mm Henk fuller en Hei Irik Tiekink gehuldigd De eerste vloei Duivenvluchten „Joke" eerste tienerweekblacf LO. Handelskennis U-vlees kampioen van de bedrijfsvoetbalcompetitie Wandelsport Geslaagden ulo-diploma Benoeming bedrijfsverzorger Folkloristische dansen Theoretisch Eindexamen U.T.S. Heidemars van „De Trekkers" Geslaagde L.T.S.'ers Concert op Twenhaarsveld Zaterdag 17 juli 1965 De voetbalvereniging; „Holten" heeft haar secretaris-penningmeester, de heer Henk Tulier, die ruim 25 jaar op uitne mende wijze deze functies heeft vervuld en de voetbalsport in Holten daarmede een grote dienst bewezen heeft, op spon tane wijze gehuldigd. Dat gebeurde vrij dagavond in een druk bezochte ledenver gadering in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, waarin ook de voor zitter en de vice-voorzitter van de voor malige T.V.B., de heren VV. Averink en H. ter Riet, en o.a. de ere-leden, de heren W. Beijers en H. W. t. Velde aanwezig waren. Na afloop van de huishoudelijke be sprekingen bood de voorzitter, de heer H. Klein Velderman, de heer Tuller met een hartelijk toespraakje een barometer en namens de bestuursleden persoonlijk een luxe ballpoint aan en overhandigde hij mevr. Tuller een boeket bloemen. Er was nog een tweede jubilaris, n.I. de heer Hendrik Tiekink, die met 'n korte onderbreking in de oorlogsjaren, vanaf 1922 als consul is opgetreden en veel ter- reinwerk gedaan heeft. De heer Tiekink ontving* van de club een kapstok en zijn echtgenote, die niet aanwezig kon zijn, eveneens een boeket bloemen. De heer Averink heeft de heer Tuller de zilveren erespeld, die slechts bij hoge uitzondering door de afdeling Twente van de K.N.V.B. wordt verleend, op de revers gespeld. Zij wordt slechts verleend aan mensen, die in de loop der jaren iets bij zonders gepresteerd hebben. Ook de heer Tiekink bracht hij hulde voor zijn werk. Deze heeft reeds eerder een onderschei ding van de bond ontvangen. De heer Tuller, die door deze huldiging- volkomen verrast werd, heeft in zijn dank woord de hoop uitgesproken, dat het Hol ten nog eens gelukken mag in de KNVB uit te komen. SELECTIETRAÏNING In de vergadering, die aan deze huldi ging voorafging, heeft de heer Klein Vel derman gewezen op de goede resultaten, die de training door de heer Halle reeds heeft afgeworpen en die in de toekomst zeker nog beter zullen worden. In augus tus worden de namen van de spelers be kend gemaakt, die aan de selectietraining voor het le en 2é elftal zullen kunnen deelnemen. Hij sprak de verwachting uit, dat de jongens zich hiervoor volledig zul len inzetten. Bij de bespreking van de training van het le en 2e elftal zei de voorzitter nog, dat de overige elftallen het bestuur even na aan het hart liggen, maar dat het be langrijk is om het le elftal omhoog te stuwen; dat trekt de overige elftallen vanzelf mée. Ook de opleiding van de ju- moren noemde hij een zeer belangrijke zaak voor de toekomst. Hij gaf nog een overzicht op welke plaatsen de elftallen in de competitie ge ëindigd zijn en wenste de jongens van de c-junioren geluk met het behalen van het kampioenschap in hun afdeling. Hij bracht dank aan de leden van de elftalcommissie en aan de dames Tuller, Meinsma en Den Heijer, die de spelers in de rust verzorgen en deed een beroep op de spelers om het terrein, dat thans her steld wordt, zo zuinig mogelijk te bewa ren, aangezien het nog wel enkele jaren kan duren voordat er een gemeentelijke sportaccommodatie tot stand zal zijn ge komen. FINANCIëN Uit liet jaarverslag van de secretaris penningmeester, de heer H. W. Tuller, bleek, dat de inkomsten f5253,32 en de uitgaven f 4919,96 bedragen hebben, zodat er een batig saldo is van f333,36. De kascommissie, bestaande uit de he ren M. Klein Velderman en G. Wissink, had de administratie keurig in orde be vonden, zodat de penningmeester onder dankzegging werd gedechargeerd. Tot nieuw lid van de kascommissie werd benoemd de heer J. Markvoort. BESTUUR De aftredende bestuursleden, de heren H. Klein Velderman en A. Paalman, wer- HOLTENS NIEUWSBLAD den bij enkele candidahtstélling herkozen. Voor de aanvulling van de jeugdleiders stelden zich beschikbaar de heren W. Linde en W. Nijenhuis. BEDRIJFSVOETBAL De heer Klein Velderman heeft nog 'n beroep gedaan op de organisatoren van het bedrijfsvoetbal hierover van te voren ook overleg te plegen met het bestuur van „Holten", omdat er spelers zijn, die in beide competities uitkomen.- De heer W. ten Velde heeft tenslotte bestuur, elftalcommissie, jeugdelftallei- ders en allen, die een taak hadden in het afgelopen jaar, dank gebracht voor hun werkzaamheden in het belang van de club. Na de huldiging van de heren Tuller en Tiekink heeft de voorzitter de doelman van Holten I, Barend Breukink, die als semi-prof naar Go Ahead gaat, nog toe gesproken en hem als herinnering een portefeuille aangeboden. Breukink ver klaarde ook lid te zullen blijven van Hol ten, waaraan hij prettige en sportieve herinneringen heeft. FOTO LINKS: De voorzitter van de TVB, de heer W. Averink, speldt de heer II. W. Tuller de zilveren erespeld van de bond op de revers. FOTO MIDDEN: De voorzitter van „Holten", de heer H. Klein Velderman, feliciteert Ba rend Breukink met zijn sémi-prof.- schap van „Go Ahead". FOTO RECHTS: De heer G. H. Tiekink, die hieer dan 40 jaar plaatselijk consul is van de TVB. door L. VAN SCHOOTEN 33) Jaap kon lange tijden zwijgen en pein zen. Het leek of hij die éne dag jaren ouder was geworden, en ze zag nu het grijs in zijn haardos duidelijker dan ooit. Hij was voor haar vol aandacht, vol be zorgdheid, maar ze konden niet met el kaar praten over wat hen beiden steeds bezighield. Sander begroef zich nu geheel in zijn studie, trok zo gauw mogelijk naar boven. Olga trachtte zo af en toe boven de in huis beklemmend hangende droefgeestig heid uit te komen, maar ook haar lukte dat niet, het stuitte af op het zwijgen, op de bedruktheid der anderen. Het huis van Santen was een huis vol rouw. In deze dagen groeiden Olga en Dick van Herpen zeer dicht naar elkaar toe. Dick was de man geweest die in de vre selijke dagen tussen Yvonne's dood en de begrafenis vrijwel onopgemerkt Jaap en Sandra allerlei dingen uit handen geno men had. Het leek of het hem niet trof, zo zakelijk en koel wist hij te letten op allerlei details. Olga sloeg hem verwonderd gade. Het scheen of dit alles hem niet raakte, dit wat hen allen tot diep in de ziel trof. Toen hij bezig was met het opschrij ven van adressen voor het verzenden van rouwkaarten en haar raadpleegde, vroeg ze het hem ronduit: „Ik begrijp niet hoe je aan al die dingen kunt dénken." „Ik begrijp het best", zei hij zacht, „dat het jullie -allemaal onmogelijk is er aan te denken. En toch moet het gebeuren. Eén moet het doen. Ik ben blij dat ik het kan doen, dat ik jullie op die manier een beetje helpen kan. Dat houdt me boven de ellende uit. Anders ging ik hier ook on derdoor." „Het was jouw zusje niet," zei ze scher per dan ze bedoelde. „Nee," antwoordde hij, „het was jouw zusje. Daarom". En toen zag ze hoe bleek zijn gezicht was, hoe strak zijn mond, merkte ze iets van de zelfbeheersing, die hij zich oplegde. „O Dick," en opeens leunde ze tegen hem aan, „jij moet me helpen in deze dagen. Ik wéét het niet meer en toen waren de opgekropte tranen losge komen en had ze wild gesnikt om lang zaam rustiger te worden in de veilige beschutting van zijn arm, getroost door de zachte woorden waarmee hij haar suste als was ze een kléin, bang kind. In die dagen zag Olga van Santen Dick van Herpen als een rots in de storm, en zijn voorbeeld was de oorzaak dat zij de eer ste was die zich herstelde, haar taak in hét leven weer opnam. Tegen de sfeer in huis kon ze echter niet op. In haar hart was een schreiend erbarmen met vader, die nu opeens zo oud en zo moe leek, met haar moeder vooral, die zo krampachtig probeerde ge woon te zijn en juist daarin vaak zo hul peloos, en ze was zorgelijk voor Sander, klom naar boven, naar zijn kamer, met een kop chocola, zat bij hem, zwijgend, of probeerde interesse te tonen voor zijn experimenten. „Yvonne is er niet meer, maar haar geest zwerft overal in dit huis", zei ze eens tegen Dick. „Dat is niet zo", antwoordde hij, „dit is niet de geest van Yvonne. Waar Yvon ne was, scheen de zon. Het zijn de an deren, die niet kunnen vergeten „Wou je dat ze Yvonne vergaten?" vroeg ze geschokt. „Nee, niet Yvonne, maar de tragiek van haar heengaan. Nee, ze moesten meer aan Yvonne denken, dankbaar voor wat ze voor hen en voor ons allemaal geweest is, de tijd die het haar vergund was, bij ons te zijn. YVonne zelf zou schrikken, wanneer ze hier binnenkwam. Het is niet de dode, Olga, het zijn de levenden. Hun bestaan wordt beheerst niet door de le vende, maar door de dode Yvonne. Het is een oud spreekwoord en ik heb het wel eens wreed gevonden: je kunt met de doden niet huizenmaar hier leer ik begrijpen wat er mee bedoeld wordt. En als jullie niet oppast, gaan jullie er aan kapot." Hij was opgestaan, blijkbaar ge schrokken van zijn heftige woorden, be vreesd verkeerd begrepen te worden. Maar Olga knikte alleen maar en zei zacht: „Wat kunnen we er aan doen Sandra ondervond het medeleven, de zorg van de anderen, maar 't haalde haar niet uit haar neerslachtigheid. Ze was als een zieke die door de bloemen en het fruit er nog eens te meer van doordron gen raakt, dat ze een patiente is. Ze hulde zich in haar verdriet, als een afweer tegen het leven met zijn dagelijkse harde eisen. Ze glimlachte dankbaar, wanneer Jaap haar verwende, wanneer Qlga pro beerde haar wat op te fleuren, wanneer Sander zijn hand even op haar schouder legde. Maar het was en het bleef een trieste glimlach. De enige, die dit pantser wist te door boren, was Dick van Herpen. Ze zag hem in deze dagen en weken meer dan ooit. Ze wist hoeveel hij hen uit handen ge nomen had in die vreselijke periode, en ze was hem erkentelijk. Maar hij irri teerde haar meer dan ooit. Ze wist dat Dick van Herpen haar van het begin aan had doorzien, dal hij niet als zovele an deren onder de betovering gekomen was van haar charme en geest. Daarvan had ze zich weinig aangetrokken, zolang ze nog wist, dat ze in haar eigen koninkrijk onbeperkt de scepter zwaaide. Nu onder vond ze zijn nuchtere evenwichtigheid als een dissonant in de treurmuziek, die het huis vervulde. Hij mocht haar niet, dat wist ze nu zeker. Hij begreep niets van haar verdriet, wilde het niet begrijpen. Op een avond was hij binnengekomen. Jaap was weg, al ging die deze dage'n zo min mogelijk uit. Sander zat boven. Olga was even naar een vriendin, zou dadelijk thuiskomen. „Ik zal maar geduldig wachten", zei Dick glimlachend-gelaten. „Olga maakt nooit zo'n haast." Sandra, vanuit haar fauteuil, zag hem daar zitten, zag zijn ogen onderzoekend op haar gericht. Nu zit hij me weer op te nemen, dacht ze. „Wat zit je me aan te kijken?" vroeg ze abrupt. „Hindert het u?" Ook weer zoiets. Tegen Jaap en alle anderen zei hij jij en jou, tegen haar had hij altijd „u" gezegd. Ze wist niet dat Dick van Herpen alleen mensen tutoyeer de, waarmee hij vertrouwelijk omging, dat hij met haar nooit vertrouwelijk was geweest, en dat haar eigen houding hem nooit aanleiding had gegeven haar anders te zien dan als een dame, waarmee zijn vriend en collega getrouwd was. (Wordt vervolgd) De postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" nam het afgelopen week end deel aan vluchten vanaf St. Quentin en Roosendaal. De uitslag was als volgt: St. Quentin: afstand 349 km., gelost werden 66 duiven, lossing 9.15 uur. Aankomst eerste duif 13.35.16 uur. 1, 4, 6, 9, 10 en 11 H. J. Aaftink; 2, 5 en 7 G. Steunenberg 13.38.33 uur; 3 L. M. Munnik. 13.39.27 uur; 8 D. Muller; 12, 14 en 16 L. Gazan; 15 J. W. Willems. Stand Vitesse: 1 I-I. J. Aaftink 513.1 p.; 2 G. Steunenberg 424.5 p.; 3 L. Gazan 420.8 p. Roosendaal: afstand 159 km, 128 dui ven, lossing 9.15 uur. Aankomst eerste duif 13.20.04 uur. 1, 2, 6, 11, 15, 18, 22 en 24 L. Gazan; 3 H. J. ten Velde 13.25.46 uur; 4 M. Lode- weges 13.28.38 uur; 4, 5, 28 en 30 M. Lo- deweges; 7, 19, 23 en 25 D. Muller; 12, 16 en 21 H. van Beek; 13 G. Huisken; 26 G. Steunenberg. Stand 2e vlucht jonge duiven: 1 L. Ga zan 191.1 p.; 2 J. W. Willems 169.3 p.; 3 D. Muller 159.3 p. Het humor- en film weekblad „Joke" gaat met ingang van nr. 31 ruime aan dacht aan tiener-muziek besteden. Tot op heden kregen de ruim 170.000 lezers, hoofdzakelijk middels een leespor tefeuille, wekelijks een gedegen portie filmnieuws, humor en verhalen aangebo den, maar inhakend op de tendens van de tijd zullen nu ook de tieners aan hun trek ken komen. Iedere week zal dit blad zeven tot acht pagina's voor dit doel vrijmaken. Volgens de uitgeefster, Nederland n.v. te Den Haag, is „Joke" hiermee 't eerste Nederlandse weekblad, dat bijzonder veel aandacht aan „pop"-muziek zal gaan be steden. Het ligt in het voornemen van de uit geefster het weekblad ook meer in de losse verkoop te brengen. De heer H. ten Kampe, leraar aan de openbare scholengemeenschap te Holten, slaagde te 's-Gravenhage voor de akte L.O. Handelskennis. Door dinsdagavond in de laatste wed strijd tegen het elftal van Gebr. Dikktrs met 62 te winnen is de ploeg van U- vlees ongeslagen kampioen geworden van de bedrijfsvoetbalcompetitie, welke de afgelopen maanden op de .terreinen van café „De Poppe" gespeeld werd. Gebr. Wansink en De Vrijheid, die hoewel met een verschillend doelgemid- delde met een gelijk aantal doelpunten vierde en vijfde op de ranglijst stonden, hebben deze avond door het nemen van strafschoppen de juiste volgorde bepaald, waarbij De Vrijheid 3 en Gebr. Wansink 2 treffers scoorde. De eindstand is nu geworden: U-vlees 5—9, Universal 5/8, Ter Horst Co. 5—5, De Vrijheid 54, Gebr. Wansink 5—4 en Gebr. Dikkers 50. De heer D. J. Wansink heeft na afloop de prijzen uitgereikt, welke voor U-vlees bestond uit een bokaal van een halve me ter hoog, die als wisselbeker zal funge ren, en een herinneringsbeker, terwijl de elf spelers een draagmedaille ontvingen. Ook de andere ploegen ontvingen een tro fee. Hij noemde deze competitie sportief en zeer geslaagd en dankte de familie Aanstoot voor het gebruik van het ter rein, de initiatiefnemers, de deelnemers en in het bijzonder de beide competitie- Zaterdag a.s. zal de wandelsportvereni ging De Trekkers deelnemen aan de wan deltocht te Twello. Deze tocht wordt ge organiseerd door de Deventer Wandel kring. De junioren en senioren zullen starten op de afstanden van resp. 15 en 25 km. De Trekkers hopen daar dezelfde prestatie te leveren als op de Jaarbeurs wandeltocht te Utrecht, die in mei j.l. ge organiseerd werd door de Reserve Gem.- politie van Utrecht. Daar wisten de junioren een 2e prijs te behalen. Dit mag zeker als een zeer goede prestatie worden gerekend. Zaterdag 26 juni in Eerbeek deden De Trekkers het minder goed, want de junio ren en senioren behaalden elk een 3e prijs met 53 4/6 en 552/6 punt. leiders, de heren Ten Hove en M. Klein Velderman, voer het welslagen van deze ontspanningsavonden. Hij bracht nog in het bijzonder dank aan de administrateur van de afd. Twente K.N.V.B., de heer Heu- tink, voor de vlotte medewerking, welke men van de zijde van de voetbalbond heeft mogen ontvangen. Met een verloting eh een Amerikaanse verkoop van de bal, waarmede gespeeld werd en die gewonnen werd door de heer Hofsteenge, werd de gezellige avond, die nog volgde besloten. Het kampioenselftal van U-vlees. Van de openbare ulo-school te Holten slaagden de volgende leerlingen voor het einddiploma A (plus M Middenstands- dipl.): H. Ribberink, Bathmen; H. Slot, Markelo; B. A. Aanstoot, Okkenbroek; F. ten Dam, Schoonheten, allen plus M; A. de Vries, Holten; R. Groet Roessink'. Laren; H. Harmsen, Laren; J. H. Lonink en J. M. Lonink, Markelo; G. Heering, Enter; L. Klein Lankhorst, Okkenbroek; G. H. Lonink, Markelo; D. Stegink, Bath men; M. Holshorst, Laren; H. Stoevenbelt, Okkenbroek; B. Oonk, en A. Slomp, Mar kelo. Negen candidaten werden afgewezen. Door de commissies voor de bedrijfs- verzorging in de landbouw voor Holten «•en Bathmen is in de vacature-T. in 't Hof tot bedrijfsverzorger benoemd de heer I-I. Vulink te Linde. Voor hulp van de bedrijfsverzorger kan men zich wenden tot de heer I-I. Vosman, Dorpsstraat 47, telef. 1360. Op woensdag 28 juli zal in het kader van het VVV-vakantieprogramma door de Boerendansgroep „De Larense Schotsers" op het podium in Kalfstermansweide een demonstratie worden gegeven van folk loristische dansen. Bij ongunstig weer zal het optreden in Amic-itia plaats vin den. Op zondag 8 augustus vindt in Laren (G.) een groot internationaal folkloris tisch festival plaats van dansgroepen, kindergroepen, schutters, vendelzwaaiers en boerenkapellen; 21 groepen met meer dan 400 deelnemers. Aan de Ir. G. Hofstedeschool-UTS te Hengelo zijn op de dagschool geslaagd voor het theoretische eindexamen afd. Bouwkunde J. Meerman en afd. Electro- techniek G. Beldman. De wandelsportvereniging „De Trek kers" organiseert op zaterdag 28 augus tus een grote wandeltocht, die als „Heide mars" wordt aangeduid, onder auspiciën van de N.U.W. De route wordt ook dit jaar weer uit gezet langs de mooiste plekjes op de Hol- terberg en verdere omgeving, waarbij men zoveel mogelijk de bloeiende heide velden in 't parcours hoopt op te nemen. Men verwacht een nog grotere deel name dan het vorige jaar, toen meer dan 1300 wandelaars naar Holten kwamen en ook een grote toeloop van de Holtense wandelsportliefhebbers. Er zijn reeds in schrijvingen binnengekomen uit Rotter dam, Meppel, Almelo en Nijverdal. Inlichtingen over deze wandeltocht worden gaarne verstrekt door de heër G. Voortman, Diesseriplasstraat 17, tel. 1851. Aan de gemeentelijke technische school te Deventer behaalden de volgende leer lingen een getuigschrift: Timmeren: H. J. Konijnenberg, J. W. Paalman, H. Pekkeriet, Holten; H. J. Markvoort, Dijkerhoek. MetaalbewerkenG. H. Markvoort en G. J. B. Vlogtman, Dijkerhoek. Aan de gemeentelijke technische avond school aldaar slaagde G. W. Schooien voor het diploma autoherstellen. De muziekvereniging „I-I.M.V." gaf don derdagavond met haar tamboerkorps een populair concert in het bungalowkamp „Twenhaarsveld", waarvoor van de zijde van de gasten een zeer grote belangstel ling bestond. Onder leiding van de heer Diepenveen bracht het muziekkorps en onder leiding van de heer L. Meinsma het tamboerkorps tal van nummers ten ge hore, die een dankbaar applaus oogstten. In verband met de bouwvakvakantie 7 „I-I.M.V.telt nogal wat bouwvakkers onder haar muzikanten zal de volgen de week niet geconcerteerd worden. Na de bouwvakvakantie hoopt men deze po pulaire concerten, die zeer gewaardeerd worden, weer te hervatten.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2