Concentraties in de Mee- en Vleessector Agenda G.O.S.-afdeling steeg op de ranglijst Geslaagde Oudermiddag Lagere Landbouwschool Bazar in Rehoboth Veemarkt Rijssen Schoolfuif Lagere Landbouwschool Vakopleiding voor volwassenen Stichting Bejaardencentrum opgericht Ongeluk met dodelijk* afloop Schaakuitslareu Burgerlijks Stand Gevonden en verloren Predikbeurten Schietwedstrijden Zatèrüag 6 maart-1965 No. 8. Jaargang 19 UWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 23 Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer 0,12 Dinsdagavond hield de G.O.S. afd. Hol ten haar jaarlijkse leden- en levex'anciers- vergadering, onder voorzitterschap van de heer E. Rietberg. Als afgevaardigden van de GOS waren aanwezig de herenH. J. Hoekerswever en J. van Willigen. In zijn openingswoord heet de voorzit ter allen van harte welkom en spreekt de wens uit dat deze vergadering mag bijdragen tot versteviging van de GOS. Bij de bestuursverkiezing werd voor de heer E. Rietberg, die aftredend en niet herkiesbaar was, gekozen de heer H. J- Schorfhaar. Vervolgens wordt het verslag behandeld door de heer H. J. Hoekerswever, waaruit blijkt dat de omzet in geld is gestegen van 96 tot 115 miljoen gulden, wat gedeelte lijk is te danken aan de hogere opbreng sten van de geleverde varkens. De gemid delde opbrengst hiervan is gestegen van ƒ165.43 tot ƒ204.66 per varken. Door de heersende mond- en klauwzeer was de varkensaanvoer lager. De vers-vleesdienst gaf een behoorlijke stijging te zien. De biggenomzet liep eveneens door het mond- en klauwzeer terug van 88115 naar 86.772 stuks. Er werden 619 fokvarkens naar landen over de gehele wereld geëx porteerd, terwijl die van rundvee steeg van 424 naar 684 stuks. De rundvee-omzet gaf een stijging te zien van 14%% (van 51.666 naar 56.975). Van de geleverde var kens werden 59.000 st. of 18% op mest- krediet geleverd. (600 bedrijven). Het ledental steeg van 10.642 naar 10.710. Door fusie met de vleescentrale heeft de GOS per 1 mei '64 commercieel opgehouden te bestaan. De afdeling Holten gaf de volgende stijging te zien: Varkens van 4610 naar 5154 st. Rundvee 237 270 Noodslachtingen 21 27 Biggen 388 482 De geldomzet steeg van ƒ788.000 naar ƒ1.109.000. De afdeling is op de ranglijst gestegen van de 46e naar de 37e plaats, weliswaar een mooie prestatie. Hierna hield de heer Hoekerswever een inleiding over het onderwerp: „De aanpassing van de Coöp. veeafzet aan de zich wijzigende omstandigheden" Aan de diverse omstandigheden, die zich hebben gewijzigd in land- en tuinbouw en andere sektoren, waarbij alles in steeds sneller tempo gaat dienen wij ons aan te passen. Wanneer wij de loonontwikkeling bekijken in land- en tuinbouw dan is het uurloon gestegen van 1954 (gesteld op index 100) in 1965 tot 235. Ook binnen de GOS zijn de kosten sterk gestegen, t.w. lonen, en daarbijko- mende kosten. Om deze kosten op te van gen zijn er diverse mogelijkheden. O.a. provisie verhoging. Het bestuur voelt hier voor niet veel en zal pas in uiterste nood zaak hiertoe overgaan. Een andere mogelijkheid is omzet- vergroting per vertegenwoordiger. Het aantal vertegenwoordigers is de laatste jaren teruggebracht van 130 in 1960, naar 89 heden. Deze oplossing is gevonden door een pensioengerechtigde niet te vervan gen, doch het rayon van omliggende ver tegenwoordigers te vergroten. Bij de stijging van de omzet en de da ling van het aantal vertegenwoordigers dient de boer zich aan te passen, door minder van de vertegenwoordigers te ver gen o.a. door b.v. telefonische opgave van te leveren varkens en rundvee, om zodoen de meer tijd vrij te maken voor werving van nieuwe leden en leveranciers. Men verwacht bij de GOS, dat de boer voor dit beleid begrip zal tonen en ten volle wil medewerken. Ook in EEG verband streeft men naar grotere economische eenheden. Door te kort aan varkens in Frankrijk worden veel Nederlandsche varkens hier naar toe gestuurd. In 10 jaar is dit aantal geste gen van 27.500 tot 278.000 stuks. Hierdoor ontstond echter een stijging i van de grondprijzen voor de vleeswaren- industrie. De export naar derde landen is hierdoor in de knoei geraakt. Door de hoge prijzen is er veel meer belangstelling voor meer varkens, hierdoor meer fok varkens, meer biggen, gevolg over-aan- bod van slacht varkens, opnamekapaci- teit is gelijk gebleven) terwijl bij slechte re prijzen het omgekeerde zich afspeelt (varkenscyclus). Ook in het buitenland bij hogere prijzen meer belangstelling. De cyclus hier is gelijk aan de omringen de landen. Wat de mester en de vlees- warenindustrie betreft is het belangrijk dat wij afzetmogelijkheden hebben en hou den naar z.g. derde landen. (Dus regel matige aanvoer). Bij onze fabrieken wor den geslachte varkens naar Frankrijk en derde landen gezonden, omdat wij van mening zijn, dat levende export op langer termijn gezien niet zo belangrijk is, om dat hierdoor afbreuk wordt gedaan aan de kwaliteit en wij de vleeswarenindustrie in Frankrijk helpen opbouwen. Bij export van geslachte varkens wor den alleen de la en 1b kwaliteit verzon den. De kwaliteit van het Hollandse var ken is momenteel beter dan dat van de Denen. Dit is bij de komende konkurrentie van groot belang en laten wij deze voor sprong dus niet in de waagschaal stellen, aldus de heer Hoekerswever. Rundveevleesprijs Deze prijs is in november van kracht ge worden. Dit houdt in dat er nu geen mo gelijkheid meer is de z.g. ruilvoetwet toe te passen, dus geen invoer meer tegen over export. Er zijn twee prijzen in het leven geroepen, de z.g. oriëntatieprijs, ge steld op 1.99 per kg levend of 3.65 per kg geslacht gewicht, en de interventieprijs (om bij lage prijzen rundvee uit de markt te nemen). In West Europa is momenteel een tekort aan rundvlees. Het verbruik is gestegen van 14 naar 22 kg per hoofd van de be volking. (Verwachte toename in de toe komst tot 27 kg.) De zelfvoorziening in West Europa is 94%. Wij zien op het moment veel fusies in de partikuliere sektor, om hierdoor gro tere eenheden en dus meer zeggenschap te hebben. Wij citeren hier, aldus spreker, een uit spraak van de voorzitter van de mole- naarsbond, die verwacht; a. momenteel 40% varkens op kontrakt, wordt t.z.t. 80% b. 30% van de molenaars zullen ver dwijnen binnen 10 jaar. De boerenstand dient zich bewust te zijn dat niet de boer in de le plaats maar de aandeelhouders op de voorgrond staan. In dit licht dienen wij de fusie tussen Vleescentrale, GOS, Saveco etc. te bezien. Per 1 januari is volledige samenwerking tussen Vleescentrale en Saveco van kracht geworden, ondergebracht onder de naam „COVECO" gevestigd te Arnhem. De ad ministratie van de sektie levend vee, dus alle afrekeningen gaan via het kantoor Zutphen. Dit werkt dus al arbeidbespa- rend. Wij kunnen wel constateren, dat de besturen tijdig de bakens verzet hebben, om hierdoor de boerenstand te dienen. Dit laatste hangt mede van de boeren stand zelf af. Zij kan zelf dus haar po sitie bepalen, door de varkens aan eigen organisatie te leveren, om hierdoor mede zeggenschap te hebben in het eindpro- dukt door dit zelf in handen te houden, aldus besluit de heer Hoekerswever zijn inleiding. Op verschillende vragen uit de vergade ring geeft inleider een zeer duidelijke uit eenzetting. De 2e voorzitter de heer D. J. Brons voort brengt de afgetreden voorzitter, de heer E. Rietberg een hartelijk woord van dank voor het vele werk dat hij in het be lang van de GOS heeft verricht. De voorzitter brengt hierna een woord van dank aan dé inleider en de verdere aanwezigen en sluit hiermede de vergade ring. Bestuursfunkti es Na afloop vindt een verkiezing plaats tussen de bestuursleden onderling voor de verschillende funkties. De uitslag hiervan is als volgt: D. J. Bronsvoort Voorzitter H. Markvoort 2e voorzitter H. J. Schorfhaar sekretaris. Maandagmiddag werd in de Markelose Lagere Landbouwschool „De Wehme- kamp" een oudermiddag gehouden. Naast het voltallige schoolbestuur met voorzit ter jhr. De Beaufort, waren een groot aantal ouders van de huidige leerlingen, alsmede ouders, die hun jongens in de toekomst dit onderwijs zullen laten vol gen, aanwezig. De ouders werden o.m. in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van de wijze waarop het onderwijs wordt gegeven en genoten. Dit geschiedde als volgt: terwijl de jongens in de verschil lende klassen werkten, mochten de ouders de lessen bijwonen. Zo werden on derstaande lessen gegeven: natuurkunde, handenarbeid, timmeren, motoren en landbouwerktuigen en klauwbekappen en machinaal melken. Na de pauze, waarin koffie werd ge serveerd, vertoonde men een film over de aanleg van de schooltuin en de in het afgelopen jaar gemaakte reis naar San- cerre. Voorts kregen de aanwezigen kleurendia's te zien over de praktijk scholen te Emmeloord en Oenkerk. De Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" houdt Biddag a.s. een miniatuur- bazar in gebouw „Rehoboth" aan de Sta tionsstraat. Het koor zag zich geplaatst voor de noodzaak om een andere piano te kopen aangezien het tot voor kort gebruikte instrument onherstelbare inwendige, ge breken vertoonde. Met het kopen van een instrument is men voortreffelijk geslaagd bij de fa. De Graaf te Zwolle. Koor en dirigent beleven elke repetitie weer volop genoegen aan het uit Engeland geïmporteerde en door de firma De Graaf gereviseerde instru ment. Met deze aankoop was een bedrag ge moeid van bijna 1400,De gouden klanken van de piano worden niet over stemd door zilveren maar ze zijn hoor baar op de achtergrond. Pianissimo. Niet bepaald hinderlijk, maar op den duur niet prettig. Om van deze „zilveren-pianissi- mo's" af te komen werd besloten tot het organiseren van een bazar op Biddag a.s. Een miniatuur-bazar met verschillende at tracties als schieten, sjoelen, rad van avon tuur, hengelsport, grabbelton, verkoop stands, een eethuisje en een koffieschen- kerij. De netto-opbrengst zal beslist geen 1400,bedragen, maar dat de bazar de financiële zorgen van „Soli" fiks zal ver minderen, daarvan zijn wij overtuigd. Gaarne succes! Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt werden aangevoerd: 47 runderen en 924 varkens. Totaal 971. Prijzen: 8 vette koeien van f3,80 tot f 4,10 per kg slachtgewicht; 22 melk- en kalfkoeien van f 1.100,- tot f 1.250,- per stuk; 12 pinken van f 625,- tot f 750,- p. stuk; 5 graskalveren van f 300,- tot f 450,- per stuk; 24 drachtige zeugen van f 350,- tot f 425,- per stuk; 900 big gen van f 60,- tot f 75,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen staan de. Zeugen: Handel rustig, prijzen staan de. Biggen: Handel willig, prijzen iets ho ger. De Lagere Landbouwschool „De Weh- mekamp" te Markelo hield een school fuif, welke geheel georganiseerd was door de leerlingen. Na de opening van de avond door de voorzitter werden achtereenvolgens twee toneelstukjes opgevoerd en een wed strijd in gebak eten gehouden. Tussen de bedrijven door werd de film over de Peis naar Sancerre L*i Frankrijk ver toond. Daarna werd door de genodigden, waaronder het schoolbestuur en de leer krachten met hun dames en de jongelui nog enige tijd gezellig gedanst. Alhoewel de organisatie o;p enkele punten nog wel wat moeilijkheden op leverde, kan men de fuif toch wel een succes noemen. Er zullen zeer zeker nog meerdere volgen. De grote vraag naar arbeidskrachten brengt voor velen voldoende werkgelegen heid met zich mede. Toch bewijst de re gelmatig terugkerende werkloosheid van hen, die een bestaan vinden als onge schoolde werknemer zonder een vast dienstverband, dat voor velen de bestaans zekerheid nog te wensen overlaat. Eén van de mogelijkheden om hierin verbetering te brengen is een vakoplei ding. Reeds meer dan 60.000 volwassenen profiteerden van de mogelijkheden voor een versnelde vakopleiding, zoals deze plaats vindt in de Centra voor vakoplei ding van volwassenen van het Rijksar beidsbureau. Ook zij, die door omstandig heden gedwongen worden van beroep te moeten vei'andei'en, vinden op de Cen tra voor vakopleiding, alsnog een moge lijkheid tot geschoold vakman te worden opgeleid. Er wordt opgeleid voor een aantal be- roepen in de bouw- en metaalsector. 9 De opleiding geschiedt individueel en kan op elk gewenst tijdstip worden begonnen. De opleidingsduur is afhankelijk van het beroep, waarvoor men opgeleid wenst te worden en varieert van 3 tot 18 maanden. De leeftijdsgrenzen voor toelating zijn 1850 jaar. De opleiding is kosteloos. 9 Gedurende de opleiding wordt een loondervingsvergoeding uitgekeerd. Eventuele reiskosten wox'den vergoed. Goede sociale voorzieningen. Om aan deze opleidingsmogelijkheden meerdere bekendheid te geven zal op vrijdag, 12 maart a.s. in hotel Holterman een voorlichtingsavond worden gegeven, vanwege de directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Deventer. Er zullen een film en dia's worden vertoond over deze opleidingen. De bijeenkomst begint om half acht. Ook echtgenoten en ver loofden zijn hartelijk welkom. Men zie de aankondiging in dit nummer. Dit is een belangrijke bijeenkomst, voor hen die van beroep willen veranderen of b.v. in de landbouw niet voldoende werk meer vinden. Men late zich daarom niet weerhouden eens te komen kijken en luisteren. OPBRENGST „ZONNESTRAAL'-COLLECTE De zaterdag door een 25-tal meisjes gehouden „Zonnestraal"-collecte heeft f 169,89 opgebracht (vorig jaar f 115,35). Reeds geruime tijd wordt in Holten gesproken over de bouw van een bejaar dencentrum. De plaats waar het zal ver rijzen, is ook reeds bekend, n.l. in het nieuwe uitbreidingsplan, dat op stapel staat, voor het zuidelijk deel van het dorp en wel bp de terreinen van de fam. J. A. Wegstapel in de hoek van de La- renseweg en Diessenplasstraat. Eerst dezer dagen is bekend geworden, dat op initiatief van de Diaconie van de Herv. Kerk de Stichting Bejaardencen trum Holten is opgericht. Het stichtingsbestuur bestaat uit: ds J. H. Israël, voorzitter; zuster T. C. J. Groeneveld, secretaresse; H. D. Alink, penningmeester; mevr. A. Müller-Ties- sink en de heren Overbeek, J. Rietberg en G. H. Schorfhaar, leden. Het ligt in de bedoeling dit aantal van 7 bestuursleden uit te breiden, zodra ook andere kerkgenootschappen aan de ar beid van de stichting gaan deelnemen. Men wil zich zo spoedig mogelijk met de Diaconie van de Geref. Kerk in ver binding stellen. De Stichting heeft zich reeds van de medewerking van de burgerlijke ge meente verzekerd, die reeds de nodige initiatieven, om in het bezit van het be nodigde bouwterrein te komen, heeft ge- Zaterdagmiddag omstreeks half twee is de bijna 4-jarige Joke Paalman, doch tertje van de heer J. Paalman, Look 29, toen zij ter hoogte van het Erve Twen- haar plotseling de Rijssenseweg over stak, door een personenauto gegrepen en zo ernstig gewond, dat zij 's nachts aan de gevolgen van de aanrijding in het St. Jozef Ziekenhuis te Deventer is overle den. Het meisje liep aan de hand van een wat ouder zusje en broertje langs de drukke verkeersweg in de nabijheid van haar woning. Toen één van de kinderen wat van huis ging ophalen en op de fiets terugkwam, rukte het meisje zich los en stak de weg over, met bovenstaand nood lottig gevolg. De personenauto, die het kind aanreed, werd bestuurd door de heer G. H. W. uit Warnsveld. De be- s tuur der, die zeer onder de indruk was van het gebeurde, treft geen enkele schuld. De begrafenis van het slachtoffertje heeft donderdagmiddag plaats gehad. Op de clubavond van de schaakclub „De Pioniers" werden donderdagavond in hotel Holterman eexi groot aantal par tijen gespeeld voor de onderlinge com petitie. De uitslagen luidden als volgt: Mevr. Hol-H. H. J. Stukker 01 H. Heusinkveld-W. D. Koopman 01 G. J. Kromdijk-A. J. C. Brands 01 B. van Beek-C. van Geerestein 10 A. Stukker-H. Roelofs 01 P. H. van Doorn-G. J. Hoeve 10 F. Groenewoudt-J. Broere 01 j J. P. Poll Jonker Jr.-F. J. Hol 01 J. Steenbergen-B. van Beek 01 J G. J. Kromdijk-W. D. Koopman 01 C. van Geerestein-H. Heusinkveld 01 j Donderdag a.s. krijgen de Holtenaren ENO 2 uit Nijverdal op bezoek voor de j competitie van de 3e klasse A der TSB. Geboren: Jenny, dv B. J. Brouwers en j H. Vosman, Raalterweg 24. Hendrina Johanna, dv H. J. Vorkink en H. A. Hon- coop, Holterbroek 43. Gehuwd: G. Jansen, 27 jr., Hellen- 1 doom en H. A. Klein Twennaar, 23 jr., Holten. - G. J. Stam, 30 jr. en J. G. Bos- schers, beiden te Holten. Overleden: B. J. Markvoort, 77 j., Hol- terbroek 95. J. A. Paalman, 3 jaar, j Look 29, overleden te Deventer. BEVOLKING: Ingekomen: H. Wansink van Amster- dam naar Look 28. G. J. Kamerling- 1 ten Thij van Almelo naar Holterberg 72. Mej. J. H. L. Caro van Brummen n. Kolweg 12. Vertrokken: F. H. van Roest en gezin van Bessinkpasstraat 33 naar Zutphen. Gevonden: windjack; diverse hand schoenen; wollen das; leren houder met vxilpen, ballpoint en vulpotlood; kinder- bril. Verloren: damesportemonnaie met in houd; wieldop van Opel; wieldop v. Ford Taunus; damestrouwring; zwarte 'bont muts; herenportemonnaie met inhoud; boodschappentas; sierduif; bril in etui; damestasje, inh. portemonnaie met inh. Komen aanlopen: hond (kleine Fox); sierfazant. Inlichtingen txissen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Vrijdag 5 maart om half acht in hotel „Vosman": Jaarvergadering Holtense Muziek verenig ing. Zaterdagavond 6 maart in zaal „Amici- tia": Jaarlijkse uitvoering Holtens Ge mengd Koor (HGK) met medewerking van het Goors Mannenkoor. Zaterdag 6 maart: Dansen in ,,'t Bonte Paard". Zondag 7 maart, 19.30 uur: Filmvoorstel ling in „Irene". Maandag 8 maart, 's avonds om kwart vóór acht in café Kalfsterman: Verga dering deelnemers K.I. „Zuid-West Overijssel". Maandag 8 maart, 20 uur: Ledenverga dering afd. Holten van het Ned. Roo- de Kiuis in hotel Holterman (zie adv.). Dinsdag 9 maart, 's avonds om 7.30 uur in geibouw „Irene": Uitvoering CJV „Dorp" voor donateurs. Woensdag 10 maart (Biddag): Grote ver koop van dumpgoederen bij A. R. v. d. Wolde, Holterweg 10, Markelo (zie adv.). Woensdag 10 maart (Biddag): Bazar van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Woensdag 10 maart (Biddag), 's avonds 7.30 uur in gebouw „Irene": Openbare uitvoering CJV „Dorp" (zie adv.). Woensdag 10 maart (Biddag): Dansen in ,,'t Bonte Paard". Woensdag 10 maart (Biddag): Bal in „Amicitia" (zie adv.). Donderdag 11 maart, half acht, in de hal van de „School met de Bijbel": Film avond (Fra Diavolo, Laurel en Har dy). Vrijdag 12 maart, 19.30 uur: Voorlich tingsavond over opleidingsmogelijkhe den in hotel Holterman (zie adv.). Vrijdag 12 maart, 's avonds om 8 uur in café Maats: Vergadering Regelings commissie Mxiziekconcours HMV. Dinsdag 16 maartt 7.45 uur: Jaarverga dering „School met de Bijbel" in de hal van de school. Dinsdag 16 maart, 's avonds om 8 uur in café Jansen: Algemene ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank „Holten" (Raiffeisenbank). Zie advertentie. Woensdag 17 maart, 8 uur: Ledenverga dering van de Vereniging „Jong Hol ten" in café Vruggink. Donderdag 18 maart, 19.45 uur: Ouder avond o.l. Dorpsschool in „Irene". Donderdag 18 maart, 8 uur: Jaarverga dering Chr. Hist. Kiesvereniging in de „School met de Bijbel". Donderdag 18 maart, 20 uur: Vergade ring Plattelandsmeisjes, afd. der PJ- GO, in hotel Holterman. Vrijdag 19 maart, 19.45 uur: Ledenver gadering afd. OLM in café M. Kalf sterman. Maandag 29 maart, 's avonds om 8 uur: Jaarvergadering VW „Holtens Be lang" in hotel „Vosman". op zondag 7 maart en woensdag 10 maart (Biddag). Ned. Herv. Kerk. Holten: 10 uur ds Addink en 19 uur ds Lamberts van Deventer. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Biddag: Holten: Kerk: 10 uur ds Israël. Dijkerhoek: Zondag: 10 uur de Eerw. Heer Schellevis. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds v. d. Sluis van En schede. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". Biddag: 's avonds 7.30 uur ds Hoogkamp. Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 6 maart en zondag 7 maart: de heer Warrink, Noordenbergstraat 19, telef. 803. OFFICIËLE PUBLIKATIE AANVRAGEN VAN JACHTAKTEN Het hoofd van de plaatselijke politie te Holten brengt ter kennis van belang hebbenden, dat formulieren voor het aanvragen van een jachtakte geldig voor het jachtseizoen 1965/1966 kos teloos verkrijgbaar zijn ter gemeentese cretarie. Het verdient aanbeveling de aanvrage in te dienen vóór 15 maart a.s. De aanvraagformulieren moeten in twee voud worden ingevuld en moeten ver gezeld gaan van twee goedgelij kende pasfoto's van degene voor wie de akte wordt aangevraagd. Jachtakten voor minderjarigen van achttien jaar en ouder behoren door ouders of voogden te worden aange vraagd. Holten, 2 maart 1965. Het hoofd van de plaatselijke politie voornoemd, W. H. ENKLAAR. De uitslagen van de vorige week vrij dag in zaal Vosman voor de onderlinge competities van de schietvereniging „De Eendracht" gehouden schietwedstrijden luiden als volgt: Windbuks: 1 A. Lensink 35 pt.; 2 A. Vincent 35 pt.; 3 J. Bouwhuis 35 pt.; 4 G. Jansen 35 pt. Vuurbuks, Groep A: G. Jansen 44 pt.; J. Bouwhuis 43 pt.; F. Sluiter 39 pt. Groep B: G. Bannink 36 pt. Windbuks-competitie: 1 J. Haan 93 p.; 2 H. Paalman 92 pt.; 3 G. Jacobs 90 pt.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1