ALLES DRAAIT 61 MOEDER FIAT-NIEUWS WONDERWERK IN ZEELAND Langste brug van Europa nadert voltooiing Aangifte voor de muziekschool Hervormde zondagsschool begint weer Inkuilen van gras Dahliatentoonstelling in Deventer Verloting Holtens Gemengd Koor Geslaagd De Heide-wandeltocht van „De Trekkers" Oefenwedstrijd Bergvliegers herstellen zich ►©mElsieren Zaterdag 28 augustus 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD Nog even, dan zal een van de laatste Zeeuwse eilanden geen echt eiland meer zijn. Letterlijk zal er dan een brug zijn geslagen met het vasteland. Een brug, waarover men, zoals bij vrijwel elk onder deel van de wereldvermaard geworden Deltawerken, alleen - maar in superlatie ven kan spreken. Een wonderlijk staaltje van techniek meer dan vijf kilometer lang (en daarmee de langste van Euro pa) een zware betonnen constructie, steunend op zo'n vijftig pijlers, maar ar chitectonisch zo mooi uitgevoerd, dat het hele gevaarte boven het woelige water van de Oosterschelde lijkt te zweven. De brug zal begin volgend jaar voor het ver keer worden opengesteld, rand februari. Zij vormt de verbinding tussen Schou wen Duiveland en de Bevelanden en daar mee een van de belangrijkste etappes in de nieuwe verbinding van Zeeland met de Randstad Holland, een verbinding die tot de meest indrukwekkende in de wereld behoort. Een nieuwe snelweg is al aan-' gelegd van Rotterdam naar het Haring vliet. Een brug en een dam leiden het verkeer over dit brede water naar Over- flakkee. Van hier strekt zich over vele kilometers de brede Grevelingendam uit naar Schouwen Duiveland. Deze dammen en de brug over het Haringvliet zijn vorig jaar gereed gekomen. Als volgend jaar de lange, brug over de Oosterschelde ge reed is, zal de rij-afStand Rotterdam- Middelburg met liefst 90 kilometer zijn verkort. De nieuwe brug wordt gebouwd voor rekening van de provincie Zeeland. In het kader van de door het Rijk betaalde Deltawerken kon geen ruimte meer wor den gevonden voor dit stuk verkeerstech niek, dat immers, strikt genomen, geen werk is ter beveiliging tegen de woeste aanvallen van de zee. Rond zeventig mil joen gulden zal de provincie uitgeven voor de brug. Om de kosten er weer uit te halen zal tol worden geheven. Men ver wacht grote belangstelling van het ver keer in 1966 een miljoen auto's, in 1978 twee en een half miljoen. Daar komen nog een half tot drie kwart miljoen rij wielen en motoren bij. Het bouwen van de brug was het resul taat van een fors stukje touwtrekkerij. Dat de verbindingen in Zeeland, die voor namelijk steunden op tijdrovende pont veren, snel moesten worden verbeterd, was iedereen wel duidelijk. De grote vraag was hoe. De eerste gedachte was een dam op de plaats waar nu de brug staat. Of een nieuwe veerverbinding. Dit laatste plan zou een investering vragen van enige tientallen miljoenen guldens, terwijl het nadeel van de veren lange wachttijden bij drukte zou blijven bestaan. Een vaste dam kon, zo berekenden de water staatkundigen, niet eerder worden ge bouwd dan het moment waarop de mond van de Oosterschelde zou zijn gesloten. De getijstromen zeer sterk in de Zeeuwse wateren zouden het werk aan de dam zo niet onmogelijk, dan in elk ge val te kostbaar maken. De dijk, die de mond van de Oosterschelde moet afslui ten, komt echter pas in 1978 gereed. Het rijk was niet bereid deze datum te ver vroegen. En zolang kan Zeeland niet wachten. Als enige alternatief bleef de brug. Wie volgend jaar in zijn auto over de brug rijdt, zal nauwlettend op zijn snel heid moeten passen. Over het brede wa ter van de Oosterschelde heersen ver raderlijke winden, die iemand gemakke lijk de macht over het stuur kunnen ont nemen. Verhoogt dit niet het risico, dat een ongelukkige automobilist over de rand van de brug heen van zeventien meter hoogte in het vijf en dertig meter diepe water verdwijnt? Nee, zeggen de deskundigen. Zolang men niet sneller rijdt dan vijftig kilometer per uur is men zelfs bij een forse storm nog veilig. Het totale wegdek van de brug is 11,85 meter breed. Het gedeelte waarover de auto's zullen rijden heeft een breedte van 7,60 meter, daar komt 2,75 meter bij voor het rijwielpad. De rest van de breedte wordt gebruikt voor afscheidingen. De scheepvaart zal van de nieuwe brug weinig hinder ondervinden. Een van de knapste staaltjes in de constructie is de dubbele basculebrug, die in het tracé is opgenomen. Deze biedt een doorvaart van minstens dertig meter. In november zal het laatste stukje, van de brug wor den ingepast. Dan kunnen de eerste voet- FEUILLETON door Tom Lodewijk 1) HOOFDSTUK 1 Anneke krijgt een lift. De grote wagen stopte met gierende remmen, reed een tiental meters ach teruit. „Juffrouw, waar moet u heen?" „Naar Terwoerd", zei Anneke Tree- berg blozend. „De bus reed net weg. Misschien als u hard rijdt „O nee" lachte Barend Huyzer, „hard rijden doe ik niet. Voor geen enkele dame en voor geen enkele bus. Maar ik rij toch door Terwoerd, dus u komt er evengoed, en misschien nog eerder dan met de bus". „Graag dan", zei Anneke en stapte in de grote Opel. De man aan het stuur schakelde en weldra was de auto weer op snelheid. „Weet u", legde Anneke geagiteerd uit, „ik lift nooit, maar nu was de bus net weg en ik zag u aankomen en ik „Maar u ziet er niet als een ouwe oom oude dame met een hoed vol bloemen gangers van de Bevelanden naar het noor delijke Duiveland lopen over de Ooster schelde heen. Het rijdend verkeer zal tot volgend jaar tot de officiële opening moeten wachten. De brug moet eerst nog worden afgewerkt Op het betonnen dek zal een stroeve laag asphaltbitumen worden gestort om slippartijen te voor komen. IMPOSANT GEZICHT Deze brug biedt een imposante aanblik. Tijdens onze vacantie in Zeeland zijn wij er tweemaal met de veerpont langs ge varen. Zij bestaat uit betonnen caissons, die met een soort baileybrug van pijler tot pijler worden aangebracht. Op de brug staan tal van directie- en werkketen. Een tractor en wagen, die over de brug reden, leken net speelgoedwagentjes. Men is bijna aan de westelijke oever bij Zierik- zee, waar de oprit reeds geheel gereed ligt. De Zeeuwen zullen blij zijn van hun veerpont' daar verlost te worden, want deze wijze van overvaren veroorzaakt dik wijls veel stagnatie. Bij onze terugkeer van Zierikzee hebben wij 's avonds ette lijke uren moeten wachten en waren wij zo gelukkig, dat we nog met de laatste boot mee konden, anders hadden we een enorme omweg moeten maken. Bij Colijnsplaat. en Kats (aanlegplaats van de veerpont) zijn uitgebreide over zichten opgesteld met bijzonderheden over deze bruggenbouw. Er wordt iets groots verricht in Zeeland. VAKBEKWAAM VEEHANDELAAR De heer D. J. Jansen, Dijkerhoek 16, is te Utrecht gêslaagd voor het Vakdi ploma Veehandelaar. BELANGRIJK ZIE DE ADVERTENTIE VAN 4 SEPT. A.S. OP DE ACHTERZIJDE VAN DE KRANT. BENOEMD TE GRONINGEN De heer J. H. Middelveld, uitvoerder bij gemeentewerken, alhier, is benoemd tot opzichter bij de dienst van Apenbare wer ken van de stad Groningen. De inschrijving van nieuwe leerlingen voor de muziekschool Holten-Rijssen zal op zaterdag 28 augustus a,s. plaats vin den van 2-3 uur in het gebouw Rehoboth. Men kan zich opgeven voor individuele lessen piano, harmonium, kerkorgel, dwarsfluit, viool en accordeon. Bij vol doende deelname zullen groepjes worden gevormd voor klassikaal onderwijs t.a.v. algemene muzikale vorming, blokfluit en guitaar. Verwezen wordt naar een aan kondiging in dit nummer. ik duimde vóór ik er bij dacht". „U hoeft u niet te verontschuldigen", zei Barend goed gehumeurd, „ik zit hier in een vijfpersoons wagen helemaal in mijn eentje. Het is eigenlijk niet meer dan mijn burgerplicht dat ik iemand meeneem". „Dan komen heel veel mensen hun burgerplichten niet na", glimlachte An neke, „want als ik bij de bushalte sta, zie ik vaak zoveel wagens voorbijrijden". „Ja maar", beklom Barend zijn stok paardje, „dat is ook best te begrijpen. Ten eerste weet u niet of die mensen uw kant uit moeten. Ten tweede is het nog maar de vraag of u mee zou wil len". „Tja", peinsde Anneke, „dat is inder daad de vraag". „Zou u werkelijk bij iedereen in de wagen stappen, die voor u stopte en vroeg of u mee wou rijden?" „O nee", zei ze verschrikt. „Bij mij bent u wèl ingestapt". „Ja maar ik vroeg er om". „U wist toch ook niet wie ik was of liever, u weet nóg niet eens wie ik ben". „U ziet er betrouwbaar genoeg uit". „Hè jakkes", huiverde Barend, „dat geeft me het gevoel of ik een bedacht zame ouwe oom ben, die al zijn wilde haren al kwijtis. Net als een hond: be trouwbaar bij kinderen", uit, en u bent uw haar nog niet kwijt". Hij streek behaaglijk door zijn dikke (Men verzocht ons opname van het volgende bericht) Zo als vermeld onder „Kerkdiensten" begint a.s. zondag de zondagsschool weer. Dan is de vacantie, ook voor de Zondags-, school voorbij en staan om 10.15 uur de deuren van de Dorpsschool weer open om alle kinderen (pl.m. 450!) van deze onge twijfeld grootste vereniging in Holten te ontvangen. De Zondagsschool wil in Holten haar werk doen voor ALLE kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 13 jaar. Al sinds 1875 bestaat de Zondagsschoolvereniging. Oprichters waren ds J. G. P. Müller en godsdienstonderwijzer L. Goorman die bij hun werk werden geassisteerd door de twee helpsters G. J. Aaftink en H. Ool- bekkink. Nu is het aantal leiders en leid sters 28. Veel mensen hebben in de achter lig gende 90 jaar enorm veel werk verricht en hun beste krachten voor langer of kortere tijd gegeven voor dit prachtige en zegenrijke werk. Mej. H. Wonnink staat wat het aantal jaren betreft boven aan de lijst. Zij was meer dan 55 jaar als leidster aan de Zon dagsschool verbonden. Het 90-jarig be staan van de school zal in september a.s. worden herdacht in een gezinsdienst in de Ned. ITerv. Kerk. Dank zij het groeizame weer van. de laatste weken is het voor velen nog moge lijk wat gras in te kuilen. Dit kan een waardevolle aanvulling zijn voor de win tervoorraad, welke veelal nog krap is en vooral van zeer matige kwaliteit. Probeer daarom ook een zo goed moge lijke kuil te maken. Er zijn meerdere goede methodes, maar welke methode U ook kiest, zij moet wel goed toegepast worden, waarbij ook behoort een goede afwerking van de kuil. Een methode welke weinig werk vraagt is het inkuilen met de maaikneuzer. Wel moet U hierbij bedenken dat het gras momenteel minder suiker bevat dan in het voorjaar en daarom extra suiker toe gevoegd moet worden om een goede kuil te krijgen. Er is momenteel gedenatu reerde suiker in de handel, waarvan 150 kg. per ha toegevoegd dient te worden. De laatste jaren is gebleken dat het eerst maaien met de maatbalk, enigszins voordrogen en daarna kneuzen goede re sultaten geeft. Wanneer het weer mee werkt om voor te drogen is dan meestal geen toevoeging nodig. Wanneer u gewoon met de hand wilt inkuilen is het ook gewenst om wat voor te drogen. Als u beschikt over jong en bladrijk gras en het weer meewerkt om goed voor te drogen, kunt U goede resul taten verwachten ook zonder toevoeging. Maar in de meeste gevallen wanneer het gras iets ouder is, d.w.z. reeds in de aar geschoten, dan is het beter niet te sterk voor te drogen, om broei en schim mel in de kuil te vermijden. Beter is hier het gras enigszins te laten verwelken en dan een toevoegmiddel b.v. gedenatureerde suiker 250 - 350 kg. per ha. te gebruiken al naar de opbrengst van de snede gras en het vetgehalte. Ook kan men gebruik maken van melasse. Hiervan is 400 - 500 kg. per ha nodig. Dit laatste middel is momenteel wat goed koper, doch wat bewerkelijker. Gedenatureerde suiker 125 - 150 per ha en melasse f75 - f 100 per ha. In alle gevallen bij inkuilen zonder voordrogen of wanneer het weer tegen loopt, dient U één van bovengenoemde middelen te gebruiken om een goedge- 'slaagde kuil te krijgen. De kosten besteed om een goede kuil te maken zijn momenteel zeker verant woord gezien de gestegen krachtvoerkos ten. Bij een goed geslaagde kuil is de sma kelijkheid beter en daardoor de opname door het vee grager. In de koekstad wordt zaterdag en zon dag in de grote nieuwe loods van de Zeil en Motorbootvereniging „Deventer" aan de Zuthpenseweg oppervlakte pl.m. 1200 m2 de Nationale Dahliatentoon stelling 1965 gehouden. Een grote ver scheidenheid van deze prachtige decora tieve bloemen zal er te zien zijn. De tentoonstelling wordt georganiseerd door de Nederlandse Dahlia Vereniging in samenwerking met de afdeling Deven ter en Omstreken van de Koninklijke Ne- derlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Deze tentoonstelling ligt op nationaal niveau en U treft hier dus ook de grote kwekers uit het Westen van Nederland. Voorgaande jaren werd in De venter een Dahlia-show gehouden, waar practisch alleen amateurkwekers hun kweekresultaten etaleerden. Op deze ten toonstelling ontbreken de amateurkwe kers ook zeker niet; zij nemen een be hoorlijk aandeel voor hun rekening. Behalve deze binnententoonstelling is er op het terrein van de gemeentekweke rij van de stad Deventer nog een buiten tentoonstelling waar een vrij groot sor timent in de volle grond staat. Het publiek kan dus nu ook de verschillende rassen bekijken op het gewas, zoals dat in vak kringen heet. Een bloem maakt op de plant vaak een geheel andere indruk als op de vaas of in een bloemstuk. Voor een tuinliefhebber is dat wel eens moeilijk te beoordelen op een tentoonstelling waar de bloemen veel op vazen staan. Bij deze dahlia's buiten zijn etiketten geplaatst, waarop behalve de naam een nummer is aangbracht. De bedoeling hiervan is dat de tentoonstellingsbezoeker op een keu ringsformulier de nummers opschrijft van die dahlia's die hij het mooiste vindt. Aan deze bezoekerskeuring is nog een •attractie verbonden in de vorm van een dahliaknollenpakket, dat aan de goede keurders wordt toegezonden. Ter gelegen heid van deze tentoonstelling heeft de gemeente Deventer ook de kassen van de gemeentekwekerij voor bezichtiging open gesteld. Het publiek kan dan eens zien wat een werk achter de schermen nodig is om de gemeenteplantsoenen op peil te houden. De tentoonstelling duurt twee dagen en is zaterdag geopend van 11.00 uur tot 22.00 uur en zondag 29 augustus van 10.00 uur tot 22.00 uur. De toegangsprijzen be dragen ƒ1,25 voor volwassenen en ƒ0,50 voor kinderen onder de 15 jaar. Door de commandant der rijkspolitie, adjudant E. Kruit, had de trekking plaats van de verloting van Holtens Gemengd Koor. De prijzen vielen op de volgende nummers: Prijs 1 centrifuge op lotnummer 746; 2 sprei 454; 3 stoeltje 1404 4, schemer lamp 1417; 5 tafellaken 1125; 6 fietstas 1230; 7 set glazen 991; 8 plastic tafel laken 1314; 9 rollade 16; 10 grote tas 1337; 11 fles wijn 1449; 12 kaas 802; 13 bad handdoek 758; 14 tas 561; 15 kaas 437; 16 kruik wijn 182; 17 badhanddoek 29; 18 portemonnaie 797; 19 sigaren 1366; 20 fles ranja siroop 1469; 21 blik perzi ken 1054; 22 koek 1164; 23 sierbloempot 565; 24 sigaren 590 25 toiletzeep 524; 26 zaklantaarn 810; 27 kruik wijn 541; 28 doosje sigaren 1223; 29 platenbon 705; 30 theedoek 440; 31 zeep 878; 32 was handjes 641; 33 theedoek 560; 34 kachel zeiltje 1112; 35 blik worstjes 644; 36 vaat doek met zeep 575. Prijzen kunnen op vertoon van het prijs- bepalende lot tot 1 oktober a.s. worden afgehaald bij mevr. J. Oolbekkink-Keve- lam, Oranjestraat 80. De heer Henk ten Velde slaagde te 's- Gravenhage voor het patroonsdiploma Bovag voor het automobiel- en garage bedrijf. De heer J. A. Kers, Larenseweg, is te Utrecht geslaagd voor het diploma „Meester-timmerman-bouwpatroon" van de Vereniging ter veredeling van het Ambacht (WA), blonde kuif. „Nee, dat zit nog wel een paar jaar tjes. Maar goed, dat ik er betrouwbaar uitzag, dat merkte u óók pas toen u eenmaal zat". „Nu ja". „Dat kon u aan de neus van de auto niet zien". „Die zag er óók nogal betrouwbaar uit". „Dat is ie ook". Hij klopte tevreden op het stuur, al was het de nek van een geliefd rijpaard, „een best wagentje, laat zijn baas nooit in de steek. Ik heb er nu al bijna tachtig opzitten en hij stak één van die lofredenen af, die bij echte autorijders vóór in de mond liggen, met termen als „hij loopt één op elf" en „pas bij zestig nieuwe banden er om", die Anneke weinig zeiden, want ze was met de techniek van het autorijden nog niet vertrouwd. Barend merkte het aan haar beleefd-toestemmend com mentaar. „U rijdt zelf niet?" „Nee". „Straks komt u in een museum te recht, de enige Nederlandse staatsbur ger zonder rijbewijs". „Er zijn er nog wel meer zoals ik", troostte Anneke zich. „Gelukkig wel, d'r zijn d'r zat op de weg, die er niet horen", vond Barend „zoals dit stel hier" en hij zwaaide om een klein autootje heen, waarin een angstvallig probeerde rechts te houden en toch anderhalve meter uit de kant bleef. „Bermvrees" constateerde Barend hardvochtig, „wat doen zulke antikitei- ten op de weg? Laten ze in een invali- dewagentje gaan rijden". „Ze zal blij zijn, dat ze daar nog niet in hoeft", weersprak Anneke. „Kijk", zei Barend, „daar staat de bus, bij de halte. Nou, moet u er in of breng ik u thuis?" „Thuisbrengen? Dat hoeft niet. Als ik maar in Terwoerd ben". „He't kan me twee minuten schelen. Terwoerd ben je in vijf minuten door. Waar woont u?" „Op de Valkenburgerweg, vlak bij het sanatorium". „Nou, daar kom ik zo goed als langs. Nee, ik lever u wel franco af". „Deze kant boven, niet stoten, voor zichtig behandelen", vulde Anneke lachend aan. „Maar alle gekheid op een stokje, om op ons begin terug te komen", zei Ba rend methodisch, „ik neem bijna nooit lifters mee. Je weet niet wat je in je wagen krijgt". „Dat wist u van mij ook niet. Dat is clus 11", zei Anneke. „Nee, maar dat zag ik zó. D'r zijn van die juffies, die nou ja, niet bonafide zijn, die zie je ook wel langs de weg, maar daar vergis je je nooit in". „En als ik nu niet geduimd had?" „Dan had ik u laten staan". Als de weersomstandigheden medewer ken zullen zaterdagmiddag omstreeks duizend wandelaars naar Holten komen om deel te nemen aan de Heidewandel- tocht van de W.S.V. „De Trekkers". Be halve een groot aantal individuele tippe laars hebben 62 groepen ingeschreven. Als allen komen zal dit een record betekenen voor de ontvangende vereniging, waar van de leden zeer druk geweest zijn met de organisatorische voorbereiding. Holtense tippelaars kunnen, ongeacht of zij al of niet lid zijn, vóór het moment van de start nog inschrijven voor deze tocht, die de deelnemers o.m. zal voeren langs onze bloeiende heidevelden op de Holterberg. Stemt met het feestlied in, dat zaterdagmiddag weer uit honderden kelen zal klinken langs Holtens dreven, is ons advies. ROUTE Voor hen die de wandelaars willen zien vertrekken of aankomen kan nog worden medegedeeld, dat de start plaats vindt om 2.30 uur bij hotel Vosman, Oranjestraat. Vandaar wordt via de Noordenbergstraat, A. J. Goldsteinstraat, Hoffesstraat, Panne- bakkersstraat en Meermansweg de Hol terberg ingewandeld. (Denk hier aan de onbewaakte overweg). Langs de Sparrenweg, Burgemeester van der Borchstraat, Deventerweg (denk aan het verkeer), Gaarden straat, School straat, Rietmolenstraat en Oranjestraat keert men later naar hotel Vosman terug. Rijkspolitie en E.H.B.O. hebben hun volle medewerking aan deze mooie wan deltocht toegezegd. Holten 1 speelt woensdagavond om half zeven in het Sportdal een vriend schappelijke ontmoeting tegen de Eibergse Boys 1, dat in de le klasse GVB speelt. De ontmoeting woensdagavond in Eibergen eindigde in een gelijkspel (1-1). Plet was een aantrekkelijke wedstrijd, met wisselende kansen waarin J. W. Nijenhuis drie minuten voor rust voor Holten scoor de. bj De Holtenaren zijn al enige weken onder leiding van Leo Halle intensief aan het trainen. De oefenwedstrijden vóór de aanvang van de competitie vor men een goede gelegenheid om de zwak ke plekken op te sporen. Met het tot nu toe gepresteerde ziet het er hoopvol uit. Toto. Ook met het aantal deelnemers aan de toto een belangrijk financieel aspect voor de vereniging ziet het er goed uit. Aanvragen voor deelname kunnen nog steeds worden ingediend via de heer H. W. Tuller, Kolweg. Na de catastrofale vlucht vanaf Vil voorde op 17 juli, waarbij bijna honderd jonge duiven verloren gingen, hebben „De Bergvliegers" zaterdag voor het eerst weer deelgenomen met jonge en oude duiven, de z.g.n. navluchten, aan een vlucht vanaf Tilburg. De afstand be droeg 122 km. Er werden 167 duiven in- gekorfd. De lossing geschiedde om 11.30 uur. Aankomst eerste duif 13.00.09 uur. De uitslag luidde: 1, 9, 24 H. Wansink le duif 13.00.09u., 2, 22, 23, 29 Joh. Paal man 2e duif 13.03.29 u., 3, 4, 18, 19, 30 J. W. Willems, 3e duif 13.14.58 u., 4e duif 13.18.57 u., 5, 7, 15, 37 en 40 C. W. Reeves 5e duif 13.19.26 u., 6 en 12 W. v. d. Pluym, 8, 10, 13, 25, 31, 38 en 39 L. Gazan, 11 G. Steunenberg 14 en 21 M. Lodweges, 16 H. J. Aaftink, 17, 33, 35 D. Muller, 20 en 36 G. Huisken, 26, 27, 28, 34 W. Aaftink, 32, F. Meester, 41, 42, H. J. ten Velde. le Prijs J. W. Willems, 2e prijs C. W. Reeves, 3e prijs W. v. d. Pluym. Op 24 juli zijn. nog 15 duiven van de Bergvliegers gelost in Neufvilles, afstand 255 km., lossing 11 uur. - Uitslag: 1 J. W. Willems 13.54.20 uur, 2 L. Gazan 13.54.45, 3 M. Lodeweges 14.01.15, 4 F. Meester 14.08.29. Kampioen jonge vogel van de heer M. Lodeweges R 65 - 1121811 160.2 pt. „Hartelijk". „Ja, maar ik heb geen zin m'n neus te stoten. Laatst reed ik ook langs zo'n weg, lekker koud en nat weer, d'r staat een juffrouw bij een halte. Ik denk: Nou, die staat daar ook te verregenen en ik had nog geen bus gezien. Ik stop en zeg: Wilt u misschien meerijden? Nee dank u, zegt ze met een stem als een mes, ik ga wel met de bus. En ze keek me aan of ik een kidnapper was. Nou, dat overkomt je maar één keer. Een andere keer nam ik een ouwe vent mee en die heeft me de hele weg van z'n kwalen zitten vertellen. Ik hou niet van die mensen, die altijd met hun ziekten en kwalen te koop lopen". „Nee", zei Anneke zacht, „dat kan ik me begrijpen. U zult er zelf weinig last van hebben. U ziet er uit als een goud haantje. Maar ik mijn moeder is al tijd ziek. Daarom had ik zo'n haast. Ze ligt op me te wachten. Als ik niet op tijd zou zijn, zou ze zich van alles in het hoofd halen' en als ik dan thuiskom, is ze op van de zenuwen". „Zo", zei Barend meelevend, meer uit sympathie voor het aardige meisje naast hem dan voor de lijdende moeder, „wat heeft ze?" „Moeder is weduwe. Sinds vader is overleden dat is een grote slag voor haar geweest is ze nooit meer hele maal goed geweest". „En u verzorgt haar?" (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2