K Agenda GROTE ANIMO Henk Valk wisselbeker Jeugddienst en oecumenisch forumgesprek R PUZZELRIT voor Riki Bronsvoort Bijkerhoekse plattelandsvrouwen vierden gezellig derde lustrum Goud en zilver voor Jan Müller en „Johny" Opbrengst Zendingsactie Burgemeester bespreekt gemeentebeleid Voor de anti-honger actie Scholieren voetbalden Fotowedstrijd 1966 Kinderboekenweek 1965 oud weer Kerstoratorium „Soli Deo Gloria" V oetbalprogramma BURGERLIJKE STAND Gevonden en verloren Zaterdag 23 oktober 1965 No. 42 Jaargang 19 NS NIEUWSBLAD 3 abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting Holt ens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 123Jf Adv.-prijs 115 mm. (d contant) j 3,Iedere mm. meer 0,12 Riki Bronsvoort heeft zaterdag met. ..Goudhaantje" de jaarlijkse puzzelrit van de Landelijke Rij vereniging „De Bergruiters" gewonnen en er voor ge zorgd, dat de Henk Valk-wisselbeker, een trofee van bijna een halve meter hoog, die haar broer het vorig jaar won, weer voor een jaar te pronk zal staan in de prijzenkast in de „zondagse ka mer" van het erve „Snorrewind" aan de Borkeldweg. Er eindigden deze middag drie com binaties met eenzelfde aantal strafpun- ten (42) en de wisselprijs moest bij lo ting worden toegekend. Er namen 48 amazones en ruiters (waaronder twintig jongelui van de po nyclub „De Oosterhof ruitertjes" te Rijs- sen) aan de puzzelrit (pl.m. 12 kilome ter) deel, die was uitgezet op de Marke- lose en Holtense Borkeld. De prijzen, die bestonden uit kunst- en gebruiksvoor werpen, werden 's avonds in café „De Poppe" uitgereikt door de voorzitter van de „Bergruiters", de heer H. Beldman, die een woord van dank sprak tot de da mes en heren, die met de tijd- en route controles waren belast, en tot de heren H. J. Bouwhuis en J. Wiggers, die aan de hand van aantekeningen de volgen de uitslag vaststelden: „Oosterhof ruitertjes" 1 Henk Bakker met „Swingly" 38 strafpunten 2 Grietje Vink met „Mona" 46 strafpunten 3 Rita Manenschijn met „Bella" 62 strafpunten 4 Gerrit de Wilde met „Parel" 66 strafpunten 5 Dinant Wolterink met „Roxy" 68 strafpunten 6 Johan Asbroek met „Schimmeltje" 72 strafpunten 7 Herman Nijkamp met „Blacky" 74 strafpunten 8 Jannie van Losser met „Picolo" 76 strafpunten 9 Herman van Pijkeren met „Belsje" 80 strafpunten 10 Henk ter Avest met Betsy" 80 strapunten 11 Gerrit "Velten" met „Sonja" 82 strafpunten 12 Jannes Fuit met „Olga Lowina" 84 strafpunten 13 Mini Teels met „Eureka" 84 strafpunten 14 Jan Nijhuis met „Alison" 86 strafpunten 15 Harry Slaghekke met „Johny" 100 strafpunten 16 Marion Derksen met „Calloë" 100 strafpunten 17 Herman Rutterkamp m. „Roeland" 104 strafpunten 18 Henk Witten met „Sjakkie" 104 strafpunten 19 Henk van Pijkeren met „Furie" 116 strafpunten 20 Benny Langenhof met „Bonanza" 206 strafpunten A.s. zondagavond (24 oktober) zal er in de Ned. Herv. Kerk alhier weer een Jeugddienst worden gehouden. De dienst zal worden geleid door Ca techeet A. Schellevis, die zal spreken over: „De Kerk". Het onderwerp luidt dan ook: „Wat heb ik met de Kerk te maken?" Deze dienst is de tweede in een reeks van drie. De eerste van deze drie werd gehouden op 20 juni j.l. en handelde over het onderwerp: „God". De tweede wordt a.s. zondag gehouden en zal gaan over: „De Kerk". De derde dienst zal gaan over: „De wereld". In de afgelopen weken is door de oudere CJV-groepen al over het onder werp van zondag nagedacht en gespro ken naar aanleiding van een aantal discussie-vragen. De dienst begint om 7 uur. Na afloop van de Jeugddienst zal er een ontvangst zijn in het jeugdgebouw „Irene". Onder het genot van een kopje koffie kan er dan worden nagesproken over de gehouden dienst, maar vooral over het behandelde onderwerp. Een origineel initiatief heeft de Jeugd dienstcommissie genomen door dat na- gesprek te laten houden door een oecu menisch jongerenforum. In dit forum, dat onder voorzitterschap staat van Ca techeet Schellevis (die de dienst leidt), hebben één Gereformeerde, één Ned. Hervormde, één Rooms Katholieke en één Vrije Evangelische jongere zitting. Aan dit forum mogen schriftelijke vragen, die betreking hebben op het be handelde onderwerp, worden voorge legd. Ook oudere gemeenteleden en niet- Hervormden mogen deze forumbespre king bijwonen. Wel is het van belang om eerst de Jeugddienst te hebben mee gemaakt. Voorzover de tijd het toelaat, blijven de jongeren na de forumbespreking nog wat gezellig bijeen. Niet-leden van „De Bergruiters": 1 Dr C. H. Rietdijk met „Rembrandt" 88 strafpunten 2 Tineke Braunius met „Hella" 94 strafpunten 3 C. Hanrath met „Ducaat" 100 strafpunten 4 José van Winsum met „Ascot" 104 strafpunten 5 Annelies van Rooijen met „Furie" 114 strafpunten 6 Ineke van Ootmarsum met „Heros" 122 strafpunten 7 Jan Murris met „Furie" 138 strafpunten 8 Wout Steunenberg met „Ascot" 140 strafpunten 9 Joke Müller met „Schimmeltje" 146 strafpunten 10 W. F. S. Steunenberg met „Ducaat" 152 strafpunten 11 Annelies Rip met „Heros" 160 strafpunten 12 Herman Klijnsma met „Hella" 232 strafpunten „Bergruiter"-leden 1 Riki Bronsvoort m. „Goudhaantje" 42 strafpunten 2 Joh. Bronsvoort met „Enny" 42 strafpunten 3 T. Beldman Jr. met „Poesta Deux" 42 strafpunten 4 M. A. Vogelaar met „Barrie" 46 strafpunten 5 W. Aal tink met „Zonnetje" 46 strafpunten 6 Mevr. C. P. Vogelaar-van Laar met „Canza" 50 strafpunten 7 Mevr. J. Holterman-Aaltink met „Jolanda" 54 strafpunten 8 Pita Vogelaar met „Candy" 54 strafpunten 9 Jan Trekop met „Daisy" 70 strafpunten 10 G. Bolink metr„Lyda" 72 strafpunten 11 Herman Aanstoot met „Baronesse" 74 strafpunten 12 Martien Jansen met „Morningstar" 92 strafpunten 13 Eyleen ter Horst met „Maby" 96 strafpunten 14 Jan Jacob ter Horst met „Sonja" 100 strafpunten 15 G. Beldman met „Rembrandt" 174 strafpunten De leden van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen hebben dinsdagavond in café ,,'t Bonte Paard" in een gezellige bijeenkomst hun derde lustrum gevierd. Van de 52 leden waren er 47 aanwezig, zodat gezegd kan worden, dat men nog nooit zo'n goede opkomst heeft gehad. De bijeenkomst werd geopend door de presidente, mevr. J. Reijlink-Reilink, die een bijzonder woord van welkom had voor twee oud-leden, n.l. de dames M. Geltink-Jansen en J. Stevens-Peters, en die een korte samenvatting gaf over de afgelopen 15 jaar. Nadat koffie en koek was gepresen teerd, sprak de oud-presidente narnens de leden de gelukwensen uit bij dit jubi leum, waarbij zij met vreugde constateer de dat de afdeling, die bij de oprichting 20 leden telde, is uitgegroeid tot het hui dige ledental van twee en vijftig. Daarbij haalde zij, vooral ook met het oog op de jongere leden, prettige herinneringen op uit de eerste tijd dat men samen kwam en de uitstapjes maakte per fiets, die nu met een tocringcar plaats vinden. Zij liet daarbij tal van leuke herinneringen de revue passeren. Daarna werd het zeer gezellig, toen mej. T. C. A. Muys van de Moer, onder wijzeres van de Dijkerhoekse school, met een gedicht en symbolisch alle leden aan Jan Müller, lid van de landelijke rij- vereniging „Bergruiters", heeft op het 3-daags concours-hippique, georgani seerd door het Streekverband van Lan delijke Rij verenigingen „De Gelderse Vallei" te Barneveld, met zijn paard „Johny" in de pluimveehal te Barne veld prachtige successen behaald. Hij won het springconcours „Zwaluw staart" en het „Jachtspringen" en werd bij het z.g. „Parijs-springen" zevende. In het eindklassement werd hij eer ste en kwam hierdoor in het bezit van de wisselprijs: het „Gouden ei", de tro fee, die het vorig jaar gewonnen werd door Mellema uit Beerta. Als blijvende herinnering aan dit hip pisch evenement reikte de burgemees ter van Barneveld aan Müller een zilve ren broodmand uit. Het komende weekend zal „Bergrui- ter" Müller met „Johny" deelnemen aan het concours-hippique „International Jumping" in de RAI te Amsterdam. „WIJ DOEN MEE" Het aktie-comité schrijft ons: In september vroegen wij uw aan dacht voor een avond in „Irene", waar van de opbrengst ten goede zou komen aan de Zendings-aktie „Wij doen mee". Deze avond ligt inmiddels al weer bij na een maand achter ons. Het leek ons niettemin goed u op de hoogte te stel len van de resultaten, die wij hier in Holten mochten boeken. Wij hebben f 407,41 kunnen overma ken aan het aktie-comité. Hartelijk dank aan allen, die hier belangeloos aan meewerkten en daarboven zelfs nog entree betaalden. Het bedrag lijkt niet zo daverend groot, maar u zou zich verbazen, als u wist door hoe weinig mensen dit is op gebracht. Jammer, dat dit enthousiasme door zo weinigen is gehonoreerd. Een belangrijk aandeel in het toch nog slagen van de aktie vormde de goe de opbrengst van de verloting. Dank zij een royaal en soms zelfs zeer royaal ge baar van veel Holtense zakenmensen waren hieraan praktisch geen onkosten verbonden. Ook hiervoor veel dank. de waslijn, door middel van nummers voor alle aanwezigen de volgorde van de talrijke leuke spelletjes aangaf, die zij moesten doen en die vaak tot groot ver maak aanleiding gaven. Dit gedeelte werd besloten met een ge dicht in dialect, door een der dames voor gedragen in ouderwets costuum. De avond werd besloten met een ge zellige kofietafel, waarbij de presidente allen dankte voor de trouwe opkomst en de hoop uitsprak, dat het ledental van de Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen nog zal groeien en dat men even voltallig als nu de vergaderingen zal bezoeken. De afdeling van de O.L.M. houdt op maandag 25 oktober a.s. in het stations koffiehuis van de heer M. Kalfsterman een ledenvergadering, waarin de burge meester, Mr. W. H. Enklaar, een inleiding zal houden over „Het gemeentebeleid". In deze vergadering komt tevens aan de orde de verkiezing van een besuurslid wegens het bedanken, om studieredenen, van de heer J. G. Ruiterkamp. Het be stuur heeft de volgende leden in alphabe- tische volgorde candidaat gesteld: A. Rei- link, Reilinksteeg 2; E. Reilink, Holter- broek 58; en J. A. Wegstapel, Larense- weg 36. Tweeëntachtig leerlingen van de 4e klas der openbare u.l.o.-school en van de afdeling m.e.a.o. hebben onder leiding van de heer F. Groenewoudt, die als cor respondent van de Novib optreedt dinsdag en woensdag twee dagen van hun herfstvakantie opgeofferd om te collec teren voor de anti-honger-actie. Deze in zameling door middel van zakjes bracht niet minder dan f 1371,44 op, waarvoor gevers en collectanten zeker een woord van dank toekomt. Elftallen uit de vijfde (a en b) en de zesde klas van de o.l. Dorpsschool hebben donderdagmiddag op het voetbalveldje bij de speeltuin aan de Weversstraat een heerlijk partijtje gespeeld waarbij het niet aan de nodige spanning, sensatie en lawaai heeft ontbroken. Voor het laatste zorgden de vele tiental len supporters met toeters en andere ge- luidverwekkende spullen. Een groot aantal spandoeken en borden met stimulerende opschriften gaf aan deze wedstrijd het cachet van een europa-cup duel. Op een der spandoeken lazen we „Zesde klassers laat je niet KENEN". Leuk! De jongens uit de „zesde" lieten zich niet kennen en wonnen verdiend met 3-0. Ze gingen zelfs op de schouders van hun supporters en werden door de meis- kes in de blommetjes gezet. Als grens rechter bij deze wedstrijd fungeerde meester G. J. van 't Holt, terwijl de lei ding berustte bij meester Wilpshaar. Het hoofd der school de heer Brouwer filmde zodat te zijner tijd de jongelui op het witte doek nogmaals kunnen genieten van deze spoi'tieve gezellige wedstrijd. HOOFDAKTE Te Almelo is voor het examen „Hoofd akte L.O." geslaagd, de heer G. H. A. M. Landeweei'd, Beuseberg 45. De oproep van de heren C. G. Bal en K. Bos, de initiatiefnemers van de „Actie Bosbal" voor de netheid op de Holter- berg, vorige maand gedaan om in dit verband deel te nemen aan een fotowed strijd, is niet algemeen aangeslagen. Slechts één deelnemer heeft een combi natie van een vijftal foto's gemaakt, die te bezichtigen is in het natuur-historisch museum „Piet Bos" op de Holterberg. Wel is er een aardige reactie gekomen van de zijde van de Stichting ter bevorde ring van de Amateurfotografie te Am sterdam, die een medaille beschikbaar stelde. De geringe belangstelling is ver moedelijk te wijten aan het feit, dat het seizoen reeds teneinde liep. Men heeft nu besloten deze fotowed strijd in het seizoen 1966 te houden, met de foto's een tentoonstelling te organi seren en het publiek als jury te laten op treden. De plaatsen waar rommel is ach tergebleven zal het doelwit van de foto grafen worden. De initiatiefnemers zul len n.l. foto's vragen van mensen, die de natuur opzoeken, met of zonder auto, en in de berg rommel maken of achterlaten en van mensen, die de natuur opzoeken en maati'egelen treffen, dat geen rommel op de grond terecht komt. Een mede deling: „Voordat wij weg gaan ruimen wij de rommel op" zal geen aanvaai'd- baar excuus zijn. De toeristen zullen echter nuttige wenken ontvangen hoe zij in deze correct kunnen handelen. Cor Bal, de leider van deze actie, weet van wanten. Hij heeft al heel wat toeristen tot ware natuurliefhebbers opgevoed. De hoofdprijs zal bestaan uit honderd gulden, terwijl verschillende bedrijven prijzen beschikbaar zullen stellen. De Stichting van Amateurfotografen zal haar medewerking verlenen. m PUROL Dit jaar staat de Kinderboekenweek, die gehouden wordt van woensdag 27 ok tober tot en met zaterdag 6 november, in het teken van de dierenwereld. Hier mede wordt de band aangegeven die be staat tussen het kind, het boek en het dier. Dat dit een nauwe band is blijkt uit het feit dat een zeer groot gedeelte van het kinderboekenfonds van onze Neder- landse uitgevers uit boeken bestaat die het dier tot onderwerp hebben. De jury heeft, na de oogst van 1964 overzien te hebben, spontaan besloten de Prijs voor het Kinderboek van het Jaar toe te kennen aan Paul Biegel voor zijn boek „Het Sleutelkruid" (Uitgevers Mij. Holland). Het is een, in Nederland zo zeldzame, raamvertelling. Mansolein, de koning der dieren, is bijna duizend jaar oud, zijn hart klopt steeds zwakker en, tenzij de wonderdokter tijdig het genezende sleutelkruid brengt, zal hij spoedig sterven. Totdat deze van zijn verre en zware tocht terugkeert, moet het hart van de oude koning eenmaal per dag flink kloppen. Hiertoe komen allerlei dieren uit zijn rijk hem een ver haal vertellen. Zijn leven wordt op tijd gered. Deze verhalen zijn beurtelings span nend, ontroerend en geestig. Zij getuigen van veel fantasie en zijn in eenvoudige dichterlijke taal geschreven. Daarom zijn zij, zo meent de jury, zeer goed bruik baar voor het jonge kind. Doch ouderen die een spi'ookjesachtig, wijsgerig ver haal waarderen, zullen geboeid worden door de diepe inhoud, de verrassende ont knoping en de symboliek in de belevenis sen van de wonderdokter. KINDERBOEKENWEEKGESCHENK Het geschenk van dit jaar is, in afwij king van vorig jaar, niet in de vorm van een boekje. Het wordt een mooie vier kleurenplaat in het formaat van 39 x 54 cm met de afbeelding van een zittende chimpansee. De afbeelding van de chim pansee wordt tevens gebruikt bij de Kin derboekenfolder en het Kinderboeken weekaffiche. Deze kartonnen plaat wordt door de boekverkoper tijdens de Kinder boekenweek aangeboden bij aankoop van f5,of meer aan kinderboeken. Kinde- ren kunnen deze plaat boven hun bed, in de speelkamer of elders ophangen. De Chr. Gem. Zangvei-eniging „Soli Deo Gloria" (dir. de heer J. Plomp te Nijvei*- dal) heeft enkele weken geleden in stu die genomen het Kerstoi'atorium van de duitse componist Heinrich Barth. Het oratorium zal op zaterdag 18 de cember worden uitgevoerd m.m.v. Riek Bolink-Landeweerd, sopraan en Henk v. Monsjoe, bas. Zaterdag: RV aHolten b 3.30 uur Holten cExcelsior 3.00 uur Zondag: Holten 1Haaksbergen 1 2.30 uur Twenthe 2Holten 2 11.00 uur Holten 3Nijverdal 2 11.30 uur RKSV 3Holten 4 2.30 uur OFFICIËLE PUBLIKATIE UITLOTING EN RENTEBETALING OBLIGATIELENING 1951 Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun college op 19 okto ber 1965 ZIJN UITGELOOT: de obligatie-nummers 12, 24 en 59 van de obligatielening 1951, oorspronkelijk groot 85.000,—. Het bedrag dezer obligaties is op 1 november a.s. betaalbaar bij de gemeente ontvanger tegen inwisseling van de uitge lote obligaties. De rente van deze lening is op 31 ok tober a.s. betaalbaar tegen inwisseling van ï-ente-coupon nummer 14. Holten, 19 oktober 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. Zaterdag 23 oktober, 2 uur: Kindervoor stelling NW Bestuurdersbond voor kinderen leden en niet-leden in „Ami- citia" met „Stadhuis op stelten" (zie ad vertentie). Zaterdag 23 oktober, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 23 oktober, 19.30 uur: Feest avond van „Holbatheo" in café „Het Bonte Paai-d" te Dijkerhoek. Maandag 25 oktober: Bloedplasma-ak- tie van het Ned. Roode Kruis in het Parkgebouw te Rijssen. Maandag 25 oktober, 7.45 uur: Ledenver gadering afd. OLM in café Kalfsterman. Spreker: mr W. H. Enklaar over: „Het gemeentebeleid". Maandag, 25 oktobei', 8 uur: Ledenverga dering Vereniging „Jong Holten" afd. PJGO in café „Het Bonte Paard". Maandag 25 oktober, 's avonds om 8 uur in gebouw „Bethanië": Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek. Dondei'dag 28 oktober, 8 uur: Ledenverga dering Holtense Handelsvereniging in hotel Muller. Bespreking Sint Nicolaas- aktie (zie adv.). Vrijdag 29 oktober: Fa. H. J. Aaftink en Zn., hoi-logerie-optiek, de gehele dag ge sloten (zie adv.). Vrijdag 29 oktober: Dameskapsalon Mini Aaftink de gehele dag gesloten (zie ad vertentie). Zaterdag 30 oktobei', 7.30 uur: Grote dans en showavond in „Amicitia". Maandag 1 november van 4-6 uur: Recep tie VVV „Holtens Belang" in verband met 50-jarig bestaan in hotel Vosman. Zaterdag 6 november, 7.30 uur: Dansen in café ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zondag 24 oktober 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Addink (Viering en Dank. H. A.): 19 uur Jeugd dienst. Voorganger: de heer Schel levis. Dijkerhoek: 10 uur ds Israël (Viering en Dankz. H Av.). GerefKerk 9.30 en 3 uur ds Horlings van Harder wijk. In beide diensten is het éne of fer bestemd voor de Kerk. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst. Zondag om 8.45 uur (precies) H. Mis in gebouw „Irene". Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 23 en zondag 24 oktober: de heer J. Warrink, Noordenbergstraat 19, telef. 1803. Geboren: Adriaan, zv. E. J. Beumer en J. E. Schuttert, Bessinkpassti'aat 12 Berend je, dv. S. Hammer en J. A. Pleij- sier, Noordenbergstraat 15 Dinant, zv. J. Klein Teeselink en G. J. Blankena Jan Gerhardus, zv. A. J. Landeweerd en A. B. Tuitert. Ondertrouwd: H. J. Volkerink, 25 jr.. Zeist en J. W. Wansink, 24 jr., Holten. Ingekomen: Mej. M. Vruggink van Rijssen naar Deventerweg 61 L. B. Baard en echtgenote van 's-Gravenhage naar Look 40 mej. A. van der Laan van Soest naar Air. G. Vixseboxsestraat 18 mej. J. J. D. Kater van Soest naar Mr. G. Vixseboxsestraat 18 - A. Vene man en gezin van Vriezenveen naar La rense weg 29 H. Hovenkamp en gezin van Assen naar Hoffesstraat 32. GEVONDEN: Dekzeil. VERLOREN: Autowieldop; jongensrijwiel; Dames schoen. Gevonden voorwerpen in het Zwembad te Holten (seizoen 1965) 8 Herenpox'temonnaies; 3 damesportemon- naies; damesportemonnaie imet inhoud); fotomapje met foto); riempje; sleutel- i'ing (met sleutels); hei'enpolshorloge. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau "Rijkspolitie te Holten van 8-22 u. doch niet tussen 13-14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1