winst. Verzekeringspüeht niet-gekentekende motorrijtuigen per 1 januari 1965 DE SINT KOMT ie duizendgaldenslag is begonnen Jaarlijkse bijeenkomst Holtense Kunstclub MEMMME IS Voetbal Schietwedstrijden Boeiende lezing over schilder Pieter Brueghel Flinke deelname aan cross country eens schudt het leven je wakker Zaterdag 28 november 1964 hot/tans NWJUWSBLATV Niet alleen voor vracht- en personen auto's, motorrijwielen, scooters en brom fietsen geldt met ingang van 1 januari 1965 een wettelijke verplichting tot het sluiten van een w.a.-verz.; deze uit de Wet Aansprakelijkheidsverzekering Motorrij tuigen voortvloeiende verplichting is even zeer van kracht voor alle andere motor rijtuigen (in de ruimste betekenis van het woord). Volgens de bepaling van de Wet Aan sprakelijkheidsverzekering Motorrijtui gen (afgekort W.A.M.), vallen alle ge motoriseerde voertuigen onder de verze keringsplicht. In artikel 1 van deze Wet wordt het begrip „motorrijtuig" als volgt omschre ven: „Alle rij- of voertuigen, bestemd om anders dan langs spoorstaven over de grond te worden voortbewogen uitslui tend of mede door een mechanische kracht, op of aan het rij- of voertuig zelf aanwezig dan wel door electrische tractie met stroomtoevoer van elders; als een deel daarvan wordt aangemerkt al hetgeen aan het rij- of voertuig is ge koppeld of na koppeling daarvan is los gemaakt of losgeraakt, zolang het nog niet buiten het verkeer tot stilstand is gekomen". Dit betekent, dat de z.g. „ijzeren hon den" (de gemechaniseerde voertuigen, waarvan met name bakkers en melkhan delaren zich bedienen) evenzeer vallen onder de bepalingen van de Wet Aan sprakelijkheidsverzekering Motorrijtui gen als bijvoorbeeld gemotoriseerde bak fietsen, motorlorries, vorkheftrucks, drag lines, rijdende kranen, tractoren (o.a. landbouwtraetoren), bulldozers, wegwal- sen en andere zelfrijdende wegenbouwma- chines, gemotoriseerde landbouwwerk tuigen, gemotoriseerde grasmaaimachi. nes, gemotoriseerde invalidewagentjes, trolleybussen, enz. Volgens artikel 2 van de W.A.M. mogen motorrijtuigen slechts aan het verkeer deelnemen wanneer een w.a.-verzekering overeenkomstig de bepalingen van deze Wet is gesloten. Aan het begrip „verkeer" wordt in de W.A.M. een ruimere strekking gegeven dan in de Wegenverkeerswet. De WAM is niet alleen van toepassing op wegen, als bedoeld in artikel I, lid 1, van de Wegen verkeerswet, maar verstaat onder „ver keer" voorts: „terreinen die toeganke lijk zijn voor een zeker aantal personen die het recht hebben om er te komen". Het is van zeer groot belang, dat par ticulieren en bedrijven die motorrijtuigen in de zin van de W.A.M. gebruiken, deze zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 januari 1965 voor verzekering overeenkomstig de bepalingen van de W.A.M. bij het verzekeringsbedrijf aan melden. Met nadruk wordt erop gewezen, dat de bedoelde motorrijtuigen, ook al zijn zij verzekerd op een polis voor w.a.-be- drijfsverzekering, een w.a.-landbouwver- zekering 'of een transportverzekering, niet automatisch zijn verzekerd in de zin van de Wet Aansprakelijkheidsverzeke ring Motorrijtuigen. Volgens de Wet rust op de eigenaar van deze motorrijtuigen de plicht tot verzekering. Het is dus voor de betrokken particulieren en bedrijven van zeer groot belang, ook déze motor rijtuigen vóór 1 januari a.s. uitdrukkelijk en welomschreven aan te melden voor verzekering krachtens de W.A.M. Hun wordt dringend aangeraden, zorgvuldig na te gaan, of voor deze motorrijtuigen een dekking overeenkomstig de bepalin gen van de W.A.M. tot stand is gekomen. Verzekeiingsmaatschappijen en assuran tie-tussenpersonen zijn op de hoogte van de procedure welke met betrekking tot de verzekering van deze categorie motor rijtuigen moet worden gevolgd. Het niet-nakomen van de verzekerings plicht houdt voor de betrokkenen grote risico's in. In de eerste plaats blijven zij persoonlijk aansprakelijk voor de scha de die door hun schuld aan derden wordt toegebracht. Deze aansprakelijkheid kan zeer ernstige financiële gevolgen hebben. Ook strafrechtelijk blijft het niet-nako men van de verzekeringsplicht niet zon der gevolgen. Als strafsancties vermeldt de WAM voor deze wetsovertreding een gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden, of een geldboete van hoogstens 1.000,terwijl als bijkomende straf de storting van een bedrag van ƒ.3.000, in het Waarborgfonds Motorverkeer kan worden opgelegd. Eerste klasse A: VSV-Haarlese Boys SOS-RKSV Rood Zwart-Victoria Unisson-Holten DTO-Bon. Boys 05 1—2 3—6 1—0 2—4 Holten 3-Haarlese Boys 2 42 Holten 4-Wierden 3 11 Holten a-Haarlese Boys b 91 SDOL b-Holten b 04 Holten c-Haarlese Boys e 21 Door de nederlaag van Holten 1 tegen Unisson 1 zijn de Holtenaren nu afgezakt naar de op één na onderste plaats. De stand is nu in IA: Victoria 11 9 1 1 19 34-16 Unisson 11 8 0 3 16 35-16 Haarlese Boys 11 6 1 4 13 27-16 Rood Zwart 11 5 2 4 12 19-21 Bon. Boys 11 4 2 5 10 18-20 RKSV 11 4 2 5 10 18-27 SOS 10 3 3 4 9 16-16 DTO 11 3 3 5 9 26-33 Holten 10 3 2 5 8 11-16 VSV 11 0 2 9 2 10-28 Unisson-Holten 19. Halverwege de tweede helft werd We vers van Unisson door een Holten-speler getrapt. De Bockeloër kon zich niet be heersen en betaalde zijn aanvaller met gelijke munt. Er bleef scheidsrechter B. A. Reinink uit Hengelo, die het eerste feit niet, maar het tweede feit wel op merkte, maar één keus over en dus moest de altijd bijzonder faire Wevers voor het eerst in zijn voetballoopbaan het veld verlaten. Vóór dit incident had Unisson in de vijfde minuut door een afstandsschot van linkshalf Maas de leiding genomen en waren de aanvallen van de bezoekers te onbesuisd om succes te hebben. Na de pauze kreeg het duel een onvriendelijk karakter en in de vijfde minuut mocht Wevers een strafschop nemen. Hij richtte echter onzuiver, zodat het niet meer dan een hoekschop opleverde. Hierna had bo venvermeld voorval plaats en hoewel Holten nog wel probeerde de gelijkmaker te forceren, hield Unisson met tien man stand. („Tubantia"). Programma: Zaterdag: SDOL a-Holten- a Holten b-DES d Enter c-Holten c 2.45 uur 2.45 uur 2.45 uur GeVonden: linker kinder want (blauw wit); .regenbroek; grijze leren dames handschoen (linker); rode handschoen met zwart afgezet (linker); plastic kin- derportemonnee zonder inhoud; grijze ge voerde heren-handschoen (rechter). Verloren: bruine portemonnee met overslagsluiting met inhoud; rode gebrei de wollen kinderwant (rechter); aan- trappedaal van een Lambretta-scooter; bruine portemonnee met inhoud; een paar donkergrijze dameshandschoenen; een rechter wollen lichtgrijze hand schoen. Komen aanlopen: zwarte poedel met rode halsband. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten. Uit sluitend tussen 8-12 en 14-22 uur. Bij de op 13 en 20 november in de zaal van hotel Vosman gehouden schietwed strijden van de schietvereniging „De Eendracht" werden voor de verschillen de onderlinge competities de volgende resultaten geboekt: 13 november: Competitie vuurbuks, groep A: J. Haan 46 pt.; G. Tuitert 45 pt. Groep B: G. Brands 43 pt.; F. Sluiter 40 pt. Competitie windbuks: H. Paalman 92 pt. J. Haan 91 pt.; G. Tuitert 91 pt.; G. Jansen 90 pt. Windbuks vrije baan: G. Jansen 35 pt.; J. Bouwhus 35 pt.; G. Tuitert 34 pt.: II. Paalman 34 pt. 20 november: Competitie vuurbuks, groep A: A. Paalman 46 pt.; J. Haan 44 pt. Groep B: J. ten Dam 40 pt.; J. A. Aanstoot 40 pt. Competitie windbuks: A. Schuppert 93 pt.; J. Bouwhuis 91 pt.: J. Haan 91 pt. Windbuks vrije baan: G. Jansen 36 pt.; J. Haan 35 pt.; A. Vincent 34 pt.: J. Bouw huis 33 pt. Zondag: Holten 1-Bon. Boys 2.30 uur Almelo 5-Holten 2 2.30 uur RV 2-Holten 3 12.30 uur Holten 4-Omhoog 3 12.uur Woensdag is de winkelweek, welke de Holtense winkeliers onder het motto „DuizendguJdenslag" ter gelegenheid van het Sint Nicolaasl'eest organiseren van start gegaan. Aan deze St. Nicolaasactie is een attractie verbonden waarvan de hoofd prijs duizend gulden aan waardebonnen bedraagt en waaraan nog tal van ande re mooie prijzen in de vorm van waar debonnen verbonden zijn. Zij duurt tot en met zaterdag 5 december vijf uur. Voor elke in deze periode besteedde gulden ontvangt de koper een bonnetje. Twintig van deze bonnetjes geven recht op een deelnemerskaart, waarop men het gewicht van acht der deelnemende win keliers kan invullen, die, vrij goed on herkenbaar gemaakt, op een foto in dit blad zijn afgebeeld. Voorts zijn er in de etalages van de deelnemende winkeliers delen van een lint geplaatst, waarvan men de totale lengte moet schatten en op een bon in vullen. Aan deze wedstrijd, welke voorna melijk voor de jeugd bedoeld is, zijn even_ eens fraaie prijzen verbonden. Gevulde etalages, verlichte gevels De winkeliers hebben reeds grote voor zorg besteed aan hun etalages en ver schillende van hen hebben een aardige gevelverlichting aangebracht. Maar het voornaamste is wat achter die etalages en gevels schuilgaat. En dan mag gezegd worden, dat daar heel wat te vinden is, want de Holtense winkeliers zijn over het algemeen uitstekend gesor teerd en - naar elders gerekend - niet duur, zodat men voor een St. Nicolaasca- deau zeker niet naar de stad hoeft te gaan. Hun motto is dan ook nog altijd „Koopt elders niet, wat eigen plaats u biedt". Als U begrijpt wat zij bedoelen. Komst St. Nicolaas. In het kader van deze winkelweek zal St. Nicolaas op zaterdag, 28 november In de donderdagavond in zaal „Amici- tia" gehouden bijeenkomst van de Hol tense Kunstclub „HKC" heeft de heer Joh. Jongenelen, leraar kunstgeschiedenis en tekenen aan het Lyceum te Utrecht, een boeiende lezing gehouden over de be roemde schilder Pieter Brueghel, de schil derende volksverteller! De heer Jongéneléh vertelde aan de hand van prachtige kleurendia's over Brueghel's meesterwerken: Jagers in de sneeuw, De spreekwoorden (94 spreek woorden en zegswijzen in één werk), De Boerendans, De Torénbouw van Babel, De blindent en een reeks van prenten. Hij gaf verklaring van de diepe bete kenis welke Brueghel deze werken mee gaf, het leven van de laat-middeleeuwse mens in zijn verbondenheid met de aar- de, in zijn gemeenschap met de mede mens. Brueghel schilderde dit alles voor het eerst in de geschiedenis der beeldende kunst en zo gerekend is Brueghel een mijlpaal in onze cultuurgeschiedenis, doch ook een kostelijk „verteller". Voor velen is Pieter Brueghel slechts een plezante schilder van het laat-mid- deleeuwse boerenleven, doch wie deze Boeren-Brueghel wat nader beschouwt, ontdekt in hem historisch gezien, aller eerst een belangrijk vernieuwer. Zijn schilderijen geven een boeiende reportage van de mens in zijn verbonden heid met deze wereld en wie aandachtig toeziet, ontdekt in Brueghel's bespiege lingen ook het gelaat en de gedragingen van de mens vannu! Dokter J. P.. Nagelhout was ongetwij feld de tolk van allen toen hij de heer Jongenelen hartelijk dankte voor zijn buitengewoon boeiende lezing. Vóórdat de heer Jongenelen zijn lezing' hield, sprak hij een woord van dank tot dokter Nagelhout, die in de loop der ja ren zo veel voor de kunstschilders heeft gedaan. Wat hier in Holten gebeurd is, is geweldig en wat dokter Nagelhout en de kunstclub hebben bereikt, is een uni cum in ons land. Wat hier gebeurde mag als voorbeeld worden gesteld, zo besloot de heer Jongenelen, die dokter Nagelhout inviteerde om te zijner tijd voor de Raad voor de Kunst in Utrecht eens een lezing te houden over zijn werk en het bereikte resultaat. VERLOTING Na de pauze had de gebruikelijke ver loting plaats van kunstwerken, t.w. drie tekeningen en twee etsen van de Holtense kunstschilder Kees Stoop, een schilderij van de kunstschilder Gardenier en twee mozaïeken van de Holtense pottenbak- ster mevr. Ans de Mik-de Boer. De eerste tot en met de achtste prijs werden gewonnen door de heren J. War- rink en J. Wiggers, mevr. Koldewey en de heren G. Mensink, A. J. Kevelam Sr., G. A. Heck, W. Beijers en I-I. Fransen. een bezoek brengen aan Holten. De Sint arriveert om 14.57 per trein en zal zijn feestelijke intocht houden begeleid dooi de muziekvereniging „H.M.V." en de drum band. De ouders zijn verzocht met de kinderen aanwezig te zijn om 14.30 uur omdat aan de kinderen vlaggetjes zullen worden uitgereikt om Sinterklaas spon taan te kunnen toejuichen en toewuiven. De route welke de Sint zal volgen vindt men elders in dit blad. Dijkerhoek. Op dinsdag 1 december zal Sinterklaas een bezoek brengen aan Dijkerhoek, waar bij H.M.V. en de drumband weer voor de muzikale begeleiding zullen zorgen. Van de dorpskern, aldaar, gaat het met muziek naar 't Bonte Paard. Espelo en Neerdorp. Na het bezoek aan Dijkerhoek zal HMV diezelfde avond nog een bezoek brengen aan Espelo. bij de smederij van de fa. B. J. Nijland en aan het Neerdorp, bij de winkel van de heer A. Paalman, Neerdorp 54. Of de grijze kindervriend ook mee komt? Dat is nog niet zeker, want hij heeft dan een vermoeiende dag gehad. We zullen er het beste maar van hopen, clan valt het altijd wel mee. Muziek. Op verschillende avonden in deze week waarop de publieke belangstelling zich voornamelijk richt op het winkeltjeskij- ken en inkopen doen, zal er muziek zijn in het dorp. Schoolbezoek. St. Nicolaas is voornemens in de mor gen van vrijdag, 4 december met zijn zwarte knechten persoonlijk een bezoek te brengen aan de kleuterscholen en la gere scholen. Omdat er reeds een intocht heeft plaats gehad voor die datum zal de Sint niet worden opgehaald door de schooljeugd, maar zal hij rechtstreeks naar de scholen gaan. Hier volgt dan de gebruikelijke kennismaking van de kin deren der laagste klassen met de grijze kindervriend, waarbij ook de ouders met de kleuters, die nog niet naar school gaan van harte welkom zijn. En verder zang, voordrachtjes, tractaties, filmvoor stellingen enz., zodat het een echte feest dag voor de jeugd zal worden. Aan de cross-country, die de Lande lijke Rijvereniging „Bergruiters" zater dag 28 november (heden) zal houden op de Hoge Borkeld, zullen amazones en rui ters deelnemen uit Markelo, Diepen- heim, Goor/Delden, Zuidwolde (Dr.), Wierden en Holten. In deze 16de bijeenkomst van de Hol tense Kunstclub werd aan alle leden het door de bekende kunstkritikus Oharles Wentinck geschreven en prachtig ge- illustreerde boekje over de Holtense kunstschilder Kees Stoop uitgereikt. door Leida Graafland „Vertel me eens wat nieuws." Ze boog zich weer naar hem toe en beroerde even zijn arm. „Jij... wij kennen elkaar nu vrij goed, nietwaar? Over het algemeen kunnen we het goed met elkaar vinden. Als... als ik nu eens niet de zo ontzet tend gerespecteerde, goed gesitueerde we duwe was, die ik ben, maar een gewone vrouw... Neem nu eens één ogenblik aan, dat we maatschappelijk op dezelfde voet staan, jij en ik. En er was geen ander, alleen maar jij en ik. Wat deed jij dan, Tom?" Hij keek haar aan en loosde weer een diepe zucht. „Roelie... op zoiets kan ik toch geen antwoord geven?" Ze schudde gedecideerd haar hoofd, „Dat hoeft ook niet. Zet de wagen aan de kant en demonstreer het dan. Dan weet ik tenminste wat, begrijp je?" Lange tijd was het stil. Toen vroeg hij: „Meen je dit echt?" Ze knikte een paar keer. „Zeer beslist. En wees niet bang of schuchter... lange tenen heb ik allang niet meer. Trouwens, ik gaf je al toestemming om me te kus sen, als je dat wilt. Nou?" Ze zocht met haar voet de zijne en toen ze hem ge vonden had, haalde ze hem van het gas pedaal en schoof hem naar de rem. Lang zaam stuurde hij de wagen naar de kant en toen hij stilstond, draaide Roelie met een het kontaktsleuteltje om. „Ga je gang... geneer je niet... op het moment bestaan alleen maar jij en ik en die ik is niet de rijke mevrouw Bur ger, maar gewoon Roelie, zonder meer Roelie, begrepen?" Langzaam schoof hij zijn arm om haar schouder en trok de vrouw naar zich toe. Even keek hij in het donker naar haar gezicht, hetzelfde ogenblik bereik ten zijn lippen de hare. „Roelie..." zei hij met gesmoorde stem... „verwijt me later alsjeblieft niets, want je hebt er zelf om gevraagd en een man zou wel van steen zijn, als hij... als hij..." Op nieuw kuste hij haar, terwijl ze haar bei de armen om zijn hals sloeg. Enige tijd lag ze zo in zijn armen en begon toen zijn kussen te beantwoorden. Ze streek hem over zijn haren en hals en trok hem nog eens dicht naar zich toe. Tenslotte zei ze zacht: „Tom, idiote lieveling van me, begin je nu iets te be grijpen? Of nog niet?" Hij duwde haar even van zich af en keek in het duister naar haar gezicht, dat hij in het duister nauwelijks kon on derscheiden. „Bedoel je, dat... dat..." „Ga verder mijn knappe ridder, ik wacht op je liefdesverklaring." „Dat... houdt jij van me, Roelie?" „Wat dacht jij dan? Zal ik jou eens wat vertellen, heer in 't kwadraat? Toen ik jou daar in Tilburg weghaalde en je bij me in ons zomerhuisje had, toen wist ik het al: die volgende dag, toen je weer behoorlijk gekleed was cn je zo voor de spiegel stond te draaien, toen had ik het te pakken. Herinner je je niet meer, aai ik je toen zei: Ik heb je nodig, Tom. Weet jedat nog? En dat was om de" drommel niet alleen voor de zaak. Ik wilde je hebben voor mezelf. En jij? Zeg nou eens wat... zoenen is geen kunst... overigens, dat kun je wel. Hoe is het? Heb ik een klein plekje in jouw hart?" „Roelie... meid... ik ben stapel op je... maar..." „Maar de nette Tom Talingen dacht; ja, ik ben daar gek, ik heb toch zeker geen schijn van kans? Als ik het waag haar te vragen, schopt ze me de deur zo uit. Zo was het wel ongeveer, niet?" Hij knikte. „Ik kan het me nog niet helemaal goed realiseren. Zeg, droom ik, of..." Ze kneep hem stevig in zijn arm. „Voel je het?" „Au! Nou, en of. Zeg, jij hebt stevige knuisten, hoor. Bedoel je... wil je met me trouwen, Roelie?" „Hè, hè, het hoge woord is er eidclijk uit. Het antwoord is; ja, Tom Talingen, ik ben gek op je en daarom wil ik je he lemaal hebben, niet alleen als directeur, maar als mijn man, mijn echtgenoot, hoor je dat? En als de vader van mijn kinde ren, onze kinderen. Bof jij even, dat ze stuk voor stuk, Jan ende meisjes, weglopen met Oom Tom?" Ze nestelde zich weer in zijn armen, trok zijn hoofd naar zich toe en drukte een lange zoen op zijn mond. „Zo nu heb ik eindelijk een man waar ik stapel op ben, mijn aanstaande man." Hij kuste haar terug, maar opeens riep hij verschrikt uit: „Maar Roelie, die an der..." Ze knikte duidelijk. „Ja, die ander. Wat doen we daar nu mee, hè?" „Ken ik 'm? Wie is het?" Ze leunde, genietend van de voorpret, in zijn armen en antwoordde op kalme toon: „Ja, ik geloof wel, dat je 'm kent. Hij heeft een leidende functie in ons dorp. Is directeur van een vrij groot bedrijf, een knappe jongen en eigenlijk ben ik dol verliefd op hem." Talingen, die nog steeds niets begreep, herhaalde: „Directeur van een groot be drijf in ons dorp... wie kan dat zijn? De bedrijven, fabrieken cn grote zaken bij ons hebben allemaal getrouwde directeuren en bazen bij mijn weten... Hoe heet-ie dan?" „Op de personeelsstaat vind je hem ge noteerd staan als Tom Talingen. Je kent hem toch?" Eindelijk begreep hij haar. „Was ik het dan?" Ze schaterde het uit. „Natuurlijk, ban ge aanbidder, wie anders? Daarom pro beerde ik je een zetje te geven, maar jij., slome... je krabbelde iedere keer terug." En ze imiteerde: „Maar Roelie, wat ver wacht je eigenlijk van me? Ik ben een heer..." Dat heer-zijn van je waardeer ik natuurlijk geweldig, anders was ik niet verliefd geworden. Maar je moogt ook wel eens een uitzondering zijn. Die uitzonderingen bevestigen immers de re gel?" „Roelie... geraffineerde vrouw... ik ver lang er naar je met kussen te bestraf fen..." „Waarom doe je het dan niet mijn min naar?" Het was al laat, toen ze eindelijk huis waarts reden, dicht tegen elkaar, rustig rijdend. Nabij de overweg voorbij Deurne zei Tom op droge toon: „Ik heb achterin de wagen een stuk touw zien liggen. Als je me soms nog wilt vastbinden op de rails?" Ze kneep hem in zijn arm. „Over niet al te lange tijd bind ik je wel vast, aan mezelf. Ik wil je niet meer kwijt. Wat denk je? Zul je tevreden kunnen zijn met je bijna veertigjarige bruid? Moeder van vijf grote kinderen?" „Roelie, schat, ik aanbid je. Ik heb al tijd van je gehouden.;." Ze knikte. „Ik las het in je ogen jongen. Nu ben ik er dankbaar voor." Vlak voor het dorp stopte hij even. „Roe lie, we zullen samen gelukkig zijn, hè?" Ze knikte. „Heel erg gelukkig, jongen." Hij dacht na, terwijl hij haar even kus te. „Wanneer denk je, Roelie, dat we..." Ze pakte met haar beide handen zijn gezicht en met het hare vlak bij hem antwoordde ze: Hoe laat gaat morgen ochtend het gemeentehuis open? Half negen? Wel, dan staan we om één mi_ nuut over half negen voor de ambtenaar van de burgerlijke stand, begrepen?" Hij lachte. „Ja baas". Ze legde haar hoofd tegen het zijne. „Weldra ben ik je baas niet meer, dan ben jij het, helemaal. Mijn aanstaande heer en meester, mijn gemaal..." „Roelie... ik ga rijtuigen bestellen, met witte schimmels er voor en palfreniers er achterop, en koetsiers in mooie unifor men. En jij krijgt een mooie witte bruids japon met bruidsjonkers en -meisjes en een grote bruiloft en daarna een huwe lijksreis naar vreemde landen..." Stil lag ze in zijn armen. „Zeg dat nog eens... Tom..." vroeg ze zacht. „Het hele dorp zal uitlopen om je te zien in je bruidsjapon met lange sleep, opgehouden door je eigen kinderen als je wilt, in mooie pakjes. En ik zal zor gen, dat alles gefotografeerd wordt... de lange stoet rijtuigen met fiere witte paar den ervoor, en de koetsiers met hun ver sierde zwepen... en over de bruiloft zal nog dagenlang gesproken worden en on ze huwelijksreis zal dan tenslotte de be kroning zijn van al je jeugddromen, •vant ik wil alleen maar een heel geluk kige vrouw, omdat ik het voorrecht zal hebben wat goed te kunnen maken, wat je in je leven tekort bent gekomen." Ze trok zijn hoofd naar zich toe en kuste hem heftig. Met gesmoorde stem zei ze: „Dank je jongen... wat vind ik dat ontzettend lief van je..." De torenklok liet twaalf slagen horen, toen de auto eindelijk voor huize Burger stopte.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2