Zondag 31 januari viert II.KJI. Prinses Beatrix haar verjaardag Uit het Plaatselijk Parlement Agenda Jaarvergadering Espelose Plattelandsvrouwen Bevolkingsonderzoek Jaarvergadering Chr. Oranjevereniging Predikbeurten Gevonden en verloren voorwerpen Zaterdag 30 januari 1965 No. 4. Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD itsprijs van dit blad bedraagt 2,— per kwartaal j Uitgave mn^JtKhh^^oltens Nimwsblad Adv.-prijs 1-15 mm. (a contant) f 3,—. Iedere i Foto A.N.P. (G. v. d. Werff) Gemeente kocht weer bouwterrein in Kolplan en een pand aan de Rietmolenstraat. Grondprijs snipperhoekjes stof tot discussie. De Raad verenigde zich in zijn donder dagmiddag onder voorzitterschap van de burgemeester, mr W. H. Enklaar, gehou den vergadering met voorstellen van het dagelijks bestuur tot aankoop van gron den ten behoeve van woningbouw' en in dustrievestiging en van een pand aan de Rietmolenstraat ten behoeve van de dorpssanering aldaar. Het eerste betrof een perceel van de heer A. Jansen aan de Lageweg ten be hoeve van het Kolplan, groot 4.88.46 ha., voor de som van f 166.000,-, waarop o.a. een overstort voor overtollig regenwater zal worden gebouwd met bergingsbassin. De heer Ten Berge (VVD) informeer de of hier verder alleen woningen ge bouwd zullen worden en de heer Klein Vel derman (Alg. Bel.) verzocht bij de rondvraag, alvorens het terrein voor wo ningbouw aan te wijzen de industriecom missie te horen over de noodzaak het te bestemmen voor industrievestiging. De raadsvoorzitter verklaarde, dat het in het voornemen ligt bij het nieuwe uitbrei dingsplan voor het zuid-westelijk deel van het dorp industrievestiging in de Haar te bevorderen. Voorshands kan het aangekochte terrein voor industrie ach ter de hand gehouden worden. Het aangekochte pand aan de Rietmo lenstraat betreft de woning met veehan delbedrijfje van de heer T. Hofman, dat werd aangekocht voor f 20.000.- met de conditie, dat belanghebbende als slacht huisarbeider zal worden aangesteld, om zijn veehandel aan de kant te kunnen doen, omdat hij geen stalling meer zal hebben. De gemeente zal voor een wo ning moeten zorgen. Enkele bedenkingen van de heer Riet berg (CH) tegen deze koppelverkoop kon de burgemeester ontzenuwen door er op te wijzen, dat men jaar en dag gezocht heeft naar een boerderijtje voor belang hebbende, maar het niet gevonden heeft. Dit was de enige mogelijkheid om tot een akkoord te komen. CHR. KLEUTERSCHOOL De aangekondigde verkoop van bouw terrein op de Kol aan de heer E. Hoek- jen werd aangehouden, omdat B. en W. overwegen het terrein aldaar vrij te ma ken voor een christelijke kleuterschool. Een ellenlang debat leverde het voor stel tot verkoop van een strookje grond langs de Weversweg aan de heer J. Nij- land op. B. en W. wilden dit verloren hoekje van 327 m^ voor 40 ct. per m2 verkopen, omdat andere strookjes voor deze weg voor dezelfde prijs door de ge meente waren aangekocht. De heren Sprokkereef (Alg. Bel.) en Ten Berge (VVD) voerden hiertegen principiële bezwaren aan. De eerste om dat het perceel met deze grond verbe terd wordt en men geen cadeautjes moet geven en de laatste omdat o.m. door het ambtelijk apparaat kosten zijn gemaakt, die in de verkoopprijs teruggevonden moeten worden. Wethouder Veneklaas Slots (CH) ver weerde zich krachtig tegen de denkbeel den van de heren Spx-okkereef en Ten Berge, omdat de prijs nauw samenhangt met de aangekochte stroken. De kosten van het ambtelijk apparaat zijn in de" weg vercalculeerd. Spreker houdt er van met deze verkoop schoon schip te ma ken. KRONKELIGE POLITIEK De burgemeester vond het een kron kelige politiek om voor deze verloren hoekjes waar men eigenlijk mee in de maag zit een gulden te vragen als men er zelf veertig cent voor betaald heeft. Het voorstel van de heer Sprokkereef om de prijs op f 1,- per <m2 te bepalen, werd met 8 tegen 3 stemmen verworpen. Voorstemmex-s waren de heren Sprokke reef, Ten Berge en Landeweex-d (AR). Het voorstel van B. en W. werd met de zelfde stemverhouding aangenomen. De genoemde vooxstemmers waren nu te genstemmers. GRONDRUIL Met de heer J. W. Krikkink werd een ruiling v'an grond aangegaan, o.a. met een zijtak van de Pasmansweg. Belang hebbende koopt 780 m2 voor 40 ct. per m2. Met het Staatsbosbeheer werd een ruiling bekrachtigd in verband met de aanleg van de Toeristenwegl waarbij de koopsom uiteindelijk f2,- bedi'aagt. De heer Sprokkereef drong er in het belang van de x*ecreatie op aan de oor spronkelijke z.g. autoweg niet aan het openbaar verkeer te onttrekken. Dit zal echter wel moeten geschieden, vex-klaar- de de raadsvoorzitter, omdat de weg niet meer toegankelijk is voor voertuigen en de teiTeinen van de Jongh Schouwen burg is ingeplant met dennen. Maar voor wandelaars blijft hij wel open. Dat is ook het streven van het Staatsbosbeheer. De heer C. G. Bal zal een stukje ge meentegrond mogen gebruiken voor zijn IJstent „De 7 manden" op de Holterberg voor f 100,- per jaar. De overige punten van de agenda de zer vergadering hadden niet veel om het lijf. HERDENKING Bij de opening hei-dacht de burgemees ter het overlijden van Sir Winston Churchill, die de vrije krachten in de wereld bundelde en welke hij de archi tect en bouwer onzer bevrijding noemde. Daardoor werd de wx*ede vijand van ons erf verjaagd. De raad nam staande en kele ogenblikken stilte in acht. Een woord van gelukwens gold de heer J. Rietberg, die zijn verjaardag vierde, waarom het aanvangsuur van de verga dering was vervroegd. Het bedrag van de fi-audeverzekering werd verhoogd van f25000,- tot f31000,-. Met algemene stemmen werd tot lid van de woonruimtecommissie gekozen mevr. A. Miillèr-Tiessink. De schaal van het schoolgeld voor het spraakonderwijs werd gewijzigd, waar- door de lasten voor de ouders enigszins worden verlicht, en ten behoeve van het GEB en het Woningbedrijf werden en kele kredieten toegestaan. De burge meester verklaai-de hierbij nog. dat de af name van aardgas zo groot wordt, dat waarschijnlijk een tweede aanvoerlei- ding zal moeten worden gelegd. Bij de rondvi-aag wees de heer Jansen (PvdA) op de haveloze situatie om en bij het BB-gebouw van de provincie en in formeerde de heer Meerman (PvdA) of het voer de toekomstige sportterreinen bestemde tei-rein (ten westen van de Aaltinkssteegniet te drassig zal zijn. De situatie bij de BB-bunker zal men gaan verbeteren. Over de gx-ond voor de sportterreinen is uitvoerig gesproken. De Grontmij acht ze geschikt, maar het ter rein moet worden gedraineerd, verklaar de de burgemeester. De heer Landeweerd (AR) wees nog cp gaten in de Beusebergerweg. OFFICIËLE PUBLIKATIE ONTTREKKING AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat zij voornemens zijn de raad dier gemeente voor te stellen de ver vallen gedeelten van de voormalige autoweg over de Holterberg, te weten: vanaf het punt waar de Toeristenweg in westelijke richting afbuigt, tot aan de Vossenweg (Holterweg, weg nr. 114 van de wegenlegger) en de weg lopende van af de Plaggenweg tot aan de grens Hol- ten-Hellendoorn (Oude Hellendoornse- weg, weg nr. 117 van de wegenlegger) aan het openbaar verkeer te onttrekken. Bezwaren tegen deze onttrekking kun nen binnen 30 dagen na heden schrifte lijk bij hun college worden ingediend. Holten, 28 januari 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR. burgemeester. G. J. LANGENBARG, seci'etaris. De Espelose plattelandsvrouwen hiel den dinsdag hun jaarvergadering in de school, aldaar, onder leiding van mevr. Hol-Groothoff. Na een welkomstwoord van de presi dente werden de ingekomen stukken be handeld en de jaarverslagen uitgebi'acht, waaruit o.a. bleek, dat er een flink batig saldo is, dat dit jaar vooral goed te pas zal komen met het oog op het vereni gingsgebouw, dat bijna voltooid is. Bij de bestuursverkiezing waren aftre dend de dames M. Reilink-Slijkhuis en J. H. Schippers-Vukkink, waarvan de eerste zich niet hei kiesbaar stelde. In haar plaats werd gekozen Mevr. F. Prins-Schippei's. Mevr. Hol-Groothoff en mevr. Schippers- Vukkink werd met algemene stemmen herkozen als resp. presidente en secreta- resse. Na de pauze werd een show van zelf gemaakte kleding gehouden, waarbij prachtige jurken, pakjes, schorten, pya- ma's, enz. werden geshowd. De dames, die hieraan werkten, lieten een fraai stuk je werk zien, waaxvoor hun veel lof toe komt en waarvoor de pi*esidente hen dan ook hartelijk bedankte. De eerste oproepen voor deelname aan het bevolkingsonderzoek, dat van vrij dag 5 tot en met vrijdag 12 februari in het Wijkgebouw van het Groene Kruis gehouden wordt, zijn de deur uit. In to taal zullen 4525 oproepen worden vei'zon- den. Het is de plicht van ieder, niet alleen jegens zichzelf maar ook tegenover zijn huisgenoten, ja, ten opzichte van de ge hele gemeenschap, om aan deze oproep gevolg te geven. Want al moge dan de tuberculose als volksziekte enigszins zijn teruggedrongen, door de preventieve maatregelen, die nu al jaren juist door het bevolkingsonderzoek worden geno men, telkens openbaren zich toch nog kleine tbc-explosies, waarbij ziektehaar den worden ontdekt, welke men niet voor mogelijk had gehouden. Juist door een stelselmatig onderzoek van de gehele bevolking is het mogelijk dergelijke kleine uitbarstingen te voor komen. Maar dan moet ook niemand, die daarvoor de leeftijd heeft zich aan dit onder-zoek onttrekken, want anders wordt niet het grootst mogelijke voorbehoeden de resultaat bereikt. Slechts bij ziekte, wanneer men korter dan 2 maanden ge leden is onderzocht, regelmatig onder con trole van het districtsconsultatiebux-eau staat of regelmatig via het bedrijf waarin men werkt onderzocht wordt mag men zich aan het bevolkingsonderzoek ont trekken. Vrees, dat er iets ontdekt wordt, mag beslist geen rol spelen, want het onder zoek is de beste waarborg, dat op tijd medische hulp kan worden ingeroepen. Bovendien komen bij het bevolkingsonder zoek soms kleine afwijkingen aan andere organen aan het licht tegen de genezing waarvan men zich op tijd kan laten be handelen. De leiding van de voorbereiding en de administx*atie van het bevolkingsonder zoek berust bij de heer C. G. Bal, Holter berg 49. Voor inlichtingen kan men zich tot hem wenden of eventueel tot de gemeenteseci'etarie. De telefoonnum mers zijn respectievelijk 314 en 666. Er hebben gemengde oproepen plaats en ook worden mannen en vrouwen afzon derlijk opgeroepen. De uren van het on derzoek zijn op de in de aanhef genoemde dagen van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Op zaterdag heeft geen onderzoeking plaats. Men leze aandachtig de oproepingskaart omtrent kleding enz. Het gaat allemaal heel eenvoudig en dc dames-assistenten zullen U heus op Uw gemak stellen als U nog even onwennig tegenover de ap paratuur zou komen te staan. Men zorge zoveel mogelijk niet verhinderd te zijn om op de juiste dag en het aangegeven uur te komen, dat vergemakkelijkt het on- dei-zoek in aanzienlijke mate. Zorg ook voor klein geld, dat is gemakkelijk. Er heeft geen huisbezoek meer plaats zoals in voorgaande jaren. Wel zullen ex- in het wijkgebouw helpsters aanwezig zijn om een vlotte gang van zaken te waarborgen met kleding enz. De leden van de Chr. Oranjevereni ging „Vreest God, eex-t de koning" kwa men vorige week vrijdagavond in de bo venzaal van de School met de Bijbel in jaarvergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer J. Kroon. Hij opende deze vergadering met Schriftlezing (Psalm 8) en gebed. Na een kort woord van welkom las de secreta ris, de heer J. Beldman, de notulen en het jaarverslag, waaruit o.m. bleek, dat het ledental was gestegen tot 406. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer Joh. Schuppert, bleek, dat over het jaar 1964 een voordelig saldo kon worden geboekt van f 90,32. De in komsten en uitgaven bedroegen respec tievelijk f 1066,55 en f 976,23. Boeken en bescheiden waren volgens het lid van de controlecommissie, de heer J. Kolkman, keurig in orde bevonden. Tot leden van de controlecommissie 1965 werden benoemd de heren G. J. Jansen en C. Knijff. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende heren J. Meester- berends, E. Stam G.zn. en J. Oosterveld, herkozen, terwijl in de plaats van de heer J. Stam, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd de heer Gerh. Stam J.zn. De heer Stam, die sinds 1949 als be stuurslid zijn beste krachten aan de ver eniging heeft willen geven, werd hier voor door voorzitter Kroon hartelijk dank gezegd. Bij het bespreken van het agendapunt: „Feestelijkheden op 30 april" werd be sloten om na de zanghulde voor het ge meentehuis met de kinderen van de School met de Bijbel feest te vieren in gebouw „Rehoboth", waar de jeugdgroep van de Chr. Ontspanningsclub COC een spel zal opvoeren, terwijl - 's avonds in gebouw „Irene" een blijspel zal worden opgevoerd door COC. De kinderen zullen tijdens het feest in het geboun „Reboboth" weer royaal ge trakteerd worden op snoep en ander lek kers. Welke evenementen er ter gelegenheid van de herdenking der bevrijding (Na- Vrijdag 29 januari om 7.45 uur: Jaarver gadering afd. Holten van de CBTB in het gebouw „Rehoboth". Vrijdag 29 januari, 8 uur: Jaarvergade ring afd. Holten Plattelandsvrouwen in Hotel Holterman. Zaterdag 30 januari t.m. 27 februari: Al gehele uitverkoop van schoenen bij Schoenhandel W. Oolbekkink, Kerk straat (zie adv.). Zaterdag 30 januari om 7.30 uur: Film voorstelling in „Irene": „De vallende ster" (niet beneden 14 jaar). Zaterdag 30 januari om 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Zondag 31 januari om 7.30 uur: Film voorstelling in „Irene": „De vallende ster" (niet beneden 14 jaar). Maandag 1 t.m. woensdag 3 februari: Fa. Gebr. Schuppert wegens inventarisatie gesloten (zie adv.). Maandag 1 februari, 's middags om 2 u.: Ledenvergadering Onderling Veefonds „Holten" in café Kalfsterman. Afscheid van secretaris-penningmeester J. Aaf- tink. Maandag 1 februari, 's avonds om 8 uur: Vergadering Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in gebouw „Bethanië". Donderdag 4 februari, 8 uur: Bijeen komst Herv. Vrouwengroep in „Irene". Vrijdag 5 t.m. vrijdag 12 febnxari: Be volkingsonderzoek in het wijkgebouw van het Groene Kruis (zie nadere aan kondiging). Vrijdag 5 februari, 's avonds om kwart vóór acht in „Rehoboth": Filmavond voor leden van de Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnij verheid. Leden van het CNV en an dere belangstellenden hartelijk wel kom (zie adv.). Zaterdag 6 februari om 7.30 uur: Feest avond NVV-Bestuurdersbond in „Ami citia". Zaterdag 6 februari, 7.30 u.: Grote dans en showavond in zaal Vosman (zie ad vertentie). Zaterdag 6 februari: Dansen in ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek (zie adv.). Zaterdag 6 februari tot 13 februari: Gro te jaarlijkse collecte voor de Interna tionale Hulpverlening. Donderdag 18 februari, 8 uur: Vergade ring donateurs „Bedrijfsverzorging" in hotel Holterman. Spreker: T. in 't Hof, bedrijfsverzorger Bathmen en Holten. Zondag 31 januari 1965 Ned. Herv. Kerk: Holten: 10 uur ds Israël (Bed. H. Doop) en 19 uur ds Addink. In beide diensten extra collecte voor het Kerkkoor. Dijkerhoek: 10 uur ds Addink. Collec te voor „Bethanië". Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor het Fonds Algemeen Kerkelijke Ar beid (F.A.K.A.). Bij de uitgang collec te voor „Eigen Kerkbouw". Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 30 en zondag 31 januari: de heer Warrink, Noordenbergstraat 19, tel. 803. Gevonden: zilveren armbandje; ball point; nieuwe snelbinder; damesjurk; een armbandje; kinderzakdoekje. Verloren: witte kindermuts; portemon- naie met inhoud; kinderhandschoen; een kinderwant; een paar grijze jongens handschoenen; damesbril; compleet auto- wiel. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie alhier en wel van 8 tot 13 en van 14 tot 22 uur. Niet tussen 13 en 14 u. tionale Bevrijdingsdag, woensdag 5 mei) georganiseerd worden, is nog niet be kend. Er zal door de burgemeester, mr W. H. Enklaar, te zijner tijd een verga dering worden uitgeschreven waarop met de afgevaardigden van verschillende verenigingen overleg zal worden ge pleegd. Als afgevaardigden naar deze vergadering werden aangewezen de he ren J. Kroon, Js. Beldman, H. Rozendom en E. Stam. Uit de vergadering kwam de suggestie om 's avonds een lampionop- tocht te houden, een taptoe van HMV en tamboerkorps op het plein voor „De Vrij heid" en tot besluit een vuurwerk in „Kalfstermansweide". Na gehouden rondvraag werd nog ge noten van prachtige kleurendia's over de Deltawerken en een bandopname van een schoolradio-uitzending van de NC RV, eveneens over de Deltawerken. De zeer matig bezochte jaarvergade ring werd door de heer J. Beldman met dankgebed gesloten. BEVORDERD. Bij beschikking van de directeur-Gene raal der P.T.T. is de heer J. Mossink, be steller le klas, alhiex*, bevorderd tot be- steller-voorman, met een benoemings-an- ciënniteit vanaf 1 sept. 1964.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1