Uit het plaatselijk Parlement Eerste grondaankoop in „Se Haar" Babysitt-centrale komt op gang Kaas van de Coöp. „De Vrijheid" De heer hl. Bouwhuis 40 jaar in dienst wan de Actie Hervormde Jeugdraad Meer aandacht voor juni als vakantiemaand Bejaarden genoten van een mooie toneeluitvoering da Auto reed tuin in Predikbeurten 2ater3ag '27 februari 1965 V.1. if, Jaargang l!) NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05j8S - 281f Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer f 0,12 In de donderdagmiddag gehouden ver gadering van de raad werd besloten tot aankoop van het huis met grond van de familie Hofman aan de Rietmolenstraat voor 20.000,en eveneens ging de raad accoord met het voorstel van B en W om van de erven J. A. Nekkers in de Haar een perceel grond aan te kopen voor 50.000,—. Op een vraag van de heer Sprokkereef deelde de voorzitter mede dat het door de fam. Nekkers bewoonde huis kan blij ven staan omdat dit huis aan de straat komt te liggen. Bij het maken van plannen betreffende de Haar zullen de planologen zoveel mo gelijk huizen laten staan. Naar aanleiding van een vraag van de heer Jansen liet de voorzitter weten dat de betaalde prijs als maatstaf zal gelden bij andere aan kopen. De aan de erven Nekkers betaalde prijs is inclusief schade loosstellingen. Gronden die gx'énzen aan een bestaand uitbreidingsplan hebben altijd een zekere verwachtingswaarde. De heer Ten Dam taxeert steeds op basis van onteigening. B en W zijn blij met deze eerste aankoop in het grote uitbreidingsplan „De Haar" en hopen binnenkort weer met aankoop- voorstellen ter tafel te komen. VERKOOP VAN GROND. Aan mevr. A. Müller-Tiessink en de heer H. J. ten Velde werden pex'ceeltjes grond aan de Diessenplasstraat verkocht resp groot 51 en 81 m2 voor 11,per m2. Een voordstel van B en W om voor ƒ12,240 een perceel bouwterx-ein op de Kol, groot 816 m2, te verkopen aan de heer H. Krommendijk te Monnikendam ontmoette geen bezwaren en eveneens ging de raad accoord met het voorstel tot beëindiging van een recht van opstal ten name van de heer G. Koopman, Beuse- berg 159. BENOEMINGEN. Met algemene stemmen werd als keur meester aan het openbaar slachthuis be noemd de heer B. Groot Obbink te De venter, terwijl als slachthuisarbeider werd benoemd de heer T. Hofman, Rietmolen straat, die niet in dienst zal treden voor dat de toegewezen gemeentewoning zal zijn betrokken. .SALARIS VERORDEN ING. Tegen de salarisverox-dening, zoals die in overleg met de commissie „Georgani seerd Overleg" werd vastgesteld rezen bij Ged. Staten enkele bezwax-en. G. S. gaan niet accoord met het voorstel betref fende diensttijdbevordering en de bena mingen „meester vakman" en „meester vakman A". B en W, zo ver-klaarde de voorzitter-, zijn echter van mening geen wijzigingen te moeten aanbx-engen en stel len daarom voor niet accoord te gaan met de door Ged. Staten voorgestelde wijzi gingen. De x*aad ging hiermee accoord en zal nu met B en W afwachten wat er gaat gebeuren. GELDLENING. Besloten werd met de bank van Ned. Gemeenten een geldlening aan te gaan tot een bedrag van 190.000,tegen een rente van 5Vs Betreffende deze lening werd nog con tact opgenomen met de Coöp. Boeren- Holten bezit wat velen wellicht nog niet bekend is sedert enkele maanden een babysitt-centrale. Acht studerende jongens en meisjes stellen zich beschik baar om 's avonds als oppas van de k'in- deren te fungex-en. In de tijd, dat zij bij anderen op de kinderen passen, studeren zij of houden zich ledig met een hand werkje of dergelijke. Hun tax-ief is naar het ons voorkomt niet hoog. Zij vragen 75 cent per uur en na elf uur 's avonds een gulden. Er wordt van het werk van deze jongelui reeds gebruik ge maakt, maar zij hebben de indruk, dat niet iedereen het bericht daaromtrent in ons blad gelezen heeft. Vandaar, dat zij ons verzocht hebben nog eens de aandacht op hun babysitt- centrale te vestigen. Men kan zich in ver binding stellen met Janny Brouwer, Ro- rikstraat no 1, telefoon 453. In ons verslag betreffende de opening van het buurschapshuis „Het Trefpunt" te Espelo hebben wij geschreven, dat de fam. Broersma een Edammer kaasje had aangeboden. Dat was niet juist. De heer Broersma heeft namens de Coöp. Zuivel fabriek „De Vrijheid" een Goudse kaas aangeboden. Een andere schenker en meer in gewicht. We hebben haar ge proefd én ze heeft lekker gesmaakt. leenbank „Holten" doch deze instelling had geen intei-esse. RONDVRAAG. De heer Jansen zou graag zien dat er nu eindelijk eens schot kwam in de ver betering van de verlichting langs de rijkstraverse door het dox-p. De voor zitter deelde hem mede, dat van de minis ter bericht was ontvangen dat Rijkswater staat voor 64% deel zal nemen in de kos ten op basis van een berekening van plm. 2 jaar geleden. Volgens de voox-zitter is dit niet juist en men zal dan ook een vex-zoek doen 64% van de huidige kosten bij te dragen. Op een vraag van de heer W. ten Ber ge deelde de voox-zitter mede, dat na af braak van de oude school aan de Dorps straat het vrijkomende terrein zal dienen als parkeerruimte, waaraan een zeer - grote behoefte is. In het nieuwe komplan zal op deze plaats een winkelcentrum vex-rijzen. De voorzitter deelde tex-loops mede dat door de Kon. Ned. Heide Maat schappij het plan „De Haar" in kaart wordt gebx-acht. Men heeft met deze maatschappij tot nog toe zeer prettige ervaringen opge daan. Onvoorziene omstandigheden voor behouden zal het plan „De Haar" eind maart in de raad komen. De heer W. ten Berge zou graag zien dat de oude boerderij op „Voorskamp" werd opgeruimd. De opstallen raken in vei*val en passen niet meer bij de nieuw bouw in de naaste omgeving. De voox-zitter verklaarde het met de mening van de heer Ten Berge wel eens te zijn doch zou met het afbreken toch nog even willen wachten. Mogelijk komt er nog iets uit de bus. De heer Rietberg, kennis genomen heb_ bende van de drastische verhoging van de tarieven van de Waterleiding Maatschap pij Overijssel (WMO) waardoor de agra rische bedrijven extra zwaar worden ge troffen stelde de vraag of men als boer ook het bedrijfsgedeelte moet aansluiten. Hij hoorde wel eens klachten over te weinig water in de buizen bij langdurige droogte. Dit gebrek aan water zou men voor een deel op kunnen vangen door de eigen installatie's waax'over verschillende boren beschikken intact te laten en ze wat afna me betx-eft alleen verplichting op te leg gen voor het woongedeelte. De voox-zitter vei-klaarde geen klachten over te weinig water te hebben ontvangen. Men blijft streven naar opruiming van eigen installaties die veelal nog worden aangetx-offen in z.g. onrendabele en su- per-onx-endabele gebieden. De heer Landeweerd zou wel graag iets naders willen horen over het zomerhuis- jestei-rein. Burgemeester Enklaar vond het beter hierover thans nog niets te zeg gen en volstond met de mededeling, dat er in z'n algemeenheid een gesprek was ge weest over de recreatie. De heer M. Bouwhuis, direkteur van de Coöp. Aan- en Verkoop verenigixxg „Holten" herdacht dinsdag de dag, dat hij 40 jaar geleden bij de coöperatie in dienst trad. De jubilaris had deze dag ongemerkt voorbij willen laten gaan of althans zijn jubileum slechts in besloten kring willen vieren, maar in een kleine dox-psgexneenschap houdt men deze din- gexx niet geheim en zo kon het gebeuren, dat bestuur, commissarissen en het per soneel in hotel Holterman een feestelijke bijeenkomst arx-angeerden voor de jubi laris en zijn familie en dat de muziek vereniging „HMV", waarvan de heer Bouwhuis sedert de oprichting deel uit maakt, haar ijverig lid een serenade kwam brengen. De heer Bouwhuis begon zijn loopbaan als kantoorbediende bij Van Gend Loos te Almelo, maar raakte zijn baan tje kwijt toen hij zijn dienstplicht moest gaan vervullen. Toen hij de wapenrok weer voor het bux-gerpak mocht verwis selen, werd hij aangenomen als jongste bediende bij de Goöp. Landbouwers Han delsvereniging, zoals de coöpex-atxe toen nog heette, waar de heer Nakke de scep ter zwaaide. Dat was op 23 februari pre cies 40 jaar geleden. Met grote ijver en goed inzicht oekwaamde hij zich voor het zaakvoei-dersohap en toen de heer Nakke met pensioen ging, werd de heer Bouwhuis op 1 maax-t 1933 aangesteld als direkteur, juist in het begin van de cri sisjaren, die het leiden van een bedrijf als het onderhavige wel heel moeilijk maakten. De vereniging stond er- toen dan ook niet zo best voor. De voox-zitter van de Aankoopvex-eni- ging, de heer G. Stam, heeft dat in zijn toespraak, waarin hij de gelukwensen van bestuur en commissarissen aan de jubilaris overbracht, dan ook nog eens beklemtoond en er op gewezen, dat de omzet toen zeer minimaal was. Het boek jaar 1935/'36 gaf al wat gunstiger beeld, o.m. een omzet in gewicht van 3,6 mil joen kg, welke omzet dit jaar de 10 mil joen zal overschrijden. Hij bracht de ju bilaris dan ook alle hulde voor de wijze waarop hij het bedrijf heeft geleid en tot bloei heeft gebracht en liet de beste wensen voor de toekomst vergezeld gaan van een filmcamera, terwijl hij me vrouw Bouwhuis bloemen aanbood. De heer J. Beldman, die namens het dertig man tellende personeel gelukwen sen aanbood, liet de tijd, die de heer Bouwhuis in het bedrijf is werkzaam ge weest, de revue passeren. Klein begon nen is het tot een grote zaak uitgegroeid, waarbij de samenwerking altijd voor treffelijk is geweest en waax-bij de jubi laris en zijn echtgenote in lief en leed met het personeel hebben meegeleefd. Hij bood als tastbaar huldeblijk een draagbare radio aan, terwijl mevrouw Bouwhuis van het personeel ook bloe men kreeg. Dat HMV een muzikale hulde kwam brengen, was zeker niet alleen vanwege het lidmaatschap van de vereniging, maar ook als blijk van waardering voor de vele funkties, die de jubilaris gedu rende de afgelopen veertig jaar in de Holtense gemeenschap heeft vervuld. Hij was o.m. een aantal jaren secretaris van de VVV; voorzitter van de voetbalver- eniging; nam deel aan velerlei aktivitei- ten en is thans o.a. nog voorzitter van de Holtense Oranjevereniging. Doordat dit jubileum niet algemeen bekend was, hebben tal van verenigingen zeer ze ker tot hun spijt geen acte de pré- sence kunnen geven. De gezelligheid in hotel Holterman was er echter niet min der om. Hervormd Holten schrijft: In verband met de noodzakelijke uit breiding van „Irene" heeft de Jeugdraad in z'n laatstgehouden vergadering beslo ten van tijd tot tijd een actie te gaan voe ren om de kerkvoogdij te helpen midde len te verkrijgen nodig voor de verbou wing. De eerste actie zal vallen in de le week van maart. Dan zullen vele jongeren bij u aanbellen om drie stukken heerlijke karnemelkzeep in een enige verpakking aan te bieden voor f 1,50. Van harte hopen we, dat ieder gezin tenminste 1 pakket zal kopen. Vanzelf sprekend mag U er gerust meer kopen! Ja, hoe meer hoe liever. Het is wellicht goed mede te delen, dat het artikel, zoals het U wordt aangebo den, niet in enige zaak verkrijgbaar is. Mogen wij op Uw aller medewerking rekenen? Helpt deze actie van de jonge ren tot een feestelijk gebeuren te maken, j De Stichting Recreatie zal dit jaar een i belangrijke uitbreiding geven aan haar 1 aktjviteiten, gericht op het onderstrepen van de voox-delen van juni als vakantie maand. Bij de voorbereiding en uitvoering van i de campagne zijn de toeristische organi saties en het bedrijfsleven nauw betrok- ken. Het ministerie van Economische Zaken I heeft naar aanleiding van het door de SER uitgebi-achte advies inzake het be vorderen van vakantiespreiding belang rijke steun bij het totstandkomen van deze aktie verleend. In de campagne wox'den zeven voorde len van juni als vakantiemaand naar vo ren gebracht, t.w.: 1 meer kans op zon 2 gemakkelijker onderdak en vaak goedkoper 3 langere dagen 4 minder vakantieverkeer op de weg 5 niet zo vol, gezelliger 6 natuur mooier 7 minder kans op regen. „KOM OOK EENS OP DE SOOS", ZEI MEVROUW ENKLAAR Met hun aanbod om de Holtense bejaar den een toneeluitvoering aan te bieden en hen daarmede een gezellige avond te be zorgen hebben de spelers van O.C.H. pre cies in de roos geschoten. De groep be jaarden die dinsdagavond van deze uit nodiging gebruik maakte was nog ixiet zo groot, maar de ongeveer honderd bezoe kers hebben zeer genoten van het toneel spel, dat voor hen werd opgevoerd. Het was een blijspel van de Duitse televisie, dat door mej. Minny Koopman vertaald, met grote verve op de planken werd ge bracht. „De dove opa", zo heet het stuk, bracht de meest komische situaties, waar om vaak hartelijk werd gelachen. Het had ook een moraal, n.l. dat oude mensen, niet altijd op de zuivere bedoelingen van hun kinderen kunnen rekenen. Het stuk speelt op de boerderij van Opa Meinders, die erg doof is en waar mede alleen nog door een hoorn een ge sprek kan worden gevoerd. Zijn schoon dochter Bertha heeft haar zinnen op deze boerderij gezet om er weer een logement van te maken en er pensiongasten te hou den. Zij doet heel lief tegen opa, maar be driegt hem om te trachten zo snel moge lijk door de notaris een akte te laten op maken. Zijn kleindochter Elsje Zaadhof heeft de situatie door en samen met haar vriend de knecht Berend Eikenhorst ge ven zij opa een hoorn met een gevoelig hoorapparaat, zodat hij zonder dat de anderen dat merken alle gesprekken kan volgen. Na veel verwikkelingen waarbij nog verschillende figuren een rol spelen krijgen Elsje en Berend ten slotte de boerderij en moeten de schoon dochter en haar man genoegen nemen met de schuur met enige hectaren land. Het was een kostelijk spel, waarin alle spelers op een bijzonder leuke manier hun rol vertolkten. De heer L. Meinsma als Opa Meinders, de heer J. Konijnenberg als Jochem, zijn zoon, mevr. Meinsma als de schoondochter Bertha, Mej. Marietje ten Velde als Elsje Zaadhof, Johan Stuk- ker als Berend Eikenhorst en niet te ver geten de heer J. Holterman als de wa' simpele postbode Tobias Quaadfasel. Ooi: de rol van Liesje zijn vrouw werd keurig gespeeld door mevr. A. Bruintjes-Kleene van de Amsterdamse logementhouder Ar nold Hogerbank door de heer J. Ooster kamp en van notaris Fesenveld door de heer G. Brinks. Aan het begin van de avond bracht mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, pre sidente van de bejaarden sociëteit, O.C.H hulde voor haar initiatief en dankte zij Holt ens Nieuwsblad voor de aanbieding van koffie met koek in de pauze. De re gisseur van O.C.H., de heer W. ten Berge, gaf een korte toelichting op het stuk. Na- mens de bejaarden zorgde de heer A. Nij- hof, door een kleine inzameling, voor een cadeautje voor O.C.H. terwijl mevr. En klaar de speelsters bloemen aanbood. Zij nodigde de aanwezige bejaarden uit ook eens een bezoek aan de bejaardensocië teit te brengen, die eenmaal per maand gehouden wordt. De heer J. Oosterkamp bood namens O.C.H. aan het volgend jaar weer eens zo'n avond te' verzoi'gen, nu er 1 van een jaarlijks uitstapje toch niets meer komt. De grimering van de spelers was bij j de heer Joh. van Geenhuizen weer in j goede handen. Het was al met al een plezierige avond waarvan allen zeef- genoten hebben. Gevonden: damesschort; damesrijwiel; een paar dameshandsohoenen, zwart ny lon. Verloren: kinderschoen; wieldop van auto; portemonnaie met inhoud; dames handschoen; rubber automat; 3 kalveren; bedelarmbandje; Grolse want. Komen aanlopen: een jong hondje, zwart met bruin-grijze pootjes. Inlichtingen dagelijks aan het Gx-oeps- bureau der Rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 u. Tal van bewoners van de Oranjestraat, in de omgeving van hotel Vosman, zijn zondagmorgen om plm. half vier met schrik wakker geworden door een harde klap. Een personenauto, bestuurd door de heer W. E. IC. uit Harfsen, was via het tegeltx'ottoir de voortuin ingereden van de familie Fuit, aldaar. Het tuinhek ver nielend, en nog net langs een lichtmast van de straatverlichting schampend, kwam de wagen - van voren flink bescha digd - tot stilstand. De bestuurder zou volgens zijn verklaring in slaap gevallen zijn, hetgeen, gezien hetnachtelijk uur, niet onmogelijk is. Hij heeft bijzonder veel geluk gehad. Was hij maar een meter meer naar rechts het trottoir opgereden, i dan waren de gevolgen waarschijnlijk zeer j ernstig geweest. Nu bleef deze escapade i tot materiële schade beperkt. Zaterdag 27 febi-uari: „Zonnestraal"-col- lecte. Zaterdag 27 februari van 13-17 uur in Dorpshotel Holterman": Zittmg U- vlees N.V. in verband met personeels- werving. Zaterdag 27 februari om 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia". Maandag 1 maart: Winkelauto Wolfede ratie bij de Coöp. Aan- en Verkoopver eniging van 10-10.45 uur. Maandag 1 maart: Excursie Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek naar de Landbouwhuishoudschool in de Oran jestraat, waar de leden om kwart vóór acht worden verwacht. Maandag 1 maart, des avonds om 8 uur in café Kalfsterman: Ledenvergadering Fokvereniging „Holten en Omstreken". Spreker: de heer A. N. Landeweerd, inspecteur NRS. Maandag 1 maart tot 6 maart: Zeep-ak- tie Herv. Jeugdraad (zie bericht). Dinsdag 2 maart, 7.30 uur: Leden-leve ranciersvergadering van de GOS-afde- ling Holten in hotel Holterman. Spre ker: de heer Hoekers wever. Dinsdag 2 maart, 7.45 uur: Jaaiwergade- ring Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Holten in hotel Holterman. Donderdag 4 maart. 8 uur: Vergadering afd. Holten Ned.. Bond van Platte landsvrouwen in hotel Holterman. Zr. Loeff spreekt over: „Kankerbestrij ding". Vrijdag 5 maart: Vrouwen wereldgebeds dag om 8 uur in gebouw „Irene". Vrijdag 5 maart, des avonds om 8 uur in café Kalfsterman: Ledenvergadering Fokvereniging „De Fries-Hollandse" met filmvertoning door de heer B. Oos- terveld. Zaterdagavond 6 maart in zaal „Amici tia": Jaarlijkse xiitvoering Holtens Ge mengd Koor fHGK) met medewerking van het Goors Mannenkoor. Zaterdag 6 maart: Dansen in ,,'t Bonte Paard". Maandag 8 maart, 's avonds om kwart vóór acht in café Kalfsterman: Verga dering deelnemers K.I. „Zuid-West Overijssel". Woensdag 10 maart (Biddag): Bazar van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Woensdag 10 maart (Biddag): Dansen in ,,'t Bonte Paard". Maandag 15 maart, 's avonds om 8 uur: Jaarvergadering WV ..Holtens Be lang" in hotel „Vosman". Dinsdag 16 maar, 's avonds om 8 uur in café Jansen: Algemene ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank „Holten" (Raiffeisenbank). Zie advertentie. Woensdag 17 maart, 8 uur: Ledenverga dering van de Vereniging „Jong Hol ten" in café Vnxggink. Zondag 28 februari 1965 Ned Herv Kerk: 10 uur ds Israël (Bed. H. Doop) en 19 uur de Eerw. Heer Schellevis (Jeugd dienst). Voorjaarszendingscollecte. Dijkerhoek: 10 uur ds Addixxk en 19 u. zie Holten. Voorjaarszendingscollecte. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de geestelijke verzorging van leger, zeevarenden en Gereformeerden in het buitenland. Bij de uitgang collec te voor „Eigen Kerkbouw". Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 27 februari en zondag 28 februari: de heer Warrink, Noordenbergstraat 19, telef. 803. Geboren: Jantina, dv B. J. Dijkink en D. C. Eshuis, Dorpsstraat 58a. Bertus Egbert, zv E. J. Keuterman en A. H. Boo- de,Holterbroek 78. Overleden: A. Jansen-Koopman, 73 j., Larenseweg 33, overleden te Deventer. BEVOLKING: Ingekomen: Mevr. E. Gebraad-Oosten dorp van Canada naar Beuseberg 178. Vertrokken: H. J. C. Pfeiffer en echt genote van Holterberg 26 naar Deventer. OFFICIËLE PUBLICATIE ZITTING WOONRUIMTE-COMMISSIE De voorzitter van de woonruimtecom missie maakt bekend, dat de zitting der commissie niet op dinsdag 2 maart 1965, maar op dinsdag 9 maart 1965 zal wor den gehouden, des avonds van 7.30 tot 8.30 uur. Holten, 23 februari 1965. De voorzitter voornoemd, J. KROON.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1