Uit het plaatselijk Parlement energieke kracht Malf sterman Verzilvering waardebonnen winkelweekwaardebonnen 1964 ii. Jf. KRAAY heid! lifting in het Groene Kruisgebouw te Holten I „iet de 3 Stooges de lucht in" W inkelsïmiting zaterdag, 2 januari 1965 de meeste zaken gesloten HOLTENS OTEUW3BEKB H. F. Steunenberg Ifweiig Maessen, Schoemaker Go= Woningruil Doe Uw voordeel en haal vlees en vleeswaren bij Gebouw „Irene Holten GEB!. DIKKERS N.V. PAM Huisbrandolieservice? Donderdag 31 'december 1904: Verloofd: G. ROSING en A. HUISMAN Holten, Pastoriestraat 48 Wageningen, Nobelweg 211 December 1964. Heden overleed nog vrij onverwacht, zacht en kalm, onze geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader GERRIT JAN VRUGTEVEEN weduwnaar van A. Hogenkamp, in de gezegende ouder dom van bijna 82 jaar. Rust in vrede. Uit aller naam: H. J. Ulfman Holten, 27 dec. 1964 Neerdorp 96 Zij, die de overledene de laatste eer willen be wijzen, worden verzocht op donderdag 31 decem ber om 2 uur op de Nieuwe Begraafplaats aanwezig te zijn. TANDARTS van vrijdag 1 tot en met zondag 3 januari. Te koop: 3 toom zware biggen bij G. J. Wissink, Espelo 78. KUNSTSTOFEMBALLAGE N.V. Waag weg 10 - HOLTEN - telefoon 639 zoekt voor haar technische dienst. Gevraagde opleiding: bankwerker, automonteur of gelijk waardige opleiding. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties aan bovenstaand adres. Aangeboden Meppel: nieuwe vrije bovenwoning, duplex Vissersingel. Inde ling: 3 kamers, gang, bal- con, schuur, keuken, dou che met toilet, f 40,per maand. Gevraagd: woning in Hol ten of andere bosrijke plaats in de omgeving. Br. onder nr. 30.12 admi nistratie van dit blad. Aardappelvezels, goedkoop zetmeel, ruim 2 ct. per kg franko thuis. Bestelt di- rekt. Directe fabrieksver- koop. Bierbostel, goedko per kunt U niet voeren. Eigen import. Voor hooi, graszaadhooi, stro enz. het beste terecht bij fa. Gebr. Soepenberg, Den Ham. Tel. 05495-400 b.g.g. 293. COMTARir GELD uitbetaling in contanten Zendt ons een briefkaart met Uw naam en adres en 0 ontvangt een aanvraagformulier voor een persoonlijke lening van iooOj—- of hoger HOLHNA Aflossingen van "12 tot 60 maanden. Postbus 1849 Den Haag Schriftelijke behandeling. COftiTASNJT GELD KEURSLAGER DINSDAG: Vz kg varkensworst 198 kg runderworst 185 y'2 kg braadworst 248 500 gram bakleverworst 69 WOENSDAG: Vs kg speklappen178 300 gram hachévlees 150 DONDERDAG: J/é kg gehakt 178 pakje paneermeel 33 VRIJDAG en ZATERDAG: V2 kg varkensvlees 29B 200 gram boterhamworst 75 DE HELE WEEK: Va kg gezouten spek98 pak bruine bonen74 pak cacao S3 pak koffie 13B Het Bestuur van de Holtense Handelsvereniging maakt bekend, dat er dinsdag, 12 januari a.s. 's avonds van 79 uur voor de winkeliers ge legenheid is te verzilveren bij de Coöp. Raiffeisenbank, alhier. Voor het Bestuur, J. A. Slotman, secr.-penningm. Telefoon 324 Telefoon 324 afdeling Brandstoffen Hebt U reeds kennis gemaakt met onze 3 grote voordelen met onze nieuwe tank!! GEEN geknoei meer ZUIVERE controle! Iedere maandagmorgen kan uw vat AUTOMATISCH bijgevuld worden! BELT U EVEN?? Telefoon 324 Telefoon 324 Heiïgymnast en masseur Tesschenmacherstraat 66 - telefoon 05700-13776 DEVENTER dinsdags van 8-12 uur en donderdags van 1.30-5.30 uur Zondag 3 januari des avonds 7.30 uur vertonen §j wij de enorm dolle en daverende klucht met in de hoofdrollen de wereldberoemde ko- mieken ..de 3 Stooges". Ij De 3 Stooges als ruimtevaarders zullen U doen M brullen en gieren van het lachen! Zó dol en dwaas hebt U het nog nooit meege- M maakt! II Toegang 15 jaar. Kaarten in voorverkoop tot zaterdagavond 7 uur bij Beltman's Kledinghuis. Het Bestuur van de Holtense Handels vereniging maakt bekend, dat men er rekening mee dient te houden, dat op zullen zijn. Het Bestuur voornoemd. CONFECTIE MANUFACTUREN KLEDING NAAR MAAT WONINGINRICHTING DORPSSTRAAT 2 EN 31 - TELEFOON 223 HOLTEN ADVERTEERT IN DIT BLAD! Veel urgente verlangens, maar geen geld, bij begrotingsdebat. Meer subsidie godsdienstonderwijs. Keurmeester benoemd. Vragen over V.V.V. Zwembad vertoont gebreken. Wie is de schuldige? De behandeling van de begroting voor 1965 in de raad, die maandag in een mid dag- en een korte avondzitting bijeen kwam, heeft weinig andere gezichtspunten opgeleverd, dan die welke bet dagelijks bestuur in zijn aanbiedingsbrief reeds had neergelegd n.l. dat het met de huidige rijksuitkeringen onmogelijk is, een finan cieel beleid te voeren, dat aan de behoef ten van de gemeente recht doet wederva ren. De drie fractieleiders, die bij de alge mene beschouwingen het woord voerden, de heren A. Jansen (P.v.d.A.), H. Klein Veklerman (alg. bel.) en J. Rietberg (c.h.) mogen liet in verschillende bewoordingen gezegd hebben, zij waren bet er allen over eens en betreurden het ten zeerste, dat dit gaat ten koste van het normale ver- zorgingspeil der gemeente. Zij spraken evenals de raadsvoorzitter, Mr. Enklaar, er hun voldoening over uit, dat de begro ting vóór de jaarwisseling kon worden aangeboden. De heer Jansen (P.v.d.A.), die de be spreking opende, vond het pijnlijk, dat de ze kunstmatig sluitend gemaakte begro ting, geen enkele ruimte laat om werken van enige omvang uit te voeren, en dat zelfs het normale onderhoud van straten, verlichting en aan andere objecten geen normale doorgang kan vinden. ADRES. De raad stelde zich achter zijn voorstel, naar aanleiding van het adres van de raad van Utingeradeel, om in een adres de minister van binnenlandse zaken van de stand van zaken op de hoogte te bren gen. Vanzelf sprekend komen we in het straatje van de regeringspolitiek die 4% boven de normale uitkering voldoende vindt, aldus de heer Jansen. Men behoeft echter geen econoom te zijn om uit te rekenen, dat dit percentage bij lange na niet toereikend is. Naast de door b. en w. opgestelde lijst van urgente werken heeft zijn fractie nog wel enkele verlangens; een telefooncel in het dorps centrum, een betere verlichting van de Kolweg in verband met de grote bomen, en wat de volksgezondheid betreft, een wat vakere doorlichting van de bevolking. De heer Jansen sprak de hoop uit, dat de aannemer van het zwembad zijn goede naam zal willen behouden door de ge maakte fouten te herstellen. Hij sprak zijn waarderig uit jegens het dagelijks be stuur, de leiding, en het onderwijzend per soneel voor de bereikte resultaten met de ulo-school. De heer Klein Velderman, sprekende namens de fractie algem. belang-V.V.D., j betreurde het, dat een bloeiende en zich naar alle kanten ontwikkelde gemeente, door onvoldoende rijksuitkeringen auto matisch wordt afgeremd. Wanneer de miljarden, die binnenstromen in de staats kas, zo uitgeknepen besteed werden en onder dezelfde loupe werden bekeken, als wij ons gemeentelijk budget moeten doen, dan zou er meer ruimte over zijn voor de noodlijdende gemeente, aldus spreker. De verlangens van zijn fractie gaan o.m. uit naar een centrale' garage voor gemeen tewerken en brandweer, een snellere ont wikkeling van uitbreidingsplannen, een completering van het complex Boschkamp, met name van de z.g. Sikkenstraat, op voering van de outillering voor de re creatie, door meer zomerhuisjesterrein en niet te grote kavels, snelle aankoop van gronden,, o.a. van het uitbreidingsplan „De Haar" en van het villaterrein in de Look. Verder achtte hij urgent de toege- gezegde benoeming van een gemeentear beider of aanschaffing van machines, de verbetering van de Borkeldsweg, verhar- Jding van de Sangeldijk, een aula op de ^begraafplaats, de bouw van een muziek tent, mits op een verantwoordde plaats, verbetering van de Beusebergerweg en het maken van een verbindingsweg langs de Aalpol met de gemeente Markelo. Ook op verkeersgebied etaleerde spreker enkele wensen. ONTWIKKELING GEMEENTE De heer Rietberg, mede sprekend namens de heer Landeweerd (A.R.), wees op de stijgende uitgaven en de moeizaam of bij na niet te verkrijgen hogere inkomsten. ITet sluitend maken dezer begroting, gaat in dit licht bezien - ten koste van de nor male verzorging onzer gemeente, aldus spreker. De sterke ontplooiing en uitbouw, die het dorp de laatste jaren doormaakt en die van de gemeente, naar verhouding van het inwonertal, vragen grote investe ringen, die de geschetste situatie alles zins verklaren. Spreker denkt daarbij aan de stormachtige ontwikkeling van het ulo- onderwijs in een kort tijdsbestek, aan de bouw van het nieuwe slachthuis, dat enor me investeringen vergt, evenals het villa terrein in de Look, werken, die ondanks de financiële konsekwenties, binnen het raam van de huidige ontplooiing van on ze gemeente niet mochten worden nage laten, maar in een progressief gericht beleid dienden te worden gestimuleerd en de medewerking van het gemeentebestuur verdienen. Spreker meent, dat de door de raad genomen beslissingen juist zijn geweest, maar betreurt het, dat het tot nu toe gevoerde beleid door de rijksrege lingen, die een vooruitstrevend beleid in de weg staan, ernstig belemmerd wordt. De wensen van zijn fractie gaan uit naar de door de heren Jansen en Klein Velder man reeds genoemde urgente voorzienin gen, waarbij de verbeteringen van de Beu sebergerweg, als zijnde zeer noodzakelijk, voorop staat. Urgent is volgens spreker ook het onderhoud van de verharde wegen vooral de Borkeldsweg verkeert in een toestand, die bij ieder uitstel meer geld gaat kosten. Spreker hoopt ten slotte, dat in de precaire financiële positie, waar in vele gemeenten verkeren, spoedig zal worden voorzien en wenst het college veel wijsheid toe. De heer Landeweerd (A.R.) wees ten slotte nog even op de investeringen voor het villaterrein in de Look, die lange tijd geen rendement opleveren en daardoor de financiële positie van de gemeente nog moeilijker maken. Bij de beantwoording van de sprekers, sloot de raadsvoorzitter zich aan bij de lof, die aan de opstellers der begroting is toegezwaaid voor de tijdige indiening. De vraag om een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds van de heer Jansen, kan in de brief aan de minister worden verwerkt. Voor een publieke telefooncel zal overleg worden gepleegd met de P.T.T. De doorlichting der bevolking geschiedt om de drie jaar, maar spreker is bereid om een kortere periode te vragen. In een betere verlichting van de Kolweg zal wor den voorzien. Het herstel van de gebre ken het betonijzer komt bloot - van het zwembad kost 44.000,B. en W. on derzoeken deze zaak en in januari zal de aannemer in gebreke worden gesteld. De wanden zullen in het komende jaar bete geld moeten worden. Wij zijn bijzonder te. leurgesteld, aldus de burgemeester. WAARDERING ULO. B. en W. zijn bijzonder blij met de waar dering voor de ulo. Met Naardcn is Hol ten de enige school met Havo-afdeling. Spreker dankt daarvoor o.a. de hoofden, het pedagogisch centrum en de Staatsse cretaris van onderwijs. In antwoord op de wensen van de heer Klein Velderman, zegt spreker dat voor de wegen een knijper tot de verlangens behoort, welke echter nog niet op de lijst is geplaatst. Deze lijst bevat redelijke wen sen die echter niet vervuld kunnen wor den, omdat op de post onvoorzien maar 15.000 voorkomt. Bij het ministerie van onderwijs is in principe wel geneigdheid om voor het Havo en Meao-onderwijs meer bij te dragen. De aula en muziek tent zijn ook dierbare wensen van het col lege. Als er maar mogelijkheden waren, zouden deze vervuld worden. Voor de mu ziektent is gedacht aan het Sportdal, maar eerst moet dat in ons bezit zijn, aldus de raadsvoorzitter. Het is de bedoeling om het voorste stuk van de Beusebergerweg te verbete ren met het geld, dat daarmee is gemoeid. De concentratie van gemeentewerken en brandweer in één garage heeft de aan dacht. De trage gang bij de ontwikke ling van de uitbreidingsplannen en de grondaankopen zijn een dagelijkse zorg voor het college. Men zal nu de Kon. Ned. Heide Mij. inschakelen, die - na overleg met de planologen - de plannen zal uit werken De eerste bespreking is al ge weest. De aankoop van gronden vraagt bijzonder veel tijd. VRIJWILLIGE RUILVERKAVELING Aan de Heide Mij. is gevraagd voor het maken van 'n parallelweg langs de spoor lijn een vrijwillig ruilverkavelingsplan te entameren, waardoor de grote weg ont last wordt van het langzame verkeer. Wat het renteverlies betreft, door het villaterrein in de Look, dit komt in de prijs van de kavels weer terug. Na een korte dupliek van de heren Klein Velderman en Jansen wordt over gegaan tot de artikelsgewijze behandeling van de begroting, waarbij de heer Klein Velderman o.m. wijst op de besneeuwde wegen, die sterk afsteken bij betere si tuaties in aangrenzende gemeenten. Men moet meer zout gebruiken. Wethouder Veneklaas Slots merkt op. dat met de toestand terdege rekening is gehouden. Men is op le Kerstdag 's mor gens om 4 uur begonnen met twee zand- strooiers en nog een vrachtauto met zand. De heer Rietberg (C.H.) vindt de sub sidie van 1200,aan de Herv Kerk voor het geven van godsdienstonderwijs op lagere scholen, veel te laag. Door de uitbreiding van de ulo is het werk zeer verzwaard. Na enige discussie wordt be sloten - als een gebaar van goede wil de marge van 50,per uur per jaar te brengen op 65;—, met toezegging, dat B. en W. in de loop van het jaar nader zullen beraden over deze zaak. Op verzoek van de heer Westerik (C.H.) zullen b. en w. een onderzoek instellen naar bevoegdheden van de leerkrachten der Rijssense muziekschool De begroting wordt ten slotte vast ge steld met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 2 240.277.13, alsmede de be- drijfsbegrotingen. BOUWTERREINEN Voordat de raad zich zette aan de be handeling van de begroting werd de heer W. Pot een perceel grond verkocht aan de Tuinstraat voor 2200, Aan de heer D. Oostervelt te Almelo werd een bouwterrein verkocht groot 330m. voor 5475,- aan de fa H. Koopman Zn strepels grond groot 480 ma 1, per meter en aan de kerkvoogdij der Herv. Gemeente een terrein op de hoek van de Kerkstraat en Boschkampsstraat groot 370 m-. voor 4070, ten behoeve van de uit breiding van het jeugdgebouw Irene. De gastarieven werden verlaagd in ver band met de verminderde calorische waarde van het aardgas, zoals elders vermeld, waarbij een D-tarief is inge voerd om te kunnen concurreren met olie verwarming. In de aanlegbelastingverordeningen werden enkele onbillijkheden weggeno men. B. en w. stellen zich voor om bij iedere aanleg van een weg een baatbelas ting te heffen, verklaarde de raadsvoor zitter nog. Tot leden van de woonruimtecommissie werden herbenoemd de heren J. Kroon, J. H. Assink, G. J. Bouwhuis en G. Weijl. In de vacature wegens bedanken van mevr. Jansen-van den Brink, zal na over leg in b. en w. nader worden voorzien. Met de heer H. Smale wordt een over eenkomst aangegaan tot gedeeltelijke verharding van de Vijfhuizenweg. Tot keurmeester aan het gemeentelijk slachthuis wordt na een korte gedach- tenwisseling over het aantal aan te stel len keurmeesters, de beloning en het in- functietreden, met algemene stemmen benoemd de heer Moleman te Zwolle. RONDVRAAG. Bij de rondvraag brengt de heer Klein Velderman naar voren, dat hij meer con tact zou willen zien met de te benoemen sollicitanten. De raad besluit, dat dit in elk geval plaats zal vinden bij de benoe ming van diensthoofden. De heer Jansen vraagt om verlichting van het rijwielpad bij hotel Vosman, waar telkens ongelukken gebeuren, omdat men de rand van het trottoir niet kan zien. De voorzitter zal contact opnemen met Rijkswaterstaat. De heer Westerik be treurt het, dat de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, in gemeentedienst zal overgaan en vraagt naar de reden. De raadsvoorzitter wijst erop, dat de V.V.V. niet voldoende middelen heeft om zelf. een administrateur volledig te be kostigen, omdat de belanghebbenden bij het vreemdelingenverkeer niet voldoende bijdragen. De heer Kers was gedeeltelijk in gemeentedienst bij het g.e.b., maar dit was geen ideale toestand. In de gemeente begroting zijn geen voldoende middelen te vinden. Met het oog op zijn toekomst heeft de heer Kers daarom gekozen bij het g.e.b. in dienst te blijven. Voor de V.V.V. is het spijtig deze goede kracht te moeten missen, maar het gaat om een afwegen van belangen. De raad zal echter nog een voorstel in deze bereiken, nadat de zaak nog eens zal zijn overwogen. TOESPRAAK Hierna hield de burgemeester zijn ge bruikelijke oudejaarstoespraak in het bij zijn van diensthoofden en de overige amb tenaren, dat men elders kan aantreffen. De heer Sprokkereef beantwoordde als oudste raadslid deze toespraak, waarbij hij mr. Enklaar dank bracht voor de wijze waarop deze leiding aan onze mooie ge meente heeft gegeven Spreker noemde de arbeid van de burgemeester een lich tend voorbeeld voor allen en sprak de hoop uit, dat God hem de kracht zal ge ven om zo voott te gaan. Ook de gemeentesecretaris, de heer G. J. Langenbarg, sprak de burgemeester, na het sluiten van de vergadering, in zeer waarderende woorden toe, en bedankte hem voor de wijze waarop steeds een nauwe en prettige samenwerking plaats vindt. In hotel Holterman had hierna een ge zellige samenkomst plaats en werden de beste wensen uitgesproken voor een voor spoedig 1965.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 5