Yuu het erf der kerk MEiiiüüEIi VOOR ONZE KINDEREN Nieuws uit 0eeri§sseï lierlialfiig Is de kracht der Holtenaren iiadden een goed begin reklaine Biljartcompetitie ging van start Felle tegenstand Zaterdag 16 oktober 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD Het Vrije Volk - 25 september 1965 Dr J. J. Buskes: We moeten geso cialiseerd worden. Dr Buskes schreef in VRIJ, het weekend-bijvoegsel van Het Vrije Volk, over het aan de orde stellen van de hulp aan onderontwikkelde gebieden in de generale synode der Geref. kerken door de classis Goes. In 't desbetreffende schrijven wordt dit vraagstuk niet alleen het so ciale vraagstuk van thans genoemd, maar ook gesteld, dat het tevens een zaak is van ieders persoonlijke verantwoordelijkheid. Vooral op het laatste gaat hij dan in. Moet de ontstellende nood, die in een groot deel van de wereld heerst, niet een stempel zetten op de levensstijl van de christenen in Nederland? Wat dit in houdt? Dat er nieuwe vormen van chris telijke ascese moeten komen, om zo de verbondenheid van de christenen hier in het bevoorrechte Westen met de chris tenen en niet-christenen in de arme landen tot uitdrukking te brengen en aan de persoonlijke hulp het karakter yan een offer te geven. Misschien haalt iemand de schouders op en interrumpeert: zo gaat men de zaak weer tot een zaak van persoonlijke barmhartigheid maken! De interrump- tie snijdt geen hout, want wat de classis Goes wil, wordt door haar niet in min dering gebracht op haar overtuiging, dat het vraagstuk een zaak van recht is, die door de gemeenschap moet worden aan gepakt. De classis bedoelt, dat, terwijl de overheid aan het vraagstuk een hoge prioriteit verleent in haar regeringspro gram en uitgaven, de levenswijze van de christenen mee bepaald moet worden door de grote armoe, die twee-derde dei- wereld in haar greep houdt. Ze denkt daarbij aan de besteding van het per soonlijk en kerkelijk inkomen, het be schikbaar stellen van tijd en deskun digheid, en zij wil, dat de Synode over al deze dingen voorlichting geeft. Welk percentage van ons inkomen dienen we af te staan voor deze zaak? Hoe moe ten we denken over uitgaven voor luxe artikelen en genotmiddelen? Moet de kerk niet meer soberheid propageren? De levensstijl van de gereformeerden is verbrokkeld. Leest u Dc parade der man nenbroeders maar. De classis vraagt om een nieuwe levensstijl in onze verbon denheid met de verre naaste. GEREFORMEERDE SYNODE OVER DE VROUW EN HET AMBT Over de vraag of de kerkelijke ambten ok voor de vrouwen moeten worden •pengesteld heeft de gereformeerde syno de in haar derde vergaderweek te Lun- teren reeds uitvoerig gesproken. De com missie van de synode, die de behandeling voorbereidde stelde voor uit te spreken, dat er geen gegronde bijbelse reden is aan te voeren, waarom de vrouw niet zou mogen meewerken in de ambtelijke dienst, zoals deze in zijn geheel tot leiding van de gemeente is geroepen. Bij de opening van de ambten voor de vrouw moet, zo stelde de commissie ver der, rekening worden gehouden met de haar in de Schrift aangewezen positie als „hulp die bij de man past" en het daarmee gegeven aanvullend karakter van de haar toe te wijzen taak. Reeds bij de eerste discussieronde meld den zich over de twintig sprekers. Daaruit resulteerden twee tegenvoorstellen. Het eerste was van Drs. G. Y. Vellenga, die wel allerlei pastorale en diakonale taken voor de vrouw zag, maar deze niet in ambtelijke zin wilde opvatten. Het tweede was van Ds. A. Zwaan, die het diakenambt meteen wilde openstellen en over de amb ten van predikant en ouderling nader be raad wenste. Voor het eerst werd de synode toege sproken door een vrouw, namenlijk mevr. W. M. Ridderbos-de Rooij uit Amsterdam, die zitting heeft in het deputaatschap voor deze zaak. Zij stelde, dat de vrouwen lid in volle réchten zijn van de kerk en dat zij daarom in staat moeten worden gesteld haar dienst in de kerk ook ambtelijk vol ledig te vervullen. Ook zei mevr. Ridder bos dat de kerk het zich in onze tijd niet kan permitteren de helft van haar leden van de ambtelijke dienst uit te sluiten. Prof. Dr. Herman N. Ridderbos uit Kampen was van oordeel, dat het diaken ambt dadelijk open kan worden gesteld en dat men over de eigen plaats van de vrouw in de andere ambten verder moet studeren. Hij stelde nadrukkelijk voorop, dat het gaat om een plaats voor de vrouw, die volledig recht laat wedervaren aan haar specifieke eigen kwaliteiten. Prof. Ridderbos wees in dit verband op de struc tuur, die Paulus in de schepping ziet in de verhouding tussen man en vrouw, namelijk een zekere onderschikking van de vrouw. Dit wilde hij gehonoreerd zien. Twintig amendementen, in het algemeen in positieve aanvaardende zin, kwamen uit de discussie voort. De synode besloot deze in handen te stellen van de commis sie, die zo mogelijk naar coördinatie van de verschillende gedachten zal streven orn in januari de behandeling van deze zaak te kunnen voortzetten. „Hervormd Leidschendam" 17 september 1965. F. O. v. G.: Vrijzinnig; of rechtzinnig? Door goed contact met de vrijzin nige groepering in de gemeente Leid schendam wordt sinds enige tijd één keer in de maand een vrijzinnige predikant in één der diensten voor. Dr Van Gennep is dan zo mogelijk ook onder het gehoor en gaat nu in het gemeenteblad in op vragen over de verschillen in de prediking. Vaak kan hij zelf die eigenlijk niet con stateren. Het is dikwijls meer een kwestie van misverstand en betite ling. Evenmin is het juist.te zeggen, dat de verschillen zich groeperen rond de visie op de persoon van Jezus Christus. Dat is misschien wel zo geweest in de vorige eeuw en hier en daar leeft dat nog na in de gemeente, maar tussen de theologen zijn die verschillen goeddeels uitgesleten. De unieke betekenis van Christus' heils werk zal noch aan de éne noch aan de andere kant worden betwist, maar wel blijft er altijd een strijd om de juiste terminologie. Die strijd om de juiste woorden zal er altijd blijven en iedere eeuw zal om een andere vertolking vra gen, hoe constant bepaalde woorden als „zonde", „heil", „vergeving" of „barm hartigheid" ook zullen blijken te zijn. Toch is er een verschil in benadering. Ik merkte het weer eens op toen ik zon dag naar de preek van dr J. Sperna Wei land luisterde. Ik zou me kunnen voor stellen, dat sommigen die preek tame lijk moeilijk vinden. Dat zat 'm, dacht ik, juist in die vrijzinnige benadering. Hij begon met enkele uitspraken over „de zin van het leven" uit twee dagboe ken en werkte van daaruit toe op zijn tekst: „Zoek eerst het Koninkrijk Gods en Zijn gerechtigheid en dit alles zal u bovendien geschonken worden" (Matth. 6 33). Wonderbaarlijk mooi en bijbels was het, hoe hij uitwerkte, dat deze no ties van het Koninkrijk en de Gerechtig heid niet alleen toekomstige gaven van God zijn, maar wel degelijk samenhan gen met wat wij aardse mensen onder het „geluk" plegen te verstaan. Hoe het samenzijn van man en vrouw iets van dat Koninkrijk en die Gerechtigheid zichtbaar kan maken. Dat is puur bij belse verkondiging. Die verkondiging is dé verkondiging. Zo moet het en wie het anders doet, die is niet rechtzinnig of vrijzinnig, maar die is onbijbels en dat is het, waar het voor mij uiteindelijk op aan komt. Toch was de methode, de vorm van deze preek met zijn vele cita ten anders, dan een „rechtzinnige" be nadering. Als ik preek, zoals ik het ge leerd heb, dan kom ik niet vanuit de wereld op de bijbel af, maar dan kom ik vanuit de bijbel op de wereld af. Dat maakt de inhoud van de preek niet an ders, want ik zou het graag zo willen doen als Sperna Weiland: zo bijbels en zo exegetisch. Dat maakt wel de vorm anders, de methode van de verkondi ging. Maar over die theologische tegenstel ling - die uiteindelijk een relatieve te genstelling is - wil ik hier niet napraten. Daarover is ontzaggelijk veel te zeggen en hier is daarvoor geen plaats. Ik wou alleen maar zeggen, dat ik niet naar de inhoud, maar wel naar de vorm (en vor men zijn belangrijk!) een accentverschil voelde. Ik wou daarbij ook zeggen, dat dat verschil naar mijn vaste overtui ging ontzaggelijk nuttig is. We zullen el kaar daarin kunnen corrigeren. Die twee bewegingen zijn beiden legitiem en wij zullen daardoor, doordat die andere be weging er is en zijn goed recht heeft, van de betrekkelijkheid van onze eigen denkwijze overtuigd kunnen raken. Dat kan dan alleen maar de waarheid om trent de rechte verkondiging ten goede komen. Tijd en Taak - 18 september 1965 L. H. Ruitenberg: Dominees blij ven nodig. Het beroep van predikant wordt tegenwoordig van verschillende kan ten aangevochten, weet ds Ruiten berg. Zich bezinnend op dit beroep kwam hij tot de conclusie, dat de onzekerheid, die velen in deze tijd ondervinden, één van de grondoor zaken is van de kritiek op de kerk en op haar leringen. En juist daarte genover zijn er jongeren, die het een zinvolle taak achten in een die nende funktie in de christelijke ge meente positief op die onzekerheden in te gaan. Daar moeten wij dank baar voor zijn, omdat het dringend nodig is, dat er gereageerd wordt op de vragen, die vanuit de eenzaam heid gesteld worden. Daarom is het zo belangrijk, dat de christelijke ge meente een gemeenschap is en wil zijn. Er is verlossing uit de een zaamheid en daarmee ook -een uit zicht in de onzekerheden, omdat al les gedragen wordt door de liefde, die Jezus van ons vraagt. Welnu, in dat proces van broeder schap, van verlossing uit de eenzaam heid, speelt de „voorganger" een onmis bare ról. Hij is medebroeder, zeker. Maar hij is ervoor vrijgemaakt om die ge meente ook werkelijk ten volle gemeente te doen zijn. Deel van de wereld, deel van het verleden, vóórwerk voor de toe komst.- Helpend om wat in het verleden getuigd en gebeden is, in de gemeente te verstaan met het oog op heden en morgen. Hij lijkt een beetje op de le raar, de psychiater, de maatschappelijk werker en de artiest. Van alles zal hij iets hebben, maar hij heeft, qua oplei ding en instelling, tóch nog iets anders: „broeder" in de nuchter-christelijke zin. De man (of vrouw natuurlijk), die de ander wil kennen. Zulke mensen zijn nodig. Zij worden ook steeds weer, op soms wonderlijke wijze, „geroepen", al wordt het besluit om deze weg op te gaan vaak helemaal niet als „roeping" verstaan. Ik wil niet beweren, dat wie deze weg kiest een gemakkelijk leven krijgt. Mate rieel gaat dat tegenwoordig wel, maar geestelijk kan het héél zwaar zijn. Om dat hij zelf mede op weg is en nooit he lemaal klaar, ook niet met zich zelf. Laat niemand het besluit nemen, om dat hij denkt aan de vredige werkkring van een voorbije tijd, toen alle dingen op hun plaats stonden en de dominee daarin keurig paste. Wie méé op weg wil gaan, als broeder met anderen, be schikbaar om te luisteren en het ge hoorde over te dragen, laat die niet aar zelen. Zulke mannen en vrouwen blijven nodig. Straks wellicht méér dan ooit. Een kinderwagen met een levendige kleine erin staat voor de etalage van een manufacturenwinkel. Moeder is binnen en het kind probeert zich omhoog te werken. Plotseling gaat de wagen rijden en voor een der voorbijgangers er erg in heeft is de wagen van het licht-afhellende trottoir afgereden en voorover geslagen. De klei ne valt er uit, op de grond. Een fietser, die juist de hoek om komt, kan het kind nog maar net ontwijken. „Nu, dat loopt gelukkig nog goed af" zegt een der omstanders tot de moeder, die verschrikt komt aangerend. „Zit er geen rem op die wagen?" „Jawel", ik dacht ook, dat ik hem op de rem had gezet, maar dat ben ik dan vergeten", antwoordt de moeder. Omdat het kindje ondanks de troost woordjes toch maar blijft huilen, volgt de moeder de goede raad om eerst nog een dokter over het ongeval te raadplegen. Enige dagen later krijg ik een geschriftje in handen, dat uitgegeven is door de Kommissie voor Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting in samenwerking o.a. met het Veiligheidsinstituut. De schrik slaat een mens om het hart als hij leest dat per jaar gemiddeld 60.000 OPENING KUNSTIJSBAAN DEVENTER. De Deventer kunstijs baan aan de Rembrandtkade zal op 16 oktober weer voor het publiek worden opengesteld. Tenminste, wanneer het weer een niet al te grote spelbreker zal zijn. Mocht men in TER INFORMATIE dubio verkeren, bel dan de ijsbaan of plaatselijke WV resp. 05700 - 18877 of 05700 - 16200. De openingstijden zijn: zaterdags en zondags van 10 tot 12 uur, 14 tot 16.30 uur en 20 tot 22.30 uur; dinsdags en vrij dags van 14 tot 16.30 uur, 20 tot 22.30 uur tot en met 1965; overige dagen van 14 tot 16.30 uur -en van 20 - 22.30 uur. START STICHTING STREEK WV GIETHOORN. In Noordwest Over ijssel is de Stichting Streek VW N.W. Overijssel van start gegaan. Deze stich ting omvat de VVV's Steenwijk, Steen- wijkerwold, Oldemarkt, Vollenhove, Blok zijl, Wanneperveen, Giethoorn. Ze is ge vestigd in de VW-boot te Giethoorn en telefonisch bereikbaar onder nummer 05216 - 206. Direkteur is de heer A. D. Bolk. De heer Bolk is tevens streekfunc- tionaris voor de tegelijkertijd nieuw ge stichte structuurcommissie voor het mid den- en kleinbedrijf in N.W. Overijssel. Deze gaat uit van de Streekraad in dit gebied, waardoor als het ware de toeris tische voorlichting, propaganda en recep tie in één hand zijn gebracht. INTERNATIONAAL HANDBAL/TOERNOOI HENGELO. In Hengelo wordt op zondag 31 oktober een internationaal handbaltoernooi gespeeld, dat georgani seerd wordt door de plaatselijke vereni ging Olympia. Deelnemende ploegen zijn: Aalsmeer, Leutershausen (Did.) en Vejle (Denemarken en bekerhouder) en Olym pia. Inlichtingen: verkeersbureau Hengelo, tel. 05400 - 19161. EXPOSITIES HENGELO. In de Hengelose kunst zaal te Hengelo wordt van 2 tot en met 24 oktober een tentoonstelling ingericht van beeldhouwwerken, penningen en te keningen van Oswald Wenckebach (1895- 1962). Galeri De Pook in Hengelo is van 1 tot en met 20 oktober de tentoonstellings ruimte voor grafisch werk van de Nijver- daller Wim Hoffman. In het stadhuis te Hengelo loopt van 7 tot 17 oktober de expositie Euregio '65. Inlichtingen: Verkeersbureau Hengelo tel. 05400—19161. DEVENTER. In de Munttoren wordt van 16 tot en met 31 oktober een ten toonstelling van de kunstschilder S. Ie Polle gehouden. Inlichtingen: VVV-De- venter, tel. 05700 - 16200. ENSCPIEDE. Schilderijen van Isaac Israëls worden van 1 tot 18 oktober ge- exposeerd in het Rijksmuseum Twenthe. In het Twents- Gelders textielmuseum wordt tot 14 november de tentoonstelling „Hedendaags handwerk in de woning van nu" gehouden. In de hal van het Ensctïedese stadhuis is van 25 tot en met 31 oktober de foto tentoonstelling „Wij Europeanen, hoe wij leven, werken en onze vrije tijd besteden" ingericht. Deze expositie gaat uit van de Europese Jongerenbeweging in Ne derland. Inlichtingen, Gem. V'oorl. Bureau Enschede, tel. 05420 - 24961. „KLEURENMARS" ENSCHEDE. Op zaterdag 16 en zon dag 17 oktober wordt in Enschede de „kleurenmars" gelopen. Afstanden 10, 15 en 20 km. 's Zaterdags gaan de wande laars om 14.30 uur van start, 's zondags om 11.15 uur. Beide keren bij de jongens school in Lonneker. Inlichtingen: WV Enschede, tel. 05420 - 23200. KLEURENDIA'S Nu het winterseizoen nadert vestigen we gaarne de aandacht op de serie kleu rendia's, welke de Provinciale VW in Overijssel gratis ter beschikking stelt voor verenigingsavonden, personeelsbij eenkomsten enz. De serie geeft een kostelijk beeld van de toeristische en recreatie mogelijkheden in Overijs sel. Er is een sprekersband bij waarin de dia's deskundig worden begeleid. De serie, welke voor het eerst in winter 1964 1965 heeft gedraaid, vindt veel aftrek temeer daar de duur 25 min.) precies toereikend is voor afwisseling in een ge pland avondprogramma of in de pauze van een vergadering. Men gelieve haar tijdig te reserveren bij de Pronvinciale VW, van Nahuyspjlein 1, Zwolle, tel. 05200 - 16267. SEIZOEN 1965 en 1964 ZWOLLE. Bij de Provinciale WV in Overijssel heeft men de indruk dat het toeristische seizoen 1965, ondanks de slechte zomer, bepaald niet minder druk is geweest dan 1964. Van verschillende zijden wordt van een groter bezoek gesproken. Dit geldt niet alleen voor de steden, die bij regenachtig weer, steeds een toevluchtsoord voor de toerist vormen, maar ook voor de toeris tische centra. Ook in Overijssel hebben verscheidene kampeerders hun verblijf vroegtijdig moeten afbreken, maar ach teraf bekeken is dit aantal bijzonder mee gevallen. Cijfers over het seizoen 1965 zijn nog niet bekend. Wel geven wij hier bij enkele cijfers van het seizoen 1964 opdat men enige indruk kan krijgen van de toeristische belangstelling voor Over ijssel. Ongetwijfeld zullen de te publice ren cijfers over 1965 hoger liggen. Het bezoek in 1964 vertoonde in vergelijking met het jaar 1963 een stijgende lijn. In 1964 bezochten 397.259 vakantiegangers Overijssel, dat was ruim 70.000 meer dan in 1963. Het totaal aantal overnachtingen steeg met 283.600 en kwam derhalve op 1.357.928. De ontvangsten stegen met 472 miljoen tot lB'/a miljoen gulden. De mees te buitenlandse toeristen waren afkom stig uit Duitsland. kleuters in Nederland een ongeluk krij gen. Daarvan zijn er 400 dodelijk, terwijl 1250 kleuters per jaar voor hun leven min of meer worden verminkt. Bijna de helft van de verongelukte jon ge kleuters (tot de leeftijd van 2 jaar) wordt het slachtoffer van een ongeluk in huis. EéN OP DE 200 Van ieder 200 kinderen is er één inva lide tengevolge van een ongeluk. Het is gebleken, dat kinderen, die slecht zien, slecht horen of moeilijk lopen, gauwer een ongeluk krijgen dan normale kinde ren. Voor hun huisgenoten ligt hier een speciale taak. EéNDERDE DEEL Ondanks de vele sociale en hygiënische verbeteringen van de laatste 30 jaar, waardoor het kind steeds meer zorg en aandacht kreeg, treft nog éénderde deel der ongelukken de kleine kinderen. Zij veroorzaken meer sterftegevallen dan diphterie, mazelen, roodvonk, kinkhoest, dysenterie en kinderverlamming samen. VOORNAAMSTE DOODSOORZAAK Ongelukken zijn de voornaamste doods oorzaken voor kleuters. Dit zijn de cijfers die ons toch wel wat te zeggen hebben. Immers het grootste gedeelte van deze ongelukken had door grotere zorgzaam heid en meer oplettendheid van de vol wassenen niet behoeven te gebeuren. GEVAARLIJKE STOFFEN OP GEVAARLIJKE PLAATSEN Laten wij ons eens tot de meest voor de hand liggende bepalen: Waar wordt in de meeste huishoudingen het bleek- water en de fles met afwasmiddel be waart? Vier tegen één, dat deze flessen, met voor de kinderen zo gevaarlijke in houd, in een kastje onder het aanrecht staan. Daar is het spul voor moeder ge makkelijk bij de hand, maar ook voor de kleine man, wanneer het kastje niet zorg vuldig wordt afgesloten, heel gemakke lijk te bereiken omvan de inhoud te proeven. VALLEN Een kind is niet altijd voor vallen te behoeden, doch het gezegde „van vallen worden ze groot" gaat lang niet altijd op. Menig kind is door een val zo onge lukkig terecht gekomen, dat de val de dood of invaliditeit voor het leven ten gevolge had. Woont u op een bovenwo ning, dan zult u misschien een hekje voor de trap laten maken. Zo'n traphek- je vergeet men echter wel eens te slui ten. De kleuter die altijd op onderzoek uit is zal dit in een onbewaakt ogenblik opmerken en het gevolg is een val van de trap. Veel verstandiger is het de kleine te leren hoe hij de trap op en af moet klimmen. HUISHOUDELIJKE WERKTUIGEN Bent u de gelukkige bezitster van een wasmachine of een centrifuge, laat dan vooral uw kind geen ogenblik bij deze apparaten alleen. Houdt de kleine, indien enigszins mogelijk, uit de buurt van deze draaiende dingen in een andere kamer. Vertel de kleine, zodra het dit kan begrij pen, waarom 't van scharen en messen af moet blijven. Er zijn voor de kinderen handige plastic scharen in de handel. Met die dingen kan het zich praktisch niet bezeren. ELEKTRISCHE AANSLUITINGEN Een ander gevaar voor de kinderen binnenshuis zijn de stopcontacten, die in heel veel huizen juist boven de grond zijn aangebracht, zonder dat daar een veiligheidsklep over gemaakt is. Laat de stopkontakten liever zo hoog aanbrengen, dat het kind er niet bij kan. VEILIGHEID VóóR FRAAIHEID Het staat natuurlijk niet zo fraai, doch wanneer men kinderen heeft, zal men vóór het fraaie, aan de veiligheid van de kinderen moeten denken. De competitie van de biljartbond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken is weer van start gegaan. In de eerste klasse boekte het vorig jaar gepromoveerde eerste viertal van Bolscher uit Enter direct al een bijzonder goed resultaat door thuis met 8-0 te zegevieren over MKV 1 uit Kaalte. Ook het eerste viertal van Spekhorst uit Rijssen had een goede start, want ook zij behaalden thuis een over winning op HBC uit Hellendoorn met de grootst mogelijke cijfers (8-0). Ten Berge 1 uit Enter dat al jaren de toonaangevende ploeg in de eerste klasse is ondervond felle tegenstand van VIOS uit Rijssen en kon niet verder komen dan een 4-4 gelijkspel. Ook interessant was de ontmoeting NBC 1 Nijverdal te gen De Tonne 1 uit Hellendoorn. Hier was van krachtsverschil weinig sprake, zodat de einduitslag 4-4 juist genoemd kan worden. Kalfsterman 1 uit Holten kreeg het niet bijzonder moeilijk op een niet al te sterk spelend eerste viertal van KOT uit Nijverdal en won vrij gemakkelijk met 6-2. De beste partij in de eerste klasse kwam op naam van de heer A. ten Broe- ke van Bolscher 1 die de 125 caramboles volmaakte in 14 beurten. Topscorer in deze klasse werd A. te Lintelo van Ten Berge 1 met een serie van 42. In de tweede klasse dcecf Hofstee 1 uit Nijverdal, vorig ja:tv gepromoveerd, het bijzonder verdienstelijk door op plaats genoot KOT 2 'n 6-2 overwinnig nte be halen. VOP 1 uit Holten maakte korte metten met Spekhorst 2 en stuurde hen met een 8-0 nederlaag naar Rijssen te rug. Slechte start In de derde klasse had het eerste vier tal van Mensink uit Hellendoorn een bij zonder slechte start, want men kreeg op eigen biljart een 6-2 nederlaag te incas seren van Spekhorst 3 uit Rijssen. Het tweede viertal van Poppe uit Nijverdal leverde een knappe prestatie door het bezoekende tweede viertal van Bolscher uit Enter met 6-2 te verslaan. De beste partij en de hoogste serie in de derde kw i.l. D. Hoogenkarnp speler De Poppe 2 die de 75 caramboles Scoorde in 24 beurten met een hoogste s.erie van 21. In de vierde klasse deden debutanten Anker 1 en Jansen 1 beiden uit Holten het zeer verdienstelijk. Eerstgenoemd viertal won vrij gemakkelijk van het tweede viertal van Jansen, terwijl het eerste viertal van Jansen met 6-2 de baas bleef over Mensink 2 uit Hellendoorn. Het tweede viertal van Hofstee had ook een goede start door een 6-2 overwinning op plaatsgenoot De Poppe 3. De beste pari ij in deze klasse werd ge speeld door A, Tibben- van MKV 3 n.l. 75 caramboles in 26 beurten. De hoogste serie werd gescoord door J. Post (Poppe 3) n.l. 14. De volledige uitslagen waren als volgt: le klasse: Ten Berge 1-VIOS 1 4-4 NBC I-De Tonne 1 4-4 Kalfsterman 1-KOT 1 6-2 Spekhorst 1-HBC 1 8-0 Bolscher 1-MKV 1 8-0 2c klasse De Poppe 1-NBC 2 6-2 VOP 1 -Spekhorst 2 3-0 KOT 2-Hofstee 1 2-8 Kalfsterman 2-VIOS 2 4-4 NBC 3-HBC 2 6-2 3e klasse Dc Tonne 2-MKV 2 6-2 De Poppe 2-Bolscher 2 6-2 Mensink 1-Spekhorst 3 2-6 HBC 3-Knlfsterman 3 6-2 VIOS 3-OBK 1 2-6 Het eerste viertal van De Ster was vrij. 4e klasse De Poppe 3-Hofstee 2 2-6 Oudelaar 1-MKV 3 4-4 Jansen 2-Anker 1 0-8 Mensink 2-Jansen 1 2-6. VOP 2-Do Tonne 4 4-4

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 4