AGENDA fluisorfMie Stand JAARVERGADERING V.V.V. Holten trok weer meer vakantiegangers Contributie moet fors omhoog Zangkoren voor de radio ilaadsvergdering Nieuwe telefoonnummers verkouden DAMP0 Veel sollicitanten Grote drukte op toeristenweg Prijzen voor grootste Paasvuren R.K. Kerkdienst in gymnastieklokaal Abonnementsgeld Predikbeurten Zaterdag 3 april 1965 No. 8. Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05Jf83 - 23Jf Adv.-prijs 1—15 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer f 0,12 De voorzitter van de VVV „Holtens Be lang", burgemeester mr W. H. Enklaar, heeft zijn in tie jaarvergadering van maart 1964 geuite wens, dat het seizoen 1964 een goed seizoen mocht worden, vol ledig in vervulling zien gaan. Dit bleek maandagavond overduidelijk uit het verslag, dat de secretaris, de heer J. Wiggers, uitbracht tijdens de in hotel „Vosman" gehouden jaarvergadering, die veel beter was bezocht dan voorgaande jaren, een feit waarover de voorzitter in zijn openingswoord zijn voldoening uit sprak. De 'geschiedenis van de laatste jaren, aldus mr Enklaar. heeft ons geleerd, dat er telken j are meer zomergasten het mooie Holterland verkiezen als hun va kantieoord. Wij mogen ons daarin bijzonder ver heugen en het is met name voor een or ganisatie als een VVV een voorrecht te weten, dat zij met een uitnemend pro- dukt aan de markt komen. Het produkt, dat de VW mag aanprijzen, is niet al leen de schitterende natuur, het is een hotellerie, welke zich wil inspannen het haar gasten zo aangenaam mogelijk te maken, het zijn de pensions en bunga lowparken en campings, waar men de vakantieganger zo goed mogelijk wil ontvangen. Helaas zijn er nog velen in de gemeen te, die zich van het betrokken zijn bij het zich stormenderhand ontwikkelende toerisme maar nauwelijks 'bewust zijn. Het is wel eens teleurstellend voor het bestuur, dat de leden van de VVV het hun soms zo moeilijk maken om de eind jes aan elkaar te knopen. Men zal heb ben te beseffen, dat men niet alleen ker sen kan eten, maar dat men deze ook moet plukken. Het kersen eten betekent dat een deel van de koek van een mil joen gulden aan de leden toevalt. Het kersen plukken wil in dit verband zeg gen, dat men daarvoor eerst zijn WV in staat moet stellen zijn wervende taak te vervullen. De „cost gaet voor de baet" uit. Wanneer er de bereidwilligheid is om de „cost" te betalen, zal de „baet" ons niet ontgaan, zo besloot mr Enklaar. Meer gasten. Mede dank zij de prachtige zomer trok Holten in 1964 meer gasten dan ooit te voren. Het aantal overnachtingen was bijna 13000 meer en steeg tot 178988. Door de administrateur, de heer G. H. Kers, werden 14208 inlichtingen ver strekt, dit is 1792 meer dan in 1963. Er kwamen meer dan 2200 aanvragen bin nen om schriftelijke inlichtingen. Het aantal leden steeg in 1964 met 7 en be droeg op 31 december j.l. 298. Er werden in 1964 bijna 1600 wandel- kaarten verkocht (v.j. 1500) on 250 dienstregelingen van de O AD. Voor de OAD-bustochten was veel animo en de boeking steeg met f 300,- tot bijna f 2500,-. De Holterbergrit werd 10 maal gereden met totaal pl.m. 400 personen en de ochtendwandeling „Op zoek naar wild" werd een groot succes. Er werden acht wandelingen gemaakt in vijf weken, waaraan pl.m. 200 gasten deelnamen. Voor de excursie i nar de kaasboex-de- rij van de fam. Cats was weer flinke be langstelling en pl.m. 500 gasten brach ten hier een bezoek. Vakantieprogramma. Bij het bieden van verstrooiing voor de gasten werd weer veel medewerking ondervonden van diverse plaatselijke verenigingen. De Holtense Muziekver eniging zorgde diverse keren voor mu ziek, de Chr. Ontspanningsclub „COC" bracht een blijspel, de drie plaatselijke zangkoren verzorgden in samenwerking met de Bijbel Kiosk Vereniging te Am sterdam een geslaagde muziek- en zang avond in de Ned. Herv. Kerk, de Toneel club „OCH" oogstte enorm succes met een boerenbruiloft in de tent op „Kalf- stermansweide". waaraan medewerking verleenden: de Landelijke Hij-vereniging „Bergruiters", de „Hutentuuters", de boerenkapel van „HMV" en de „Larense Sohotsers". De tweede lustrum-braderie, georgani seerd door de „Commissie van acht", bracht weer duizenden op de been en de Jennekesmarkt was evenals vorige jaren weer een trekpleister voor vele honder den jongelui. Een hoogtepunt in het Braderie-pro gramma in de tent was het optreden van de Friese boerendansgroep uit Bolsward. Financiën. Uit de „Staat van baten en lasten" over 1964 bleek, dat penningmeester W. ten Berge de boeken kon afsluiten met een batig saldo van f 157,50. De inkom sten en uitgaven bedroegen respectieve lijk f 12203,86 en f 12046,36- Aan contri buties kwam binnen f 6105,50, terwijl van de gemeente als subsidie werd ontvangen f 5459,47. Aan reklame (advertenties etc.) werd uitgegeven f 1237,15. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren Joh. Aanstoot en J. W. H. Slotman, had boeken en beschei den in orde bevonden. Als leden van de controlecommissie 1965 werden benoemd de heren Joh. Aanstoot en P. Baard. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden herkozen de heren W. ten Berge, H. Klein Velderman en H. Vosman. In voor- en naseizoen: weer gratis bungalows. Het experiment dat het vorige seizoen werd genomen met het beschikbaar stel len van gratis bungalows in het nasei zoen slaagde volkomen en algemeen was men van mening dat in het a.s. seizoen zo mogelijk nog een groter aantal bun galows ter beschikking zal moeten ko men voor mensen uit de grote stad, die niet -met vakantie kunnen gaan omdat men er geen of te weinig geld voor heeft. In september van het vorig jaar profi teerden 44 bejaarden en invaliden uit Rotterdam van de door de heer Oosten dorp van het bungalowpark „De Haspel" geboden gelegenheid. Dit bezoek aan Holten kwam tot stand in samenwerking met de Sociale Raad der gemeente Rot terdam, bij welke raad het bestuurslid van de VVV, de heer G. Weijl, contac ten had. Of dit seizoen weer bejaarden uit de Maasstad naar Holten zullen komen, staat nog niet vast. Een besluit zal hier over te zijner tijd door het bestuur wor den genomen en het is mogelijk, dat de prettige ervaringen, die men heeft opge daan met de Rotterdamse gasten en de ambtenaren van de Sociale Raad, de he ren Snoek en Helmer, bij een keuze de doorslag zullen geven. Vast staat, dat dit werk, waarmee het sociaal toerisme zeer wordt gediend, zal worden voortgezet. Op vrijdag 14 mei a.s. zullen onze drie plaatselijke zangkoren: HGK, het Her vormd Kerkkoor en „Sold Deo Gloria", in een NCRV-programmasex'ie „Door de wereld gaat een woord" voor de radio een viertal liederen ten gehore brengen. Aan dit programma zal medewerking worden verleend door het NCR V-koper- kwartet en J. Plomp, orgel. De microfoonrepetitie en opname (niet voor publiek toegankelijk) zal plaats hebben op maandag 26 april a.s., des avonds van 6.30-7.45 uur in de Ned. Herv. Kerk, terwijl de micro-opname voor ko perkwartet en orgel is 'gepland van 7.45- 8.15 uur. De koren zullen onder leiding staan van de dirigent van Holtens Gemengd Koor, de heer J. K. Warmink te Goor. Voor uitzending op 14 mei zullen de koren zingen: 1 'k Sla naar 't. gebergt' mijn ogen heen Scottisch Psalter 2 God onzer Vaad'ren James Warren 3 Aanbidding en eer J. M. Haydn 4 Mijn Herder is d° Here God J. Irvine Om kwart over acht. staat het kerkge bouw open voor ieder, die graag zingt. Onder leiding van Kees Deenik zullen met begeleiding van koperkwartet en or gel in samenzang worden uitgevoerd de bekende liederen: „De kerk van alle tijden kent slechts één vaste grond" „'•k Heb geloofd en daarom zing ik" „Wij geven het niet over". Deze samenzang zal eveneens voor uit zending op 14 mei ('s avonds van 20.50- 21.20 uur) op de band worden vastge legd. De samenzang zal worden afgewis seld met zang van de verenigde koren. GESLAAGD e Te 's Gravenhage is voor het Vakdi ploma „Grensoverschrijdend vervoer" van de Stichting Beroepsgoederenvervoer over de weg geslaagd de heer D. J. Müller, Rijssenseweg. De gemëenteraad komt vrijdag, 9 april a.s. des avonds 7.30 uur ten gemeente-" huize bijeen ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Notulen van de vergadering van 28 januari 1965. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot aankoop van de wonin gen aan de Pastoriestraat van de Dia conie der Nederlands Hervormde Ge meente, alhier. 4. Voorstel tot verlenging van de ter mijn tot recht van terugkoop grond van Mevrouw W. H. Steunenberg- Koopman, alhier. 5. Voorstel lot aankoop van woningen aan de voormalige Sikkenstraat van de heren H. J. en G. H. Aaftink, al hier. 6. Voorstel tot aankoop van grond in het villaterrein Look van de heren B. J. Reterink en F. J. Stam. 7. Voorstel tot verkoop van grond aan Vaessen-Schoemaker en Co, Kunst stofemballage N.V., alhier. 8. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de heer W. C. van de Weerthof, alhier. 9. Voorstel tot het benoemen van: a. de heer J. Arfman, alhier, tot 2e machinist bij het openbaar slacht huis; b. van een slachthuisarbeidei*. De aanbeveling luidt: 1. de heer Ulfman te Nijverdal; 2. de heer T. Schuppert te Holten: 3. de heer H. Ulfman te Holten. 10. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op het gebruik van het openbaar slachthuis in de gemeente Holten. 11. Voorstel tot het verlenen van een onderhandse opdracht tot het maken van een bergbassin ten behoeve van de riolering in het Kolcomplex. 12. Voorstel tot niet-ontvankelijk verkla- x-ing van een bezwaarschrift tegen een bouwvergunning. 13. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woning Rietmolen straat 3. 14. Voorstel tot het. benoemen van een De voordracht zal U staande de ver lid van de woonruimtecommissie, gadering wordeh medegedeeld. 15. Voorstel tot het onttrekken van weg gedeelten in de Holterberg aan het openbaar verkeer. 16. Voorstel tot het geven van de bestem ming van openbare weg aan een ge deelte van de Pasmansweg. 17. Voorstel tot wijziging van de kam- peerverordening. 18. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1965. (o.a. credieten voor: a. het instellen van een sociaal-economisch onder zoek; b. bijdrage aan de Stichting Fed. van Overijsselse Werkplaatsen; c. voor het aanbrengen van een cen- tx-aal antennesysteem in de in aan bouw zijnde 42 woningwetwoningen; d. de bouw van een dienstwoning voor de chef-zwemmeester). 19. Rondvx-aag. Met ingang van vandaag krijgt Holten nieuwe telefoonnummers. Om technische redenen moeten de nummers gewijzigd worden. Dit zal geschieden door vóór de be staande telefoonnummers het cijfer 1 (één) te plaatsen. Van PTT-zijde heeft men het ongerief, dat met deze wijziging gepaard ging, tot een minimum beperkt. GESLAAGD Voor het diploma „Stenografie-Neder- lands" slaagden te Deventer: mej. W. Hospers, Kolweg en mej. G. Klein Vel derman, Dorpsstx-aat. Zij werden opge leid door het Instituut „Kooijman" te De venter. Dit is weer het dagelijks beeld langs de grote straten in de grote steden. De ijverige horeca-mensen hebben direct van het zonnige lenteweer gebruik gemaakt en de terrassen, die de gehele winter on der dekzeilen waren weggescholen, in ere hersteld ten gerieve van het zich koeste rende publiek. Dit is één van de vele terrasjes op het Rembrandtplein in de hoofdstad. Aan de openbare scholengemeenschap, opleidend voor Havo, Mavo (4-jarige en 3-jarige cursus) en MEAO middelbaar economisch en administratief onderwijs i worden zes leraren (leraressen) gevraagd o.a. in de vakken Nederlands, Frans, Duits, Wiskunde, Handelswetenschappen, Handvaardigheid, Tekenen en Praktische kantoorarbeid. Er bestaat voor deze scholengemeenschap en het daarin ont wikkelde experiment, dat onder leiding staat van het Algemeen Pedagogisch Cen trum te Amsterdam, wel belangstelling, want er hebben zich reeds meer dan 60 sollicitanten aangemeld. Het heerlijke weer heeft de afgelopen zondag heel wat mensen naar buiten ge lokt, om o.a. een tochtje per auto te ma ken. Blijkens een telling passeerden tus sen 8 uur 's morgens en 7 uur 's avonds 3774 auto's de recreatieweg over de Hol terberg. Vrijdag 2 april, 's avonds om 8 uur in hotel „Müller" (P. v. d. Brink): Ver gadering Regelingscommissie Muziek concours HMV met de leden van de diverse commissies. Zaterdag 3 april, 7.30 uur: Toneeluitvoe ring van OCH in „Amicitia" met „De dove grootvader" (zie adv.). Zaterdag 3 april: Dansen in ,,'t Bonte Paard". Zondag 4 aprii, 7.30 uur: Filmvoorstel ling in „Irene" (zie adv.). Maandag 5 april, 8 uur: Jaax*vergadering Varkensfokvereniging „Holten e.o." in café Kalf sterman. Dinsdag 6 april, 8 uur: Ledenvergadering van de Vereniging „Het Groene Kruis" in hotel Holterman (zie adv.). Woensdag 7 april, 's avonds om kwart vóór acht in gebouw „Trefpunt": Jaar feest CJV-clubs Espelo (zie adv.). Donderdag 8 april, 's avonds om 8 uur in de hal van de School met de Bijbel: Vex-gadering van de Chr. Plattelands vrouwen en -meisjes. Vrijdag 9 april, 7.30 uur: Raadsvergade ring. Zaterdag 10 april: De Chx\ Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria" werkt mee aan de zangavond van de Ring Twenthe van de Bond van Chr. Zang en Oratoriumverenigingen te Vriezen- veen. Zaterdag 10 api-il, 's avonds kwart vóór acht in gebouw „Trefpunt": Jaarfeest CJV-clubs Espelo (zie adv.). Maandag 12 april tot 17 april: Collecte voor het Sanatorium Hellendoorn. Donderdag 15 april: Meimarkt op Kalf- stermansweide. Woensdag 21 april, v.m. 9.30-12 uur: Zit ting van de OLM in het Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman. Zaterdag 24 april: Jaarlijkse lompeninza meling ten bate van het uniformfonds van „HMV". Maandag 26 april, 's avonds om 8.15 uur in de Ned. Herv. Kerk: Samenzang on der leiding van Kees Deenik met me dewerking van het NCRV-koperkwar- tet en Verenigde Koren (zie belicht). Evenals het vorig jaar zullen ook nu weer voor de drie grootste Paasvuren prijzen van 25, 15 en 10 gulden beschik baar worden gesteld. De jongelui moeten bedenken, dat grootste iets heel anders is dan hoogste. De prijzen zullen worden toegekend aan die 'groepen, die het meeste 'hout en an der materiaal bij elkaar hebben ge sleept. Wanneer men wil meedingen naar één der prijzen, kan men. dit tot uiterlijk za- terdag 17 april a.s., des middags 2 uur, opgeven bij de secretaris van de WV ..Holtens Belang", de heer J Wiggers, Kolweg 14, tel. 1356. De plaats waar de „boakens" staan, moet tevens worden opgegeven. Sedert 28 maart wordt in het gym nastieklokaal der voormalige ulo-school elke zondag een RK-kerkdienst gehouden, welke aanvangt om 9 uur. Aangezien de school zélf wordt afge broken is het terrein zeer rommelig, zo dat het wenselijk is, het lokaal vanaf de Larenseweg te bereiken. Zodra het vakantie-seizoen begint hoopt men weer gebruik te maken van een lokaliteit van het bungalowkamp „Twen h aars veld" aan de weg Holten-Rijssen. Abonné's op Holtens Nieuwsblad BUITEN DE GEMEENTE HOLTEN worden beleefd verzocht hun abonne mentsgeld (per halfjaar f 4,- of voor het gehele jaar f8,-) te willen voldoen op girorekening no. 875587 van de Coöp. Boerenleenbank te Holten. Bij het over maken even vermelden: Abonnements geld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 11 april a.s. nog niet in ons bezit zijne dan ontvangt men een postkwitantie (plus 50 ct. in- ningskosten) Vertrouwende op aller welwillende medewerking. ADM. HOLTENS NIEUWSBLAD Zondag 4 april 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 9 en 10.30 uur ds Addink. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Ex tra collecte voor de Varende Gemeen te. Dijkerhoek: 10 uur ds Israël. Geref. Kerk: 9.30 uur (Voorbereiding Heilig Avond maal) en 3 uur (Openbare Geloofsbe lijdenis) ds Hoogkamp. In beide dien sten is het éne offer bestemd voor het Fonds Algemeen Kerkelijke Arbeid (F.A.K.A.). Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. kerkdienst om 9 uur in het gym nastieklokaal van de voormalige Ulo school. Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 3 april en zondag 4 april: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2, tel. 515. Geboren: Gerrit Jan Albert, zv A. Vin cent en B. Westerik, Weversstraat 5. Anja, dv J. Sluiter en M. Aaitink, Espe lo 48. Ondertrouwd: A. Kraaijeveld, 23 jaar, Ommen en G. J. Rietman, 21 jaar, Hol ten. H. Kruimelaar, 22 jaar en G. v. d. Veen, 17 jaar, beiden te Holten. Overleden: G. J. Smale, 83 jaar, wv Wansink, Look 41. BEVOLKING: Ingekomen: J. Vukkink en gezin van Deventer naar Hoffesstraat 28. G. van Tent en gezin van Deventer naar Hof fesstraat 32. T. Oosterdijk en gezin v. Wierden naar Hoffesstraat 39. A. van Gogh en echtgenote van Voorburg naar Oude Diepenveenseweg 1. W. Bouw huis van Lisse naar Molenbelterweg 16. Vertrokken: J. B. Schuppert en gezin van Kosterspad 7 naar Wijhe. G. H. H. Mensink van Holterberg 23 n. Duits land. Mej. H. J. Krekel van Oude Die penveenseweg 13 naar Deventer. M. van den Berg en gezin van Industrie straat 12 naar Bathmen. Mej. M. Hof man van Holterbroek 23 naar Denekamp. Mej. H. Raad van Deventerweg 61 n. Borne. Mej. D. A. M. Mensink van Holterberg 23 naar Duitsland. OFFICIËLE PUBLIKATIE ZITTING WOONRULMTE-COMMISSIE De voorzitter van de woonruimte-com missie maakt bekend, dat de zittingen der commissie te beginnen op 8 april a.s. niet meer op de eerste dinsdag, maar op de tweede donderdag van de maand zul len worden gehouden en wel des avonds van 7.30 tot 8.30 uur. Holten, 31 maart 1965. De voorzitter voornoemd, J. KROON. BENOEMD Tot typiste ter secretarie is benoemd mej. W. A. Lensink, Rietmolenstraat 5, alhier. VRIJGESTELD Aan de dienstplichtigen der lichting 1965 J. A. Wechstapel, Larenseweg 36 en J. W. Rensen, Dijkerhoek 57, is een jaar vrijstelling van de dienstpicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Gevonden: portemonnaie met inhoud; linker rode kinderhandschoen; damesrij wiel. Verloren: blauwe jongenstrui; zwarte handschoen met leren, randje; wieldop van „Fiat". Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten (doch niet tussen 12 en 14 uur), Dorpsstraat 22 te Holten, tel. 1352.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1