Hoede resultaten bij de G.O.S. PfllApO bevrijd m MOEDER Voorbereidingscommissie ruilverkaveling geïnstalleerd „Landbouwkundige toestand van het gebied niet rooskleurig" zegt gedeput. Von Piekartz Vrijstelling dienstplicht Het wel en wee rond de T.V. Eervol resultaat voor „The Sensation Rockets" Schaatsliefhebbers opgelet Uitslag verloting B.A.T.O. Jaarvergadering Volksonderwijs Geschenk voor 100-jarige vereniging ALLES DRAAIT Zaterdag 4 december 1965 HOI,TENS NIEUWSBLAD MARKELO. Het lid van gedeputeerde staten van Overijssel, de heer G. A. B. von Piekartz, heeft dinsdagavond in hotel „De Markelose Berg" de commissie van voorbereiding voor de ruilverkaveling Markelo-Holten officieel geïnstalleerd. De heer von Piekartz herinnerde er aan, dat blijkens een brief van de Centrale Commissie van de C.T.D. deze commissie zal bestaan uit de heren H. Kottelenberg, voorzitter, G. J. Berendsen lid en plaatsvervangend voorzitter, G. W. Mensink, allen te Markelo, J. Rietberg en J. H. Veneklaas Slots te Holten. Hij complimenteerde de heren met het vertrouwen, dat in hen gesteld wordt en gaf in een kort overzicht een indruk van het te verkavelen gebied. Het blok is pl.m. 10.000 ha groot, ligt voor het grootste deel in Markelo, voor een belang-rijk gedeelte in Holten, terwijl er nog 'n tiental bunders onder de gemeente Wierden liggen. De aanleg van de autosnelweg (E.8) door de gemeente Holten en de slechte ver kaveling in Markelo zijn de redenen, dat aan deze ruilverkaveling de voorkeur is gegeven boven andere. Men moet er namelijk rekening mee houden, dat door deze doorsnijding van de autosnelweg de toestand van de verkaveling onder Holten nog ongunstiger wordt. ONTSLUITING Deze ruilverkaveling zal van het groot ste belang worden voor de ontsluiting van de landbouwbedrijven. Het blok telt 32 meter per hectare aan landbouw wegen, waarvan 13 meter per ha verharde wegen en 19 meter per hectare onverharde we gen. De ontwatering van 1500 ha, gelegen in de waterschappen „De Schipbeek" en „De Regge" is onvoldoende. Over pl.m. 5000 ha ontbreken secundaire waterlopen, kavel- en perceelssloten, hetgeen in het Stokkumerbroek de afgelopen zomer nog tot inundatie heeft geleid. Er is sprake van een sterke versnippe ring der bedrijven. De meeste boerderijen liggen geconcentreerd in de buurtschap pen Eisen, Herike en Stokkum en in de. dorpen Markelo en Holten. Het bouwland is verspreid over een aantal essen. Ook het grasland ligt versnipperd en de pro ductiviteit daarvan is matig tot slecht. De heer von Piekartz gaf ook nog en kele cijfers over de omvang der bedrijven. Het gemiddelde aantal kavels per bedrijf is 5,6. Dit is in het Holterbroek 3,8 en in Eisen 6,5. De gemiddelde kavelgrootte is 1,6 ha. De gemiddelde bedrijfsgrootte 10,3 ha. Een derde deel der bedrijven is groter dan 10 ha, die 51% van de totale opper vlakte in gebruik hebben. Spreker noemde de toestand bepaald niet rooskleurig. Hij herinnerde aan de ruilverkaveling Vrie- zenveen, die een groot succes is gewor den. De gedeputeerde sprak de hoop uit, dat de commissie in volledige overeenstem ming zal handelen, zodat het algemeen belang gediend wordt. Het is niet zo, als in enkele persorganen geschreven wordt, dat de leden van de commissie van voor bereiding ook worden benoemd in de de finitieve commissie. Het is wel de bedoe ling, dat zulks zoveel mogelijk geschiedt, maar dat staat lang niet vast. Als de heren het goed doen kan dit echter wel het geval worden. PLANNEN MAKEN In het maken van de plannen is de commissie volledig vrij. Men kan het voorbereidende werk opdragen aan de Kon. Ned. Heide Mij of bepaalde Inge nieursbureaus Ged. Staten stellen het zelfs zeer op prijs, dat er inzake deze cultuurmaatschappijen enige concurren tie is. Ook bestaat er de mogelijkheid het blok te splitsen. Spreker drong er vooral Aan de dienstplichtige der lichting 1964, D. J. A. Podt, Dijkerhoek 20, werd voor goed vrijstelling van de dienstplicht ver leend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Aan de dienstplichtige H. J. E. Broek- maat, der lichting 1967, Burg. v. d. Borch. straat 33, werd voorgoed vrijstelling ver leend in verband met de aanwezigheid van een bijzonder geval, terwijl aan de dienst plichtige der lichting 1967, A. J. Pinkert, Pastoriestraat 29, vrijstelling werd ver leend wegens broederdienst. Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tand pasta op aan, dat alle besprekingen in de volle dige commissie plaats, vinden. U moet het vertrouwen van de gehele streek ver werven en vooral geen onderlinge af spraakjes maken. Ik hoop op mijn laatste benen als ge deputeerde, aldus de heer van Piekartz, maar ik hoop, dat mijn opvolger een zeer Het afgelopen jaar bracht opnieuw ledenwinst. Hun aantal bedroeg aan het einde van het verslagjaar 247. De oprich ting van een tweede openbare kleuter school werd toegelicht. Het financieel verslag van de penning meester, de heer G. Weijl, eindigde met een batig saldo. De kascommissie, be staande uit de dames W. E. Wolters en H. W. de V'rieze, had de administratie keurig in orde bevonden, zodat aan de penningmeester onder dankzegging voor i zijn financieel beheer décharge werd ver leend. De nieuwe kascommissie zal be staan uit de heren J. S. Molewijk en H. Wilpshaar. 1 De aftredende bestuursleden, de heren C. Boersma en B. H. Brouwer werden bij acclamatie herkozen. Vrij uitvoerig werd hierna gesproken over het 'honderdjarig jubileum van Volksonderwijs. De plaatselijke afdelingen In de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Espelo van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, welke onder leiding van haar presidente, mevrouw Hol- Groothoff, woensdagavond gehouden werd in „Het Trefpunt", heeft mevrouw Ber- voets-Wiersma uit [Markelo, als discussie leidster, een lezing gehouden over „Wel en wee rond de T.V'.". Mevrouw Bervoets schetste de mogelijk heden, maar ook de moeilijkheden welke aan het medium „televisie" verbonden zijn. In de pauze, waarin koffie werd ge schonken, werd gezelllig 'nagepraat en werden door de inleidster vragen beant woord, waaruit o.a. bleek, dat men de kinderprogramma's te griezelig vindt, waardoor het voorkomt, dat kinderen na zo'n programma te hebben gezien er 's nachts niet van kunnen slapen. In de vrouwenprogramma's wilde men graag wat meer voorlichting en cursussen op allerlei gebied. De dames vonden, dat de programma's over het algemeen te laat beginnen, zodat het voor de mensen op het platteland en met name voor de J boerenbevolking, die 's morgens vaak j reeds heel vroeg haar dagtaak moet be- j ginnen, doorgaans veel te laat wordt. De presidente bracht mevrouw Bervoets i dank voor haar gezellige causerie, waarna nog besloten werd de Kerstwijdingsavond op dinsdag, 21 december te houden. gunstig eindresultaat zal kunnen meema ken. De voorzitter, de heer Kottelenberg, die behalve de heer von Piekartz, Ir. A. J. Markvoort, hoofding.-directeur der prov. CTD. Ir. G. T. Tiessen, hoofdingenieur van deze denst, die secretaris der com missie is, onder meer Ir. C. D. Viehoff, hoofdingenieur van de provinciale water staat bij de aanvang der vergadering had welkom geheten, bedankte de heer van Piekartz voor zijn hartelijke woorden en sprak de verwachting uit, dat men als commissie van voörbereiding eendrachtig zal samenwerken tot heil van de boeren stand van Holten en Markelo. Wij hebben een prachtig gebied, maar niet in land bouwkundig opzicht. Wij hopen te komen tot bedrijven die economisch verantwoord zijn. De commissie heeft dezelfde avond met haar werkzaamheden in besloten zit ting - een aanvang gemaakt. Zoals men weet is in de jongste leden vergadering van de afdeling Holten der OLM er op aangedrongen het ruilverka- velingsblok uit te breiden met het gebied ten noordwesten van de spoorlijn Deven terAlmelo o.a. omvattende de buurt schappen Dijkerhoek, Espelo en een deel van Neerdorp. Hierover zijn bij de be handeling van de provinciale begroting in de afdelingen op 24 november j.l. even eens vragen gesteld. Gedeputeerde Staten is van een der gelijk verzoek om uitbreiding nog niets bekend verklaarde de heer von Piekartz op een vraag van de pers. Zij kunnen aan een dergelijke uitbreiding medewer king verlenen als hierom verzocht wordt. zullen zich inspannen als jubileumge schenk het tehuis „Noordgouwe" aan te bieden. Dit tehuis, waarvan de kosten worden begroot op 1.400.000,zal dienen als derde schoolreisjesverblijf van Volksonderwijs en tevens bestemd zijn voor gehandicapte kinderen. Naast dit geschenk zullen de afdelingen hun best doen nieuwe leden te werven. Ook de Holtense afdeling zal proberen een steen tje bij te dragen in dit geheel. neus^neel en borst van vastzittend slijm Onze plaatselijke band „The Sensation Rockets" heeft een eervol resultaat ge boekt op het eerste nationale Seat- en Jazz Concours, dat zaterdag van de vorige week in de Buitensociëteit te Deventer gehouden werd ter gelegenheid van de opening van het overdekte -zwembad, aldaar. Zij vielen niet in de prijzen, maar kwamen toch op de derde plaats te staan van de twaalf of dertien bands in de af deling beat, terwijl de jongelui praktisch geen gelegenheid hadden om zich voor dit concours voor te bereiden. De Buitensociëteit was 's avonds ge heel uitverkocht, hetgeen betekende, dat zich daar pl.m. duizend .jongelui bij elkaar bevonden. Het concours is 's avonds dan ook niet zonder tumult en wanordelijk» heden verlopen, zodat de burgemeester van Deventer, Mr. N. Bolkestein, zich bij de prijsuitreiking niet altijd verstaan baar kon maken. Gezien de ervaringen elders met dit soort samenkomsten, had den de organisatoren dit kunnen weten en betere ordemaatregelen nemen. Ook tieners en twenners moeten weten, dat zij zich aan ordemaatregelen en fatsoens normen te onderwerpen hebben, 's Mid dags waren er enkele beatbands, die voor weinig publiek optraden. De Holtenaren hebben nog lang op de tweede plaats gestaan. De uitslag in de afdeling beat was: 1. The Skybolts (Deventer) 334 pnt.; 2. The Wittelands (Hengelo) 328 pnt.; 3. The Sensation Rockets (Holten) 325'/2 pnt.; 4. The Mods (Zutphen) 307 pnt. Maandagavond hield de afdeling Hol ten van de GOS haar jaarlijkse leden en leveranciersvergadering in hotel Hol- terman onder voorzitterschap van de heer D. «T. Bronsvoort. Uit het jaarverslag blijkt, dat de af deling Holten op de ranglijst van de GOS is gestegen van de 37e naar de 33e plaats. De omzetten voor Holten waren als volgt: varkens 5011 st. (vorig jaar 4154) nuka's 290 st. (vorig jaar 238) rundvee 238 st. (vorig jaar 270) noodsl. 27 st. (vorig jaar 27) biggen 828 st. (vorig jaar 482) De geldomzet steeg van 1,1 miljoen naar 1,2 miljoen gulden. De omzetten van de gezamenlijke GOS-afdelingen (Gelderland en Overijs sel) geven een totale omzet te zien van 122,4 miljoen gulden (vorig jaar 115 miljoen), terwijl het ledental steeg van 10.710 naar 11.035. De aanvoer van varkens bedroeg' 376.987 stuks (vorig jaar 324.904 stuks) (is 16 pet. meer). De gemiddelde prijs was f2,37 tegen f2,52 in het vorig boekjaar, waardoor de gemiddelde opbrengst daal de van f 204,62 naar f 186,48. Het is een gelukkig verschijnsel, dat de kwaliteit van de varkens wederom enige verbetering vertoont. Het valt daarom te betreuren, dat aan het stre ven naar een betere kwaliteit nog steeds afbreuk wordt gedaan door afnemers, die de kwaliteit van de geleverde var kens in de prijs, die aan de boer wordt betaald, niet tot uitdrukking brengen. De mestvarkenskredietregeling, in sa menwerking met de boerenleenbanken en aankoopcoöperaties in het leven ge roepen, blijkt in een gróte behoefte te voorzien. Ruim 560 bedrijven maken van deze kredietregeling gebruik, terwijl in dit boekjaar 59872 stuks varkens of 15,9 pet, van de totale aanvoer door deze be drijven zijn geleverd. De omzet van big gen en fokvarkens steeg belangrijk en wel van 86.772 stuks naar 125.227 stuks of 44,3 pet. De rundveeomzet daalde van 49.958 naar 39.360 stuks ten opzichte van het vorig boekjaar, wat enerzijds het gevolg is van de grotere veeuitstoot in 1963 en anderzijds van de gunstige ruwvoeder- pqsitie in 1964, waardoor veel vee is aan gehouden. De heer G. Sieders, stafmedewerker van het GOS voor de buitendienst, hield een inleiding over het onderwerp: „De Coöperatieve veeafzet en vleesverwerking in nieuwe banen". Per 1 januari 1965 hebben de Coöp. Vleescentrale (opgebouwd uit de GOS, Drentex, Cuva en CVV) en de Saveco/ N.V. Welling, waarin de veeafzetorgani saties van de ABTB in Gelderland en Overijssel en de Limco in Limburg, als mede de hierbij behorende verwerkende bedrijven zijn samengebundeld) een be langengemeenschap gevormd en alle we derzijdse aktiviteiten ondergebracht in een nieuwe organisatie, genoemd: Cen trale organisatie van veeafzet en vlees- verwerkingscoöperaties, kortweg ge noemd: „COVECO". Deze Coveco nu heeft 35.000 leden en 20 a 30.000 leveranciers. Door deze sa menbundeling van krachten hoopt men voor haar leden en leveranciers een zo danige medezeggenschap op de markt te verkrijgen, dat de boer zelf zijn posi tie kan helpen bepalen. Ook in de parti culiere sector zien wij immers grote con centraties. Nadrukkelijk ging spreker in op de betere kansen, die hierdoor wor den verkregen, vooral gezien in EEG- verband. De Coveco heeft gemeend bezwaar te moeten hebben tegen levende export van varkens, daar deze dieren niet worden geklassificeerd, doch z.g. op het ruwe pond worden gekocht. Laten wij trach ten de kwaliteit van onze varkens te verbeteren, wat bij levende export niet zo goed mogelijk is, aangezien de dieren dan niet worden geklassificeei'd. Wij wil len in dit verband wijzen op de moge lijkheden, die er zijn om inderdaad de kwaliteit te verbeteren, n.l. samenwer king tussen fokker en mester, waarbij dus alle gegevens worden genoteerd, n.l. voederverbruik, klassificatie enz. en de ze gegevens aan de fokker worden me degedeeld, zodat bepaalde fouten kun nen worden verbeterd, aldus, de heer Sieders. Spreker noemde een paar voorbeelden in verband waarmede door deze samen werking het percentage IA in korte tijd belangrijk is gestegen. Laten wij er goed van doordrongen zijn, dat wanneer de EEG een voldongen feit is geworden, de kwaliteit in de te verwachten harde concurrentie de door slag geeft. De Coveco exporteert momen teel varkens naar Frankrijk in de ver houding van 80 pet. IA en 20 pet. IIB. Het is op het moment belangrijk, dat de consument in de EEG straks naar een Coveco-produkt vraagt, aldus spreker. Na nog op diverse punten dieper te zijn ingegaan en nog besproken te heb ben de export van fok- en gebruiksvee naar diverse landen, o.a. Indonesië, Tu nesië, Perzië, Syrië en Zuid-Amerika, waar de Coveco een goede naam heeft, ook in verband met de nazorg, die zij hieraan besteedt, besluit de heer Sie ders zijn inleiding. Er werden diverse vragen gesteld, waarover uitvoerig van gedachten ge wisseld werd. Jammer genoeg waren de slechte weersomstandigheden oorzaak, dat het aantal bezoekers beneden de verwachting bleef. Bij de bestuursverkiezing werd de af tredende voorzitter, de heer Bronsvoort, die herkiesbaar was, met grote meerder heid herkozen. Tot slot bracht de voorzitter een woord van dank aan de heer Sieders voor de zeer interessante inleiding en sprak hij de wens uit, dat deze zou mo gen bijdragen tot versteviging van de organisatie. Liefhebbers van de schaatssport raden wij aan goede nota te nemen van een advertentie van de IJsclub „De Noord pool" betreffende de kosten, verbonden aan het donateur worden van de club vóór of na 12 december 1965. Zaterdag j.l. had in de hal van de O.L. dorpsschool de trekking plaats van de door de Sportvereniging „B.A.T.O." geor ganiseerde verloting. Zij geschiedde onder toezicht van de groepscommandant van de Rijkspolitie, de heer Kruit. De uitslag laten wij hieronder volgen. De prijzen zijn door het bestuur van „B.A.T.O." persoonlijk thuis bezorgd. Ie prijs 2-pers. AaBe deken 1329 Bonhof, Waardenborchstraat 26 2e prijs mixer 783 Scholen, ZK 16c 3e prijs tuinstoel 1487 H. J. Stokkers, Dorpsstraat 26 4e prijs schaatsen 88 J. H. Wansink, Dorpsstraat 17 5e prijs flanellen laken 1452 Weyl, Dorpsstraat 65 6e prijs strijkijzer 703 Pinkert, Pastoriestraat 20 7e prijs papiermand 350 Nijland, Gaardenstraat 15 8e prijs sjaal 243 Petter, Larenseweg 22 9e prijs kleerhangers 1290 10e prijs sokken 368 Mol, Bessinkpasstraat 31 11e prijs theedoeken 1306 H. Nijland 12e prijs nylons 752 Baltus, Beuseberg 11 13e prijs washandjes 1191 Kooiman, 'Industriestraat 36 14e prijs botervloot 1082 Bieleman, Burg. v. d. Borchstraat 15e prijs stofdoeken 530 Reterink, Look 52 16e prijs spons 689 Klein Velderman, Industriestraat 17e prijs tafelmatjes Drenth, Oranjestraat 18e prijs knijperbakje 1298 H. van Doren, H. J. Wansinkstraat 10 19e prijs zeepbakje 1334 mevr. Hogeland, Haarstraat 2 20e prijs afwaskwast 1100 Ulfman, Burg. v. d. Borchstraat 21e prijs tafelmatjes 1054 Kramer, Oude Diepenveenseweg 22e prijs slabestek 1338 Vruggink, Stationsstraat 23e prijs plastic beker 972 Schuppert, Diessenplasstraat 24e prijs eierprikker 14 Schutrups, Oranjestraat 25e prijs invochter 140 Godeschalk, Oranjestraat De afdeling van „Volksonderwijs" vergaderde" vrijdagavond onder voorzitterschap van de heer B. H. Brouwer in hotel Holterman. In deze vergadering, die slechts matig bezocht was, bracht de secretaris, de heer P. Viet, het jaarverslag uit, waarin hij onder meer een en ander memoreerde over de bestuursvergaderingen, afvaar digingen naar de landelijke vergadering te Nijmegen en de federatievergaderingen te Deventer en Almelo. FEUILLETON doer Tom Lodewijk 15) Mevrouw Treebergh was geheel van haar stuk, als was er een grote steen in het vijvertje van haar leventje geplonsd. „Vindt u goed dat ik van uw telefoon gebruik maak?", vroeg Bert. „Natuurlijk dokter,, ga uw gang. Mag ik even naar boven, naar Anneke?" ,,Dat is best", zei Bert, die haar, graag uit de kamer had, „maar windt u haar voor al niet op. En heus, zo gevaarlijk is het niet, want we zijn er tijdig genoeg bij. Alles sal reg kom, gelooft u dat maar. Maar dan moet het wel even flink aange pakt worden". Hij belde naar het doktershuis, kreeg tante Mies aan de telefoon. „Ja", zei ze, „dat kunnen wij hier beter uitzoeken. Ik zal de ziekenauto wel bellen, bel jij dan het ziekenhuis. En Bert, zou het niet goed zijn als ik even kwam ovèr- waaien?" „Overwaaien is wel het woord," zei hij, „past u zélf maar op". „Ben je mal, ik ben van ijzer. Maar dit is zoveel opeens voor Tine. Dan móet ze toch wel even iemand bij zich hebben". „U bent een schat", zei Bert en hing op, om meteen naar het ziekenhuis te bellen. Alles ging gesmeerd, Anneke kon geluk kig meteen worden opgenomen. Hij ging weer naar boven. Anneke lag op bed, hijgend ademhalend, de ogen gesloten, nauwelijks bewust van wat er rond haar gebeurde. Haar moede;- zat aan het voeteneind, als een beeld van verslagenheid. „Nu mevrouw Treebergh," zei Bert, „alles loopt van een leien dakje. En mijn tante komt zo direct om u een handje bij alles te helpen." „O", zuchtte Tine Treebergh, „dat vind ik fijn, o, dat is lief van haar. O dokter, ik ben helemaal in de war". „Natuurlijk", suste hij, „het komt ook zo onverwachts. Maar u moet u flink houden, mevrouw. eHt komt allemaal in orde." „Denkt u?", zei ze en in de manier waarop te opzag naar zijn donkere gestalte, was helemaal niets van het „jonge broekje", waarover ze zich zo smalend had uitge laten. Bert Hazelaar was op dit ogenblik haar steun en toeverlaat. Beneden ging de bel en Bert haastte zich om zijn tante open te doen. Mevrouw Broers wist van wanten. Die troonde Tine Treebergh mee naar beneden, wist waar de spullen waren die Anneke mee zou moeten hebben naar het ziekenhuis. Bert was met de patiënte alleen. Op dit ogenblik sloeg Anneke haar ogen op. Bert ging op de rand van het bed zitten. Een wonderlijke sympathie voor dit dap pere meisje, dat zo stilletjes haar moei lijke weg was gegaan en nu niet meer verder kon, welde in hem op. „Anneke", zei hij zacht, „je moet naar het ziekenhuis, meisje". Hij verwachtte dat ze schrikken zou, maar om haar mond kwam een glimlach. „Het ziekenhuis", fluisterde ze. Hij begreep haar. De rust, de verzorging, en het vooruitzicht van volkomen onbe zorgd zich te kunnen overgeven, wenkte haar als een oase in de woestijn, die haar leven tot nog toe was geweest:. „Je hebt longontsteking", zei hij, „en we zullen zorgen dat het niet erger wordt en dat je weer helemaal beter wordt". Ze keek hem aan, knikte hem toe. „U bent een reus", zei ze en glimlachte weer. Hij wist dat ze in hem haar vertrou wen had gesteld en het deed hem onuit sprekelijk goed. Dit was zijn eerste ern stige patiënt en hij was blij, dat zij het was. Alles zou hij er op zetten om er haar door te halen. „Moeder", zei ze zacht. „Voor je moeder wordt gezorgd. Mijn tante is nu bij haar. Dat zullen we wel fixen. Je moet je nergens zorg over maken, alleen beter worden." „Fijn", zei ze, „u denkt om alles". Hij tastte naar haar pols. Die joeg als een wekker. Toen greep hij haar hand. Die hand lag zo stil in de zijne. „Ben je niet bang?" „Nee", ze schudde langzaam haar hoofd, „helemaal niet. Ik ben zo rustig". Hij bleef bij haar zitten tot hij opnieuw de bel hoorde gaan. Dat zou de ambulance zijn. Hij hoorde tante de trap opkomen. „Zo", zei ze, „daar zijn ze al. Mevrouw Treebergh wilde mee, maar dat heb ik haar wel uit het hoofd gepraat". „Natuurlijk," zei hij, „ik ga zélf mee." „Hoe kom je terug?" „Douwes zal wel op me wachten". Douwes was de man van de ziekenauto. In het ziekenhuis trof hij de dokter van de zondagsdienst en herkende hem als een oudejaars, die hem indertijd in het dispuut had geloodst. „Nee, maar Bert! Hoe kom jij hier?" ,/Man, ik ga hier praktizeren. In plaats van Broers". „Nou, daar moeten we te zijner tijd eens een goeie borrel op drinken. Eerst maar eens kijken naar je patiënt." Bert merkte tot zijn diepe voldoening, dat collega V'an Donselaar zijn diagnose bevestigde. „Heel verstandig dat je niet gewacht hebt, kerel. We zullen haar hier wel oplappen." „Ik blijf wel erg graag op de hoogte". „Bel me maandag, dan weten we wat meer." „Best. Leuk dat jij er over gaat. Tot ziens en bedankt!" Samen met Douwes reed hij in een kalm gangetje terug. „Dat was uw eerste zeker, dokter", zei Douwes droog, „zal u wel een beste naam geven. Zijn eerste patiënt moest al meteen naar het ziekenhuis." „Ja man, wat een start niet?" „Het is maar te hopen dat ze gauw beter wordt. Het is een beste meid, die Anneke Treebergh." „Ja, dat geloof ik ook wel". „Ze heeft twee beroepen, ze zit op de bank en ze is verpleegster. Dat is te veel voor één mens, denkt u niet, dokter?" „Kon je wel eens gelijk in hebben, Dou wes". Mevrouw Broers bleek niet stil gezeten te hebben. Met haar gewone voortvarend heid had ze al klaar gemaakt;, dat de wijk zuster dagelijks bij mevróuw Tree bergh zou langs gaan om haar de nodige verzorging te geven. „Het is een slechte wind", zei ze die avond, toen ze met de beide mannen rond de haard zat, „dat niemand iets goeds toe waait. Het is jammer dat Anneke er een longontsteking, voor moest krijgen, maar dat kind zat. hard verlegen om een periode van rust. Want al is ze genezen, dan is ze nog niet oké". (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2