éemarió Bergmgfer achttal Gemeentebestuur wil uitvoering van reelameverordening wsllrfig in eigen hand bndsi 'SM Tonny Beijerink jachtrit-kampioera natronaa! kampioen Open Deur-bijeenkomst PJGO afdL Holten wisselden uit Uitslag Balloiwedstrijd Nieuw bedrijf Bezichtiging nieuwe slachthuis Najaars-modeshow Wonniixk Oefenavonden E.H.B.0 Bejaarden-sociëteit Raadsvergadering Bromfietser door auto aangereden O.C.H. gaat vierde lustrum herdenken HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 18 september 1965 Acht paarden van de Landelijke Rij- vereniging „Bergruiters" galoppeerden zaterdagavond om plm. acht uur over de rijkstraverse door Holten met op hun glanzende ruggen hun meer dan tevreden en gelukkige èigenaars die enkele uren tevoren uit de mond van de microfonist op het Nationaal Hippisch evenement „Lan delijke Kampioenschappen van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rij vereni gingen" te Apeldoorn mochten horen dat bij de dressuurproeven voor achttallen in de klasse „Midden" het nationaal kam pioenschap was behaald. De zegetocht die begon bij de O.A.D. en eindigde bij manege Beldman aan de Markeloseweg bracht doordat .een groot aantal automobilisten (vrienden en sup porters van de Bergruiters) al claxone rend- het achttal volgde, een aantal inge zetenen naar buiten die de ruiterij harte lijk toejuichten en door het opsteken van de duim van de rechterhand lieten weten dat zij deze prachtige prestatie, waardoor de ruiters de naam van hun vereniging en die van Holten hoog hielden, zeer waardeerden. Helaas konden de plaatselijke muziek vereniging en de drumband van ),H.M.V." geen muzikale luister bijzetten -aan dit kampioenschap aangezien beide ensem bles in Mai'kelo deelnamen aan het avond festival van de kring Lochem van de Kon. Ned-. Federatie van Harmonie en Fanfare- gezelschappen. Na de rit door het dorp en nadat de edele viervoeters thuis een extraatje was toegestopt kwamen bestuur en leden van de Bergruiters samen in hotel „Vosman" waar volgens traditie de kampioensbeker rondging met geestrijk vocht en iedereen de gelegenheid kreeg om te drinken op het éclatante succes. Bloemen werden aangeboden aan mevr. Beldman-Bosch, de echtgenote van de voorzitter-instructeur van de Bergruiters, j de heer H. Beldman. Het was voor de Bergimiters een wed strijddag met een dubbel succes want Ton- I ny Beijerink won op „Dominique", de jachtrit (jagermeester de heer H. Beld man) en hij zag zijn trouwe viervoeter getooid met het kampioenslint. Aan de Geboren: Hendrika, dv E. A. Teese- link en G. Keuterman, Holterbroek 10. Johannes Willem, zv M. Hofman en J. de Boer, Beuseberg 165. Ondertrouwd: G. Slotman, 25 jaar, Oranjestraat 75 en G. Post, 25 jr.. Oran jestraat 75. K. van Bruggen, 25 jr., Kerkstraat 10 en J. M. Traanman, 26 jr., Dijkerhoek 96. Gehuwd: G. Scherphof, 20 jr., Rijssen en G. Stam, 16 jr., Haarstraat 2. BEVOLKING: Ingekomen: J. G. Boering van Am sterdam naar Kerkstraat 14. Mej. J. Y. Murris van De Steeg naar Holterberg 46. Mevr. E. Tromop-Smoes van Vrie- zenveen naar Raalterweg 20. Mevr. H. A. Kaizer-Polkovan Wierden naar Hoffesstraat 12. Mevr. A. M. Vincent- v. d. Tuin van Gorssel naar Mr. G. Vixseboxsestraat 14. Vertrokken: A. Hartmans en gezin v. Zomerhuisj'esterrein C 4d naar Nieuw- Zeeland. Zondagavond 12 september j.l. werd in de Ned. Herv. kerk de 2e Open Deur-sa menkomst gehouden. Leden van de Open Deur-groep reikten aan de deur aan de bezoekers een gesten cild programma uit. Vóór de aanvang zong men gemeenschappelijk enkele liede ren. Dé aanwezigen werden namens de Open Deur-groep welkom geheten door de heer A. Schellevis, die daarna de lei ding overdroeg aan de spreker van deze avond dhr. Cornell Wismeyer. Dhr. Wis- meyer is promotor van het Landelijke Open Deurwerk. Hij sprak over Het on derwerp: „Leven op de bonnefooi". In een korte uiteenzetting vertelde hij o.m. dat het Open Deurwerk ongeveer 10.000 medewerkers/sters heeft, die georgani seerd zijn in 400 plaatselijke groepen. „De Open Deur-medewerker/ster wil, ook door middel van de bezorging van het blad „De Open Deur", fungeren als een contactpersoon tussen God en de kerkelijk niet meelevende of onkerkelijke mens. Zij zijn "daartoe door God geroepen. Zoals God ook Abraham riep. Abraham is de man over wie het gaat in de bijbel tekst, die staat afgedrukt op het program ma. Abraham emigreerde op de bonnefooi. Dat betekent niet „op goed geluk", maar op goed gelóóf. Hij is niet de geweldige man, waar we tegenop moeten zien. In onze tijd zou hij de gewone man met het confectiepakkie aan zijn. Abraham handelt niet verstandig. Hij is geen gewone, want hij gaat weg, ter wijl hij niet weet waar hij komen zal. Maar wat hij wél weet is: Wat de toekomst brenge moge, Mij geleidt des Heren hand; Moedig sla ik dus de ogen naar het onbekend land. Ook Christenen zijn in deze zin geen gewonen. Het Evangelie zegt „dwazen" om Christus wil. Want het zijn hemel burgers. Daar zijn wij thuis. Nu zijn wij nog onderweg. Straks zullen wij thuis zijn in de heilige stad, het nieuwe Jeru zalem". aldus de heer Wismeyer. De heer H. J. Fransen (trompet) en de heer A. Koopman (orgel) vertolkten op verdienstelijke wijze - Gezang 300 en „De Heilige Stad". Vóór de toespraak werden 2 kofte bijbelgedeelten gelezen, terwijl het geheel werd afgewisseld met samenzang, waar van verschillende coupletten tevens wer den begeleid door de trompettist, de heer Fransen. jachtrit namen in totaal 16 combinaties deel. Bergruiter T. Beldman eindigde met „Ducaat" op de vijfde plaats. Het achttal dat de titel behaalde was samengesteld uit: W. Aaltink met „Bar ry"; Hettie Krekel met „Cartouche"; Jan Jacob ter Horst met „Dominique"; Riki Bronsvoort met „Goudhaantje"; G. Bo- link met „Hettie"; G. Beldman met „He ros"; T. Beldman met „Ducaat"; Tonny Beijerink met „Rembrandt". Het bestuur van de Land. Rijvereniging „Bergruiters" zal dinsdagavond 21 sept. om 8 uur recipiëren in hotel „Vosman". HET KAMPIOEN S - ACHTTAL VAN DE „BERGRUITERS". V.l.n.r.: Jan Jacob ter Horst (met vaandel), Hettie Krekel, G. Beldman, Riki Bronsvoort, G. Bolink, W. Aaltink, T. Beldman Jr. en Tonny Beye- rink. Vóór de nationale kampioen de voorzitter-instructeur van de „Bergruiters", de heer H. Beldman. Zaterdag 11 september vertrok een groep van 26 leden, van beide PJGO-afde lingen met een bus naar Rotterdam-Over- schie om een weekend de. gasten te zijn van de. afdeling Overschie van de Hol landse Plattelands jongeren. In Driebergen werd een bezoek gebracht aan het auto museum, waar ook een kopje koffie werd gedronken. Precies 2 uur stonden de jongelui op het dorpsplein van Overschie, waar een groep leden hen op stond te wachten. Na de kennismaking reed men naar de Rotterdamse havens om daar een rond vaart te maken, waardoor men een goede indruk kreeg van de gigantische schepen en de haveninstallaties. Vervolgens was de Euromast aan de beurt, waar zich een weids panorama uitstrekte over de grote havenstad. Na de gezamenlijke broodmaaltijd wer den de logies-adressen bekend gemaakt. De avond werd verder doorgebracht met dans en spel. De zondag kon ieder voor zich bij zijn gastheer of gastvrouw doorbrengen. Vele leden hebben diverse objecten bezocht, o.a. de Scheveningse Pier, de Maastunnel, de Drienenoordbrug, de glascultures in het Westland, Hoek van Holland enz. Tegen half zevqn werd na een hartelijk afscheid de terugtocht aanvaard en volgde een onderbreking in Soest, waar geza menlijk werd gedineerd en men 'n dansje kon maken. Het was een druk weekend, waarin men kennis heeft kunnen maken met het leven op het platteland in de omgeving van een grote havenstad. Het ligt in de bedoeling, dat de afdeling Overschie in mei een tegenbezoek aan Holten komt brengen. De daartoe door de Braderiecommissie aangewezen jury heeft de uitslag vastge steld van de tijdens de elfde Braderie ge houden ballonwedstrijd voor de kinderen. Het ballonnetje dat het verste kwam landde bij de stad Eisenstein in Oost- Duitsland vlak aan de Tsjechische grens. Het werd opgelaten door Gertje Hosmar uit de H. J. Wansinkstraat, die de eerste prijs won van drie rijksdaalders. Het bal lonnetje had een afstand afgelegd van pl.m. 600 km. 2e prijs (5 gulden): Annie van Lindenberg, Holterweg, Rijssen (landingsplaats Pres- sig, plm. 400 km); 2e prijs (f 3,50): Hans Manenschijn, B. van Suchtelenstraat 5, Deventer (landings plaats Zella-Mehlis, plm. 350 km) 4e pi'ijs (f 2,50): Antoon Kers, Larenseweg 35 (landingsplaats Schmalkalden, pl.m;j 325 km); 5e prijs (f 1,50): Henk Achterkamp, H. J. Wansinkstraat (landingsplaats Oberellen plm. 300 km); 6e prijs f 1,50): Gerrit Beltman, Roudaal- terweg, Max*kelo (landingsplaats Bosset rode/Rotenburg), plm. 300 km). De pechprijs van- f 2,50 voor het ballon netje dat het dichtst bij de „thuishaven" landde was voor Jeanette van der Meulen Hobbemastraat 15 te Deventer. Het bal lonnetje kwam neer op de Borkeld in dq omgeving van het erve „Middelkamp". De geldprijzen kunnen door de jonge!ax worden afgehaald bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14, waar tevens de ingeleverde brieven en labels ook door de niet-prijs- winnaars afgehaald kunnen worden. Ingaande maandag 20 september a.s. gaat het electro-technisch installatiebe drijf fa. Broekmaat-Oolbekkink van start in het gebouw achter de kapperszaak van de heer W. Drent aan de Ox-anjestraat 18. Voor nadere bxjzondei'heden verwijzen we naar de advertentie in. dit nummer. Gaarne wensen w.e de firma Broekmaat en Oolbekkink goede zaken. GESLAAGD I Te Zwolle is voor het diploma „Vakbe- kwaam-schilder" geslaagd de heer H. W. 1 Meijerink, Espelo 67. Het nieuwe openbaar slachthuis wordt woensdag om half drie door de Veteri nair Hoofdinspecteur van de Volksge zondheid, de heer J..M. van den Born, officieel in gebruik worden gesteld. Het zal die dag voor alle nox-male werkzaam heden dé gehele dag .gesloten zijn. Waar dit miljoenen-project door de gezamenlijke krachtsinspanning van de gehele bevolking tot stand gekomen is en gedragen moet worden heeft men als vanzelfsprekend aangenomen, dat belang stellende ingezetenen ook een kijkje moe ten kunnen nemen in dit prachtige bedx'ijf. Daarvoor wordt gelegenheid geboden op donderdag 23 september en vrijdag 24 september a.s. des avonds vanaf 8 uur. Het 'keuringspersoneel zal zoveel mogelijk voor rondleidingen beschikbaar zijn. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben zich in het begin van de maand augustus met een rondschrijven tot een aantal gemeentebesturen in de provincie gewend waarin zij de wenselijkheid uit spraken, dat de werkingssfeer van de provinciale verordening betreffende de bescherming van de schoonheid van stad en land (ontsiering door reclame enz.) met uilzondering van de kommen van de steden Almelo, Deventer^, Enschede, Hengelo, Kampen, Oldenzaal en Zwolle wordt uitgebreid tot de bebouwde kommen van de plattelandsgemeenten, die tot nu toe vallen onder de werking van de gemeentelijke verordeningen. Zij motiveren hun voornemen om hier in verandering te brengen o.m. met het argument, dat de praktijk heeft uitgewe zen, dat in de provincie in diverse ge- meenten een grote verscheidenheid bij de toepassiixg van de veroi'dening valt te con stateren. In de loop der jaren zijn tegen deze opzet dan ook geleidelijk bezwaren naar voren gekomen. Met name omdat door verschillende instanties op dit ter rein een beleid wordt gevoerd, komen meermalen zeer grote verschillen tot uiting, hetgeen door de burgers, die bij de toepassing van de voorschriften op dit stuk zijn betrokken, als een onbillijkheid wordt ervaren. Zij stellen vast, aldus G.S., dat aan concurrenten in naburige gemeenten of in de bebouwde kom van dezelfde ge meente, wat betreft de aard en de opper- vlakte van de x-eclame, soms veel meer wordt toegestaan. Zij verzoeken vóór 1 november a.s. de mening van de gemeen teraad kenbaar te maken. Burgemeester en Wethouders van Hol ten zijn liet met de zienswijze van G.S. niet eens en zij stellen de gemeenteraad dan ook voor het provinciaal bestuur te berichten, dat liij de huidige regeling ge handhaafd wenst te zien. In -hun motivering zeggen b. en w. met andere woorden dat het argument van de grote verscheidenheid bij de toepassing van de vei'ordening niet opgaat en niet als motief kan dienen voor wijziging van de bestaande situatie. Hetzelfde toch kan worden opgemerkt ten aanzien van vrij wel elke gemeentelijke verordening. Het bestuursbeleid tussen de gemeenten on derling zal altijd op elk terrein verschil len op blijven leveren, hetgeen de burgers toch ook niet als onrechtvaardig ervaren. Na uitvoerig op de historische ont wikkeling van deze materie te zijn inge- MODE WINTER 1,965—'66 IS MODE VAN' HET DETAIL Op maandag 27september gaat Mode huis Wonnink haar modeshow 's middags en 's avonds houden in zaal „Amicitia". Het is dan weer zover om aan onze wintergaxxlerobe te gaan denken, aange zien het najaar en de winter met rasse schreden naderen. Echter bij een nieuw jaargetijde hoort een nieuw japonnetje. Als wij de collec ties van de buitenlandse en Nederlandse confectie-industrieën bekijken, vinden we daarin geen ingrijpende veranderingen. De grote Parijse modehuizen lanceren veel kortere rokken, maar deze oogst van de Parijse Haute Couture is een grapje alleen voor jonge meisjes en daarom als hoofdschotel niet interessant voor de vol wassen vrouw. Er zijn dan ook slechts enkele verlegde accenten te constateren. Het is algemeen bekend, dat onze da- mesconfectie internationaal hoog aange schreven staat. Wij kunnen hier te lande zéér goede confectie kopen, waarvoor wij in verhouding tot andere landen, een be scheiden prijs betalen. Daarom kan iedere vrouw, ook al beschikt zij over een smalle beurs, smaakvol en goed gekleed gaan. Vooral de mantels vormen het visite kaartje van onze confectie-industrie. Mo dieus, vol variatie, prachtige warme tin ten en degelijke afwerking. Vermeld zij nog, dat er veel bont gebruikt wordt. De tendens is een eenvoudige, soepele lijn. We zagen zéér exclusieve „ELVI" en „TWEKA" modellen. Ook brengt Mode huis Wonnink de complete „First Lady" collectie, waarvan zij de alleenverkoop heeft. Veel aandacht is er geschonken aan de teenagex'-kleding. Voor verdere bijzonderheden betreffen de deze show verwijzeji wij naar een an nonce in dit blad. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt werden aangevoerd: 334 schapen, 27 runderen en 1137 vakens. Totaal 1498 stuks. Prijzen: 20 melk- en kalfkoeien van f 950,- tot f 1050,- per stuk; 7 pinken v. f750,- tot f900,- per stuk; 12 drachtige zeugen van f350,- tot f400,- per stuk; 1125 biggen van f63,- tot f75,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: handel kalm, prijzen lager. Zeugen: handel redelijk vlot, prijzen hoger. Biggen: handel vlot, prijzen staande tot iets hoger. De afdeling van de E.H.B.O. start met haar oefenavonden op dinsdag, 5 oktober om 19.45 uur in het wijkgebouw van het Groene Kruis. Bij voldoende deelname zal er ook dit jaar weer een aaxxvangscursus in eerste hulp bij ongelukken worden ge houden. De aangifte hiervoor kan ge schieden op de eerste oefenavond in het wijkgebouw. Dinsdag 21 september a.s. zal de Be- jaai'den-sociëteit weer aanvangen. Iedereen is hartelijk welkom cm 14.30 uur in gebouw „Ix'ene". De commissie „Bejaarden Sociëteit" re kent op flinke belangstelling en vex-wacht dat de geregelde bez<3glers(sters) een buurman of buurvrouw meenemen. Het programma van deze eerste bijeenkomst in dit seizoen? blijft geheim, maar is reuze leuk en interessant. gaan, zeggen b. en w. dat de inkrimping van de gemeentelijke autonomie niet de voornaamste grief kan zijn tegen het voorstel van G.S. Deze richt zich tegen de ondoelmatigheid. B. en w. voorzien, dat als de wering van ontsierende reclame, welke him college tot nu toe met succes ter hand nam, cen traal zal worden behandeld, zulks tot grote onbillijkheden aanleiding zal geven, nog afgezien van de administratieve rompslomp die door de voorgestelde wij ziging in het leven zal worden geroepen en die bepaald onnodig is. Zij menen, dat de raad het voornemen van G.S. volledig moet afwijzen. De gemeenteraad komt donderdag 23 september a.s. des avonds 7.30 uur ten gemcentehuize bijeen ter behandeling van cie volgende agenda: Notulen van de vergadering van 26 mei 1965. Ingekomen stukken en mededelingen. Voorstel tot aankoop van grond van de heer W. F. Reijlink alhier en afkoop van pacht van de heer A. Reijlink alhier. Voorstel tot aankoop van grond t.b.v. de verbetering van de Beusebergerweg. Voorstel tot verkoop van grond aan: a. A. en G. Meijerink, alhier; b. de Staat der Nederlanden (Rijks waterstaat). Voorstel tot verkoop van het voormalig slachthuis aan de Coöp. Aan- en Verkoop- vereniging „Holten", alhier. Voorstel tot intx'ekking van het besluit tot verkoop van grond aan de heer D. Ritskes, alhier. Voorstel tot het aangaan van een geld lening. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. H. Middelveld als uitvoerder gemeentewerken. Voorstel tot het toekennen van een bij zondere uitkering aan het gemeenteper- soneel. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de hondenbelasting. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de openstelling van het bui'eau van de burgerlijke stand. Voorstel tot het verlenen van garantie voor de betaling van rente en aflossing van een hypothecaire geldlening. Voorstel tot vaststelling a. van de vergoeding ex. art. 73 der Kleutei'onderwijswet aan het bestuur van de Chr. Kleuterschool over het jaar 1964; b. vaststelling van het voorschot voor het jaar 1965. Voorstel tot het handhaven van de wer kingssfeer van de verordening betreffen de de bescherming van de schoonheid van stad en land. Voorstel tot wijziging van de gemeente- begroting 1965 credieten voor bouw ga rageboxen, bouw 3-klassige noodschool t.b.v. het openbaar lager ondex'wijs, aan koop trekker met knijper, aankoop boek houdmachine, aankoop leermiddelen scho lengemeenschap, aankoop vloeistofdupli- cator o.l. school Dijkerhoek). Voorstel tot het verlenen van een on derhandse opdracht tot het bouwen van garageboxen in het Kolplan. Rondvraag. De 17-jarige F. M. Visser uit de Oranje straat is maandagavond om kwart over 8, toen hij op zijn brommer in de richting van zijn woning reed, op de hoek van de Larenseweg en de Dorpsstraat aangere den door een personenauto, bestuux-d door W. W. uit Rijssen, die de bromfietsbe stuurder geen voorrang verleende. De bromfietsrijder klaagde over zijn rechterbeen, ook had hij ontvellingen aan het linkerbeen. Hij is bij de familie H. J. Paalman binnengebracht, waar dokter Nagelhout hem verbonden heeft. Toen hij per auto naar huis gebracht werd, kon hij op zijn rechterbeen nauwelijks meer lopen en klaagde hij over hevige pijnen. De bromfiets werd ernstig beschadigd. In verband met een flinke bloeduitstor ting in zijn rechterbeen zal de jeugdige bromfietser nog wel enige tijd rust moe ten houden. Dat is voor zijn studie erg jammei', want hij was juist een week ge leden op de U.T.S. in Hengelo begonnen. De toneelclub O.C.H., die zich door haar uitstekend spel en o.a. de talrijke open luchtspelen een uitstekende reputatie heeft opgebouwd, herdenkt op 2 en 3 no vember haar 4e lustrum. Twintig jaar zullen dan verschillende leden van de zich oorspronkelijk ontspanningsglub noemen de toneelgroep op de planken hebben ge staan. Door bemiddeling van de West-Duitse Televisie (WDR) is men in. het bezit ge komen van een klucht in drie bedrijven, welke ter gelegenheid van dit 20-jarig jubileum in besloten kring en in het open baar voor het voetlicht zal worden ge bracht. De datum 2 november is voor de genodigden gereserveerd. De repetities hiervoor zijn reeds in volle gang. O.C.H. staat trouwens een druk seizoen te wachten, want uit tal van plaatsen uit de omgeving zijn reeds verzoeken binnen gekomen cm daar te komen spelen. Plet betreft dan vaak zelfs twee of drie avon den, Bijna altijd wordt aan cleze verzool;er voldaan, want men speelt nu eenmaal met veel liefde en charme toneel.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2