Schoolreis van klas 4 en 5 van de School met de Bijbel naar Den Haag Aanslagen voor watervervuiling van „De Kegge" Vlucht vanaf Orleans De eerste viool Bergruiter-achttal eerste in Eerbeek Vier scholen sportdag HOLTEN (scherzo ma non troppo Bedrijfsvoetbal Jaarlijks uitstapje Arbeidsreserve - gewest Deventer - daalde weer Voedselvergiftiging behoeft niet voor te komen Zaterdag 19 juni 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD Dinsdagmorgen was het een drukte van belang op het station te Holten. Klas 4 en 5 van de School met de Bijbel gingen die dag o.l.v. het personeel met een speciale trein naar Den Haag. De weersvoorspellingen en de stemming van de leerlingen waren veelbelovend. Na in Deventer en Apeldoorn nog een korte stop te hebben gemaakt om een andere school gelegenheid te geven in te stappen, arriveerden we 10.30 uur in Den Haag. Daar stonden prachtige bussen gereed, die oris verder de gehele dag zouden ver voeren. Na een mooie rondrit door Den Haag, langs o.a. verschillende ambassa- de's, kvv'amen we op het Binnenhof, waar Wé de Ridderzaal konden bezichtigen. Wij mochten zitten op de stoelen waarop de 3e Dinsdag in september dè ambassadeurs zaten. U kunt begrijpen hoe iedereen zich voelde. 'Een half uurtje later gingen we door de Soheveningse Bosjes naar dfe In 1962 is het Waterschap de Regge belast met de actieve bestrijding van de waterverontreiniging. Deze actieve zui- veringstaak heeft meegebracht, dat grote kosten moestén worden gemaakt om haar uit te voeren, welke kosten het water schap sedert enkele jaren op de veront- reinigers verhaalt. Ingaande 1 januari 1965 is een nieuwe regeling in werking getreden voor de omslagheffing ten behoeve van de kosten van afvalwaterzuivering. Bij deze: omslagheff-ing wordt thans onderscheid gemaakt tussen percelen, die ih gebruik zijn als bedrijfsruimte bij gro tere bedrijven en percelen in gebruik als woning, kerk, school of bij kleinere be drijven e.d. Niet alle percelen lozen vuil water in het stroomgebied van de Regge, en dat zal met name in het noordoostelijke deel van de geemente Holten het geval zijn, zodat zij ook geen kosten veroorzaken. Voor percelen, die op geen enkele wijze vervuild water lozen op de open wateren in het waterschap kan in beginsel vrij stelling worden verleend, terwijl ten aan zien van gebouwde eigendommen waar voor de eigenaar zelf of door anderen al enige zuiveringsmaatregelen heeft ge troffen op aanvraag vermindering van omslag kan worden verleend. Om voor vrijstelling of vermindering in aanmerking te komen moet men vóór 1 juli schriftelijke aanvrage bij het wa terschapsbestuur hebben ingediend. In deze aanvraag moet worden omschre ven op welke gronden men wijstelling of vermindering verlangt, op welke wijze het afvalwater wordt geloosd en de eigen voorzieningen, die men heeft getroffen met het oog op de afvoer -van afvalwater (gierkelder, beerput, septic tank). De besturen van de afdelingen der OfcM en CBTB hebben hierover door middel van een afgevaardigde een onderhoud gehad met het waterschapsbestuur. Zij advise ren de ingelanden in het waterschap De Regge vooral niet te verzuimen deze vrij stelling aan te wagen. Nu bedragen de kosten voor dit doel nog maar enkele guldens, maar deze heffingen kunnen stijgen en daarom is het raadzaam er ter stond werk van te maken. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de heren J. Wesseldijk, Lichtenberger- weg 10, J. H. Aanstoot, Borkeld 67, J. G. Ruiterkamp, Goöp. Aankoopvereniging en G. Stam, Look 63. De duiven van „De Bergvliegers" namen deel aan de vlucht vanaf Orleans over een afstand Van 584 km. Er werden 73 duiven ingekorfd. De eerste duif, die arriveerde was van de heer G. Steunenberg. Lossing 5:30 uur, aankomst 14.08.50. De volledige uitslag was: 1, 9, 10 en 13 G. Steunen berg, 2 L. Gazan 14.10.53; 3, 8, 11 en 21 H. J. Aaftink, 3e duif 14.30.55 u., 4 en 17 J. W. Willems 14.38.25; 5 J. Paalman; 6 W. v. d. Pluym; 7 en 20 W. Aaftink; 12, 14 en 20 G. Veldhuis; 15 en 23 H. Wansink 16 M. Lodeweges, 19 en 22 C. W. Reeves en 24 R. Haan. door L. VAN SCHOOTEN 29) Hij had eigenlijk wel zin, even bij te komen, na al die drukte. En Erika's flat was een haven van rust. „Als we 't niet te lang maken", zei hij voorzichtig, „kunnen we dat nog wel even doen." „O, je hebt toch niet meer dan tien minuten nodig voor een kop koffie?" vroeg Erika scherp. Hij begreep dat hij haar gekwetst had. „Ach neemaar 't is zaterdag. Ik ben anders nooit op zaterdag weg. Ik wil ze nog wel even zien." „Man, we hebben nog uren, 't is net acht uur. Of moet je voor achten binnen zijn?" „Niet gemeen worden", zei hij. Ze haalde haar schouders op. Even later klapten de portieren dicht en ston den ze in de hall van het flatgebouw. In de lift stonden ze zwijgend. Erika ont sloot de deur van haar appartement en knipte de schemerlamp aan. „Je moet niet böos zijn", zei hij aarse speeltuin „Be Bataaf". Na hier o.a. een comsumptie gebruikt te hebben gingen we per bus naar Madurodam. Daar kon den we in stralende zonneschijn genieten van de pracht van verschillende Neder landse bouwwerken in miniatuur. Toen we daar uitgekeken waren, kwam voor vele kinderen het grote ogeinblik, n.l. voor het eerst de Noordzee zien en daarin te mogen zwemmen ook nog. Het genoe gen was maar van korte duur, want na 10 minuten brak er een geweldige regen bui los, die ons in de strandstoelen joeg. Na de bui kwam de puzzle van wie alle hempjes en broekjes waren. De dag ein digde met een boottocht van' Schevenin- gen naar Den Haag, waar op het station Staatsspoor de trein al weer gereed stond, om ons moe maar voldaan naar Holten te vervoeren. Het was een zeer geslaagde dag, die dè kinderen nog lang zal bijblij ven. Het achttal van de Land. Rijvereniging „De Bergruiters" dat 2e Pinksterdag heeft deelgenomen aan een groot nationaal con- cours-hippique (17 verenigingen), geor ganiseerd door de Land. Rijverenig. „De V'eluwezoom" te Eerbeek, heeft een schit terende prestatie geleverd door in de M- dressuur met 107% punt beslag te leggen op de eerste prijs. Aan de dressuur voor achttallen "werd o.a; deelgenomen door landskampioen de Land. Rijvereniging „Jan van Schaffelaar" te Barneveld. Bergruiters boekten verder de volgende resultaten; Dressuur Klasse L: 3. G. Beldman met „Heros" 4. T. Beldman met „Dukat" Dressuur Klasse M 3. G. Bolink met „Hetty" 8. Jan Jacob ter Horst met „Sonja" Springen Klasse L (met meer dan 70 deelnemers) 3. Herman Aanstoot met „Baronesse" 4. T. Beldman met „Dukat" Springen Klasse M 8. Jan Jacob ter Horst met „Sonja" Springen (zwaar parcours) 1. mej. A. Douma met „Usnova" Noord- Oostpolder 2. Jan Müller met „Johny" 3. J. C. Petrie met „Blanco" Hoofddorp Parijs springconcours (M.Z.) 1. A. Schmitz met „El Torro" Eerbeek (27 punten) 2. Jan Müller met „Johny" (25 punten) De jaarlijkse vierschol en-sportdag werd woensdag gehouden in het z.g. Sportdal. Dit jaar berustte de leiding, die ibij toerbeurt door de hoofden der la gere scholen in het dorp georganiseerd wordt, 'bij het hoofd der o.l. dorpsschool, de heer B. H. Brouwer. Als steeds was ieder onderdeel tot in de puntjes ver zorgd en georganiseerd. 351 leerlingen uit de vierde en hogere leerjaren namen aan de sportdag deel, waarbij elke leer ling op vier onderdelen zijn kunnen moest tonen, tw. 60 m. hardlopen, vér- springen, kastiebal-werpen en een hin- dernisbaan afleggen. Voor elk onderdeel zijn door de derde hoofdinspektie nor men vastgesteld. Al' naar gelang de pres tatie hoger ligt, wordt met de letters A t.m. E beloond. Heeft de leerling voor alle onderdelen een gelijke letter be haald, dan wordt hem dat 'letter-diplo- ma uitgereikt. Bij verschillende presta ties in de onderdelen, hetgeen veelal voorkomt, wordt het diploma, dat bij de laagst behaalde letter behoort, uitge reikt. Alleen kinderen, die een hoger di ploma behalen, dan zij reeds bezitten, krijgen dit t.z.t. uitgereikt. In totaal werden de volgende presta ties geleverd: 32 A-, 128 B-, 136 C- en 51 D-diploma's. Slechts 4 leerlingen slaagden er in een E-diploma te behalen. De beste prestaties op de onderdelen werden geleverd door: hardlopen 60 m.: jongens: Meivin Maandag en Al- bert Meerman 8,8 sec.; meisjes: Janneke Koopman en Aal tje Paalman 9,8 sec. vérspringen: jongens: Wim Jansen 4,10 m.; meisjes: Aaltje Paalman 3,90 m. lend. „Ik bedoelde niet „Ik ben ook niet boos. Maar ik had nog een verrassing voor je." „Een verrassing?" ,.Ja en dan praat jij alsof we nog gauw even over de leuning van de sta tionsrestauratie een bak koffie naar bin nen slaan." „Erika „Nee, stil maar. Wees nou maar es lief en zet jij vast water op in de keuken, dan ga ilc even m'n neus poeieren. Ver kleden hoef ik me niet, want ik breng jou straks nog weg." „Goed." Hij stond in de keuken te soezen boven het suizende cómfoor en merkte niet dat Erika achter hem binnen kwam. „Huiselijk niet?" zei ze lachend, en hij constateerde opgelucht, dat haar boze stemming was overgedreven. „Ziezo", zei ze, „nou laten we de koffie bruin worden en dan mag Jaap je eerst zijn verrassing bekijken." „Bekijken?" „Ja, kom maar mee." Ze nam hem bij de hand en bracht hem naar haar atelier en knipte het licht aan. Daar stond zijn portret. En daarnaast een ander schilderij van- een jongetje, dal liefkozend zijn hand streek door de blankwitte vacht van een slaperige geit en met grote, verwonderde ogen de we reld inkeek. Als dit land mij begroet met de goudige gloed van de golvende velden met koren kan ik soms als ik wil het sublieme verschil van de stem in de windrythmen horen. Laat dan nu in het bos een gedachtenrit los bij een rondrit op 'zilveren paden en het is of de tijd aan mijn aandacht ontglijdt, want de' geest heeft zijn ballast ontladen. Nu verzinkt in het licht van een zomergezicht het' pastelgroen der Sallandse weiden en ik ben mij bewust van de vrede en de rust in de heuvels der Holtense heide Wie vergat wat hij dacht dat hem hier had gebracht speelt met reeën en met de fazanten en een hart dat bevrijd zich de morgenuren wijdt ruilt' zijn weemoed voor dauwdiamanten Na een lichtwerveling waarin alles verging totdat 's avonds de sterren ontstonden En ik wijd deze dag met een lied en een lach op de heuvel van Holten gevonden. Een versluierde maan met dit alles begaan liet een wolk voor haar tranenvloed [komen, maar een speels regenspel pizzicato de s nel een nocturne op struiken en bomen. En nu is in het bos tussen heide en mos op de heuvel de zomer geboren, maar ik kan, waar ik denk dat de eeuwigheid wenkt als een stem in de windrythmen horen. G. B. Bovenstaande dichtregels werden ons aangeboden door een zomergaste, die daarin o.m. de schoonheid van onze om geving heeft willen weergeven. Red. Er is een spannende strijd ontstaan in de Holtense sportwereld door de bedrijfs- voetbaleompetitie, die hier enkele weken geleden werd ingesteld. Met verbeten energie hebben de werkers in de bedrijven zich op de bal geworpen. Aan deze com petitie die voornamelijk op de avonden in de week wordt gespeeld namen deel elftallen van Gebr. Dikkers, Gebr. Wan sink, De Vrijheid, Universal, U-vlees, ter Horst Co. De volgende wedstrijden werden reeds gespeeld: Dikkers-Wansink 1-14, De Vrij- heid-U-vlees 1-11, Universal-Ter Horst 2-2, Dikkers-De Vrijheid 4-7, Wansink-Univer- sal 2-3. De volgende week hopen wij de competitiestand te publiceren. Het programma voor de komende dagen luidt: Zaterdag 19 juni U-vlees-Ter Horst, maandag, 21 juni Universal-De Vrijheid, woensdag, 23 juni Ter Horst-Dikkers en vrijdag, 25 juni U-vlees-Wansink. Het aanvangsuur wordt per aankondi ging bekend gemaakt. kastiebal-werpen: jongens: Meivin Maandag 51 m. meisjes: Alie Witteveen 34 m. Op voorstel van enkele collega's werd dit jaar berekend wellc aantal punten gemiddeld per leerling door elke school werd behaald. Daartoe werden voor el ke geleverde prestatie punten gegeven, welk totaal dan door het aantal leerlin gen van elke school werd gedeeld: Het resultaat biervan was als volgt: 1 School met de Bijbel gemiddeld 13,08 punten 2 O.L. School Espelo gemiddeld 12,75 punten 3 O.L. School Dijkerhoek gemiddeld 12,71 punten 4 O.L, Dorpsschool gemiddeld 11,51 punten Bij: de veelomvattende administratie, die voor het verwerken van de gegevens van 351 leerlingen noodzakelijk is, werd het onderwijzend personeel bijgestaan door de heren J. H. Assink, H. v. d. Hou wen, E. Klouwen en R. Petter. „Gertjan", zei hij meteen. „Jaap! Dat is nou wel het grootste compliment, dat je me kunt maken!" „Meisje", zei hij getroffen, „hóe- heb je dat kunnen maken? Zo „Dank zij jou", zei ze. „Door jou heb ik Gertjan leren kennen. En zou je nou es iets zeggen van je eigen konterfeitsel?" Hij stond er voor te knikken, liep een paar passen achteruit, maar dan dwaal den zijn ogen weer naar 't andere kunst werk. „Met welke van de twee ben je nu het meest blij?" vroeg ze, hunkerend als een kind. „Met dit", wees hij naar het jongetje, „met mijn eigen portret ben ik erg in m'n schik, ik vind het zwaar geflatteerd, ik heb niet zo'n denkerskop als jij me hebt gegeven „Weet je niks van, je ziet je zelf alleen 's morgens in de scheerspiegel en dan denk je nog niet." „Maar dat andere...... dat vind ik méés- terlijk. Wat ga je er mee doen?" „Weet ik nog niet. Misschien wordt het een goeie omslag voor de eerstvol gende uitgave van je boek. O gunst, m'n koffie!" En weg was zc. Elk in eigen gedachten verdiept dron ken ze zwijgend hun koffie. „Waar zit je aan te denken?" vroeg Erika zacht. „Weldat ik voor het laatst voor je De kinderen Van de afd. Holten, Rijssen, Goor en Wierden van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel maakten op zaterdag 12 juni hun jaarlijkse reisje. Een 70-tal kinderen en geleiders maakten deze tocht mee, die naar de Efteling ging. Mede dank zij het Handelsagentschap Hèngelo verliep de reis prettig en geheel naar wens. Men vertrok per trein uit Holten om 8.01 uur. Via Deventer; en Arnhem ging de reis naar 's Hertogenbosch waar na men per bus snel naar de Efteling reed. Na eerst de draaimolen bezocht te hebben werd er brood gegeten. Daarna naar het Sprookjesbos waar verschillende bekende sprookjes te zien zijn en waar via geluidsinstallaties nadere uitleg wordt gegeven. Dat was voor de jeugd en vooral de kleintjes een echte sprookjeswereld. Vervolgens werd de speeltuin bezocht. De treintjes welke men moest trappen en de pony's voor de karretjes ontbrak het niet aan belangstelling. Met de diverse vermakelijkheden waren de kinderen zeer in hun schik. Om 16.15 uur werd met de speciale bus de terugkeer naar 's Herto genbosch aanvaard. Door de reservering in de trein liep alles vlot en naar wens. Geheel voldaan en moe kwam het gezel schap om 19.34 in Holten aan. Na enkele jaren deze uitstapjes te hebben georga niseerd, neemt de belangstelling steeds toe en wordt het aantal deelnemers zo groot dat het beter is dat elke plaatselijke af deling deze uitstapjes organiseert. Deze tochten zijn mogelijk door het fonds „Kin dervreugd", dat door de N.B.V. is opge richt en waarvoor elk lid een kleine bij drage betaalt die in de contributie is in begrepen. Overeenkomstig de verwachtingen daalde de geregistreerde arbeidsreserve aan man nen, geregistreerd door het gewestelijk ar beidsbureau te Deventer, over de maand mei opnieuw en wel van 200 tot 178. De daling der werkloosheid deed zich bijna in alle beroepsgroepen voor doch was het grootst onder het bouwvakpersoneel (21- 13), transportpersoneel (8-4) en losse ar beiders (18-9). Dit was het gevolg van het afkomen van een aantal bouwvergunnin gen waardoor de werkgelegenheid in de bouwsector zowel voor de bouwvakarbei ders als voor de losse arbeiders toenam. Niettemin was de situatie in mei 1964, toen er slechts 135 personen (waaronder 5 bouwvakarbeiders als werkloos stonden ingeschreven, gunstiger. De geregistreerde vraag geeft een zij het geringe stijging te zien (726-731), doch ligt in vergelijking met het overeen komstige maand van 1964 aanzienlijk ho ger (623-731). De vraag strekt zich uit over bijna alle bedrijfsgroepen en heeft voor ruim 70% betrekking op jeugdige krachten. In verband met de jaarlijkse peiling van de behoefte aan jeugdige arbeidskrachten, die binnenkort de diverse scholen zullen verlaten, zal de geregi streerde vraag vooral wat deze categorie betreft de eerstkomende maanden aan zienlijk stijgen. Het geregistreerde aanbod van vrou wen bleef op hetzelfde lage niveau (15). In dit aanbod zijn nog 10 minder geschik- ten begrepen, zodat het reëele aanbod praktisch te verwaarlozen is. Ten opzichte van de overeenkomstige maand van het vorige jaar ligt het aanbod op hetzelfde peil (17-15). Verwacht mag worden, dat het aanbod de e.k. maanden zal stijgen als gevolg van inschrijving van jeugdige krachten, die binnenkort de diverse scho len zullen verlaten en direct nog geen plaats in het bedrijfsleven kunnen vinden. Gezien echter de grote vraag naar jeug dig personeel zal bedoelde stijging wel van tijdelijke aard zijn. Evenals bij de mannen steeg de geregistreerde vraag, zij het in geringe mate en wel ten opzichte van april 1965 van 457 tot 464 en ten opzichte van mei 1964 van 407 tot 464. Ook hier kan een verdere stijging van de vraag, vooral wat betreft jeugdige krachten, ver wacht worden. Verdeeld over de gemeente bedroeg de geregistreerde arbeidsreserve Deventer 136 (v.j. 100), Bathmen 2 (2), Diepenveen 5 (2), Holten 5 (5), Olst 7 (7) en Raalte 23 (19). Per 1000 mannelijke loontrekkenden: Deventer 9 (7), Bathmen 6 (6), Diepen veen 3 (1), Holten 6 (6), Olst 4 (4), Raalte 10 (8), gewest 8 (6), provincie 10 (7), van het rijk 8 (6). geposeerd heb. Dat is ook weer afgelo pen." „Ja, dat is ook weer afgelopen", her haalde ze en zuchtte. „Moet je daarom zuchten? Is het een zucht van opluchting?" „Dat is een goedkoop grapje." Jaap vond het zelf ook en zweeg. „Portretschilderen", zei Erika lang zaam, „is een heel bijzondere opgaaf. Je moet doordringen tot in liet wezen van de mens die je uitbeeldt. Dat is altijd weer een experiment en een belevenis. Bij de een gaat het makkelijker dan bij de ander, bij de een is de kennismaking prettiger dan bij de ander. Hoewelik weiger principieel het portret te schilde ren van iemand, die me niet bij de eerste aanblik sympathiek is." „Dus ik was je bij de eerste aanblik sympathiek?" lachte hij, maar zij lachte niet. „Ik zit je geen complimenten te ma ken", zei ze koeltjes. Jaap wist zelf maar al te goed, dat hij akelig-oppervlakkige opmerkingen maak te, maar hij handelde uit zelfverdediging. Hij v/as er zich opeens van bewust ge worden, hoe hij zélf dit missen zou, dit vertoeven in de nabijheid, van Erika, dit praten met haar, soms luchtig, speels en oppervlakkig, soms over de ernstigste dingen van het leven, puttend uit het diepst van je eigen, gevóel. Deze uren bij Elke zomer komen er in ons land een groot aantal gevallen voor van izomer- griep of zomerdiarree. Zij worden veroor zaakt door salmonellabacteriën. Deze salmonellose, zoals de ziekte eigenlijk heet, is een typische voedselinfectie. Zij doet zich vooral in de zomer gelden, om dat de ziektekiemen een warme omgeving nodig hebben om zich te vermenigvul digen. In ons land veroorzaken voornamelijk vlees en vleeswaren deze voedselvergif tiging. Geen reden overigens om ze niet meer te gebruiken. Vlees is immers den belangrijk voedingsmiddel. Door een drietal maatregelen kan een infectie met salmonelbacteriën worden voorkomen. De drie die ons beschermen zijn: 1. Keukenliygiëne om te voorkomen, dat de ziektekiemen zich verspreiden. Was uw handen vóór u het eten gaat klaarmaken en daarna, ook in de vacan- tie! Gebruik een aparte doek in uw keuken als handdoek en zorg ervoor,, dat die handdoek schoon is. Papieren handdoek jes zijn heel gemakkelijk. Was gebruikt keuken- en tafelgerei zo spoedig mogelijk af. Neem vooral goed heet water voor de afwas en ververs het water zo nodig één- of meermalen. Als de ruimte het toelaat en het vaatwerk met schoon heet water is nagespoeld, kunt u het in het afdruiprek aan de lucht laten drogen. Hoewel dit laatste in ons land niet gebruikelijk is, zou het vanuit hygië nisch oogpunt toch wel een vooruitgang zijn. 2. Koeling om te zorgen, dat de bac teriën zich niet kunnen vermenigvuldi gen. Vanaf het moment van aankoop van vlees en vleeswaren moet de huisvrouw er voor zorgen, dat ze zo koel mogelijk blijven. Daarom bijvoorbeeld het vlees niet te lang in de boodschappentas laten zitten en het, thuisgekomen, zo snel mo gelijk uitpakken en koel wegzetten, liefst in de koelkast. Is er geen koele bewaar plaats, dan het vlees meteen koken, bak ken of braden. Laat ook vleeswaren niet te lang voor of na de maaltijd in een warme omgeving staan. Heeft u geen koelkast of koele kelder, kies voor warme dagen dan liever ge rookte vleeswaren dan boterhamworst, leverworst, gekookte lever en andere be derfelijke soorten. 3. Verhitting om de bacteriën te doden. Gaar koken, bakken en braden garan deren een gerecht, dat vrij is van salmo nellabacteriën. Wij moeten echter zorgen, dat dit „veilige" vlees niet opnieuw wordt vergiftigd, van buitenaf. Dus ook na koken, bakken en braden blijven koeling en hygiënisch werken ge boden. Als het vlees niet onmiddellijk na de bereiding gegeten wordt, moet het vlug worden afgekoeld en koel worden be waard. Het zelfde geldt voor overgeble ven vlees. Met rauw vlees, vooral gemalen rauw vlees, moet men in het bijzonder voor zichtig zijn. Daarom kan men beter van rauw vlees (gehakt!) niets proeven. Ook een broodje-tartaar is een gerecht, dat men beter niet kan bestellen. Niet alleen voor vlees geldt: vlug af koelen en koel bewaren, ook voor soep, ragout, slaatjes, puree, stamppot, melk, pap en pudding. Worden soep, ragout en de andere warme gerechten de dag na de bereiding opgediend en zijn zij niet onder koeling bewaard, dan dienen zij zeker 10 minuten goed doorgekookt te worden. Gebruik alleen die resten die goed rui ken en er goed uitzien. Erika was hij gaan beleven als oasen. De gedachte, dat hij die thans moest mis sen, gaf hem 'n gevoel van leegte, waar voor hij tegelijk bang was. 1-Iad hij niet S.fejndra, izjjn jongens,; pijn thuis? Was zijn leven niet gevuld met al het goede, dat het te bieden had? Had hij daaraan niet genoeg? Was Erika in dat leven binnengedrongen en had ze daar een plaats gekregen? „Och Erika", zei hij toen ronduit, „ik ben een vervelende vent. Ik zit op 't ogen blik maar met woorden te schermen. Maar dat komt omdat ook ik me ervan bewust ben, dat het voor 't laatst is „En dat vind je niet prettig." „Als ik eerlijk moet zijn, nee. Ik ben hier nooit plichtmatig heen gegaan van: o ja, nu moet ik model zitten. Het was méér dan m'n portret laten schilderen. Trouwens, dat weet jij ook wel." »Jadat weet ik ook. Wij zijn aan elkaar gewend geraakt." „Dat klinkt zo gouden bruiloft-achtig." „Zo bedoel ik het niet. Ik bedoel: als dit er niet meer is, dan is het voor mij een gemis. Voor jou ook?" „Ja." „Daar ben ik blij om. Dan heb ik me toch niet in je Vergist." „Hoezo?" (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2