Terugblik over het jaar dat ging i In vogelvlucht floor 1964 Trots op uw eigen plaats Kerstfeest Zondagsschool Holten Toon dat dan ook in uw waardering voor uw eigen plaatselijke krant Donderdag 31 december 1964 IIO» /TENS N l RU VVS I I AI NEGENTIEN HONDERD VIER EN ZESTIG EXIT Nog enkele uren en 1964 ligt achter ons. Toegevoegd aan de lange reeks van jaren, die wij het verleden noemen. In deze laatste uren van het jaar, op de Oudejaarsavond, denken wij nog eens terug aan veel dingen, die zo een heel jaar door in onze gemeente de revue passeerden. Een jaar, rijk aan herinneringen. Blijde en droeve. Voor de één meer, voor de ander minder. In dit overzicht, in deze terugblik over het jaar dat ging, willen wij enkele gebeurtenissen, die meer of minder in het middelpunt van de belangstelling hebben gestaan, nog eens naar voren brengen. JANUARI: 4 januari: Afscheid van gemeente-archi tect J. Louwerse. Jaarvergadering Ccöp. Fabriek van Melkprodukten „De Vrijheid". Melkaanvoer over '63 prak tisch gelijk aan 1962, maar door verho ging richtprijs f 200.000,- meer in het laadje. Bets Stokkers 25 jaar bij Tante Pos. 11 januari: Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en Chr. Jongeren Verbond. Filmvoor stelling Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond. 18 januari: Districtsbestuurder G. K. Jansen sprak voor Holtense Bestuur- dersbond over: „Lonen en prijzen". Jaarvergadering Onderling Veefonds „Ons Belang". 25 januari: Jaarfeest CJV „De Vrienden schaar". Chr. Ontspanningsclub „COC" bestaat 10 jaar. Gouden NV V-speld je uitgereikt aan de heer J. den Heijer in verband met 40-jarig lidmaatschap. Schaatswedstrijden op „De Noordpool". Kon Ned. Hei de Mij. vertoont films voor „Jong Hol ten". FEBRUARI: 1 februari: Voorlichtingsdag, georgani seerd door de afd. OLM, CBTB en de Bedrijfsverenigingen Holten en Dij- kerhoek. Afscheid van de heer J. H. Bolink als voorzitter van het Vee fonds „Holten en Omstreken". Jaar vergadering en ouderavond Ghr. Kleu terschool. Raad benoemt de heer T. Prak te Beerta tot direkteur gemeente werken. Afscheid van opzichter-gas fitter de heer H. Slagter. Jaarverga dering Holtense Plattelandsvrouwen. Mej. M. ter Borg als presidente geko zen. Lezing van ds P. B. Muller voor de-Chr. Plattelandsvrouwen over: „Reis door Israël". 8 februari: Feestavond „Volksonderwijs". Chr. Ontspanningsclub „COC" her dacht het tweede lustrum. Mej. J. G. Roelofs benoemd tot hoofdleidster van de openbare ■kleuterschool te Markelo. 15 februari: Dijkerhoekse Amateur-to neelclub „D.A.T." speelde voor Buurt vereniging het blijspel „Een zeeman ging passagieren". Jaarvergadering Varkénsfokvereniging „Holten en Om streken" en Bijenhouders. Auto te gen boom op de Deventerweg. Twee zwaar gewonden. Ouderavond open bare kleuterschool. De heer H. van Heek sprak voor de AR Kiesvereniging over het onderwerp: „Leven in een ver anderde wereld". „Staatsinrichting en de gemeentepolitiek" door burge meester mr. W. H. Enklaar belicht in een bijeenkomst van de PJGO en Plat telandsmeisjes. Raad behandelde de weinig perspectief biedende begroting 1964. 22 februari: Jaarvergadering Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" en Runder- fokvereniging „De Fries-Hollandse". Lode van Gent sprak voor leden van gezamenlijke vrouwenverenigingen het onderwerp: „In de greep van het oerwoud". Gezellige personeelsavond van de Verenigde Bakkerijen „De Halm". 29 februari: Hij komt wel, hij komt niet; Burgemeester mr W. H. Enklaar wachtte tevergeefs op Staatssecretaris drs L. J. M. van de Laar. Jaarver gadering „HMV" en Bedrijfsvoorlich ting „Holten". Vierde lustrum van het „Hervormd Kerkkoor". Agrari sche jongeren (PJGO en Plattelands meisjes) boeiden met „Deining om de dorpsdokter". De heer W. Oolbek- kink overleden. Hij was vanaf de op richting in 1921 bestuurslid van HVC. Mr W. H. Enklaar herbenoemd als burgemeester van Holten. MAART: 7 maart: Ouderavond o.l. Dorpsschool. Hotel „Vosman" heropend. Velen kwa men xle fam. Jacobs gelukwensen. Jaarvergadering MRIJ-fokkers. Film over Holten trok meer dan 2000 bezoekers. De heer J. C. Steutel, direkteur „DOZ van 1860", bij af scheid hartelijk gehuldigd. 14 maart: Echtpaar Broekmaat-Willems, Look 43, 50 jaar getrouwd. Jaar vergadering Chr. Oranjevereniging. Drs J. J. Knibbe, secretaris van de CBTB in Overijssel, gaf CBTB-ers antwoord op de vraag: „Wat doet het Landbouwschap?" Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dijker- hoek bezochten de IJsselcentrale. Draaibanken vielen van auto. Bewo ners van de Dorpsstraat in hun nacht rust gestoord. Bos- en heidebrand op de Borkeld. CJV-Dorp boeide met het prachtige spel: „Melodie uit het verleden". 21 maart: Jaarvergadering afd. OLM en „School met de Bijbel". Nieuwe Ulo-school officieel in gebruik geno men. Uitvoering gymnastiekvereni ging „BATO". Ster-winkeliers keer den twee ton uit. Woonwagen uit gebrand aan de Markeloseweg. 28 maart: Afscheid van adjudant Petter. Merkartikelen-show Slotman's Le- vensmiddelenbedrijf. Raad besluit tot verkoop van 5354 m2 industrieter rein aan Ter Horst Co. N.V. te Rijs- sen voor f 50.863,-. Feestelijke Ouderavond Landbouwhuishoudschool. Jaarfeest Geref. Meisjes- en Jon gensclubs. Jaarvergadering VW „Holtens Belang" en Roode Kruis. Uitvoering Holtens Gemengd Koor stond op hoog peil. Geslaagde reünie oud-Ulo-leerlingen. Eerste kievitsei gevonden door W. Brinks, Hbk. 53. APRIL: 4 april: Kol-jongens bouwden grootste Paasvuur en kregen eerste prijs van f 25,-. Ouderavond jeugdclubs Dij kerhoek. Geldinzameling voor ver enigingsgebouw te Espelo geslaagd. 11 april: Afscheid van de heer Ligtenberg, personeelschef Ter Horst Co. De Chr. Besturenbond vierde 15-jarig be staan. Jaarvergadering MAC „De Holterberg". Waardenborch-verken- ners sloegen goed figuur bij kaderwed strijden te Epe. 18 april: Jaarvergadering Coöp. Boeren leenbank. Stijging van spaarsaldo en ledental. Bets Paalman kwart eeuw als timmerman bij de fa. J. W. Nijland. Lompen-inzamelingsaktie in dorp en naaste omgeving ten bate van het uni formfonds van „HMV" bracht f 934,- in het laadje. 25 april: De heer E. Kruit te Wildervank benoemd tot groepscommandant der Rijkspolitie te Holten. De heer G. J. Leferink veertig jaar bijenhouder; door de Ned. Vereniging voor de Bijenteelt onderscheiden met eremedaille. Me vrouw Heersink te Vroomshoop sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen. Be gin van wijksanering melkventers. MEI: 2 mei: Raad besluit in principe tot bouw van 250 arbeidsbesparende woningen, zulks in samenwerking met de gemeen ten Olst en Diepenveen. Burgemees ter Enklaar 50 jaar. De heer W. Beijers bood namens het personeel in gemeen tedienst een door bakker B. v. Oostrum uit Westwoud (N.H.) gebakken abra ham aan. Jaarvergadering Espelose Plattelandsvrouwen. Bouw gymnas tieklokaal bij de nieuwe Ulo-school aanbesteed. Laagste: fa. Achterkamp en Dollekamp voor f213.474,-. Uitstap je Buurtvereniging „Brinkerhoek" naar Amsterdam. Holtense EHBO-ers wonnen bij onderlinge wedstrijd van collega's uit Bathmen (726-649). De heer W. Beijers Jr. beëdigd als officier der Koninklijke Marine. 9 mei: Stille tocht en dodenherdenking bij het monument aan de Molenbelterweg. Grote drukte op Hemelvaartsdag. Op recreatieweg Holterberg: bumper aan bumper. „Bergruiters" behaalden mooie successen in Wierden en Balk brug. Jan Muller met „Johny" twee maal tweede op internationaal con cours te Lonneker. Grote belang stelling voor in zaal „Amicitia" door de heren Brands en Steunenberg georga niseerde teenagershow. Viei'de plaats voor brandweermannen bij wed strijden te Hengelo (O.). Feestelijke eindles Lagere Landbouwschool Bath men. 16 mei: Jaarvergadering „Groene Kruis" benoemt de heer W. Beijers als ere-lid. De administrateur van ons blad, de heer H. Beltman tachtig jaar. Uit stapje klassen la, lb, 2 en 3 van de School met de Bijbel naar Arnhem. Jaarvergadering „Holtens Gemengd Koor". Verkeersexamen voor de schooljeugd. 23 mei: Burgemeester mr Enklaar voor een tiendaags bezoek vertrokken naar Canada. Vrij nieuwe DKW van Bram ter Harmsel, Boschkampsstraat, gestolen. Auto was all-risks verzekerd, doch maatschappij behoefde niet te „dokken", want auto werd de volgen de dag onbeheerd en zonder benzine aangetroffen onder Apeldoorn. In ternationale voetbalwedstrijd bij „De Poppe". Combinatie-elftal won van Sportschule Keiserau (3-2). 30 mei: Garage-automobielbedrijf Schup- pert officieel in gebruik genomen. Jaarvergadering „De Rietvoorn". Auto met bruidspaar tijdens rit van Dedemsvaart naar Holten bij Ommen over de kop. Vierscholen-sportdag. Druk bezochte jeugddag CJV. Schoolreisjes klassen 3, 4- en 5 van de o.l. Dorpsschool. WSV „De Trek kers" naar Zwitserland. Tweede horde padvinders geïnstalleerd. Veel uitvallers in zware Overijsselrit. JUNI: 6 juni: Afscheid bij gemeentewerken van chauffeur-monteur G. J. Aitink. Personeel van „De Halm" dagje naar Zuid-Limburg. Uitje Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen naar Den Haag en Scheveningen. OLM-ers genoten van de natuur in het Bergische Land (D.). Populair concert HMV op ver schillende plaatsen in het dorp. 13 juni: Kleuters Chr. Kleuterschool speelden met pony's en geitjes op de Kinderboerderij „Malkenschoten" bij Apeldoorn. Zesde klas o.l. Dorps school drie dagen aan het Veluwe- meer. 20 juni: Diploma-zwerhmen in „Twen- haarsveld"; 88 jongelui behaalden di ploma. Klas 4 en 5 van de „School met de Bijbel" naar Amsterdam en Schiphol. Bosbrand op de Holter berg (Lichtenberg). 27 juni: .Start van Opruimings-aktie „Bosbal". Drie stropers na dolle jacht gepakt. Eerste prijs voor de drumband van HMV op concours in Ommen. Oud-wethouder W. Beid- man op 78-jarige leeftijd in London, Canada, overleden. Geslaagde mode show confectiefabriek „HEKA" te Rijs- sen in „Amicitia". JULI: 4 juli: Driedaagse busreis van landbouw scholieren naar Wieringen en Texel. „COC" zorgde voor vrolijkheid met Jo- han Zonruiters' „Bokken en Geiten". Klas 6 van de „School met de Bijbel" per fiets voor 3-daagse reis naar Arn hem, waar o.a. genoten werd van de NATO-taptoe. Op tijd toeslaan van Johan v. d. Stouw betekende een brasem van 51 centimeter in het schep net. Dikkers' Centra Supermarkt of ficieel geopend door burgemeester Enklaar. 11 juli: Bijzondere zangavond Bijbel Kiosk Vereniging (BKV) in de Ned. Herv. Kerk. Er waren pl.m. 500 be langstellenden. Ontwikkelings- en ontspanningsdag PGJO. Luxe ban ketbakkerij en chocolaterie Pluygers geopend. 18 juli: Koninklijke onderscheiding voor de heer G. Rosman.' Hij was 52 jaar werkzaam bij de fa. Gebr. Wansink. Leo Halle benoemd als trainer van HVC. Brand bij de fa. Achterkamp en Dollekamp snel geblust. Excursie Bedrijfsvoorlichtingsvereniging naar Brabant. 25 juli: Boerenbruiloft in de tent in Kalf- stermansweide uitstekend geslaagd. Er waren 600 gasten. Eerste „Bezin- ningsavond", uitgaande van de beide plaatselijke kerken. AUGUSTUS: 1 augustus: Officiële opening van de 2e Lustrum-braderie. Wilmien Dolman gekozen als Braderie-koningin. Ger- rit Krieger werd. schutterskoning. Henk Benjamins uit Hollandscheveld won wielerronde. Ouderwets dans- festijn met Boalserter Skotsploeg (Bols- ward) en „Larense Schotsers". De monstratie Amstelveense Luchtvaart- club. Duizenden bezoekers op laat ste Braderiedag met Jennekesmarkt. 8 augustus: Paul Jansen uit Almelo won ■moto-cross. Jan Jacob ter Horst met „Poesta Koning" en Jan Müller met „Johny" i'esp. kampioen springen M en reserve-kampioen springen Z op de provinciale kampioenschappen Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijver- enigingen te Emmeloord. Wim Dijk- slag uit de Industriestraat tippelde 220 km in de Nijmeegse Vierdaagse. Derde en laatste tentsamenkomst trok 600 belangstellenden. 15 augustus: Echtpaar Jansen-Smale, Hol- terbroek, 50 jaar getrouwd. De 17- jarige Jan Albert Haverslag uit Espe lo te Lettele met bromfiets tegen melk wagen gereden en aan verwondingen overleden. Inbraak bij de fa. Gode schalk en bij de „Enkco". 22 augustus: Dijkerhoek vierde feest. Revue „Heel Dijkerhoek op de been voor revue nummer één" zeer gewaar deerd. Beeldhouwwerk: „De toerist" (een geschenk van N.V. Te Siepe aan het gemeentebestuur) door burgemees ter Enklaar onthuld. Derk Paalman veertig jaar knecht en huisgenoot bij de fam. H. J. Paalman, Dorpsstraat. 29 augustus: Meester Van Holt stapte met Heike Hildegard Sfubbe dn het hu welijksbootje. De kinderen van zijn klas vormden voor het gemeentehuis een erehaag. Combine 'bij het rogge maaien in de Vlishoek door felle brand totaal vernield. Schade 10 a 12 duizend gulden. De combine was het eigendom van de fa. Klein Velderman te Okken- broek. Afscheid van onze admini strateur, de heer H. Beltman, die bijna 16 jaar met zoveel liefde en toewijding zijn taak heeft verricht en de belangen van ons blad op zo'n uitstekende wijze heeft gediend. SEPTEMBER: 5 september: Johan Arfman 25 jaar in overheidsdienst. Bosbal-aktie 1964 (20 juni-31 augustus) afgesloten. Er werd reeds veel bereikt, dank zij de medewerking van velen. 12 september: Wethouder B. J. Veneklaas Slots 25 jaar lid van de raad. Raad verkoopt oude o.l. school voor4 f 1500,-. Paardenfokdag in Dijkerhoek. Grote belangstelling voor Fokveedag Holten-Rij ssen. 19 september: Twee en twintig Rotter damse bejaarden met vakantie in Hol ten. Hartelijke ontvangst in het va kantie-oord „De Haspel". Holtense Padvinders wonnen bij zwemwedstrij den in Deventer. Puikje uit rood- en zwart-bonten op fokveedag in „Kalf- stermansweide". Moto-cross trok pl.m. 1400 bezoekers, die wat stof, span ning en sensatie ruim aan hun trek kwamen. 26 september: Plechtige herdenking op het Canadese kerkhof. Ontroerend moment voor de ruim 80 Canadezen, die 18 .september arriveerden met de 3e Pelgrimage naar Holten. Jaar vergadering „Jong Holten". Herfst- wandeltocht van de WSV „De Trek kers" bracht 1267 wandelaars naar Hol ten. OKTOBER: 3 oktober: Onderlinge cross-country van de Landelijke Rijvereniging „Bergrui ters". E. Paalman jubileerde en nam afscheid. Hij was 25 jaar in gemeente dienst werkzaam. Espelose Fokvee dag bracht goede 'kwaliteit in de ring. 10 oktober: Jan Müller met „Johny" win naar in de zware cross te Zuidwolde. Ruiters vormen een erehaag bij het gemeentehuis bij het huwelijk van „Bergruiter" Wim Aaltink en Jannie Paalman. 17 oktober: Verharde Stevenssteeg offi cieel in gebruik genomen. Najaars modeshow fa. Wonnink. Geslaagde Keukendag afd. Overijssel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Ami citia". Inbraak in WV-gebouw. 24 oktober: Eerste prijs voor tamboer korps van „HMV" op Federatief con cours te Emmeloord. Gedeputeerde Staten niet akkoord met besluit van de raad om zomerhuisjesterrein uit te breiden. De landbouwer W. Nijland in de Beuseberg oogst biet van 19 kilo gram. Omtrek 80 cm. Dijkerhoekse revue voor de derde maal opgevoerd. 31 oktober: Raad gaat akkoord met ziens wijze van B. en W. en zal geen beroep aantekenen tegen beslissing van Gede puteerde Staten „Uitbreiding zomer huisjesterrein". NOVEMBER: 7 november: Kledingshow Plattelands meisjes. Afscheid ter gemeente-se cretarie van de heer G. M. L. Rouwen- horst. Districts-bijeenkomst van de ABVA in „Amicitia". Kunstschilder Kees Stoop exposeert eigen werk in „Amicitia". Puzzelrit Landelijke Rij vereniging „Bergruiters". Johan Brons voort winnaar ,.Henk Valk-beker". 14 november*: Tienduizendste kalf ge schetst voor de Fokvereniging „Holten en Omstreken" bij de landbouwer A. Haverslag te Okkenbroek. Leden vergadering plaatselijke afdeling Par tij van de Arbeid. De heer A. Schel- levis bevestigd in de bediening van ca techeet bij de Hervoi-mde Gemeente. 21 november: BB-bunkers (kosten een miljoen) aan de Oranjestraat en op de Holterberg in gebruik gesteld. De heer H. J. Roerink, lid van het Dage lijks Bestuur der OLM, sprak in de le denvergadering van de afd. Holten over het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw. Gemeentebe stuur koopt voer f 750,- tekening van Kees Stoop. 28 november: Jaarlijkse uitvoering HMV. Muzikaal gezin Pinkert gehuldigd. Inbraak in café „De Waag". Verhar ding Lichtenbergerweg onderhands op gedragen aan N.V. Aannemings- en Wegenbouwbedrijf v.h. J. Krekel en Zn. voor de som van f 57.250,-. Echt paar Aanstoot-Marsman, Beuseberg 128, in het goud. Leden Holtense Kunstclub genoten van boeiende lezing over schilder Pieler Brueghel door de heer Jongenelen, leraar Kunstgeschie denis. Jaarvergadering IJsclub „De Noordpool". DECEMBER: 5 december: De heer F. J. Hol, hoofd der o.l.s. te Espelo, 25 jaar bij het onder wijs. Feestelijke intocht van Sint Ni- colaas. Dropping van dc Motorclub „De Holterberg". „Bij de tijd", dank zij de nieuwe klokken op het perron van de NS. Cross-country Landelij ke Rijvereniging „Bergruiters". Snelste was Jan Müller met „Johny". 12 december: Winkelweek „HHV" uit stekend geslaagd. Kleermaker Jan Al- bert Jansen won de z.g. „Duizendgul- denslag". Jaarvergadering afdeling van de Partij van de Arbeid behandel de congresvoorstellen. Oudermidda gen Lagere Landbouwschool Bathmen. Kindermiddag NVV. 19 december: „Jong Holten" veertig jaar. Druk bezochte receptie en feestavond. Koninklijke onderscheiding voor de heer E. Stegeman, bedrijfsleider van de juteweverij te Holten van de Kon. Jutespinnerij en Weverij Ter Horst Co. N.V. Feestelijke ouderavond van de Ulo-school. Kerstwijding van de Chr. Plattelandsvrouwen en -meisjes. 24 december: Kerstfeestviering Platte landsvrouwen. 25 jaar zelfstandig zakenman. Grote huldiging van de heer H. Klein Velderman. Feestavond met het personeel in „Amicitia". Najaars vergadering „De Vrijheid". Aanvoer in 1964 half miljoen kg. hoger dan in '63. Sfeervolle Kerstuitvoering door dc Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk. 31 december: Kerstwijding Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dijkerhoek in gebouw „Bethanië". Raad behan delde in z.g. oudejaarsvergadering be groting 1965. Schaatswedstrijden voor dames en heren om 'het kampioen schap van Holten. „HOLTENS NIEUWSBLAD", het in Holten het meest gelezen blad, bestaat 16 jaar. En hiermede besluiten wij dit overzicht over het jaar 1964, dat in geen geval aan spraak wil maken op volledigheid. Op de eerste Kerstdag vierde de plaat selijke zondagsschool, die 409 leerlingen telt, Kerstfeest. Met de 4 lagere klassen begon dit om 2 uur en met de 4 hogere klassen om 4.30 uur. De leiding berustte bij de heer B. H. Brouwer. De liturgieën van de Ned. Zond. Vereniging werden in beide samenkomsten gebruikt. Voor de aanvang zongen meisjesleerlingen der achtste klas bekende kerstliederen. Enige groepjes leerlingen uit de lagere klassen waren actief ingeschakeld, zongen, lazen voor en declameerden. Ook een viertal jongens uit de hoogste klas las een ge deelte van de liturgie in afwisseling met de leider. Mejuffrouw J. G. Roelofs en de heer H. J. Westerik vertelden een vrij kerstverhaal. De heer A. Koopman, or ganist der Hervormde Gemeente, be speelde tijdens het eerste kerstfeest het orgel en Jannie Brouwer tijdens het twee de. Ds. J. H. Israël sprak afscheidswoor den tot de vertrekkende klas. Hij wees hen op het bijzondere van deze dag en hoopte van harte, dat ze vroeg of laat zouden ontdekken, hoe fijn het is, toch de zondagsschool te hebben bezocht. Hij vroeg de ouders om hun kinderen te hel pen de weg naar Jezus te gaan. Vaak gaat dit niet ineens, aldus spreker, maar komt dit geleidelijk. Vanwege de kerk alhier is ook de jongerendienst ingesteld, die als overgangsvorm van zondagsschool naar kerk dienst kan doen. Ds. Israël dankte het personeel van de zondagsschool, 13 leiders en 15 leidsters, voor het werk, dat ook dit jaar zondag op zondag is gebeurd. Het is vrij nor maal, aldus de predikant, dat er zo nu en dan iemand weggaat of bijkomt. Wan neer in het nieuwe jaar de klassen weer op gang zijn, zal de heer Brouwer zich uit het zondagsschoolwerk terugtrekken, nadat hij dit jarenlang heeft verzorgd. Ds. Israël bood hem namens de kerke- raad een boekenbon aan en dankte hem voor zijn werk. Hierna reikte hij psalm en gezangenbundels uit aan de hoogste klasse en werkte de liturgie verder af. De kinderen der zevende klas kregen een Bijbel, die der vierde een liederen bundel „Wie zingt mee?" en de overige klassen ontvingen een leesboek. Allen kregen een zak met een traktatie. Bij het begin van de kerstfeesten had de heer Brouwer alle medewerkers be dankt, in het bijzonder de collectanten, die bijna f2100.hadden bijeengebracht. In het bijzonder had hij dank gebracht aan de heer G. J. Vrugteveen, een 81-ja- rige, die nu voor de 35ste maal collec teerde en besloten had dit voortaan aan anderen over te laten. Men kon aller minst vermoeden, dat de heer Vrugte veen de zondag daarop reeds het tijde lijke met het eeuwige zou verwisselen.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2