Mmïe zapgawoitd ran Mtem Oemesigi Moer Overijsselrit trok grote belangstelling Bronchi letten Se eerste viool Goorse mannen als gastzangers GÊlEm Jaarvergadering Bazar geslaagd Sportieve strijd Heropening Schoenhandel Zaterdag 13 maart 1965 HOLTENS NIEUWSBLAD Hollens Gemengd Koor hoeft de talrijke bezoekers, die een bezoek aan Amieitia voor zijn vocale prestaties over hadden, zaterdag een mooie avond bezorgd, niet alleen door de eigen sublieme uitvoering, maar -vooral ook door het optreden van liet Goorse Mannenkoor, dat aan het slot van zijn optreden een ovationeel applaus in ontvangst mocht nemen. Ook het Holten - se kinderkoor oogstte spontane bijvalsbe tuigingen. De heer J. K. Warmink, dirigent van de drie koren, had het programma bijzonder zinvol ingedeeld, door in de eerste helft van de avond de beide grote koren een aantal geestelijke liederen en enkele ne gro spirituals te laten uitvoeren, daarna het kinderkoor te laten optreden en na de pauze het meer in het lichtere en po pulaire genre te zoeken. Bat heeft hij het publiek grote waardering geoogst, het geen uit de reacties uit de zaal duidelijk merkbaar was. Zijn aankondiging" -van de uit te voeren nummers ging telkens met een korte toelichting gepaard, wat voor de toehoorders erg prettig was. Beter wa re het geweest, daarnevens ook een, b.v. eenvoudig gestencild, programma uit te geven. H. G. K. zong als eerste nummers het gevoelige „Jesu dulcis memoria" van Josq des Prez en „Ich freue mich im Herrn" van Johan Seb. Bach. Het 6-stem- mig gezongen middeleeuws lied „Machet die Tore weit" van A. Hammerschmidt, naar een bewerking van M. C. v. d. Roo- vaart, kwam minder goed tot zijn recht, omdat het koor - er misten 8 zangers en zangeressen - niet volledig was, zoals voor zitter Aaftink bij de aanvang verklaarde. De partijen waren daardoor wat te zwak om het nodige volume te halen, hetgeen ook bij de tenoren merkbaar was. De sla- venliederen en negro-spirituals „No body knows" er. „I got a hobe" klonken bijzon der mooi, waaruit ook wel bleek, dat hier een koor uit de hoogste afdeling voor .het forum' stond. De kinderen zongen daarna leuke liedjes begeleid met een bepaalde mimiek en met trompetbegeleiding van de heer Voordes. Wel een heel andere sfeer bracht het optreden van het Mannenkoor uit Goor met het Italiaanse „Vere langueres nos- tros" van A. Lotti, „Insbrück ich muss dich lassen" (uit de 15e eeuw) en daarna met leuke tekst en prettig in het gehoor „Mijn bröederland" van Eduard Flipse. In een zeer moderne stijl volgde voor de pauze nog „Het lied van de hamer", met pianobegeleiding van O. Deden. MLinder melodieus, maar in de stijl van het indus triële tijdperk, hoekig en puntig. Bijzonder mooi klonk ook het „Caro mio ten" van F. Giordoni. Na de pauze zong H. G. K. het speelse „Quod libet" een potpourri van bekende volksliedjes - mevr. D. Sluiter-Aaftink wist het juiste aantal (12) en won een fles wijn „De Edelweis" van H. Strasser en het bekende wat sentimentele „Cime- roni" van Griekse oorsprong en bewerkt door P. Biersma. Van deze componist was ook het speelse „Windekind" met een wals van de heer en mevr. J. Huzen op het podium en het leuke „Tannige Hose" van Lex Karsemeijer. Het mannenkoor kwam daarna ook met populaire nummers o.a. „Die Prinzessin und der Trommler" (drie schuintam- boers) van P. Zoll, „Frühlingsboten" bevv. door Jean Reinartz, mooi voorgedragen. Na „De Zilvervloot" een populair num mer van Fred. J. Roeske, nam men af scheid met het meer ernstige „Ritters ab~ sehied" van Joh. Kunkel. Het publiek was zo enthousiast, dat er nog een toegift kwam met het eigen koorlied over Goor. De voorzitter, de heer D. Aaftink heette aan 't begin van de avond in het bijzonder welkom de Gorenaren en de afgevaardig den van „Soli Deo Gloria", het Herv. Kerkkoor, „Bato" en H. M. V. en dankte aan het slot de heer Warmink voor zijn goede zorgen voor de beide koren met een mooie fruitschaal,voor zijn echtgenote, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Hij overhandigde mej. I-I. W. de Vrieze een enveloppe met inhoud voor haar as sistentie bij de repetities van het kinder koor. Ook het Goors Mannenkoor betrok hij in zijn hulde voor de mooie uitvoering. Met een gezellig bal werd de avond be sloten. Belangrijke gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit. Dit geldt zeker ook voor het Nationaal Federatief Muziekcon cours dat door de Holtense Muziekvereni ging „H.M.V." op zaterdag 5 juni en 7 juni (Pinkstermaandag) wordt gehouden i.v.m. het 20-jarig bestaan. Op 15 mei 1945 besloten de besturen van de beide plaatse lijke korpsen „H.M.V." en de Chr. Muziek vereniging „Excelsior" tot fusie, een fusie waarop men tot nog toe steeds met ge noegen mocht blijven terugzien en een reden om feest te vieren. Een feest in de vorm van een groot evenement, een mu ziekconcours met tamboer- en marswed strijden. Een muziekfeest dat vrijdag avond tijdens de jaarvergadering z'n scha duw vooruit wierp en de tongen duchtig in beweging heeft gebracht. Namens de financiële commissie deelde de heer M. Bouwhuis mede dat van een aantal ingezetenen wiens steun werd ge vraagd buitengewoon grote medewerking werd ondervonden. Voor de geschonken bedragen zullen t.z.t. prijzen (bekers, me dailles enz.) worden gekocht. De totale kosten van het concours moeten worden geschat op f 4000, De heer J. Wiggers, die als voorzitter van de Regelingscommissie het woord voerde deelde mede, dat reeds enkele ver enigingen voor deelname hebben inge schreven.. Er is een advertentie geplaatst in het Maandblad het officieel orgaan K.N.F. terwijl aan een groot aantal ver enigingen een uitnodiging zal worden ge zonden om aan het concours in Holten deel te nemen in hotel „Vosman". Jaarverslag en financieel overzicht Nadat de voorzitter van „H.M.V.", de heer A. Westerik een woord van welkom had gesproken en in1 een kort openings woord zijn voldoening had geuit over de flinke belangstelling voor deze vergade ring bracht de secretaris, de heer G. Brands het jaarverslag uit waaruit bleek dat het aantal werkende leden momen teel 38 bedraagt en er zijn 7 leerlingen in opleiding. De drumband die in de afgelopen zomer op het concours in Emmeloord promo veerde naar de hoogste afdeling telt mo menteel 18 leden. Penningmeester F. J. Sehuppert boekte dank zij enkele „meevallertjes" over het afgelopen jaar een klein batig saldo. Als bestuursleden werden herkozen de heren A. Westerik (voorzitter) en G. Brands, (secretaris). Lompenaktie Op voorstel van het bestuur werd be sloten om op zaterdag 24 april de jaar lijkse inzameling van lompen te houden. De opbrengst zal worden besteed voor de nieuwe uniformen waarin het korps zich voor het eerst op zaterdag 30 april hoopt te presenteren. Wanneer op Koninginnedag voldoende leden vrij af hebben of zich vrij kunnen maken zal 's morgens de zanghulde van de schooljeugd voor het gemeentehuis bege leid worden. Mocht dit niet kunnen dan zal 's avonds op enkele punten in het dorp marsmuziek worden gemaakt en eveneens zal dit gebeuren op de Nationale Feest dag (5 mei) maar dan in de voormiddag. Met de verenigingen „Apollo" te Laren (G), „Juliana" te Colmschate en „Mar- kelo's Fanfare" zal contact worden opge nomen een contact dat mogelijk zal resul teren in het geven van z.g. uitwisselings concerten. De „minatuur"' bazar, die door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" op Biddag in het - :gebouw „Rehoboth" werd gehouden heeft aan het gestelde doel - aflossen van schuld i.v.m. aankoop van piano - volledig beantwoord. Ploe groot het. batig saldo zal zijn is nog niet bekend doch de bruto opbrengst van meer dan 1700 gulden zal zeker een winst van duizend gulden opleveren. Woensdagmiddag gaf vooral de jeugd de toon aan. Direct na de opening door de voorzitter van het koor de heer J. Wig gers, volgde een stormaanval op de beide grabbeltonnen met o.a. enkele honderden speldjes. Er moest al gauw worden „bijgetankt" Na plm. een uur „graaien en grabbelen" was de hele voorraad van ongeveer acht honderd pakjes uitgeput. Woensdagavond werd de bazar druk be zocht en werden bij het schieten, rad van avontuur, sjoelen, ringen werpen goede zaken gedaan en ook in de verschillende verkoopstands gingen de artikelen vlot van de hand. In de keuken waren van 's morgens negen uur tot ver in de namiddag de da mes bezig met het bakken van oliebollen en deze waren zo in trek dat soms de vraag het aanbod overtrof en vooral was dit het geval toen „ventploegen" in het dorp en naaste omgeving werden „inge zet" De verkoop van overgebleven spullen aan het einde van de bazar was gauw bekeken want er was maar weinig meer op te ruimen. De Overijsselrit van de KNMV zo langzamerhand de klassieker onder de inotorbetrouwbaarheidsritten in den lande onder auspiciën van de afdeling Overijssel georganiseerd door de motor clubs van Holten, Hellendoorn, Raalte en Rijssen, trok zaterda? een enorme be langstelling. Niet alleen van de zijde van de motorsportbeoefenaren zesda- genrijders, junioren pn nieuwelingen maar ook van het publiek. Op de Zuur- berg bij de steile klim bij 't Erve Jule- ke, maar vooral ook bij de diepe grint- kuilen op de Holterberg dromden de nieuwsgierigen samen om de verrichtin gen van de rijders gade te slaan, maar ook in de omliggende gemeenten had het publiek belangstelling voor de motor coureurs, die tweemaal het uitgestippel de traject passeerden. Van de 88 inschrijvers gingen 's mor gens om 9 uur bij hotel Müller in Holten 79 deelnemers van start anet hun brom mers en motoren in de klassen van 50 tot 500 cc. Zij hadden tweemaal een par cours van 65,3 km te rijden, waartussen in hetzelfde hotel een ruime rust gehou den werd. Langs de meest onhebbelijke wegen en paden met door de vorst kei harde en later door de dooi glibberige karresporen ging het via de Beuseberg over de Friezenberg onder Markelo naar het Wierdenseveen, waar men aanvan kelijk over anet ijs bedekte plassen reed, maar die later in modderpoelen werden herschapen. Wie hier onderuit gieed, had nauwelijks de kans op het ijs zijn stalen ros weer te beklimmen. Via Hellendoorn en de bekende Krieghuusbulten in Raal te (crossterrein van de RAM) ging de tocht via Haarle naar de Holterberg, waar de enorme grintkuil van de 'ge meente een, zonder hulp, bijna niet te nemen obstakel vormde. De allerdiepste kuil hier van een particulier was afge sloten en viel buiten de route. Het was een interessant gezicht om de rijders de talrijke obstakels als steile hellingen, diepe kuilen en veenplassen te zien ne men. Veel belangstelling trok het rijden van Dick Müller, die met zijn zware 500 cc BMW met zijspan, bemand door zijn zwager, de heer Bekkernens uit Haarle. Deze 'belangstelling betrof eveneens de heer G. Aaltink uit Enschede met zijn dito Matchless. Aaltink reed onder Hel lendoorn met zijn combinatie tegen een paal, waardoor zijn motor ernstig be schadigd werd, zodat hij de strijd moest staken en zijn passagier, de heer H. Waanders uit Enschede, uit de bak ge slingerd werd en met een gebroken sleu telbeen naar een ziekenhuis in Ensche de -vervoerd moest worden. Tal van rijders kregen door de ter reinomstandigheden met pech te kam pen. Th. Hutten uit Nieuw-Heeten ging op de Borkeld met zijn 250 cc Maico over de kop en was uitgeschakeld, even als H. Bonke uit Haarlem, wiens ver snellingsbak van zijn 75 cc Hercules op de steile klim ,bij Juleke door een op volger defect werd gereden. Bonke nam dat nogal sportief op en repliceerde: „de jongen deed zijn best". Het werd gedeel telijk een slijtageslag met kapotte spat borden en defecte telescopen (voorvork vering). Voor de routineurs als een Jan van Dobben, een Cees van Rijssel en een Willy van Ommeren en andere interna tionale zesdagenrijders leverde deze rit geen moeilijkheden op; zij eindigden bij na allen zonder strafpunten. De meeste nieuwelingen en junioren moesten er echter hard aan trekken om binnen het gestelde tijdslimiet en zonder strafpun ten binnen te komen. Men, was het er echter unaniem over eens, dat het een prachtige en sportieve rit was, door de organisatoren goed gekrijt en gepijld en uitstekend georganiseerd. Daaraan werk ten talrijke factoren mede. De Rijkspo litie in Holten zorgde voor een goede verkeersregeling, de benzinemaatschappij „Paan" tankte gratis meer dan duizend liter benzine, de Holtense EHBO ver zorgde verschillende kwetsuren, Radio Ter Harmsel zorgde voor de omi-oep en een muzikale omlijsting en in het restau rant van de heer Van de Brink heerste grote gezelligheid. Van de zijde van de KNMV waren als officials aanwezig de algemeen secreta ris, de heer N. G. van Egdom, en Ben Majoor, lid van de centrale sportcom- missie. De Overijsselrit werd deze keer wel •heel vroeg, gehouden, omdat de uitslagen meetellen voor het nationaal kampioen schap van de betrouwbaarheidsritten. Behalve de individuele rijders dongen naar de prijzen: 2 merkenteams en 5 clubteams. Winnaars werden resp. DKW (J. Schenk, C. van Rijssel, H. Zijdemans) met 0 strafpunten en de M.C. „Noord- wolde" (H. Jager 5, P. Hoogland 11, W. v. d. Me uien 3) met totaal 19 strafpun ten. De brommers hadden één maal het parcours af te leggen (65,3 km). Bij de senioren namen een aantal cracks niet deel wegens de over 14 da gen te houden motorcross in St. Anto- nius (N.-Br.). De rekenkamer in hotel Müller - waar ook de finish was - concludeerde na veel cijferen, dat er 29 uitvallers waren (37 pet.); 5 rijders gediskwalificeerd moesten worden (6 pet.), omdat zij één of meer controles misten en dat 45 coureurs in de prijzen vielen: 0 strafpunten - goud - 18 (23 pet.); 1 t.m. 25 str.p. - zilver - 19 (24 pet.); 26 t.m. 50 str.p. - brons - 3 (4 pet.) en reglementair uitgereden - oorkonde - 5 (6 pet.). De voorlopige individuele uitslagen waren: Klasse I Motor Senioren 50 cc: A. v. d. Top, Bennekom (Rond-Sachs), 0 str.p.; H. Zijdemans, Den Haag (DKW), 0 str.p.; H. Jager, Heerenveen (Batavus), 5 str.p.; G. J. Tijhuis, Nijverdal (DKW), 9 str.p.; (5 uitvallers). Klasse J Senioren 50-100 cc: S. v. d. Sluis, Arnhem (Rond-Sachs) 0 str.p.; J„ Schenk, Westzaan (DKW) 0 str.p.; C. v. Rijssel, Den Haag (DKW) 0 str.p.; W. v. Ommeren, Amby (L.) (Zündapp) 0 st.; (1 uitvaller). Klasse K Senioren 175 cc: K. Posthu mus, Ruinen (CZ) 0 str.p.; J. van Dob ben, Zwammerdam (Maico) 0 str.p.; W. v. d. Meulen, Appelscha (Maico) 3 stivp.; H. Harmsen, Hellendoorn (Maico) 14 str.p.; G. A. Kreyne, Hoogland (Maico) 25 str.p.; (2 uitvallers). Klasse L Senioren 250-350 cc: D. de Vos, Hellendoorn (Greeves) 8 str.p.; P„ Hoogland, Blija (Fr.) (Maico) 11 str.p.; G. H. Lindeboom, Dalfsen (Jawa) 65 str.p.; (1 uitvaller). Zijspanklasse: D. J. Müller, Holten (BMW 500 cc) 1 str.p.; (1 uitvaller). Klasse E motor - junioren, 50 cc: D. A. Fokkert, Lemelerveld (DKW) 0 str.p.; J. de Groot, Havelte (Rond-Sachs) 0 str.; D. J. Tuitert, Harfsen 100 str.p. (wegens rijden over rijwielpad); (4 uitvallers). Klasse F Junioren 75-100 cc: C. Ran, Den Burg (Texel) (Zündapp) 0 str.p.; W. Witvoet, Appelscha (Hercules) 54 str.p. Klasse G Junioren: A. J. de Boet, Be verwijk (Maico) 3 str.p.; J. Hulsink, Wierden (DKW) 7 str.p.; E. J. Grobbirik, Hellendoorn (Maico) 11 -str.p.; Andr. Meijer, Noordwolde (Maico) 27 str.p.; H. B. Verbeek, Oldemarkt (Maico) 50 str.p.; M. Strikwerda, Marum (OZ) 54 str.p.; (5 uitvallers). Klasse H Junioren 200-350 cc: J. Gris- nigt, Den Burg (Texel) (Greeves) 0 str.p.; E. J. Hendriks, Hellendoorn (DKW) 0 str.p.; W. Tijhuis, Hellendoorn (DKW) 0 str.p.; J. Ligtenberg, Rijssen (Jawa) 0 str.p.; M. H. Kellerhuis, Losser (Maico) 0 str.p.; O. Groeneveld, Zwijn- drecht (BMW) 1 str.p.; W. B. Veenstra, Varsseveld (Jawa) 1 str.p.; J. Stam, Oegstgeest (Jawa) 2 str.p.; W. Rattink, Hellendoorn (Jawa) 3 str.p.; P. G. J. Bergsma, ALmen (Jawa) 3 str.p.; G. J. Langenkamp, Laren (G.) (Jawa) 4 str.p.; (5 uitvallers, 2 gediskwalificeerd). Klasse C en D Nieuwelingen 150 en 250 cc: (3 uitvallers). Klasse A Brommers Nieuwelingen 50 cc: J. G. Pinkert, Holten 1 .str.p. Klasse B Brommers Junioren 49 en 50 cc: J. Bak, Rijssen CZündapp) 0 str.p.; J. W. Lubbers, Hellendoorn (DKW) 21 str.p.; G. J. ter Maat, Rijssen (Sachs) 33 str.p.; D. Willems, Holten (Zündapp) 150 str.p.; (2 uitvallers, 3 gediskwalifi ceerd). Op dinsdag 16 maart a.s. wordt de schoenhandel en reparatie-inrichting, Kerkstraat 11, voorheen fa. W. Oolbek- kink, heropend door Van Vorden's Schoenhandel uit Deventer, die een rui me keuze zal brengen in alle haar be kende merken. De schoenhandel en de reparatie van schoenen wordt gedreven in samenwerking anet mevr. de Wed. W. Oolbekkink. In een aankondiging in dit nummer vindt men nadere bijzonderhe den. Hoestdrqnk in tabletvorm.95ct door L. VAN SCHOOTEN 15) En toch was haar stemming bedorven. Ze zag heel het gezelschap met andere ogen aan. Ze merkte dat de mannen, ja, wel be leefd, vriendelijk tegen haar waren, maar dat ze méér belangstelling hadden voor Jaap, haar man. De enkele kerels, die zich met haar bezig hielden, waarvan een enkele zelfs een poging waagde tot flir ten, vond ze de moeite niet waard en ze dacht ook niet dat die zoveel betekenden. Voor het eerst voelde Sandra zich op het tweede plan en dat was voor haar een onbekende en ontstellende gewaarwor ding. Haar gedachten gingen steeds verder terug. Terug ook naar die middag op dc dameskrans. O zeker, ze had geglorieerd, toen Jaap daar met zo veel strijkages ontvangen was .maar was ook dat niet •allemaal geweest om hdar, Sandra, te doen voelen dat ze ditmaal haar man be langrijker vonden dan haar? En tenslotte...nu ja, Jaap had een boek geschreven. Een goed boek geschreven. Opeens had hij naam gemaakt. Maar zou hij dat ooit gedaan hebben, wanneer zij, Sandra,, hem niet geestelijk had opgetild boven zijn onderwijzersbaantje? Zou hij er ooit toe gekomen zijn, als hij zo'n sloerie als die Bertie getrouwd had? Ze zag Jaap staan betogen in de kring dergenen die nu zijn vakgenoten waren geworden. Hij scheen haar niet te missen. Anders, wanneer ze ergens samen waren, leek het wel of Jaap's grootste glorie was, aan iedereen zijn vrouw te laten zien, voel de ze hoe trots hij op haar was...en te recht. Hij had alle reden om trots op haar te zijn, haar, Sandra Cranenburgh, uit een oud geslacht, dat geleerden en magistra ten had voortgebracht. In de trein naar1 huis was ze stil. Ze had een beetje hoofdpijn. Ze sloot de ogen en leunde tegen de kussens. Ze hoorde Jaap en Van Herpen praten, al het gepraat van die middag nog eens herkauwen, en opeens hing het haar alle maal de keel uit. „Toe praat jullie es ergens anders over," verzocht ze moe. Dick van Herpen was het, die het ge sprek meteen een andere wending gaf. Maar Sandra wist niet, dat hij de enige was, die begreep waarom deze middag haar teleurgesteld had. Wiens scherpe blik had gepeild, dat Sandra een hekel had aan de tweede viool... HOOFDSTUK VI Olga Dick van Herpen knalde op zijn motor door de straten en wist nog maar net een meisje te ontwijken, dat nog snel tracht te over te steken. Hij herkende haar op het ogenblik dat hij haar binnensmonds verwenste en zijn mond sloot met een klap. Met een manoeuvre die een vracht wagenbestuurder op zijn beurt noopte tot profane uitlatingen, wendde hij de motor en stopte naast het bijna-slachtof- fer. „Olga!" „Moordenaar!" „Ik kon er niets aan doen." „Je bent een wegpiraat." „Je stak over zonder uit te kijken." „Welja, geef mij de schuld maar." „Ik bied je duizend excuses aan." „Da's te weinig." „Spring dan achterop, dan drinken we het af." „Da's best," zei ze tot zijn sprakeloze verrassing en zat al op de dickyseat. „Rijen maar," zei ze, „en maling aan de verkeersregels." Dick trachtte het ene te doen en het andere niet na te laten en kwam zonder ongelukken met zijn charmante last voor het Parkrestaurant. „Stop je nu al?" zei Olga teleurgesteld. „We zijn net begonnen. Je hebt nog niet eens honderd gereden." „In de stad?" „Dat ding kan natuurlijk niet harder." Er was veel nodig om Dick van Her pen het zwijgen op te leggen, maar deze schimpscheut op zijn trouwe Norton was hem te veel. „Zie je wel", zei hij, „dat ik je aankijk met een blik van een gewond dier?" „Ja, beestachtig", zei ze koeltjes. „Nu, blijven we hier staan?" Het offensief was, besefte hij, geheel in haar handen. Hij moest bekennen dat hij, de slagvaardige, nooit om een weder woord verlegen, tegen deze achttienjarige niet op kon. „Hier gaan we zitten", zei Olga, genie tend van haar triomf-bij-verassing, „en als je je netjes gedraagt, mag jij de re kening betalen." „Als ze me hier zo vlak voor het raam zien zitten", zei hij somber, „met een jongedame, dan gaat m'n naam op school onherroepelijk naar de maan." „Zoveel naam zul je daar niet hebben," meende Olga onverschillig, „en als je je voor me geneert, ga dan maar ergens anders zitten. Ik zit hier best." „Ik ook." De ober maakte een eind aan de scher mutseling door met een grafstem te vra gen wat meneer en mevrouw wensten. „Mevrouw," proestte Olga. „Zeker een kinderhuwelijk." „Ik wist niet dat jij jezelf nog als een kind beschouwde," „Tegenover zo'n oude man!" „Vijf en twintig.. „Je kon mijn vader zijn." „De wonderen zijn de wereld niet uit. Maar gelukkig ben ik het niet." „Waarom is dat zo gelukkig?" (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2