Opening Slachthuis (vervolg) Voetbal Vijftisn jaar „Holbatheo" ma! geslaagde fokdag bekroond Nieuwe iokrichting der Groningers Holten woai door enkele gevaarlijke uitvallen m. 2-1 R.K.-kerkdienst in Irene Zaterdag 25 september 1965 HÓLTENS NIEUWSBLAD gestreefd naar een degelijk, aan zijn be stemming goed aangepast bouwwerk. Gro te waardering bezit ik voor de technische verzorging en de toewijding, aan het werk besteed, die eveneens tot uitdruk king kwamen tijdens de besprekingen, vele in tal, gevoerd met de heer Obdeyn of met zijn uitvoerder. Hartelijk dank voor deze welbewuste, goede zorg. De vele anderen, van zeer grote tot kleinere aannemers, toeleveringsbedrijven installateurs en ondernemingen, gij allen, aan wier energie, aan wier zorgen de totstandkoming van dit gebouw, en van zijn bedrijfsinstallatie mede te danken is, wil ik gaarne mijn waardering en erken telijkheid betuigen voor het aandeel, dat ieder voor zich heeft bijgedragen tot de uitrusting van dit bedrijf. Zo komen wij nu tot het bedrijf zelf. De slachtgelegenheid wordt gevonden in de beide slachthallen. Dit zijn twee even wijdige gele banen, waarvan de varkens hal de langste is. Een derde hal vormt de eindverbinding van deze beide en geeft aansluiting op het koelblok, dat grijs van kleur is. Aan de binnenplaats liggen de nood- slachtplaats, het ketelhuis en de stallen. Ook is een quarantaine mogelijk voor enkele zieke of verdachte dieren. De directie, administratie en het labo ratorium zijn in een afzonderlijk gebouw gehuisvest. Dit zijn in hoofdtrekken de gegevens over de indeling van het bedrijf. Met de aanvaarding van het gebouw waarover ik U enige inlichtingen heb verstrekt, zal het mijn taak zijn een be leid te voeren, waarbij alle eer aan de stichters ervan moge worden bewezen. Daartoe is nodig de regelmatige mede werking van het eigen personeel, want alleen door een gelijkgerichtheid van het werk en door een gezamelijk streven naar eenzelfde doel is de vervulling van een belangrijke taak mogelijk. Daarbij is elke arbeid en elke tak van dienst een levend en onmisbaar onderdeel in het raderwerk van het grote geheel. Ik doe daarom een beroep op hen allen bij deze gezamenlijke vervulling van de dienst, waar en hoe hun taak mag zijn, aan een goede onder linge verstandhouding en een wederzijdse hulpvaardigheid voorrang te blijven ver lenen. Het slachthuis vormt in feite een deel van een complex gebouwen, want een par ticulier bedrijf heeft direct aansluiting gekregen aan twee koelruimten. Een uit- snijderij met uitgebreide vrieshuizen en grote zouterijen, gesticht door de heren Udema onder de naam U-vlees n.v. Enige jaren geleden werd tot deze samenwer king met de heer Udema besloten ,een besluit, waaraan de ontwikkeling dei- laatste tien jaren mee ten grondslag ligt. ,'Deze ontwikkeling in de slachtbedrijven, wat daarmede annex is en wat daarbij aan sluit, voert naar mechanisering, zoals deze kenmerkend is voor de algemene indus triële ontplooiing, 't Zijn onder meer deze mechanisering, de hoge eisen, waaraan het afvalwater van bedrijven moet vol doen, de efficiency, die elke onderneming naar de specialisatie dringt, waardoor een samenwerking, ook die tussen overheid en particulier, zijn voordelen kan hebben, mogelijk min of meer noodzakelijk kan woi-den. De tijd is er niet naar, dat particulier en slachthuisdirectie als het ware een partij schaak met elkaar spelen en elke zet van de een met een tegenzet van de ander wordt beantwoord. Zij zijn veel meer eikaars partner als in het herendubbelspel op de tennisbaan. Ieder met behoud van zijn eigen speel techniek, maar deze technieken zijn op elkaar af gestemd, zodat de een het spel van de ander kan ondersteunen en aanvullen. Critiek op het spel van een ander, zelf- critiek op eigen spel, beide vormen eeri conditio sine qua non, een eerste vereiste, om dit gezamenlijk spelpeil in onderling overleg op te voeren en mogelijk in vorm te wijzigen, wanneer de gemeenschappe lijke tegenspelers een ander beleid moch ten oproepen. Voor een dergelijke samen werking moet men tot enkele dingen in staat zijn: men moet het spel kunnen spelen en men moet partner zijn. Een wederzijds overleg, een wederzijds vertrouwen en een wederzijdse openhar tigheid sluiten hierbij aan. Ter ondersteuning van de feestelijkheid en ter oriëntatie is zoals het in de aanhef van het boekje heet een ge- tuigschriftje uitgegeven, dat aan de gas ten werd uitgereikt. De schrijvers van dit boekje: de burgemeester, de architect, de adviseur, de hoofdredacteur van „V'ee en vlees", graag wil ik mijn dank betui gen voor Uw gul geboden medewerking, waardoor een bijzonder cachet aan het boekje werd verleend. Drukkerij Wormgoor te Almelo heeft alle zorg gedragen voor een hogelijk te waarderen uitgave, de besprekingen over de uitvoering laten een prettige indruk na. Mijnheer de voorzitter, Gaarne zal ik de leiding van dit nieuwe bedrijf, waarvan ik in het. kort iets van het ontstaan en van de werkwijze heb geschetst, uit handen van het gemeente bestuur aanvaarden in het besef van de betekenis van deze overdracht en met het doel voor ogen dit tot werkelijkheid ge worden initiatief van een kleine gemeen te met succes te bekronen. Zeer erkentelijk ben ik voor het ver trouwen, dat in deze in mij wordt gesteld en ik dank U, burgemeester Enklaar, hartelijk voor de woorden van waardering die U tot mij sprak in Uw officiële ope ningsrede. OBJECT BIET GEOèl GENOEGEN YERÉÖRGï De architect de heer L. C. v. d. Boven- kamp, sprekend namens allen die mee- Het derde lustrum van de paarden- fokvereniging „Holbatheo" is zaterdag bekroond met een zeer geslaagde fok dag op de terreinen van café ,,'t Bonte Paard" van de heer H. Kloosterboer. Met ruim zeventig inzendingen werd het aantal inschrijvingen van alle voor gaande jaren overtroffen, maar er was ook een grotere belangstelling dan voorgaande jaren. Deze stijgende be langstelling van de zijde van de fokkers van het warmbloedpaard van het Gro nings en Gelders type en de zichtbare verbetering in de veredeling der dieren waren voor voorzitter W. Starink uit Bathmen aanleiding om in zijn wel komstwoord tot belangstellenden, jury leden en nieuwe leden met vreugde te constateren, dat er in de afgelopen 15 jaar heel wat is gepresteerd en dat er gedurende die tijd .heel wat vooruitgang- is geboekt op het gebied van de paar denfokkerij in de wijde omgeving. Opvallend was de uitspraak van één van de keurmeesters, de heer J. Zweve- rink uit Lochem, die bij het uitspreken van een gelukwens bij deze jubileum- fokdag, in een voorbeschouwing zijn toehoorders er op wees, dat met name bij het Gronings type gestreefd zal moe ten worden naar een andere fokrichting. Nu op de boerderij het zware werk steeds minder door paarden wordt ver richt, zal men in de verre toekomst meer moeten gaan in de sportrichting en moeten zorgen, dat, evenals bij het Gel ders type, uit het Groningse landbouw - tuigpaard ook een rijpaard geboren kan worden. Dat is niet een kwestie van een eenvoudig rekensommetje, maar het zoeken naar de beste kruisingen, aldus de heer Zweverink, die verklaarde, dat bij deze keuring met de nieuwe ziens wijze reeds rekening zou worden gehou den. Bij de beoordeling, die geruime tijd in beslag nam, bleek, dat in tal van ru brieken in beide categorieën Gro nings en Gelders type kwalitatief goede dieren waren aangevoerd. In vele gevallen zou een aantal eerste prijzen kunnen worden toegekend, o.m. bij de tweejarige merries en stermerries van het Gronings type en bij de merries van 3 tot 6 jaar en de stermerries van het Gelders type, zonder dat echter van uit blinkers kon worden gesproken. KAMPIOENEN Kampioene van de 1- en 2-jarige mer ries van het Gronings type werd „Eve lien" van de heer H. Deten te Dijker- hoek, een zeer rijke hoogklassige merrie met een kleine bemerking ten aanzien van de hals. Reserve-kampioene werd „Fernanda" van de heer J. A. Podt te Dijkerhoek, een wat magerachtig enter van voldoende soort. „Vera Alie" van de heer H. Rietberg, Holterbroek, behaal de de hoogste onderscheiding bij de 3 jaar en oudere merries. Deze kroon- merrie stond er weer goed voor, terwijl in deze rubriek reserve-kampioene werd: „Gorina" van de heer H. Beltman uit Schalkhaar, een merrie met heel veel goeds in de nieuwe fokrichting. Bij de Gelderse enters en twenters wrerd kampioene de 2-jarige „Erona" van de heer A. Hengeveld uit Bathmen, een sterke solide merrie met een kleine be merking omtrent het achterbeen, ter wijl reserve-kampioene werd: „Elena" van de heer A. J. Klumpers uit Markelo, een goed soortige merrie met wat wei nig hoeven. Bij de oudere merries was het „Collette" van de fa. Koldewee en Nieuwenhuis uit Schalkhaar, die met de erepalm ging. strijken, een mooie edele, fraai gelijnde merrie, terwijl hier als reserve-kampioene uit de bus kwam: „Dora", een goede typische merrie met beste stap en wijde gang, toebehorende aan de heren G. W. Kruitbosch en W. J. Hekkert te Deventer en Schalkhaar. VEULENS VAN KLASSE Was in deze rubrieken de beslissing niet altijd even gemakkelijk, ook bij de merrie- en hengstveulens, waarvan er nogal wat waren aangevoerd, viel de beslissing niet gemakkelijk. No. 40, „Go- lette" van de heren Koldewee en Nieu wenhuis, een Gelders merrieveulen met belofte voor de toekomst, ontving de ere-prijs voor het beste veulen, beschik baar gesteld door het gemeentebestuur van Raalte, waarna „Holbatheo" een di to prijs beschikbaar stelde voor het bes- meijer uit Okkenbroek een veulen won. Als juryleden traden op de heren J. Zwe verink te Lochem en H. ter Mors uit Enschede voor het Gronings type en de heren H. Schrijver uit Terwolde en H. te Luggenhorst uit Beltrum voor de Gel dersen. Aan de lunch in café ,,'t Bonte Paard" herdacht de voorzitter Starink wijlen de heer Z. Holtland uit 's-Hee- renbroek, die vele jaren als jurylid is opgetreden en de vereniging daarmede zeer goede diensten heeft bewezen. De heer H. J. Bouwhuis verzorgde op het terrein de organisatie van de keu ring via de geluidsinstallatie. De uitslagen van de fokdag waren als volgt: Gronings type: Merrieveulens: la Gonfina, eig. G. J. Flierman, Bathmen; lb Cesta, eig. Kol dewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar; 3a Gidoline, eig. G. J. Flierman, Heeten; 3b Gennetta, eig. A. Hengeveld, Bath men. Hengstveulens: 2a N.N., eig. G. J. Rietberg, Holterbroek. Eenjarige merries: la Fernanda, eig. J. A. Podt, Dijkerhoek; lb Feaphine, eig. PI. J. Reilink, Schalkhaar; 2a Fido- line, eig. G. J. Flierman, Heeten; 2b Fioleteke, eig. P. G. Cats, Holten. Tweejarige merries: la Evelien, eig. H. Deten, Dijkerhoek; lb Eurica, eig. H. Beltman, Schalkhaar; 2a Edoline, eig. G. H. Krieger, Espelo; 2b Eltruda, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar; 3a N.N., eig. H. J. Hakvoort, Bathmen; 3b Ediera, eig. Joh. ten Dam, Holten; 3c Ejatta, eig. H, A. Haarman, Heeten. Driejarige en oudere merries: la Des- ta, eig. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar; lb Olgetta, eig. A. Hengel - „Colette", kampioene der oudere merries van het Gelders type. Eigenaren: Koldewee en Nieuwenhuis te Schalkhaar. te merrieveulen van het Gronings type: „Gonfina" van de heer G. J. Flierman, een lief, typisch klein gedrongen dier van goede klasse. De burgemeester van Holten, mr W. H. Enklaar, erelid der vereniging, en wethouder B. J. Veneklaas Slots, gaven blijk van hun belangstelling. Laatstge noemde verrichtte de trekking van de verloting, waarmede de heer B. J. Nie- werkten aan de algehele oplevering van het slachthuis en het bedrijf van de heren Udema (U-vlees) was het een groot ge noegen dit project te hebben mogen ver zorgen. Het was het eerste project in de vlees verwerkende sector van deze omvang en er was zeer veel studie nodig zowel tij dens de voorbereiding alsook tijdens de uitvoering om tot een zo goed mogelijke indeling en technische opzet te komen. Op deze dag past een woord van dank en waardering tot allen die hebben mee gewerkt, in de eerste plaats tot het ge meentebestuur voor het grote vertrouwen in ons gesteld en tot de directie van de N.V. U-vlees die ons de bouw van het vleesverwerkend bedrijf toevertrouwde. Veel dank zijn wij ook verschuldigd aan onze burgemeester mr. Enklaar die wij bij dit project ook weer hebben leren waar deren als stimulerende kracht, steeds ijverend en strijdend voor de belangen van zijn gemeente. Met dc heer Vegter als directeur van dit bedrijf en met de keurmeesters de heren Goorman en Dijkstra werd steeds zeer in tensief en prettig samengewerkt. Nadat de heer v. d. Bovenkamp nog woorden van dank had gesproken tot ir. Coltof (beton- en staalberekeningen), de heer J. M. van Liempt (adviseur in ver band met aanleg centrale verwarming, stoom-, koel- en vriesinstallaties), de fa. Opdeijn te Heeten en diens uitvoerder de heer H. Bosman, heren Overbeek en Bank die het tekenwerk verrichtten en de heer Ruysch die het toezicht had tijdens de uitvoering bood hij namens alle mede werkers een versierend element aan in de vorm van een staalplastiek (verzorgd door de heer Zandvliet te Deventer) dat t.z.t. zal worden aangebracht aan de voorzijde van het koelblok. BEZICHTIGING Burgemeester Enklaar dankte hierna met enkele woorden voor de grote belang stelling, woorden van gelukwens, bloemen en cadeaus en gaf hierna de gelegenheid tot het bezichtigen van het slachthuis en het bedrijf van de n.v. U-vlees een gele genheid waarvan gaarne gebruik werd gemaakt. Tijdens de staande receptie kwamen velen B. en W. complimenteren met het prachtige bedrijf en werd het glas gehe ven op een goede toekomst. Aan alle genodigden werd een keurig verzorgd boekwerkje (28 pagina's) ver lucht met een 13-tal foto's aangeboden. Dit geschrift, aldus mr. Enklaar in zijn bijdrage onder „Verantwoording" beoogt naast het geven van een -technische om schrijving van het nieuwe slachthuis en het- inventariseren van de mogelijkheden welke dit biedt, ook het afleggen van ccn verantwoording van het beleid en de overwegingen, welke tot de bouw van een nieuwe slachthuis te Holten hebben ge leid. „Het waar, hoe en waarom van dit slachthuis" worden belicht door de heer L. C. v. d. Bovenkamp, technisch-adviseur J. M. van Liempt schrijft over „Energie voorziening en koeling", de heer J. de Vries, hoofdredacteur van het vakblad „De Slagerij" doet in het artikel „Ontwik kelingslijnen in slachthuiswezen en vlees- handel" o.a. mededelingen van de omvang van vers vlees-export gedurende de jaren, dat het EEG-verdrag van kracht is, ter wijl tot slot de directeur de heer G. S. E. Vegter schrijft over „Een gezond vlees- produkt van goede kwaliteit". Onderstaande personen en bedrijven heb ben hun zorgen aan het bouwen en het installeren van dit object gegeven: ArchitektenbureauL. C. v .d. Bovenkamp M. van Guilik, Holten. Adviesbureau voor beton- en staalberekeningenIr. P. Coltof c.i., Gorssel. Adviseur technische installaties: J. M. van Liempt, Beugen. N.V. Th. Opdeijn Zn: aannemer bouw werk, Heeten. Fa. R. Schipper: glas- en schilderwerk, Holten. N V. Aberson Zn: steenleveranties, Zwolle. N.V. Schokbeton: prefab betonkonstrukties, Kampen. N. V. Geldens: prefab vloerconstructies, Nijme gen. N.V. Hero de Groot: vries- en koel celdeuren, roestvrij staal, Bodegraven. S.A.B.: inrichting darmlokaal, roestvrij staal, Zutphen. De Rollecate: stalen ramen Staphorst. N.V. Veldhoen: isolatiewerken, Twello. N.V. Durisol-Mevriet: dakplaten en lichtkoepels, Leiderdorp. Fa. T. Sfred- do: kieserlingvloeren, Amersfoort. N.V. Intercodam: slachthuistegels, Amsterdam. N.V. Cindu: dakbedekkingen, Uithoorn. E. Timmermans technisch handelsbureau: slachttechnische installatie, Venlo. M. I. B. fabrikant slachttechnische. installaties, Boxtel. N.V. Seffelaar Looyen ontha- rings- en zwartschecrmachine, Den Haag. N.V. Molenschot Zn: weegschalen, Bre-' da. N.V. Heras: hekwerken, Eindhoven. Fa. G. Hilgerink: beenderen- en konfis- kaatsilo's, Almelo. Grenco N.V. (vroeger Grasso's Kon. Machinefabriek): koel- en vriesinstallatie, 's-Hertogenbosch. N.V. H. van Lente electro-technische installatie, Gorssel. G. Emsbroek Zn. C.V.: centrale verwarming, leidingnet voor water en stoomvoorziening, Vorden. S.K.S. Siller Jarnart: stoomketel, Purmerend. Van Wyk Boerma N.V.: waterzuiveringsinstallatie Ravenstein. Pompentechniek, P. Dubislav: waterpompen, Maastricht. Montiso: isolatie stoomleidingen, Hattém. Braat Colt: öntnevelingsinstallatie,Alphen aan de Rijn. Van der Velde - Henning Franzen N.V.: electrolyse systeem van de ketel, Gravcuhagc. veld, Bathmen; 2a Darla, eig. H. Deten, Dijkerhoek en 2b Didoline, eig. G. A. Niemeijer, Lettele. Stermerries: la Corina, eig. H. Belt man, Schalkhaar; lb Beaphine, eig. H. J. Reilink, Schalkhaar; lc Anna Roe- lofina, eig. G. J. Flierman, Bathmen; 2a Celphine, eig. T. Boode, Espelo; 2b Bu- munda, eig. H. Deten, Dijkerhoek; 2c Belia, eig. G. Haarman, Deventer. Kroonmerries: la Vera-Alie, eig. H. Rietberg, Holterbroek; lb Zirene, eig. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar. Gelders type: Merrieveulens: la Golette, eig. Kolde wee en Nieuwenhuis, Schalkhaar; lb Garine, dezelfde eig.; lc Gonelleke, eig. G. H. Krieger, Espelo; 2a Gorina, eig. A. Roeterdink, Bathmen; 2b Gernona, eig. G. J. Eggink, Bathmen; 3a Garina, eig. A. W. Alferink, Okkenbroek. Hengstveulens: 2a N.N., eig. M. Har- melink, Bathmen; 2b N.N., eig. J. W. Rei link, Dijkerhoek; 3a N.N., eig. G. A. Nie meijer, Lettele; 3b N.N., eig. Gebr. Wan- sink (Meerman), Holten. Eenjarige merries: la Fadola, eig. G. W. Kruitbosch, Deventer; 2a Frieda, eig. L. J. Haarman en H. J. Reilink, Schalk haar; 2b Falex, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar; 3a Feliane, eig. W. J. Hek kert, Schalkhaar; 3b Fan ja, eig. A. G. Volkerink, Okkenbroek; 3c Furka, eig. H. Bosman, Dijkerhoek. Tweejarige merries: la Erona, eig. A. Hengeveld, Bathmen; lb Elena, eig. A. J. Klumpers, Markelo; 3a Elsje, eig. A. W. Alferink, Okkenbroek; 3b Elisabeth, eig. L. J. Haarman en H. J. Reilink, Schalk haar. Merries van 3 tot 6 jaar: la Dora, eig. G. W. Kruitbosch en W. J. Hekkert, De venter en Schalkhaar; lb Daria, eig. G. J. Boode, Espelo; lc Baronesse Anna, eig. J. W. Reilink, Dijkerhoek; 2a Cilly, eig. G. A. Niemeijer, Lettele; 2b Drieske, eig. R. G. Stein, Deventer; 2c Debora, eig. M. Harmelink, Bathmen; 3a Dirma, eig. E. Jansen, Neerdorp, Holten; 3b Da- densie, eig. A. Trekop, Holten; 3c N.N., Met een 2-1 overwinning op Delden heeft Holten de twee puntjes uit haar eerste thuiswedstrijd in de wacht ge sleept. De eerste aanvallen kwamen van de Deldenaren, die met goed sluitend samenspel telkens sterk kwamen op dringen, zonder nochtans te scoren. Na ruim vijf minuten spelen werd de Del- dense doelman echter door een hoog en hard schot van Rini den He ij er verrast, waardoor de thuisclub, die nogal ver dedigend speelde, blijkbaar wat meer zelfvertrouwen kreeg (1-0). Er bleef echter een Deldens overwicht met tel kens niet ongevaarlijke uitvallen van de Holtenaren, wier voorhoede evenwel on derbezet was, doordat linksbinnen Jan Beltman meer als zwervende spil optrad dan de aanval te completeren. Doordat de thuisclub, door de zware druk op haar doel, gedwongen was aan de noodrem te trekken, waardoor de bezoekers vlak achtereen driemaal een hoekschop kre gen te nemen, ontstond de gelijkmaker. Uit de laatste zuiver genomen corner maakte Hilly Menger in de 28e minuut, met een prachtige kopbal, een juweel tje van een doelpunt. De vreugde was voor de bezoekers van korte duur, want tien minuten later gaf Wim Nijenhuis uit een door Hommes ver aangegeven bal door een prachtig schot zijn club weer de leiding (2-1). De tweede helft gaf een vaak onsa menhangend spel te zien; door onbe suisd schieten gingen bij de thuisclub enkele doelrijpe kansen verloren, maar ook bij de gasten sloot het niet zo goed meer. Plet laatste kwartier raakten zij wat uitgespeeld, waardoor de Holtena ren soms gevaarlijk kwamen opzetten. De spanning werd er door verhoogd, maar tot doelpunten kwam het niet meer, omdat de Deldense verdediging goed stand hield en enkele voorhoede spelers van Holten blijkbaar nog de rou tine missen om geboden kansen te be nutten. Zaterdag: Twen the aHolten b Enter aHolten a Holten cEnter Vooruit c Zondag: SOS 1—Holten 1 Holten 2—Delden 2 Holten 3—SDOL 2 3.30 u. 4.15 u. 3.30 u. 2.30 u. 11.30 u. 2.30 u. De R.K.-kerkdienst, welke tot nu toe zondagsmorgens plaats vond in het gym nastieklokaal der voormalige Ulo-school, wordt vanaf zondag gehouden in gebouw Irene, dat daarvoor door de kerkeraad der Herv. Gemeente is afgestaan aan de R.K. kerkgroep alhier. eig. Gebr. Wansink (op Meerman), Hol ten. Merries van 6 jaar en ouder: la Orie- na, eig. A. Roeterdink, Bathmen; lb Woudgravin, eig. A. J. Klumpers, Mar kelo; 2a Arina, eig. A. W. Alferink, Ok kenbroek; 3a Zerona, eig. G. J. Eggink, Bathmen; 3b N.N., eig. Gebr. Wansink (op Meerman), Holten. Stermerries: la Adressa, eig. R. G. Stein, Deventer; lb Ariena, eig. Kolde wee en Nieuwenhuis, Schalkhaar; lc Clara, eig. M. J. Bosschers, Bathmen; 2a Anneke, eig. G. H. Krieger, Espelo; 2b Baladina, eig. W. B. M. Wagemans, Haar- le; 2c Sista, eig. A. G. Volkerink, Okken broek. Kroonmerries: la Colette, eig. Kolde wee en Nieuwenhuis, Schalkhaar. Merries met minstens 2 afstammelin gen: 2a Arona met Elsje en Garona, eig. A. W. Alferink, Okkenbroek. Bij de eenspan fokmerries voor land- bouwwagens (Gronings type) was de uit slag: 1 Beaphine, eig. H. J. Reilink te Schalkhaar; 2 Zirene, eig. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar en 3 Anna Roelofina, eig. G. J. Flierman, Bathmen. De demonstratie bij het Gelders type had als resultaat: 1 Willy, eig. G. A. Nie meijer, Lettele; 2 Ariena, eig. Koldewee en Nieuwenhuis, Schalkhaar; 3 Arina, eig. A. W. Alferink, Okkenbroek; 4 Cla ra, eig. M. J. Bosschers, Bathmen en 5 Sista, eig. A. G. Volkerink, Okkenbroek. Voor elke groep waren een wisselbeker en medailles de inzet. kampioene bij de enters en twenters van het Gronings type. Eigenaar: H. Deten, Dijkerhoek.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 4