Banketstaai-aetie Agenda Ds J. H, Israël 12i/2 jaar Hervormd predikant in Holten Benoemd tot hoofdinspecteur Centraal antennesysteem Geen huisslachtingen meer Vergadering N.V.V.-Bestuurdersbond PUROL Ledenvergadering Partij van de Arbeid Bronchi letfjen Versnelde uitvoering verbeteringswerken waterbeheersing in Salland Gevonden en verloren KERKDIENSTEN BURGERLIJKE STAND Zaterdag 13 november 1965 No. 45 Jaargang 19 LTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 123) Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 8,Iedere mm. meer 0,12 Onder zeer grote belangstelling her dacht ds J. H. Israël woensdag, dat hij twaalf en een half jaar als predikant aan de hervormde gemeente verbonden was en op 10 mei 1953 alhier zijn intre de deed. Tijdens de 's middags door de lcerkeraad georganiseerde receptie was de toeloop van de velen, die dominee en mevr. Israël en hun kinderen kwamen gelukwensen, op een gegeven moment zo groot, dat het gebouw „Irene" de be zoekers nauwelijks bevatten kon. Die bezoekers waren niet alleen de gemeen teleden, die van hun waardering voor het werk van hun herder en leraar wil den blijk geven, maar ook tal van col- legae-ringpredikanten uit de ring Rijs- sen en afgevaardigden van de plaatse lijke verenigingen, organisaties en scho len, waar ds Israël godsdienstonderwijs geeft. Wij noemen o.m. ds H. J. Ponsteen, praeses van de Provinciale Kerkverga dering te Borne; ds Kronenburg, prae ses van de Ring, en ds Stoutjesdijk, beiden te Hellendoorn; ds Van der Neut en ds Bosma van Nijverdal; ds Vos en ds De Lange te Rijssen; ds Westland van Wierden; ds Jacobs van Enter en ds Knipscheer, die nog een tijdlang met de jubilerende predikant heeft samen gewerkt. De commissie voor liet gebouw „Bethanië"; het Herv. Kerkkoor; de vereniging „Jong Holten"; de Jeugd raad; de Zondagsschool; de Jonge Kerk; de Ouder commissie der o.l. Dorpsschool; de openbare Ulo-school; de Herv. Vrouwengroepen te Holten en Dijkerhoek lieten zich door afgevaar digden vertegenwoordigen, terwijl voorts het personeel van de School met de Bij bel zijn gelukwensen kwam aanbieden. Ook Pastoor Schrievel van Nieuw-Hee- ten kwam dominee en mevrouw Israël de hand drukken. De receptie bleef bij een eenvoudige gelegenheid om gelukwensen aan te bieden, waarbij geen toespraken wer- De heer J. Sinnema, oud-hoofd dei- openbare Ulo-school en thans inspek- teur van het lager onderwijs te Kam pen, is met ingang van 1 januari 1966 benoemd tot Hoofdinspekteur van het Lager Onderwijs in de 3e hoofdinspek- tie met als standplaats Groningen. Voor de 51 in aanbouw zijnde woningwetwoningen ten oosten en ten westen van de Kozakkenstraat (Kolplan Zuid) willen burgemeester en weihouders blijkens een voorstel aan de raad overgaan tot het aanbrengen van een centraal antennesysteem. Het is niet al leen uit een oogpunt van ontsiering door een mastbos „van antennes, dat op com plexen woningwetwoningen wordt aange troffen, maar ook ter voorkoming van bezwaren van bouwkundige aard, n.l. het voorkomen van beschadiging van daken en goten en de bevestiging van individu ele antennes aan schoorstenen. Ook het sterke niveauverschil van de 51 woningen speelt in deze een rol. Plet c.a.s. is geschikt voor de ontvangst van AM en FM- radio en 4 TV-zenders, t.w. het le en 2e Nederlandse en le en 2e Duitse programma. De totale investerings kosten bedragen 5.854.70. Hiervoor kan bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening een rijksvoorschot worden aangevraagd. Voor het gebruik van de installatie zul len de bewoners per week aan huur 25 cent verschuldigd zijn. Burgemeester en wethouders willen de gelegenheid tot huisslachting laten ver vallen. Door de inbedrijfstelling van het nieuwe slachthuis is reden voor handha ving niet oneer aanwezig. Het slachten aan huis moet in een veel onhygiënischer ruimte geschieden dan in het gemeentelijk slachthuis, de keuring kan beter in het slachthuis plaats vinden, maar bovendien is het om organisatori sche redenen noodzakelijk, dat de met de keuring belaste ambtenaren zo weinig mogelijk aan het slachtproces in het abattoir werden onttrokken. Zij stellen de Raad voor de vleeskeuringsverordening te wijzigen, zodat huisslachtingen (door de boeren) niet meer kunnen plaats vin den. den gehouden. De voorzitter van de kerkeraad, ds C. C. Addink, bood met een kort woord uit naam van de ge meenteleden een drietal geschenken aan, bestaande uit een gasconvector, een portable schrijfmachine en een elektrisch broodrooster, waarvan de kosten spontaan waren bijeengebracht als een blijk van waardering voor het geen de jubilerende predikant voor ieder persoonlijk heeft gedaan. Verder wer den hem deze middag veel bloemen en fruit aangeboden. Ds Israël heeft tal van funkties in het openbare leven vervuld, maar heeft zich om gezondheidsredenen daarin moeten beperken, zodat zijn aktivitei- ten zich voornamelijk bewegen op het kerkelijk terrein. Hij is o.a. scriba- quaestor van de Provinciale Kerkver gadering en secretaris van de provin ciale kerkelijke stichting voor sociale en sociaal-culturele arbeid in Overijssel, alsmede plaatselijk nog voorzitter van het Bejaardencentrum in oprichting. Dominee en mevrouw Israël bij de cadeau's, welke hen bij monde van ds Addink door de gemeenteleden werden aangeboden. Op zaterdagmorgen organiseert de Herv. Jeugdraad een actie, die ten doel heeft geld bijeen te brengen voor de noodzakelijke uitbreiding van „Irene". Het begin van de verkoop is 8.30 uur. Dan zullen diverse auto's met enige jongere en oudere medewerkers huis aan huis aan bellen om een banketstaaf aan te bieden a f 0,90. De kwaliteit is bij zonder goed. De smaak voortreffelijk. Wanneer ieder gezin in Holten er gemiddeld twee koopt, is de voorraad vóór de middag tot nul ge slonken. Het zal zeer op prijs gesteld worden indierP iedereen koopt. „m. De besturen van de bij de NW-Be- stuurdersbond aangesloten vakbondsaf delingen kwamen maandagavond onder voorzitterschap van de heer H. Koop man in hotel Holterman bijeen. De ver gadering was goed bezocht. De voorzit ter heette in het bijzonder welkom le den van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale (ABC), waarvan in Holten nog geen afdeling bestaat, maar over de op richting waarvan in deze bijeenkomst uitvoerig werd gesproken. Hij bracht dank aan de bestuursleden, die hebben geholpen aan de geslaagde kindermid dag. De niet gedekte kosten zullen, zo werd besloten, over de afdelingen wor den omgeslagen. In verband met de te verwachten feestelijkheden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het NVV in 1966 zal niet de gebruikelijke feestavond voor de leden worden georganiseerd, maar zal men trachten zoveel mogelijk leden aan deze jubileum-feestelijkheden te doen deelnemen. Op 17 februari en 14 maart a.s. wor den ontwikkelingsavonden georgani seerd, waarvan het bestuur hoopt, dat zich hiervoor een groot aantal leden zal opgeven. Als afgevaardigden naar het jubi leumcongres van het NVV op 30 maart tot en met 2 april 1966 werden aange wezen: voorzitter Koopman en de heer G. Tijhof van de ABVG. Met leden van het CNV is contact ge zocht, zo werd door de voorzitter mede gedeeld, om tot een gesprek te komen over zaken, die voor beide bestuurders bonden van belang kunnen zijn. Op een vraag uit de vergadering of niet voor alle kinderen van NW-leden een reisje kan worden georganiseerd, zoals reeds enkele jaren gebruikelijk is door de Bond van Vervoerspersoneel, werd door het dagelijks bestuur toege zegd, dit te zullen onderzoeken. Indien mogelijk, zal de betrokken afdeling ge vraagd worden deze organisatie op zich te nemen. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat NVV-jubileumspeldjes bij de afdelings besturen verkrijgbaar zijn a 25 cent per stuk. RUWE HANDEN De afdeling Holten van de Partij van de Arbeid hield dinsdagavond in hotel Holterman onder voorzitterschap van de heer K. Laan, een goed bezochte le denvergadering, waarin uitvoerig ge sproken is over een aantal aktuele po litieke problemen, waarbij o.m. aan de orde kwamen de algemene beschou wingen over de rijksbegroting en de brief van de heer Nederhorst. Over de daardoor opgeworpen vraagstukken werd uitvoerig gediscussieerd, zonder dat de vergadering het echter nodig vond haar of een meerderheidsstand punt in een motie te doen uitmonden. Bij de ingekomen stukken gaf de se cretaris, de heer Beijers, een uiteenzet ting van het districtenstelsel, dat dooi de partij is ingevoerd en waarbij een nauwer contact tot stand zal worden gebracht met de kiezers, doordat in ieder district een aantal kamerleden, statenleden, kandidaten van de Twee de Kamerlijst en raadsleden teams zul len vormen om de relatie kiezer-geko zene te verbeteren en te verstevigen. Als afgevaardigden naar de gewes telijke jaarvergadering op 11 december a.s. te Zwolle werden aangewezen de heren G. Brands, L. Veneklaas, L. Kaan, W. Beijers en H. Meerman. Op 24 november a.s. zal een afvaardi ging van het bestuur aanwezig zijn in de vergadering van de commissie van voorbereiding voor de kandidaatstelling voor de Provinciale Staten in het Hoek huis te Deventer. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer G. W. Knapen, bleek, dat de inkomsten over het afgelopen verenigingsjaar f 1360,09 hebben bedra gen en de uitgaven f 1111,49, zodat er een batig saldo was van f248,60. Na een dankwoord van de voorzitter aan de heer Sem Kajoj, die de contributie op haalt, en penningmeester Knapen voor- zijn beheer, werden als leden van de kascommissie aangewezen de heren Calkhoven en J. Bekman. Nadat door het bestuur een rooster van aftreden zal zijn opgemaakt, zal in een volgende vergadering de thans uitgestelde bestuursverkiezing worden gehouden. Bij de behandeling van de gemeente politiek met de raadsfractie werd uit voerig gesproken over de behoefte aan schoollokalen en een eventuele voorzie ning door noodlokaliteiten. Hoesfdrank in tab 1 et vorm. 95 ct Het voorstel tot versnelde uitvoering van het - zeer urgente - verbeterings plan der waterbeheersing van het Wa terschap „Salland", waaromtrent wij reeds het één en ander berichtten, is maandagavond door het Verenigd Col lege zonder veel commentaar aan vaard. Een subsidie van twee en een half miljoen gulden van de CTD en f750.000,- van de EEG maken het mo gelijk in 1966 voor pl.m. 5,4 miljoen gul den aan werken uit te voeren. Verwacht kan worden, dat deze ruime subsidie toewijzing ook na 1966 bestendigd zal worden, zodat een lange lijst van objec ten is opgesteld voor de jaren 1966 en 1967, eventueel overlopend naar 1968 en volgende jaren. Wij zouden een slecht figuur slaan, aldus dijkgraaf Ankersmit, wanneer wij de geplande werken niet op tijd klaar zouden hebben, maar willen ons niet ophangen aan de Ned. Heide Mij. Daar om is de president-direkteur, Ir. Staf, persoonlijk in Olst geweest en heeft hij ons de verzekering gegeven, dat voor een niet tijdige uitvoering geen vrees behoeft te bestaan. Door middel van de z.g. „netwex-k-planning" kan men da gelijks de stand van zaken controleren. In zijn toelichting had de heer An kersmit er reeds op gewezen, dat meer technische krachten zullen moeten wor den aangetrokken en dat voor het hoofd van de technische dienst, Ir. J. den Hertog, die op 1 januari 1967 met pensioen gaat, thans reeds een nieuwe kracht gezocht moet worden, die hem bij gebleken geschiktheid zal kunnen opvolgen. De technische en administra tieve diensten komen voor een enorme zware taak te staan. Heemraad J. H. Veneklaas Slots uit Holten meende, dat een woord van gro te erkentelijkheid aan allen, die aan de verhoogde subsidieverlening hebben medegewerkt, in deze openbare verga dering wel op zijn plaats was. Hij dacht daarbij o.m. ook aan de landbouworga nisaties, wier voormannen daaraan veel steun verleend hebben. De heer J. A. H. Schoorlemmer uit Raalte en andere hoofdingelanden drongen aan op versnelde uitvoering van de werken in het nog niet verbeter de gebied. Eerstgenoemde wees daarbij op de ruilverkavelingen Luttenberg en Haarle. Als de verhoogde subsidies door blij ven gaan, komt het totale werk veel gauwer klaar dan oorspronkelijk gere kend is, verklaarde de heer Ankersmit. Men kan er absoluut van op aan, dat er van te voren zoveel werk bestek- klaar gemaakt wordt, dat geen stagna tie behoeft op te treden. Het Verenigd College ging akkoord met een voorstel inzake aanleg, verbe tering, beheer en onderhoud van pri maire en secundaire watergangen. Se cundaire watergangen (afwatering van een gebied van minder dan 40 ha.) zul len door de aangelanden op hun kosten onderhouden moeten worden, tenzij de ze vanouds bij het waterschap in beheer en onderhoud waren. Primaire water gangen worden door Salland op zijn kosten beheerd en onderhouden. Het door de heer Elkink uit Hellen doorn aangehaalde voorbeeld van het waterschap „De Regge", dat een ver goeding verleent bij onevenredige on- derhoudslasten, bleek hier niet op te gaan, aangezien dat waterschap pas bij een gebied van 1000 ha. het onderhoud zelf op zich neemt, terwijl Salland de grens gesteld heeft bij 40 ha. Bij de aanvang van de vergadering lieeft de heer Ankersmit namens het Verenigd College de heer J. H. Schoot Uiterkamp te Haarle gelukgewenst met zijn benoeming tot dijkgraaf met in gang van 1 januari 1966. Deze maakt thans als heemraad deel uit van het dagelijks bestuur. OFFICIëLE PUBLICATIE; MACHTIGINGEN VUURWAPENWET 1919 Met het oog op de afloop van de gel digheidsduur van de aan belanghebben den verleende BIJZONDERE MACHTIGINGEN ingevolge de Vuurwapenwet 1919, ver zoek ik hen dringend deze machtigin gen vóór woensdag 1 december 1965 ter gemeentesecretarie in te leveren. Desgewenst kan de geldigheidsduur, indien daar overigens geen bezwaren te gen bestaan, worden verlengd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bij niet-tijdige verlenging der mach tiging een strafvervolging moet worden ingesteld, wegens het onbevoegd voor handen hebben van de betrokken vuur wapenen. Holten, 11 november 1965. Het hoofd van de Plaatselijke Politie der gemeente Holten: W. H .ENKLAAR. Gevonden: een paar handschoenen; handschoen; 2 dameshandschoenen; plastic kruiwagentje; portemonnaie m. inhoud. twee paar herensokken; damesrijwiel. Verloren: maandabonnement OAD; das; twee kinderhandschoenen; porte monnaie met inhoud. Inlichtingen dagelijks aan het Politie bureau te Holten van 8-22 uur, doch niet Zaterdag 13 november; Banketstaven- aktie ten bate van uitbreiding ge bouw „Irene" (zie bericht en adv.). Zaterdag 13 november, 's avonds 7 uur: Grote verwerping in „De Halm". Zaterdag 13 november, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 13 november, 7.30 uur: Opvoe ring Okkenbroekse Revue in ,,'t Bon te Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 13 november, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia". Dinsdag 16 november: Aanvang verkoop kinderpostzegels en eerstedag-enve- loppen (voor verzamelaars) (zie be richt). Woensdag 17 november, 19.30 u.: Raads vergadering (zie agenda). Woensdag 17 november, 7.45 uur: Ver gadering van OLM, CBTB en de Be drijfsverenigingen Holten en Dijker hoek in Hotel Holterman. Sprekers: Ir. C. P. van Rossum over: „Doel, op zet en ervaring van varkenskernen in Overijssel" en Dr. Van Soest over: „De gezondheidszorg van onze varkens". Woensdag 17 november, 8 uur: Gecom bineerde ledenvergadering PJGO-af- delingen in hotel Muller. Donderdag 18 november, 8 uur: Bijeen komst afd. Holten Plattelandsvrouwen in hotel Holterman. I. J. Sloos spreekt over: „Voor de Unesco naar het Na bije Oosten". Vrijdr.g 19 november, des avonds van 7-8.30 uur: Afhalen toegangsbewijzen uitvoering „HMV" ten kantore van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten", Stationsstraat (zie adv.). Vrijdag 19 november, 7.30 uur. Simul- taar.-seance schaakclub „De Pioniers". Zaterdag 20 november: Laatste dag in leveren wedstrijdformulieren bij Fa. Jan van Bruggen en Zn. (zie adv.). Zaterdagavond 20 november om half acht: Jaarlijkse uitvoering Holtense Muziekvereniging „HMV" in gebouw „Irene". Na de pauze: toneelspel door de Chr. Ontspanningsclub „COC". Maandag 22 november van 9-5 uur: De monstratie Metalu-wascombinaties (zie adv.). Maandag 22 november, 's avonds om 8 uur in café Kalf sterman: Prijsuitrei king Fokveedag met film Rijksland- beawconsulentschap. Woensdag 24 november, 's avonds 8 uur: contactavond Holtens Gemengd Koor in zaal „Amicitia". Vrijdag 26 november, 7.30 uur: Grote verwerping van krentenbrood, specu laas enz. in „Het Trefpunt" te Espelo. Vrijdag 26 november, 's avonds om 8 u. in hotel „Vosman": Jaarvergadering ijsclub „De Noordpool". Vrijdag 26 november, des avonds om 8 uur in het gebouw „Rehoboth": Jaar vergadering afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond. Woensdag 1 december, 7.45 uur: Bijeen komst Holtense Kunstclub in „Ami citia". Spreker: de heer Joh. Jongene- len uit Utrecht. Zaterdag 18 december, 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk: Kerstora torium-uitvoering door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soii Deo Gloria". Zondag 14 november 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur de Eerw. Heer Schellevis. Extra collecte voor het plaatselijk jeugdwerk. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek: 10 uur ds Addink. Extra collecte voor het plaatselijk jeugd werk. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Scheele van Holland se Rading. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst. Zondag om 8.45 uur (precies) H. Mis in gebouw „Irene". Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 13 en zondag 14 november: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 2, tel. 1515. Geboren: Jan Gerrit, zv D. Nijland en J. J. Klein Horstman, Deventerweg 36. Albertha, dv H. J. Karst en M. Hof man, Holterbroek 23 (geb. te Deventer). Ondertrouwd: M. Reilink, 23 jr., Hol terbroek 58 en D. J. Toorneman, 21 jr., Espelo 89. Gehuwd: G. H. Paalman, 26 jr., Neer dorp 48 en J. A. Meijerman, 24 jr., Neer dorp 24. Overleden: H. J. Stegeman, 74 jaar, Neerdorp 67. BEVOLKING: Ingekomen: G. J. Haarman en gezin van Goor naar Mr. G. Viseboxsestraat 25. Mej. J. F. Aaftink van Enschede naar Burg. v. d. Borchstraat 3. T. Kortebein van Arnhem naar Holter- berg 47. A. H. J. Visser van Okken- broek naar Neerdorp 21. Vertrokken: J. W. Volkerink-Wansink van Look 13 naar Utrecht.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1