Uit het plaatselijk parlement KERKDIENSTEN Agenda Een blij Paasfeest Gevonden en verloren Mooie opbrengst Saterdag 17 april 1965 No. 8. Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05483 -1234 Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f 3,Iedere mm. meer 0, „De vrouwen vonden de steen afgewenteld, en toen zij in het graf gegaan waren, vonden zij het lichaam van de Heer Jezus niet." Luc 24 2 en 3. In de vroege paasmorgen gaan de vrouwen naar het graf van Jezus, naar Zijn laatste rustplaats op aarde. Zij willen Jezus ook de laatste eer bewijzen door de Zalving van Zijn lichaam te voltooien. Wat is het in hun hart triest en droevig. Jezus beloofde zoveel, en nu zijn ze op weg naar Zijn graf. Zij geloofden toch zo vast dat Hij de Messias was, maar al dat moois was kapotgebroken op de harde werkelijkheid van dat romeinse kruis. Maar de maat van hun ellende is nog niet vol. De steen is van de grafopening weggerold en als zij in de grafspelonk gaan, vinden zij het lichaam van Jezus Christus niet. Dat moet er nu net nog bijkomen, dat men het dode lichaam van Jezus niet met rust kan laten. Het is een hoopje zielige mensen dat het graf uitgaat. Het kerstevangelie eindigt in een graf. De wereld is machtiger dan Jezus. Zo is het toch altijd al geweest? Neen, zo is het nooit geweest en zo zal het ook nooit worden. Juist dat open graf spreekt van Jezus overwinning op satan en we reld, dood en graf. Dat is ook de blijde boodschap van de engelen aan de vrouwen. Zij zoeken de Heer Jezus op de verkeerde plaats. Zouden de duivel en de wereld machtiger kunnen wezen dan Gods Zoon? Daarom gaan de vrouwen ook blij naar huis. Jezus Christus heeft het leven afgelegd, maar Hij heeft het ook weer tot Zich genomen. Hun Heiland is voor hen aan het kruis geweest op Goede Vrijdag, Hij heeft hun zonden willen dragen, Hij is voor hen in de toorn van God geweest. Wat zijn ze dan blij dat op paasmorgen het graf leeg is. Zij hebben een levende Heiland, die met hen meegaat het leven door, en die ook in het sterven hun hand vasthoudt. Kennen wij die blijdschap ook? Is dat onze blijdschap op Pasen? Men kan op het paasfeest Jezus Christus ook voorbijlopen, en alleen blij zijn met paaseieren, enz., en als bijzondere attractie in Holten de vele paasvuren. Maar dat raakt een mens zijn hart toch niet? En waarom zijn zovele harten leeg van ouderen en jongen mensen? Wordt de blijdschap ook teveel gezocht in de dingen van dit leven? Op zondag gaan ook in Holten de kerkdeuren weer open en zal het evangelie verkondigd worden van de Heiland die uit de doden is opge staan. Dat is de blijde boodschap voor de mens in zijn leven en in zijn sterven. Vieren wij daarom geen paasfeest met de paasvuren, maar met de levende Heiland Jezus Christus. Dat wij allen met die Heiland een blij paasfeest vieren. Want nu de Heer is opgestaan, Nu vangt het nieuwe leven aan, Een leven door Zijn dood bereid, Een leven in Zijn heerlijkheid. Holten, april 1965. R. A. H. NAAAAAAAAA' \M^lAVVWVWl»WW'AAA;VvVWVVWWVVVW/VVVWW Trage planologische arbeid verhindert voortgang uitbreidings plannen. Grondverkopen. Waterbergbassin onderhands opgedragen. Voormalige autowegen aan het verkeer onttrokken. In de vrijdag gehouden raadsvergade ring heeft de 'voorzitter, Mr. W. H. Enk laar, het plotselinge heengaan van de gemeente-ontvanger, wijlen de heer G. J. Bouwhuis herdacht, die op 15 maart door een zeer noodlottig auto-ongeluk met zijn echtgenote om het leven kwam. „Hij heeft een lege stoel nagelaten en wij willen met grote erkentelijkheid te rugdenken aan zijn verdienstelijk werk in het belang van de gemeente", aldus de burgemeester. De raad nam staande enige ogenblikken stilte in acht. Aan het begin der vergadering belichtte de raadsvoorzitter enkele planologische aspecten, naar aanleiding van een vraag van de heer ten Berge (WD) betreffende het onthouden van goedkeuring door Ged. Staten aan een herziening -van het uitbrei dingsplan voor de Holterberg. Bij deze herziening wreekt zich de bijzonder trage wijze waarop hier de planologische ar beid is verricht, verklaarde de raadsvoor zitter. „Ook met het uitbreidingsplan voor het zuid-westelijk deel van het dorp is er een kink in de kabel gekomen. De hoogte berekeningen der gronden van de plano loog kloppen niet, daarom zijn b. en w. bijzonder blij met de hoogtekaart, die de Heide Mij heeft opgesteld." „Het college is incidenteel bezig met grondaankopen in de Haar, maar aange zien er hieromtrent publikaties in de pers verschenen zijn (die een publiek geheim waren. Red. zal men alle bewoners daar bij elkaar roepen, om de plannen te be spreken. De Heide Mij verricht geen pla nologische arbeid en ook de dienst van gemeentewerken kan dit niet doen," ant woordde de burgemeester de heer ten Berge, „omdat deze materie veel te moei lijk is." De heer Rietberg (CH) verklaar de zeer ingenomen te zijn met het vooruit inlichten van de mensen, dat schept z.i. een milder klimaat. AANKOOP ARMENHUISJES Besloten werd tot aankoop van de woningen aan de Pastoriestraat van de Diaconie van de N. H. Kerk - de z.g. armenhuisjes - voor 14.500,—. In de voormalige Sikkenstraat werden wonin gen aangekocht van en grond met recht van opstal geruild met de heren H. J. en G. H. Aaftink, terwijl aan Vaessen- Schoemaker Co., Kunststofemballage N.V. aan de Waagweg een perceel bouw terrein van 3793 m2 werd verkocht voor 36.033,50. De verkoop van 820 m2 bouwterrein aan de Kolweg aan de heer W. C. van de Wcerthof voor 12.300,die daarop een z.g. Bogaers-bungalow zal bouwen, was voor de heer ten Berge aanleiding om op te merken, dat b. en w. het uitbreidings plan moeten handhaven, dat ter plaatse voorziet in de bouw van grotere bunga lows. Het was voor de raadsvoorzitter reden om te repliceren, dat niet het bouwvergunningenbeleid van b. en w. maar de grondaankoop aan de orde was. De schoonheidscommissie heeft zich met tekening en situering kunnen verenigen. De burgemeester ontkende, in verband met een opmerking dienaangaande van de heer Sprokkereef (Alg. bel.), dat hij zich achter de schoonheidscommissie ver schuilt. Hij had deze aangehaald ter ver sterking van het standpunt van het col lege, dat hier niet onjuist gehandeld wordt. Overigens wilde hij geen super schoonheidscommissie zijn, verklaarde hij. BENOEMINGEN Tot 2e machinist aan het openbaar slachthuis werd benoemd de heer J. Arf- man uit Holten en tot slachthuisarbeider de heer H. Ulfman uit Nijverdal. De directeur van het slachthuis, de heer Vegter moest nog in de vergadering komen om zijn nieuwe zienswijze te geven het tijdstip van aanvang van het slachten, waarvan de heer Jansen (PvdA) opmerk te, dat 9.30 uur veel te laat is. De heer Vegter deelde mede, dat in het oude slachthuis wegens gebrek aan capaciteit anders ligt. Men wil de ordeloosheid af schaffen en zich aan standaardtijden hou den. De opmerking van de heer ten Berge, dat het een uur van te voren aangeven van noodslachtingen veel te lang is, wees de directeur van de hand. Deze bepaling in de verordening op het gebruik van het slachthuis is bedoeld om de boeren er op te wijzen, dat zij behalve de expediteur ook de keuringsdienst tijdig moeten waar schuwen als een noodslachting wordt aangevoerd. De verordening voor het nieuwe slacht huis werd daarna ongewijzigd vastge steld. De raad verenigde zich met het voorstel om onderhands opdracht te verlenen voor het maken van een waterbassin ten noor den van de Langeweg ten behoeve van de riolering van het Kolcomplex, dat bedoeld is bij zeer zware regenval het overlopen van de rioleringen o.m. bij het nieuwe slachthuis te voorkomen. Aan J. W. Klein Horstman zal voor 6708 worden opge dragen het maken van het bassin en aan de N.V. Asphalt Chemfabriek Smid en Hollander te Hoogkerk het maken van de bekleding voor 12.000, NIET ONTVANKELIJK Een beroepschrift van wijlen de heer G. J. Bouwhuis en G. S. E. Vegter tegen het besluit van b. en w. waarbij aan de heer G. J. Gervedink Nijnuis te Bathmen i een bouwvergunning is verleend voor het bouwen van een eengezinswoning aan de Molenbelterweg werd door de raad niet j ontvankelijk verklaard, nadat de burge- I meester had toegelicht, dat het college i bij het verlenen van de bouwvergunning op de centimeter nauwkeurig is geweest. Men moest hier pietepeuterig zijn, omdat anders de rechten van derden in het ge ding kwamen. Alleen de aanvrager kan overeenkomstig de bouwverordening in beroep komen. Tot lid van de woonruimtecommissie werd met algemenq'stemmen benoemd de heer R. Petter,oud-adjudant der rijkspolitie. Een langdurige discussie leverde het I voorstel op tot ontrekking van' de voor malige z.g. autowegen op de Holterberg aan het openbaar verkeer. In verband met ruiling van grond ten behoeve van de aanleg van ide nieuwe recreatieweg over de Holterberg is de ondergrond van deze wegen in een vorige vergadering aan het Staatsbosbeheer overgedragen. De heer ten Berge verklaarde, dat deze wegen open moeten blijven voor voetgan gers en kunnen worden gebruikt voor het parkeren van auto's waarmede de dagjes mensen arriveren, om in de bossen te wandelen. Een toeristenplaats als Holten heeft daar z.i. behoefte aan. Hoewel de voorzitter verklaarde, dat het Staatsbosbeheer in dat opzicht een zeer sociale politiek voert, de recreatie- weg slechts tot srtnd kon komen door deze ruiling, waarbij men van die zijde zeer tegemoetkomend is geweest en er formeel ook geeri andere weg openstaat bleef de heer ten Bei*ge bij zijn standpunt, waarbij de heer Sprokkereef hem bijviel. PRACHTIG WERK STAATSBOSHEER De heer Jansen (PvdA) wees op het prachtige werk, dat het Staatsbosbeheer doet voor de recreatie en ook de andere leden voelden niet voor het standpunt van de heer ten Berge, zodat tot onttrekking aan het openbaar verkeer besloten werd met de aantekening, dat de heren ten Berge en Sprokkereef geacht wilden wor den tegen te hebben gestemd. Daarna besloot de x-aad de nodige gel den beschikbaar te stellen, opdat de heer Kers als vooxdichtingsambtenaar kan worden aangesteld met ingang van 1 mei a.s. De behartiging van het vreemdelingen verkeer kost de gemeente hierdoor bijna ƒ3000,meer. De heer Westerik (CH) verklaax'de zeer ingenomen te zijn met deze plannen, zijn partijgenoot, de heer Bosschers was er ook wel blij mee, maar piekerde toch ook nog wel over het bedrag dezer sub sidie, dat ook zo goed voor andex-e doel einden o.a. de wegen gebruikt zou kunnen worden. De zakenmensen zouden z.i. wel de volledige kosten kunnen betalen. Bij verschillende begrotingswijzigingen vei'leende de raad kredieten voor centrale verwarming Chr. Kleuterschool (ƒ15.890) ambtswoning chef-zwemmeestei*, foto- copiex*apparaat. frankeermachine, een tweedehands dragline 6800,een z.g. graf lift 975) en voor de straat verlichting welke voorlopig van Slotman tot hotel Vosman en van de grote tot de kleine viaduct vernieuwd zal worden. Het rijk zal hierin plm. 40.000, bijdragen. Voor een sociaal-economisch ondex-zoek door het ETIO over zuidwest Overijssel voteerde de raad 590,als aandeel der gemeente Holten. Voor het villaterrein in de Look zal van de hei'en F. J. Stam en B. J. Reterink 200 meter en 865 meter grond worden aangekocht voor x*esp. 1500 en 6500.- De heren Jansen en Meexman (PvdA) wilden geacht worden tegen te hebben gestemd omdat vergoeding wordt gegeven voor verbetering van een tuin die er niet is. GEVAARLIJKE SITUATIES Bij de rondvraag wees de heer Jansen (PvdA) erop, dat de situatie aan de Beu- sebergerweg onhoudbaar dx-eigt te wor den. Het kan zo niet meer, aldus de heer Rietberg (CH). De heer Meerman (PvdA) vestigde de aandacht op de gevaarlijke situatie bij de grote viaduct. Door de aanleg van het rijwielpad, dat bijna voor de viaduct uit mondt, wordt de toestand nog gevaarlij ker. De burgemeester verklaax-de beti'effen- de dit laatste, dat al bijzonder vaak bij de Minister is aangeklopt en op hetzelfde aambeeld gehamerd is. De verkeerssitua. De vorige week vrijdag tx*aden des mid dags in het huwelijk mej. Joke Vosman en de heer Jan Sligman. Toen het bruids paar het gemeentehxiis verliet vormden kinderen van het Blinden Instituut „Barti- meus", die verpleegd worden op de „Ehze" te Almen, waar Joke Vosman gewerkt heeft, een erehaag. In aardige lichte cos- tuumpjes als boertjes en boerinnetjes ver kleed, zongen zij het bruidspaar o.a. hun clublied toe. Het was een vertederde aan blik deze kinderen in actie te zien. Het echtpaar H. J. PinkertH. J. Pin- kert-Koopman herdenkt op zaterdag zijn gouden huwelijksfeest. De heer Pinkert is 72 jaar en zijn echtgenote 69 jaar. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. De heer Pinkert nam o.a. ac tief deel aan het werk van de afdeling Holten van de bond van Spoor- en Tram wegpersoneel en is reeds vele jaren se cretaris van de afdeling Holten van de Ned. Vereniging tot bevordering van de bijenteelt. Zondag 18 apxil (le Paasdag) Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Israël met medewerking van het Kerkkoor. Paas- collecte. 10 uur Jongerendienst in Irene. Dijkex-hoek: Bethanië: 10 uur ds Addink. Paascollecte. Geref. Kerk: 9.30 uur ds Hoogkamp. 15 uur ds W. S. Schenk, van Enter. R.K. Kerkdienst: Zondag om 9 uur in het gymnastieklokaal van de voormalige Uloschool (ingang Larenseweg). Maandag, 19 april (2e Paasdag) Herv. Kerk: Holten: 10 uur ds Van Waarde uit We- zepe. Paascollecte. Geref. Kerk: 9.30 uur Zangdienst m.m.v. Chr. Gem. Zangveren. „Soli Deo Gloria" en Wim Jansen, piano. Tijdens de Paasdagen is het ene offer bestemd voor Algemeen Chx-iste- lijke Doeleinden. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Zondagdienst Dierenartsen: zaterdag 17 zondag 18 en maandag 19 april a.s. de heer Oostenbrug. Diessenplasstx-aat 2, tel. 1515. Gevonden: zaklantaarn; bos sleuteltjes; damesportemonnee; lederen aktentas. Verloren: blauwe kinderpoidemonnee; licht bruine damesportemonnee; rood bruin kinderportemonnee: x-ing met zes sleutels. Inlichtingen dagelijks op het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten, Dorps straat no. 22, tussen 8 en 22 uur. Echter niet tussen 12 en 14 uur. GESLAAGD In het zwembad „De Hommel" te Utrecht slaagde voor het diploma „Zwemonder- wijzeres" onze oud-plaatsgenote Toby Ket ting te Renkum. tie, die men nu aan het maken is, is on aanvaardbaar. De heer Jansen wees nog op de vuilnis belt aan de Dikkesteensweg exx de mest vaalt, aldaar, terwijl de heer Bosschers informeex'de of er nog iets komt van de x-estauratie van de molen in Dijkerhoek. Maahdag 19 april (2e Paasdag) 8.34 uur vertrek CJV-leden per trein naar de Bondsdag in Enschede. Paasmaandag vanaf 1 uur muziek in café „De Poppe" (zie adv.) Maandag 19 april (2e Paasdag) 7 uur. Grote dans. en showavond in Amicitia (zie adv.) Woensdag 21 april, v.m. 9.30-12 uur: Zit ting van de OLM in het Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman. Woensdag 21 april 's avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kerk Generale repetitie Verenigde Koren van Holten i.v.m. micro-opname NCRV op Maandag 26 april 's avonds om half zeven in de Ned. Herv. Kerk. Donderdag 22 april, 7.45 uxir: Optreden voordrachtskunstenares Aafje Top voor de Plattelandsvrouwen van Holten, Dij kerhoek, Espelo enz. in „Amicitia". Vrijdag, 23 april, 7.30 uur Discussie-avond met oud-leden der C.J.V. in Irene (zie adv.) Zaterdag, 24 april 7.45 uur Vexirek leden NW-bonden naar Amsterdam en de bollenvelden vanaf de Smidsbelt. Zaterdag 24 april: Jaarlijkse lompeninza meling ten bate van het uniformfonds van „HMV". Maandag 26 april 's avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kerk samenzangavond o.l.v. Kees Deenink m.m.v. NCRV koper ensemble, de Verenigde Koren van Hol ten en Jo Plomp, orgel% Maandag 26 april om 8 uur: Jaarvergade ring van de hengelsportvereniging „De Rietvoorn" in hotel Holterman. tet en Verenigde Koren. Zaterdag 1 mei, Dansen in 't Bonte Paard te Dijkerhoek Vrijdag 7 mei, 's avonds om 8 uur in Doxpshotel „Holterman": Vergadering van de regelingscommissie muziekcon cours „HMV" met de leden van de di verse commissies. De collecte gehouden ten bate van „Sirnavi" heeft 329,29 opgebracht. Het comité dankt bij deze allen, die gaven en de kinderen clie met de busjes rondgingen.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1