AGENDA KERKDIENSTEN A. W. G. Goldstein 25 jaar secretaris Wijk van De De nieuwe uniformen van H.M.V. Taptoe in Dijkerhoek Geref. Kerkeraad en jeugd deelden de punten Kosteloze instructie schoonheidsverzorging thuis Kerkelijke verkiezingen Riolen liepen over Voor toelating geslaagd Bezoek aan voorlichtingswoning Schoolreisjes o.l. Dorpsschool BURGERLIJKE STAND Gevonden en verloren Zaterdag 19 juni 1965 No. 24 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te HoltenTelefoon 05Jf83 - 1231} Adv.-prijs 115 mm. (d contantf 8,Iedere mm. meer 0,12 De heer A. W. G. Goldstein zoon van wijlen de heer A. J. Goldstein, die van 1910 tot 1950 secretaris onzer gemeente, was herdacht donderdag 10 juni j.l. het feit, dat hij 25 jaar gemeentesecreta ris was van DE WIJK (Dr.). Freddie Goldstein, zoals veel Holtenaren hem hebben gekend, is bij die gelegenheid op grootse wijze gehuldigd, waarbij, zoals uit onderstaand verslag uit de Meppeler Courant blijkt, behalve het gemeentebe stuur de gehele burgerij acte de presence gegeven heeft. De jubilerende oud-plaatsgenoot werd onderscheiden met de medaille van de ge meente De Wijk in zilver. Deze onder scheiding viel hem ten deel tijdens een bijzondere raadsvergadering, die niet al leen werd bijgewoond door de huidige gemeenteraad, maar ook door oud-wet houders en oud-raadsleden en burge meester mr. dr. W. S. Gelinck van Rui- nerwold en het gemeentepersoneel. Be halve de zilveren medaille overhandigde burgemeester P. D. de la Saussaye Briët de jubilerende secretaris een op de on derscheiding betrekking hebbend gecalli- grafeerd raadsbesluit, dat vervaardigd was door de heer G. Peel van gemeente werken. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE IN ZAAL WITTINK Na afloop van de bijzondere raadsver gadering werd in zaal Wittink een zeer druk bezochte receptie gehouden. De heer L. Steenbergen bood hier na mens de Vereniging Voor Volksverma ken, Vereniging Kleuterschool, Nuts- spaarbank, Tennisclub „Voorwijk", Het Nut, „De Bloem", de v.v. „Wacker", de Sociëteit, de Stichting Motocross in li- kwidatie, de l.r. „Viribus Unitis" en de afdeling De Wijk van de WD een ge schenk onder couvert aan. Burgemeester Briët zei, dat de jubila ris helemaal niet gesteld is op uiterlijk eerbetoon, maar dat hij deze dag liever had doorgebracht in een gemakkelijke stoel, gezeten achter een „glaasje limo nade". De burgemeester, die een uitvoe rige karaaterschets gaf van de mens Goldstein, noemde hem een man met een levendige geest en snel in zijn werk. U bent geen muffe bureau-ambtenaar, noch een peuterige perfectionist, aldus de burgemeester. Hij zei verder, dat de heer Goldstein steeds naar praktische oplossingen zoekt, hulpvaardig is, maar wars is van gezeur. De jubilaris wil niet behoren tot het gilde van gewichtige aktentassendragers. Zijn organisatorische kwaliteiten zijn groot. Hij kan goed lei ding geven en durft verantwoordelijkheid te dragen. Als iemand op het gebied van het verenigingsleven zijn sporen heeft verdiend, dan is liet de lieer Goldstein. Hij is soms zeer scherp, maar wel gees tig en ziet steeds de humoristische noot dwars door alles heen. Maar bovenal is hij een gevoelig mens, die steeds tracht te camoufleren, zo vervolgde burgemees ter Briët. Hij zei verder dat de heer Goldstein als secretaris zijn vader is bijna vijftig jaar gemeentesecrtetaris geweest uit het goede hout is gesneden en dat hij door de jaren heen altijd zijn plaats heeft ge weten. U hebt nooit getracht op andermans bestuurlijke zetels te gaan zitten, aldus burgemeester Briët. Nadat hij de jubilaris namens de raad had onderscheiden met de zilveren me daille van verdienste van de gemeente, bood hij hem namens de ambtenaren en de raad een Perzisch kleed aan. Hij sprak tenslotte een woord van dank tot mevrouw Goldstein. NAUWGEZETTE PLICHTSBETRACHTING De jubilerende secretaris werd hierna namens de raad toegesproken door de nestor van de raad, de heer A. v. d. Berg. Deze prees de nauwgezette plichtsbe trachting van de heer Goldstein en zei dat hij in de gemeente De Wijk alle ran gen op de secretarie heeft doorlopen en de laatste elf jaar de functie van gemeen tesecretaris bekleedt. De heer v. d. Berg zei verder, dat de heer Goldstein zich in de bange bezet tingsjaren een goed Nederlander heeft getoond. De gemeente heeft in de afgelopen 25 jaren een heel ander aanzien gekregen. Wij hebben het gewaardeerd dat u steeds gewoon bent gebleven, aldus de nestor van de raad. Moge het U gegeven worden nog vele jaren Uw krachten en gaven aan onze goede gemeente te geven. Dat geve God, in Wiens handen ons aller levenslot is besloten, zo besloot de heer v. d. Berg. De heer W. Gruppen, hoofdcommies en waarnemend gemeentesecretaris, noemde het een prestatie een gemeente 25 jaar aaneen te dienen. Hij gewaagde voorts van een goede samenwerking met de ambtenaren. De heer H. Bruin, hoofd van Gemeente werken, zei dat de heer Goldstein het verdient in het zonnetje gezet te worden in verband met zijn activiteiten voor het verenigingsleven. Men is zich vaak niet bewust hoeveel uren aan 't verenigings leven gewijd moeten worden, aldus de heer Bruin. Hij sprak tenslotte van een bevredigen de verhouding tussen de technische dienst en de gemeentesecretaris. Tenslotte werd het woord gevoerd door het oud-raadslid de heer A. Jonkers uit Schoorl, die o.m. naar voren bracht, dat de heer Goldstein ieders mening weet te waarderen. De heer Goldstein zei in zijn dank woord dat het hem bijzonder getroffen had dat hem de medaille van verdienste van de gemeente was verleend. Het liefst zou ik de herdenking van mijn 25-jarig dienstverband rustig voorbij hebben laten gaan, aldus spr. Hij ging verder in op de goede samen werking met de burgemeester, de raad en het ambtenarenkorps en zei dat deze een dienende taak jegens de gemeen schap hebben. Tenslotte gaf de heer Gold stein aan de hand van enige cijfers een duidelijk beeld van de in de afgelopen jaren enorm gestegen uitgaven van de gemeente. In 1940 gaf de begroting van de Gewone Dienst aan uitgaven een be drag van f 65.000 aan en in 1965 was dit bedrag f 1.400.000. Tijdens de raadsvergadering kwamen enige gelukstelegrammen binnen, o.m. een van mevrouw Briët, die in Leersum wordt verpleegd. Voordat de bijzondere raadsvergadering begon, bood mej. T. Hoeve mevrouw Goldstein op het bordes van het gemeentehuis een boeket rode anjers aan. RECEPTIE Op de receptie in zaal Wittink, die om ongeveer' vier uur begon, was de belang stelling overweldigend. Uit alle lagen van de bevolking was men gekomen om de jubilaris en zijn naaste familieleden geluk te wensen met het bereiken van deze mijlpaal. VROEGER De heer Goldstein heeft zich in Holten naast andere activiteiten o.a. beijverd voor de padvinderij, waarvan hij hopman De tekst van de advertentie in het programma van het muziekconcours van H.M.V. van de Gebr. Schuppert „Een eer ste prijs voor Uw muzikale prestaties kunnen wij niet geven, maar wel garan deren wij lof van de jury voor Uw uni form, dat bij ons werd gemaakt", heeft de indruk gewekt, dat de nieuwe unifor men van H.M.V'. alleen door de Gebr. Schuppert N.V. geleverd werden. Dat is niet zo én het was ook niet de bedoeling het zo te stellen, want de tekst is overgenomen uit het programma van een vorig drumbandconcours. De uniformen en verdere uilmonstering zijn gezamenlijk geleverd door de con fectiebedrijven, H. Beltman, Gebr. Schup pert en Fa. E. Wonnink en ze hebben het keurig gedaan. Door de Holtense Muziekvereniging „HMV" zal zaterdagavond 19 juni (he den) om 9 uur hij café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek een taptoe worden uitgevoerd, waaraan medewerking zal worden verleend door het tamhoerkorps van „HMV". De taptoe, die op de Nationale Feest dag op het plein vóór „De Vrijheid" werd uitgevoerd, trok toen naar schatting 2000 bezoekers en ongetwijfeld zal ook in Dij^ kerhoek de belangstelling gi-oot zijn. Een elftal van de kerkeraad der Ge reformeerde Kerk heeft donderdagavond op het voetbalterrein van de sportclub „Markclo Vooruit" bij café „De Poppe" een wedstrijd gespeeld tegen een elftal samengesteld uit leden van de Gerefor meerde jeugdorganisaties. De wedstrijd, die geleid werd door Rien Landeweerd, eindigde onbeslist met 5-5. Voor de kerkeraad scoorden D. Beid- man (2x), L. Schuppert F. Stam en Js. Beldman. Renger, Veldhhis, Bert Smit, Johan Schuppert. Gert Beldman en Johan Stam maakten de doelpunten oor de jeugd. Een nieuw systeem op het gebied van voorlichting over schoonheidsverzorging is in Nederland geïntroduceerd. Schoon heidsspecialistes die een speciale opleiding hebben genoten in het op verantwoorde wijze uitbr.engen van schoonheidsadviezen zullen op aanvraag thuis bij belangstelling geheel kostenloos en zonder enige com merciële druk uit te oefenen een instruc tie-avond houden over de wijze waarop vrouwen hun uiterlijk het best kunnen verzorgen. De schoonheidsspecialistes mogen absoluut geen artikelen aan de „vrouw" brengen. Deze nieuwe methode van voorlichting zonder enige verplich ting is afkomstig van de in Zweden ge boren Parijse schoonheidsdeskundige Pier re Robert, de man die in de Franse mode wereld de toon aangeeft in de make-up lijn. Het uitgangspunt van Pierre Robert, die zowel in geheel Scandinavië als" in Duitsland op succesvolle wijze de voor lichting over huidverzorging en make-up ter hand heeft genomen, is dat steeds meer vrouwen aandacht gaan besteden aan de verzorging van hun uiterlijk. Door gebrek aan tijd of gelegenheid om zich deskundig te laten voorlichten nemen de meeste vrouwen genoegen met algemene wenken en adviezen, hetgeen vaak tot teleurstellingen leidt daar de huid nu eenmaal een van de meest „persoonlijke" organen is en dus een individuele bena dering en behandeling vraagt. Om tege moet te komen aan de behoefte van iedere vrouw, die veel wil weten over moderne schoonheidsverzorging maar niet weet hoe dit te leren, heeft Pierre Robert het voor- lichtingssyteem „housparty" gekozen. Op aanvraag komt een schoonheidsspe cialiste van Pierre Robert vertellen en demonstreren hoe een gezicht verzorgd moet worden en hoe make-up dient te worden aangebracht. Zij behandelt o.m. huid reinigingen, huid versterken en voe den, gezichtsmasker, poederen, vloeibare make-up, lippenstift aanbrengen, acne problemen. De schoonheidsspecialiste be antwoord alle vragen. Ze mag echter geen producten verkopen. Om de houseparty zo geslaagd moge lijk te doen verlopen is het noodzakelijk dat meerdere vrouwen (maximum tien) aanwezig zijn daar verschillende typen verschillende problemen met zich mee brengen en de instructie dus aan per spectief wint. De schoondheidsspecialiste maakt van alle aanwezigen een huid-analyse. Deze service die make-up koning Pierre Robert; biedt is mogelijk dank zij de ervaring op kosmetisch gebied die Pierre Robert heeft opgedaan in Zweden, het land, waarvan de meisjes en vrouwen befaamd zijn om hun schoonheid en om de zuiver heid van hun teint. In Zweden, evenals in andere landen heeft Pierre Robert als Pionier van schoonheidsverzorging, be kendheid verworven door zijn aktiviteiten vrouwen te leren er op een gezonde ma nier aantrekkelijker uit te zien. Op vele Zweedse scholen verzorgt Pierre Robert het onderricht in moderne hygiene e i schoonheids -.'erzorg mgIn Finland geeft hij per televisie schoonheidscursussen. Maar de meeste roem verwierf hij in Parijs, waar hij door samenwerking met diverse modekoningen, o.m. Capucci, voor de modeseizoenen kleuren en stijl van de make-up ontwerpt en aangeeft. Bij de zondag na de morgendienst in gebouw „Rehoboth" gehouden stemming van ambtsdragers bij de Geref. Kerk al hier zijn tot ouderlingen in de vacatures H. As si nik, Markelo; J. Beldman en' Gerh. Stam gekozen de heren A. J. Nijkamp, R. Reinink en K. Veldhuis; en tot dia ken in de vacature J. Verveda de heer J. W. Jansen. De bevestiging zal plaats hebben zondagavond a.s. in de dienst, die om 7 uur zal aanvangen. Bij de wolkbreuk, die zich woensdag avond tijdens een onweer boven Holten ontlastte, viel er zoveel water, dat de riolering het niet 'kon verwerken en o.m. in de Dorpsstraat een kleine overstro ming ontstond, die voor het verkeer zeer hinderlijk was. Tegenover de voormalige Ulo-school stond het water van trottoir tot trottoir. Door de vele regens dreigt de hooi oogst ernstig gestagneerd te worden, terwijl op somige plaatsen in laag gele gen weiden de koeien in het water lo pen. 'Zal er van de hooioogst nog iets terecht komen, dan is een periode van droogte met zonnig weer dringend noodzakelijk. Voor het toelatingsexsamen van het Erasmus Lyceum te Almelo slaagden Jan Aaftink, GJzn, Jan van Bruggen, Wim Goorman, Wim van der Houwen, Joop Meerman en Henk Podt, allen leerlingen der o.l. dorpsschool. Jenneke Koopman, Gerrit Langenbarg, en Jan Teeselink, leerlingen van de School met de Bijbel slaagden voor het toelatings examen van het Clir. Lyceum te Almelo. Plattelandsvrouwen van Holten sloten seizoen af. Gedeeltelijk op de fiets en met parti culiere auto's ging een groepje platte landsvrouwen donderdag 17 juni de ver bouwde boerderij van de fam. Lozeman in het streekverbeteringsgebied Heeten en omstreken bezichtigen. Door mej. Weernink, huishoudconsu- lente in genoemd gebied, werd eerst aan de hand van een plattegrond een uiteen zetting gegeven over de indeling vóór de verbouwing en hoe het nu ingedeeld is, waarna mevr. Lozeman op interessante wijze een rondleiding hield. Gezien het aantal vragen, dat beide dames na af loop te beantwoorden (kregen, kan dit bezoek als geslaagd gekenmerkt worden. ■Het initiatief tot dit bezoek was ge nomen op de laatstgehouden bijeenkomst op woensdag 19 mei j.l. 'Deze avond wer den eveneens de plannen voor het ko mende seizoen bekend gemaakt. Er zijn drie cursussen gepland, n.l. een klusjes-, een hoedjes- en een eenvoudige zieken- verplegingscursus. Verder is het plan opgevat om in het najaar een fietstocht te organiseren met daaraan verbonden een pic-nic. Op deze bijeenkomst vertoonde de heer v. d. Scheer van het Verbond voor Veilig Verkeer, verschillende films over: „Verkeer in het algemeen". Eén en ander had ten doel met het oog op de vakanties, die voor de deur staan, de aandacht nog eens te vestigen op het feit, dat men zich als heer of dame in 'net verkeer dient te gedragen. De volgende morgen, 20 mei dus, stap ten 40 plattelandsvrouwen 's morgens om 7 uur in de bus om op bezoek te gaan bij de afdeling Rauwerderhem (Fr.). De le den van deze afdeling hebben alles in 'het werk gesteld om de bezoeksters een zo goed mogelijke indruk van Friesland te geven, hetgeen him dan ook vólkomen gelukt is. Dat één en ander, zoals de bezichti ging van een oude boerderij (kop-hals- romp-type), de keik in Rauwerd en 's middags de boottocht op het Pikmeer, izeer in de smaak was gevallen, daarvan getuigde de goede stemming waarin men huiswaarts keerde. Klassen 4 en 5. Donderdag 10 juni vertrokken twee grote bussen met de klassen 4 en 5. Het was stralend weer en het zou stralend weer blijven! •In 's-Heerenberg werd een wandeling langs kasteel „Bergh" gemaakt. Toen kwamen de kinderen bij' de grens. Ne derlandse en Duitse douaniers bekeken zorgvuldig' de passen. Bovendien werden enkele kinderen op smokkelwaar gecon troleerd. Een zucht van verlichting weer klonk toen allen meemochten over de grens. Zelfs Johanna Tuller, Jan Wegsta- pel en Gery den Bouwmeester mochten Duitsland binnen. 'Bij Emmerik werd de grote hangbrug over de Rijn bekeken tijdens de over tocht met de pont. Hoofddoel dn Duits land was Kleef. Eerst werd het voorma lige kasteel „De Schwanenburg" beklom men. Vol ontzag keken de kinderen naar een Romeins stenen offerblok, gemaakt in de tijd van Keizer Tibei'ius. Na een glas echte Duitse Coca-Cola of limonade werd in een openluchtbad ge zwommen. Grootste attraktie van dit bad was het feit, dat dit water altijd 240 C. is. Na een snel bezoek in Nijmegen aan het Afrika-museum (èn negerdorp met een echte tam-tam!) kwam voor velen het hoogtepunt: Tivoli, het grootste pret park van Nederland! Autootjes, raket ten, boten, achtbaan, lachspiegels, dwaal tuin, griezeltuin. Helaas te vroeg, veel te vx'oeg voor de kinderen, g'ing het weer naar huis. Vro lijk zingend, een zakje patates op de vuist, werd vertrokken. Precies op tijd (kwart over zeven) konden leerlingen, personeel en enkele oudei's uitstappen bij de Dorpsschool. Klas 6. Op dezelfde donderdag vertrok de zes de klas voor een tweedaags bezoek naar „Nunspeet aan Zee". Vorige jaren werd er een driedaagse fietstocht voor deze leeftijd georganiseerd, maar bij een on derzoek bleek, dat sommige ouders toch veel zorgen over zo'n reis beginnen te krijgen met het toenemende verkeer, zo dat er dit jaar overstag werd gegaan. Een bus bracht de groep 's morgens weg en haalde die de volgende dag tegen vij ven weer op. De Holter jeugd is, bij ge brek aan voldoende mogelijkheden hier, verzot op roeien en kanoën! De kinderen hebben er van geprofiteerd; bijna de hele dag door werden er 9 roeiboten en 15 ka no's gehuurd. Donderdag ging het bij ve len nog stuntelig, maar vrijdag tolde praktisch niemand in de rondte en was het een lust om te zien als de Holter- vloot na het fluitsignaal met plechtige lange riemslagen uitvoer, gelijkmatig bij elkaar blijvend. Ook de .meisjes zaten soms aan de zware riemen te trekken en ze hielden de gang er in. Na de gezamen- Zaterdag 19 juni: Dokter Nagelhout heeft geen spreekuur van 1 tot 2 uur (zie adv.). Zaterdag 19 juni (heden), 's avonds om 9 uur: Taptoe Holtense Muziekvereni ging en Tamboerkorps bij café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Dinsdag 22 juni, 7.30 uur: Ledenverga dering afd. ABVA in het Stationskof fiehuis van de heer M. Kalfsterman. Woensdag 23 juni, 's avonds van 8-9 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van de Chr. KleuterschooL aan de Hoffesstraat. Zaterdag 26 juni t.m. maandag 5 juli: Vishandel Reinaardus wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Maandag 28 juni t.m. 3 juli: Winkel Fa. H. Stokkers gesloten (zie adv.). Maandag 5 juli t.m. zaterdag 10 juli: Jaar lijkse inzameling van vaste bijdragen en losse giften voor Holtens Studie fonds voor Papoea-jongeren. Vrijdag 9 juli, 's middags en 's avonds: Uitreiking getuigschriften huishoud school Holten. Woensdag 14 juli, 's avonds om 6.30 uur: Jaarlijkse wieerronde op het parcours rond het nieuwe slachthuis. Zondag 20 juni 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Addink (Viering en Dankzegging H. A.); 19.30 uur Jeugddienst. Voorganger: de Eer waarde Heer Schellevis. Collecte voor de Jeugddienst. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Israël (Vie ring en Dankz. H. A.). Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur (bevestiging ambtsdra gers) ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor Alge meen Diaconale Arbeid. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerkbouw". K.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur H. Mis in het gymnastieklokaal van de voormalige Uloschool (ingang Laren- seweg). Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 19 juni en zondag 20 juni: de 'heer War- rink, Noordenbergstraat 19, tel. 1803. Geboren: Hendrik, zv J. Ulfman en H. E. Klein Twennaar, Beuseberg 67. Gerrit Jan, zv H. J. Ulfman en G. Aan stoot, Dijkerhoek 8. Gehuwd: T. Stukker, 25 jr.. Holten en W. J. Aijtink, 23 jr., Raalte. BEVOLKING: Ingekomen: J. van den Berg en gezin van Almelo naar Gaardenstraat 8. Gevonden: gulden; twee sleutels; een hoofddoek; damesvest; schroevendraaier; portemonnaie met inhoud. Verloren: vierkleuren-ballpoint; por temonnaie met inhoud; windjack: sleu telbos; leefnet (staal). Komen aanvliegen: twee postduiven. Weggelopen: een hond (Ierse Setter); een hondje (zwart met bruin, witte bef). Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 u. lij'ke maaltijd was het direct weer: „Mo gen we weer varen?" „Ja, maar in de haven blijven. Als de afwassers klaar zijn, varen we samen weer uit, naar gind se eilanden". Na zo'n dag op het water was de jeugd 's avonds spoedig na de gestelde tijd in de rust op de slaapzalen. Om 7 uur was het opstaan, ontbijten en dan begon het geroei en het gekano weer! Vrijdagmiddag gaf de botenbaas de boten nog eens van half twee tot drie uur gratis vrij en toen 'begon men lang zamerhand te denken aan kofferjes pak ken. O, Velu west rand met de reitzomen, de jonge eendjes, de boten! O, Veluwe- meer, met de kabbelende golfjes en de romantische eilandjes, begroeid met stru weelO, verre horizon, met de vage polderdijknee. deze dagen, daar doorgebracht, worden niet licht verge ten! Klassen 3. Vrijdagmorgen 11 juni vertrokken de •beide derde klassen om half negen. Via Laren ging het naar Zutphen, waar de mooie St. Walburgskerk werd bekeken en tevens de daaraan verbonden Librije. Van Zutphen ging de tocht over Dieren naar Arnhem. Hier werd eerst het Open lucht-museum bezocht. Daar was veel te bekijken; o.a. een heel oud schooltje, een plaggenhut, allerlei huisjes uit de Zaanse buurt en niet te vergeten de papiermo len. Voor een oude herberg zaten de Holtenaren 'boterhammen op te eten. Daarna bracht de bus hen naar het prachtige bad in Doorwerth. Nadat ze een poosje in het bad waren geweest, werd het golfslagbad in werking gesteld; ieder vermaakte zich kostelijk in de hoge gol ven. Van Doorwerth ging de reis naar Apel doorn, waar nog druk gespeeld werd en gereden in autootjes en met bootjes ge varen. Alle vermakelijkheden moesten bekeken en beproefd worden. Om half zeven kwamen allen terug bij de school; moe, maai* zeer voldaan.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1