Het station Holten komt dan weer onder beheer van de stationschef te Rijssen, zoals dat voor de komst van de heer Leget ook het geval was. Deze maatregelen houden verband met de binnen afzienbare tijd door te voeren modernisering met onder meer de toe passing van de automatische treinbevei liging op het baanvak Deventer-Almelo. De Chr. Plattelandsvrouwen en meisjes kwamen donderdag 25 'november in ver gadering bijeen in de bovenzaal der Coöp. Aan- en Verkoop vereniging. De presiden te, mevrouw J. Rietberg-van Lindenberg, liet bij de aanvang zingen Ps. 6S 10 waar na ze voorging in gebed. Zij las uit de Bijbel Ps. 15. Allen heette zij welkom, in 't bijzonder de heer Reefman uit Almelo, vertegenwoordiger van de Bottel Maat schappij Oost-Nederland (coca-cola) die deze avond enige films zou vertonen en nadat de notulen waren gelezen en de ingekomen stukken behandeld, kreeg hij dan ook direct het woord. De heer Reefman gaf eerst een korte Gemeentetoerusting 6 november 1965 Fr. de Jong: De middagdienst. In verschillende kringen is er dis cussie gaande over de tweede kerk dienst 's zondags. In „Gemeentetoe rusting" geeft de gereformeerde, predikant van Maasland zijn me ning daarover en pleit voor een mo gelijke derde vorm van kerkdienst, die in het vergeetboek is geraakt: de gebedsdienst. Wij kennen geen diensten, althans wat onze (gereformeerde) kerken be treft, waarin niet de preek of de leer der Kerk maar het gebed centraal is. Weliswaar hebben we nog bid- en'dank- uur voor gewas en arbeid (hier en daar helaas verschoven naar de zondag), maar ook die diensten worden meer door de preek dan door het gebed beheerst. Toch heeft de Kerk ze lange tijd ge kend en zijn er nog kerken, die ze ken nen. De eerste sporen ervan treffen we al aan in het Nieuwe Testament De dagelijkse diensten, die we in de kerkorde van de Paltz aantreffen, zijn een reformatorische voortzetting hier- inleiding over de alom bekende drank Coca-cola hoe deze in 1886 voor 't eerst werd samengesteld door een drogist en men nu een omzet van 75.000.000 flesjes per dag heeft bij de 10 bottelarijen in Nederland. Hierna vertoonde hij een film over de bereiding van Coca-cola. De 2e film „Onze moderne wereld" was een prachtige kleurenfilm en werden we mee op reis genomen naar vele landen. Na vertoning van de films was er nog een quiz met leuke prijzen. Ook werden alle dames op. een flesje Cola getracteerd. Al met al een gezellige avond. De presidente, bracht de heer Reefman dank voor het gebodene en overhandigde hem een kleine attentie. Nadat zij de leden nog om medewerking had gewaagd voor de komende Kerstwijding en gezongen was „Grote God, wij loven U", sloot mevrouw D. Reilink-Bronsvoort deze avond met dankgebed. van. Ook in ons land zijn ze er, althans de avondgebeden. Op de eerste synoden (na de Reformatie) zijn ze telkens weer onderwerp van gesprek. Onder andere wordt gezegd, dat men in deze diensten niet te lang moet preken (de dienaars moeten „op het ghebet meer acht ne men dan om een langhe predicatie ende wytloopighe verclaringhe"). Dat gebeur de dus! Men stoorde er zich niet aan. De gebedsdiensten werden hoe langer hoe meer preekdiensten. Daardoor ver dwenen ze van lieverlee. Het laatste overblijfsel was m.i. de z.g. Bijbellezing op een avond in de week. Ook in verband met 4eze (verloren gegane) derde vorm van kerkdienst zul len we moeten spreken van het goed recht. Zoals de naam het al uitdrukt: gebédsdiensten, gaat het in deze dien sten om het gebed en wel in allerlei vorm. Om het hart van deze diensten (de lezing van de Heilige Schrift) vlecht zich een krans van gebeden: psalmge beden, lofliederen, morgen-/avondliede- ren, morgen-/avondgebeden, voorbeden. In een enkele zondagmorgendienst kan dit alles niét tot zijn recht komen, voor al niet wanneer ook nog het Avondmaal wordt gevierd (en daar moeten we van uitgaan!). Daarom alleen al zijn deze diensten nodig. Bovendien: het gebed en vooral de aanbidding, waarin je je zelf verliest, is niet onze sterkste zijde, Zou dat niet mee komen, omdat we ech te gebédsdiensten missen?

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 3