Van derpssmederij tot machinefabriek Grote huldiging van de heer H. Klein Velderman „HJLV." bracht serenade De eerste viool Holten kwam net even kracht tekort voor een overwinning Investeringen van „De Vrijheid" leveren reeds belangrijk rendement op Kerstfeestviering Plattelandsvrouwen HOI,TENS NIEUWSBLAD 99* In aanwezigheid van een groot aantal genodigden, waaronder de beide wet houders, de heren B. J. Veneklaas en G. Brands, de gemeente-secretaris, de heer G. J. Langenbarg, leden van de raad, rijks-, provincie- en gemeentelijke functionarissen, bedrijfsgenoten en per sonen uit handel en ambacht, buren en vrienden, heeft vrijdagmiddag in zaal „Amicitia" de heer H. Klein Velderman zijn zilveren jubileum gevierd als zelf standig zakenman. De zaal was door pl.m. honderd bloem stukken en fraaie boeketten in een bloe mentuin herschapen en de ongeveer 300 gekleurde ballonnen met als opdruk het cijfer 25, die boven de hoofden van de talrijke bezoekers „zweefden", gaven het geheel een bijzonder feestelijk aan zien. Het was een zeer gezellige receptie, waarop de bezoekers namens de jubile rende firma werden welkom geheten door de technisch-verkoopleider, de heer G. J. Nikkels. Loco-burgemeester, de-heer B. J. Vene klaas Slots (burgemeester Mr. W. H. Enklaar was wegens huwelijksfeest in de familiekring verhinderd), die als eerste spreker namens het gemeentebestuur het woord voerde, verklaarde bijzonder ver heugd te zijn, dat men bij dit jubileum mag terugzien op 25 welbestede jaren, waarin het gelukte zulk een bloeiend en gezond bedrijf op te bouwen. Wanneer ik terugzie op de geschiedenis van Uw bedrijf, dan denk ik aan het bezoek, dat het gemeentebestuur eens bracht aan de DAF-fabriek. Op het fabrieksterrein staat nog de oude smederij, waarin de heren Van Doorne hun eerste werkzaamheden be gonnen. Uw begin was niet die van een smid in eigen bedrijf, maar die van smids knecht in andermans bedrijf. Van deze smidsknecht zijt gij gewor den de eigenaar van een fabriek, die in binnen- en buitenland een goede klank heeft gekregen. U hebt dit bereikt door eigen inspan ning, Uw helder inzicht, Uw zakenin- stinct, Uw moed en Uw durf en daardoor bent u geslaagd in het leven. De ontwikkeling van Uw bedrijf in de laatste 25 jaren doet. haast Amerikaans aan. Uw smederij aan de Kol was het be gin, vervolgens uw constructiebedrijf op het industrieterrein de eerste vestiging aldaar en thans uw indrukwekkende uitbreiding op het voormalige slachthuis terrein illustreren duidelijk welk een vlucht uw onderneming heeft genomen. Wij zijn in Holten trots op U, U dwingt ons respect af. Wij zijn nog altijd een beetje trots, dat wij onbewust bij U het idee van sneeuw- bestrijdingsmiddelen geboren hebben doen worden, toen onze gemeente-opzichter Holterman U het probleem voorlegde een schaaf te willen ontwerpen, die voor het egaliseren van de zandwegen en voor het sneeuwruimen gebruikt zou kunnen worden. Deze eerste schaaf, door ons tot op de draad versleten, hebben wij voor veel geld weer aan U kunnen terug verkopen. Mijnheer Klein Velderman, ik geloof dat het niet nodig is hier nog verder te spreken over de ontwikkeling van uw bedrijf. Ik geloof dat het veel belangrijker is om te spreken over de mens Klein Vel derman. Hierin toch zit de kern van uw succes. Na 25 jaar succesvol ondernemerschap bent U nog steeds dezelfde eenvoudige, hulpvaardige man. Het succes is U niet naar het hoofd gestegen. Integendeel, U bewijst dage lijks dat eenvoud het kenmerk van het ware is. U bezit een warm kloppend hart, een hart dat eensterke bewogenheid ver raadt voor zijn medemens. Waar U helpen kunt, laat U het niet; waar U het algemeen belang dienen kunt bent U paraat. Ik denk aan uw activiteiten als lid van de raad, als wethouder. Ik denk er verder aan hoe U uw schou ders zette onder de plaatselijke voetbal- L. VAN SCHOOTEN 4) Daardoor werd die verering van de kant van Jaap van Santen toch niet iets om vanzelfsprekend te aanvaarden. Hij was geen doetje, hij was geen kalf. Risten jongens hadden geprobeerd met Sandra aan te pappen, wilden haar thuis bren gen, wilden met haar gaan fietsen. En enkele uitverkorenen had ze die gunst dan ook toegestaan. Jaap had daar een enkele keer ook wel eens bijgehoord. Maar geen van de jongens nam ze ooit serieus: Jaap wel. Dat wilde niet zeggen, dat Jaap's ver ering door haar met bijzondere genegen heid werd beantwoord. Sandra had an dere plannen dan een onderwijzer te trouwen. O gunst! op een schoolmeesters- salarisje, een hardwerkende moeder... haar niet gezien! Toen ze allemaal het einddiploma haal den (ze zaten in een uitstekende klas) was de eindfuif meteen het einde. En ze liet zich dooi- Hans Roorda thuisbrengen die avond. Geen sentimentaliteiten van Japie van Santen! Ze zag zijn trouwe vereniging, toen deze een energieke lei ding broodnodig had. Industriecommissie, slachthuiscommis sie, Holtense braderie en V.V.V. konden alle op uw doeltrefende steun rekenen. Al deze taken nam U op U, niet om dat U Uzelf zocht, maar omdat uw bur gerzin U zeide, het beroep, dat op U werd gedaan, niet te mogen afwijzen. Ik wil daarom hedenmiddag gaarne hulde brengen aan de burger Klein Vel derman, aan wie onze gemeenschap veel verschuldigd is. Ik hoop, dat het U gegeven is, nog lange tijd op dezelfde wijze werkzaam te zijn voor onze gemeente. Ik wens U tenslotte toe, dat U uw on derneming tot verdere bloei moogt bren gen. TECHNICUS MET VOORT VARENDHEID De volgende spreker, de heer H. J. de Vries, oud-hoofdambtenaar van de rijks waterstaat, schetste het ontstaan van de constructiewerkplaats en de fabriek en hij vertelde van de heer Klein Velder man, die op verzoek van de gemeente opzichter, de heer H. J. Holterman, een wegenschaaf ontwierp, welke als voor- spanploeg uitstekende diensten bleek te bewijzen bij het sneeuwruimen in de winter. Samen heeft men deze sneeuw ploeg geperfectioneerd en zo is een uit gebreid machinepark ontstaan voor de gladheidsbestrijding. Deze ploeg en deze werktuigen kunnen wedijveren met alles wat er op dit gebied, volgens de heer De Vries, op de markt gebracht wordt. De jubilaris heeft een fabriek gesticht, die er zijn mag en zijn voortvarendheid ver dient alle hulde. Bij de uitbouw van dit bedrijf en de op stapel gezette plannen ben ik wel eens een beetje huiverig geweest en rees bij mij de vraag: is dit alles wel verant woord? De heer Klein Velderman was een groot optimist, had vertrouwen in de toekomst. Hij is nog optimist en heeft hier vandaag de dag alle reden voor, zo besloot de heer De Vries, die „Univer sal" voor de toekomst alle succes wenste. GOEDE BUREN De oud-buren aan de Kol en in de Look, zo verklaarde Dick Müller, bewa ren aan Herman Klein Velderman en zijn vrouw de allerbeste herinneringen. Beide waren steeds bereid om te helpen en ze staan nog steeds klaar als een beroep op hen wordt gedaan om de helpende hand te bieden. Voor het geschenk in couvert, dat werd aangeboden, zal een blijvende herinnering worden gekocht. DANK AAN PERSONEEL In zijn dankwoord zei de heer Klein Velderman o.m. een dergelijke grote be langstelling niet te hebben verwacht. Dat wij zoveel mensen tot onze vrienden mo gen rekenen doet ons goed en dat ons gezin deze dag in de bloemetjes wordt gezet, vinden we fijn en wordt hogelijk gewaardeerd. Toch heb ik als zakenman eigenlijk niets bijzonders gedaan. Als vakman en zakenman moet men z'n best doen om vooruit te komen en een zaak op te bouwen en uit te breiden. Wij hebben, en dit is niet voor ieder een weggelegd, heel veel geluk gehad in deze 25 jaar. Bovendien, en dit is hoogst belang rijk, heb ik steeds kunnen rekenen op de volledige medewerking van een goede staf van deskundig personeel. De onderlinge verstandhouding waarmee een bedrijf staat of valt was steeds goed en samen hebben we dit bereikt. Ook van buitenaf hebben we steeds mogen rekenen op de medewerking van vQien, waardooij het mogelijk was de kwaliteit van onze producten op het hoogste peil te brengen. Gaarne breng ik een woord van dank tot onze geachte afnemers, voor het ver trouwen, dat ze in ons bedrijf hebben gesteld. Wij van onze kant zullen ons uiterste best doen om op deze wijze voort te gaan. Ook onze geachte cliëntele van ons oude bedrijf op de Kol dank ik voor het prettige zakendoen en de vriendschap en in het bijzonder dank ik mede namens mijn vrouw en kinderen onze oude buren. Wij hebben in ons oude pand aan de Kolweg goed zaken kunnen doen en ik hoop dat onze vroegere klanten hetzelfde vertrouwen zullen schenken aan de nieu we eigenaar „Metalu Holten N.V.". Mogelijk is bij verschillenden van de hier vanmiddag aanwezigen de vraag ge rezen: „Waarom zo'n groot feest bij een zilveren jubileum?" Ik heb mijzelf deze vraag ook gesteld, doch toch gemeend dit 5e lustrum te moeten vieren om twee redenen, n.l. ten eerste: men weet nooit of men het 6e lustrum beleeft, en in de tweede plaats kunnen mijn vader (83) en mijn moeder (86) en mijn schoonmoeder (79) deze middag nog aanwezig zijn en delen in onze vreugde en dankbaarheid FEESTAVOND 's Avonds had in zaal „Amicitia" een feestelijke bijeenkomst plaats met het personeel. Tussen de gezellige bedrijven door wer den de personeelsleden J. Lammers en M. Pasop, die beide langer dan 12% jaar bij de fa. Klein Velderman in dienst waren, hartelijk gehuldigd. De heer Klein Velderman dankte hen hartelijk voor hun ijver en plichtsbetrachting en bood hun een geschenk onder couvert aan. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer M. Pasop. Hij wens te de heer en mevrouw Klein Velderman en de kinderen geluk met het zilveren jubileum en hij bood aan de heer Klein Velderman een prachtige draaibare bu reaustoel aan, terwijl mevr. Klein Vel- derman-Bijma bloemen werden aangebo den. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer G. J. Nikkels. Hij dankte de heer Klein Velderman voor de prettige samenwerking en vriendschap. De onder linge verstandhouding tussen de leiding van het bedrijf en de werknemers is steeds zoals het hoort en het personeel werkt hier met plezier. Ook dankte de heer Nikkels voor de jubileum-gratifica tie, die op basis van het aantal dienst jaren werd ontvangen. De Holtense Muziekvereniging bracht 's avonds een serenade. De machinefabriek „Universal" aan de Industriestraat werd op vrijdag 27 april 1965 door burgemeester Mr. W. H. Enklaar officieel geopend. Het bedrijf is in de loop der jaren snel gegroeid en uitgebreid. De bedrijfsoppervlakte (in 1956 700 m2) bedraagt thans 1400 m2. De nieuwe fabriek, die aan de Kerk- hofsweg zal verrijzen, krijgt een vloer oppervlakte van ruim 4000 m2. In afdeling IA van de afdeling Twente werd zondag maar één wedstrijd gespeeld n.l. Holten tegen SOS, waarin de thuis club ondanks een langdurig veldoverwicht geen kans zag om te scoren en ook de bezoekers het doel van hun tegenstanders niet wisten te vinden. Het was een span nende en sportieve ontmoeting, waarin beide partijen vaak heel aardig voetbal lieten zien, ondanks het feit dat de glad heid van het veld door de opdooi het spe len niet gemakkelijk maakte. In het begin gingen de partijen vrij wel gelijk tegen elkaar op, maar na een kwartier spelen kwam het doel van de gasten steeds meer onder druk te staan, zonder dat de thuisclub kans zag om te scoren. De SOS-verdediging wist steeds op het juiste moment in te grijpen. De aanval len van de bezoekers strandden vaak op buitenspel. In de 33ste minuut werd hun middenvoor op ongeoorloofde wijze ten val gebracht in het strafschopgebied. Door de toegekende vrije trap zag het er voor de Holtenaren even gevaarlijk uit, maar dank zij het befaamde muurtje leverde de_ ze strafschop niets op. Aan de andere kant liet de SOS-doelman in de 40ste minuut een keurig staaltje van keepen zien, toen hij een hard schot op de uiterste hoek van zijn doel tot corner wist te ver werken; Na de hervatting vervielen de Holte naren al spoedig in hun oude fout het spel vaak te kort te houden in plaats van te trachten met diepte-passes de SOS- verdediging uit elkaar te spelen. Er kwa_ men wel enkele mooie kansen om te sco ren, maar men wist er op het juiste mo ment niet van te profiteren. Bovendien gaf de SOS-doelman geen krimp, zodat veel aanvallen op hem strandden. Ook doelman Breukink, die zich weer uitstekend van zijn taak kweet, moest na de rust verschillende malen handelend op treden. In de 40ste minuut na de hervatting kroop Holten door het oog van de naald, toen bij een plotselinge SOS-aanval de Holtense verdediging geen kans zag het leer behoorlijk weg te werken, maar ook de aanvallers niet doortastend genoeg wa ren om te scoren. De vermoeidheid deed zich door het zware terrein ernstig gel den. In de laatste minuut kopten Rini den Heijer en de SOS-speler M. Westerik ge lijktijdig naar de bal, waardoor beiden op het veld bleven liggen. Westerik onder vond geen nadelige gevolgen. Den Heijer was minder gelukkig en moest zich on der geneeskundige behandeling stellen. Hij kreeg vermoedelijk een lichte hersen schudding. Met een stuitbal kwam een einde aan deze aantrekkelijke wedstrijd, die met blanke stand (00) eindigde en door invaller-scheidsrechter B. Reinink uitstekend werd geleid. De stand in IA ziet er nu als volgt uit: Victoria 12 9 1 2 19 34—19 Unisson 12 9 0 3 18 38—16 Haarlese Boys 12 6 2 4 14 31- -20 Rood Zwart 12 5 3 4 13 23—25 SOS 12 4 4 4 12 21- -18 Bon. Boys 12 5 2 5 12 21- -20 Holten 12 4 3 5 11 16- -17 RKSV 12 4 2 6 10 18—30 DTO 12 3 3 6 9 27—43 VSV 12 0 2 10 2 12- -33 In de gebruikelijke najaarsvergadering van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" welke dinsdag van de vorige week in Ami citia gehouden werd, heeft de directeur, de heer C. Broersma verklaard, dat door de belangrijke investeringen, welke de fa briek in de afgelopen drie jaar heeft ge daan het arbeidsrendement in de kaas makerij van 80 tot 135°/o is gestegen. Spr. noemde dit een bevredigend resultaat. Het bestuur kreeg destijds blanco man daat met een crediet van f 600.000,De noodzakelijke vernieuwingen in het be drijf hebben rond f 500.000,gekost, zodat het een ton is meegevallen. De melkaanvoer zal in 1964 1 miljoen 700.000 kg bedragen of een half miljoen kg meer dan in 1963. Tot de herfst van dit jaar was de landelijke aanvoer minder dan het voorgaande jaar. Alleen Over ijssel en Gelderland hadden een surplus. Deze en andere mededelingen deed de heer Broersma, nadat de voorzitter, de heer J. H. Sprokkereef, er in zijn ope ningswoord o.m. op gewezen had, dat deze statutaire vergaderingen hun nut hebben om het onderling contact te onderhouden in het bedrijf, dat 58 jaar geleden werd opgericht. Het gaat naar grotere eenheden alom in den lande, maar ook in eigen bedrijf is volgens de heer Sprokkereef nog wel wat te doen, dat de opbrengsten ten goede kan komen. Spr. noemde in dit verband de le vering van goede kwaliteit melk en een regelmatige aanvoer. Noodzaak is het be drijf op peil te houden, de afzet goed te verzorgen en naar meerdere en nauwere samenwerking te zoeken. ABORTUS VRIJ De heer Broersma deed hierna zijn me dedelingen met het geven van een kort verslag over de dierziektebestrijding. Hij kon tot zijn voldoening constateren, dat alle veestapels abortus vrij zijn. De directeur deelde nog mede, dat de richtprijs van de melk 31 cent bedraagt voor het melkjaar 1964/1965 maar de ver wachting is gewettigd, dat de werkelijke prijs iets hoger zal liggen. AFZET. De afzet van de produkten loopt sedert 1 november - de datum waarop de E.E.G.- zuivelregeling in werking is getreden -> wat stroef, waardoor de prijzen gedrukt worden. Bij de bespreking van de bundeling van krachten, welke zich, evenals in vele sec toren van het bedrijfsleven, ook in de zuivelwereld voordoen, wees hij op het samengaan van de Condensfabriek te De venter, „Berkelstroom" te Lochem en „Co- mego" te Zutphen. BESTUURSVERKIEZING Bij de bestuursverkiezing, welke hierna volgde werden de aftredende bestuursle den, de heren J. Rietberg, J. H. Veneklaas Slots en J. W. Reilink, herkozen, in de plaats van de heer J. H. Aanstoot, Borkeld 67, die als commissaris aftrad werd geko zen de heer Joh. Bronsvoort Hszn. De heer A. Oosterhof, secretaris van de G.O.Z. te Zutphen hield hierna nog een causerie over de positie van de Coöp. Zui velindustrie. Daarin kwam hij tot de con clusie, dat de fundamenten voor een be ïnvloeding van de melkprijs door de Ne derlandse boer behoorlijk aanwezig is. Na een korte gedachtenwisseling en een dankwoord van de voorzitter sloot deze de vergadering. Vrijdag 18 december hadden de Hol tense Plattelandsvrouwen hun kerstavond. Na samen het lied „Komt verwondert U hier mensen" gezongen te hebben werd door de presidente in zinvolle bewoordin gen een openingswoord gesproken. Het Kerstevangelie werd voorgelezen door mevr. P. WansinkTimmer. Door mevr. WartenaBos, ziekenhuis- predikante te Apeldoorn die verder deze avond verzorgde, werd voor de pauze het verhaal „De wachtende boer" van Leskov voorgedragen en na de pauze „De Palm" van Selma Lagerlöf en enkele gedichten van Willem de Merode o.a.: „Kind komt gij ditmaal in ons hart" Eén en ander werd afgewisseld door samenzang en door zang van een koortje dat onder leiding van mevr. H. Sprokke reefSlotman een viertal kerstliederen zong. De avond werd besloten met het zingen van het lied „Blijf bij ons Heer" en een dankwoord van de presidente aan allen die deze avond hun medewerking hebben verleend. hondenogen wel, maar gaf hem geen kans. Sandra Cranenburgh ging eerst eens heerlijk logeren bij haar tante in Enge land, en toen kreeg ze een baan als se cretaresse bij een grote maatschappij, en ze zag kans uitgezonden te worden naar Zürich, naar het bijkantoor, en in jaren zag ze Jaap van Santen niet meer. Ze maakte kennis met vele jongelui en ze werd zeer gevierd. Soms was ze een beet je verliefd, maar meer op de verliefdheid zelf, ze vond dat een heerlijke toestand. Meestal hield ze de aanbidders netjes op sleeptouw, om wanneer ze wat al te sen timenteel werden, zonder meer de tros door te kappen; heel elegant en heel tact vol, maar doorgekapt was-ie. Toen solliciteerde ze naar een baan in Londen, die ze kreeg, en daar ontmoette ze Jimmy Meredith. Eigenlijk was ze ver wonderd, dat een vent als Jimmy, omtrent wie allerlei verhalen (en schandalen) de ronde deden, zo volkomen van haar on dersteboven was. Jimmy was een musicus, een heel bekende jazzpianist, er waren al veel platen van hem gemaakt, hij had „fans", er gingen verhalen over een lady crooner waar hij mee naar de Rivièra was geweest en over een jong hertoginnetje dat door hem was geschaakt... de zaak was door de hertogelijke familie netjes in de doofpot gestopt. Jimmy capituleerde meteen voor San dra, de Hollandse-.schoonheid, die hij tij dens een feestje had leren kennen. Hij zond haar bloemen, cadeaux, hij ging met haar eten, werd samen met haar op fui ven gezien. „Jimmy's nieuwe vlam" zei den de vrienden, in de boulevard-bladen bevatten de society-kletskolommen bij zonderheden over de „beautiful Dutch princess" die Jimmy dan eindelijk aan haar zegekar geketend had. Ja, want dit was geen voorbijgaande bevlieging, ze was niet zó-maar een vriendinnetje. Jimmy verzekerde haar, dat het verleden voor hem. dood en begraven was, en smeekte haar er net zo over te denken. De vrien den zeiden dat Jimmy nog nooit zo wèg was geweest, praatten over fuifnummers, die de beste huisvaders waren, en Sandra wou het allemaal wel graag geloven. Ze schreef enthousiaste brieven naar huis en begreep niet, dat de Cranenburghs in Holland niet even enthousiast waren. Ze wist niet dat haar vader zich met alle geweld had moeten verzetten tegen de wens van haar moeder, dat hij naar Londen zou gaan en „het kind" thuishalen. Maar het kind was een-en-twintig, en vader Cranenburgh was bang dat een dergelijke handeling niet alleen weinig zou uithalen, maar zijn dochter van hem vervreemden bovendien. Plij was helemaal niet enthou siast over de vriendschap met Jimmy, en helemaal niet optimistisch, hij hield zijn hart vast voor zijn lieve Sandra, maar ook was hij er diep van overtuigd, dat ze dit helemaal zélf moest uitvechten, en dat ze daartoe in staat was óók. Toen merkte Sandra, dat Jimmy ver slaafd was aan verdovende middelen, dat hij eenvoudig niet kon spelen zonder zijn „poedertje". Toen zag ze hem een keer toon het middel was uitgewerkt... een wrak, een zieke man. Ze ging het gevecht aan, ze wilde hem ervan afhelpen, samen zouden ze het winnen. Maar Jimmy vocht niet méé. Hij werd het „gepreek" zat en toen hij een concert moest gaan geven in Rome, kon Sandra niet mee. Vanuit Rome bereikten haar de verhalen, vanuit Rome kwam de brief „Ik ben niet goed genoeg voor jou, 't wordt toch niks". Toen was Sandra gevlucht naar haar tante in de buurt van Edinburgh, en deze wijze oude dame bleef zo gesloten als een pot. Maar na enkele maanden kwam Sandra, met een gezicht alsof er niets gebeurd was, maar een uitdrukking in de ogen die haar vader er nooit eerder gezien had, thuis terug. Ze maakte grappen over het Jim- my-tijdperk, het was leuk geweest geluk kig niet al tè serieus geworden. Niemand zag het litteken... Niemand behalve Jaap van Santen. Hem ontmoette ze tijdens een voorstel ling in de pauze. Ze zag hoe zijn ogen haar opnamen, zich toeknepen als wilde hij haar beeld goed in zich prenten. Toen kwam hij naar haar toe, net zo gewoon alsof ze elkaar gisteren nog hadden ge sproken, en zette een boom op over de hoofdrolspeelster, die hij maar oppervlak kig en aanstellerig vond. Sandra had er net zo over gedacht. Ze gingen samen nog ergens wat drin ken, ze praatten wat. Hij was man gewor den, merkte ze. „Wat doe je nou?" „Onderwijzer aan de ulo". „Bevalt het je?" „Ja, o ja. Je bent van alles. Vader, cir cusdirecteur, beul af en toe, soms geliefd, soms gevreesd. Bij mij gaat het niet aller eerst om de les, maar allereerst om de jongens. Om dat stel te winnen, dat daar zo,n beetje weerspannig zit te wach ten om weer volgegoten te worden met iets dat ze waarschijnlijk niet zal interes seren. Maar ik heb een mooi vak". „Wat?" „Geschiedenis". „Al die dooie stadhouders?" „Ik maak ze weer levend". Ze zag hem aan en opeens glimlachte ze. „Ja, dat is nou net iets voor jou". „Sandra, dat is nou eigenlijk het mooi ste. Die jongens worden straks mensen. Daar mag je een beetje aan meehelpen. Het gaat er niet alleen maar om, dat ze weten wie Dirk de Derde was en wanneer de Heilige Alliantie werd gesloten. Man, moet je soms die vragen, die opmerkin gen horen. Ik heb er een paar bijzitten, nou..." (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2