J KRVDampo ■I De heer P. Kenemans overleden Meer dan honderd schepen voor anker op de Schelde ______j3sl H. Heijenk 25 jaar ij liet SU, f Bronchi letten Agenda $UFgeriJfke Frontale botsing op Markeloseweg met ernstige gevolgen Open brief aan elke Holtense hendel" mmggmm V - BEDRIJFSVERZORGING Muziekconcours H.M.V. P'pdikheurter! SaterHag 9 januari 1SG5 No. l. Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f2,per kwartaal Uitgave van de Stichting flattens Nieuwsblad I te Hólten. Telefoon 05j83 - 23 lf Adv.-prijs 1—15 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer f 0,12 Op de eerste dag van het nieuwe jaar is te Utrecht in de ouderdom van bijna 83 jaar overleden de heer P. Kenemans, oud-hoofd van de „School met de Bijbel" te Holten. De heer Kenemans werd op 22 april 1882 te Utrecht geboren en was voordat hij in 1909 in Holten werd benoemd, en kele jaren onderwijzer in Utrecht en Apeldoorn. De overledene, die met in zet van zijn gehele persoon en met grote liefde en toewijding het christelijk on derwijs meer dan twee en dertig jaar in onze gemeente heeft gediend, vond daar naast nog tijd om zeer aktief aan het verenigingsleven deel te nemen. Hij was vele jaren secretaris van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Hollens Belang"; bestuurslid van de A.R. Kies vereniging „Nederland en Oranje"; lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs en de Vereniging „Be ter Wonen"; voorzitter van de Chr. Oran jevereniging „Vreest God, eert de ko ning"; bestuurslid van de afdeling Twen- the van de Vereniging van Chr. Onder wijzers enz. Meester Kenemans mocht zich op zijn verantwoordelijke post als hoofd van de school gedragen weten door de ouders, die hun kinderen in vol vertrouwen aan hem toevertrouwden. Kinderen, die door hem met een grote mate van kennis voor het leven zijn toegerust. Hij heeft de kansen, die God hem gaf, gegrepen en naast de verstandelijke ontwikkeling ook steeds getracht bij de kinderen het ge loof in God te versterken. Hij leefde mee in blijdschap en droefenis en kende de nood van velen, ook van zeer velen bui ten de Schoolkring. Hij stond bij heel de dorpsgemeenschap in hoog aanzien en velen getuigden hier van bij zijn afscheid in de zomer van 1942. Na zijn afscheid, tevens pensionering, ging meester Kenemans in Utrecht wo nen, de laatste tijd in huize „De Licht kring", waar hij Nieuwjaarsdag 1965 is overleden. De begrafenis heeft woensdagmiddag plaats gehad op de begraafplaats „Ko- velswalde", na een rouwdienst in huize „De Lichtkring", die geleid werd door ds H. W. H. van Andel, geref. predikant te Utrecht. Onder de velen, die de overledene de laatste eer bewezen, waren enkele be stuursleden en oud-bestuursleden van de School met de Bijbel te Holten en twee leerkrachten, die ook reeds aan de school verbonden waren toen de heer Kenemans hoofd was. In de aula op de begraafplaats werd een kort woord gesproken door de voor zitter van het schoolbestuur, de heer G. W. Rietman, die de overledene herdacht als een zeer bekwaam schoolhoofd en een groot vriend van Holten en haar in woners. Eén persoon werd levensgevaarlijk en drie personen min of meer ernstig ge wond bij een frontale botsing van twee auto's, die donderdagmorgen even vóór acht uur plaats vond op de Markeloseweg, even vóór het woonwagenkamp. Een inwoner uit Oldenzaal, de heer B. A. J. S., kwam op de linker weghelft te recht toen hij een andere auto wilde in halen, of door een te grote snelheid moest passeren dat is nog niet hele maal duidelijk geworden terwijl uit de richting Holten een Volkswagen na derde, bestuurd door de heer J. C. H. ten B. uit Hilversum. Door de frontale bot sing, die onvermijdelijk was, werd de heer Ten B. zwaar gewond. Hij kreeg een schedelbasisfractuur, had gebroken ribben en ander letsel. Zijn mede-inzit tende, de heer J. K. B. uit Utrecht, zat in de wrakstukken beklemd en was er nog erger aan toe. Hij moest met een spe ciaal toestel uit zijn benarde positie 'be vrijd worden en verkeerde in levensge vaar. De beide slachtoffers van deze auto werden per ziekenauto naar het St. Geertruiden Ziekenhuis in Deventer ver voerd, na door dokter J. P. Nagelhout voorlopig verbonden te zijn. De bestuurder van de andere auto, de heer S., liep bij de botsing een gebro ken knieschijf op. Hij werd met een in de wagen zittende lifter, de heer H. J. M. uit Enschede, die licht gewond werd, naar „Ziekenzorg" in Enschede ver voerd, waar hij moest worden opgeno men. De beide auto's werden totaal ver nield. Er waren drie ambuiancewagens nodig, o.a. één uit Markelo, om de ge wonden te vervoeren. Vanwege de staking in de haven van Ant werpen hebben meer dan honderd zee schepen op de Schelde het anker laten •vallen. IPÉÉI INGEZONDEN Holten, 4 januari 1965. Het sraatbeeld van Holten wordt de laatste tijd opgeluisterd door een nieuw type inwoner van onze gemeente; dat van de loslopende hond. Alleen, of in koppel tjes van twee, drie, vier, soms nog meer kan men deze viervoeters door het dorp zien schuimen. Een aardig gezicht, zult u zeggen. Inderdaad, zolang deze dieren rustig over straat lopen en b.v. niet door plot selinge bewegingen het verkeer in ge vaar brengen, is er niets op tegen. De sympathie voor deze dieren wordt echter bepaald minder, wanneer deze die ren andere activiteiten gaan ontplooien. Om u een indruk te geven van Wat Uw honden doen, wanneer u ze niet ziet, wil len we even een paar dingen opsommen: het bekende hoopje draaien op het gazonnetje dat voor ons huis ligt; vuilnisbakken doorzoeken en er bot ten, resten van kerstwild e.d. uithalen, om die dan in onze tuintjes te gaan liggen bekluiven; na de „maaltijd" ligt dan een gedeelte van andermans huisvuil in onze tuin; bloembollen, die met zorg geplant werden, door uw honden opgegraven en stuk gebeten. Deze lijst is niet volledig, maar dat hoeft ook niet. U bent hopelijk tot de overtui ging gekomen, dat u andere dorpelingen overlast bezorgt door middel van uw hond. Daar wij niet de indruk hebben dat u ons deze overlast opzettelijk wilt be zorgen, willen wij u dit advies geven: houdt uw hond in huis. U hebt dat beest toch gekocht, omdat u het zo aardig vond? Welnu, houdt het dan de gehele dag bij u, u heeft er dan het meest ple zier van. Wanneer het dier eens naar buiten moet, loopt u dan met hem mee, en houdt hem aan de lijn. Gelukkig zijn er in ons dorp ook mensen die hun hond steeds aan de lijn houden, wanneer ze het dier uitlaten. Voor die dorpelingen is deze brief niet bedoeld. (Boze tongen beweren, dat er ook inwo ners zijn die hun hond wel aan de lijn houden als ze hem uitlaten, maar dat die lieden er geen been in zien hun huisvriend z'n behoeften in andermans tuin te laten doen!) Tot slot zouden we willen opmerken: Wie de schoen past, trekt hem aan.. A. Nekkers F. Glade W. Damen G. J. Hulsman T. Keestra A. Schimmel W. C. Dissevelt J. G. M. Overbeek J. Schippers F. Schippers-Oplaat A. G. van den Noort P. Viet De heer H. Heijenk, monteur le klas van het GEB, herdacht maandag het feit, dat hij op 1 januari 1940 als meteropne- mer-incasseerder bij het bedrijf in dienst trad. De jubilaris werd met zijn echtge note en kinderen tegen de avond door burgemeester en wethouders in de raad zaal ontvangen in tegenwoordigheid van de leden der lichtcommissie, de direkteur van het bedrijf, de collega's, de admini stratieve stal' en vertegenwoordigers van het ABVA-bestuur. Nadat de burgemeester, mr W. H. Enk laar, mevrouw Heijenk bloemen had aan geboden, richtte 'hij zich in waarderende woorden tot de jubilaris, die door zelf studie zich het elektriciteitsvak grondig heeft meester -gemaakt. Hij begon als meteropnemer-incasseerder, maar omdat dit in 1940 nog geen volledige dagtaak was, werd hij bovendien als los-werkman- klusjesman bij het bedrijf tewerkgesteld. Door de oorlogsomstandigheden ging Heijenk een moeilijke tijd tegemoet, maar hij wist zich het vak eigen te maken en zo klom hij van hulp-monteur, via het monteurschap, op tot monteur le klas. De burgemeester schetste de grote ijver, hulpvaardigheid en plichtsbetrachting van de heer Heijenk, die aan het einde van het jaar de bedrijfsleider, wijlen de heer H. J. Westeri-k, steeds in zijn ad ministratieve taak nog bijstand verleen de. Zo heeft de jubilaris getoond met alle facetten van het GEB vertrouwd te zijn, waarbij hij door zijn prettig karak ter veel aan de goede sfeer in het be drijf heeft bijgedragen. De burgemees ter herinnerde er nog aan, dat de ge varen, die het beroep van elektriciën aankleven, ook hem niet helemaal voor bij zijn gegaan. Maar dat is goed afge lopen. Naast de gebruikelijke gratifica tie bood de burgemeester hem de ge lukwensen en namens het gemeentebe stuur een wandbord van Makkumer aardewerk aan. De direkteur van het GEB, de heer A. S. van den Berg, wees op de ontwikke ling, welke het elektriciteitsbedrijf, dat door het aardgas nu energiebedrijf is ge worden, tijdens de 25-jarige diensttijd van de jubilaris, mede door zijn inspan ning, heeft doorgemaakt. Het bedrijf omvatte toen 4 hoogspanningsruimten met een distributie van 500.000 kWh stroom tegen nu 40 kleine hoogspan ningsruimten met een jaarlijkse omzet van 6 miljoen kWh stroom. Toen in 1961 de jongste telg van ons bedrijf, „de af deling Gas", werd geboren, werd U bij de reorganisatie, die hierop volgde, vól- H. HEIJENK ledig bij de technische dienst ingedeeld, waarbij U zich een uitstekend vakman heeft getoond, aldus de heer Van den Berg. Hij bood de jubilaris namens het gehele personeel een badkamerkachel en mevr. Heijenk een bloemstuk aan. De administrateur van het energiebe drijf, de heer P. Rijnsaardt, herinnerde er aan hoe de heer Heijenk hem tijdens de ziekte van wijlen de heer Westerik in het bedrijf heeft ingewerkt en hoe de jubilaris bij zijn arbeid, de mutaties bij interne verbouwing en de bijplaat sing van machines door middel van schetsjes aan de administratie doorgaf. Zo vormt hij thans nog een belangrijke schakel tussen de technische en admini stratieve afdeling van het bedrijf. Wij wensen U nog vele jaren in goede ge zondheid temidden van Uw gezin en Uw collega's toe, aldus deze spreker. De goede kameraadschap van de jubi laris als bondsmakker werd beklemtoond door de voorzitter van de ABVA-afde- üng, de heer H. W. Goorman, de er aan herinnerde, dat de heer Heijenk een aan tal jaren penningmeester van de afdeling is geweest. Zijn vakmanschap toonde de jubilaris toen hij de elektrische installa tie van het slachthuis onderhanden nam en zich daarna geen storingen meer voordeden. Namens de afdeling over handigde hij de jubilaris een enveloppe met inhoud. Hoestdrank in tqbletvorm. 9Sct DEZE MAAND KUNNEN NIEUWE DONATEURS ZICH MELDEN Men schrijft ons: In 1964 is de bedrijfsverzorger op verschil lende bedrijven in onze gemeente werk zaam geweest en in verschillende buurt schappen in onze gemeente heeft men in de praktijk kunnen zien en ervaren welk een effectieve hulp bij ziekte van de boer geboden wordt. Wij hopen en verwachten daarom, dat vele nieuwe donateurs zich melden zullen nu in de maand januari het weer mogelijk is om zich als donateur v4n de Bedrijfs- verzorging te Holten op te geven. Zoals bekend zal zijn kunnen helaas alléén zij, die donateur zijn van de Be- drijfsverzorging, in geval van ziekte tegen een billijk, naar draagkracht berekend tarief door de Bedrijfsverzorging gehol pen worden. Voor niet-donateurs moeten, afgezien van hun inkomen, de volle kos ten van de bedrijfsverzorger in rekening gebracht worden. Reken niet alléén met uzelf, maar óók met uw buurman. Bouw samen een finan cieel sterke Bedrijfsverzorging, door allen toe te treden als donateur a f20,per jaar, opdat u èn uw buurman werkelijk geholpen kunnen worden als de nood aan de man komt. U kunt zich als donateur opgeven bij de secretaris van het bestuur: G. J. Hulsman. Bessinkpasstraat 3, Holten. Voor het geval, dat dit gemakkelijker voor U is noemen wij ook nog enkele na men van andere bestuursleden waar U zich als donateur op kunt geven nl.: D. J. Bronsvoort, Dijkerhoek 40a; J. W. Jansen, Neerdorp 55; J. H. Schooien, Beuseberg 67; J. W. Wesseldijk, Lichtenberg 10, Rijssen; J. W. Aanstoot, Look 64: H. J. Arfman, Holterbroek 47. Gaarne vestigen wij de aandacht op een advertentie van 't bestuur van de Hol tense Muziekvereniging - HMV - waarbij allen die willen assisteren bij het orga niseren van het Nat. Fed. Muziekconcours worden uitgenodigd op de vergadering die dinsdagavond 12 jan. om 8 uur zal worden gehouden in café Vruggink. Zaterdag 9 januari: Laatste dag inleve ring winkelbonnen (zie adv.). Zaterdag 9 januari, 7.30 uur: Grote dans en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Zondag 10 januari, 7.30 uur: Filmvoor stelling in „Irene" (zie adv.). Maandag 11 januari, 14-21 uur: Belang rijke verkoping gereedschappen Ln „Amicitia" (zie adv.). Maandag 11 en dinsdag 12 januari van 8-6 uur: Grootste plattelands-dump verkoop aller tijden bij J. Aanstoot, Beuseberg 14 (zie adv.). Maandag 11 januari, 's avonds om 8 uur in gebouw „Bethanië": Vergadering Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek. Dinsdag 12 januari van 19-21 uur: Ver zilvering van winkelweek-waardebon nen 1964 bij de Coöp. Raiffeisenbamk (zie adv.). Dinsdag 12 januari, des avonds om 8 uur in café Vruggink: Vergadering van „HMV" in verband met concours te Holten. Op deze vergadering worden tevens verwacht zij, die willen assiste ren bij de organisatie van het muziek concours begin juni 1965. Woensdag 13 januari: Fa. Wonnink na de middag gesloten (zie adv.). Woensdag 13 januari: om 8 uur in gebouw „Rehoboth" jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging ..Soli Deo Gloria". Donderdag 14 januari: Opruiming bij de Fa. Wonnink, Fa. Gebr. Schuppert, Fa. Dollekamp en Zn., Schoenmakerij W. Oolbekkink, Gebr. Steunenberg, Fa. A. Mulder, H. Roelofs, G. J. Schuppert (zie adv.). Donderdag 14 januari, 8 uur; Jubileum vergadering „Jong Holten" in café „De Waag". Donderdag 14 januari, 8 uur: Filmavond School met de Bijbel: „Bedriegers in uniform". Vrijdag 15 januari, 's avonds om 8 uur: Jaarvergadering Landelijke Rij vereni ging „Bergruiters" in hotel „Vosman". Woensdag 20 januari: Hervatting repeti ties Chr. Gem. Zangvereniging „Sóli Deo Gloria". Zaterdag 23 januari, 's avonds om half acht in gebouw „Irene": Uitvoering CJV „De Vriendenschaar" (Beuse berg). Zaterdag 23 januari, 's avonds om 8 uur: Uitvoering Chr. Ontspanningsclub „COC" in gebouw „Rehoboth". Zondag 10 januari 1965 Ned Herv Kerk: Holten: 10 uur ds heer Schellevis (na deze dienst kopje koffie in „Irene") en i uur ds Israël. In beide diensten ex tra collecte voor Inwendige Zending. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek: 10 uur ds Israël. Extra collecte Inwendige Zending. Gerei Kerk 8.30, 10 en 3 uur ds Hoogkamp (Bed. H. Avondmaal). In alle diensten is het éne offer bestemd voor de Diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Zondagsdienst Dierenartsen: zaterdag 9 en zondag 10 januari: de heer Oosten- brug, Diessenplasstraat 2, tel. 515. Geboren: Antje Geeske, dv G. J. Huls man en G. van der Meulen, Bessinkpas straat 3. Gerritdina Johanna Maria, dv J. G. Kemper en A. M. Kleinheren- brink, Espelo 13. BEVOLKING: Ingekomen: G. A. M. Vehof en gezin. Vertrokken: J. van der Veen van Kol- weg 21 naar Doornspijk. J. H. G. Achterkamp van Kerkstraat 22 n. Kam pen- G. J. Haarman van Beuseberg 155 naar Goor. Gevonden: diverse handschoenen en wanten; mohair das; wollen heren das; bedel-armbandje; zaag; bankbiljet. Verloren: herenrijwiel; diverse hand schoenen en wanten; zwarte skimuts; 2 dameshorloges; damesrijwiel; 2 heren horloges; wieldop van Alfa-Romeo; een bankbiljet van f25,-; halve bril; dames sjaal. Weggelopen: een bruin-zwarte terrier. Inlichtingen op het Groepsbureau al hier van 8-13 en van 14-22 uur, doch niet van 13 tot 14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1965 | | pagina 1