1500 Schuppert „Holtens Belang" {jiélsre Wan^ink Grote dans- en j sbwavond gesloten WERELDSPMMAG Gag van gezond terstand Start volleybal „Bato" Weinig deelnemers bloedplasma-actie S rs £iTfreiï" vvr ij f ALLES DRAAIT OM MOEDER Provincialedag Herv. Vrouwengroepen Goed nieuws van autobedrijf Dolf v. d. Broeke Uitslag schietwedstrijden H. W. Aaltink- Kevelam PEDICURE Miiller's RELTMAN'S Nijverdal se drukkerij' Nijverdal Jf AgentJAN WIGGERS Kolweg 14 - Telef. 1356 H. RIETBERG - - fa. H. J. Aaftink en Zoon KIJK EENS wat een goede aanbiedingen in de advertenties staan HOLTEN! do Srt 5 Zaterdag 23 oktober 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD We staan pas aan het begin, zeiden de mensen, die graag vooruitziend wilden lijken, toen de eerste trein met een dui zelingwekkende vaart van zo'n 20 km. per uur langs raasde. We staan pas aan het begin, zei ook John Glenn, toen hij onlangs Nederland even bezocht. Dat gevoel van aan het begin staan heeft iedereen wel zo'n beetje. De ongeluks boden hebben de stoommachine niet kunnen tegenhouden en de trein niet. De elektriciteit en de benzine-motor heben bijna ongemerkt het terrein ver overd, zodat de onheilsprofeten er niet aan te pas kwamen. Over de atoom energie en de ruimtevaart is er wat meer te doen. Er zijn nu wel weer mensen, die verkondigen, dat het zo nooit goed kan gaan. Maar goed, laten we ook nu weer pas aan een begin staan, als er meer in zit - en dat gelooft iedereen - dan zal de mensheid verder gaan. Maar bij al het nieuwe, dat op die manier tot stand komt, zijn er oude waarheden, die al tijd van kracht blijven. Als niemand wat doet, gebeurt er niets en waar afgaat en niets bijkomt, raakt de zaak op. Zal dat ook nog eens ver anderen? Ons gezond verstand zegt ons: neen. En daarom leidt datzelfde gezon de verstand ons tot sparen. In een ro mantische bevlieging kunnen we een primitieve samenleving wel eens even ideaal vinden. Maar in werkelijkheid is het een hard en eentonig bestaan van strijd om het dagelijks voedsel. Door sparen is een samenleving in staat, al lerlei gerief te verschaffen: goede en gezellige huizen, de was-automaat, tele visie-toestel, bromfiets, scooter of auto en de wegen waarop ze moeten rijden. Spaargeld levert het kapitaal voor de fa brieken, die dat alles maken, spaargeld stelt de koper in staat zich het moderne gerief aan te schaffen. Aan alle voor uitgang ligt sparen ten grondslag. Als we even ons gezond verstand gebruiken, zien we dat wel in. Het is bijna zo van zelfsprekend als ademhalen. Maar er is toch een verschil: ademhalen doen we toch wel, ook als we er niet aan den- Het bestuur van de sportvereniging „Bato" verzoekt ons mede te delen dat op donderdag 28 oktober a.s. 's avonds om 7 uur sin het nieuwe gymlokaal aan de Haarstraat de afdeling volleybal zal star ten. De leider van deze afdeling is de heer F. G. Lukkien, gymleraar aan de scholen gemeenschap. Volleyballiefhebbers, zo wel jongens als meisjes, vanaf 15 jaar, dienen zich voor woensdag 27 oktober a.s. op te geven bij mej. M. ten Velde, La- renseweg 49, telefoon 1787 ('s avonds na 6 uur). De bestaande volleybalgroep voor da mes onder leiding van de heer Ten Kampe wordt verplaatst naar de donderdagavond. De ledenstop, die voor deze groep gold, is met ingang van 28 oktober opgeheven aangezien er enkele plaatsen zijn vrij ge komen. Aan de bloedafname-avonden in het Parkgebouw te Rijssen hebben maar wei nig plaatsgenoten deelgenomen. Toch is dit werk van het Roode Kruis, in het be lang van de medemens, zo bijzonder on misbaar. Er is nog een mogelijkheid om maandagavond naar Rijssen te gaan, maar dan op eigen gelegenheid. Wij vragen ons wel af of het niet moge lijk zou zijn in eigen plaats deze bloed- plasma-avonden te houden, zoals b.v. ook wel te Markelo geschiedt. Door een intensieve actie moet het toch zeker mo gelijk zijn hiervoor een paar honderd mensen warm te krijgen. Uw verkoudheid <ms> e FEUILLETON door Tom Lodewijk 9) Mevrouw Treebergh zag op. 'n Lange man, niet zo héél erg jong meer, wel aardig, beetje gewóón type, vond ze. Echt een zakenman. Tine Treebergh prefereerde intellectuelen. Als ze nog eens dacht aan een mogelijk huwelijk van haar dochter, vond ze de huwelijkskandi daat in de klasse van do'kters, leraren, predikanten, enzovoorts. Een vertegen woordiger in bakkerij-artikelen was be paald een treetje lager. Als die vrouw eens wat vrolijker keek, dacht Barend Huyzer, was ze waarschijn lijk een charmante dame. Nu kreeg hij een kil gevoel. De begroeting was hoofs, maar niet hartelijk. Anneke was geluk kig anders, die had stralend en vrolijk in „Kijk es -v/at in .mooie bloemen .meneer Huyzer heeft meegebracht?" .zei .Anneke. „Weet je wat, ik zet ze meteen in een ken. Maar sparen kan vergeten worden. Dat leert de praktijk. Daarom is 41 jaar geleden de Wereld- spaardag ingesteld: de laatste werkdag van oktober. Dit jaar de 29e oktober. Wereldspaardag als dag van het ge zonde verstand, dat ons zegt, dat we met sparen verder komen, wat de on heilsprofeten er ook van mogen zeggen. Donderdagavond 21 oktober werd te Zwolle de jaarlijkse Provinciale dag van de Hervormde Vrouwengroepen gehouden o.l.v. de presidente mevr. Israël-Hofmeijer te Holten, die bij de aanvang gezang 150 'jiet zingen en een gedeelte uit Nehemia liet lezen. Mevr. Israël sprak hierna een openings woord n.a.v. het schriftwoord „De God des Hemels zal het ons doen gelukken" en zij sprak vervolgens een hartelijk woord van welkom, waarbij zij zich in 't bijzonder richtte tot mevr. Hamer, pro vinciaal presidente van de Ned. Christen Vrouwenbond, tot ds. J. H. Israël en ds Ponsteen als afgevaardigden van de Prov. Kerkvergadering. Hierna werd het woord gegeven aan mevr. dra. A. R .A. v. d. Went- v. d. Vring, die in ons' land de Wereldraad van Kerken vertegenwoordigt bij de Vluchtelingen hulp. Zij zei o.a.: zonder de kerk en de men sen is dit prachtige werk moeilijk te vol brengen. Na de pauze zongen Cobi Schreijer en Doris Henderson uit Haarlem verschillen- de liederen. Zij oogstten met hun prach tige zang een hartelijk applaus. Mevr. De Vries eindigde deze door pl. m. duizend dames bijgewoonde dag nadat nog gezongen wag gezang 207. NIEUWE AUDI, RASPAARDJE UIT AUTO UNION-STAL Wierden Autobedrijf Dolf van den Broeke heeft goed nieuws van het be kende merk Auto Union, het populaire automerk dat haar populariteit onver minderd weet te handhaven. Wie zoveel succes oogst op een lange weg van auto-ervaring en deskundigheid, gaat wel gemoed verder. De „Audi" is daarvan een markant voorbeeld, een echt raspaardje uit een vermaarde stal, dat zeker veel belang stelling zal trekken. Een auto in de po pulaire prijsklasse die het tegen grotere „broers" met gemak opneemt. Echt een auto om serieus aan te denken als men eens iets nieuws wil. Demonstratie en proefrit gaarne toe gestaan. Het kost maar een seintje en de wagen staat voor uw deur. De leden van de schietvereniging „De Eendracht" hielden vrijdagavond in zaal Vosman hun wekelijkse schietwedstrijden voor de onderlinge clubcompetitie, waar bij de volgende uitslagen vielen. Door in voering van een kleinere schijf zijn de uitslagen minder gunstig dan in de vorige competitie. Vuurbukscompetitie A: J. ten Dam, 41 p, J. Haan 37 p en Groep B: D. J. Nijen- dijk 34 p en J. A. Aanstoot 34 p. Windbukscompetitie: H. Paalman 85 p, G. J. Aaftink 80 p en G. Jansen 79 p. Windbukscompetitie vrije baan: J. Haan 35 p, J. Bouwhuis 34 p, G. Jansen 34 p en G. J. Aaftink 33 p. vaas. Hier, op 't dressoir, zullen ze mooi uitkomen. Hoe vindt u ze moeder?" „Ik vind ze heel mooi", zei mevrouw Treebergh, „en ik dank u wel, meneer Huyzer. Aardig van u". Anneke haastte zich naar de keuken om de bloemen in een vaas te schikken en meteen theewater op te zetten. Ba rend Huyzer moest het maar zo lang met moeder zien te rooien, konden ze meteen kennis maken. „U bent in de handel, hoor ik van mijn dochter?" vroeg mevrouw Treebergh. „Ja, mevrouw, ik ben vertegenwoordi ger. Van Grobam N.V. groothandel in bakerij-artikelen." „En moet u nu alsmaar bij bakkers op bezoek?" „Grotendeels wel." „Gaat u dat nooit vervelen?" „Het zijn allemaal mensen, mevrouw, en dagelijks kontakt met mensen is nooit vervelend". Ziezo, dat was een punt gescoord. Wan neer deze dame wat meer kontakt met mensen had, zou ze niet zo verveeld zit ten kijken. Sjonge, wat had hij 'n trek in een sigaret. Als Anneke nu maar gauw terugkwam, Dc-2o conver-aU'j waV hixuulJ nic-t leven dig -te .noemen. Ze .scheen zijn gedachten te .raden. „Het spijt me dat ik u geen sigiar of Vraag proefrit bij: GARAGE Oranjestraat 28-30 - telefoon 1363 - HOLTEN c*5- oy Enige kennisgeving voor de leden van de Het Bestuur van de VVV ..Holtens Belang" zal ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan der vereniging gaarne gelegenheid bieden hem daar mede geluk te wensen op maandag 1 november des namiddags van 4 tot 6 uur in hotel „Vosman" Oranjestraat 38 te Holten. Het bestuur voornoemd, W. H. Enklaar, voorzitter J. Wiggers, secretaris. LARENSEWEG 37 Telefoon 1926 Gedipl. voetverzorgster Pedicure - Steunzolen Elastieken kousen Behandeling volgens afspraak. Behandeling na afspraak C. KARMELK— GEEMEN Bergmanstraat 4. BEGRAFENISONDERNEMING Larenseweg 48 - telefoon 1320 Regeling en verzorging van begrafe nissen voor Holten en omgeving. Nadere inlichtingen worden gaarne aan ons kantoor verstrekt. BiiiiiniiiiiiimiimiiiDiiiiiiiiiniiianiiiiirfnTininiiiiniïiiinniniiniiimiiismniümmmiiHiiiüiiijniimHiniifFn „Wat heb ik met de kerk te maken?" is het onderwerp voor de Jeugddienst op zondag 24 oktober a.s. 's avonds om 7 uur in de Ned. Herv. Kerk Voorganger: Catecheet A. SCHELLEVIS. Na afloop oecumenisch forumgesprek in „IRENE". KLEDIN GHUIS ALLEENVERKOOP VOOR HOLTEN: van modern karakter levert en voordelig ADVERTENTIEBUREAU ZATERDAG 23 OKT. j in AMICITIA. M.m.v. „The Scouts" VOOR HET SCHEREN VAN UW VEE laar B 131 - telefoon 1692 Te koop: z.g.a.n. kolenhaard merk „Etna". Kleur grijs. W. Beldman, Smids straat. 6, Holten. Te koop: z.g.a.n. trapnaaimachine in salonkast, merk Vesta. A. Baltus, Autohande laar, Beuseberg 7. VRIJDAG 29 OKT. A.S. wegens huwelijk Horlogerie - Optiek - - MINI AAFTINK Dames kapsalon WAAR IEDER OPGETOGEN WINKELT EN.... VOORDELIG BOVENDIEN! sigaret kan aanbieden. Maar ik kan ab soluut niet tegen tabaksrook. Ik ben tenminste blij, dat Anneke niet rookt, zo als zo veel meisjes tegenwoordig." Anneke, die niet rookte, kwam juist de kamer binnen, de bloemen voor zich uitdragend. „Zijn ze niet prachtig?" riep ze. „Kijk eens mams, hoe ze 'hier staan?" „Had je niet beter die blauwe vaas kunnen nemen?" „Och ja, maar hier staan ze prima in. Vindt u niet, meneer Huyzer?" „Ik vind deze vaas ook heel mooi", zei hij voorzichtig. „De thee staat te trekken", deelde Anneke mee en kwam er even bij zitten. „U zult wel uitgedroogd zijn". „Ik houd het nog wel even uit. Haast u maar niet." „Je moet thee nooit lang laten trek ken", meende Anneke's moeder. Hè ja, dacht Barend, en laten we nu gezellig met mekaar gaan mekkeren over hoe lang je thee moet laten trekken. Hij trapte er niet in. Het was voor hem geen moeite een conversatie gaande te houden, het was zijn vak, maar met deze langou- reuse dame was het wel een opgaaf. En Anneke was nerveus, gespannen, dat was duidelijk te merken. Ze deed heel opge wekt, maar liet leek of ze voortdurend in angst verkeerde dat er .iets .mis zou gaan. De thee bracht uitkomst. „Het is gelukkig mooi weer gebleven", zei mevrouw Treebergh, haar kopje be hoedzaam neerzettend. „Het is heerlijk buiten", zei Barend Huyzer, „ik had eigenlijk willen vragen, voelt u er niets voor om samen een eindje te gaan rijden? De omgeving is hier zo mooi". Anneke schoof onrustig in haar stoel. Samen, hij, moeder en zij. Ze begreep wel waarom hij het zei. Natuurlijk ging hij liever met haar alléén. Ze vond het aardig van hem dat hij moeder ook uitnodigde. En onzelfzuchtig verheugde ze zich. Het zou heerlijk voor moeder zijn, eens buiten te komen, eens te genieten van de natuur. Misschien haalde het haar op uit haar letargie. „Ik vind het erg aardig aangeboden", zei mevrouw Treebergh vermoeid, „maar ik kan niet. U moet begrijpen, meneer Huyzer, ik ben patient. Ik lig veel meer op bed dan dat ik in een stoel zit. Het is al een heel corvee voor me om naar beneden te komen, maar Anneke had liet me gevraagd en ach, zij doet altijd zo veel voor mij, ik dacht, laat ik dit nu voor haar doen. Maar in een auto gaan rijden het zou voor u noch voor mij een - plezier zijn. Gaat u. maar gerust een eindje .rijden niet Anneke, die mag er ook wel eens uit, en laat de oude vrouw maar thuis",..eindigde zo met een .mulle glimlach. „U wilt toch niet zeggen, dat u daar u zelf mee bedoelt?" glimlachte Barend Huyzer. „U hoeft me geen complimenten te maken, ik weet precies wat ik ben". „Ja maar moeder," zei Anneke, „dan zit u weer alleen". „Ach kind, ik ben toch haast altijd alleen. Ik ben er aan gewend. Eenzaam heid is goed voor een mens". „Maar niet heus", interrumpeerde Barend Huyzer, „een mens is gemaakt voor de gemeenschap". „Jaja", zei mevrouw Treebergh ver moeid, „laten we daarover maar niet gaan discussiëren. Maar ik zou het prettig vinden als Anneke er eens even uitkwam. Heus kind, ga maar, ik red me wel". Barend Huyzer keek Anneke aan. Hij had zijn aanbood aan haar moeder ge daan, hij kon niet anders, maar hij was er niet rouwig om dat ze het had afge slagen. Deze soort conversatie ook nog in de auto voortzetten nee, dan had hij beter vanmiddag lekker kunnen gaan zeilen. Nu kwam er misschien nog iets van terecht. Als hij Anneke maar eens even voor zich alléén had! Hij merkte dat Anneke er veel zin in had, maar niet goed durfde, gekweld werd door het gevoel dat ze nu haar moeder alleen liet. Hij,hoor.de .het over en weer gepraat tussen de beide vrouwen. (Wórdt vervólgd)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2