T jL BiïitgëpISp Hippisch festijn in „Twenhaarsweide" V.V.V.-VAKANTIEPROGRAMMA AGENDA KERKDIENSTEN Provinciale kampioenschappen Landelijke Rijvereniging Geslaagd Gevonden en verloren Zaterdag 14 augustus 1965 No. 32 Jaargang 19 OLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 123Jf Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f S}Iedere mm. meer 0J.2 Vier titels voor „Looleeruiters" uit Almelo. ,,Bergruiter"-achttal kampioen dressuur M. Corrie de Boer van de Landelijke Rij vereniging „Looleeruiters" te Almelo heeft zaterdag op de provinciale kam pioenschappen, die onder buitengewoon gunstige weersomstandigheden op „Twenhaarsweide" aan de Rijssenseweg te Holten werden gehouden, het Sprin gen klasse Z gewonnen en zij zal over enkele weken mogen deelnemen aan de landelijke kampioenschappen te Apel doorn met haar clubgenoot Kees de Jong, die met „Darkey" kampioen werd bij het M-springen. Het was voor de „Looleeruiters" een dag met successen aan de lopende band, want het achttal zorgde bij de dressuurproeven klasse L voor de titel en Jennie Morsink (16) werd met „Matador" kampioen bij het springconcours voor de jeugd. Voor de „Bergruiters" was het ook een goede dag, want het achttal werd kampioen en zal Overijssel vertegen woordigen op de landskampioenschap pen te Apeldoorn. Er hadden voor deelname aan de kampioenschappen 21 verenigingen uit Overijssel ingeschreven, waarvan een drietal het liet afweten. MIDDAGPRO GRAMMA Na de officiële opening door burge meester mr. W. H. Enklaar, volgde een parade van alle deelnemende verenigin gen, die onder leiding stond van de in structeur van de „Bergruiters", de heer H. Beldman. Toen de pl.m. 250 amazo nes en ruiters zich in drie rijen hadden opgesteld, had inspectie plaats door de heer P. A. Voorsluys, secretaris van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rij- verenigingen; de heer G. J. J. Vlas kamp te Olst, voorzitter van de Provin ciale Bond; en burgemeester mr. W. H. Enklaar. Aan het einde van het buitengewoon geslaagde concours, waarvoor flinke be langstelling bestond, sprak de heer Voorsluys een woord van dank tot be stuur en leden van de Holtense Rijver eniging voor de perfecte organisatie. Er kwam prachtig materiaal in de ring; er werd sportief gestreden; kortom: het was een genoegen deze dag in Holten te zijn. De heer G. J. Morsink te Almelo, voorzitter van de Landelijke Rijvereni ging „Looleeruiters", sprak een harte lijk woord van dank tot de landbouwer J. Aaltink, die voor het houden van de kampioenschappen een weide van pl.m. 4 hectare beschikbaar stelde. UITSLAGEN De voornaamste uitslagen (met prijs beloond) luiden als volgt: Kampioenschap dressuurproef acht tallen klasse Z: 1 en kampioen. Lande lijke Rijvereniging „Deltaruiters", Kam pen 218 y. pt.: 2 Landelijke Rijvereni ging „Noord-Oost-Polder" 199!/. pt. Kampioenschap dressuurproef acht tallen klasse M: 1 en kampioen: „Berg ruiters", Holten 205 pt.; 2 L.R. „Lonne- ker", Lonneker 203 pt.; 3 L.R. „Loolee ruiters", Almelo 198y, pt.; 4 L.R. „Es- ruiters", Wierden 194 pt.; 5 L.R. „IJssel- overs", Wijhe 193 pt.; 6 L.R. „Sallandrui- ters", Hardenberg 182 pt. Kampioenschap drcsuurproef acht tallen klasse L: 1 en kampioen: L.R. „Looleeruiters", Almelo 195 pt.; 2 L.R. „Lonneker II" Lonneker 190 pt.; 3 L.R. „Zeven Buurtschappen", Goor/Delden 180j/ pt.; 4 L.R. „Sallandruiters", Har denberg 165;/ pt.; 5 L.R. „Vechtrui ters", Dalfsen 157 pt. Kampioenschap dressuur voor vier tallen: 1 en kampioen: L.R. „Noord- Oost-Polder II" 108 pt.; 2 L.R. „Noord- Oost-Polder III" 100pt.; 3 L.R. „IJs- selovers", Wijhe 99 pt.; 4 L.R. „Diepen- heim", Diepenheim 95y. pt.; 5 L.R. „Gunneruiters", Heino 92;/ pt. Kampioenschap individuele dressuur klasse Z: 1 en kampioen. H. Broeze te Wierden met „Wibaut" 101 pt.; 2 K. Koers met .Frits", „Deltaruiters", Kam pen 100 X- Pt/ 3 Mevr. Dieperink-Dou- wes, „Zeven Buurschappen" met „Ka- tinka" 81 y. pt.; 4 I. Meijer met „Brio", Noord-Oost-Polder 72 pt. Individuele dressuur klasse M (ring 4): 1 Mej. J. M. van Woudenbergh met „Lola", „Looleeruiters" 105 pt.; 2 Mej. E. Roelvink met „Cobijla", Lonneker 102 pt.; 3 Jac. Rademakers met „Marengo", Noord-Oost-Polder 98 pt.: 4 J. van Mer le met „Maaike", Olst 97 pt.; 5 Mej. A. Dekker met ..Max", Deltaruiters 91 pt. Klasse M (ring 5): IK. Sclles met „Brillant", Deltaruiters 103 pt.; 2 M. P. Toering met „Axel", Deltaruiters 95 pt.; 3 Jac. de Bont met „Humphry", Noord- Oost-Polder 94x- pt.; 4 M. Rademakers met „Servus" Noord-Oost-Polder 91 y. pt.; 5 H. Koster met „Donald", Noord- Oost-Polder 91 pt.; 6 K. Henniphof met „Sjang", Deltaruiters 90»/ pt. Kampioenschap dressuur klasse M: 1 en kampioen: Mej. E. Roelvink, Lonne ker 100 pt.; 2 K. Selles, Deltaruiters 99 pt.; 3 M. P. Toering, Deltaruiters 90 pt.; 4 Mej. J. M. van Woudenbergh, Loolee ruiters 85 pt. Individuele dressuur voor de jeugd (ring 6): 1 Mej. J. Morsink met „Mata dor", „Looleeruiters" 102 pt.; 2 K. Me- yaart met „Ralph", Noord-Oost-Polder 100 pt.; 3 H. Broeze met „Constantijn", Wierden 95y. pt.; 4 Mej. M. Jansen met „Dandy", Holten 93 pt.; 5 M. Pieterse met „Frans", Diepenveen 92y. pt.; 6 G. van Heteren met „Patrick", Looleeruiters 92 pt. Jeugddressuur (ring 7)IA. Geerdink met „Christa", Lonneker 103;/ pt.; 2 D. Nanning met „Lorita", Zwollerkerspel 101;/ pt.; 3 Mej. D. Stegehuis met „Stan ly", Looleeruiters 99 pt.; 4 Mej. B. Aal- bers met „Waria", Wijhe 98;/ pt.; 5 B. Wonnink met „Solana", Lonneker 97;/ pt. Kampioenschap jeugddressuur: 1 en kampioen: D. Nanning, Zwollerkerspel 102 pt.; 2 K. Meyaart, Noord-Oost-Pol der 101;/ pt.; 3 Mej. J. Morsink, Loolee ruiters 100 pt.; 4 A. Geerdink, Lonneker 97 pt. Individuele dressuur klasse L (ring 8): 1 Jan Jacob ter Horst, „Bergruiters" met „Sonja" 112 pt.; 2 P. van Dijke, Hel- lendoorn met Jupiter" 108 pt.; 3 F. J. Smelt, Lonneker met „Allegro" 105 pt. Ring 9: 1 J. Westhof f, Wijhe m. „Ada" 103 pt.; 2 K. de Jong, Almelo met „Dum- ky" 102;/ pt.; 3 T. Beldman, „Bergrui ters" met „Ducaat" 102 pt.; 4 W. Lumes, Noord-Oost-Polder met „Freddy" 101;/ pt. Ring 10: 1 Mej. I. Pannekoek met „Ta rantella", Wijhe 109 pt.; 2 J. H. Luttik- hedde met „Ivar", Diepenheim 103;/ p.; 3 H. ten Brinke met „Nellie", Harden berg 103 pt. Ring 11: i H. Hofstee met „Felix", Lonneker 104 pt.; 2 Mej. D. Middelkamp met „Juvalda", Wierden 103;/ pt.; 3 Mej. J. C. Verburg met „Amadea", Kam pen 103 pt. Ring 12: 1 T. Haarman m. „Richard", Noord-Oost-Polder 105 pt.; 2 Mej. A. B. Stoel met „Tarineke", Kampen 103 pt.; 3 S. van Everdingen met „Dunmarim", Ommen 102 pt. Kampioenschap mennen. 1 en kam pioen: M. Rademakers met „Servus", Noord-Oost-Polder 100 pt.; 2 K. Koers met „Frits", Kampen 99 pt.; 3 I. Meijer met „Brio", Noord-Oost-Polder 96 pt.; 4 K. Selles met „Brillant", Kampen 94 y. pt. Kampioenschap springen jeugdruiters: 1 en kampioen: Mej. J. Morsink met „Matador", Almelo; 2 D. Nanning met „Lorita", Zwollerkerspel; 3 A. Geerdink met „Christa", Lonneker; 4 A. de Feij- ter met „Wichard Boy", Noord-Oost- Polder; 5 K. Meyaart met „Ralph", Nrd.- Oost-Polder; 6 W. Hargeerds met „Rad- jah", Markelo. Springen klasse L: 1 H. Hessing met „Arthur", Vriezenveen; 2 A. Bakhuis met „Gruno", .Vroomshoop; 3 S. van Everdingen met „Dunmarin", Ommen; 4 G. Slotman met „Waconda", Heino; 5 J. Hondebrink met „Danjela", Almelo; 6 T. Boerman met „Urbi", Noord-Oost- Folder; 7 H. van Eldik met „Rodeo". Dalfsen. Kampioenschap springen klasse M: 1 en kampioen: K. de Jong met „Darkey", Looleeruiters; 2 J. de Ruyter met „Ca lypso", Deltaruiters; 3 Jac. Rademaker met „Montano", Noord-Oost-Polder; 4 B. ten Hoopen met „Zycoline", Lonne ker; 5 G. H. J. Meijer met „Zerna", Mar kelo. Kampioenspringen klasse Z: 1 en kampioen: Mej. C. de Boer met „Iwan", Almelo; 2 Mej. A. Douma met „Usnova", Noord-Oost-Polder; 3 A. de Feijter met „Waja", Noord-Oost-Polder; 4 Jan Mül- ler met „Johnny", Holten; 5 H. Broeze met „Wibaut", Wierden. Type landbouwrijpaard. 1 „Axel", eig. M. P. Toering, Kampen; 2 „Tarineke", eig. A. B. Stoel, Kampen; 3 „Brillant", eig. K. Selles, Kampen; 4 „Maridon", eig. B. Assink, Lonneker; 5 „Linia", eig. P. Vogelaar, Holten; 6 „Lorita", eig. D. Nanning, Zwoller kerspel. Voor het Praktijkexamen Boekhouden slaagden te Deventer de heren J. Stam E.D.zn., Raalterweg en J. Meijer G.J.zn., Burg. v. d. Borchstraat. De heer J. Mül- ler, Dorpsstraat 63, slaagde voor het Middenstandsdiploma. Hij volgde de cur sus aan de openbare Ulo-school. Reeds eerder deden zes cursisten examen, waar van één werd afgewezen. SPELING DER NATUUR De heer E. Veneklaas D.zn. te Dijker- hoek vond bij het rogge maaien een halm met vier zo goed als volgroeide aren. Een wel zeer bijzondere speling in het rijk van de flora. Wij roepen de vreemdelingen die in onze gemeente hun vakantie doorbrengen een hartelijk welkom toe en wijzen hen gaarne op de volgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bun- galowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 17 aug., tussen 7 en 8 uur 's avonds, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere land bouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen f 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag, 18 aug., 14 uur wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobus- bustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VW-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. Tel. 1533. De tocht duurt van pl.m. 25.00 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. MUZIEK EN ZANGAVOND Woensdag 18 augustus 's avonds 8 uur Muziek- en zangavond in de geref. kerk aan de Dorpsstraat onder auspiciën van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Wim Jansen (15) zal een orgelconcert geven en o.a. uitvoeren het koraalvoorspel „Nun freut euch, lieben christen gmein" van Helmut Walcha en „Heut triumphieret Gottes Sohn" van J. S. Bach. Solistische medewerking zal worden verleend door Riek Bolink-Landeweerd die aan de piano begeleid door Jo Plomp (dir. van „Soli Deo Gloria") een drietal liede ren zal zingen o.a. „Bist du bei mir" van J. S. Bach. Er zal een kleine entree worden gevraagd ter dekking van de onkosten. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag 19 aug., v.m. 6 uur: „Op zoek naar wild", een vroege wandeling, onder leiding, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van WV-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij vol doende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 20 aug., en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen iwons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dagkaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telef, 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden ge boden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. ▼▼TVTTVV 20 MILJOEN GULDEN SCHADE BIJ BRAND IN TILBURG Een beeld van de hevige brand in het pand van V. en D. in de Heuvelstraat te Tilburg, waarbij een schade van ongeveer 20 miljoen werd aangericht. Maandag 16 tot en met woensdag 18 augustus: Modecentrum Wonnink we gens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 16 t./m. zaterdag 21 aug. fa. W. ten Brinke, Goor, wegens vakantie ge sloten. (Zie adv.). Maandag 16 t./m. zaterdag 21 aug. fa. J. G. P. Muller, Dorpsstraat 61, wegens vakantie gesloten. (Zie adv.). Maandag 16 t.m. zaterdag 21 augustus: Levensmiddelenbedrijf Fa. E. Voor des, H. J. Wansinkstraat 17, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maanag 16 t.m. zaterdag 21 augustus: Gebr. Steunenberg, Schoenhandel, La- renseweg, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 16 t.m. donderdag 26 augus tus: Cafetaria „De Molenbelt" (Jan Paalman) wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 17 augustus van 10-12 uur en van 1-3.15 uur: Winkelauto van de Wolfederatie bij de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging, Stationsstraat (zie adv.). Woensdag 18 augustus, 's avonds om 8 uur in de Geref. Kerk: Orgelconcert door Wim Jansen. Medewerking zal verder worden verleend door Riek Bo link-Landeweerd, sopraan, en Jo Plomp, piano. Donderdag 19 augustus van 11.30-12 u.. Winkelauto van de Wolfederatie bij Krikkink, Espelo 34 en van 1.15-2.15 u. bij de Coöp. Winkel in Dijkerhoek (zie adv.). Vrijdag 20 augustus, 's avonds om 8 uur in gebouw „Rehoboth": Extra repeti tie Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Zaterdag 21 augustus, 's avonds na half acht in café „Het Bonte Paard": Af halen kaarten (alleen voor lijstteke- naars) voor de revue op maandag avond. Tevens opgave voor deelname aan volksspelen (zie adv.). Maandag 23 augustus, 's avonds om 8 uur: Feestavond Schoolkring Dijker- hoek in zaal „Het Bonte Paard" (zie adv.) Dinsdag 24 augustus: School- en Volks feest in Dijkerhoek (zie adv.). Dinsdag, 31 aug., 19 - 20 uur Aangifte middenstandscursus in Ulo-school. In verband met de vele zomergasten hebben wij de evenementen in de omlig gende plaatsen, die in ons blad worden aangekondigd, ook in de agenda opge nomen. Zondag 15 augustus 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 u. Vicaris Doorn van Krommenie. Dijkerhoek: 9.30 uur de Eerw. Heer Schellevis. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 7 uur ds Hoogkamp. In bei de diensten is het éne offer bestemd voor de Zending. Bij de uitgang col lecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal (ing. Larense- weg). Twenhaarsveld: 12 uur Kampdienst. Zondagdienst direnartsen: zaterdag 14 aug. en zondag 15 augustus de heer Oostenbrug, Diezenplasstraat 2, Holten, tel. 1515. HOLTEN Geeboren: Wolter Bert zv. J. A. Schup- pert en G. H. Kistemaker, Bessinkpas- straat 25. René Bert, zv. J. Kolkman en H. A. Vos, Haarstraat 23. Gehuwd: H. Bekkernens, 25 jaar, wo nende te Holten en B. Krijgsman, 22 jaar, wonende te Markelo. Overleden: G. W. Peters, 81 jaar, land bouwer, Holterbroek 85. BEVOLKING Vertrokken: H. Mekenkamp en gez. van Oranjestraat 75a naar Giessenburg (Z.H.). Gevonden: rozenkrans; kindervestje; windjack; wollen das; slaapzak; reserve wiel van vrachtauto; damessjaal; para- pluie; kinderportemonnaie; jasje van dames-mantelpak Verloren: diverse portemonnaies; een statief van fototoestel; slinger van mo tor van melkmachine; wieldop en sier- ring van VW; damestrui; huissleutel; zwarte parapluie; gouden herenring; meisjesbadpak; belastingkaart en ken tekenbewijs; groene tent (blijven staan) grijze linnen tas, inhoudende fototoe stel; heren-polshorloge; kinderfietsje; suèdejasje; stalen leef net. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie van 8 tot 22 uur. Echter niet tussen 13 en 14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1