AGENDA Dijkerhoek's school- esi volksfeest weer uitstekend geslaagd Flinke deelname aan volksspelen Revue nr. 2 succes voor „D.A.T." V.V.V.-VMANTIEPROGRAMMA Extra-trein VAKANTIE REDACTIE Hier ligt een kans voor U BURGERLIJKE STAND Zaterctag 28 augustus 1965 No. 34 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kioartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05J/83 - 123 Jf Adv.-prijs 1—15 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer 0J.2 De buurtschap Dijkerhoek heeft maan dag' en dinsdag weer geheel in het te ken gestaan van het jaarlijks schooi en volksfeest, dat dank zij de spontane financiële medewerking van alle ingeze tenen en goed weer uitmuntend is ge slaagd. Op de feestweide bij café „Het Bonte Paard" heeft de schooljeugd zich kos telijk geamuseerd in de draaimolen en een sportieve strijd geleverd bij de ver schillende spelen. Dinsdagmiddag genoten de kinderen in de feestzaal van „Het Bonte Paard" van het optreden van de goochelaar professor Loxias, die de jongelui ver schillende malen zelf mee liet goochelen, o.a. bij het bakken van koekjes. De kinderen werden door de feest commissie ruim getrakteerd en allen ontvingen een prijs. Van andere plaatsen hoort men, dat volksspelen niet meer worden gehouden, omdat hiervoor geen belangstelling meer bestaat. Voor Dijkerhoek geldt dit niet, want evenals andere jaren was ook deze keer het aantal deelnemers ruim voldoende. FEESTAVOND. Gewoontegetrouw begonnen de fees telijkheden leeds maandagavond met een feestavond in de grote zaal van „Het Bonte Paard". Voor deze feest avond, die verzorgd werd door de Dij- kerhoekse Amateur Toneelclub „D.A.T.", bestond een zo grote belangstelling, dat enkele bezoekers met een staanplaats genoegen moesten nemen. De feestavond werd geopend door de voorzitter van de Volksfeestcommissie, de heer B. J. Paalman, die zich in zijn woord van welkom in het bijzonder richtte tot burgemeester en mevr. Enk laar. De heer Paalman sprak woorden van dank tot de familie Kloosterboer voor het beschikbaar stellen van de feest weide, voor de aan de leden van „D.A.T." betoonde gastvrijheid tijdens de verschillende repetitie-avonden, tot allen, die op de lijsten tekenden en tot de zakenmensen, die prijzen beschik baar stelden voor de verloting. Hij besloot zijn openings- en wel komstwoord met allen een gezellige avond te wensen en gaf hierna de da mes en heren van „D.A.T." de gelegen heid tot presentatie van de DIJKERHOEKSE REVUE NR. 2, die in vlot tempo voor het voetlicht werd gebracht. Toosje Wegstapel, Hennie Bossehers en Gerry Markvoort zongen met pianobe geleiding van Willy in 't Hof een leuk welkomstlied, gevolgd door een aardig schetsje: „Op het bankje in het bos", dat Wim Bosman en Riki Brinks een spontaan applaus opleverde. Applaus was er ook voor het duo Johan Nikkels en Teun Stegink, die achtereenvolgens op de ministers Cals, Vondeling en Luns de schijnwerper richtten. Soldaat Ram- slinger (Wim Wissink) bleef kalm on der de donderende toespraak van de ko lonel (E. Haverslag) en nam een loopje met de commando's van de kapitein (B. Veneklaas). Teun Jansen oogstte veel succes als „De zingende frater" en de vakantie in Tirol betekende een mooie afsluiting van het eerste deel van de revue. Na de pauze kregen Teun Stegink en Johan Nikkels de lachers op hun hand, toen ze in pyama over het toneel fla neerden en de één de ander van advies diende voor een rustige slaap. Spanning en sensatie was er volop toen Henk Reilink als astronaut met de raket „Pietje" de wolken inschoot en ge heel volgens plan enkele minuten latei- weer landde. Knap stukje revue-tech niek! Jannie Reilink, die met een tweede ra ket zou worden afgeschoten, liet het op het allerlaatste moment afweten. Het schetsje „De dubbelganger", ge speeld door Riki Brinks en W. Bosman, werd buitengewoon gewaardeerd en Teun Stegink oogstte bijval als snelte kenaar. Een avondje bij de cowboys in het Wilde Westen vormde een zeer geslaagde finale van deze tweede revue, waarvan het talrijke publiek volop had genoten. De daverende ovatie na het afscheids lied bewees dit overduidelijk. De grime was bij kapper W. Drent in goede handen. De heer W. Wissink toon de zich een vakman in het decorschil deren. Verlichting en geluid altijd een zeer belangrijk onderdeel bij het spelen van een revue werden voor treffelijk verzorgd door de heer E. J. Kers. Aan het slot van de avond heeft voor zitter Paalman de spelers dank ge bracht en hen veel succes gewenst bij de nog te geven opvoeringen. HET SCHOOLFEEST Dinsdagmorgen was de schooljeugd, in feestkledij gestoken, al vroeg uit de ve- ren om toch vooral op tijd bij de school te zijn om de versierde wagentjes, fiet sen, mandjes, boogjes etc. te tonen aan de jury, die bestond uit de dames Bouw- huis-Geltink en W. E. Wolters. De jeugd had aan dit onderdeel van het programma weer heel veel zorg be steed en het de beide dames bij het ne men van beslissingen niet gemakkelijk gemaakt. De prijzen werden als volgt toegekend: Diversen: le prijs: groepje Berta Podt, Riki Meuleman en Riki Rensen; le prijs: Janneke Wegstapel; 2e prijzen: Henk Blankena, Janneke Harbers; 3e prijzen: Jennie Koopman, groepje Riki Baltus, Willy Baltus, Gerrie Huzen en Johan Hu- zen, Gerhard Wagen voort (clown)4e prijzen: Bertie Paalman, Alie Meule man en Jan Honcoop; 5e prijzen: Alie Stevens, Jannie Rensen; 6e prijzen: groepje Hennie Klein Teeselink, Jannie Tuitert, Bertie Hoekman en Dini Hoek man, Gerrie Brinkman, Appie Poliste; 7e prijzen: Jopie Poliste, groepje Jan neke Wechstapel, Dini Kloosterboer en Bea Huzen; 8e prijzen: Bertha Fikkert, Dini Aanstoot; 9e prijzen: Bertus Aaf tink, Jennie Sluiter, Jannie Meijerman, Gerrie Vlogtman en Dientje Wegstapel. Versierde fietsen: 1 Herman Sluiter; 2 Herman Ebrecht; 3 Freek Wilmerink; 4 Wim Kettelarij; 5 Herjan Spijker; 6 Gerrit Stevens; 6 Martien Spijker; 7 Johan Veneklaas Slots; 8 Bertus Ste vens. Versierde mandjes: 1 Erik Witmer; 2 Jennie Nikkels; 3 Ria Ulfman en Sini Klein Teeselink; 4 Hennie Ebrecht; 5 Joke Blankena en Geertje Pinkert. Versierde boogjes: 1 Jan en Harry Sluiter; 2 Wim Witmer; 3 Jopie en Dik- kie v. d. Worp- 3 Gea Prins en Aly Nij- land. Versierde karretjes: 1 „Weerhuisje" (Herman Steunenberg en Nannie Bos sehers); 2 „Zeiljacht" (broertjes Lo- nink); 3 „Swiebertje" (Arriën Vlogtman, Wim Reilink, Henk v. d. Brink, Wim Paalman en Aaldrik Paalman). Arriën, Wim, Henk en Aaldrik hadden blijkbaar ook staan dringen om Swie bertje te zien in de grote tent in „Kalf- stermansweide", want ze hadden aan hun versierde wagentje een bord han gen met het opschrift: „Geen gedrang of gezeur, hier stelt Swiebertje niemand teleur". 4 Gerrit Tuitert en Herman Nik kels; 5 „Stiefbeen en Zoon" (Evert Jan Pinkert, Gerrit Klein Teeselink en Jan Noteboom). Na de keuring ging het onder vrolijke tonen van de Holtense Muziekvereni ging „H.M.V." naar de feestweide bij „Het Bonte Paard", waar spelletjes ge daan werden. De prijzen werden als volgt gewon nen: Eerste klas meisjes (vlaggetjes in stoof steken): 1 Bertha Podt; 2 Jennie Koopman; 3 Joke Blankena. Eerste klas jongens (als meisjes)1 Herman Nikkels; 2 Freek Wilmerink; 3 Herman Ebrecht. Tweede klas meisjes (bal op pollepel) 1 Dirkje van Huigenbosch; 2 Riki Ren sen; 3 Janneke Harbers. Tweede klas jongens (blokjes rapen): 1 Erik Witmer; 2 Henk v. d. Brink; 3 Dikkie v. d. Worp. Derde klas meisjes (hindernisloop): 1 Sini Klein Teeselink; 2 Gerrie Huzen; 3 Alie Wagenvoort; 4 Willy Baltus. Derde klas jongens (hindernisloop)1 Bert Aaftink; 2 Johan Markvoort; 3 Gerrit Klein Teeselink. Vierde klas meisjes (hindernisloop)1 Alie Meuleman; 2 Hennie Ebrecht; 3 Hennie Klein Teeselink; 4 Jannie Tui tert. Vierde klas jongens (hindernisloop)1 Wim Witmer; 2 Ar ie Podt; 3 Henk Markvoort; 4 Johan Scheperman. De jongens en meisjes van de klassen 5 en 6 hadden deze keer de voorkeur ge geven aan een korfbalwedstrijd (zaklo- pend) boven de traditionele spelletjes. Meester Witmer had de leiding van de ze wedstrijd, waarbij het niet ontbrak aan spanning, sensatie en plezier. De eindstand weid 6-4. VOLKSSPELEN 's Middags hadden op het feestterein de volksspelen plaats, waaraan door een groot aantal dames en heren werd deel genomen, terwijl ook de publieke be langstelling vrij groot was. De geldprijzen werden als volgt ge wonnen Karretje rijden met ringsteken: 1 H. Rietberg en echtgenote; 2 Johan Tui tert en Gerrie Reilink; 3 H. Luggen- horst en echtgenote; 4 G. J. Honcoop en echtgenote; 5 D. Podt en Dini Rei link. Ringsteken op losse paarden: 1 E. Ve neklaas D.zn.; 2 Henk Geltink; 3 Jan Wilmerink. Ringsteken op fiets (dames): 1 Gerry Wevers; 2 Janny Markvoort; 3 Willy Wegstapel; 4 Johanna Ulfman; 5 mevr. Wechstapel-Beldman; 6 mevr. Stevens- Wij roepen de vreemdelingen die in onze gemeente hun vakantie doorbrengen een hartelijk welkom toe en wijzen hen gaarne op de volgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bun- galowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. ZOMERBAL Zaterdag 28 augustus, 7.30 uur: Groot Zomerbal in zaal „Amicitia". Muzikale medewerking wordt verleend door „The Squadrons". Zaterdag, 28 aug. om 8 uur heeft in de zaal van „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek de heropvoering plaats van de 2e Dijkerhoekse Revue. Van de revue, waarin ruime aandacht wordt geschonken aan het leven van elke dag in de welvarende buurtschap en de historie, ging maandag, 23 aug., de pre mière. „D.A.T." oogstte het vorige jaar met de eerste revue een enorm succes en ook de 2e revue viel zeer in de smaak. BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Woensdag 1 sept., tussen 10 en 11 uur voormiddags, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere landbouwbedrijf bij him rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen f 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. WV HOLTERBERGRIT Woensdag, 1 sept., 14 uur wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobus bustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VV V-informatiekantoor Gaard enstraat, hoek Dorpsstraat. Tel. 1533. De tocht duurt van pl.m. 25.00 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag, 2 sept., v.m. 6 uur: „Op zoek naar wild", een vroege wandeling, onder leiding, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van VVV-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij vol doende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten voor het laatst op zondag, 28 aug., na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie le drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Ge meente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerkdienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze ge legenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. de Groot. Stoelendans: 1 .^Gerry Noteboom; 2 Mientje Sluiter; 3 mevr. Sluiter-Roeter- dink; 4 Alie Nijland; 5 Willy Wegstapel; 6 Riki Bronsvoort; 7 mevr. Stevens-van Schooten. Zaklopen heren: 1 Henk Geltink; 2 G. Pinkert 3 H. Luggenhorst; 4 G. H. Rensen; 5 J. H. Wissink; 6 Joh. Biele man. Kuipsteken: 1 A. Wechstapel H.J.zn.; 2 G. J. Ulfman; 3 mej. Joh. Ulfman; 4 J. G. Tuitert. Steltlopen dames: 1 Dini Rensen; 2 Hanneke Rensen; 3 Mientje Sluiter; 4 Willy Wegstapel. Bromfietsen-race (heren)1 J. Rei link; 2 J. Ulfman; 3 Joh. Bieleman; 4 Wim Bannink; 5 G. Pinkert; 6 G. Bie leman. Zaklopen (dames)1 Alie Nijland; 2 Dini Klaasses; 3 Gerrie Aanstoot; 4 Ri ki Rensen; 5 Johanna Ulfman. Steltlopen (heren): 1 G. H. Rensen; 2 G. Kloosterboer; 3 J. Reilink; 4 D. Podt; 5 G. J. Beldman; 6 D. Jansen. Kegelen: 1 W. Bosman; 2 Dini Aaf tink J.W.d.; 3 G. Vlogtman; 4 H. Beld man; 5 Jootje Wegstapel; 6 Jan Peter Witmer. Trekkerbehendigheidswedstrijd: 1 H. Klaasses; 2 W. Rattink; 3 G. J. Beld man. Schieten (personeelsbaan)1 W. H. Smale; 2 H. Klein Hegeman; 3 F. J. Slui ter H.zn.; 4 Jan Sluiter H.zn.; 5 B. W. Stevens; 6 G. Paalman; 7 J. Koopman; 8 H. Klaasses; 9 E. Wegstapel J.zn.; 10 Js. Sluiter; 11 B. Nijland. Schieten (vrije baan;1 L. Nijland; 2 H. Koopman; 3 H. Kloosterboer, Loo- Bathmen; 4 W. Wissink; 5 H. Reilink; 6 H. Wagenvoort; 7 G. J. A. Klein Teese link. OFFICIËLE PUBLIKATIE SLUITING GEMEENTEDIENSTEN EN BEDRIJVEN Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat alle gemeente diensten en -bedrijven op 1 september a.s. gedurende de gehele dag gesloten zullen zijn. Van 10 tot 11 uur zal de secretarie ge opend zijn, uitsluitend voor het doen van aangiften, betrekking hebbende op de burgerlijke stand. Holten, 27 augustus 1965. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. In verband met de belangrijke ont moeting te Deventer Go Ahead-F.C. Twente '65 loopt er zondag vanaf En schede een extra-trein. Vertrek Holten om 12.56 uur. Onze redakteur, de heer J. Wiggers, zal vanaf zaterdag 28 augustus tot en met zaterdag 4 september a.s. wegens vakantie afwezig zijn. Zijn redaktionele arbeid wordt waar genomen door de heer W. Beijers, telef. 1234; de advertentie-afdeling door de heer G. Kers, telef. 1533. e Het Koningin Wilhelmina Fonds houdt zijn jaarlijkse kollekte van 30 augustus tot 12 september. Dat betekent: geven - geven, om steeds méér te ontvangen. Ja, u hebt het goed gelezen: om steeds meer te j ontvangen. Dat is een oud en nog steeds I waar woord. U weet, dat jaarlijks bij vele duizenden medemensen kanker ge- konstateerd wordt en dat in ons land één op de vijf sterfgevallen door kanker veroorzaakt wordt, U weet ook, dat vele knappe en toegewijde werkers dag-in-dag-uit hun beste krachten geven om de ware aard van deze ziekte te ont rafelen en het lijden van de mede- mens te verlichten. En u begrijpt, dat de materiële j basis van al deze arbeid, van al die i liefdevolle zorg, geld is, geld, veel geld, dat er moet zijn. Dat er moet komen, met dubbel- I tjes, kwartjes, guldens, tientjes en honderdjes, tot er de miljoenen op i tafel liggen, nodig om de, duidelijke en zo verheugende vooruitgang mo- I gelijk te maken en bij te kunnen houden. En daax'om: geef! Opdat wij kunnen ontvangen: i steeds vroegere diagnose, steeds j hoopvoller uitzicht, steeds verfijn der behandelingsmethoden, kortom, steeds minder lijden. Bestrijdt het leed, Dat kanker heet De komende week zullen de bij U zo langzamerhand bekende ge pensioneerde heren namens ons Uw bijdrage in ontvangst komen nemen. Wilt U het Uw toegezonden kollek- tezakje gereed leggen Het KWF-Fonds afd. Holten J. KROON, voorzitter C. P. K. ENKLAAR- van Andel, secretaresse Zaterdag 28 augustus: Heide-mars, ge organiseerd door de WSV „De Trek kers". Zaterdag 28 augustus, 13.30 uur: Sport middag Geref. jeugdverenigingen in Kalfstermansweide. Zaterdag 28 augustus van 2-3 uur: In schrijving leerlingen Muziekschool Rijssen-Holten in gebouw „Rehoboth" (zie adv.). Zaterdag 28 augustus, 19.30 uur: Groot zomerbal in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 28 augustus, 's avonds om 8 u. in zaal „Het Bonte Paard" te Dijker hoek: Heropvoering Dijkerhoekse Re vue. Zaterdag 28 augustus tm. donderdag 2 september: Kapsalon Mini Aaftink we gens vakantie gesloten. Zaterdag 28 augustus t.m. vrijdag 3 sep tember: G. J. Schuppert, Oranjestr., wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 30 augustus om 8 uur in café KalfstermanVergadering Besturen bond NW Maandag 30 augustus t.m. woensdag 1 september: Fa. Aaftink en Zn. wegens vakantie gesloten. Maandag 30 augustus t.m. woensdag 1 september: Fa. H. J. Bouwhuis en Zn. wegens vakantie gesloten. Dinsdag 31 augustus, 's avonds van 7-8 uur in hotel „Vosman": Opgave voor deelname danscursus Dansschool „Rei- ners te Goor. Dinsdag, 31 aug., 19 - 20 uur Aangifte middenstandscursus in Ulo-school. Woensdag 1 september om 18.30 uur: Voetbalwedstrijd Holten 1-Eibergsse Boys 1 in het Sportdal. Donderdag 2 september, 's avonds van 7.30-8.30 uur in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek: Opgave voor deelname danscursus Dansschool „Rei- ners" te Goor. Zaterdag 4 september om 8 uur (pre cies) 3e opvoering van de Dijkerhoek se Revue in zaal „Het Bonte Paard" (zie adv.). 6 t.m. 11 september: Koopman „De Spar" wegens vakantie gesloten. Dinsdag 7 september, 's avonds om 7.30 uur: Aanvang danscursus Dansschool „Reiners" in hotel „Vosman". Woensdag 8 september, 10.30 uur: Fiets en pic-nic-tocht Plattelandsvrouwen afdeling Holten. Dondeerdag 9 sept.: Jaarlijkse Fokveedag in „Kalfstermansweide". Aanvang half tien. Donderdag 9 september, 's avonds om 7.30 uur: Aanvang danscursus Dans school „Reiners" in café „Het Bonte Paard". Zondag 29 augustus 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur (Bed. H. Doop) ds Addink. Om 10.15 uur Zon dagsschool. Dijkerhoek: 9.30 uur de Eerw. Heer Schellevis. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Aan de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal (ing. Larense- weg). Zondagsdienst Dierenartsen. Zaterdag 28 augustus: de heer Th. A. Oosten- brug, Diessenplasstraat- 2, tel. 1515. Zondag 29 augustus: de heer J. War- rink, Noordenbergstraat 19, tel. 1803. Geboren: Hermina Jenneken, dv. H. W. H. Vruwink en H. J. Haverslag, Beuse berg 163 Aaltje Tonia, dv. F. H. Ag- terkamp en J. Temmink, Dijkerhoek 22. Getrouwd: A. Goosen, Rijssen, 27 jr. en W. Lodeweges, B. v. d. Borchstraat 17, 24 jr. Overleden: Te Gorssel H. Flierman, Beuseberg 25, 85 jr. Ingekomen: mej. W. J. Koopman van Wolfheze naar Kerkhofsweg 8 mevr. W. M. Stukker-Littink van Deventer naar Zomerhuisjesterrein C 7b W. G. Mark voort van Bathmen naar Holterbroek 95. Vertrokken: F. J. Hospers van Kolweg 48 naar Dieren G. de Vries van Waar- denborchstraat 20 naar Putten. Gevonden: 2 portemonnaies met in houd; portemonnaie; dameshorloge; schooltas met inhoud; dameshand schoen; pakje met inhoud; damesarm band; halsketting met hanger. Verloren: zonnebril; portefeuille met inhoud; dubbele fietstas; 2 badhand doeken; meisjesvest; gouden horloge; autoped; zilveren armbandje. Aan komen lopen: herdershond; een Schotse collie. Inlichtingen dagelijks aan het Politie bureau te Holten van 8-22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1