Holten sloot seizoen af met kleine nederlaag Voor het gehandicapte Minde kind Filmnieuws De eerste viool Koninginnedag was feest voor de jeugd Bejaardensociëteit Mooie successen voor „Bergruiters" Feestelijkheden op Bevrijdingsdag Gezinsdienst in de Ned. Herv. Kerk Lompen voor „H.M.V." Voorlichting Individuele Zelfbescherming Zaterdag 8 mei 1965 De bandrecorders voor „Be Ehze", het tehuis waar gehandicapte blinde kinderen worden verpleegd, zijn er gelukkig toch gekomen. Een dame in Holten, die onbe kend wenst te blijven, gaf f100,voor dit mooie doel. Zij vond, dat die blinde kinderen niet de dupe mochten worden van de onlangs, door de geringe opkomst, mislukte toneelavond. Maar U kimt, Holtenaren, toch voor deze kinderen in de komende week veel doen. Geeft mild voor de aktie „Een kwartje voor Bartje". Schoolkinderen zul len U de bonnetjes komen aanbieden. Laat het niet bij één kwartje blijven, want IV-i miljoen gulden vraagt „Bartimeus", het Christelijk Blindeninstituut te Zeist, Almen en Doetinchem. Een bedrag, dat nodig is om het zo dringend noodzakelijke werk onder de meervoudig gehandicapten te kunnen voortzetten en vooral uit te breiden. Onder meervoudig gehandicap ten verstaat „Bartimeus" diegenen, die af gezien van hun blindheid ook nog" andere afwijkingen vertonen, zoals zwakzinnig heid, epilepsie, spasticiteit, doofheid, etc. „Bartimeus", van origine een blinden instituut, heeft na de oorlog zijn vleugels wijd uitgeslagen en voegde in 1955 een school met internaat voor kinderen met beperkt gezichtsvermogen aan zijn werk terrein toe. 5 jaar geleden startte dit instituut met de zorg en ontwikkeling van meervoudig gehandicapten, waarvan nu ruim 100 kin deren in de twee tehuizen „De Ehze" te Almen en „De Springplank" te Doetin chem zijn ondergebracht. De aanvragen voor opnamen bereikten echter zo'n over weldigend aantal, dat men besloten heeft een geheel nieuw paviljoenscomplex te stichten in Doorn, waarvoor de grond reeds is aangekocht. Om met de bouw te kunnen beginnen is ruim 1Z> miljoen no dig (het gehele project kost rt 18 mil joen). Om dit bedrag te verkrijgen worden in de week van 10 tot 15 mei overal in den lande akties gevoerd en zullen in Holten de kinderen op pad gaan om U te vragen, dit werk te steunen. Toon Uw medeleven en ontzeg Uw steun niet. En mocht U on verhoopt niet bezocht worden, dan ver melden wij even het gironummer 31454 t.n.v. „Bartimeus" in Zeist. U kunt zich als contribuant aanmelden 1 door tussenkomst van de plaatselijke cor respondent van „Bartimeus", de heer C. Knijff, Holterberg 16, tel. 1438. Wil men geen contribuant worden of een gift geven, dan kan men dit werk ook steunen door de jubileumplaat van „Bartimeus te kopen, L.P. 30 cm voor f 8,90, verkrijgbaar bij de erkende gram- mofoonplatenhandel of rechtstreeks te be stellen bij „Bartimeus" door overmaking van het verschuldigde bedrag op onze giro. De vele liefhebbers van spanning en sensatie komen deze week zaterdagavond in gebouw Irene volledig aan hun trek, waar dan vertoond zal worden de gewel dig opwindende detectivefilm „Inspecteur Coplan gebruikt geweld". In deze enorm boeiende film zien we inspecteur Coplan in volle actie, die daar mede het voetspoor volgt van de bekende James Bond. In. deze enerverende film wordt de toe schouwer deelgenoot in de moordende jacht op een bekende, nietsontziende mis dadiger. Hevig opwindende achtervolgingen en meedogenloze revolvergevechiten zetten 't witte doek keer op keer in vuur en vlam. Maar inspecteur Coplan overwint alle ge varen snel en hardhandig en weet de bende tenslotte te overmeesteren. Een uitstekende film, die op één lijn gesteld mag worden met James Bond. Rest ons nog te vermelden, dat volgende week zondag als groot-cinemascope-pro- gramma vertoond zal worden de 3 uur durende millioenenproductie „Muiterij op de Bounty". GESLAAGD De heer W. C. Helsdingen Jr., Kol weg 16 is te Zutphen geslaagd voor het diplo ma van Vakbekwaamheid voor Stenogra fie „Groote". door L. VAN SCHOOTEN 23) „Maar het blijft óns geheim. Uw hand pf op." Jaap zag ze staan, hand in hand. „Welke afspraak rnaken jullie?", vroeg hij. „Een afspraak die ik nog wil maken" zei Sandra. „Ik wou Erika vragen om eens bij ons te komen. Als ze jou schilde ren wil, zal ze je toch ook eens in de huiselijke kring moeten zien." „O dolgraag!", riep Erika. „Dat zal zéker nodig zijn. Als je een man wilt schilderen, die niet alléén auteur, maar ook echtgenoot en vader is, dan moet je zijn vrouw en kinderen kennen". „Precies", zei Sandra. „Komt u zater dagmiddag? En blijft u eten? Blijf je eten, bedoel ik?" „Daar zit u aan vast", beloofde Erika. „Wat eten we?", vroeg ze ondeugend. „Zaterdags eten we altijd nassi", dreig, de Jaap. De viering- van Koninginnedag, stond in Holten 'voornamelijk in het teken van de jeugd. Zij begon 's morgens met een zang- hulde van de leerlingen der beide dorps scholen voor het bordes van het gemeen tehuis en eindigde 's avonds met een lam pionoptocht van de speeltuinvereniging „Dg Kol". Daartussen door presenteerde HMV met zijn drumband zich in de nieuwe unifomen. Al deze activiteiten trokken grote belangstelling. Toen de kinderen 's morgens onder leiding van het hoofd van de School met de Bijbel, de heer Kroon, het college van burgemeester en wethouders voor het gemeentehuis had toegezongen bedankte de burgemeester hen namens de Koningin voor deze zangaubade. In een persoonlijk woord bedankte hij de schooljeugd voor het aandeel, dat zij had bij zijn huldiging de vorige dag wegens de ontvangen Ko ninklijke ondex^scheiding. De kinderen werden getracteerd in Irene en Rehoboth, waar de scholen gescheiden heentx-okken en waar film. en toneelvoorstellingen werden gegeven. 's Avonds om zeven uur presenteerden de muzikanten van HMV en de drumband zich voor het gemeentehuis voor het colle ge van b. en w., waarbij burgemeester-, mr. Enklaar, het korps complimenteerde met de prachtige gloedvolle uitmonstering en de penningmeester een bijdrage uit de gemeentekas overhandigde van ƒ500, voor het kledingfonds, dat door deze aan schaf nog een belangrijk deficit heeft. Er is voor de keurige uniformen van de fan fare en voor de show-uitmonstering van de drumband dan ook diep in de buidel ge. tast. Na een rondgang door het oostelijk deel, waarbij iedereen uitliep om een glimp van de nieuw-geuniformeerden op te vangen, kwam men in de Hoffesstraat, waar de kinderen al stonden te hunkeren om met hun lampions het Kolcomplex door te trekken. Hier was duidelijk te zien, dat nieuwe wijken, jonge wijken zijn, een grote schare kinderen en ouders voorzien van oranjelampions trok door de straten, hetgeen een kleurrijk aanzien bood. Na afloop werden de kinderen door de Centx-ale bakkerij „De Halm" geti-acteerd op een gevulde koek. Verder was er bal in Amicitia en speel de de Chr. Ontspanningsclub „COC" in het gebouw Rehoboth een blijspel van W. van Heerden „Madame Speerpunt", dat veel vrolijkheid oogstte. A.s. dinsdag 11 mei zal een bezoek wor den gebracht aan hét Natuurhistorisch Museum van Kees Bos op de Holterbex-g. Wij verwachten U om half drie bij ge bouw „Irene" waar een luxe auto klaar .staat om U de berg op te rijden. Na het bezoek bij Kees Bos gaan we samen een kopje koffie drinken in hotel „De Dieken". JAN MüLLER MET „JOHNY" EERSTE IN Z-SPRÏNGEN De Bergruiters, die op Koninginnedag te Delden deelnamen aan een door de Landelijke Rijvereniging „Zeven Buurt schappen" gehouden nationaal concours, hebben de volgende resultaten behaald. Dressuur Klasse L, Ring I 2. G. Beldman met „Heros" 5. T. Beldman met „Ducaat" Ring II 2. Jan Jacob ter Horst met „Sonja" 4. W. Aaftink met „Perhaps" 7. Marian Jansen met „Dandy" Dressuur Klasse MZ 3. G. Bolink met „I-Ietty" Springen Klasse B 2. Herman Aanstoot met „Baronesse" Springen Klasse L 4. G. Beldman met „Heros" 7. Jan Jacob ter Horst met „Sonja" Jan Müller won met „Johny" het Springconcours Klasse Z en het Bergrui- ters_achttal eindigde bij de Dressuur Klasse L op de vierde plaats. Op het te Boekelo door manege „Tees- sinkbos" georganiseerde concours won Jan Müller met „Johny" de eerste prijs in het jaehtspringconcours. Aan dit concours kon alleen op uit nodiging worden deelgenomen. „Je hangt vader. Op nassi ben ik dol." „Je kijkt altijd een beetje tegen zulke mensen aan", zei Sandra toen ze op weg waren naar huis. „Maar ergens zijn ze toch allemaalmensen" „Dat is ongetwijfeld waar1", zei Jaap ernstig en ze dreigde hem met een sehert- sende oorveeg. „Maar alle gekheid op een stokje, vrouw-van-me, dat heb je 'm prachtig geleverd. Wat zullen de jongens opkij ken Olga vooral". „Als je maar weet ik heb haar uitgenodigd." „Alle goeie initiatieven komen altijd van jouw", zei hij hartelijk. Jaja, dacht ze, behalve jouw beste ini tiatief, je boek. Maar ik zal wel zorgen dat ik de touwtjes in handen houd. Man nen zijn maar mannen Hoofdstuk IX BIJ ERIKA THUIS „Ziezo", zei Eiika van Wittem tevi-eden, „daar laten we het maar bij vandaag". „Heb ik zoet gezeten vroeg Jaap. „Als een muisje", lachte ze. „En wat krijgt hij nu van tante Erika?" „Hij mag bij tante Erika blijven eten". „En wat eten we dan?" „Iets heel lekker-s." „Jakkes, wat kun jij infantiel bazelen. Ter gelegenheid van de hei-denking van de bevrijding maakte de Holtense Muziek vereniging „H.M.V." woensdagmorgen een rondgang door het dorpsgedeelte ten wes ten van de Larenseweg nadat een muzi kale hulde was gebi-acht voor burgemees ter mr. W. H. Enklaar, de beide wethou ders de h.h. B. J. Veneklaas Slots en G. Brands, de gemeente-secx-etaris de heer G. J. Langenbax-g en mr. Kennedy, staf lid van het Ned. Oorlogsgi-aven Comité (N.O.C.). Burgemeester Enklaar dankte met enkele woorden voor de hulde die hij een goed begin van deze feestdag noemde. Het kox-ps en de drumband maakten hierna de volgende route: Larenseweg - Haai'str. - Gaai'denstr, - Larenseweg, Dies- senplassti". - Bessinkpasstr. - Gaarden- straat v.v. - Dorpsstraat - Molenbelter- weg - Sparrenweg - Raalterweg - Jeur- linksweg - Oude Diepenveenseweg - Burg. v. d. Borchstraat - Oude Deventer- weg - Doi'psstraat. Op verschillende punten werd halt ge houden voor het maken van marsmuziek o.a. op het pleintje bij het huis van de fa milie Ant. Koopman, waar koffie met. koek werd aangeboden. Een tx-actatie die zeer wei'd gewaardeerd en „gehonoreerd" met een vrolijke mars. In gebouw „Rehoboth" speelde de To neelclub „O.C.H." 's avonds voor plm. 200 belangstellenden het boeiende spel „De beste jai-en van ons léven" toneelspel in drie bedrijven door Richard Person. Enorme belangstelling bestond er voor de taptoe die H.M.V. en het tamboercox-ps brachten o.l.v. directeur J. Diepenveen en commandant L. Meinsma. De taptoe werd besloten met het Canadese Volkslied en het Wilhelmus, 't Was toen inmiddels reeds elf uur geworden maar het vuui-- werk in „Kalfstermansweide" wilde toch niemand missen en niemand had er spijt van te zijn gebleven. Het was werkelijk prachtig en een door jong en oud gewaai-- deerde afsluiting van een geslaagde feest dag. Inbraak in de Chr. School In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in de Ohr. .School aan de Schoolstraat. De inibreker(s) kwam(en) binnen door een w.c.-naampje, vernielden een ruit in een deur en kregen toen toegang tot de verschillende lokalen, waar alle bureaus van het personeel werden opengebroken. Alles wat in de laden lag, werd er uit gehaald 'en in de diverse lokalen ont stond een grote .chaos. Ook de bureaus en de kasten in het vertrek van het schoolhoofd, de heer J. Kroon, werden doorzocht. Het is de dieven blijkbaar enkel te doen 'geweest om geld,, want een film toestel en een stopwatch werden niet meegenomen. Hoeveel geld werd gestolen is niet te zeggen, omdat men nooit pre cies weet hoeveel de inhoud is van het zendingsbusje en het busje met telefoon- geld. Het totaalbedrag zal rond de f200,- ldggen. De Rijkspolitie te Holten stelt in sa menwerking met de Technische Recherche in Arnhem en de speurhond- geleider Adj. Udes, een. ondex-zoek in. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten. UITSLUITEND tussen 8-13 en 14-22 uur. Gevonden Plastic wasmand, 2 grijze plastic regen, capes. Verloren Wieldop van Simca, militaire x-egencape en -schoudertas, zilveren bedelarmband met 8 bedeltjes, bos sleutels in leren etui. De dienst in de Ned. Herv. Kerk, die om 10.15 uur begint, zal een z.g. Gezins dienst zijn. Aangezien in deze dienst de ouders met de kindeken worden ver wacht, zaïl er derhalve geen zondags school worden gehouden. De dienst, die om 8.30 uur begint, zal een gewone dienst zijn. Je kunt wel merken dat je heel de 'dag tussen de kleine kinderen zit". „Nou zeg, kleine kinderen. D'r zijn enden bij, die steken boven mij uit.. Ik heb de hoogste klas." „Dat jij daar altijd maar op zo'n school blijft hokken, Jaap." „Niks geen hokken. Ik hou van de jongens. Ik zit er graag tussen. Ze maken je oud en ze houen je jong. Ze bekeek hem aandachtig. „Ja, je ziet er tenminste helemaal niet onderkomen uit." „Verschillende van jouw artistieke vrinden, die zo heerlijk vrij leven zonder sociale bindingen, hè? zo echt het leven om het leven zélf....die zien er al heel wat meer tweedehands uit dan ik." „Nou ja ik kan je zó opnoemen wie dat zijn. Enfin, hier is de krant, daar staat m'n boekenkast duik in die makkelijke stoel en wees rustig en be daard, dan ga ik me even opknappen en me in mijn domein terugtrekken. En dan zullen we eens zien of ik je niet nét zo lekker kan laten eten als je vrouw." „Hoe heet dat goedje ook alweer, dat je me wilt laten eten?" „Kisj sjebabheb ik in Turkije ge leerd." „Als ik het overleef, dan zal ik je zeggen of je goed koken kunt of niet. Holten 1 leed zondag tegen Rood Zwart uit Delden een, uit technisch oogpunt be zien, vei-diende, maar ovex-igens kleine 2-1 nederlaag waarmede zij de competitie af sloot. De Holtenaren hebben enkele in dividuele uitzonderingen daargelaten in de laatste wedstrijden uitstekend partij gegeven. De jonge ploeg zonder ervaring en met onvoldoende routine, voor de le •klasse gestart, heeft meer ruggegraat ge kregen, al haperde er toch telkens toch wel het een en ander aan. Men kan dit het elftal echter beslist niet euvel duiden om de hiervoren geschetste redenen. Als deze ploeg met enkele vervangingen van goede jonge krachten uit het 2e of 3e elf tal intact kan blijven, gaat zij een goede toekomst tegemoet. Rood Zwart wilde zich zondag beslist de kaas niet van het brood laten eten door de Holtenax-en, die lager op de rang lijst staan. De Deldenaren wax-en niet' al leen wat forser, maar ook technisch betei*, al hebben zij na de rust een drietal opge legde kansen schromelijk gemist. Reeds in de 8ste minuut wist Spoolder zijn club de leiding te geven doordat de Holtense verdediging nog niet op de goede combinaties van de thuisclub was inge speeld. De wind was dat bleek na de hervatting duidelijk in het voordeel van de Deldenaren, die in de 36ste minuut de voorsprong wisten te vergroten (2-0). De Holtenaren lieten zich niet ontmoedi gen en toen zij na de pauze het windvoor- deel kregen bleek, dat zij de strijd nog lang niet hadden opgegeven. 7 minuten na de hervatting wist Wim Nijenhuis uit een aardige combinatie het enige tegen- punt te scoren. De Holtenaren bleven aan vallen en deden het soms aardig, afgewis seld door telkens een Rood-Zwart-offen- Zaterdag 15 mei zullen lompen worden ingezameld in de Beusebex-g en bij die in gezetenen waar men bij de eerste inzame ling niet is geweest. De opbi-engst is be stemd voor het Uniform-fonds. De mannen van de inzamelingsploegen zullen het op prijs stellen als de lompen in een oude of papiex-en zak worden aan geboden. Op het terrein van het 'voormalige con centratiekamp Sachsenhausen bij Ora- niënburg is een eenvoudig gedenkteken geplaatst ter nagedachtenis aan de hon derdduizenden slachtoffers van de na zi's. die sinds 1.936 hier gevangen heb- Maar eigenlijk ben ik een echte bief-met- dop HolIandexY' „Je bent nog net niet te oud om beter te lei'en." Jaap liet zich met een voldane zucht in een makkelijke stoel zinken. I-Iè net vakantie. Dat was mooi geregeld vandaag. Van avond een bijeenkomst van de Kring op de soos, vanmiddag poseren voor Erika „en dan blijf je bij mij eten", had ze gezegd op een toon die elke discussie af sneed. „Ik wil ook wel es voor een man koken. Denk je dat het zo gezellig is, altijd maar in je eentje, of in een hotel, of ergens te gast? Ik ben in de gxxmd van mijn hart een echte huisvrouw, die voor een man wil zorgen." „Wie belet je een man te nemen?", had hij lachend gevraagd. „Die ik krijgen kan die wil ik niet, en die ik wil kan ik niet krijgen", had ze geantwooxYI met een ondeugende knipoog. Zijn ogen gleden langs de boekenrug- gen. Ha Peyrefitte dat boek was in Holland niet te krijgen, even doorblade ren Hij schrok op toen Erika de kamer in kwam. Ze had staan schilderen in een ruige wollen trui, een lange broek, met; verwarde haren en een sigaret in de mond nu zag, hij een andere Erika, HOI,TENS NIEUWSBLAD sief, waarbij bet Holtense doel enkele malen op een gelukkige wijze aan door boring ontsnapte, maar waarbij de Delde naren toch ook duidelijk demonstx-eerden geen al te beste schutters te zijn. Met een beetje geluk had het zelfs voor Holten nog gelijk kunnen worden, maar zover is het in deze laatste wedstrijd niet geko men. Keeper Barend Breukink, die als reserve-doelman voor het Twentse jeugd- elftal is aangewezen, kreeg voor zijn goede werk van het. publiek enkele keren een open doekje. De stand in afdeling 1 A is thans als volgt: Victoria 18 14 2 2 30 47—24 Unïsson 18 13 0 5 26 55—27 Rood Zwart 17 8 4 5 20 33—33 Holten 18 7 4 7 18 26—20 SOS 17 6 5 6 17 35—29 Bon. Boys 18 7 3 3 17 35—40 Haarl. Boys 18 7 2 9 16 41—41 RKSV 18 7 2 9 16 27—40 DTO 18 4 5 9 13 34—51 vsv 18 1 3 14 5 16—44 SOS kan door een overwinning op Rood Zwart de Holtenax-en nog voox-bij streven, maar deze ontmoeting staat nog niet in de Offciële. PROGRAMMA Zaterdag: Hulz. Boys aHolten a 3.40 Enter bHolten b 4.15 Holten cGFC f 3.30 Holten 1RSC (lichtwedstrijd) 8.00 Dondex-dag 13 mei a.s. 's avonds 8 uur zal voor de laatste maal voorlichting wor den gegeven over de individuele zelfbe scherming, m.a.w. over dat wat de huis vrouw te doen staat in geval van calami teiten zoals x-adio-actieve neerslag e.d. De vooxdichting zal worden gegeven in de bovenzaal van de Coöp. Aan- en Ver- koóp.verenlging. Huisvrouwen die deze laatste gelegen heid willen benutten zijn van harte wel kom. De voorlichting bestaat uit 2 avon den, waarvan de tweede avond benut wordt voor een bezoek aan de bunker van de B.B. in de Oranjestraat, waar tijdens een rondleiding alles kan worden bezich tigd. De voorlichting geschiedt door de dames Beijei-s, Knijff, Metzger en Steen huis. ben gezeten. De beeldengroep symboliseert de bevrij ding en is vervaardigd door René Graetz. Op de sokkel staan de namen >van de landen, waar de slachtoffers vandaan kwamen. in een metaalachtig glanzende japon, die als een koker om haax- lichaam sloot, zag hij haar mooie blanke armen, met een enkele zware gouden armband, een snoer van vreemdglanzende groenachtige stenen om de hals. „Je lijkt wel een filmster", zei hij. „Vind je 't mooi?" Even kwam ze voor hem staan, liet zich bewondex"en. Zijn blik gleed van haar thans onberispelijk gekapte mahonierode haax'dos naar haar zilveren schoentjes. „Als ik bezoek heb, wil ik ook een knappe gastvrouw zijn," „Ja maar ik zit hier maar gewoon in m'n tweedjasje. „Ik kon je moeilijk vooi'sehrijven avondkleding te dragen. Sandra zou ge vraagd hebben wat je van plan was!" Er vleugde even iets van onwil over zijn gezicht, Sandra die wist er hele maal niets van „Ik ga maar in de stad een hapje eten", had hij gezegd, „want ik ga meteen door ïxaar de soos." Waarom had hij Sandra niet ronduit gezegd dat hij bij Erika bleef eten? „Moet je zó koken?", leidde hij zijn eigen gedachten af. „Het meeste is al gebeurd. En ik trek even. een duster aan, wij vrouwen zijxx zo handig in die dingen. Als jij je nog even opkxxappen wilt, hier is de badkamexY' (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2