Sinterklaas tenslen Uit het plaatselijk parlement SungerlyGë Agenda stuurde ons het volgende telegram C.O.C. wint aanmoedingsprijs in amateurtoneelwedstrijd Eervolle derde plaats Zaterdag 20 november 1.965 No. 46 Jaargang 19 HQLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Hóltens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 051(83 - 1231/ Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f S,Iedere mm. meer 0,12 Plannen dorpskern in voorbereiding. Centraal antenne-systeem voor het hele dorp. Uitbreiding bouwterreinen op de Kol. Huisslachtingen af geschaft. Aanschaffing noodscholen. Eerste gronden in ,,De Haar" aangekocht. Voorbereidende maatregelen om te komen tot een nieuwe dorpskern, de in voering van een centraal antenne systeem op een nieuw complex woning wetwoningen in het Kolplan, grond- aan- en verkopen en het bouwrijp ma ken van een nieuw bouwterrein aan de Lageweg waren enkele van de voor naamste punten, waarmee de raad zich woensdagavond geruime tijd bezig hield. Het in voorbereiding verklaren van een bestemmingsplan voor de dorpskom noemde de raadsvoorzitter, burgemees ter mr W. H. Enklaar, „een oude win keljuffer". Er is al tal van jaren over -gesproken, zonder dat men mede door de trage gang der planologische werk zaamheden tot resultaten kon komen. De nieuwe wet op de ruimtelijke orde ning maakt het mogelijk een z.g. con- serveringsverordening vast te stellen, waardoor nieuw- of verbouw in het te saneren gebied kan worden voorkomen, terwijl ook het maken van opslagplaat sen en dergelijke kan worden geweerd. Er kunnen geen dingen gebeuren, die de gemeente later veel geld zullen kos ten, als de raad met het voorstel ak koord gaat. De heer Ten Berge (VVD) wees er op, dat de zakenmensen in deze kern nu wel eens een klare zaak willen hebben waar zij eventueel kunnen bouwen, ter wijl het de heer Sprokkereef (Alg. Bel.) niet bevredigde, dat men de mensen in het onzekere moet laten, terwijl er geen compensatie tegenover staat. PANDEN MOETEN VERDWIJNEN De burgemeester verklaarde, dat het geen geheim is, dat b.v. de winkelpan den van Dolman en Van der Maat zul len moeten verdwijnen, omdat er een groot plein komt. De uitwerking van het saneringsplan zal nog vele jaren duren, maar de voorzitter beaamde een opmerking van de heer Rietberg (CH), dat een tussenfase n:et uitgesloten moet worden geacht, omdat de gemeente om de kern reeds grond in eigendom heeft. De invoering van het centraal an tenne-systeem voor de 51 in aanbouw zijnde woningen op de Kol ontmoette geen bezwaren. B. en W. denken er over om te proberen dit zoveel mogelijk voor het gehele dorp in te voeren. De raadsvoorzitter noemde o.a. De Bosch kamp en de Gaardenstraat. Over de hoofden van de raadsleden heen richtte hij zich reeds tot alle t.v.-bezitters geen kosten aan hun antennes te maken, omdat het college het van eminent be lang acht om van het mastbos van an tennes in het dorp af te komen. Deze zaak wordt onderzocht en hij acht het niet onmogelijk, dat er met een maand reeds concrete plannen zijn, met name voor de woningwetwoningen, maar ook voor ieder, die hieraan vrijwillig wil meedoen. NIEUW BOUWTERREIN De raad verleende een krediet voor het bouwrijp maken van de gronden ten oosten van de Lageweg. Het werk zal onderhands worden opgedragen aan de fa. J. W. Klein Horstman, waarmede men zeer goede, ervaringen heeft in het Kol-complex, voor de som van f285.500. De heer Ten Berge vroeg zich af of het hier gegraven overstortgat geen broeinest wordt van muggen en vliegen en het uit hygiënische overwegingen geen aanbeveling verdient een gemet selde kelder te maken. De raadsvoorzitter zag dit gevaar echter niet. Het gat zal alleen dienst doen bij plotselinge zeer zware regen val en er komt geen water in van de riolering. Van de heer H. Oplaat, Holterbroek 36, werd een terrein van 15370 m2 in liet toekomstige uitbreidingsplan „De Haar" aangekocht voor f31.000,- en van de heer G. J. den Heijer 185 m2 grond in het villaterrein Look voor f 370,-. AANLEGBELASTING Een voorstel tot aankoop van grond aan de Kerkhofsweg van de fa. H. Koopman en Zn. voor het maken van trottoirs werd door het college terugge nomen, naar aanleiding van een op merking van de heer Ten Berge over het eventueel verschuldigd zijn van aanlegbelasting door de firma Koop man. Vrijstelling van aanlegbelasting acht ten de heren Ten Berge en Sprokkereef geen reële zaak, terwijl de heer Meer man opmerkte, dat bij heffing van aan legbelasting de fa. Koopman het zeker voor de genoemde prijs niet zou heb ben verkocht. PROCEDURE Dc raad ging akkoord met het voor stel van B. en W. om zich met een ga rantie van maximaal f 2500,- te voegen in procedure van de heer H. Fokke te Vriezenveen contra mevr. Verbree over de aankoop van de grond van het voormalige arbeidskamp, waarvan de heer Fokke het grootste deel heeft doorverkocht aan de gemeente Holten, maar dat hij door de hem aangedane procedure, tegen zijn wil, niet kan leve- i ren. De raadsvoorzitter verklaarde, dat i het recht hier moet zegevieren en dat j de gemeente betrokkene uit fatsoens overwegingen de helpende hand moet bieden. Aan de heer J. Oolbekkink, expedi teur te Holten, werd 1790 m2 industrie terrein verkocht, ten zuiden van de Waagweg voor de som van f 17.900,- om hier een garage te stichten. Aan de N.V. Vleeswaren- en conser- venfabriek „Enkco" werd 1550 m2 bouw terrein verkocht aan de Kerkhofsweg voor f 15.500,- en aan de heer J. Aaltink Look 33, 70 m- voor f 770,- in de Gaar den. De gemeente verhuurt voor ten hoogste 5 jaar aan de Machinefabriek en Constructiebedrijf „Universal" 3850 m2 industrieterrein aan de Industrie- straat en Kerkhofsweg voor f 2300,- per jaar. De N.V. heeft aan de Kol grond gekocht van de gemeente om een geheel nieuw bedrijf te stichten. Deze verhuring is dan ook slechts een noodoplossing, die men voor het bedrijf van de heer Klein Velderman, dat uit het niet tot- een grote omvang is uitgegroeid, over moet hebben, aldus motiveerde de raadsvoorzitter dit voorstel. Voox-stellen tot wijziging van de sa larisverordening van het gemeenteper- soneel en van enkele rechtstoestand- verordeningen werden zonder discussie aanvaax-d. HUISSLACHTINGEN Het afschaffen van de huisslachtin gen ontmoette bij de heer Bosschers (CH) enig bezwaar. Uit de mededeling van wethouder Bx-ands, dat door zelf- verzorgers het laatste seizoen slechts 10 ruxxderen en 13 varkexxs thuis waren ge slacht. concludeerde spreker, dat dit gebx;uik vanzelf wel zou uitstervexx.. Men beneemt de mÏHseix weer exxige vrijheid, was o.a. zijn bezwaar. Burgemeester Enklaar verklaarde alle oog te hebben voor tradities, maar als we achter de meest coxxservatieve boer gaan staan, dan zou het met onze gemeentehuishouding niet best gesteld zijn, meende hij. De hygiëne, maar ook de werkzaamheden vaxx het keurings- personeel laten de handhaving van dit gebruik niet meer toe. Met de aantekening, dat de heer Bosschex-s geacht wilde worden tegen te hebben gestemd, werd de verorde ning gewijzigd. Voor het kleuteronderwijs werden noodlokaliteitexx gehuurd van de afde ling „Volksonderwijs" voor f 10,- per week en het BB-gebouw van de pro vincie aan de Oranjestraat voor f75,- per maand. KREDIETEN De bouw van een drieklassige open bare lagere school op de Kol wordt ernstig opgehoudexx door administra tieve maatregelen, vex-klaarde de voor zitter nog. Medewerking zal worden verleend aan de School met de Bijbel om de hal in te richten voor noodklasselokaal, waarvan de kosten f 1250,- zullen be dragen. Van de Coöp. Boerexileexibank te Bus- sum werd eexi één jaar oud uitneem- baar kantoorgebouw gekocht als nood- school voor het opexxbaar kleuteronder wijs op de Kol, waarvoor de raad een krediet vex-leende van f26.500,-. Voor de verlichting van de plaats waar de oude Ulo-school heeft gestaan en die als parkeerterrein zal worden ingericht, voteerde de raad f850,-; voor schuurtjes bij de woningwetwoningen aan de H. J. Waxxsinkstraat f9114,-. RONDVRAAG Bij de rondvraag verzocht de heer Ten Berge aankoop van het terrein te genover de nieuwe begraafplaats, dat er zeer slordig bijligt exx dat zeer goed als parkeerterrein kan worden inge richt. Op een vraag van de voorzitter waar aan spreker de voorkeur zou geven: aan eexx aula op de begraafplaats of dit parkeerterx'ein, antwooi'dde de heer Ten Bex-ge. dat beiden zeer nodig zijn. De heer Rietbex-g achtte een aula urgenter. De heer Jansen (PvdA) wees op de zeer onvoldoende verlichting van de Dorpsstraat en Oranjestx-aat. Het wach ten is op de masten, vei'klaarde de voor zitter. BEJAARDENCENTRUM De heer Meerman (PvdA) informeer de naar de grondaankoop voor het te bouwen bejaardencentrum. Uit het antwoord van de raadsvoor zitter bleek, dat men de gedachte aan het terrein aan de Larenseweg heeft la ten vallexx exx dat er xxxisschien eexx an dere plaats is waar dit centrum snel ler zal kunxxen worden gerealiseerd. De gj „Madrid, 18-11-1964. m HH Stuur mij zo spoedig mogelijk een exemplaar van Uw |[j courant waarin advertenties der Holtense winkeliers. jjj Hl Wil al mijn inkopen in Holten doen. St. Nicolaas" ÜI Aan deze-wens van de grijze kindervriend kunnen U en wij ge- Hl |H makkelijk voldoen. Hf jj ZENDT UW SINT NICOLAAS-ADVERTENTIE VOOR HET NUM- MER VAN 27 NOVEMBER ZO SPOEDIG MOGELIJK AAN EEN M §g VAN DE BEKENDE ADRESSEN. j| UI Het devies blijft: U KOOPT ELDERS NIET, B WAT EIGEN PLAATS U BIEDT! H De Chi\ Ontspanningsclub „C.O.C." die met nog veertien toneelverenigingen in de provincie Ovexxjssel heeft deelgenomen aan een toneelwedstrijd, uitgeschreven door de Culturele Raad voor Overijssel heeft een zeer eervol resultaat behaald door in de competitie 1964-'65'te eindigen op de derde plaats. „C.O.C." nam aan de wedstrijd deel met het toneelspel „Nac>.zonder dageraad" van Victor Boni en Thomas Rex. Enschede's Vrije Toneel werd eerste en ontving de wisselbeker en de geldprijs van 100, 2. Eensgezindheid te Hengelo; 3. Chr. Ontspanninsclub C.O.C. 4. Kamper Amateurtoneel te Kampen; 5. De Kallenkotex'S gem. Steenwijkerwold 6. Ons Genoegen te Diepenheim 7. Oes Drenthe te Zwolle 8. Tonegido te Bergentheim 9. Thomassen en Drijver te Deventer. Enschede's Vrije Toneel; De Kallen- koters en C.O.C. kregen een mascotte als herinnering terwijl C.O.C. tevens de aanmoedingsprijs ontving van 50, De jury, die bestond uit mej. M. Bal huizen, provinciaal toneeladviseuse te Deventer en de heren C. v. d. Veer te Hengelo en mr. J. C. de Wit te Zwolle schreef over het spel van C.O.C. het vol gend critisch verslag. „Het stuk voldoet aan redelijke eisen en C.O.C.. heeft het zich zeker niet ge makkelijk willen maken. Er is met ijver en toewijding gestudeerd, de regisseur had voor een aardige, logische mise en scène gezorgd en hij heeft er duidelijk voor gezorgd en op gewerkt om zijn mensen bewust te laten denken, zich in te den ken in de afwisselende en spannende situaties. Hoewel er toneelfiguren bij warexx die deze innerlijke gestalte niet geheel kon den verwezenlijken, en anderen niet ge- volgende week komt de planoloog ir Ha- iema met de plannexx en dan is wellicht de tijd gekomen om met de grondeige naren samen te komen. Het verloop van de bouwplannen der Van Egterenwoningen noemde de bur gemeester, naar aanleiding van eexx vraag vaix de heer Meexmxan. zeer onbe vredigend. De burgemeester verklaarde niet te begrijpen, dat een aannemers firma, die zo goed bekend staat, zich in deze volkomexx in stilzwijgexx hult. De heer Rietberg vroeg een duidelij ker aanduiding van de brug in de Beu- sebergerweg over de verbrede Grote- boerswaterleiding en de heer Texx Ber ge achtte verkeerslichten bij de krui- sixxg Dorpsstraat-Stationsstraat-Laren- seweg, gezien het nog steeds toene- nxeixd verkeer, noodzakelijk. De raadsvoorzitter verwacht, dat de gehele Rijkstraverse wel spoedig aan de orde zal komen. Over de gevaarlijke si tuatie bij de spoorwegviaduct heeft het gemeeixtebestuur herhaaldelijk geschre- veix. Naar aanleiding van eexx persoon lijke brief aan de Minister heeft deze nu geschreven, dat deze zaak bij voor rang in behandeling zal wordexx geno men. De heer Jansen kreeg tenslotte toe- zeggixxg, dat. onx het reeds eerder ge noemde overstortgat bij het gemeente lijk abattoir, met het oog op het ge vaar voor kleine kinderexx, gaas zal wordexx aangebracht. heel los waren gekomen van een voox-- di-achtdreun heeft de jury aller toewijding en het duidelijk inzicht van de regisseur hiertegenover vrij zwaar willen doen wegen. De rolkennis was meer dan voldoende, de toneelaankleding zag er goed uit en de verlichting en geluidstechniek was zon der meer goed. De jury spreekt de wens uit dat C.O.C. op de ingeslagen weg mag voortgaan, temeer omdat men in belangrijke mate het jeugdige publiek vrijwel steeds heeft weten te pakken en te boeien". OFFICIËLE PUBLIKATIE TE KOOP OP AFBRAAK Burgemeester en wethouders 'van Hol- teix bieden op afbraak te koop aan: EEN VOORMALIG BOERDERIJTJE (zijnde perceel Rietmolenstr. 3). Gegadigden kunnen tot uiterlijk 1 de cember 1965 briefjes indienen bij de Di- rekteur van Gemeentewerken, alwaar te vens de nodige inlichtingen en voor waarden inzake de afbraak zijn te ver krijgen. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. RUWE HANDEN SCHRALE HUID Geboren: Reinirus Johannus Ger- hardus, zv R. H. G. Roerdink en J. B. v. d. Linden, Hoffesstraat 23. Wilma, dv A. Meijerink en H. J. Jansen, Waar- denborchstraat 8. Willemina Egbert- dina, dv G. H. Bosman exx M. G. Twel- laar. Geertruida Janna, dv L. G. ter Beest en A. Klein Twexxnaar, Beuse- berg 44. Johannes, zv A. Bank en M. Quartel, Noordenbergstraat 9. Ondertrouwd: H. J. op dexx Dries, 24 jr., Hellendoorn en H. J. Stam, 21 jr., Raalterweg 22. G. H. Bosman, 22 jr., Deventerweg 13 en M. Vruggink, 18 jr., Deventerweg 61. Gehuwd: H. J. W. J. Derksen, 24 jr., Dorpsstraat 33 exx J. H. Volkerink, 22 j., Neerdorp 95. J. Schintz, 31 jr., Smids straat 2 exx H. Aaftink, 27 jr., Smids straat 2. Overleden: G. G. Voordes-Legtenberg, 80 jr., Neerdorp 21. A. M. Tuitert, 88 jr., Dorpsstraat 56, overl. te Deventer. BEVOLKING Ingekomen: B. Huxxting van Zutphen naar Wooxxwagenkamp Holten. H.- P. Snoek exx echtgen. vaxx Ede naar Indus triestraat 6. Vertrokken: Mej. W. J. Koopman van Kerkhofsweg 3 naar Deventer. B. G. Skog van Holterberg 46a naar Zutphen. Mej. H. H. J. Crans van Holterberg 51 xxaar Hexxgelo (O.). Zaterdag 20 november: Laatste dag in leveren wedstrijd formulieren bij Fa. Jan van Bruggen en Zn. Zaterdag 20 november, 's avonds 7 uur: Grote verwerping in ..De Halm" (zie adv.). Zaterdagavond 20 november om half acht: Jaarlijkse uitvoering Holtense Muziekvereniging „HMV" in gebouw „Irene". Na de pauze: toneelspel door de Chr. Ontspaxxningsclub „COC". Zaterdag 20 november, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Zondag 21 november van 12.30-14.30 u.: Onderbreking van de elektrische stroom in Holten en Nieuw-Heeten (zie adv.). Maandag 22 november van 9-5 uur: De monstratie Metalu-wascombinaties (zie adv.). Maandag 22 november om 7.30 uur: Af halen materiaal handwerkwedstrijd PJGO bij café Haverslag. Maandag 22 november, 's avonds om 8 uur in café Kalfsterman: Prijsuitrei king Fokveedag met film Rijksland- bouwconsulentschap. Dinsdag 23 november, 's middags half drie: Bejaax-densociëteit in gebouw „Irene". Woensdag 24 november, 's avonds 8 uur: contactavond Holtens Gemengd Koor in zaal „Amicitia". Donderdag 25 november van 19-19.30 u.: Zitting Thomassen en Drijver - Ver- blifa N.V. in café Kalfsterman (zie adv.). Donderdag 25 november, 's avonds 7.45 uur in de bovexxzaal van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging, Stations straat: Vergadering Chr. Plattelands vrouwen en -meisjes. Film Coca Cola en quiz. Donderdag 25 november om 8 uur: Bij eenkomst van de interkerkelijke com missie voor de recreatie in de kleine zaal van hotel Vosman. Donderdag 25 november om 8 uur: Bij eenkomst Herv. Vrouwengroep in ge bouw „Irexxe". Spreker: de Eerw. Heer Schellevis. Vrijdag 26 november, 7.30 uur: Grote verwerping van krentenbrood, specu laas enz. in ,.Het Trefpunt" te Espelo. Vrijdag 26 november, 's avonds om 8 u. i:x hotel „Vosman": Jaarvergadering ijsclub „De Noordpool". Vrijdag 26 november, des avonds om 8 uur in het gebouw „Rehoboth": Jaar vergadering afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond. Vrijdag 26 november om 8 uur: Leden vergadering van „Volksonderwijs" in hotel Holterman. Zatex-dag 27 november, 's avonds 7 uur: Grote verwerping in „De Halm" (zie adv.). Zaterdag 27 november om 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Ami citia". Woensdag 1 december, 7.45 uur: Bijeen komst Holtense Kunstclub in „Ami citia". Spreker: de heer Joh. Jongene- len uit Utrecht. Zaterdag 18 december, 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk: Kerstora torium-uitvoering door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Zondag 21 november 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 9 en 10.30 u. ds Addink (Ge- zinsdienst). In beide diensten collec te voor de Ned. Zondagsschoolver- eniging. Dijkerhoek: 10 uur ds Israël. Collec te voor de Ned. Zondagsschoolvereni ging. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst. Zondag om 8.45 uur (precies) H. Mis in gebouw „Irene". Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 20 en zondag 21 november: de heer Warrink, Noordenbergstr. 19, tel. 1803. Gevonden: een jongenspantalon; eexx paar dameshandschoenen; kinderwant je; gymnastiekbroek. Verloren: twee gebreide wanten; een jongexxsjas; een paar kinderwantjes; gebreide handschoen; knot wol; porte- monnaie met inhoud. Weggelopen: drie pinken. Inlichtingen dagelijks aan het Poli tiebureau te Holten van 8-22 uur, doch niet tussen 13-14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1