I Dtugerlüke ipb frtanfl Derde wielerronde van Holten een sportief succes V.V.V.-VAKANTIEPROGRAMMA ATTENTIE AGENDA Wim Derkink uit Hengelo de grote winnaar ZaïerSai 17 juli 1965 ÏTo. 28 Jaargang 19 HENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te T-Inlten. Telefoon 05Jt83 -123 J/. Adv.-prijs 1—15 mm. (d contant) f S,Iedere mm. meer f 0,12 De derde Holtense wielerronde en de voorwedstrijden voor de jeugd, die daaraan vooraf gingen, zijn een sportief succes geworden. Er bestond voor dit wieier- evenement een flinke belangstelling. Dank zij de geluidsinstallatie langs het par cours van de fa. Sanders uit Goor en het deskundig en vaak humoristisch verslag van de commentator Dick van Berkum uit Zwolle heeft ieder de wedstrijden goed kunnen volgen. De regenbui die tijdens de laatste ronden de atmosfeer kwam op klaren heeft geen afbreuk gedaan aan dit wielerevenement. De wedstrijd liep nog heel anders af, dan het zich in de laatste ronden liet aan zien. Toen menigeen zich reeds bezig was voor te bereiden op een massale eind sprint dacht de prima rijdende Wim Derkink uit Hengelo er plotseling anders over! Met een fikse demarrage ontdeed de Hengeloër zich van het peloton, waarin zich op dat moment nog tal van favorieten bevonden, en ging in hoog tempo aan de haal. De demarrage van Derkink was zo bliksemsnel, dat de „groten" er direct het antwoord niet op klaar hadden. Toen er wel pogingen in het werk werden gesteld om de vluchter tot de orde te roepen, was het te laat! Derkink, die, en dat moet gezegd worden, voor in het peloton de steun had van zijn ploegmakker Johan Pluimers (die kundig de zaak afstopte) nam tientallen meters voorsprong en wist zodoende de beslissende voorsprong op te bouwen. Als een glansrijk winnaar flitste Wim Derkink onder daverende toejuichingen van het talrijke publiek over de streep. De komende week verwachten wij de grote stroom van vreemdelingen in onze gemeente. Voor de vakantiegangers, die dan hier vertoeven wordt de aandacht gevestigd op de volgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogramma. Hotel- en pension houders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. ZOMERBAL Zaterdag, 17 juli, 7.30 uur, Groot Zomerbal in Amicitia met medewerking van „The Squadrons" uit Beverwijk. BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 20 juli, tussen 7 en 8 uur 's avonds, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelf kazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere land bouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen fl,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 21 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobus- bustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twiente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VVV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. Tel. 1533. De tocht duurt van pl.m. 25.00 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. HIPPISCHE DEMONSTRATIE Woensdag 21 juli a.s., 's avonds 7.30 uur, geven de ponyclub „Oosterhofruitertjes" te Rijssen en de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" te Holten een demon stratie in Kalfstermansweide aan de Stationsstraat. Het programma bestaat uit springen, vrijheidsdressuur, carroussel, Tally Ho en een snelheidswedstrijd. Het is zeer interressant om de jongelui op de pony's en de senioren op hun rijpaarden, die in het landbouwbedrijf gebruikt worden als ge wone trekpaarden, aan het werk te zien. Entree volwassenen f 1,kinderen f 0,50, groepen (min. 20 personen) reductie. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag 22 juli, v.m. 6 uur: „Op zoek naar wild", een vroege wandeling, onder leiding, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van VVV-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij vol doende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 23 juli en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dagkaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telef. 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden ge boden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te doen aan onze redactie, tel. 1234, of aan de heer Kers, tel. 1533. Men wordt vriendelijk verzocht geen stukken voor Holtens Nieuwblad meer in de bus van het gemeentehuis te depone ren, zoals wel eens een enkele maal ge schiedt, aangezien haar hoofdred., de heer Beijers, wegens pensionering niet meer in gemeentedienst is. Zijn adres is Hol terberg 13. Berichten, verslagen en ad vertenties worden gaarne op dit adres ontvangen. Eventueel telefonisch op no. 1234. Redactie HOLTENS NIEUWSBLAD Uitermate boeiend was even later de massale eindsprint van het peloton die door de in uitstekende vorm zijnde Henk Nieuwkamp uit Eerbeek werd gewonnen. Wederom bewees Nieuwkamp, die welis waar Derkink moest laten gaan, momen teel tot de sterkste renners van Noord en Oost Nederland te behox-en. Nieuwkamp' klopte snelle spx-inters als Nico Lute uit 's Graveland, Anne Koster uit Leeuwar den en Johan Pluimers uit Enter, die res pectievelijk beslag legden op een derde, vierde en vijfde plaats! SCHERMUTSELINGEN Toen het startsein gegeven werd voor deze derde ronde van Holten gingen ze ventig sterke amateurs van start. Onder hen bevonden zich cracks van naam, zo dat bij voorbaat vast stond, dat een boei ende strijd te verwachten was. Het tal rijke publiek kreeg dan ook waar voor zijn geld. Men heeft uitlooppogingen aan de lopende band te zien geki-egen en voorts heeft men tal van boeiende pre miesprinten te zien gekregen om de tal rijke waardevolle premies, die dankzij de plaatselijke middenstand en particulieren mogelijk werden gemaakt. De eerste groep die px-obeerde een uit looppoging te fox-ceren bestond uit de renners Harm Rutgers en Jo Wilkens uit Gieten, Anne Koster uit Leeuwarden, Henk Hoekstra uit Ux-eterp, Piet Schreur uit Wolvega, Johan Hup uit Kampen en Gert Zwienenberg uit Almelo, welke laatste weer beter begint te draaien. En kele ronden bleef deze sterke groep de toon aangeven, doch toen de winnaar van vorig jaar, de sterke Drent Henk Benja mins uit Hollandscheveld zich er mee ging bemoeien was het gebeui'd. AKTIEF Benjamins bleef actief. Na twintig ron den demarreerde hij wederom nu in ge zelschap van Henk Hoekstra, Jo Wilkens, Dinus Vos uit Midlaren en de pi-ima draaiende Jan Bols uit Hoogeveen. Dit kwartet slaagde er echter ook niet in een geslaagde uitlooppoging te forceren. Het rennex'sveld was te sterk. Dit be merkten ook de tempolopers Piet Schreur uit Wolvega, de Nijverdaller Jan Boode en Jan Fi*ansen uit Halfweg, toen dit trio probeei'de een geslaagde demar rage uit te voeren. Men werd tot de orde geroepen na twee ronden door het pelo ton, dat regelmatig wex'd gecontroleerd door renners als Henk Nieuwkamp, Wim Derkink en de zeer attent draaiende Jo han Pluimers, die naar onze mening dit seizoen nog meermalen van zich zal doen spreken! Naarmate het einde in zicht kwam be gonnen de „groten" in het peloton zich meer en meer te roeren. Knapen als Hoekstra, Dinus Vos, de gebrs. Niemeijer, Henk Nieuwkamp, Joh. Pluimers, Bert Boom en niet te vergeten Nico Lute en Jan Fransen waren steeds voorin te vin den. Ook Jan Bols, welke laatste echter zes ronden voor het einde door domme pech van het strijdtoneel verdween. VERRASSING Zoals in de aanvang x-eeds vermeld le verde tenslotte deze sterk bezette derde Ronde van Holten, die als zeer geslaagd beschouwd kan worden, een zeer verras sende winnaar op. Juist toen de spi'in- ters bezig waren gunstige posities in te nemen voor de te verwachten eindspx-int profiteerde tempoloper Wim Derkink hier dankbaar van! Overigens, Derkink kan betiteld worden als een verdiende win naar want hij heeft zich in deze ronde meermalen „van voren" laten zien. De bloemen en de overwinningszoen, die hij na afloop van de lieftallige 20-jarige ronde-miss, Minie Kamphuis uit Enter, kreeg te incasseren wax-en aan een spor tieve renner besteed. UITSLAG Na dankwoorden van de heer J. Wig- gers, namens het organiserend wieier- comité, kwam de jury met de volgende uitslag van de strijd der amateurs voor de dag. 1. W. Derkink, Hengelo, 80 km in 1 uur 58 min. en 10 sec.; 2. H. Nieuwkamp, Eer beek; 3. Nico Lute, 's Graveland; 4. A. Koster, Leeuwarden; 5. Joh. Pluimers, Enter; 6. Dick Leijen, Kampen; 7. J. Koster, Hoogeveen; 8. F. Niemeijer, Hen gelo; 9. J. Fransen, Halfweg; 10 J. Boode, Nijverdal; 11. H. Kuiper, Nieuw-Amster- dam; 12. Bert Boom, Markelo; 13. H. Tij huis, Klaxenbeek; 14. C. Niemeijer, Hen gelo; 15. B. ten Hove, Nijverdal; 16. T. ten Thije Boomkamp, St. Isidorushoeve; 17. J. Hup, Kampen; 18. H. Klein, Barn- flair; 19. P. Schreur, Wolvega; 20. G. J. Lucassen, Nijverdal en 21. C. Smouter, Nieuw-Amsterdam. ADSPIRANTEN EN NIEUWELINGEN Voox-dat de amateurs aan bod waren, kwamen eerst nog de beginners in het strijdpex-k. Het was een lust om te zien met hoeveel geestdrift deze jongens, die in twee groepen reden n.l. t./m. 12 jaar en van 13 en 14 jaar, zich in de stx'ijd wier pen om als eerste over de streep te gaan. Het was maar goed, dat het aantal ronden wegens tijdgebrek moest worden inge kort, andex-s was het voor deze knapen te vexmoeiend geworden. Om de beurt lagen de stei'ksten aan kop en er was enkele nakomers uitgezonderd bij de meesten bijna geen krachtsverschil. Dit woï'den weer de toekomstige renners. De eei'st-aankomenden ontvingen bloemen en maakten een ere-ronde. De uitslag werd tenslotte als volgt vast gesteld: Groep A: t./m. 12 jaar: 1. K. Stiggel- bout, Wierden; 2. W. Albersen, Nijverdal; 3. H. Poppe, Wierden; 4. M. Pluimers, Nij- vei'dal; 5. B. Wilmink, Rijssen; 6. H. Boode, Nijverdal; 7. H. Bolink, Nijver dal; 8. H. Boom, Mai'kelo; 9. B, Knapen. Holten; 10. J. Kelder, Nijverdal en 11. J. Boode, Nijverdal. Groep B: 13-14 jaar: 1. J. Hobert, Wier den; 2. E. Beldman, Holten; 3. Joh. Boode, Nijverdal; 4. W. Klein Velderman, Hol ten; 5. Woltei's, Nijverdal; 6. P. Stiggel- bout, Wierden; 7. B. Rietberg, Holten; 8. J. Aal, Nijverdal; 9. J. Hofsteenge, Holten en 10. J. Haan, Markelo. PRIJSUITREIKING In hotel Vosman had de pi'ijsuitreiking plaats waarbij de voorzitter van de bra deriecommissie, de heer Beijers, de jury en commentator, de schenkers van de premies, de leden van het wielex-comité, in het bijzonder Henk Brinks en Bert Boom, en allen, die aan het welslagen van deze derde wieleri-onde hadden medegewerkt ten zeerste heeft bedankt voor hun ar beid, inclusief Mini Kamphuis, die op zo'n charmante wijze als tour-miss wilde fun geren. OFFICIËLE PUBLIKATIE De Burgemeester van Holten brengt het volgende ter kennis van belangheb benden: VRIJSTELLING WEGENS BROEDERDIENST Onlangs zijn de bepalingen van de Dienstplichtwet en van de Wet gewetens bezwaren militaire dienst omtrent vrij stelling wegens broederdienst gewijzigd. Voox'dat deze wetten werden gewijzigd, werd vrijstelling wegens broederdienst verleend aan de ingeschrevene, van wie dx'ie broeders een voor broederdienst gel dige dienst hadden volbracht. Te begin nen met de ingeschrevenen van de lich tingen 1966 en 1967 zal deze vxijstelling echter verleend worden, wanneer twee broeders een dergelijke dienst hebben vervuld. In verband hiermee breng ik het vol gende onder de aandacht. 1. Vrijstelling wegens broederdienst wordt vex'leend aan de ingeschx-evene van de lichting 1966 of 1967, die ten minste twee broedex's heeft of gehad heeft, die dienen of gediend hebben bij de zeemacht, de landmacht, de luchtmacht of de toen malige overzeese krijgsmacht. 2. In een van deze gevallen wordt ge acht te verkeren de bi'oeder die: a. ten minste 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of b. ten gevolge van een na 31 decem ber 1945 verleend uitstel van eerste oefe ning nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of c. in het genot van militair pensioen is gesteld, of d. gedurende zijn verblijf in werke lijke dienst is overleden. 3. Als werkelijke dienst wordt ook beschouwd het vervullen van vervangen de dienst ingevolge de Wet gewetensbe- zwax'en militaire dienst en als uitstel van eerste oefening ook uitstel van het ver vullen van gewone vervangende dienst. 4. Als broederdienst blijft buiten aan merking de werkelijke dienst, die slechts bestaat in het bijwonen van oefeningen gedurende daarvoor vastgestelde oefe ningsuren (zoals oefeningen bij de Na tionale Reserve). 5. Voor vrijstelling wegens broeder dienst worden onder „broeders" verstaan: wettige broedex-s en wettige halfbroeders. Indien men naar twee broeders kan ver wijzen, op wie het voorgaande van toe passing is, maakt men derhalve aan spraak op vrijstelling wegens broeder dienst. Wenst men voor deze vrijstelling in aanmerking te komen, dan behoort daartoe binnen veertien dagen aanvraag te worden gedaan bij de burgemeester van de woonplaats. Kan men thans nog geen aanspraak op vrijstelling wegens broederdienst doen gelden, doch zou deze aanspraak ontstaan vóór 1 januari 1966 of 1 januari 1967 al naar gelang men voor de lichting 1966 of 1967 voor de dienstplicht is ingeschre ven dan behoort de aanvraag om vrij stelling binnen veertien dagen na ont staan van het recht te worden gedaan. Holten, 15 juli 1965. De Burgemeester van Holten, B. J. VENEKLAAS SLOTS, Loco-Burgemeester. Verloren: herenrijwiel (zwart); bruin- lederen portemonnaie; bruinlederen vest met ritssluiting; blauw turnpakje; pax'a- pluie (rood) met hoes; zwarte ï'egencape; witte aansteker; autoped groen blauwe bal. Gevonden: gouden ring; rozenkrans; sleutels en sleutelring; knijptang; dames- vest (donkerblauw); damesrijwiel (merk onbekend); zilveren (met goud) arm band. Inlichtingen dagelijks aan het politie bureau te Holten van 8—22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Zaterdag 17 juli, n.m. 7.30 uur: Groot Zo merbal in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 17 t.m. 24 juli: Coöp. Aan- en Verkoopvereniging in Holten gesloten. Zaterdag 17 juli tot 2 augustus: G. J. Kraay, heilgymnast-masseur, Deventer, wegens vakantie afwezig. Zaterdag 17 juli t.m. zaterdag 14 augustus: Tandarts H. F. Steunenberg wegens va kantie afwezig. Maandag 19 juli, 's morgens vakantie- markt te Rijssen (zie adv.). Maandag 19 juli, 2 uur: Kindercircus San- telli in het Volkspark te Rijssen (zie ad vertentie). Maandag 19 juli t.m. zaterdag 31 juli: Be drijven Holtense Bouwvakpatroons we gens vakantie gesloten. Maandag 19 juli t.m. 31 juli: A. Piel, we genbouw en grondwerk, wegens vakan tie afwezig (zie adv.). Dinsdag 20 juli: Zwem-interlandwedstrijd Nederland-Zwitsei-land bosbad „De Koerbelt" te Rijssen. 's Avonds optre den van de springgroep „The Comies" (zie adv.). Woensdag 21 juli: Zwem-interland Neder land-Zwitserland, waterpolo wedstrijd Nederland b-Ned. Militair zevental in bosbad „De Koerbelt" te Rijssen (zie ad vertentie). Woensdag 21 juli, 19.30 uur: Hippische de monstratie Ponyclub „Oosterhofruiter tjes" uit Rijssen en LRV „De Bergrui ters" uit Holten in Kalfstermansweide, Stationsstraat. Donderdag 22 juli, 19.00-19.30 uur: Zitting Thomassen Drijver in café Kalf ster man. Maandag 26 juli t.m. 31 juli: Ki'uideniers bedrijf A. Paalman, Raalterweg, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 26 juli t.m. 31 juli: Gebr. Dik kers, afdeling gx'anen en veevoeder en filiaal Dijkerhoek wegens vakantie ge sloten. Woensdag 28 juli, pl.m. 7 uur: Optreden „Lax'ense Schotsers" op het podium in Kalfstermansweide. Zatex*dag 31 juli, 14 uur: Grote motorrross op de zuidelijke helling van de Zuur- berg in de Beuseberg. Zaterdag 7 augustus: Erve „Twenhaar": Rijssenseweg, Provinciale Kampioen schappen Landelijke Rij verenigingen. Zondag 18 juli 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Tromp van Amstex-dam. Collecte voor het Nea. Bij belgenootschap. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Israël. Collecte voor het Ned. Bijbelgenootschap. Twenhaarsveld: 10.45 uur Interkerkelijke kampdienst. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 7 uur ds Baumfalk van Gro ningen. In alle diensten is het éne offer bestemd voor het Fonds Algemeen Ker kelijke Ax'beid (F.A.K.A.). Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal (ing. Larense- wegj. Twenhaarsveld: 12 uur Kamp dienst. Zondagsdienst Dierenarts: zaterdag 17 juli en zondag 18 juli: de heer Oostenbrug, Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Geboren: Elizabeth Hendrika, dv H. Beld man en H. Bosch, Borkeld 81. Diede- rick, zv H. ter Harmsel en E. S. Lucht, Holterberg 18, geboren te Deventex". Gehuwd: E. J. Jansen Manenschijn, 24 jr., Dijkerhoek 25 en H. J. Paalman, 20 j., Espelo 4. W. Bosschers, 29 jr., Beuse berg 137 en J. Hakkert, 25 jr., Wierden. H. J. Kalfsterman, 22 jr., Stationsstraat 9 en J. H. Jansen, 20 jr., Markelo. H. Jan sen, 27 jr., Espelo 27 en H. Deijk, 24 jr., Holterbroek 18. BEVOLKING: Vertrokken: Mej. G. J. Rensen van Es pelo 79 naar Rheden.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1