LEDENTAL ABVA-AFDELING GROEIT Beentje gebroken ifeeiste bruin Pigmaderm.Tube f 2.95 Voetbal M.E.A.O .-examens Holtens Studiefonds voor Papoeajongeren Duiven vlogen vanaf Crei! Diploma Machineschrijven Geslaagde Taptoe in Dijkerhoek Het vakantieprogramma De eerste viool Zaterdag 26 juni 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD De afdeling- Holten van de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA) mag zich in een gestadige groei van haar ledental verheugen. Naarmate het aantal overheids dienaren toeneemt stijgt ook het aantal leden van de afdeling. Dit bleek uit de dinsdagavond in het stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman onder voorzit terschap -van de heer II. W. Goorman gehouden ledenvergadering, waarin de jaar verslagen werden uitgebracht en de behaalde resultaten werden besproken. Het ledental, dat op het einde van 1964 50 bedroeg is inmiddels gestegen tot 56. OFFICIËLE PUBLIKATIES OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat bij hun besluit van 22 juni 1965, op grond van het be paalde in de artikelen 4, 5 en 6 van het wegenverkeersreglement, in het belang van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op de weg voor de periode van 22 juni tot en met 30 september 1965: 1. de Borkeldsweg, vanaf de Landuwer- weg in de richting van de rijksweg HoltenMarkelo (weg nr. 44 Rijks wegenplan) gesloten is verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee; 2. de wegkruising, gevormd door de Borkeldsweg met de Landuwerweg, is aangewezen als voorrangskruising, met dien verstande, dat het verkeer op de Landuwerweg voorrang heeft boven het verkeer op de Borkeldsweg. Dit besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten van de provincie Overijssel. Holten, 23 juni 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, W. I-I. ENKLAAR De secretaris, G. J. LANGENBERG OPENBARE KENNISGEVING De burgemeester van Holten maakt be kend, dat met ingang van 1 juli 1965 in werking treedt de Wet tot wering van ongewenste handwapenen (Wet van 7 april 1965, Stb. 141). Ingevolge deze wet is het met ingang van 1 juli 1965 verboden de volgende on gewenste handwapenen voorhanden te hebben: a. Stiletto's: messen, waarvan het lemmet door een drukmechanisme zijde lings scharnierend uit het heft wordt ge bracht en welke bovendien een of meer van de volgende kenmerken hebben: 1. een lemmet van 7 cm. of langer, doch korter dan 9 cm., een en ander ge meten vanaf het heft, voorzover de breedte van het lemmet minder dan 14 m.m. bedraagt, gemeten over de breedste gedeelte daarvan; 2. een lemmet van 9 cm. of langer, gemeten vanaf het heft; 3. een lemmet met een snijkant aan beide zijden; 4. een stootplaat of soortgelijke in richting. b. Valmessen: messen,, waarvan het lemmet door een drukmechanisme of door een zwaaibeweging rechtstandig uit het heft wordt gebracht en welke boven dien een of meer van de onder a 1 tot en met 4 omschreven kenmerken hebben. c. Boksbeugels: handwapenen, be staande uit een om de hand sluitende ring of om de vingers sluitende ringen, al dan niet voorzien van aan de ring of ringen bevestigde uitsteeksels. d. Ploertendoders: handwapenen, be staande uit een verende, aan een der uit einden verzwaarde staaf. e. Handwapenen, bestemd voor het verspreiden van vergiftigde, verstikkende of weerloos makende stoffen, niet zijnde gassen. f. Geheime handwapenen: handwape nen, welke het uiterlijk hebbenvan een ander voorwerp dan een wapen, met uit zondering van de elders genoemde hand wapenen. g. Losse onderdelen van stiletto's, valmessen en geheime handwapenen. Degenen, die in het bezit van bovenge noemde ongewenste handwapenen zijn, kunnen deze, tegen vergoeding, inleveren bij de Groepscommandant der Rijkspolitie alhier. Alleen bij inlevering in de periode van 1 t.m. 14 juli 1965 wordt door de Mi nister van Justitie een vergoeding ver leend. Holten, 25 juni 1965. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. De bijna 3-jarige Teun Stevens, Espelo 61, kwam bij het spelen zo ongelukkig te vallen dat hij zijn rechterbeentje brak. Hij werd in het St. Jozefziekenhuis te Deventes opgenomen. en beschermt tegen zonnebrand Twee Holtense elftallen namen zondag deel aan de seriewedstrijden van S.D.O.L. te Luttenberg. Holten 2 speelde tegen Ommen 2 en won met 2-0, Holten 4 kwam uit tegen Dalfsen 3 en won deze ontmoe ting met 1-0. Zondag speelt het 2e elftal tegen Rhoda 3 om 12.45 uur en Holten 4 tegen Rhoda 4 om 13.30 uur. TRAINING Woensdag j.l. heeft de laatste training plaats gehad in het afgelopen seizoen. Na een verdiende rustperiode hoopt Leo Hal le op 4 augustus weef te beginnen met een geselecteerde ploeg van 25 spelers om tegen het begin van de -competitie een eerste elftal met voldoende reserves te kunnen opstellen. Niemand der aan gewezen spelers -verzuime hiervan een dankbaar gebruik te maken. WERVING JUNIOREN Ten einde het juniorenbestand op peil te houden worden jeugdige spelers ge vraagd in de leeftijdsgroepen van 12 tot 14 jaar, 14 tot 16 jaar en 16 tot 18 jaar. Zij moeten de voedingsbron vormen voor de toekomstige 4e klassers K.N.V.B., want het streven van de leiding, van onze voetbalvereniging zal er op gericht moeten zijn het eerste elftal uit de voor malige T.V.B. naar de K.N.V.B. te voeren. Sport en mét name de voetbalsport is een onmisbare factor voor een behoorlijke lichaamconditie. Wij hopen dan ook, dat de ouders hun jongens in de gelegenheid zullen stellen tot de gelederen van ons roemruchtige H.V.C. „Holten" toe te tre den. De candidaten kunnen zich opgeven bij de heer W. Dijkslag, A. J. Goldstein- str. 3, en worden medisch gekeurd voor dat zij aan de competitiewedstrijden gaan deelnemen. Aan de openbare u.l.o.-school vond de vorige week donderdag en vrijdag voor de vierde maal het eindexamen plaats van de afdeling voor Middelbaar Econo misch en Administratief onderwijs. Het schriftelijk examen werd gehouden op 20 en 21 mei. Nadat de uitslag van het examen was bepaald, werden door de burgemeester Mr. W. H. Enklaar, de diploma's' uitge reikt, waarbij hij er op wees, dat niet uitsluitend een diploma succes op de ver dere levensweg, garandeert, maar dat de waarde daarvan door ieder zelf moet wor den waargemaakt. Natuurlijk moet er een basis van kennis aanwezig zijn, waar bij Mr. Enklaar de hoop uitsprak, dat de in Holten vergaderde kennis de exame- nandi van groot nut zal zijn in de maat schappij. Tot de gecommiteerden, de he ren Mr. Bolt, secretaris van de Kamer van Koophandel, G. J. Langenbarg, ge meente-secretaris van Holten, ds J. H. Is raël, herv. predikant aldaar en C. Broers- ma, directeur der zuivelfabriek, sprak de burgemeester een woord van' dank. Door twee dagen van hun normale arbeid te offeren, gaven zij blijk dit nog jonge on derwijs van groot belang te achten voor de opkomende generatie. Van de 28 can didaten kon aan 27 geslaagden het diplo ma worden uitgereikt. De namen van de geslaagden en hun woonplaatsen zijn: j en m: G. Beldman, j, F. R. Heuvelman, j, J. W. Muilerman, m, Bathmen, W. v. d. Ende, j, R. R. Kraayenzang, m, J. H. Lueks, j, Deventer, K. van Sinderen, j, M. Vos, j, Goor, H. Dikkers, j, Gorssel, A. F. Egbers, j, W. C. van Helsdingen, j, G. J. Jansen, j, J. W. Luberssen, j, J. Paalman, j, A. J. Wansink, j, Holten, M. Bargeman, j, G. J. Stegeman, j, Laren (G.), B. H. Berendsen, m, W. v. d. Duin, m, J. G. Hendriksen, j, W. Romp, j, B. A. Schreurs, j, Markelo, J. Stegeman, j, Okkenbroek, G. J. Dasselaar, j, M. Nij- land, j, Rijssen, S. M. Pattileamonia, j, Wierden en F. A. Hendriks, j, Borne. Het merendeel dezer geslaagden heeft reeds een betrekking gevonden, aange zien het gehele bedrijfsleven in de omge ving belangstelling toont voor dit sterk op de praktijk gerichte onderwijs. Het volgend jaar zal er geen examen worden gehouden. De opleiding wordt dan drie jaar, ofwel twee jaar studie na het behalen van het ulo-diploma. Het MEAO in 1961 als experiment opgezet, blijkt levensvatbaarheid te hebben, getuige het groot aantal leerlingen en zal per 1 sep tember 1965 met de afdelingen voor mavo en havo, die de school kent, in de scho lengemeenschap Ploften worden opgeno men. VELE NIEUWE VASTE BIJDRAGERS De werving van nieuwe vaste bijdragers voor het Hoitens Studiefonds voor Pa poeajongeren onder heri, die zich in het afgelopen jaar nieuw of zelfstandig in onzè gemeente vestigden, verloopt tot nog toe zeer voorspoedig. Binnen korte tijd moeten nog velen van hen bezocht worden, want de inza meling der vaste bijdragen en losse gif ten vindt plaats tussen 4 en 11 juli a.s. Van hen. die reeds bezocht werden was er niemand die weigerde dit mooie werk met een vaste jaarlijkse bijdrage te steunen. Enkelen wilden zich nog even beraden over het bedrag, dat zij jaarlijks hier voor geven wilden. Veertien nieuwe vaste bijdragers hebben in totaal een be drag van 334,50 aan vaste bijdragen toe gezegd. Deze actie voor het Holtens Stu diefonds voor Papoeajongeren belooft dus ook dit jaar weer een succes te worden. Voor de vacantiegasten vermelden wij nog, dat dit studiefonds twee jonge Papoea's een opleiding bezorgt, waardoor zij straks in staat zullen zijn de ontwik keling van hun eigen land krachtig te bevorderen. Zomergasten, die mèt de Holtenaren dit mooie werk willen steunen, kunnen hun bijdragen ten gunste van dit fonds over maken op giro 87 55 87 van de Coöpera tieve Boerenleenbank in Holten. Met belangstelling zien wij het resul taat van deze actie tegemoete. De postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" nam met 68 duiven deel aan de vlucht vanaf Creil. Afstand 437 k.m., lossing om 8.30 uur. Aankomst van de eerste duif, van H. J. Aaftink, 13.41,59 uur. De totale uitslag was: 1,3,5,9 en 12 H. J. Aaftink, 2 en 13 W. v. d. Pluym, 2e duif 13.42.26 u., 4, 6 en 16 L. Gazan, 7 D. Muller, 8, 11, 15, en 17 G. Steunenberg, 10 en 14 G. Veldhuis. gsglpglips CARBQVIT tegen maag- MyrlïRI en darmstoornissen. i^Jfy^Esawig MUGOLiN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. Aan de openbare uloschool slaagden voor het diploma machine schrijven: F. J. van de Bovenkamp, H. Brouwer, H. Pieffers, T. Scheperman, H. H. Rensen, H. Baltes, A. Klein Velderman, H. Rensen W. J. Rietberg, G. J. Schooien, PI. van Doorn, J. Hospers, W. M. Reeves, M. G. H. Bos, H. Hoeve, G. J. Müller, D. Mark voort, A. J. Kevelman, G. A. Witteveen, A. Vukkink, Holten; H. Boer, F. Beid, G. H. Stokreef, T. W. Kistemaker, J. v. d. Maat, G. J. Boode, B. Vedders, W. J. Slig- man, J. H, Sligman, C. V. Wisselink, B. J. Winterman, J. H. Lonink, B. J. Wissink, J. G. Lodeweges, Markelo; F. Grotenhuis, G. J. Kloosterboer, C. Leijenaar, C. W. L. Snel, G. H. Kaatman, H. L. Wichers, J. W. Kromdijk, I. Bijma, F. J. Schoolder- man, Bathmen; G. Koster, F. J. Oostdijk, M. Rosman, PI. C. v. d. Maat, H. L. Voort man, H. Rutterkamp, Rijssen; PI. D. Bos, E. G. Pleuvelman, J. Braakhekke, Diepen veen; H. Kamperman, Hellendoorn; H. Florijn, H. Wieringa, J. G. Aal, J. G. Hulsman, Nijverdal; W. G. J. Visser, H. Stoevenbelt, L. Klein Lankhorst, Okkenbroek; A. J. Steenbergen, Heeten; A. W. Kettelarij, H. Bronze- wijker, J. H. Renneboom, Laren; J. Zen- dijk, J. Hoeve, D. Jonker, Deventer; J. H. Veldwachter, A. Westra, Colmschate; PI. J. Hargeerds, Borculo; F. Vrielink, Haarle; J. Malaihollo, Hoogeveen; J. IT. Sligman, Markelo; en D. Rielink, Espelo. Zes kandidaten werden afgewezen. In samenwerking met de ulo-school hebben de volgende leerlingen van de huishoudschool te Holten het diploma machineschrijven behaald: D. J. Ulfman, J. G. Markvoort,. J. W. Kettelarij, G. J. Nijland, E. Fikkert, E. Rielink, J. W. Rensen, A. Tiekink, J. ter Maat, PI. A. Baltus, T. W. Marsman, Holten; H. Slui ter, H. Roeterdink, Bathmen, J. Brons voort, Lettele en E. van Breemen te Nij- verdal. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de heren J. H. Paalman en G. J. Ulfman, die de bond door de dood ontvallen zijn en herinnerde hij dn korte trekken aan de verbetering van de sala rispositie van het overheidspersoneel, die vaak na moeizaam onderhandelen tot stand is gekomen. In het jaarverslag van de secretaris, de heer W. Beijers, werd wat uitvoeriger op de behaalde resultaten ingegaan en ook het werk van de afdeling aan een nadere beschouwing onderworpen. De bond heeft een grote activiteit ontwikkeld en de afdeling heeft bij haar werk grote steun ondervonden van de districtsbe stuurder, de heer E. Knol, welke voor deze bijstand in deze vergadering dank werd gebracht. In het georganiseerd overleg en bij de nazorg der werkclassi- ficatie werden voor het gemeenteperso- neel dank zij ook de medewerking van V'oor de taptoe, die „H.M.V." met haar drumband zaterdagavond gaf op het pleintje naast café het Bonte Paard, te Dijkerhoek, bestond grote belangstelling. Het programma bestaande uit mars en koraalmuziek, vaderlandse liederen en de gebruikelijke signalen werd vlot en onberispelijk uitgevoerd. De schijnwer pers bevestigd aan de zijgevel van de uitspanning zorgden voor een goede ver lichting en maakten het geheel tot een aantrekkelijk schouwspel, waarbij ook de- nieuwe uniformen van de muzikanten en van het tamboerkorps, welke H.M.V. deze avond in Dijkerhoek aan de bevolking presenteerde, goed tot hun recht kwamen. Namens de school- en volksfeestcom missie van de schoolkring' Dijkerhoek be dankte de heer B. J. Paalman, de uitvoe renden aan het slot van hun aardige geste om ook eens naar de buurtschap te komen, terwijl de heer G- J, Beltman, voorzitter van „Jong Holten", namens de P.J.G.O.-afdelingen, die juist een feest avond hadden in 't Bonte Paard, enkele woorden sprak. De voorzitter van „H.M.V.", de heer A. Westerik, dankte de Dijkerhoekse ge meenschap voor de morele en financiële steun, die de muziek telken jare weer mag ondervinden. De muzikanten werden daarna door de school- en volkscommissie en buurtver eniging getracteerd. Hoewel het drukke vakantieseizoen nog niet is aangevangen, zijn er in onze ge meente reeds tal van zomergasten, die hier hun- vakantie komen doorbrengen. Het was voor de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aanleiding om een begin te maken met het V.V.V.-vakantie- programma, in de hoop dat ook de plaat selijke verenigingen hun steentje willen bijdragen om onze zomergasten enig amu sement te verschaffen. De braderie-com missie heeft haar data reeds vastgesteld voor dit jaarlijks evenement, d,at gehou den zal worden van 2 tot en met 5 augus tus. Voor woensdag 14 juli staat een wie lerronde op het programma en op zater dag, 31 juli wordt aan de voet van de Zuurbreg door de motorclub in samen werking met de braderiecommissie een motorcross georganiseerd. Het programma voor de komende week begint op woensdag 30 juni om 14 uur met de Holterbergrit van de V.V.V'., ter wijl diezelfde avond tussen 19 en 20 uur een bezoek gebracht wordt aan de kaas boerderij van de familie Cats in de Beu- seberg. Donderdag 1 .juli 's morgens om 6 uur houdt de administrateur van de V.V.V. zijn bekende tocht „Op zoek naar wild" en vrijdag, 2 juli ,óm 20 uur houdt de heer Kees Bos weer zijn gebruikelijke rondleiding door het nat. hist, museum op de ITolterberg met een causerie over de fauna van de omgeving. het gemeentebestuur belangrijke resulta ten bereikt. Hoewel de heer Beijers de gemeentedienst op 1 juli a.s. met pen sioen gaat verlaten verklaarde hij zich bereid het secretariaat voorlopig te blij ven vervullen. De penningmeester, de heer P. Viet, bi'acht een gunstig financieel verslag uit, waaraan wij ontlenen, dat -de inkomsten ƒ3299,64 en de uitgaven ƒ2717,63, zodat er inclusief de batige saldi van vorige jaren een overschot is van 582,01. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. Viet, G. Brands, G. H. Witten berg, W. Beijers en G. W. Bekkernens bij enkele kandidaatstelling herkozen. Als vertegenwoordiger in het G.O. werd in de plaats van de heer Beijers gekozen de heer G. Linde en in diens plaats als plaatsvervangend lid aangewezen de heer J. W. W. Bleumink. Van de gelegenheid om vragen te stel len aan de districtsbestuurder, de heer Knol, werd druk gebruik gemaakt, zodat er een geanimeerde en vruchtdragende bespreking plaats vond van tal van on derwerpen, die de rechtspositie van de leden raken. Hieruit bleek o.m. dat de rechtstoestand bij sommige waterschap pen nog veel te wensen over laat. Met een gezamenlijke maaltijd werd deze bijeenkomst besloten. „HARINGWORM" bezorgt reders half miljoen schade. DEN HAAG Tijdens de dinsdag ge houden openbare vergadering van de Haagse Kamer van Koophandel en Fabrie ken constateerde de heer R. -van der Zwan dat de angst van de consument voor de inmiddels berucht geworden „haring- worm" de Scheveningse reders reeds een schade van bijna een half miljoen gulden bezorgd heeft. Doordat een waarschuwing van de over heid, enkele weken geleden gedaan, ver keerd begrepen werd en door de vele, vaak negatieve publicaties omtrent de worm heeft de consument angst gekre gen voor vaderlands „dokter-aan-de-kant- zetter". Volgens de heer Jacq. den Duik, oud-se cretaris van de Redersvereniging Scheve- ningen, is de worm echter niet zo'n grote gezondheidsverwoester, als in menige publicatie beschreven werd. MISVERSTAND De waarschuwingen van de overheid zijn door het publiek verkeerd begrepen. Deze waarschuwing was slechts gericht tegen de groene, lichtgezouten haring en tegen de malafide haringhandel. Hierdoor is het publiek - ten onrechte - gaan den ken, dat alle gezouten haring gevaarlijk zou zijn. Dit is de Scheveningse reders niet onopgemerkt voorbijgegaan.. Er werd nu reeds een haringomzet genoteerd, wel ke 50 minder was dan die van het vorig jaar. Het in deze tijd van het jaar vertrouw de beeld van de haringslikker werd steeds zeldzamer, zodat de meeste haringverko pers bijna of geheel geen werk hadden. Enkelen moesten zelfs hun kraampje sluiten. ANGST ONGEGROND Dc heer Jacq. den Duik merkte op dat de haringparasiet normaal niet schadelijk is. De kwestie van de worm bestaat al jaren, meende hij, zoals er ook schadelijke stoffen zitten in consumptieijs, mosselen en oesters. Normaal verwerkt het men selijk organisme dit goed, behalve wan neer men bijvoorbeeld twintig haringen gaat eten, aldus de heer den Duik. De heer R. van der Zwan zei hierna ondermeer nog dat er geen wormen zijn te vinden wanneer de haring maar zwaar genoeg gezouten is. door L. VAN SCHOOTEN 30) „Ik heb het ook nooit zo gevoeld, dat je hier alleen maar kwam poseren. Ik dachtik hooptedat je hier een beetje thuis zou zijn." „Dat was ook zo." „Dat wevrienden zouden worden." „Zijn we dat dan niet?" „Ik hoopte het, ja. Maar kun je vrien den zijn tot een zekere datum, en dan zeggen: stop? Of zeggen: je zult altijd als vriend in m'n herinnering blijven, maar als we elkaar weer zien, dan zijn we weer meneer Van Santen en juffrouw Van Wittem, al zeggen we ook jij en jou tegen mekaar?" Ze schrok van haar eigen woorden. Zou hij nu niet denken.och, wat gaf het wat hij dacht. Hij moest het maar wéten. Hij moest maar weten, dat ze naar zijn bezoeken uitkeek, dat ze 's morgens al blij was als ze wist: Vandaag komt Jaap. Erika van Wittern had vele vrienden en er waren er ook onder, die ze .tot haar intieme vrienden gerekend had. Ze was meer dan eens verliefd geweest en er wa ren er nog meer verliefd geweest op haar. Ze had een fabuleuze handigheid verkre gen in het flirten en het op-een-afstand- houden. Met deze man was haar dit niet gelukt. Hij was het type man waarvan ze gemeend had, dat ze alleen maar in brave romannetjes voorkwamen, de man die bij alles wat hij deed, handelde uit diep res pect voor de vrouw. De man, die wars was van goedkope avonturen, niet kon flirten, alleen maar liefhebben. En nu zou hij uit haar leven verdwijnen en er zou een periode worden afgesloten, die zij niet afsluiten wilde. Haar onstui mige aard, haar verleden van altijd-haar- zin-krijgen, doen wat ze wilde, kwamen daartegen in opstand. Ze dacht niet aan de toekomst, ze dacht niet aan de conse- kwenties, ze wist alleen één ding heel ze ker: dit mocht niet uitgaan als 'n nacht kaars. Als het uit moest, dan zou zij het doen. Maar het zou niet gebeuren met de automatische onherroepelijkheid van: het schilderij is af, het verhaal is uit. „Wat wou je dan, Erika", hoorde ze hem opeens zeggen. „Jou!" had ze willen antwoorden, maar ze begreep, dat ze daarmee meteen al haar kansen verspeelde. „Wat ik zou willen?" zei ze zacht, als in gedachten. „Dat jij bleef die je was, voor mij. Dat ik bleef die ik was, voor jou. Dat je het als de gewoonste zaak van de wereld zou beschouwen om hier binnen te komen) daar in die stoel te zitten, dé krant te pakken, koffie te drinken. Om als je in de stad was, niet in een of ander, restaurant een uitsmijter te eten, maar mij ook een beetje gezelligheid te geven. Om me te bewijzen, dat je hier niet alleen maar kwam om je te laten vérvenmaar ook een beetje, -een heel klein beetje voor mij „En wat dacht je dan" vroeg hij, „dat ik hier alleen maar kwam om me te la ten vérven, zoals je zegt? Heb je dan niet gemerkt, hoe fijn ik het vond, hier bij jou te zitten, te praten of te luiste ren, of helemaal niks te doen en alleen maar mezelf te zijn en te voelen, dat het goed was, hier?" Ze knikte alleen maar. „Je bent me yóór geweest, Erika. Want ik zou het geweest moeten zijn, die jóu zou vragen: mag ik nog eens komen, ook al valt er niets te verven?" Hij glimlachte onzeker. Want het was niet helemaal waar. Hij, totaal anders dan Erika, had wel terdege aan de kon- sekwenties gedacht. Vriendschapeen mooi woord. Maar vriendschap tussen een knappe, begaafde jonge vrouw en een getrouwde man en vaderzelfs al bleef het zuiver, welke indruk zou het op de buitenwereld maken? Maar in deze sfeer, met Erika zo dichtbij, Iron hij niet anders. Iiij schoof zijn verstandelijke bezwaren naar de achtergrond in een vaag gokken, dat het allemaal wel goed zou aflopen. Maar dit zonder meer af te kappen, nü...... „Ik ben een onbeschaamd vrouwsper soon", lachte ze opeens. „En ik weet m'n beurt niet af te wachten. Dat wist ik als kind al niet. Maar wat geeft het, Jaap? Zo ben ik nu eenmaal. Ik kom rond voor m'n gevoelens uit. Ik heb het veel te fijn gevonden, telkens als jij hier was, ik wil dit niet missen. Is dat erg...... verkeerd?" „Nee", zei hij bedachtzaam, „waarom? Alleen „Ik weet wat je zeggen wilt. De buiten wacht. Daar heb ik maling aan. Jij niet. Nee", met een handgebaar legde ze hem het zwijgen op, „daar bedoel ik niets on aangenaams mee. Ik heb geen eh sociale bindingen. Jij wel. Jij bent hier op een school, jij bent getrouwd, jij kunt geen roddel verdragen, en die roddel zou het ook allemaal vies en naar maken. Maar anderzijds, Jaap, we kunnen wel openlijk vrienden zijn. Sandra heeft me gevraagd om je portret mee te brengen. Wij kennen elkaar. We hoeven niets stic- kum te doen, Jaap voelde wel, dat er een addertje onder het gras school. Al kon Sandra het best met Erika vinden, al zou ze er niet het minste bezwaar tegen hebben, integendeel, dat Erika. bij hen „over dc vloer kwam" hij kende zijn Sandra genoeg om te weten, dat ze het minder zou appreciëren, als Jaap regelmatig bij Erika op bezoek kwam en haar flat zo'n beetje ging beschouwen als z'n pied a terre in de stad Maar hij wilde daar nu niet aan den ken. Hij was blij, dat Erika zélf aan die dingen dacht en er zo openhartig over praatte. En verderhij keek op zijn horloge. Ze zag het. „Ik ga je naar huis brengen", zei ze. Ze stond op, haalde zijn jas. Ze stond vlak bij hem. Opeens legde ze haar hand op zijn arm. „Ik ben toch zo blij", zei ze eenvoudig. „Ik ook", glimlachte hij, qn toen was hij opeens heel druk met zijn jas. In de auto zeiden ze niet veel. Erika keek af en toe op zij en glimlachte naar hem. Een gelukkige glimlach. Thuis waren alle lichten aan, ze keken naar binnen. „Ga je nog even mee?" vroeg Jaap. „Ik kom wel met je portret", zei ze. „Was dat Erika?" vroeg Sandra, die de auto zag wegrijden. „Ja, ze heeft me netjes thuis ge bracht." „Kwam ze niet binnen?" „Ze komt gauw het portret brengen. Het is af." „Heb je het al gezien?" „Ju." „Hoe is het?" „Dat laat ik nou es aan jou over, om daarover te oordelen." (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2