HAVO-MAVO-MEAO SCHOLENGEMEENSCHAP WEIDE HAAR DEUREN AGENDA KERKDIENSTEN Een unicum in den lande VVV -vakantieprogramma beëindigd Fotowedstrijd BURGERLIJKE STAND Gevonden en verloren Bekroond als slachtvee ZaterHag 4 september 1965 No. 35 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 1231f Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 8,Iedere mm. meer OJ.% De openbare ulo-school, twaalf jaar geleden gestart met 76 leerlingen en 3 leerkrachten, is na een belangrijk ex perimenteel stadium met 430 leer lingen en 21 leerkrachten in een nieuwe fase van het zich vernieuwende onder wijs getreden, door woensdag de deuren open te zetten van de Havo/Mavo/Meao Scholengemeenschap. Vooruitlopend op het in werking treden van de Mam moetwet van minister Cals is hier na een enorme inspanning op paedago- gisch en didactisch, maar ook op finan cieel gebied, een streekschool ontstaan, die in Nederland nauwelijks haar gelij ke vindt. Dit binnentreden in deze nieuwe ont wikkelingsfase was voor het gemeente bestuur aanleiding om daarbij met al len, die een meer of minder belangrijk aandeel in deze onderwijsvernieuwing hadden, even stil te staan. De aula van de prachtige nieuwe school aan de Dies- senplasstraat was dinsdagavond dan ook geheel gevuld met genodigden, waaron der de inspekteur van het lager onder wijs in de inspektie Deventer, de heer A. L. Dubel; het oud-hoofd der school, thans inspekteur van het lager onder wijs te Kampen, de heer Sinnema; de leden van de oudercommissie; raadsle den en dagelijks bestuur der gemeente; de leerkrachten met hun echtgenoten; de hoofden van scholen ook uit de buurtgemeenten en andere onder wijsmensen. Er heerste een echte fees telijke sfeer. Met de navolgende toespraak schets te de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, o.m. de historische ontwikkeling en be tekenis van de school: „Het gemeentebestuur heeft gemeend, dat wij morgen de deuren van de Havo/ Mavo/Meao Scholengemeenschap niet maar zonder meer mochten open doen, alsof voor dit openen dezer deuren niet veel werk verzet had moeten worden. Wij hebben bij de opening van het nieuwe schoolgebouw, dat huisvesting moest geven aan het U.L.O.-onderwijs, uitvoerig en feestelijk stilgestaan. Dat was inderdaad de moeite waard, omdat in dit U.L.O.-schoolgebouw de enorme groei van het U.L.O.-onderwijs in Holten gestalte had gekregen. In feite is echter de Stichting van een Scholengemeenschap Havo/Mavo/ Meao veel belangrijker. Morgen immers wordt onze gemeente twee nieuwe vormen van onderwijs rij ker; het zijn het H.A.V.O. en M.E.A.O. VERHOOGDE LEEFBAARHEID Wij in Holten en wijde omgeving zijn blij en dankbaar, dat het thans moge lijk is om in Holten onderwijs op Mid delbaar niveau te bieden. Hierdoor wordt de leefbaarheid onzer gemeente niet onaanzienlijk verhoogd. Het streven van ieder gemeentebe stuur is er immers in belangrijke mate op gericht om het woon- en leefklimaat van de gemeente, die het te dienen heeft, zoveel mogelijk te verbeteren. Het behoeft geen betoog, dat het aan wezig zijn van zoveel mogelijk vormen van onderwijs voor een groot deel de leefbaarheid van een gemeente bepaalt; temeer wanneer deze van goede kwali teit zijn. Ik dacht, dat het de moeite waard was er stil bij te staan, dat wij morgen een belangrijke mijlpaal bereiken in de ontwikkeling van onze gemeente. Wij markeren daarom vanavond even de pas, niet alleen om bij deze mijlpaal stil te staan, maar voornamelijk, omdat wij er ons rekenschap van willen geven, waaraan wij deze gelukkige ontwikke ling van onze U.L.O.-school te danken hebben. In de eerste plaats mag ik misschien de gelukkige en harmonieuze samen werking noemen tussen onderwijsautori- teiten, gemeentebestuur, team van Di- rekteur en leerkrachten, en het gemeen telijke administratieve apparaat. NIEUWE ONDERWIJSVORMEN Maar wat zou deze goede samenwer king vermogen, wanneer de zaak waar voor gewerkt werd, de inspanning niet waard zou zijn geweest. De stichting van H.A.V.O./M.A.V.O./ M.E.A.O. Scholengemeenschap is terug te voeren naar 1957, toen aan de open bare U.L.O.-school alhier begonnen werd met het experimenteren met nieuwe onderwijsvormen. Reeds toen was de kwaliteit van de U.L.O.-school reeds zodanig in het oog- gevallen, dat het Algemeen Pedagogisch Centrum deze school gaarne een expe rimenteer-opdracht verleende. Sedert 1957 kreeg de U.L.O.-school te Holten de gelegenheid te tonen, wat zij waard was. De kwaliteit van een school wordt echt niet bepaald naar het percentage leerlingen, dat met goed gevolg een eindexamen aflegt. Ik meen, dat de didactische en pae- dagogische kundigheden van het do centenkorps, gevoegd bij hun bereidheid zich geheel te geven aan de belangen van het kind, dat aan hun zorgen is toevertrouwd, een school kunnen maken en breken. Welnu, Hoofden en docenten van de U.L.O.-school te Holten hebben deze ge maakt. Zij hebben deze zelfs gemaakt tot één van de beste U.L.O.-scholen van Neder land. Zij hebben dit niet alleen gedaan door hun bekwaamheden als docent en door hun liefde, welke zij in hun vak legden; zij hebben dat bovendien ge daan mede dank zij persoonlijke opoffe ringen. Er is in de achter ons liggende jaren niet gekeken naar extra tijd en extra inspanningen, welke school en experi ment van hen vroegen. Er is gebouwd en gewerkt aan de school. Het moet hen, zo goed als ons, van avond een rijke voldoening zijn, dat de Stichting van H.A.V.O. en M.E.A.O. als kroon op hun werk is komen te rusten. Het is aan hen te danken geweest, dat wij in de beleidssfeer konden werken en strijden voor een goede zaak. De Staatssecretaris van O. K. en W. heeft in november 1964 duidelijk ge zegd, dat de keuze van de scholen, waar aan een M.A.V.O./H.A.V.O.-experiment werd opgedragen, voor een belangrijk deel is bepaald door de kwaliteit dier scholen. Hoofd en docenten van de U.L.O.- school te Holten hebben in de afgelopen jaren toelatingsexamen afgelegd. Zij zijn geslaagd en wel met ere. Mijne heren docenten, vooral gij man nen van het eerste uur, ik wil u danken voor uw ijver, uw toewijding en uw lief de, waarmede u u van uw taak hebt ge kweten. PIONIERS Zonder te kort te doen aan de ver diensten van de anderen, wil ik gaarne met ere noemen de pioniers onder u: Sinnema, Hiddink en Wittermans. De ontwikkeling van onze U.L.O. van een zeer bescheiden U.L.O.-tje, waar van wij bij het begin nog maar hoopten dat het mocht uitgroeien tot een vier- mans U.L.O., tot deze Scholengemeen schap met M.A.V.O.-, H.A.V.O.- en M.E.A.O.-klassen, vindt zijn oorsprong bij het eerste hoofd Sinnema. Hij is de grondlegger van deze voor spoedige ontwikkeling. Hij is de man, die in eerste aanleg tezamen met de heer Wittermans aan de Holtense U.L.O. een gezicht gaf. De U.L.O.-school te Holten kreeg gaandeweg niet alleen een gezicht, maar werd ook gaandeweg een begrip. Natuurlijk had die U.L.O.-school van Holten niet die ontwikkeling kunnen doormaken, wanneer de Raad van Hol ten de initiatieven en werkkracht van onze school niet met klinkende munt had willen honoreren. Ik geloof, dat het gemeentebestuur ziende blind zou zijn geweest, wanneer het geen oog had gehad voor datgene wat er in Holten op onderwijskundig ge bied is gepresteerd. De enige verdienste van ons als be stuur dezer gemeente zie ik slechts daar in, dat wij gevolgd zijn, waar het team van de U.L.O.-school ons voorging. Nu wij bij deze nieuwe ontwikkeling van ons onderwijs in Holten een ogen blik stilstaan,- mag ik constateren, dat wij ons geld goed heben belegd. Ik ben mij er goed van bewust, dat het U.L.O.-experiment, dat voor de ge meentekas al evenzeer een experiment is geweest, slechts kon slagen, omdat wij eerst konden zeilen op het kompas Sinnema en daarna op dat van het duo Hiddink-Wittermans. Het tot bloei brengen van een kleine plattelands-U.L.O. geschiedde onder lei ding van de heer J. Sinnema. Het voort bouwen op de door dezen gelegde basis is bepaald de grote verdienste van de huidige direkteur der Scholengemeen schap Hiddink en zijn second in com mand: de waarnemend direkteur Wit termans. Ik heb er behoefte aan op dit voor onze gemeente belangrijke ogenblik vast te stellen, dat u, mijnheer Hiddink, het bepaald zijt geweest, die met de uwen het mogelijk hebt gemaakt, dat die oude U.L.O.-school van Holten is uitgegroeid tot één der weinige Scholengemeen schappen in den lande, waarin H.A.V.O./ M.A.V.O./M.E.A.O. een onderdak hebben gevonden. In deze nieuwe Scholengemeenschap zijt u met de uwen de voortrekkers van de Mammoetwet. Uw school is waardig bevonden om daaraan de bedoelingen van de nieuwe wet te toetsen. Ik dacht, dat de erkenning, welke in de ontwikkeling van uw school beslo ten is, voor u en uw docenten een grote onderscheiding betekent. U hebt de afgelopen jaren met grote energie, kunde en toewijding aan de uit bouw van uw school gebouwd. U hebt al bouwende, in onderwijskrin gen een naam gekregen, die klinkt als een klok en een grote autoriteit verwor ven. Uw bijzondere kwaliteiten zijn de school bijzonder ten goede gekomen. AANDEEL INSPEKTEUR Ik heb er in het voorgaande reeds op gedoeld, dat u deze school niet hebt kunnen leiden tot het punt, waarbij wij hedenavond stilstaan, wanneer u niet kondt steunen op een excellent korps van leerkrachten, wanneer daarbij niet het wijze inzicht van een Wittermans u ter zijde had gestaan, wanneer last but not least er geen inspekteur Dubel was geweest, die u stimuleerde en opving, die met zijn open oog voor en zijn frisse kijk op de ontwikkeling van het onder wijs u met enthousiasme begeleidde. Kortom: wij hebben in Holten onder welhaast ideale omstandigheden mogen werken. Ik ben er blij om, mijnheer de inspek teur, dat wij samen met u vanavond mo gen stilstaan bij de ontwikkeling van de U.L.O.-school Holten, aan welker wieg wij ook beiden hebben gestaan. Tengevolge van een reorganisatie in de inspekties van het onderwijs wordt deze school binnenkort aan uw zorgen onttrokken. Wij zullen het hebben te aanvaarden; het is echter een gelukkige omstandig heid, dat u op het ogenblik van schei den een afgerond geheel aan uw opvol gers kunt overdragen. In de dynamische ontwikkeling van de U.L.O.-school van Holten hebt u een zeer werkzaam aandeel gehad. Uw naam zal daaraan dan ook zeker verbonden blijven. Mijne dames en heren, dat zijn zo de gedachten geweest, die bij mij opkwa men, nu onze Scholengemeenschap H.A.V.O./M.A.V.O./M.E.A.O. morgen van start gaat. Ik hoop, dat u daarin hebt willen ho ren doorklinken de dankbaarheid je gens de bouwers en werkers, die in ge meenschappelijke arbeid, toewijding en ijver, dit resultaat hebben weten te be reiken. Ik wens de Scholengemeenschap Hol ten toe, dat het haar gegeven moge zijn Holten en de streek rondom Holten ten zegen te zijn. Of deze wens in vervulling zal gaan, mijnheer de direkteur, mijnheer de waarnemend direkteur en u mijne he ren leraren van de Scholengemeenschap, ligt voor een belangrijk deel ook aan u. „Groots is uw roeping en heilig uw taak". DANK DER OUDERS De voorzitter van de ouder commissie, de heer L. C. van de Bovenkamp, bracht namens de ouders ;<lank aan gemeente bestuur en het lerarenkorps. Aan zijn toespraak ontleenden wij de in de aanhef genoemde cijfers. In 1954 moest aan de drie leerkrach ten een vierde worden toegevoegd; in 1955 waren er vijf medewerkers en in 1960 reeds twaalf leerkrachten. In 1958 kwam er naast de 4-jarige ook een 3-ja rige opleiding; in 1961 startte het mid delbaar economisch en administratief onderwijs en in 1964 begon met septem ber de brugklas voor het H.A.V.O. Spre ker dankte in het bijzonder de inspek teur, de burgemeester, de gemeente-se cretaris, de heer Langenbarg, en de chef van de afdéling onderwijs en financiën, de heer Vuuregge, die heel veel werk hebben verzet. De heer Hiddink en zijn rechterhand, de heer Wittermans, heb ben kans gezien het gehele lerarenkorps mede te slepen in hun enthousiasme. De heer Van de Bovenkamp wees er nog op, dat als gevolg van de goedkeu ring der Scholengemeenschap een forse uitbreiding van het aantal klassen, het aantrekken van niet minder dan vijf nieuwe leerkrachten, alsmede het bou wen van zes noodlokalen moest plaats vinden. Dat wij deze nieuwe leerkrachten, n.l. de heren Alting, Hulshof, Mud, Stuiver en Vonhof, thans welkom kunnen heten, hebben wij vooral te danken aan de voortvarendheid van ons gemeentebe stuur, dat hoewel de goedkeuring van het departement nog niet binnen was, het risico heeft durven nemen om op roepingen te plaatsen. Het nieuwe gymnastieklokaal met al les wat er bij behoort, is bijna gereed en zal straks ten volle bezet worden door de Scholengemeenschap. Wij ouders, al dus spreker, dienen toch wel zeer er kentelijk te zijn voor alles wat hier is gepresteerd en ook voor de grote finan ciële offers, die in het belang van onze kinderen zijn gebracht. ASTRONOMISCHE CIJFERS Nadat verversingen waren rondge diend, wees de heer Dubel op de astro nomische cijfers, waarmede de kleine gemeente Holten voor realisering van dit onderwijs te worstelen kreeg en waarmede spreker ook vaak moeite heeft gehad, maar onverstoord ging het gemeenebestuur door de gelden te vo teren, waarvoor hij niet alleen de bur gemeester, maar ook de gemeenteraad een pluim op de hoed wilde steken. Ik ben de raad van Holten bijzonder dank baar, aldus de inspekteur, voor dit be leid. Zelf zal spreker de verdere ontwik keling niet meer kunnen beïnvloeden, omdat met ingang van 1 januari a.s. het uitgebreid lager onderwijs aan de in spektie van het l.o. wordt onttrokken. Deze school verdient het, dat zij zich ontplooit in de richting welke gekozen is. NIEUWE WEGEN De directeur der school, de heer Hid dink, herinnerde aan de inaugurele rede van prof. dr. Van Gelder bij zijn promo tie in Groningen, waarin hij ten aanzien van het onderwijsexperiment sprak van distantie en deelneming. Om de resultaten van het experiment te peilen moet men op een gegeven moment daarvan afstand nemen. Het gaat dan om de vraag waar zijn we en wat de deelneming betreft, waar gaan we met het onderwijs naar toe. Acht jaar experimenteren hebben meege bracht oude vertrouwde paden verlaten en nieuwe wegen in te slaan, waarbij nieuwe wetenschappelijke inzichten op pedagogisch en didactisch gebied in de praktijk worden gebracht. Als men mor gen bij de inwerkingtreding van de scho lengemeenschap zou zeggen: nu is het gebeurd, dan zou spreker waarschuwend de vinger willen opheffen. We hebben ons de afgelopen jaren slechts ingewerkt, morgen vangt een werk aan dat de volle inzet zal gaan eisen van al het personeel, aldus de heer Hiddink. In aansluiting op de woorden van de heer Hiddink wees de heer Sinnema nog op twee belangrijke aspecten: de differen tiatie en de begeleiding der leerlingen. Vroeger bestond er een afvalsysteem, dat niet aangepast was bij de mogelijkheden van het kind; thans heeft de school het punt bereikt, dat zij zich bij het kind aan past. De leerdoelen zullen scherper ge steld moeten worden. Als de scholenge meenschap zal slagen voor het kind en daarmede voor de ouders, zal een begelei ding moeten plaats vinden. De voorberei dingen hebben toch wel ontzaggelijk veel inspanning van het personeel gekost met een enorme zorg en verantwoordelijk heid. Veel lof had spreker dan ook voor de burgemeester, het gemeentebestuur en het personeel. Tenslotte sprak de heer B. H. Brouwer, hoofd der o.l. dorpsschool, als voorzitter van het oprichtingscomité, namens de af deling van Volksonderwijs en namens de hoofden van scholen, die hun leerlingen aan de scholengemeenschap leveren, waarbij hij de goede samenwerking prees met het personeel van de ulo. Met een kort woord sloot burgemeester Enklaar daarna de bijeenkomst. Met de laatste evenementen in de af gelopen week is het VW-vakantiepro- gramma besloten. Wel vertoeven er nog tal van vreemdelingen in onze gemeente, maar hun aantal is niet zo groot meer, dat met deze evenementen kan worden doorgegaan. Voor de regelmatig terugkerende pro grammapunten, waarvoor de administra teur der VW, de heer Kers, zich weer bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt, be stond een toenemende belangstelling. Er werd b.v. 15 maal een bezoek gebracht aan de kaasboerderij met totaal 462 per sonen (vorig jaar 400). De Holterbergrit, per touringcar van de O.A.D., werd 13 x gemaakt met 522 personen (v.j. 502) en de voettocht in de morgenuren „Op zoek naar wild" geschiedde 9 maal met 205 deelnemers (v.j. 198). De heer Kees Bos hield in zijn Nat. Hist. Museum 9 rondleidingen met 536 personen, waarbij hij een causerie hield over de zeer bezienswaardige fauna, die hier is ondergebracht. Dat het VW-bureau weer een vraag baak is geweest voor duizenden, blijkt duidelijk uit het feit, dat de heer Kers, soms bijgestaan door zijn echtgenote, tot nu toe reeds meer dan 18.000 inlichtingen heeft verstrekt. Gedurende het gehele jaar 1964 bedroeg dit aantal 14.208. Tegen het einde van de maand zal de familie Kers zelf met vakantie gaan en kunnen inlichtingen tijdelijk ten gemeen tehuize worden verkregen. voor bevordering toerisme en netheid in de natuur. Voor de bevordering van het toerisme en de netheid in de natuur gaat de heer Cor Bal de geestelijke vader van de Actie Bosbal gedurende de maand sep tember een fotowedstrijd organiseren. Het doel der actie is o.a. fotografisch vast te leggen waar verbetering van die net heid mogelijk zal zijn. Hoofddoel van deze wedstrijd is derhalve het fotograferen van punten op de Holterberg de jaarlijkse recreatieplaats van duizenden Nederlan ders met storende rommel en punten waar een aanduiding van wegen en wan delpaden gewenst kan zijn of waar de aanduiding tot misverstanden aanleiding kan geven. Men kan met elk gewenst fototoestel meedoen, omdat niet op technische vol maaktheid wordt gelet, maar op origina liteit en practische waarde voor het doel, waarvoor de wedstrijd is uitgeschreven. Een jury zal de foto's beoordelen, welke jury onder leiding zal staan van de plaat selijke fotograaf, de heer J. ten Velde, terwijl de heer W. Beijers zich reeds be reid heeft verklaard in deze jury zitting te nemen. De hoofdprijs is vastgesteld op f25, Voorts zullen enige zakenlieden nog enige prijzen beschikbaar stellen. Inschrijf bil jetten zijn verkrijgbaar en kunnen worden ingeleverd bij de heer K. Bos, eigenaar van het Nat. Hist. Museum „Piet Bos" op de Holterberg, wiens naam het eerste deel vormt van de „Bosbal- Zaterdag 4 en zondag 5 september: Dok ter Rietdijk afwezig (zie adv.). Zaterdag 4 september, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 4 september om 8 uur (pre cies) 3e opvoering van de Dijkerhoek- se Revue in zaal „Het Bonte Paard". Maandag 6 t.m. 10 september: Kapsalon W. van Geenhuizen wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 6 t.m. 11 september: G. van Zon, zelfbediening, wegens vakantie gesloten (zie adv.). 6 t.m. 11 september: Koopman „De Spar" wegens vakantie gesloten. Dinsdag 7 september, 7 uur: Aanvang Middenstandscursus in Ulo-school (zie adv.). Dinsdag 7 september, 's avonds om 7.30 uur: Aanvang danscursus Dansschool „Reiners" in hotel „Vosman". Woensdag 8 september, 10.30 uur: Fiets en pic-nic-tocht Plattelandsvrouwen afdeling Holten. Donderdag 9 sept.: Jaarlijkse Fokveedag in „Kalfstermansweide". Aanvang half tien. Donderdag 9 september, 's avonds om 7.30 uur: Aanvang danscursus Dans school „Reiners" in café „Het Bonte Paard". Donderdag 9 september, 19.30 uur: Ver gadering schaakclub „De Pioniers" in hotel Holterman. Vrijdag 10 t.m. 12 september: Expositie Fiat-automobielen Garage Ceintuur baan, Deventer (zie adv.). Zaterdag 25 september, 9.30 uur: Vee keuring in Espelo (zie adv.). Zondag 5 september 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Israël. Collecte voor het plaatselijk Zondags schoolwerk. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek: 9.30 uur ds Addink. Col lecte voor het plaatselijk Zondags schoolwerk. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Bouwhuis van Har derwijk. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Diaconie. Aan de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur Mis in het gymnastieklokaal (ing. Larense weg). Zondagsdienst Dierenartsen. Zaterdag 4 en zondag 5 september: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Geboren: Hendrik, zv H. Jalving en J. Drogt, Kosterspad 6. Ondertrouwd: G. Scherphof, 20 jaar, Rijssen en G. Stam, 16 jr., Haarstraat 2. G. J. Wesseldijk, 28 jr., Rijssen en G. Vukkink, 23 jr., Neerdorp 99. V. Bra- nius, 21 jr., Holterberg 65 en G. Klein Velderman, 19 jr., Dorpsstraat 13. Gehuwd: H. J. Wansink, 25 jr., Dorps straat 39 en J. H. Dollekamp, 23 jaar, Markelo. BEVOLKING: Ingekomen: Mej. A. A. Dollekamp van Lochem naar Larenseweg 18. Mevr. J. H. Wansink-Dollekamp van Markelo n. Mr. G. Vixseboxsestraat 1. Mevr. Tid- ja van der Lek van Hellendoorn naar Holterberg 26. Mej. J. Beldman van Zutphen naar Smidsstraat 6. Mevr. P. E. B. Aanstoot-van Genne van Hoo- geveen naar Beuseberg 8. B. G. Skog van Zutphen naar Holterberg 46a. Mej. J. A. Weijers van Brummen naar Holterbroek 71. Vertrokken: Mej. T. M. G. Kemper v. Espelo 9 naar Denekamp. Mej. W. J. H. Wansink van Dorpsstraat 17 naar Amstelveen. Gevonden: 1 Rubberlaars; 1 zakmes; 1 Broche; 1 Damesvest; 1 Portemonnee (m. inhoud); 1 Fietsbuitenband. Verloren: 2 Speelgoedpistooltjes; 1 Por temonnee (met inhoud); 1 Verrekijker; 1 Sjaal; 1 Gouden ketting met kruisje; 1 Plastic regenjas. Inlichtingen dagelijks aan het Politie bureau te Holten van 8-22 uur, doch niet tussen 13-14 uur. De heer P. Brands, slager, alhier, be haalde op de slachtveetentoonstelling te Borne de volgende prijzen: vaarzen met 4 brede tanden, 2e prijs, vaarzen met 2 brede tanden 3e prijs, koeien, niet afge wisseld, 2e prijs, collectie slachtdieren 2e prijs, dikbillen (vaars) ere-prijs en re serve-kampioen. actie", bij de heer C. G. Bal van de IJs- tent „de 15 manden" aldaar en bij het VW-kantoor. Men dient natuurlijk wel duidelijk te omschrijven waar de foto is genomen om eventuele misverstanden te voorkomen.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1