FILENIEUWS Merhesidingscijfers classificatie van gronden ion het Waterschap „Salland" Se eerste m&\ Kees Bos sprak voor Chr, Plattelandsvrouwen Fokverenigïsig Holten en Omstreken VVV NIEUWS Uitvoering Hoitens Gemengd Koor Hofstee kampioen 3e klasse Ook Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad Zaterdag 6 maart 1965 TTOT/rmS NTETTWSBLAf* De Chr. Plattelandsvrouwen en -meis jes kwamen vrijdag 26 februari in ver gadering bijeen in de bovenzaal van de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging. De presidente, mevr. J. Rietberg-van Lin- denberg, liet bij de aanvang zingen Ps. 105 1 en ging voer in gebed. Uit de Bij bel las ze Genesis 1 20-30. Allen -wer den welkom geheten; in het bijzonder de heer Kees Bos, die deze avond zou ver tellen over het leven in de natuur. De notulen werden door de secretaresse, mevr. J. Schuppert-Stukker, gelezen en onder dank goedgekeurd en getekend. De presidente behandelde de ingekomen stukken en vroeg de dames om medewer- i king .bij het collecteren voor het Sana- j torium in Hellendoorn, een collecte die elk jaar gehouden wordt. I-ïierna kreeg de heer Bos het woord. Hij had een aantal opgezette dieren en vogels meegebracht en maakte ons ver- i trouwd met tal van gebeurtenissen in i de natuur. De heer Bos ligt zelf het ree- 1 wild wel het naaste aan het hart. Vele mensen zien geen onderscheid tussen een ree en een hert, maar er is toch duide lijk een verschil. Ten eerste heeft het hert een staart en een ree niet. En dan het beroemde gewei. Het hert laat het gewei begin maart vallen en een ree zo ongeveer eind november. De grootte van het gewei ligt niet aan de grootte van het dier, maar aan het voedsel dat het krijgt. Verder vertelde spreker ons nog van de reegeit, een reekalf met zijn be kende schutkleur, hetwelk hij ook alle maal kon laten zien; een wild varkentje uit Indonesië, een fazant en een jong haasje. De nachtzwaluw, een onooglijke vogel, die 's winters in donker Afrika vertoeft en de zoriiermaanden in Neder land en natuurlijk ook in de Holterberg voorkomt; de zaagbek, die eigenlijk in Scandinavië (Noorwegen) thuis hoort; een hagelzakje, dit is een duikertje, heeft geen staart en kan wel drie minu ten onder water blijven; de beverrat, waarvoor de meeste mensen terugschrik ken en die toch werkelijk onschadelijk is, en het wonderlijke van de moeder- beverrat is, dat ze haar jongen op de rug zoogt, omdat ze onder water moeten zwemmen. De heer Bos eindigde zijn le zing met een verhaal over een toren kraai, het trouwste vogeltje onder de vo gels. Wanneer die kraaien veel kabaal maken, kan men op goed weer rekenen. De presidente dankte de heer Bos voor zijn interessante lezing, die op zeer smaakvolle en humoristische wijze werd gebracht en -bood hem een boekenbon aan. Zeer zeker komen we deze zomer een bezoek aan uw museum op de Hol terberg brengen, aldus de presidente. De dames gingen zeer voldaan huiswaarts nadat nog gezongen was: „Grote God, wij loven U" en mevr. D. Reilink-Brons- voort de avond met dankgebed gesloten had. Vergadering op maandag 1 maart in café Kalfsterman. Voorzitter H. W. Weg- stapel zegt in zijn openingswoord dat we mogen terugzien op een gunstig jaar voor de veehouders in het algemeen en ook voor de leden van de fokvereniging, hij memoreerde het schetsen van het 10.000- ste kalf. Secretaris J. G. Toorneman las vervol gens de notulen der vorige vergadering, deze werden onveranderd goedgekeurd. Daarna bracht de controleur de heer J. W. Jansen het verslag uit. In totaal werden er 759 vaars- en 73 stierkalveren ge schetst, 55 koeien werden in het Stam boek ingeschreven, resp. 2 in het Keur Stamboek met gem. 75,5 punten, 45 in het Stamboek met gem. 77,1 punten en 8 in het Register met gem. 77 punten. Van enkele stieren werden de fokresul- taten besproken en ook dc produktie-ge- gevens der dochtei's. In het jaarverslag van de Controle Vereniging dat aan de leden toegezonden zal worden zijn deze gegevens opgenomen. De hoofd-inseminator de heer Miedema deelt nog mede dat de melkbaarheid der dochters van Benno zeer goed is, en van Boris onvoldoende. Het financiële verslag uitgebracht door de controleur,- de heer Jansen, was door de kascommissie, de heren J. Meyer en B. J. Stevens, accoord bevonden. In plaats van voorzitter H. W. Wegsta- pel, die periodiek aan de beurt van af treden is, wordt gekozen de heer G. J. Klein Hegeman, die onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen deze be- noexning aanneemt. Bij het punt van de agenda „Vervoers kosten fokveedag" wordt besloten aan het bestuur over te laten om een gedeelte van deze kosten te vergoeden. Vervolgens krijgt de heer A. N. Lande- weerd te Barchem, inspecteur van het NRS het woord, deze bespreekt de ont wikkeling der K.I. de voor- en nadelen. Een der nadelen is dat van bepaalde stie ren, welke in de fokkerij en productie vererving het slecht doen, te veel nakome lingen verwekt worden. Hij adviseerde de jongere stieren zeer matig te gebruiken, en meer die stieren te gebruiken, waar van exterieur en productie vererving be wezen heeft goed te zijn. In de toekomst zullen de K.I.-verenigingen de jongere stieren eerst een poosje gebruiken, daar na deze naar een wachtstal sturen waar ze dan zo lang blijven totdat er gegevens bekend zijn van exterieur en produktie der dochters. Dit zal zeker heel wat geld kosten, maar als de fokkerij van een stier welk nog al veel gebruikt is later tegenvalt, kost dit nog veel meer. Vervolgens liet de heer Landeweerd dia's zien van de laatste NRS-tentoonstel- ling in Den Bosch, alsmede dia's van be kende fokstieren en stiermoeders. Het was een zeer leerzame lezing en de leden welke afwezig waren hebben heel wat gemist. De voorzitter bracht dan ook de heer Landeweerd hartelijk dank voor het gebodene. De secretaris, de heer Toorneman bracht de scheidende voorzitter hartelijk dank voor het vele werk als voorzitter voor de vereniging gedaan, waarna deze de aanwezigen dankte voor hun opkomst en een wel thuis toewenste. Holten 1 kan een betere plaats veroveren. In de afdeling Twente van de KNVB zijn zondag na een winterpauze de com petitiewedstrijden weer begonnen. Het is echter de vraag of .bij de huidige weers gesteldheid dit begin niet van korte duur geweest is en er zondag wel gespeeld zal worden. Doof terreinafkeuring speelde Holten 1 niet en zakte daardoor naar de derde plaats van onderen op de ranglijst. Ge vaar voor degradatie bestaat er vrijwel niet meer, nu VSV uit 13 wedstrijden nog maar 2 punten verzameld heeft, maar het moet voor de Holtenaren mo gelijk zijn gezien de boven hen staan de clubs met 12 punten een betere plaats op dc ranglijst tc veroveren. De uitslagen in IA en de ranglijst luidden als volgt: Afdeling Twente: Eerste klasse A: Unisson-VSV 3—0 DTO-RKSV 1—2 Victoria-Haarlese Boys 41 Victoria 13 10 1 2 21 38-20 Unisson 13 10 0 3 20 41-16 Haarlese Boys 13 6 2 5 14 32-24 Rood Zwart 12 5 3 4 13 23-25 SOS 12 4 4 4 12 21-18 Bon. Boys 12 5 2 5 12 21-20 RKSV 13 5 2 6 12 20-31 Holten 12 4 3 5 11 16-17 DTO 13 3 3 7 9 28-45 VSV 13 0 2 11 2 12-36 Programma (indien het weer meewerkt): Zaterdag: Excelsior a-Holten a 4.15 uur GFC d-Hoiten b 3.— urn- Holten c-Hector d 3.30 uur Zondag: RKSV 1-Holten 1 2.30 uur MVV 4-Holten 2 2.30 uur Holten 3-SOS 2 2.30 uur Iiaarlese Boys 4-Holten 4 12.uur De VW „Hoitens Belang" gaat op zeer korte termijn over tot de uitgifte van een nieuwe wandelkaart. De 'voorraad is bijna uitgeput. Op de nieuwe kaart zullen ver schillende wijzigingen aangebracht moe ten worden nu enkele zandwegen verhard zijn. Mocht alles volgens de plannen ver lopen, dan zal de nieuwe kaart voor Pasen gereed zijn. Voor de hotel-pensionhouders, zaken lieden, bungalowbedrijven enz. bestaat weer gelegenheid om door middel van een advertentie op de achterzijde van de kaart nog grotere bekendheid te geven aan hun zaak of bedrijf. Zij, die hiervoor interesse hebben, wor den verzocht dit op te geven bij de ad ministrateur van de VW, de heer G. Kers, Gaardenstraat 17, tel. 533, die U gaarne inlichtingen verstrekt omtrent grootte en prijs van de advertenties. Hoitens Gemengd Koor (H.G.K.) geeft zaterdagavond 6 maart (heden) in zaal „Amicitia" haar jaarlijkse uitvoering met medewerking van het kinderkoor en het Goors Mannenkoor. Voor de pauze zullen de jongelui een ge varieerd programma brengen, terwijl na de pauze „H.G.K." en het Mannenkoor elk 7 a 8 liederen zullen zingen. De koren zingen onder leiding van de heer J. K. Warmink uit Goor. Voor de muzikale omlijsting van de avond zorgt op de accordeon de heer J. Bouwhuis. Al met al zal een programma worden gebracht dat de belangstelling van zeer velen verdient. Deze week draait in gebouw „Irene" de dolle en daverende klucht „DE BLIKKEN RIDDER". De nieuwste film van de wereldbekende komiek Norman Wisdom, die er ook nu weer voor zorgt, dat dé toeschouwer zal huilen van het lachen, want ook deze maal weer geraakt onze Norman in si tuaties verzeild, dpet alles precies an dersom dan hem is opgedragen en brengt daardoor iedereen tot wanhoop. Maar ondanks dat weet hij het ook weer zo te versieren, dat alles tot een goed einde wordt gebracht en weet hij het mooiste meisje ter wereld in te pikken. „De blikken ridder", is een amusements film van de goede' soort, waarin Nor man Wisdom opniejpw 'het bewijs levert tot de grootste koxfjieken van het witte doek te behoren. Nijverdal. Maandagavond verover de ihet eerste viertal van de biljartver eniging „Hofstee" uit Nijverdal het kam pioenschap in de derde klasse van de biljartbond „Ons Genoegen". Door een 8-0 overwinning op het derde viertal van Spekhorst uit Rijssen kwam een einde aan 'het spannende duel tussen de viertallen van Hofstee en De Ster aait Hellendoom. De eerste, die het kam pioensviertal met dit fraaie succes com plimenteerde, was de tweede voorzitter van de biljartbond, de heer H. Tijhuis. Het is voor mij een groot genoegen om deze vereniging met het behaalde kam pioenschap te mogen feliciteren, omdat ik tevens voorzitter van deze vereniging ben. Het is een spannende strijd gewor den, die zich 'hoofdzakelijk heeft afge speeld tussen de viertallen van De Ster en Hofstee. Wij kunnen wel zeggen, dat reeds vorige week de beslissing is ge vallen, toen Hofstee thuis een 6-2 over winning behaalde op het viertal uit Hel lendoorn. Ik geloof, dat de vereniging Hofstee ook in de komende promotie wedstrijden een goede kans maakt de tweede klasse te bereiken, aldus de heer H. Tijhuis. Namens de Bond werd het kampioens- In de dinsdagavond a.s. om half acht te houden vergadering van het Verenigd College van 't Waterschap „Salland" ko men énkele belangrijke punten aan de or de, n.l. 'n voorstel tot aanvulling van de verhoudingscijfers t.a.v. de classificatie van gronden (voor de waterschapslasten) en een overzicht van de stand der verbe- teringswerken. Omtrent het eerste punt zegt het dage lijks bestuur in zijn toelichting op het voorstel „De gestage voortgang van de verbe- teringswerken brengt met zich mede, dat de kosten van het waterschap voortdurend stijgen. Afgezien van de grote kapitaals uitgaven wordt b.v. de post rente en af lossing van geldleningen t.b.v. de verbe- teringswerken, voorkomende op de ge wone dienst, elk jaar hoger. Teneinde te voorkomen, dat de lasten in het niet verbeterd gebied, alsmede in het reeds, voor wat de hoofdwaterbe- heersing betreft, verbeterd gebied telken- jare sterk verhoogd moeten worden, in afwachting van de totstandkoming van een nieuw gebied, waarin geherclassifi- ceerd kan worden, hebben wij ons beraden om op korte termijn tot een betere, meer gespreide, lastenomslag te komen. Zoals bekend is, werden in 1963 en 1964 grote werken uitgevoerd, die niet uit sluitend ten gerieve van een bepaald ge bied gerealiseerd werden. Daardoor is het thans niet mogelijk tot herclassificatie van een reeds voltooid verbeterd gebied in Salland over te gaan. Wij kunnen binnenkort wel diverse gebie den onderkennen, waar de waterstaatkun dige toestand, in vergelijking tot de toe stand, zoals die was vóór de aanvang van de verbeteringswerken, min of meer ver beterd zal zijn. De volgende gebieden zul len te onderscheiden zijn: 1. gebieden, waarin de verbetering van de hoofd waterbeheersing weliswaar nog niet in uitvoering is, doch waar een zekére mate van de waterbeheer sing indirect tot stand is gekomen, ten gevolge van door het waterschap Sal land elders uitgevoerde werken; 2. gebieden, waarin de verbetering van de hoofd waterbeheersing practisch vol tooid is, maar waar nog geen herclas sificatie van gronden heeft plaatsge vonden. Bij de onder 1. bedoelde gebieden, ware te denken aan een stroomgebied, waar van een groot bovenstrooms gedeelte af gekoppeld is. Zonder ter plaatse reeds werken uitgevoerd te hebben, zal daar een merkbare waterstaatkundige verbetering te constateren zijn. Herclassificatie van gronden kan eerst plaatsvinden, zodra in een gebied de hoofdwaterbeheersing geheel voltooid is, en de resultaten daarvan voldoende vast staan. Voordat een verbeterd gebied aan geslagen kan worden naar de nieuwe klasse-indeling, verloopt er een niet te verwaarlozen tijdsbestek, omdat de vast stelling van een herclassificatie van gron den, de ter visie-leggingen, de goedkeu ring en de eventueel in te stellen beroe pen veel tijd vergen. Het komt het D.B. daarom gewenst voor om voor de hierboven omschreven „over gangsgebieden" aangepaste verhoudings cijfers vast te stellen. De reeds vastge stelde en goedgekeurde indeling van de gronden in klassen in deze gebieden zal gehandhaafd blijven. Zodra een derge lijk gebied geheel verbeterd is wat de hoofdwaterbeheersing betreft, zal zo spoe dig mogelijk tot herclassificatie van gron den worden overgegaan. Het is redelijk dat de verhoudingscijfers in een overgangsgebied I (zie hiervoor sub le) met ongeveer 30% ten opzichte van de verhoudingscijfers der niet verbeterde gebieden verhoogd worden. Voor een overgangsgebied II (zie hiervoor sub 2e) vinden wij een stijging der verhoudings cijfers met ongeveer 65% redelijk. Uitgaande van deze percentages zullen de verhoudingscijfers voor de diverse ge bieden er als volgt uitzien: klasse niet verbeterd overgangs- overgangs verbeterd gebied gebied I gebied II gebied 1 20 26 33 40 2 15 20 25 30 3 10 13 17 20 4 6 8 10 12 5 5 6 8 10 6 6 6 6 4 7 2 2 3 omschrijving Het ligt in het voornemen, om, zodra de hierboven omschreven overgangsgebieden duidelijk te onderkennen zijn, bepaalde stroomgebieden, blokken of complexen van gronden als zodanig te doen aanwij zen. Naar het zich laat aanzien zal zulks wellicht in 1966 reeds kunnen geschieden. Verbeteringswerken Over de stand van de verbeteringswer ken zegt het dagelijks bestuur o.a. ten aanzien van de Benedenloop van de Soest- wetering: „De wegaansluiti'ngen met de Aalvan- gersbrug zijn gereed. De oude brug is op geruimd. De twee duikers t.b.v. het waterschap „Het Lierder- en Molenbroek (aanpas- singswerken) zijn zo goed als gereed. Het verruimen van de Soestwetering tussen de Aalvangersbrug en de Soesl- brug (bestek T.D. nr 3449) is 18 januari belanghebbende gronden wateroverlast veroorzakende gronden (klasse 7 is hierbij klasse 6 geworden). j.l. aanbesteed. Er waren zes inschrijvers. De laagste inschrijver was Fa Joost Visser Bzn te Sliedrecht voor 1.603.000,Daar deze inschrijver met zijn inschrijfsom ver boven de raming is, is de Kon. Ned. Heidemij opgedragen, behoudens goed keuring van de Cultuurtechnische Dienst, het werk uit te voeren voor een bindende prijs van 1.334.850, Het definitieve bestek voor het maken van voorzieningen t.b.v. de gemaatjes van de waterschappen „Het Lierder- en Mo lenbroek" en „De Molenpolder onder Windesheim en Herxen" is gereed. Dit werk zal onderhands worden aanbesteed, waartoe enige aannemers zijn uitgeno digd. Het definitieve bestek voor het bou wen van 12 prefab bruggen en een af sluitbare duiker kan eerdaags worden verwacht. Ook dit werk zal onderhands worden aanbesteed." viertal een boeket bloemen aangeboden. Ook de competitieleider van de biljart bond, de heer E. te Kolstee, was op de ze avond tegenwoordig. De heer A. Dit- sel 'bood zijn gelukwensen aan namens de biljartvereniging Spekhorst. Ook bij bood de aanvoerder bloemen aan. Een bijzonder leuke geste was het van de biljartvereniging De Ster uit Hellen doorn om op deze avond vertegenwoor digd te zijn. Bij monde van de heer A. Rensen werd het viertal gefeliciteerd met het behaalde kampioenschap. Nadat ook de eigenaar van hotel Hof stee, de heer J. Kolman! zijn vereniging letterlijk in de bloemetjes had gezet, ble ven heide viertallen nog enige tijd ge zellig bijeen. door L. VAN SCHOOTEN 14) Leek zo hard als een bikkel, en toch... hoe kon iemand die werkelijk hard was, zulke ontroerend-mooie, zulke van diep inzicht en mensenliefde getuigende din gen schrijven? Ze vond er vermaak in met Van Her pen te kibbelen en werd wel eens echt boos, wanneer hij haar argumenten ont zenuwde met de stoicijnse kalmte van een chirurg. „Heb ik je nou echt boos gemaakt?" vroeg hij eens, toen ze een ogenblik al leen in de kamer waren. „Ja, u bent niet ridderlijk. U praat met me als met...als met een man." „Maar ik dacht dat je laatst zei, dat het je zo hinderde, dat de mannen de vrouwen nooit serieus namen? Dat je het zo prettig vond als een man net tegen je praatte als tegen een andere man?" „Ja, maar daarom bén ik nog geen man." ,/Nee, gelukkig niet." „Waarom gelukkig?" vroeg ze uitda gend. En toen zag ze dat hij niet meteen een wederwoord had. Gelukkig kwam Jaap net binnen. „Hebben jullie ruzie?" „Dick is onuitstaanbaar." „Bedoel je, dat je niet tegen hem op kon?" „I-Iaha!" ze stond op, „jullie superieure mannen!" En statig zeilde ze de kamer uit. „Het ontbreekt je dochter niet aan tem perament", stelde Dick Van Herpen vast. „Nee, zeker niet. Maar 't is een schat van een meid." Dick van Herpen begon over iets an ders. „Er is volgende maand een bijeenkomst van de Letterkundige Kring. Nogal fees telijk. Mét de dames. Jij krijgt ook een uitnodiging. Moet je heengaan, met San dra. Ze zal het heerlijk vinden, al die beroemdheden." En Dick van Herpen had gelijk. San dra vónd het heerlijk. Tot nog toe had zij helemaal alléén moeten vechten voor de plaats, die haar, naar zij meende, krach tens haar afkomst en persoonlijkheid toe kwam. Nu gingen, door Jaap, andere deuren voor haar open. Ja, ze had toch wel goed gezien, toen ze het met hem aan durfde. Het had een tijdje geduurd, het had een hele tijd geduurd, maar nu bleek toch dat Sandra Cranenburgh wist wat ze deed toen ze Jaap van Santen trouwde. In de grote zaal in Amsterdam, waar de Kring bijeenkwam, liet ze zich door Van Herpen de mensen aanwijzen. Schrij vers, dichters, wier namen ze kende, die ze nu in levende lijve zag. Haar mening over Dick van Herpen steeg, toen hij er zo velen bleek te kennen, haar met hen in kennis bracht. Ze merkte, dat Jaap hier de aandacht trok. Hij was niet alleen de nieuwste ster aan het firmament, maar ook een van de eerste grootte. Met één slag had hij zich in de eerste rij geplaatst. En zij, Sandra, deelde in de glorie. En ze wist dat ze opviel. Ze zag er heel goed uit en ze droeg een heel moderne japon, die haar uitstekend stond. Vrien delijk deed ze, en een beetje gereserveerd. Ze moesten nu niet denken dat ze zo blij als een kind was, dat ze in dit illustere gezelschap zich mocht bewegen. Ze was heus niet het onder wijzers vrouwtje, dat glorieerde in het succes van haar man. Ze was een Cranenburgh, en dit was het milieu waarin ze behoorde, waarin ze thuis was. Ze stond in een kring met Jaap en Van Herpen, met énkele bekende critici, een ultramoderne dichter en een toneel schrijver en de dichter pleegde krasse beweringen over de moderne literatuur. Het verveelde Sandra een beetje, ze vond hem geen leuke man, zo gewichtig. Met een half oor luisterde ze naar de gesprek ken om haar heen. Vlak in de buurt ston den twee jonge vrouwen, de een, wist ze, werkte mee aan een of ander tijdschrift en de ander was de vrouw van een schil der, die nooit wat verkocht, waarom zij er een beetje bijverdiende met krantenwerk. Wat die twee hier deden snapte Sandra niet, maar op dergelijke bijeenkomsten ontmoette je van alles... „Zo te zien heeft hij het wel aan haar te danken", zei de donkere met de sluike haren een beetje spottend. „Ja," lachte de blonde met de korte haardos, „zo echt de vrouw waarmee een man het ver brengt". „Zoiets vind je eigenlijk alleen bij vrouwen van hoge pieten, zoals generaals en ministers," merkte de ander op. „Die vinden zichzelf zo verschrikkelijk belang rijk, omdat manlief zo verschrikkelijk be langrijk is. In onze kring heb ik dat nooit zo sterk meegemaakt." „Dat komt omdat onze mannen hun vrouwen meestal thuis laten," spotte de blonde. „Voorzover wij thuis gelaten kunnen worden, want meestal gaan we wel op eigen kracht", zei haar vriendin. „Maar ik denk dat zij thuis de dienst wel uit maakt. Hij lijkt me een aardige vent, niks geen kouwe drukte." „Hoeft ook niet, die maakt zij wel." „Vind je ook niet Sandra?" vroeg Jaap opeens. „Pardon," zei ze, „ik was even met m'n gedachten ergens anders," en ze wierp zich geanimeerd in het gesprek. Sandra sprak die middag allerlei men sen en vermaakte zich best en opeens kwam ze te staan tegenover de jonge vrouw met het donkere sluike haar, wier gesprek ze onwillens gedeeltelijk had af geluisterd. Ze vond haar niet sympa thiek, een beetje fel, een beetje erg mo dern. „Bertie," zei Van Herpen, „dit is me vrouw Van Santen..." „O juist," zei Bertie, „Jaap van San ten is uw man." Ze zei het op een eigen aardige toon en Dick van Herpen, met zijn scherpe opmerkingsgave begreep meteen wat ze bedoelde. Bertie was erg intelligent, maar had ook geen schijntje tact...al had ze Sandra van Santen kenne lijk dóór. Sandra knikte vriendelijk en wendde zich naar een ander, maar de bedoeling van Bertie's opmerking was haar even min ontgaan. En nu kwam het gesprek, dat ze afgeluisterd had, stukje bij beetje weer in haar herinnering terug. Zou dat kleine zwarte krengetje het over haar gehad hebben?zo echt de vrouw waar een man het ver mee brengt...niks geen kouwe drukte-hoeft ook niet, die maakt zij wel..." Ze waren jaloers, die vrouwen. Na tuurlijk waren ze jaloers. Moest je nou zoiets zien, met dat sluike zwarte haar, in die simpele jurk, smaak nog heer lijkheid was er aan. Leefde wellicht met de een of andere armoekustenaar, in een huis met een stoel, een bed en een kur- ketrekker. Zij, Sandra, toonde in ieder ge val dat een kunstenaarsvrouw zich ook nog op een behoorlijk maatschappelijk peil kon bewegen, dat ze er nog aantrekkelijk uit kon zien. (wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 2