TIENERSFEER 1 M CANTINE VAN „DE HASPEL" V.M.-VMMTIEPIIOGRAMMA BRADERIEKRANT AGENDA „Everybody happy" klonk uit talloze kelen Prachtig succes voor Jan Miiller Tentzending Hondenbelasting Burgerlijke Stand Zatei-iJag 24 juli 1965 No. 29 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD [Uitgave van de Stichting Hólt ens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 05483 -1234 j Adv.-prijs 115 mm. (d contantf 3,Iedere mm. meer 042 De abonnemei De camping „De Haspel" was woensdagavond het domein van de K.R.O.-radio. Domeinbeheerder de jonge en vlotte Theo Stokkink, die hier na Valkenburg, Ok- kenburg en Wassenaar zijn vierde opname kwam maken voor het zoiherprogramma „Tiener Camping show", dat zaterdagmiddag tussen 13.15 en 14.10 uur op Neder land I wordt uitgezonden. Behalve vanzelfsprekend de technici in de radiowagen, werd hij bij de opname van dit programma geassisteerd door Mary Miclion, die als gastvrouwe optrad. Wij roepen de vreemdelingen die in onze gemeente hun vakantie doorbrengen een hartelijk welkom toe en wijzen hen gaarne op de volgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bun- galowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. ZOMERBAL Zaterdag, 24 juli, 7.30 uur, Groot Zomerbal in Amicitia met medewerking van „The Squadrons" uit Beverwijk. Zaterdag, 24 juli, 7.30 uur: Dansen in Hotel Vosman met medewerking van „The Rocking Drifters". BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 27 juli, tussen 7 en 8 uur 's avonds, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere land bouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorweg viaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen f 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 28 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobus- bustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VVV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. Tel. 1533. De tocht duurt van pl.m. 25.00 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. CONCERT H.M.V. Woensdag, 28 juli 19.30-20.30 uur: Concert van de Holtense muziekvereniging „H.M.V." met drumband op het bungalowpark van de heer H. B. Bos op de Borkeld. Het concert wordt gegeven in de openlucht en is ook toegankelijk voor de bewoners van de zomerhuisjes en campings in de omgeving. Als het regent gaat het concert niet door, aangezien geen zaal aanwezig is. Op maandag, 9 augustus hoopt H.M.V. een concert te geven op de camping van de heer L. Veneklaas in dé Look. Woensdag, 28 juli, 19.45 uur, Optreden van de folkloristische dansgroep „De La- rense Schotsers" op het podium in Kalfstermansweide aan de Stationsstraat. Als de leider U uitnodigt moogt U enkele van de ouderwetse dansen, welke gede monstreerd worden, meedansen. Dat is reuze gezellig. Ter dekking van de onkosten wordt .een kleine entree geheven, volwassenen f 0,50, kinderen f 0,25. Het evene ment gaat uit van de plaatselijke V.V.V. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag 29 juli, v.m. 6 uur: „Op zoek naar wild", een vroege wandeling, onder leiding, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van VVV-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het VW-bureau. De tocht gaat alleen door bij vol doende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 30 juli er vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historiscb Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. MOTORCROSS HOLTEN Zaterdag, 31 juli 14 uur. Grote motorcross in de Beuseberg op de helling van de Zuurberg. Groot aantal deelnemers in de nieuwelingen en juniorenklassen 50 en 250 cc. Prachtig geaccidenteerd crossterrein ter lengte van 1300 over zandpaden ten door bochten, kuilen ieri gaten. Voor het bereiken van het crossterrein gelieve men de aangebrachte richtings pijlen te volgen. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dagkaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telef. 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden ge boden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te doen aan ónze redactie, tel. 1234, of aan de heer Kers, tel. 1533. Er zou geen tienersfeer kunnen heer sen bij zo'n opname wanneer niet een of meer beatgroepen en een groot of klein oi'kest met een zangeres van allure hier aan meewerkten. Die waren er dan ook in de persoon van de Torero's, het Sa- turne-kwartet met Rita Hovink in optima forma en ten slotte ook een Holtense beatgroep met Herman Gazan, Tony Brands, Johan Broekmaat, Anton Stuk- ker en Henk Broekmaat, als de groep zonder naam, maar niet onbekend van „The Sensation Rockets", onder welke naam zij echter deze avond niet uitkwa men. Er was voor deze avond zo'n grote be langstelling. dat lang niet alle gasten van de heer Oostendorp in de cantine waar het programma werd opgenomen een plaatsje konden vinden. In de bouwvak vakantie is de belangstelling voor de bun galowkampen zo groot, dat daarvoor geen zaal te bouwen is. De kamperende tieners vormden het hoofdbestanddeel van het aan deze uit zending meewerkende publiek, maar ook tal van vaders en moeders hadden nog een plaatsje in de cantine gevonden. Er heerste een spontane sfeer, die door het optreden van de orkestjes, de zang van Rita Hovink, met daar tussendoor de vraaggesprek]es van Theo Stokkink en Mary Michon met tal van jongelui en met de kampeigenaar, de heer Oostendorp, telkens door een geestdriftig applaus, zo als dat bij een dergelijk programma hoort, tot ontlading kwam. In zo'n vraaggesprek met Theo Stok kink vertelde de heer Oostendorp over de huidige vorm van kamperen en over de aantrekkelijkheid van Holten en de om liggende plaatsen voor de vakantiegan ger, waarbij enkele specifieke beziens waardigheden werden opgesomd. Wat er gemusiceerd, gezongen en ge zegd is zullen we in dit korte overzicht niet allemaal -vertellen. Iets willen we er wel van zeggen. Theo Stokkink praatte overeenkomstig het draaiboek het programma aan elkaar. En als er eens even iets mis ging, och dan werd de band in de radiowagen weer even schoongespoeld. In een vraaggespx-ek met Theo Stok kink, de producer en presentator van dit programma, over reclame in radio en televisie gaven Nol Wernink uit Deven ter en Joh. Witteveen, Henk Adolfs en Arie Heslinga uit Enschedé hun mening, waarbij zij over het algemeen wel re clame in radio en televisie prefereerden, maar dan volgens het Duitse systeem. Ria van Pelt uit Haarlem wist alles van tenten opzetten. In dat opzicht kon haar tegenpartner, de Enschedese jongeman, nog wel iets van haar leren. Met veel enthousiasme werd het optre den van de Torero's en het Saturne kwar tet begroet. Rita Hovink oogstte een ova tioneel applaus met „De eerste zoen" en later, maar dat kwam niet meer op de band met „The Saints". Henk Broekmaat met zijn combo deden het beslist aardig. Zijn „Travellers Light" van Cliff Richard kreeg een zeer spon taan applaus. De heer Oostendorp vertelde in een vraaggesprek je met Mary Michon zoals reeds gezegd, iets over de omgeving en de attracties van Holten voor de zomer gasten, waarbij o.m. de noaberplichten, natuurbaden en het nat. historisch mu- i lllsllfe:;-:!!; THEO STOKKINK seum „Piet Bos" op de Holterberg aan de orde kwamen. Of U alles in de uitzending te horen krijgt? Er wordt vaak zoveel geknipt in dergelijke opnamen. U moet het zelf maar beluisteren. Rita Hovink, Mary Michon en Theo Stokkink kregen na afloop bloemen van de gasten. De heer Oostendorp bedankte allen voor hun medewerking waarbij hij zijn spijt betuigde, dat niet iedereen een plaatsje had kunnen krijgen en de heer Albers uit Almelo bedankte op z'n Twents de kampvader en de K.R.O.-staf voor de geboden gelegenheid deze avond mee te maken. Jan Müller, lid van de Land. Rij vereni ging „Bergruiters", die met „Johny" heeft d'eelgenomen aan het groot nationaal springconcours, georganiseerd door de Blaricumse Paardensportvereniging, heeft een prachtig succes geboekt door het springconcours MA (19 sprongen, max. rijtijd 132 sec.) te winnen. Hij kwam foutloos rond in de tijd van 118.6 sec. Tweede werd Jan Maathuis (kampioen van Nederland MB) met „Troongraaf 0 strafpunten in 119.1 sec. Derde Willy Scheeren met „Saile" (3% strafpunten in 134.5 sec.). Op het Nationaal concours-hippique te Stompwijk, waaraan door een groot aan tal ruiters werd deelgenomen, eindigde Müller op de 5e, 6e en 8e plaats, resp. bij het MA-, Parijs- en L-springen. Op zondag 1 augustus, vrijdag 6 aug. en zondag 8 aug. zullen er in Kalfster mansweide 's avonds 8 uur uitgaande van de Hervormde en Gereformeerde kerkeraden 'weer bijeenkomsten ge houden worden in de grote tent, die daar dan geplaatst is. Op deze avonden van be zinning hopen resp. te spreken ds Okke Jager, Wika van Ginkel en de voorma lige Holtense predikant Ds Jac. de Vries. De plaatselijke muziek-, zang- en koor verenigingen zullen de gebruikelijke medewerking aan deze avonden verlenen. OFFICIËLE PUBLIKATIES Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend dat in verband met een op zaterdag 31 juli 1965 te houden motor cross in de buurtschap Beuseberg de na volgende wegen, alsmede de op het cir cuit uitlopende wegen, vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur voor alle verkeer gesloten zul len zijn: 1. Brendei'weg, het gedeelte lopende van de Kwintenberg tot aan de Evertjesweg; 2. Evertjesweg, het gedeelte lopende van de Brenderweg tot aan de Bosch- weg; 3. Boschweg, het gedeelte lopende van de Evertjesweg tot aan de Zuur berg weg; 4. Zuurbergweg, het gedeelte lopende van de Boschweg tot aan de Kwin ten weg; 5. Kwintenweg, het gedeelte lopende van de Zuurbergweg tot aan de Bren derweg. Voetgangers (zonder honden) worden tot het terrein toegelaten. Auto's, motoren, bromfietsen en rijwie len moeten elders worden geparkeerd. Op genoemde zaterdag zal voor de Langstraat de weg, lopende vanaf Rijksweg 44 (Holten-Markelo) tot aan de Gagelweg, voor beide richtingen een stopverbod worden ingesteld. Holten, 20 juli 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, B. J. VENEKLAAS SLOTS, loco-b. De secretaris, G. J. LANGENBARG. Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend dat degene, die in de loop van het belastingjaar houder wordt van één of meer honden of van meerdere honden, dan waarvoor hij reeds belasting plichtig is, daarvan binnen 14 dagen na het ontstaan van de belastingplicht aan gifte behoort te doen ter gemeentesecre tarie (afdeling financiën), waarna de be taling van de belasting dient te geschie den ten kantore van de gemeente-ont vanger. Verloren: wieldoppen en sierring; bruinlederen portefeuilles (met inhoud); aftak-as van tractor; Lipssleutel; gouden ring; baddoeken; zwembroeken; paar bruinlederen handschoenen; nylon wind jack. Gevonden: brliinlederen herenporte- monnaies (met inhoud)regenjassen; zonnebril; combinatietang; dames-pols- horloge; zwembroek; badhanddoek; ny lon windjack; hoofddoek. Komen aanlopen: Fox hondje (wit m. rood); Duitse herder (bruin met zwart dek). Inlichtingen dagelijks aan het politie bureau te Holten van 8—22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. De volgende week verschijnt de Brade riekrant. Adverteerders worden vriende lijk verzocht hun advertentie zo vroeg mogelijk op te geven aan één van de be kende adressen, eventueel telefonisch op nummer 1234 1356 1533. Adm. Holtens Nieuwsblad. Vrijdag 23 juli tot maandag 2 augustus: fa. Broekhuis en Zn, Dijkerhoek, we gens vakantie gesloten (zie adv.). Zaterdag 24 juli, 's middags 2.30 uur: bij café-camping „De Poppe" demonstratie door de Ponyclub „Oosterhofruitertjes" te Rijssen. Toegang vrij. Zaterdag 24 juli, 's avonds 7.30 uur: Dan sen in hotel „Vosman" (zie adv.). Zaterdag, 24 juli, 7.30 uur: Groot zomer bal in Amicitia (zie adv.). Zondag 25 juli, 14 uur: Grote ponydemon stratie met medewerking L.R.V. „Sint Steffenrijders" te Laren (zie adv.). Zondag 25 juli, 19 uur: Bal in zaal Stege- man te Laren (zie adv.). Maandag 26 juli t.m. 31 juli: Kruideniers bedrijf A. Paalman, Raalterweg, wegens vakantie gesloten. Maandag 26 juli t.m. 31 juli: Gebr. Dik kers, afdeling granen en veevoeder en filiaal Dijkerhoek wegens vakantie ge sloten. Maandag 26 juli, 20 uur: Vergadering or ganisatiecommissie motorcross Holten 1965 in café Kalfsterman. Maandag 26 t./m. zaterdag 31 juli: Spar- winkelier B. Maats wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 26 juli: Extra vakantie-goede renmarkt te Rijssen (zie adv.). Dinsdag 27 juli, 20 uur: Boerenkapel en boerendansers in het Volkspark te Rijs sen (zie adv.). Woensdag 28 juli, 19.45 uur: Optreden van de folkloristische dansgroep „De Larense Schotsers" op het verlichte podium in Kalfstermansweide. Woensdag 28 juli, 19.30-20.30: Openlucht concert H.M.V. Bungalowpark „De Bor keld" van de heer H. B. Bos. Woensdag 28 juli en donderdag 29 juli, 20 uur: Filmvoorstelling in het park- gebouw te Rijssen (zie adv.). Zaterdag 31 juli, 14 uur: Grote motor cross in de Beuseberg. PAM-pijlen vol gen. Zaterdag 31 juli, 20 uur: Film en 22 uur: Vuurwerk Volkspark Rijssen (zie adv.). Zaterdag 7 augustus: Erve „Twenhaar", Rijssenseweg, Provinciale Kampioen schappen Landelijke Rij verenigingen. In verband met de vele zomergasten hebben wij de evenementen in de omlig gende plaatsen, die in ons blad worden aangekondigd, ook in de agenda opge nomen. Zondag 25 juli 1965 Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds Israël 10.15 uur ds Israël (bed. H. Doop) Twenhaarsveld: 10.45 uur Interkerkelijke kampdienst. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uurds Tromp van Amsterdam. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 3 uur ds Joh. C. Baumfalk van Groningen. In alle diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal (ing. Larense- weg). Twenhaarsveld: 12 uur Kampdienst. Zondagdienst Dierenarts: zaterdag 24 juli en zondag 25 juli: de heer Oosten- brug, Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Geboren: Rudolf, zv. A. J. Drent en E. v. d. Velde, Hoffesstraat 34. Gerritje Johanna, dv. G. Dij kink en J. Bolink, Beuseberg 37. Johanna Hendrina, dv. A. G. Vorkink en E. Voordes, H. J. Wan- sinkstraat 17. Ondertrouwd: M. Aanstoot, 24 jr, Beu seberg 8 en P. E. B. van Genne, 24 jr, Hoogeveen. Getrouwd: H. Leunk, 24 jr, Espelo 30 en G. KleinJan, 22 jr, Wierden. Overleden: te Deventer: Jan Hendrik Kuit, 83 jr, w.v. J. M. Schöppers, Gaar denstraat 43. BEVOLKING Ingekomen: Mej. M. C. M. Heck, van Amersfoort naar Holterberg 25. J. Hof, van Beilen naar Schoolstraat 5. Mevr. W. J. Stukker-Aijtink, van Raalte naar Molenbelterweg 2. Mevr. J. Bosschers- Hakkert, van Wierden naar Burg. v. d. Borchstraat 28. L. ter Beest, van Rijs sen naar Beuseberg 49. K. R. Verdouw en gezin, van Indonesië naar Holterberg 26. Vertrokken: H. Jansen van Espelo 27 naar Deventer. H. Leunk, van Espelo 30 naar Wierden.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1