m. m ALLES DRAAIT m MOEDER Simca-lp mm 111® herhaling is de kracht der reklaitie Üostumière's Diploma-zwemmen Paardenfokdag Dijkerhoek Hervormd Jeugdwerk Espelo Dijkerhoekse vrouwen bespraken winterprogramma Het dorps- of wijkcentrum in de lokale samenleving Uitslag „De Bergvliegers" Met brommer tegen auto Pui van woning door kraanwagen beschadigd Eeu week heeft seven dagen ïrekkingsüjst Zaterdag 11 september 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD Te Utrecht zijn voor het diploma Costu- mière geslaagd de dames: G. Paalman, Dijkerhoek 24; D. Luggenhorst, Holter- broek 60; M. Bronsvoort, Look 67; I-I. Boode, Espelo 73; J. Podt, Borkeld 88; M. Stegeman, Ligtenberg 9; G. Roeterdink, Loo-Bathmen en J. Wassink, Lóo-Bath- men. De acht geslaagden werden opgeleid door modevakschool WesselsNijland te Rijssen. In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd vrijdagavond 3 september voor wat het zwemseizoen 1965 betreft voor de laat ste keer gelegenheid gegeven tot deel name aan het diploma-zwemmen. Het examen werd afgenomen door zwemmees ter G. van Lemel. Als vertegenwoordiger van de kring Twente-IJsselstreek van de Kon. Ned. Zwembond (KNZB) was aan wezig de heer J. Hageraats van Almelo. Van de 26 candidaten slaagden er 19. De geslaagden zijn: Diploma 1 (jongens): M. Schoemaker, Almelo; A. van Walsum en P. M. Groot Nibbelink te Bathmen; A. Koopman, G. Koopman, J. Bruintjes, E. Bruintjes en H. Bomhof te Holten. Diploma 1 (meisjes)G. Kalf sterman, S. Podt en J. Loman te Holten; L. Stoffer te Diepenveen; C. E. de Beaufort te Mar- kelo. Diploma 2 (jongens)J. Harbers en D. Meuleman te Holten. Diploma 3 (meisjes)T. Landeweerd te Holten; L. Lonink te Markelo; J. Groot Dengerink en G. Groot Dengerink, beide te Laren. De Paardenfokvereniging „Holbatheo" (Holten-Bathmen en Omstreken) houdt zaterdag 18 september a.s. op het terrein bij café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek haar jaarlijkse wapenschouw. Het is altijd weer een bijzonder fraai schouwspel de warmbloeds van het Gro ninger en Gelders type op één terrein samen te zien. Deze edele viervoeters hebben veel met elkaar gemeen, doch het is voor kenners en liefhebbers niet moei lijk om de verschillen te onderkennen. Gaarne raden we onze Holtense paar- denhouders aan om zaterdag eens een kijkje te nemen op deze keuring, waar weer een flink aantal „groningers en geldersen" zal worden voorgeleid. Na afloop van de keuring zal de trek king plaats hebben van de verloting. Wie zal de prijs een veulen winnen? In de buurtschap Espelo waar enkele jaren geleden de jeugdgroep van de CJV „De Bouwers" werd opgeheven wil men trachten een nieuwe vereniging te stich ten. Wil het jeugdwerk een goede toe komst tegemoet gaan, dan zal men de jon gens van 12—15 jaar op de cl,ub moeten hebben en Teunis Willemink en Jan Mark voort, die het initiatief namen tot weder oprichting van de club, doen een hartelijk beroep op de jongens in Espelo om op dinsdagavond 14 september a.s. om half acht in „Trefpunt" te komen om samen eens te praten. Gaarne wensen wij de initiatiefnemers veel succes. In café „Het Bonte Paard" kwamen woensdagavond de leden van de afdeling Dijkerhoek van de Bond van Plattelands vrouwen voor de eerste keer in dit sei zoen in vergadering bijeen. Na het zingen van het bondslied en een hartelijk woord van welkom door de presidente, mevr. J. Reijlink-Reilink, werd het winterprogram ma besproken, alsmede het deelnemen aan diverse cursussen. In een volgende .vergadering zullen ten aanzien van een en ander definitieve be sluiten worden genomen. DAMESKAPSTER Mej. Ineke Wansink slaagde te Utrecht voor het bedienden-diploma dameskapster. FEUILLETON door Tom Lodewijk 3) „U doet maar", zei hij, tevreden de benen strekkend. Hij keek toe hoe ze met een blad aankwam, met een fles en glazen. Mooie slanke handen had ze, en haar blon de haar viel zo leuk als 'ze zich voorover boog. Aardig kind, beslist, Anneke Tree- bergh, leuke naam. „Mag ik even?" vroeg ze en wipte weg. Op de drempel van de slaapkamer aar zelde ze even. De jalouziën waren neer gelaten. „Ben je daar?" klonk een zachte stem uit het bed. „Waarom bent u er niet uitgekomen?" vroeg ze verwijtend. „Het is buiten heer lijk weer. De zon schijnt. En u ligt hier maar in die kamer." „Ik had toch niemand?" „Al had u uw kamerjas maar omgedaan en was eventjes beneden gaan zitten". „Is er iemand beneden?" De Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, heeft de beide Kamers der Stat en-Generaal een nieuwe publikatie aangeboden over gemeenschap pelijke verenigingsgebouwen. In het voor woord van deze uitgave over „Het dorps- of wijkcentrum in de lokale samenleving" zeggen Minister Vrolijk en Staatssecreta ris Egas o.m. het volgende: „Tot de maatschappelijke stoffering van een samenleving behoort een goed func tionerend verenigingsleven. Een ruimte lijke voorziening, een doelmatig vereni gingsgebouw, is hiertoe noodzakelijk. Het rijk heeft destijds een subsidierege ling ontworpen, die het eigen initiatief van de plaatselijke belanghebbenden ac tiveert en stimuleert en die het tenslotte ook mogelijk maakt een gebouw te zet ten, dat aan gerechtvaardigde moderne verlangens voldoet. Door de subsidievoorwaarden is het dorps huis middel geworden tot samenlevings opbouw. Allerlei groeperingen immers, die voorheen geen of weinig onderling contact hadden, komen tot overleg en samenwerking. Men ontdekt elkaar, zet samen acties op touw en het dorpshuis komt er. Maar dat niet alleen. Deze nieuwe ontmoeting opent meteen pers pectieven voor verdere samenwerking. De eenmaal ontdekte mogelijkheden van samenwerking worden ook benut op an der maatschappelijk en cultureel terrein. Zo zijn deze centra niet alleen een doel op zich; zij zijn een middel gebleken tot het bereiken van een verdergaande ver nieuwing van het sociaal-culturele leven. In 1963 kwam het 150sté gesubsidieerde dorpshuis tot stand en thans - twee jaar later - constateren wij, dat reeds subsidie is toegezegd voor het 250ste. Hieruit kan al afgeleid worden, dat er behoefte bestaat aan goede informatie over doel, opzet en inrichting van een dergelijke accommodatie voor het ver enigingsleven". De brochure, die geschreven werd door drs. B. C. H. Verdoes, hoofd van de afd. Centra en Uitvoerend Maatschappelijk Opbouwwerk van het Ministerie van C.R.- |M„ is verlucht met foto's en plattegron den van een twaalftal verenigingsgebou wen van verschillende grootte, w.o. com binatiegebouwen met badhuis, gymnas tiekzaal enz. „Het dorps- of wijkcentrum in de lokale samenleving" is verschenen bij de Staats uitgeverij en aldaar, alsmede in de boek handel verkrijgbaar (66 pag.; ƒ5,60). De postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" nam met 134 duiven deel aan de vlucht vanaf Roermond. De af stand bedroeg 124 km. De duiven werden gelost om 12.30 uur. De eerste duif van H. J. Aaftink arriveerde om 13.43.33 u. Prijs en scheer- weg waren voor H. J. Aaftink. Nos. 2 en 4 staan eveneens voor de prijs. De poules waren voor W. v. d. Pluym, H, van Beek, H. Wansink en Joh. Paalman. De volledige uitslag was: 1, 3, 6, 7, 28 en 29 H. J. Aaftink; 2, 18, 19 C. Ree ves (2e duif 13.45.26 uur)4, 15, 24, 33 W. v. d. Pluym; 5 en 9 W. Aaftink; 8, 17, 20, 22, 25 H. van Beek; 10, 13, 14 G. Steunen berg; 11, 23, 27 D. Muller; .12 en 30 H. Wansink; 16 en 26 J. W. Willems; 21 Joh. Paalman; 31 en 32 L. Gazan. Doordat de Amsterdamse automobilist W. H. v. S., die uit de richting Rijssen kwam, geen voorrang verleende aan de heer J. Wiggers, die per brommer uit Markelo naderde, had op de hoek Rijs- senseweg-Oranj estraat dinsdagmiddag om pl.m. 3 uur een aanrijding plaats. De heer S. reed met een zeer matige snelheid en wekte de indruk, dat hij voorrang zou verlenen. Hij reed toch door en verklaarde de heer W. niet te hebben opgemerkt. Bij de botsing, die onvermijdelijk was, liep de heer W. schaafwonden op aan het linkerbeen. Zijn bromfiets werd vrij ernstig bescha digd en de Citroën kreeg blikschade. De Rijkspolitie maakte proces-verbaal op. DIERGENEESKUNDE De heer W. W. Braunius slaagde aan de Rijks Universiteit te Utrecht voor het kandidaatsexamen diergeneeskunde. „Ja". Anneke's bezorgde blik kreeg meer glans, „een vreemde meneer." „Een vreemde meneer?" „Ja, hij heeft me een lift gegeven. En toen heb ik hem uitgenodigd om 'n kopje thee te komen drinken. Maar hij had lie ver een glaasje liem. Nou, dat kon ook." „Kind,- hoe haal je het in je hoofd! Te gaan staan liften!" „De bus reed voor m'n neus weg". „Als ik dat had geweten". „Dan had u zich duizend zorgen ge maakt. En als ik de bus niet gehaald had en een half uur later gekomen was, had u zich duizend en één zorgen gemaakt. Dus wees nou maar blij, ik ben nog tien minu ten eerder thuis ook. Toe mams, knap u nu een beetje op en kom ook even bene den." „Kind, ik ben geen gezelschap. Ik voel me helemaal niet goed." „Het is nog eens een beetje afwisseling voor u". „Ik heb geen afwisseling nodig, rust is het enige wat ik nodig heb. Ik hoopte al dat je even bij me kwam zitten. Ik lig hier de hele middag al alleen". „Ik ga maar even „Nee, nee, ga maar. Ik begrijp best dat je het ook wel eens gezellig vindt iemand anders te zien dan je moeder." „Ach nee, dat is het niet. Dat weet u ook wel." „Je bent nu eenmaal jong en ik kan niet SI MCA 1000 De Simca 1000 serie bestaat uit de vol gende typen: Simca 1000 L, Simca 1000 LS, Simca 1000 GL, Simca 1000 GLS, Simca Coupé Bertone. Met uitzondering van de Simca 1000 Coupé zijn de Simca 1000 modellen alle voorzien van een geheel nieuw dashboard, terwijl medio oktober tegen meerprijs een semi-automatische versnellingsbak, fabrikaat Ferodo, geleverd kan worden. In de Simca 1000 LS is een opklapbare aehterzitting gemonteerd, waardoor een praktische laadruimte ontstaat. Deze ruimte kan nog worden vergroot door het wegnemen van het rugkussen. Detailverbeteringen aan de Simca 1000- typen zijn, behalve de reeds genoemde punten, o.a. een verbeterde kwaliteit Vi- nyl-bekleding. Voor de Simca 100 GL en GLS venti- latieruitjes in de voorportieren, terwijl de GLS nog is uitgerust met een tempera tuurmeter en een beklede kofferruimte. Ondanks al deze detailverbeteringen zijn de prijzen van de verschillende typen niet veranderd. De semi-automatische versnellingsbak is op alle typen leverbaar en de meerpx-ijs bedraagt 650, SIMCA 1300 De Simca 1300 serie bestaat uit een Simca 1330 L en een Simca 1300 LS. Beide typen zijn thans uitgerust met schijfrememn op de voorwielen, terwijl de 1300 L nieuwe zittingen heeft gekre gen. Prijzen van beide wagens zijn niet veranderd. SIMCA 1500 De Simca 1500 serie bestaat uit een Simca 1500 GL, een Simca 1500 GLS, een Simca 1500 Tourist (Stationcar) en een Simca 1500 Tourist GLS. Alle vier de typen zijn tegen meerprijs leverbaar met een vol-automatische ver snellingsbak, fabrikaat Borg Warner. Meerprijs voor deze Borg Warner bak bedraagt 1200, Ten gerieve van de meer sportieve automobilist zijn de Simca 1500 GL, de Simca 1500 GLS en de Simca 1500 Tou rist GLS nu ook met vloerschakeling, de z.g. „pook", leverbaar. Meerprijs voor dezè vloerschakeling bedraagt 125, Behalve de genoemde meerprijzen zijn de catalogusadviesprijzen niet veranderd. De voorgevel van de woning van de familie H. J. Paalntan op de hoek van de Dorpsstraat en de Stationsstraat is maan dagmiddag flink beschadigd door de giek van een kraanwagen van Van der Scheur's internationaal transportbedrijf uit Apel doorn, bestuurd door M.S., toen deze de Stationsstraat uit wilde rijden. Deze giek, die 4.65 m voor de kraanwa- gen, op plm. 2 meter hoogte voor de ca bine uitsteekt, werd aangereden door een vrachtwagen van de N.V. Verenigde Blik- fabrieken „Verblifa" uit Dordrecht, be stuurd door C.D.B., aldaar, en kwam met zo'n kracht tegen de muur van het huis aan, dat de" stukken er uitvlogen. Maar bovendien is de bovenkant van de muur en enkele dakspanten ontzet, zodat ook aan de muur aan de achterzijde van de woning schade is ontstaan. De muur boven de voordeur moest gestut worden. Aan de woning is voor enkele duizenden guldens schade ontstaan, al lijkt dat zo van buiten niet zichtbaar. De bestuurder van de kraan M.S., uit Apel doorn, heeft zich op de afstand van de Dorpsstraat vergist. Zijn bijrijder en kraanmachinist, zou net uit zijn cabine komen om het zware voertuig de Dorps straat in te loodsen! Hij had geluk, dat hij net niet op het drijfwerk stond, an ders was het voor hem niet goed afgelo pen. De voorgevel van de woning staat enkele meters van de rand van het trot toir. De aanrijding gaf een enorme klap. De vrachtwagen van de Verblifa werd flink beschadigd. Ook de wegwijzer van de ANWB op dit kruispunt moest het ontgelden. Het oranje bordje „E8" ligt o somber voorteken, op het politiebureau. van je vergen dat je altijd een oud mens gezelschap houdt." „U bent nog helemaal geen oud mens". „Ga nu maar," zei haar moeder ver- moeid.„Als je straks als die meneer weg is, kóm je dan even bij me zitten?" „Natuurlijk," zei Anneke. „Heeft u niets nodig? Moet u niet iets fris drinken?" „Nee, straks wel. Ga jij eerst maar naar beneden. Je moet die man niet zo in z'n eentje laten zitten. Wat is het voor een man?" „Een jongeman, hij heeft een groothan del." De bakkerijartikelen liet ze er maar af. „En heb je die zó maar. „Ik zal het u straks allemaal vertellen. Ik ben zo terug." Aarzelend ging ze de kamer uit, de schaduw viel weer over deze dag. Nu ging zij naar beneden gezellig in de kamer zit ten babbelen en heerlijk iets drinken haar keel was droog en moeder lag daar maar in die donkere kamer, de hele middag alleen, op haar te wachten. „Daar ben ik weer", trachtte ze vrolijk te zeggen, maar Barend Huyzer zag de ernst in haar gezicht. „Hoe is het met uw moeder?" „Och, ze is allang zo zo apatisch. Ik vroeg haar nog even beneden te komen, maar ze is niet in conditie, zoals men dat noemt." „Jammer", zei hij plichtmatig, „hoe En iedere dag moet de huisvrouw maar zien, dat zij een goed bereide warme maal tijd op tafel bi-engt. Ga er eens rustig voor zitten om het menu voor een week of voor tien dagen op te maken. U zult zien, dat u daarmee tijd en moeite spaart. Wat denkt u van dit weekmenu? 1 Tuinbonen met ham- en kaassaus, aardappelen Vruch'tensla met rode bessen en banaan. 2 Gebakken vis, andijviesla, aardappelen, Vanillevla. 3 Gevulde komkommer met lever, aard appelpuree Yoghurt met beschuit. 4 Tomatensoep met groente, (stok)- brood Pannekoek. 5 Biefstuk of riblap, gemengde sla van kropsla met wortel, gebakken aard appelen IJs. 6 Gebakken boterhamworst, bloemkool, aardappelen Fruit. 7 Kip met kerriesaus, doperwten of snij bonen, aardappelen of rijst Prui mencompote. Het doppen van tuinbonen vraagt tijd, maar uw moeite wordt beloond met een heerlijk gerecht. Als u geen tuinbonen meer kunt krijgen, maakt u deze saus dan eens bij bloemkool of sperziebonen. Deze keer. eens geen kropsla bij de ge bakken vis, maar andijviesla. Denk er eens aan, eens per week lever te eten heel ijzerrijk en daarom zo gezond. Samen met komkommer smaakt lever uitstekend en u bent er niet duur mee uit! Als vierde menu een éénpansgerecht: voedzame tomatensoep, getrokken van soepvlees en „gevuld" met worteltjes en snij- of sperziebonen. Biefstuk en malse riblappen zijn allebei vleessoorten, waarvan de bereiding wei nig tijd vergt. Voor het bakken van een niet te dunne riblap kunt u ongeveer 6 minuten aan iedere kant rekenen. Gebakken boterhamworst met gebak ken uiringen is heel smakelijk bij bloem kool en aardappelen. Wat kleurig fruit toe verhoogt dé gezelligheid. Voor de kip met kerriesaus kunt u zo wel verse kip als diepvrieskip gebruiken. Laat de diepvrieskip voor het gebruik bij vooi'keur langzaam ontdooien, liefst op een koele plaats. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Tuinbonen met ham- en kaassaus 3 kg tuinbonen (bonenkruid), zout; V2 liter water of melk, 200 g ham, pl.m. 100. g geraspte kaas, 25 g (2 eetlepels) boter of margainne, 25 g (3% eetlepel), bloem (zout, peper, aroma of een stukje bouil lontablet). De tuinbonen doppen en in pl.m. 15 minuten in een bodempje water gaar koken. De ham fijnsnijden. De boter of mar garine smelten, de bloem erdoor roeren en bij scheutjes tegelijk, onder roeren, het water of de melk erbij schenken. De saus {steeds even laten doorkoken. De ham en de kaas met de saus vermengen en deze op smaak afmaken (met zout, peper en aroma of een stukje van een bouillontablet). De tuinbonen zo nodig afgieten. Het bonenkruid wassen, fijnsnijden en met de tuinbonen vermengen. Een deel van de saus over de bonen schenken, de rest apart erbij geven. Gevulde komkommer met lever 2 komkommers, pl.m. 250 g lever, in plakken gesneden, 1 kleine ui, pl.m. 3 eet lepels tomatenpui-ee of -ketchup, pl.m. 40 g boter of margarine, 20 g (-3 eetlepels) bloem, zout (peper-, peterselie). De lever inwrijven met zout (en peper). De ui schoonmaken, kleinsnijden en in de hete boter of margarine lichtbruin fruiten. De ui uit de pan nemen en de lever in pl.m. 10 minuten bruin- en gaar- bakken. De lever in kleine stukjes snij- komt u hier nu zo in Terwoerd verzeild? 's Zomers zal het nog wel gaan, maar 's winters is hier niet veel te doen, lijkt me. Woonde u hier al of bent u hier ko men wonen?" Vóór Anneke er zich van. bewust was, zat ze hem te vertellen. Van vader die hier directeur van de Raiffeisenbank was ge weest en vorig jaar overleden. Van de ziekte van haar moeder, die sindsdien altijd „ziek of ondei-weg" was geweest. Van haar eigen bestaan, op het kantoor van de bank en thuis. Maar hij zag dat ze op de klok keek, dat ze niet rustig zat. „U moet weer naar uw moeder," be greep hij, „die ligt natuurlijk al heel de middag op een beetje gezelschap te wach ten." Hij stond op. Een heel eind mens, dacht ze, lang en slank en stevig, een echte man. „Juffrouw Treebergh, ik vond de ken nismaking heel prettig. Neem me niet kwalijk dat ik zoëven een beetje ruw uit mijn slof schoot." „U had gelijk," zei ze eenvoudig, „en ik vond het heel prettig. Ik dank u nog wel". Ze zei het op een toon alsof ze be doelde: dat is helaas óók al weer voorbij en dat gaf hem moed. „Zou u het erg vinden, ik zit hier zo dikwijls in deze buurt als ik nog eens een keer langs kwam omme een kopje thee? Of is dat te vrijpostig?" Ze zag hem keurend aan. Nee, vrij- den, de jus met een scheutje water af maken. De stukjes lever, de ui en de to matenpuree of -ketchup aan de jus toe voegen en nog een paar minuten stoven. De bloem aanmengen met een weinig wa ter en het levermengsel ermee binden. De komkommers dun schillen en in de lengte en over-dwars doorsnijden. Het zaad verwijderen. De stukken komkommer in ruim water met zout in pl.m. 10 minuten gaarkoken. De komkommer laten uitlek ken en vullen met de lever. De komkom merstukken in een vuurvaste schaal over- doen. Een scheutje kooknat en wat boter of margarine toevoegen en de komkom mer nog ongeveer 10 minuten erin ver warmen. (De peterselie wassen, fijnsnijden en over de komkommer strooien.) Tomatensoep met groente 1 liter water-, 250 g soepvlees (en been tjes), 1 kg soeptomaten, 150 g sperzie bonen of snijbonen, een handvol wortel tjes, peterselie, 50 g boter of margarine, 80 g (V2 kopje) rijst, laurierblad, een stukje foelie, zout, peper. Het vlees (en de beentjes) opzetten met het water met zout, laurierblad en foelie en zachtjes gaarkoken; rundvlees in pl.m. 2V2 uur, kalfs-, lams- of varkensvlees in pl.m. 1 uur. De bouillon zeven. Het vlees zo nodig van zeentjes of pezen ontdoen en kleinsnijden. De groenten schoonmaken, wassen en in stukjes snijden. In een grote pan de boter of margarine smelten. De groenten toevoegen en een paar minuten smoren. De bouillon, de rijst en het vlees toevoe gen. Het geheel aan de kook brengen en in pl.m. 20 minuten zachtjes gaarkoken. De soep op smaak afmaken. Op 't laatst de gewassen en fijngesneden peterselie erdoor roeren. iBPliiMi -t Verloting 1965 W.S.V. „De Trekkers" le prijs lotno. 1626, 2e 2082, 3e 2035, 4e 1134, 5e 1910, 6e 2165, 7e 1830, 8e 1483, 9e 2181, 10e 1829, 11e 2221, 12e 1282, 13e 1520, 14e 2355, 15e 1123, 16e 2049, 17e 1067, 18e 1764, 19e 1386, 20e 1872, 21e 2157, 22e 2137, 23e 1705, 24e 1730, 25e 2406, 26e 1127, 27e 1999, 28e 2452, 29e 2434, 30e 2028, 31e 1801, 32e 1532, 33e 1928, 34e 1653, 35e 1325, 36e 2330, 37e 1135, 38e 1669, 39e 1.895, 40e 1431, 41e 2342, 42e 1584, 43e 1411, 44e 2214, 45e 1918, 46e 2037, 47e 1090, 48e 1328, 49e 1118, 50e 2440, 51e 2154, 52e 2453, 53e 2467, 54e 1768, 55e 1125, 56e 2162, 57e 1815. De trekking werd verricht door de ad judant der Rijkspolitie, de heer P. Kruit. De prijzen kunnen worden afgehaald bij G. Voortman, Diessenplasstraat 17. postigheid lag niet in zijn lijn. Hij zag er uit alsof hij in zaken voor geen mens op zij ging, maar hij leek haar een héér. „Ik ben zo weinig thuis," zei ze ontwij kend, „of liever, ik heb zo weinig tijd". „Maar zaterdagsmiddags toch meestal wel?" pleitte hij. „Ja," zwichtte ze, „dan ben ik meestal wel thuis, dan rust moeder." „Als u me liever niet meer ziet, zegt u het dan ronduit." „Ik heb geen enkele reden om u liever niet meer te zien, ik zei al, ik vond u erg aardig. En zoveel bezoek krijgen we hier niet." „Mag ik het er dan eens op wagen? Schikt het niet, dan merk ik het wel." „Als u het risico lopen wilt." „Nu ja," lachte hij, „dat risico wil ik wel lopen. Dag, juffrouw Treebergh. Mag ik dan zeggen: tot ziens?" „Tot ziens," zei Anneke verlegen, „en dank u nog wél." „Is hij weg?" vroeg haar moeder. „Ja. Hij is weg. Maar hij komt terug." „Wat?" „Hij komt me nog eens opzoeken. Ten minste, hij heeft gevraagd of dat mocht. Nu, zo veel bezoek krijgen we hier niet." „Ja maar Anneke,' je kunt toch geen wildvreemde man. „Iedereen is toch wildvreemd, tot je hem leert kennen." (Wox-dt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2