REKLAME IS WINST Cross Country Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" Jan Müller met „Johny" de snelste VOOR DE BOER De antibioticawet gaat in werking treden Onverantwoord gebruik van bepaalde diergeneesmiddelen verboden FILMNIEÜWS D^^cLverkouden POLÏDAMPO Schaakcompetitie Kinderfeest bestuurdersbond Schietwedstrijden VOETBAL IN6 DIT SLR O De eerste viool Zaterdag 5 decem'ber 1964 HOUTENS NIEUWSBLAD Amazones en ruiters uit Delden, Die- penheim, Markelo, Rijssen, Zuidwolde (Drente), De Wijk (Drente) en Hol ten hebben zaterdagmiddag op hun vurige rossinanten en pony's over een parcours van plm. 2600 meter dat was uitgezet op de Hoge Borkeld ge draafd in de jaarlijkse cross-country die door de Landelijke Rijvereniging „Berg ruiters" werd georganiseerd. De lengte van het parcours was voor alle deelnemers gelijk, doch door de com binaties die in de zware klasse uitkwamen moest een achttal hindernissen worden ge nomen. Jan Müller maakte met „Johny" de snelste tijd (5.04.06) en hij kwam in het bezit van de prachtige wisselbeker die 2 maal achtereen of drie keer in totaal ge wonnen moet worden. De volledige uitslag luidt als volgt: Zware cross:1. Jan Müller met „Johny" 5.04.06 min.; 2. T. Beldman Jr. met „Pusta Koning" 5.19.08; 3. J. Lubberink met „Si- loma", De Wijk, 5.22.02; 4. J. J. ter Horst met „Sonja" 5.23.02; 5. E. v. d. Woude met „Brandy", De Wijk, 5.25.00; 6. W. Har- geerds m. „Radja", Markelo, 5.29.06; 7. G. H. J. Meijer m. „Serna", Markelo, 5.38.00; 8. J. H. Luttikhedde met „Ivar", Diepen- heim, 5.52.04; 9. D. H. Hidders met „Mir- zam", Markelo, 6.01.08; 10. H. G. Wes met „Lady", Delden, 6.16.08; 11. G. Beldman met „Barry" 6.48.04; 12. mevr. Luttikhedde met „Bino", Diepenheim, 9.34.06. Lichte cross: 1. G. Brunnekreef met „Helma", Delden, 5.30.06; 2. H. Reurink met „Nelly", Diepenheim, 5.33.00; 3. H. Holterman met „Ruwald", Delden, 5.36.00; 4. G. Bolink met „Hetty" 5.45.04; 5.. A. J. E. Wes met „Frederike", Delden, 5.49.08; 6. E. ten Kate met „Suzuki", Zuidwolde, 5.51.08; 7. H. Tijmes met „Lola", De Wijk, 6.00.02; 8. H. Buiten met „Roland" Zuid wolde, 6.02.00; 9. mej. A. Buiten met „Ro bin", Zuidwolde, 6.07.25; 10. D. Pieffers met „Bianca" 6.10.02; 11. mej. A. Robaard met „Favoriet" Zuidwolde, 6.11.00; 12. H. Santing met „Alfred", Zuidwolde, 6.19.08; 13. H. Schoonvelde met „Frans", De Wijk, 6.20.00; 14. Herman Aanstoot met „Baro nesse", 6.21.02; 15. W. Sax met „Jupiter", Delden, 6.22.06; 16. H. Witten met „Sjakie" Rijssen, 6.24.08; 17. J. Zanting met „Jan- ny", Zuidwolde, 6.38.06; 18. Annie ten Bolscher met „Sylva" Rijssen, 6.39.02; 19. J. Wever met „Tante Puck", Zuidwolde, 6.41.02; 20. mej. Lubberink met „Mariska", De Wijk, 6.58.02; 21. H. Boomkamp met „Palma", Delden, 7.15.00; 22. mej. G. Vink met „Zwartje", Rijssen, 7.16.00; 23. Mar- tineke Jansen met „Candy" 7.17.04; 24. Gerrit Velten m. „Corry", Rijssen, 7.39.00; 25. Mieke Teela met „Witje", Rijssen, 7.50.02; 26. mej. A. Boomkamp met „Ma- riandel", Delden, 8.07.08; 27. Pita Voge laar met „Canza" 8.54.06; 28. Henk Bakker Zondag kunnen de vele liefhebbers en niet te vergeten liefhebsters van veel spanning en sensatie hun hart weer eens heerlijk ophalen in „Irene". Vertoond zal dan n.l. worden de sterk opwindende wildwestfilm in kleuren ge titeld „De vier van Texas" met in de hoofdrollen de alom bekende sterren Frank Sinatra, Dean Martin, de betove rend mooie Anita Ekberg en vele ande ren. Deze film begint imposant, namelijk met een geweldige schietpartij, ze ein digt met een gevecht van man tegen man waaraan uiteindelijk de hele stad deel neemt. Een kleurrijk avontuurlijk ver haal, dat zich afspeelt in een woest maar fraai getint rotsachtig woestijn landschap. „De vier van Texas" is een film waar van de jeugd met volle teugen zal ge nieten. Vermelding yerdient voorts het uit stekend verzorgde bijprogramma. met „Jonny", Rijssen, 9.11.04; 29. Ankie Ketting met „Morningstar", 9.16.06; 30. H. Slaghekke met „Jonnie", Rijssen, 9.58.00; 31. G. de Wilde met „Roland", Rijssen, 10.06.04 min. PRIJSUITREIKING De prijzen die bestonden uit gebruiks- en kunstvoorwerpen werden in 't café „De Poppe" door de voorzitter van de Bergruiters, de heer H. Beldman uitge reikt. In de vorm van een fraaie fruit schaal was er een bijzondere attentie voor de heer en mevrouw Luttikhedde uit Die penheim die beiden in de zware cross startten resp. op „Ivar" en „Bino". De heer Beldman sprak verder een woord van dank tot dierenarts J. War- rink (veterinaire dienst), tot de heren H. J. Bouwhuis en J. Wiggers die als tijd- waarnemers fungeerden, tot de dames en heren die met de controle in het parcours waren belast, tot de eigenaren van de gronden waarop het parcours was uitge zet en tot de deelnemers die zelfs uit Drente kwamen om aan deze cross deel te nemen. De heer J. H. Meijer te Markelo die als vertegenwoordiger van de Kon. Federatie van Land. Rijverenigingen dit evenement bijwoonde sprak een woord van dank tot het Bergruiter-bestuur voor het organi seren van de cross en het deed hem bij zonder deugd dat de wedstrijd zo per fect was verlopen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: schooletui met inhoud; een rozenkrans; kinderwantje; dameshand schoen (bruin leer); rood gebreid wollen handschoentje; zwarte damesportemon- naie met inhoud; gele das. Verloren: blauw jongensjasje; wieldop van Opel; meisjes-kinderfiets, zwart; een blauw gevoerde want; mohair herendas (alle kleuren); doublé damespolshorloge. Komen aanlopen: duits staande kort- harige jachthond. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten, tel. 352 (doch alleen tussen 8-12 en 14-22 uur). De leden van de schaakclub „De Pio niers" speelden donderdagavond in hun clublokaal, hotel Holterman, een aan tal wedstrijden voor de onderlinge club competitie. De uitslagen waren als volgt: A. J. C. BrandsMevr. Hol 10, P. Poll JonkerH. D. Grobben 01, F. J. HolC. van Geerestein 10, W. D. KoopmanF. Groenewoudt 1—0, J. BroereG. J. Hoeve 10 en H. H. J. StukkerC. van Geerestein 10. De NVV-bestuurdersbond organiseert ter gelegenheid van St. Nicolaas op maandag a.s. om 4 uur in café Maats een middag voor de kinderen van de leden. Behalve dat er getrakteerd wordt, zal er ook een filmprogramma gedraaid worden. De -bestuurdersbond heeft deze organisatie van de afdeling ANB (de bouwvakbond) overgenomen. Bij de vorige week vrijdag in zaal Vosman gehouden schietwedstrijden van de schietvereniging „De Eendracht" werd weer raak geschoten. De uitslagen van de competitiewedstrijden en van de vrije baan luidden als volgt: Competitie windbuks: J. Haan 93 pt,; H. Paalman 92 pt.; G. Jansen 91 pt. Competitie vuurbuks, groep A: A. Lensink 42 pt.; J. Haan 41 pt. Groep B: G. Jacobs 44 pt.; G. Brands 42 pt. Windbuks vrije baan: J. Haan 36 pt.; A. Schuppert 36 pt.; H. Paalman 35 pt.; G. Bannink 35 pt. HOLTEN I—DTO 1 5—1. Een herboren Holten speelde zondag in het Sportdal een zeer goede en vaak spannende wedstrijd tegen DTO uit En schede. Er werd goed gecombineerd en toen beide partijen wat op elkaar inge speeld waren kregen de Holtenaren in de gaten, dat zij met dieptepasses de ver dediging van de tegenpartij in verwarring konden brengen. Opvallend waren de goe de combinaties van W. en D. Nijenhuis, waarbij de laatste vaak als een stuwende kracht achter de voorhoede aansloot. Zon der 't werk van de andere spelers te kort te doen kan worden gezegd, dat ook Hom mes en Rini de Heijer een uitstekende wedstrijd speelden. De Holtense verdedi ging had niet veel moeite met de DTO- aanvallen, hoewel de Enschedeërs vaak hele goede combinaties lieten zien en ze ker niet ongevaarlijk waren. De wedstrijd moest in de tweede wedstrijd nog eerst 28 minuten oud worden voordat J. IJs- peerd het enige doelpunt scoorde. De Hol tenaren hadden toen echter al een solide voorsprong van 40. In het eerste half uur van de ontmoe ting ging de strijd vrijwel gelijk op en neer, waarbij de Holtense aanvallen al lengs gevaarlijker werden. In de 38ste mi nuut juichte het publiek al voor 'n doel punt toen Veneklaas een hard schot, in zond, waarbij de bal via de paal in de han den van de DTO-doelman sprong. Het was uitstel van excecutie want drie mi nuten later gaf Hommes met een prachtig schot zijn club de leiding (1—0). Twee minuten later gevolgd door een prachtig doelpunt van Paalman. (2—0). Met deze stand ging de rust in. Het spel was na de hervatting nog geen zes minuten oud toen Veneklaas opnieuw het doel wist te vinden (3—0).Steeds kwa men de Holtenaren terug met verre pas ses. In de 16e minuut bracht Jonkman uit een vrije trap de bal prachtig voor de voeten van Rini den Heijer, die geen seconde aarzelde en met een onhoudbaar schot de DTO-doelman het nakijken gaf. Even verslapte daarna de Holtense verde diging van welke gelegenheid IJspeerd gebruik maakte om een tegenpunt te scoren (41). Geen minuut later lag de bal, door Ri ni den Heijer, op de borst meegenomen en ingeschoten in het andere doel. (5—1) Het spel bleef op en neer golven maar er werd niet meer gescoord. Uitslagen: Afdeling Twente: Eerste klasse A: Haarlese Boys-Rood Zwart 4—4 RKSV-Unisson 0—3 Bon. Boys-Victoria 3—0 Holten-DTO 5—1 VSV-SOS 2—5 Holten 2-Tubantia 4 1—4 Holten 3-Rietvogels 3 2—3 Bornerbroek 3-Holten 4 1—2 SDOL a-Holten a 2—4 Holten b-DES d 3—1 Enter c-Hoiten c 1—5 r de goede wedstrijd van zondag zijn de Holtenaren weer een paar plaat sen naar boven gekomen op de ranglijst. Deze ziet er nu als volgt uit: 1 A: Victoria 12 9 1 2 19 34-19 Unisson 12 9 0 3 13 38-16 Haarlese Boys 12 6 2 4 14 31-20 Rood Zwart 12 5 3 4 13 23-25 Bon. Boys 12 5 2 5 12 21-20 SOS 11 4 3 4 11 21-18 Holten 11 4 2 5 10 16-17 RKSV 12 4 2 6 10 18-30 DTO 12 3 3 6 9 27-43 VSV 12 0 2 10 2 12-33 Programma: Zondag: Holten 1-Bonifac. Boys 1 2.30 uur Almelo 5-Holten 2 2.30 uur RV 2-Holten 3 12.30 uur Holten 4-Omhoog 3 12.uur (Door een fout onzerzijds werd dit programma de vorige week reeds opge geven). De zogenaamde Antibioticawet, officieel geheten, de „Wet van 1 augustus 1964, houdende regelen met betrekking tot de handel in antibiotica, hormoonpreparaten, thyreostatica en chemotherapeutica, be stemd of mede bestemd voor aanwen ding bij dieren", zal op 1 januari aan staande in werking treden. Het doel van de wet is, het onverant woorde gebruik van deze moderne dier geneesmiddelen tegen te gaan, door de handel, ook de import ervan, in contro leerbare kanalen te leiden. De centrale figuur bij de toepassing van deze Wet wordt de dierenarts. Hij vormt het enige kanaal, waarlangs eige naars van dieren de middelen kunnen ver krijgen. In beginsel mogen de middelen aan alle dierenartsen worden verkocht. Echter alleen de dierenarts, die de dier geneeskunde als vrij beroep uitoefent, door de betrokken eigenaar of verzorger van dieren is geraadpleegt, en plaatselijk praktijk pleegt uit te oefenen, mag aan deze eigenaar of verzorger de middelen leveren. Dierenartsen die „landelijk praktijk" zouden wensen uit te oefenen mogen de middelen dus niet aan de veehouder ver strekken. De betekenis hiervan is duide lijk: afgifte van middelen zonder diag nose is in strijd met het doel van de wet, nl. het ongecontroleerde gebruik van de middelen tegen te gaan. Wat houdt de nieuwe wet in? De Antibioticawet regelt aan wie de middelen mogen worden verkocht en waar zij niet aaanwezig mogen zijn ;in verband met een en ander bevat de wet ook een voorschrift voor de invoer. De wet staat alleen toe, dat de midde len worden verkocht (waaronder begre pen: afgeleverd, of te koop of in ruil aan geboden) aan o.a.: dierenartsen en apothekers; de bevoorradende groothandel, mits voorzien van een legitimatiebewijs; eigenaren of verzorgers van dieren (ook kleine huisdieren), voorzover de verkoop geschiedt door de plaatselijk praktiserende dierenarts of op diens recept door een apotheker; veeverloskundigen en castreurs, al leen voor wat betreft bepaalde anti biotica en hormoonpreparaten, voor welke zij een aankoopvergunning hebben verkregen; geregistreerde mengvoederindustrie- en, voor wat betreft middelen waar van verwerking in veevoeder is toe gestaan op grond van de betreffende verordening van het Produktschap voor Veevoeder. Het is verboden de middelen aanwezig te hebben op agrarische ondernemingen, tenzij het gebruik voor daar aanwezige dieren door de dierenarts is voorgeschre ven. Dit betekent dus, dat vanaf 1 janu ari 1965 van elke op genoemde bedrijven aanwezige hoeveelheid antibiotica, enz. moet kunnen worden aangetoond, dat de plaatselijk praktiserende dierenarts deze heeft voorgeschreven. Het is voorts verboden de middelen aan wezig te hebben in winkels en andere pu blieke verkoopplaatsen (uitgezonderd apotheken). Dit houdt in, dat o.a. winke liers en marktkooplieden vanaf 1 januari 1965 de middelen niet meer in hun bedrijf mogen hebben. Eveneens is het verboden de middelen aanwezig te hebben op terreinen, in ruim ten of vervoermiddelen van hen, die be paalde onderdelen van de diergenees kunde mogen uitoefenen en van hen die als pluimveeselecteur of voederadviseur werkzaam zijn. Op dit verbod geldt een beperkte uitzondering voor de veeverlos kundigen en castreurs. Waarom de Antibioticawet? De laatste jaren moest een snel toene mende willekeurige toepassing van de middelen door veehouders en pluimvee houders worden geconstateerd. Deze on oordeelkundige toepassing zou indien niet geremd zodanige proporties kun nen gaan aannemen, dat gevaren voor de gezondheid van mens en dier en econo mische nadelen moeten worden gevreesd. Bij ongecontroleerde toepassing dreigt nl. het gevaar, dat ziekteverwekkende bacteriën ongevoelig worden voor ge neesmiddelen, met als gevolg moeilijk heden bij de bestrijding van dierziekten en ziekten van de mens. Verder zouden bij steeds omvangrijker toepassing onze dierlijke produkten, 'als bv. vlees en melk, steeds meer kans lo pen achterblijvende sporen van bedoelde middelen te bevatten. Op den duur zou den dergelijke achterblijvende sporen ge vaar voor de gezondheid van de mens kunnen betekenen. De economische gevaren, die uit de snel groeiende toepassing door leken zou den kunnen voortkomen, zijn vooral ge legen in de daardoor toenemende kans op de aanwezigheid van antibiotica in de, melk. Daardoor zouden voor de kaas- en yoghurtbereiding noodzakelijk aanwezige bacteriën belet worden, hun werk te doen, met als gevolg, dat in toenemende mate het bereidingsproces zou mislukken. Een ander economisch gevaar zou de afzet in het buitenland van onze dierlijke pro dukten kunnen bedreigen. Het ligt voor, de hand, dat het buitenland uit het oog punt van volksgezondheid, uiteraard weinig is gesteld op de aanwezigheid van b.v. antibioticasporen in produkten, die uit ons land worden betrokken. De nieuwe „Antibioticawet" beteugelt deze als voorbeeld genoemde gevaren van de ongecontroleerde, onverantwoorde toepassing van de middelen. Door het in werkingtreden van de wet worden de be langen van de veehouders (nl. de gezond heid van hun veestapels) gediend, maar evenzeer van de volksgezondheid, van de zuivelindustrie en van onze omvangrijke agrarische export. Daarnaast schept deze wet een situatie, die zich beter laat aan passen aan de over enige tijd te verwach ten E.E.G.-regeling op dit gebied. Antibiotica waaronder het bekende penicilline zijn stoffen, die reeds in uiterst kleine hoeveelheid, bacteriën in hun groei kunnen belemmeren of doden en die zelf door levende micro-organis men (schimmels b.v.) kunnen worden ge maakt. Hormoonpreparaten zijn produkten, die uit de klieren met inwendige afscheiding van geslachte dieren kunnen worden ge maakt. Met dergelijke preparaten kunnen bij dieren b.v. bronst worden opgewekt, of worden onderdrukt en bij de verlossing de weeën worden aangezet. Thyreostatica zijn de middelen die de werking van de schildklier doen afnemen. Dit heeft invloed op de gehele stofwisse ling van het dier en dus ook op de kwa liteit van de produkten. Chemotherapeutica zijn langs chemische weg bereide geneesmiddelen, die evenals antibiotica, kunnen worden gebruikt om micro-organismen te bestrijden. De Wet noemt enkele van deze chemolherapeuti- sche middelen en opent de mogelijkheid andere, nieuwe middelen in deze groep op te nemen. door L. VAN SCHOOT EN Hoofdstuk I DE BRIEF Sandra stond voor het raam en zag de brievenbesteller naderen. Nu ging hij de voortuin in. Ze hoorde de plof van post stukken in de bus. Ze haastte zich naar de voordeur. Ze had dat nooit afgeleerd, dat ver wachtingsvol uitkijken naar de post. Soms bracht hij niets bijzonders; een paar tijdschriften, enkele drukwerken, en dan zuchtte ze teleurgesteld. En nu? Ah... een brief van de Vereniging van Huisvrouwen. Over de tentoonstelling, natuurlijk. Sandra zat in de organisatie commissie. Een brief van ...'s kijken, dat kloeke handschrift in paarse inkt... dat moest van mevrouw Harinxma—Muiier zijn, die ze gevraagd had voor een lezing voor de Kunstkring. Convocatie voor de vergadering van het Rode Kruis... hm hm... kon weer spannend worden na die ruzie met Saskia Bergman. En 'n brief voor Jos. Uitgeversmaatschappij de Diet se Libryc Amsterdam. Wat kon Jos heb ben met de Dietse Librye? 't Ging mis schien over schoolboeken. Ze zette de brief in de standaard, trok met haar eigen oogst naar de diepe fauteuil. Sandra van Santen stond midden in het leven. Zij voelde niets voor een huisvrouwen bestaan, altijd maar opgesloten in dit mooie, maar toch kleine Meerlo. Als je maar zocht, dan vond je genoeg te doen. Meerlo lag een kilometer of vijf van de stad. De laatste jaren was het uitge breid met enkele mooie villawijken. Het werd zo langzamerhand een echte foren sengemeente. Daar lagen tal van mogelijk heden voor een vrouw, die beschikte over organisatietalent, zich overal thuis voelde en haar woordje wist te doen. Sandra's vader was rector geweest aan het Coornhert Lyceum. Het had haar al tijd gespeten, dat hij het niet verder had gebracht. De Cranenburghs vormden een geslacht van studiozen. De grote Cranen- burgh, de beroemde hoogleraar in de oog heelkunde, was haar grootvader. Een an dere Cranenburgh doceerde bosbouw in Wageningen. De bekende literator Felix Cranenburgh was haar volle neef. En als vader een beetje doorgezet had, wie weet was hij ook wel professor geworden. Maar vader voelde daar niets voor. „Ik ben in m'n hart een schoolmeester" had hij gezegd „ik zit graag Lussen de jon gens." En hij was er in geslaagd, zijn lyceum te maken tot iets méér dan een bijenkorf, waar de zwerm de honing der kennis kwam puren. Hij wist er zijn docenten van te doordringen, dat hun leer_ lingen geen nummer waren. Als pedagoog had hij de reputatie verworven, die hem misschien als hoogleraar zou zijn ont gaan. Nu ja, zuchtte Sandra, dan maar geen professor, Dr. Cranenburgh was toch in de kringen van het middelbaar onderwijs een topfiguur geworden. Sandra had groot respect voor topfigu ren, en het speet haar dat zij zelf daar toe niet kon behoren. Maar al was Sandra intelligent en bijdehand genoeg, de echte zin voor studie zat er niet in. Ze was voor1 alles praktisch, de theorie vond ze maar „grauw". Voor een klas staan leek haar niet, tot sociaal werk voelde ze zich niet geroepen. Nu was ze vrouw en moe der van drie kinderen, nu zat ze in Meer- loo, en warempel... in Meerlo althans was ze aardig op weg een topfiguur te worden. Want er kon in Meerlo „geen poes miauwen", zoals Yvonne plagend zei, „of mamma had hem eerst aan zijn staart getrokken." Sandra schrok op uit haar lectuur door het slaan van de grote Friese klok. Twaalf uur! En het was woensdag vandaag. Ze hadden vanmiddag allemaal vrij, geen mens bleef in de stad. Yvonne kwam thuis, natuurlijk, maar ook Olga van 't ly ceum en Sander, en Jaap, vanzelf. Die hoefde vanmiddag geen les te geven. Jaap, haar man, was onderwijzer aan de ulo in de stad. Leraar zei Sandra. Dat klonk beter. En dat zou hij ook makke lijk kunnen zijn, hij zou best de nodige diploma's kunnen halen. Maar Jaap was veel te indolent. Hij had het best naar zijn zin op de school, had een veel nau wer contact met leerlingen en collega's dan op een hbs of lyceum, en een „drs" of „dr" voor zijn naam liet hem koud. Sandra met haar voorliefde voor topfi guren, moest nu juist een man trouwen, die er beslist niets voor voelde, ooit een topfiguur te worden. Daar was Yvonne al, haar blonde ha ren glanzend in de zon, één voet op de grond, de andere op de trapper, in druk gesprek, soms proestend van het lachen, met een vriendin. Dat werd me weer een verhaal. „Kéét gehad, moeder... gelachen mamma..." Dat kind ging lachend door 't leven en kwam evengoed met goede cijfers thuis. Ze hoorde het tingelen van de fietsbel op het tuinpad, in de keuken een geluid alsof er een lawine naar beneden kwam. Met een zware bonk viel een tas onder de kapstok, de deur vloog open, de stormwind brak los. „Ha mams! Kéét gehad..." Sandra glimlachte. Natuurlijk. Kéét ge had, gelachen..." En hoeveel strafwerk?" „Oh, twee themaatjes maar, die maakt Rinie vóór me." „Ziet meneer Baas dat dan niet? Want aar was het zeker weer, hè?" „Meneer Baas zei tegen me," haar ge zicht vertrok koddig-plechtig „Yvonne van Santen, wanneer zul jij toch eindelijk eens een beetje ernst met je werk gaan maken! Die gekke Klos." „Dié gekke Klos... ik veronderstel dat dat meneer Baas is?" Sandra meende, in tjes. Hebt u niks? Ik rammel." derwezen hoog te moeten houden. „Ja, dat zei ik toch. Maar hij moest zelf lachen hoor, ik zag het aan zijn ogen. En daarom kreeg ik maar twee themaa tjes Hebt u niks? Ik rammel." „Ja, dat hoor ik." Glimlachend dook Sandra de kast in, op zoek naar de snee krentenbrood die ze voor haar altijd hon gerige dochter had bewaard. Niemand kon ooit echt kwaad worden op Yvonne. Ze zat vol ondeugende streken, maar nooit was ze gemeen, stiekum. Wanneer op een schoolavond de onderwijzers zich over haar dochter beklaagden, wat ze zonder uitzondering deden, moesten ze moeizaam hun gezicht in een ernstige plooi houden. Altijd omzwermd door vriendinnen, op de beste voet met de leu ke jongens van de klas, met een diepe verachting voor „slomen" en „uitslovers", begon iedere dag voor haar als een nieuw avontuur. Gretig hapten haar witte tan den in de krentenbroodsnee, terwijl ze, de mond vol. poogde te vertellen van de „keet" die ze gehad hadden. (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2