Qurgeriyke _§fan6 ALGEMENE OPROEP AGENDA £ftfer3ag 1 mei 1965 april - Koninginnedag Programma vooï Koninginnedag Programma woensdag 5 mei a.s. Bevrijdingsdag aan de gang naar het Monument der gevallen Strijders Burgemeester Hl W. HL Enklaar ridder in de orde ¥an Oranje Hassan Muziekconcours gaat definitief door MOEDERDAG KERKDIENSTEN No. J?. Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2— per kwartaal Uitgave van de Stichting -Hollens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon OoJ/83 -1231/. Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer 0,12 Max Koot Met het oog op de wisselende weers omstandigheden zullen de beide plaatse lijke Oranjeverenigingen geen feeste lijkheden in de openlucht organiseren 'met Koninginnedag, vrijdag 30 april a.s. 8.uur: Klokgelui van de dorpstoren. 9.uur (precies): Aubade vóór het gemeentehuis door de leerlingen der beide dorpsscholen aan de burgemeester, mr W. H. Enk laar, als de vertegenwoordiger van H.M. de Koningin. De leerlingen van de o.l. Dorpsschool gaan naar het gebouw „Irene" voor traktatie en een filmvoorstelling. De leerlingen van de School met de Bijbel worden getrakteerd in het gebouw „Rehoboth", waar de jeugd club van de Chr. Ontspanningsclub „COC" een toneelspel zal opvoeren. 18.45 uur: De muziekvereniging „HMV" en de drumband presenteren zich in hun splinternieuwe uniformen en zullen marsmuziek ten gehore brengen in het dorpsgedeelte ten oosten van de Larenseweg. (Op 5 mei komt het westelijk gedeelte aan de beurt). 19.30 uur: Grote dans- en showavond in „Ami- citia". Feestavond van de Chr. Oranjever eniging, waar de Ontspanningsclub „COC" zal opvoeren het blijspel in 4 bedrijven van de auteur W. v. Heer- de: „Madame Speerpunt". Lampionoptocht van de Speeltuin vereniging „De Kol" met medewer king van „HMV" In het Kolcomplex. 8.00 uur: Klokgelui van de dorpstoren. 9.00 uur: „Krentenbloesemrit", gezelligheidsrit van de M.A.C. „De Hol- terberg" voor auto's, motoren en bromfietsen. Eenvoudige oriën- teringsrit met diverse attracties als ballen gooien, sjoelen, schie ten, kegelen en het maken van korte notities. Inschrijving vanaf 8.30 uur bij café Vruggink, Stationsstraat. 9.15 uur: Rondgang van de muziekvereniging „H.M.V." door het weste lijk deel van het dorp voor het tonen der nieuwe uniformen met marsmuziek op verschillende punten, aanvangende met een aubade voor het gemeentehuis. 15.00 uur: Plechtige herdenking van de in de tweede wereldoorlog ge vallen Canadezen op de Canadese begraafplaats op de Holter- berg onder auspiciën van de Canadese Ambassadeur en in tegen woordigheid van o.m, generaal C. Foulkes en brigadier-generaal Gr. Gibson. Voor het bijwonen van deze plechtigheid moet men om 14.30 uur op de begraafplaats aanwezig zijn. 19.30 uur: Toneeluitvoering door de toneelclub „O.C.H." in het gebouw Rehoboth. Opgevoerd wordt het toneelspel „De beste jaren van ons leven". Na-oorlogs-karakterspel naar de Amerikaanse roman „Glory for me" van Mckinley Kantor door Richard Person. Plni. 22.00 uur: Taptoe van de muziekvereniging „H.M.V." met drum band op het plein van de zuivelfabriek „De Vrijheid" in de Sta tionsstraat. Plin. 22.30 uur: Groot vuurwerk op Kalfstennansweide, mede ter ere van de Canadese pelgrims die in Holten vertoeven. In het kader van de liei'denking van de bevrijding van Holten en het bezoek van de Canadezen: Grote militaire taptoe in het Sportdal, op vrijdag, 7 mei 's avonds 9 uur. (Het publiek moet aanwezig zijn om 8.30 uur) Alle oud-strijders en alle ingezetenen worden hierbij opgeroepen om deel te nemen aan de Molenbelterweg op dinsdag 4 mei. Verzamelen om 19.30 uur bij de Herv. Kerk. De burgèrs worden verzocht zich onderweg bij de stoet aan te sluhen. Na de herdenkingsplechtigheid vindt een inter-kerkelijke dienst plaats in de Ned. Herv. Kerk om pl.m. 20.30 uur met medewerking van het Herv. Kerkkoor en Holtens Gemengd Koor. Predicator: Ds. C. C. Addink, herv. predikant. Liturg: Ds. R. A. Hoogkamp. Geref. predikant. Mogen wij allen verzoeken aan deze herdenking deel te nemen? De Bond van Oud-Strijders, Indonesië-Strijders en de B.S. Onze burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die in de loop der jaren tal van ge meentenaren op zo'n bijzondere wijze heeft weten te verrassen Indien hen een koninklijke onderscheiding ten deel viel, is thans zelf onderscheiden door zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Deze koninklijke onderscheiding werd hem donderdagmorgen om half twaalf door de Commissaris der Koningin in deze provincie, Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. in tegenwoordigheid van de leden van het dagelijks bestuur der gemeente en mevrouw Enklaar persoonlijk uitgereikt. De mare van deze koninklijke onderscheiding verspreidde zich heel snel, zodat in de raadzaal een receptie plaats vond, waarbij de burgemeester werd geluk gewenst door de loco-burgemeester, de heer B. J. Veneklaas Slots en tal van andere sprekers. De muziekvereniging „H.M.V." bracht de gedecoreerde een muzikale hulde. In een korte toespraak hééft de Cofn- missaris er o.a. op gewezen dat dé ge meente Holten zich kenmerkt door een rijk bezit aan nztiurschoon en dat het derhalve begrijpelijk was, dat Mr. Enklaar dit tot ontsluiting heeft gebracht, welke arbeid bij de A.N.W.B. en de V.V.V. grote erkenning heeft gevonden. De burgemeester heeft zich gekenmerkt door een' tactvol en beleidvol bestuur, waai'bij altijd een beroep op hem kan wor den gedaan. U heeft uw taak verricht, aldus de Commissaris, met vrijmoedige opgewektheid. U zult van uw goed beleid ook weer doen blijken, straks bij de herdenking van de gevallenen op de Canadese begraaf- tige toeristenweg over de Holterberg tot stand. De gehele Holtense gemeenschap zal de grote eer, die haar burgemeester met deze koninklijke onderscheiding ten deel is gevallen, met grote vreugde en dank- baarheid begroeten. Het muziekconcours met tamboerwed strijden georganiseerd door onze plaatse lijke muziekvereniging „H.M.V." in ver band met het 20-jarig bestaan gaat thans definitief door. Het liep aanvankelijk wat stroef met de aanmeldingen voor deelname maar op de sluitingsdatum (24 april) hadden volgens mededelingen van het Bondssecretariaat te Arnhem totaal 16 korpsen ingeschre ven en aangenomen mag worden dat dit aantal nog zal stijgen tot 20 a 22 aange zien enkele korpsen het aangevraagde inschrijfformulier nog niet terugzonden. De deelnemende corpsen/bands zijn: Zaterdag 4 juni: „De Bazuin", De Meern (Utr.), afd. Uitmuntendheid; „Philips ka pel", Zwolle, afd. Uitmuntendheid; „Voor waarts", Zwartsluis, afd. Uitmuntendheid; Brummen's Harmonieorkest, afd. Uitmun tendheid; Wierdense Harmonie, afd. Uit muntendheid; Tamboercorps Chr. Muziek vereniging „Advendo" Nijverdal; Tam boercorps „De Bazuin", De Meern; Tam boercorps „Sempre Crescendo", Losser. Pinkstermaandag: „Ons Genoegen" Hei- no, 4e afd.; „VIVO", Veessen (Gld.), 4e afd.; „Sint Willebrord", Lievelde (Gld.), 3e afd.; „De Vecht", Vreeland, 2e afd.; „Juliana", Colmschate, le afd.; „Eens gezindheid", Hemrik (Fr.), le afd.: Kon. Harmonie, Epe (G.), Vaandelafdeling; Tamboercorps Kon. Harmonie, Epe (G.), le afdeling; Kon. Harmonie, Doorn, Vaan- delafd.; en Crescendo, Ratum, Marswed strijd, afd. Uitmuntendheid. Het muziekconcours (concertwedstrijd) zal worden gehouden in de tent in „Kalf stennansweide" en de mars- en tamboer wedstrijden op een gedeelte van de Waag- weg (hoek Industriestraatnieuwe slacht huis). Na het vertrek van de Commissaris voerden in de raadzaal velen het woord. Om 3.30 uur had in „Amicitia" een druk bezochte receptie plaats. Mr. W. H. Enklaar werd op 25 april 1914 geboren te Oss. Hij studeerde aan de universiteit te Groningen, waar hij zijn meesterstitel haalde. Bij besluit van de toenmalige Commissaris der Koningin in Overijssel van 18 juni 1945 werd hij in gaande 1 juli 1945 benoemd tot tijdelijk burgemeester van Holten, waarna op 1 maart 1946 zijn vaste aanstelling volgde door de Kroon. Mr. Enklaar kwam als jong burgemeester terstond voor een moeilijke taak te staan, want in zijn door de oorlog ontredderde gemeente waren niét minder dan 60 boerderijen tot de grond toe afgebrand. De grote dorps school lag voor de helft in puin en tal van wegen verkeerden in een deplorabele toe stand. Ook de dorpstoren had ernstig ge leden van het oorlogsgeweld. De weder opbouw werd onder zijn bezielende lei ding echter energiek aangepakt, zodat ondanks het gebrek aan materialen gaan deweg een verbetering viel te constate ren. Nadat het puinruimen zo zou men deze eerste fase kunnen noemen was voltooid, kon aandacht worden besteed aan tal van vredestaken. Er verrezen twee nieuwe dorpsscholen, de woning bouw werd met kracht aangepakt. Later wijdde de burgemeester zich aan het vreemdelingenverkeer en kwam een ulo school tot stand, die thans uitgegroeid is tot een bloeiende scholengemeenschap. Handel en industrie werden bevorderd en zo i.s naast enkele industrieën in het Kolcomplex een prachtig nieuw openbaar slachthuis verrezen, dat zijn weerga in deze provincie niet kent. Ook werden tal van harde wegen aangelegd en kwamen dorpsuitbreidingen tot stand, die vele oud-Holtenaren, wanneer zij hier eens te rugkomen, verbaasd doet opkijken. De activiteiten van Mr. Enklaar be perkten zich niet tot eigen plaats. Ook in groter verband nam hij aandeel in veel werk. Zo is hij voorzitter van de provin ciale V.V.V., voorzitter van de commissie voor het lager landbouw- en landbouw- huishoudonderwijs der O.L.M., bestuurs lid van de afdeling Overijssel der Ver eniging van Ned. Gemeenten en heeft hij zitting in tal van commissies van lan delijke en regionale betekenis. Mede door zijn aanhoudende arbeid kwam de prach- H.H. adverteerders! 9 mei is het Moederdag. Uw advertentie in ons volgend nummer kan nog succes hebben. In verband met bevrij dingsdag gaarne spoedige opgave. Vrijdag 30 april: 's avonds om 8 uur in ge bouw „Irene": Feestavond van de Chr. Oranjevereniging. Vrijdag 30 april: Coöp. Boerenleenbank „Holten" de gehele dag gesloten. Vrijdag 30 april, 's avonds om half acht: Dansen in hotel „Vosman" (zie adv.). Zaterdag 1 mei, 's avonds half acht: Dan sen in hotel „Vosman" (zie adv.). Zaterdag 1 mei om 7.30 uur precies: Jaarlijkse leerlingen-uitvoering van de Muziekschool Rijssen-Holten e.o. in gebouw „Jeruël" te Rijssen. Zaterdag 1 mei: Dansen in ,,'t Bonte Paard". Dinsdag 4 mei: Herdenking gevallenen in de tweede wereldoorlog bij het mo nument aan de Molenbelterweg. Woensdag 5 mei: Bevrijdingsdag (zie programma). Woensdag 5 mei: Wegens 'bevrijdingsdag alle zaken gesloten (zie adv.). Woensdag 5 mei: Coöp. Boerenleenbank „Holten" de gehele dag gesloten. Woensdag 5 mei om 3 uur precies: Plech tige herdenking op de Canadese be graafplaats van de gevallenen in de tweede wereldoorlog. Woensdag 5 mei, 7.30 uur: Toneeluitvoe ring van „OCH" in het gebouw „Re hoboth" (zie adv.). Vrijdag 7 mei, 8.30 uur: Grote militaire taptoe in het Sportdal (zie aankondi ging). Maandag 10 mei: Aanvang Kleutercursus Groene Kruis. Opgave voor deelname vóór maandag 3 mei (zie adv. en be richt). Vrijdag 14 mei, 's avonds om 8 uur in Dorpshotel „Holterman": Vergadering van de regelingscommissie muziekcon cours „HMV" met de leden van de di verse commissies. Maandag 17 mei tot 22 mei: Collecte voor het Prinses Beairixfonas. Zondag 2 mei 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 uur (Sluiting winterwerk) en 10.15 uur ds Israël. Extra collecte in .beide diensten voor „Brood voor het hart". Dijkerhoek: 10 uur ds Addink. Extra collecte voor „Brood voor het hart". Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor „Brood voor het hart" (Lectuur-aktie Nederlandse Zendingsinstanties). Bij de uitgang: collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal van de voormalige Uloschool (ingang Larenseweg). Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 1 mei en zondag 2 mei: de heer Oosten- brug. Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Geboren: Jantina, dv J. Aanstoot en A. Paalman, Beuseberg 144. Ondertrouwd: J. A. Bouwhuis, 32 jr. en M. J. Jacobs, 18 jr., beiden te Holten. Gehuwd: A. Kraaijeveld, 23 jr., Om men en G. J. Rietman, 21 jr., Holten. Gevonden: gebloemde hoofddoek; rose sjaal met opdruk; bedelarmband; heren- glacé's; kinderportemonnaie met inhoud. Verloren: bruine herenportemonnaie met inhoud; gouden zegelring met rode steen; beige parapluie. Komen aanvliegen: blauwe parkiet. Weggelopen: zwarte poedel roepnaam „Rintie". Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten uit sluitend tussen 8-13 en 14-22 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1