„H.M.V."-uitvoeriiig stond op hoog niveau Grote prifzenaktie winkelweek Agenda Twintig leden kregen onderscheiding „C.O.C." boeide met blijspel BURGERLIJKE STAND Voor Baby SINTERKLAAS BEZOEKT HOLTEN Gevonden en verloren Zaterdag 27 november 1965 No. 47 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting Hollens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 -123j Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 8,Iedere mm. meer 0^12 De Holtense Muziekvereniging „HMV" heeft zaterdagavond in gebouw „Irene", dat beneden geheel bezet was. haar jaarlijkse uitvoering gegeven voor do nateurs onder leiding van de heer H. J. Fransen, die sinds enkele maanden diri gent van het korps is. De voorzitter van HMV, de heer A. Westerik, sprak een kort woord van welkom, waarbij hij zich in het bijzon der richtte tot burgemeester mr W. H. Enklaar en tot de afgevaardigden van enkele verenigingen. Hij sprak een hartelijk woord van dank tot de donateurs voor de financiële steun en dankte het gemeentebestuur voor de jaarlijkse subsidie; Hij deed verder mededeling van het besluit van de heer Fransen om na af loop van de proefperiode op 1 januari a.s. een benoeming tot dirigent van HMV te zullen aanvaarden, een besluit, dat door alle leden van het korps met grote instemming en vreugde werd be groet tijdens de repetitie op vrijdagavond 12 november. CONCERT Onder leiding van dirigent Fransen werd hierna het zeven nummers tellen de programma afgewerkt, een program ma, dat opende met de pittige mars „Men of Music" van King-Walters. Deze mars als „voorgerecht" opgediend, wek te reeds grote verwachtingen, die door het korps ten volle werden verwezen lijkt. De dirigent gaf bij elk te spelen werk een korte toelichting en dit werd zeer gewaardeerd. Het eerste nummer: „A Rustic Holi day" (een landelijke vakantie) lijkt een uitbeelding in klanken van het zomerse Holten en omgeving. a „in the cornfields" (in de korenvel den); een prachtige golvende melo die in de tenorhoorns; b „a scamper through .the meadows" 'een galop door de weidei: een dar tel en uitgelaten gedeelte; c „by the old church" (bij de oude kerk). Klokken kondigen de kerk dienst aan, met aan het einde een koraal (Psalm 134). ,,A Rustic Holiday", de 3-delige suite van Rimmer-Ham, voor waarschijnlijk alle luisteraars een onbekend werk, kreeg een zuivere vertolking. Het harte lijk applaus was zeer verdiend. „Lobe den Herrn" (koraal en voorspel van „Lof zij den Heer") van Meindert Boekei werd gespeeld zoals de bekende componist/organist dit wenst. Een be kend werk, dat toch altijd weer wordt gewaardeerd. Een glansnummer van deze avond was ook de ouverture „Oberto", de eer ste ouverture van de bekende Italiaanse componist G. Verdi (1813-1901). Verdi was een leerling van de wereldberoemde Italiaanse opera-componist Rossini (o.a. „Barbier van Sevilla") en in „Oberto" straalt dan ook duidelijk de invloed van J de grote meester Rossini door. Een werk met een langzame inleiding met veel techniek in het snelle deel. „Indian Summer" van de Engelse componist Eric Ball is evenals no. 2 van het programma een origineel geschreven stuk voor blaasorkest. waarbij de moei lijkheden in solotrekjes verdeeld zijn over het hele orkest. De vier delen zijn: a. „The great, chief speaks" (Het groie opperhoofd spreekt); b. „By the cool water" (Bij de koele wa teren), een romantisch en melodisch ge deelte); c. „Totem dance" (een snel en luguber gedeelte)d. „Hymn to the great spirit" (hulde aan de grote geest), een koraalachtig lied. Het laatste werk, dat HMV speelde, was John Darling's jazz-fantaisie „Ame rican Panorama". Het korps leverde hiermee het klare bewijs, dat mits goed geschreven een blaasorkest uitstekend dansmuziek kan spelen. Darling's schepping, waarin plaats was gemaakt voor quick-step, bolero, slow-fox en swing, werd correct gepre senteerd; een prestatie, die in het bij zonder door de jeugdige bezoekers met gul applaus werd beloond. Al met al een programma met voor het overgrote deel onbekende werken, die, omdat ze stuk voor stuk prettig in het gehoor lagen en subliem werden vertolkt, toch ten volle boeiden. De goe de fanfare-klank viel op en in techniek en stemming kwam duidelijk naar vo ren, dat de vereniging in de allerhoog ste regionen van de Kon. Ned. Federa tie thuis hoort en het Federatievaandel en de beide oranjewimpels met ere mag tonen. Het korps besloot de jaarlijkse uitvoe ring met de Boston-mar^ van Everaarts en beloonde de daverende ovatie van het dankbare publiek met een extra mars. Of er geen foutjes werden ge maakt? Ja, zeker. Zelfs meer dan één. Een onzeker inzetje hier en een slipper tje daar. Kleinigheden, die bij welk korps ook voorkomen. We vergeten en vergeven ze graag. BURGEMEESTER ENKLAAR: H.M.V. BESTANDDEEL VAN GEMEENSCHAP Nadat burgemeester mr W. H. Enklaar een hartelijk woord van dank had ge sproken tot korps en dirigent, wees hij op de belangrijke plaats, die door HMV wordt ingenomen in de Holtense ge meenschap. Dat het korps thans onder leiding staat van de jonge dirigent Fran sen, een zoon van Holten, doet bijzon der deugd. Hij heeft in de achterliggen de jaren met verschillende korpsen op concoursen prachtige successen behaald in de hoogste afdelingen en onder ^ijn rustige en deskundige direktie magde Holtense Muziekvereniging de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Namens „HMV" bood voorzitter A. Westerik aan dirigent Fransen een pla- tenbon aan. De heer J. Wiggers sprak namens de Supportersclub „HMV" zijn voldoening uit over het besluit van de heer Fran sen om per 1 januari a.s. zijn benoe ming tot dirigent van HMV te aanvaar den. Hij dankte de leden van de club voor de jaarlijkse donatie, dankte de zaken mensen, die prijzen schonken voor de verloting op deze uitvoering en hij deed een beroep op alle Holtense huisvrou wen om de lompen te reserveren. De op brengst van de a.s. voorjaarsinzameling zal dienen ter aflossing van de schuld (tienduizend gulden!) op de nieuwe uniformen van korps en drumband. ONDERSCHEIDINGEN Door burgemeester Enklaar werden hierna onderscheidingen uitgereikt aan een twintigtal muzikanten, die 25 jaar of langer lid waren van „HMV". Een lau werkrans met ster kregen opgespeld de muzikanten H. Oolbekkink (50 jaar lid), Joh. Koopman (50 jaar lid), H. Willem- sen (49 jaar lid), M. Bouwhuis (49 jaar lid), B. Maats (41 jaar lid), A. Westerik (40 jaar lid), F. J. Schuppert (40 jaar lid). Een ster ontvingen: Fr. Haan, G. Broekmaat en H. Meerman (allen 39 jaar lid), T. Nieuwènhuis en G. J. Meij er (35 jaar lid), G. Brands en W. Oos terkamp (34 jaar lid), H. J. Oolbekkink (32 jaar lid), H. Koopman Joh.zn. (30 jaar lid), J. Schippers (28 jaar lid), H. Willemsen H.zn. (26 jaar lid), H. J. Pin- Wilt U nog meedoen aan de grote prijzenactie van de Holtense Handelsvereniging op zaterdag, 27 november a.s. nam. 7 uur in zaal VOSMAN lever dan Uw wisselbonnen op die dag 's morgens vóór 11 uur bij Uw winkelier in voor deelnemerskaarten. U hebt dan drie maal kans op een mooi bedrag in waardebonnen. BERICHT VOOR DE DEELNEMENDE WINKELIERS: De contrastroken van de deelnemerskaarten worden, voor de eerste keer, door het bestuur bij de winkeliers afgehaald zater dag, 27 november vóór 12 uur. ,kert (25 jaar lid) en H. Koopman A.zn. (27 jaar lid). TONEEL Na de pauze werd door de Chr. Ont spanningsclub „COC" te Holten opge voerd het blijspel ..Bokken en Geiten". Het stuk speelt in een plattelandsdorp, waar de rivaliteit tussen de beide plaat selijke muziekverenigingen „Euterpe" en „Con Amore" niet bepaald gezond kan heten. Beide ensembles gaan naar een concours en gunnen elkaar geen eerste prijs. Geen van beide krijgt het vereiste aantal punten en beide korpsen komen thuis met een tweede prijs. Men vindt zowaar elkaar bij het zoeken en vast stellen van de oorzaak: een ondeskun dige jury. Het spel werd onder regie van de heer Js. Beldman goed vertolkt en het hartelijk applaus was volkomen ver diend. De grimering was bij kapper Drent in goede handen. Het stuk was, als aanvulling van de avond bedoeld en' als zodanig veel te lang. Men kan „COC" hiervoor geen ver wijt maken. Zijn wij goed geïnformeerd, dan heeft men pas enkele weken geleden van „HMV" het verzoek gekregen om deze avond een stuk op te voeren. Een nieuw stuk in studie nemen was onmo gelijk. Laat men een volgende keer de club, die moet spelen, hiervan tijdig op de hoogte stellen, zodat men een stuk kan opvoeren, dat hooguit anderhalf uur duurt. OFFICIËLE PUBLIKATIE ZITTING WOONRUIMTE-COMMISSIE De voorzitter van de woonruimte-com missie maakt bekend, dat de zitting der commissie niet op woensdag 1 decem ber 1965, maar op woensdag 8 december d.o.v. zal worden gehouden, des avonds van 7.30 tot 3.30 uur. Holten, 26 november 1965. De voorzitter voornoemd, J. KROON. Geboren: Diana Gerharda, dv A. A. Vincent en D. Bronsvoort, Larenseweg 41. Hendrik Gerhard, zv A. Stukker en W. M. Littink, Zomerhuisjesterrein C 7b. Ellen Caroline, dv H. A. Jong man en P. W. de Groot, Zomerhuisjes terrein F 7a. Edwin Nicolaas, zv R. J. Bruinenberg en G. J. Oplaat, Beuseberg 105. Johanna, dv B. J. Stevens en J. G. Boode, Espelo 61, geb. te Deventer. Ondertrouwd: M. Honcoop, 27 jaar, Wierden en D. Stegink, 24 jr., Neerdorp 75. A. A. Eggink, 26 jr., Laren (Gld.) en M. G. ten Velde, 25 jr., Larenseweg 49. Gehuwd: M. Reilink, 23 jr„ Holter- broek 58 en D. J. Toorneman, 21 jr., Es pelo 89. BEVOLKING: Ingekomen: Mevr. G. A. M. Kemper - Bessembinder van Haarle naar Espelo 14. Vertrokken: Mevr. E. Gebraad-Oos tendorp van Beuseberg 178 naar Norg. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Sint Nicolaas zal zaterdagmiddag in het kader van de winkelweek der Han delsvereniging een bezoek brengen aan Holten. De grijze kindervriend arri veert met zijn zwarte knechten met een speciale trein om 2.57 uur aan het station N.S. uit de richting Almelo. De winkeliersvereniging houdt voor de kinderen 1000 ballonnetjes gereed om daarmede de grijze bisschop te verwelko men, waaraan de muziekvereniging „H.M.V." met haar tamboercorps de no dige luister zal bijzetten. Na de gebruike lijke toespraken maakt de Sint, begeleid door de 'fanfare, een rondgang door het dorp, waarbij de volgende route zal wor den afgelegd: Stationsstraat, Dorpsstraat tot O.A.D.-station, tei ug naar de Gaarden- straat, Bessinkpasstraat, Diessenplas- straat, Larenseweg, Kerkstraat, Oranje straat tot Slotman, terug tot hotel Vos man, Waardenborchstraat, H. J. Wan slnkstraat, Kolweg, Dox*psstraat, Laren seweg, Binnenstraat, Smidsplein. Het bestuur van de winkeliersvereni ging ileeft de ouders verzocht met het oog op de uitreiking der ballonnetjes vroegtijdig met hun kinderen aanwezig te willen zijn. Op woensdag 1 december brengt de Sint een bezoek aan Espelo en Dijker- hoek, waarbij „H.M.V." wederom haar medewerking zal verlenen. Men verwacht de grijze bisschop met zijn zwarte knech ten om pl.m. 19.15 uur bij Smederij Nij- land en om pl.m. 19.30 uur in de buurt schapskern van Dijkerhoek. O Vrijdag 26 november, 's avonds om 8 u. in hotel „Vosman": Jaarvergadering ijsclub „De Noordpool". Vrijdag 26 november, des avonds om 8 uur in het gebouw „Rehoboth": Jaar vergadering afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond. Vrijdag 26 november om 8 uur: Leden vergadering van „Volksonderwijs" in hotel Hol terman. Zaterdag 27 november, 's middags om 1 uur: Trekking verloting BATO in de hal van de Dorpsschool (zie adv.). Zaterdag 27 november, 14.57 uur: Aan komst van Sint Nicolaas aan het Sta tion N.S. Zaterdag 27 november, 19 uur: Aanwij zing winnende deelnemerskaarten St. Nicolaas-aktie in zaal Vosman. Zaterdag 27 november, 's avonds 7 uur: Grote verwerping in „De Halm" (zie adv.). Zaterdag 27 november, 19.30 uur: Ver werping krentenbrood enz. in Café „De Wippert" (zie adv.). Zaterdag 27 november om 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Ami- citia" (zie adv.). Zaterdag 27 november, 's avonds om 8.30 uur in hotel „Vosman": Trekking ver loting Landelijke Rijvereniging „Berg- ruiters". Woensdag 1 december: Inlevering va kantiebonnen ANB bij de penning meester, de heer J. H. Dangremond, Raalterweg. Woensdag 1 december, 19 uur: Aanwij zing winnende deelnemerskaarten St. Nicolaas-aktie in café Maats. Woensdag 1 december, 19.15 en 19.30 u.: Sinterklaas bezoekt Espelo en Dij kerhoek. Woensdag 1 december, 7.45 uur: Bijeen komst Holtense Kunstclub in „Ami- citia". Spreker: de heer Joh. Jongene- len uit Utrecht. Woensdag 1 december, 19.45 uur: Sin terklaasavond PJGO-afdelingen in café Haverslag. Woensdag 1 december, 's avonds om 7.45 uur: Sint Nicolaasavond PJGO in café „De Waag". Donderdag 2 december, 2-9 uur: Belang rijke verkoping gereedschappen in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 4 december: Laatste dag in levering bonnen lintwedstrijd der St. Nicolaas-aktie bij de winkeliers. Maandag 6 december van 13.30-18 uur in „Amicitia" en van 14-17 uur in ,,'t Bonte Paard": Omwisseling deelne merskaarten (met contra-strook) en wisselbonnen voor hen, die niet deel nemen aan de grote prijzen-aktie. Maandag 6 december, 20 uur: Laatste aanwijzing winnende deelnemerskaar ten St. Nicolaas-aktie in „Amicitia", alsmede bekendmaking uitslag lint wedstrijd. Zaterdag 11 december: Laatste dag prij zen afhalen bij fa. Jan van Bruggen en Zn. Vrijdag 17 december, 7.45 uur: Vergade ring A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje". Zaterdag 18 december, 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk: Kerstora torium-uitvoering door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Zondag 28 november 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 10 uur ds Israël (Bed. H. Doop). Extra collecte voor de oplei ding van predikanten „Nieuw Ruim zicht". Om 19.15 uur Open Deur- dienst. Voorganger: ds Addink. Mede werking van het „Goors Mannenkoor". Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek: 10 uur ds Addink (Ge- zinsdienst). Extra collecte voor „Bethanië". Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor Evangelisatie onder Israël en de Generale Deputaten Evangelisatie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. Kerkdienst. Zondag om 8.45 uur (precies) H. Mis in gebouw „Irene". Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 27 en zondag 28 november: de heer Th. A. Oostenburg, Diessen- plasstraat 2, tel. 1515. Gevonden: twee kinderwantjes; vin gerhandschoen; damesglacé; das; sjaal; herenpolshorloge; tabaksdoos; heren sjaal; herenwant; aktetas; damestas. Verloren: een paar Grölse wanten; een portemonnaie met inhoud; gymnastiek- pakje; twee kinderwantjes; schooltas; een paar handschoenen; bril. Komen aanlopen: een zwarte hond. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8-22 uur, doch niet tussen 13-14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1