femarkü 'sm Uit het Plaatselijk Parlement Qurmriyhe JAARLIJKSE UITVOERING Agenda Broncfiileffen 50-jarig huwelijksfeest Muzikaal gezin Pinkert gehuldigd Inbraak in café „De Waag" Drs. Roemers spreekt in Amicitia Nemen en genomen worden Predikbeurten i 'i Zat'erSag '2# november 1964 Mo. 48 Jaargang 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,per kwartaal Uitgave van de Stichting })Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 051(83 - 23Jj Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer 0,1 Bouw van 42 woningwetwoningen. Machinist voor het nieuwe slachthuis benoemd. Verharding Lichtenbergerweg door Fa. J. Kre kel Zn. Aanleg sportvelden spoedig te verwachten. De gemeente Holten gaat 42 woning wetwoningen bouwen in het zuidelijk deel van het Kolplan. Het worden niet de fabrieksmatige woningen waarover in de vorige raadsvergadering zoveel te doen is geweest, maar een traditionele bouw naar een ontwerp van het architec tenbureau H. Bennink te Coevorden, die ook veel gebouwd heeft voor de gemeen te Diepenveen. De raad besloot in zijn vorige week vrijdagavond gehouden ver gadering de bouw onderhands op te dra gen aan de Fa. A. J. ter Steege te Rijs- sen voor de som van f 768.600,-. De raadsvoorzitter, burgemeester mr Enklaar, deelde mede, dat met deze bouw het woningcontingent 1964 en 1965 ge moeid zal zijn. Na veel strubbelingen en onderhandelingen heeft de fa. Van Eg- teren aangeboden in 1965 40 fabrieksma tige woningen te bouwen, waarvoor ex tra bouwvolume zal worden verleend, wanneer een z.g. bouwstroom door haar kan worden gerealiseerd. Op deze wijze zouden toch nog de oorspronkelijk ge plande 80 woningen tot stand kunnen ko men. De 40 woningen zullen dan ge bouwd worden aan de noordzijde van de Kohveg. De heren Rietberg (c.h.) en Westerik (c.h.) toonden zich wat verwonderd, dat B. en W. toch met de fa. Van Egteren in zee willen gaan en maanden tot voor zichtigheid. De voorzitter herinnerde er aan, dat hij in de vorige vergadering niet gezegd heeft, dat de fa. v. E. voor haar werk niet goed zou zijn, maar met de prefab-aanbieding is zij onberaden ge weest en heeft zij de belangen van Hol ten en Olst in de waagschaal gesteld. Hij heeft de verwachting, dat men nu wel met beter beslagen plannen zal komen. De heer Klein Velderman (alg. bel.) drong aan op de bouw van goedkopere woningen. Niet ieder kan de hoge huren betalen. De heer Ten Berge (vvd) vroeg bejaardenwoningen. De burgemeester wees er op, dat de Herv. Kerk plannen beraamt voor een bejaardencentrum. Bij de aanvang van de vergadering werd aan de heer J. Th. de Jager te Hol ten een bouwterrein verkocht in het Kol plan van 330 m2 voor f 5445,- om daarop een z.g. Bogaerswoning te bouwen aan de Mr. G. Vixseboxsestraat. Benoeming machinist. Tot machinist aan het nieuwe gemeen telijke slachthuis werd met algemene stemmen benoemd de heer F. Oosterdijk te Wierden. Verschillende leden toonden zich ontstemd, dat hierover geen voor overleg was gepleegd met de slachthuis commissie. Ook betreurde men het feit, dat bij het nieuwe slachthuis direct geen dienstwoningen zijn gebouwd. De raadsvoorzitter verklaarde, dat men deze commissie gaarne meer inhoud wil geven. Bij deze benoeming is daaraan echter niet gedacht. Vóór! het bouwen van drie dienstwoningen is 'het zeer moei lijk de curveprijs te halen. Men wil ze ook niet gaarne te hoog in huur maken. Op een vraag van de heer Klein Vel derman (alg. bel.) of ook een tweede ma chinist zal worden aangesteld, antwoord de de voorzitter bevestigend. De aan stelling zal echter niet eerder plaats vin den dan nadat het slachthuis klaar is. De heer Oosterdijk zal echter reeds op 1 januari of zo spoedig mogelijk daarna in funktie treden, omdat deze zoveel mo gelijk bij de aanleg van machines en ka bels aanwezig moet zijn. De zuinigheid zou de wijsheid bedrie gen, indien men hiermede zou wachten, zo verklaarde spreker nog op een vraag van de heer Sprokkereef (alg. bel.). De salarisverordening en de premie- spaarverordening werden na enige dis cussie o.a. over de ingewikkeldheid de zer materie aanvaard. De hardheids clausule voor de ziekenfondsverzekering OFFICIËLE PUBLIKATIE OPENSTELLING BUREAU VAN DE BURGERLIJKE STAND (Geen openstelling op zaterdag meer) Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter algemene kennis, dat op grond van de Wet van 25 juli 1964 (Stbl. 315) juncto de Koninklijke Besluiten van 16 oktober 1964 (Staatsblad no. 393 en 395) houdende aanpassing aan de Al gemene termijnenw-et van enige wetten het bureau van de burgerlijke stand ter gemeentesecretarie met ingang van 1 december 1964 OP ZATERDAG NIET MEER VOOR HET PUBLIEK GEOPEND ZAL ZIJN. Holten, 16 november 1964. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. maakte ook de tongen nog even los. Het percentage van 5 werd teruggebracht tot 4 pet. De raad ging verder akkoord met de verhoging van het weegloon voor var kens, welke voor export bestemd zijn, van 25 op 50 ct. Overwegbeveiliging. Het voorstel tot onttrekking van de Kortedijk aan het openbaar verkeer met het oog op de overwegbeveiligingen in het Holterbroek werd door het college teruggenomen, teneinde met de N.S. een andere oplossing te zoeken, die meer be vrediging schenkt. Aan de N.V. Aannemings- en Wegen bouwbedrijf v.h. J. Krekel Zn. zal de verharding van de Lichtenbergerweg worden opgedragen voor de som van f 57.250,-. De gunning zal nog even moe ten wachten, omdat de verox'dening op de aanlegbelasting dient te worden ge wijzigd. Van de aan de oostzijde gelegen percelen kan geen belasting worden ge heven, omdat zij in de gemeente Rijssen zijn gelegen, waardoor de bijdrage niet hoog genoeg wordt. Samenspel met de gemeente Rijssen en een belasting per weg zijn nodig. De raad besloot verder tot wijziging van het onteigeningsbesluit voor gronden in het villaterrein Look. De behandeling van adressen van de bewoners van de Kortedijk en van Dij- kerhoek over de beveiliging van de over wegen werd naar een volgende vergade ring verschoven. De heer Ten Berge (vvd) sprak er bij de rondvraag zijn voldoening over uit, dat de gemeente een tekening heeft aan gekocht van de Hol tense kunstschilder Kees Stoop, die inmiddels een mooie plaats heeft gekregen in de raadzaal. Spreker acht deze aankoop uit de cultu rele pot zeker verantwoord. De heer Meerman (pvda) wees op de mogelijkheid van ruiling en aankoop van boerderijen in verband met de ontwikke ling in het uitbreidingsplan ten zuiden van het dorp. De heer Bosschers (c.h.) informeerde naar het plaatsen van. straatlantaarns. De voorzitter antwoordde, dat dit niet alleen een kwestie is van een lichtmast, maar van dure kabels. Hij wees er op, dat de begroting voor 1965 er in dit op zicht niet zo gunstig uitziet. Op een vraag van de heer Klein Vel derman (alg. bel.) omtrent plannen voor een miniatuur (midget)-golfbaan deelde de burgemeester mede, dat de oorspron kelijk daarvoor bestemde plaats zowel verkeerstechnisch als planologisch onaan vaardbaar was, maar dat b. en w. geen bezwaar hebben tegen aanleg langs de Wullenbergweg op een terrein van de heer Metzger. Naar aanleiding van een vraag van de heer Sprokkereef (alg. bel.) of het nieu we uitbreidingsplan de raad nog dit jaar zal bereiken, antwoordde de voorzitter, dat er druk aan gewerkt wordt en dat spoedig een voorstel is te verwachten over de aanleg van sportvelden en een sportaccommodatie. Het echtpaar J. Aanstoot-M. A. Aan stoot-Marsman, Beuseberg 128, hoopt za terdag 28 november zijn gouden huwe lijksfeest te vieren. De heer Aanstoot is 73 jaar en zijn echtgenote 71 jaar oud en beiden mogen zich nog in een goede ge zondheid verheugen. Het echtpaar heeft 5 kinderen en 12 kleinkinderen en heeft al die 50 jaren gewoond op het erve „De Striepe". Wij wensen hen van harte ge luk met het komende feest. De Holtense Muziekvereniging „HMV" •heeft zaterdagavond voor pl.m. 200 be langstellenden haar jaarlijkse uitvoering gegeven onder leiding van de heer J. Die penveen te Glanerbrug. De voorzitter van HMV, de heer A. Westex'ik, spx-ak een kort woord van wel kom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot burgemeester mr W. H, Enk laar en tot de afgevaardigden van enkele verenigingen uit Holten. Hij spx-ak verder een hartelijk woord van dank tot de donateurs voor de finan ciële steunt die in het afgelopen jaar weer wei'd verleend en tot het gemeentebe stuur voor de ontvangen subsidie. Met een bijzonder woox'd van dank richtte hij zich tot de ingezetenen, die de enkele ja ren geleden genomen renteloze aandelen schonken voor het aanschaffen van nieu we uniformen, waarmee een bedrag is ge moeid van pl.m. 8000 gulden. Men hoopt de nieuwe uniformen in het voorjaar van 1965 klaar te hebben, zo dat HMV bij het vieren van het 20-jarig bestaan keurig voor de dag zal komen. Wat er ter gelegenheid van het vierde lustrum px-ecies zal gebeuren, staat nog niet vast, maar in principe werd reeds be sloten tot het houden van een nationaal muziekconcours op zaterdag 5 juni en maandag 7 juni a.s. (Tweede Pinkster dag). Voor het organiseren van een con cours heeft het Hoofdbestuur van de Ko ninklijke Nedex'landse Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappen reeds toestemming verleend. CONCERT Onder leiding van dirigent Jan Die penveen werd hiex-na het zes nummers tellende programma afgewerkt, hetwelk opende met de pittige mars „Black Dia mond". Deze mars, als „voorgerecht" op gediend, wekte reeds grote verwachtin gen, doch het korps slaagde er ten volle in deze te verwezenlijken. De ouverture „Pug-Nose" van Oor Mel- lema met solo-trekjes van G. J. Broek- maat, Johan Pinkert en W. Koopman kwam goed door, al was het met het in zetten nu niet altijd bepaald je van het. Het zwaarste nummer was „Atilla" van de Italiaanse componist Verdi in een be- werking van A. J. Roeien. Dit meer dan twintig minuten durende werk vergde alles van dirigent en korps. Een moeilijk nummer voor fanfare, in het bijzonder voor het kleine koper. Er viel veel goeds te bespeuren. Het solo-werk werd in dit nummer zeer verdienstelijk gebracht door F. J. Schuppert (trombone) en G. J. Broekmaat (piston). „Naher mein Gott zu Dir" van E. Ruh werd gespeeld zoals de componist dit wenst, n.l. met veel overgave. De Wiener Lieder-potpourri „Servus Wien" van Nico Dostal in een bewerking van Cor Mellema bracht de zaal in de stemming, die nu eenmaal bij muziek hoort, die de Weense sfeer ademt. Het korps besloot met de mars „St. Jakobs Denkmal" van Walter Schild en beloonde de daverende ovatie van het dankbare publiek met een extra mars. Buxgemeester W. H. Enklaar was onge twijfeld de tolk van allen, toen hij korps en dirigent dankte voor het gebodene. Hij wees verder op de belangrijke plaats, die HMV in de Holtense gemeenschap in neemt en hij deed een dringend bex'oep op de jeugd om lid te worden van het korps. De heer J. Wiggers dankte als voorzit ter van de supportersclub voor de mede werking, die steeds wordt ondervonden als een beroep op de ingezetenen wordt gedaan. Hij bood mevr. Diepenveen bloe men aan. HULDIGING FAM. PINKERT De uitvoering kreeg een bijzonder tint je toen voorzitter A. Westerik de lof trompet stak over de familie H. J. Pin kert uit de Pastoriestraat. De heer Pinkert is reeds bijna 20 jaar lid van HMV en zijn zes kinderen (Jan Willem, Johan Gerrit, Hendrik Jan, Adriaan Johan, Wim en Dinie) blazen hun partijtje mee. Wim (12) en Dinie (10) slaan geen repetitie van het jeugd- korps over en hopen te zijner tijd hun plaats in te nemen in het grote korps. De familie Pinkert is zeer trouw in het bezoeken van de wekelijkse repetities en behoort tot de kern, waarop het korps kan rekenen. Ook mevr. Pinkert-Braakhekke draagt HMV een warm hart toe en zo nodig roert zij de grote trom als het tijd is voor het ensemble Pinkert om naar de repeti tie te gaan. De heer Westerik bood namens HMV de familie Pinkert een grote taart aan. FILM Na de pauze waarin de loten weer In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in café „De Waag" aan de Waagweg. De inbreker(s) verschafte(n) zich via een z.g. tuimelraam toegang tot een bijzaal, forceerde (n) het slot van een schuifdeur en kwam(en) zo in het café, waar na vernieling van het slot het geld werd ontvreemd uit een juke-box. Ook werd de kassa-lade geleegd en het z.g. „fooien-potje" meegenomen. Verder wor den 100 en 120 pakjes sigaretten vermist en een damesschort, die men zeer waar schijnlijk nodig heeft gehad voor het „in pakken" van de dubbeltjes en kwartjes uit de juke-box. In de keuken werd een kast doorzocht, waarbij een spaarpot van het dochtertje van caféhouder J. Haver slag over het hoofd werd gezien. In de spaarpot zat pl.m. 50 gulden. De inhoud van juke-box en kassa moet worden ge schat op 140 a 150 gulden. De fam. Lubbersen, die in hetzelfde pand woont, heeft van de inbraak niets gemerkt. De heer Haverslag, die zelf in de Burg. v. d. Borchstx-aat woont, ontdekte woens dagmorgen, toen hij in het café kwam, dat er was ingebroken. De Rijkspolitie stelde onmiddellijk een onderzoek in, doch tot nog toe ontbreekt van de daders die mogelijk behoren tot een groter complot, dat in geheel Twente opereert elk spoor. Hoe laat de inbraak aan de Waagweg heeft plaats gehad, is niet met zekerheid te zeggen, doch de heer M., die om pl.m. 2 uur passeerde, zag dat er in het café licht brandde. In een openbare vergadering van de NW Bestuurdex-sbond, vrijdagavond in „Amicitia", zal de voorzitter van het NVV, drs D. Roemers, spreken over de loonmaatregelen in 1965. Verder zullen aan de orde komen de vraagstukken be- tx-effende samenwerking met het NKV en CNV, hoe ook de werknemer door zijn arbeid bezit kan verwei-ven, de Algemene Bijstandswet per 1 januari 1965 en het sociale minimum van de AOW. De ver gadering begint om half acht. Er zal ruime gelegenheid zijn om vragen te stel len. Gehuwd: J. Meijerink, 26 jr., Holten en H. Hasewinkel, 27 ji\, Laren (Gld.). Overleden: J. W. Nijenhuis-Graven, 69 jr., Dijkerhoek 19. H. Koopman-Vor- kink, 66 jr., Holterbroek 41. BEVOLKING: Ingekomen: J. Hulleman van Arnhem naar A. H. Goldsteinstraat 4. B. H. Lestex-huis van Arnhem naar A. J. Gold steinstraat 4. L. Troost van Amster dam naar H. J. Wansinkstraat 7. K. Veldman van Enschede naar Beuseberg 77. Vertrokken: H. Paalman van Neerdorp 54 naar Bathmen. J. Paalman van H. J. Wansinkstraat 8 naar Assen. M. D. Malaihollo van Holterberg 26 naar Moor drecht. Dinsdag j.l. hielden de Espelose Platte landsvrouwen hun maandelijkse bijeen komst, die onder leiding stond van mevr. Hol-Groothoff. Als spreekster was mevr. Bervoets uit Almelo aanwezig, die een praatje hield over reklame onder de ti tel: „Nemen en genomen worden". Allereerst hield ze een korte inleiding, waarna een gezellige discussie volgde, waarbij de humor niet ontbrak en de aan wezigen hartelijk moesten lachen. Er waren drie nieuwe leden aanwezig, die hartelijk welkom werden geheten. De afdeling Espelo is hiermede op 46 leden gekomen. Aan het slot werd de Kerstwijding be sproken en werd mevr. Bervoets dank gebracht voor haar gezellige causerie, waarna allen voldaan huihwaarts gingen. KWALIFICATIE UITMUNTEND De heer G. W. Oosterkamp alhier be haalde met zijn New Foundlander „Fabia van de Oude Plantage" op de 75e Inter nationale Hondententoonstelling van de Kon. Ned. Kennelclub „Cynophilia" te Amsterdam, „Winner 1964", de kwalifi catie „Uitmuntend". VOORGOED VRIJGESTELD Aan de dienstplichtige der lichting '64 H. Rietberg, Beuseberg 131, is voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. vlot van de hand gingen werd de prachtige en zeer boeiende kleurenfilm: „Zeg nooit vaanvel" vertoond. Al met al een geslaagde avond. Vrijdag 27 november, 7.30 uur: Open bare vergadering NVV Bestuurders- bond in „Amicitia". Spreker: drs D. Roemers, voorzitter van het NW. Vrijdag 27 november, 7.45 uur: Voor lichtingsavond goede melkwinning in ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 28 november: Cross-country Landelijke Rij vereniging „Bergruiters" op de Hoge Borkeld. Zaterdag 28 november 's middags om 1 uur in de hal van de o.l. Dorpsschool: trekking verloting BATO. Zaterdag 28 november, 2.57 uur: Feeste lijke intocht van St. Nicolaas vanaf Sta tion N.S. m.m.v. H.M.V. enz. Zaterdag 28 november, 7.30 uur: Grote dans_ en showavond met medewer king van „The Rolling Thunders" in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 28 november: Dans- en show avond in hotel Vosman. Zaterdagavond 28 november: Grote ver werping in bakkerij „De Halm", In dustriestraat. Dinsdag 1 december, 19 uur: Verwerping krentenbrood, enz. bij A. M. Nijkamp, Dijkerhoek. Dinsdag 1 december, 19.30 uur: Sinter klaas bezoekt Dijkerhoek m.m.v. H.M.V. enz. Donderdag 3 december, 8 uur: St. Ni colaas feest Plattelandsmeisjes en Ver. „Jong Holten" in hotel Holterman. Vrijdag 4 december om 8 uur in café Kalfsterman: pot- en plankstoten bil jartclub „VOP" om wild en gevogelte, gebak en krentebrood (let op de adver tentie volgende week). Zaterdag 5 december: St. Nicolaasbal in ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek (zie ad vertentie). Maandag 7 december, 14-21 uur: Inwisse ling winkelweekbonnen voor deelne merskaarten en van lintwedstrijd in Amicitia en van 19-21 uur in 't Bonte Paard. Dinsdag 8 december, 19.30 uur: Bekend making uitslag duizendguldenslag win kelweekactie in café Maats. Donderdag 10 december, 8 uur: Film avond School met de Bijbel: „Time- lock" (gevecht met de tijd). Zaterdag 12 december, 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" met medewerking van „Rudi and his Fla ming Star-s". Zaterdagavond 12 december: Grote ver werping bakkerij „De Halm". Dinsdag 15 december, 14 uur: Officiële herdenking 40-jarig bestaan vereni ging „Jong Holten" met receptie in „Amicitia" en 's avonds opvoering ju bileumrevue. Zaterdag 19 december, 's avonds om 8 uur: Kerstuitvoering Chr. Gem. Zang ver. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk. Zaterdag 19 december, 8 uur: Opvoering jubileumrevue „Jong Holten" in „Ami citia". Zaterdag 26 december (Tweede Kerst dag): 2.30 en 7.30 uur: Grote dans- en showavond in „Amicitia" met mede werking van „The Sensation Rockets". Zondag 29 november 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 9 en 10.30 uur (Bed. H. Doop) ds Addink. Extra collecte: Fonds op leiding predikanten. Om 10 uur Jonge- rendienst in „Irene". Om 19 uur ds Stukker (Jeugddienst met medewer king van het kwartet Pots xxit Stads kanaal). Collecte voor de Jeugddien sten. Dijkerhoek: 10 uur ds Israël. Extra collecte voor „Bethanië". Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beidé diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Hoestdrank in tabletvorm. 95ct Aangevoerd: 40 runderen, 1.491 varkens. Totaal 1.531. Prijzen: 4 vette koeien van f 3,80 tot f 4,- p. kg slachtgewicht; 19 melk- en kalf- koeien van f 1.125,tot f 1.250,p. stuk; 10 pinken van f 750,tot f 850,p. stuk; 7 graskalveren van f 375,tot f 500,p. stuk; 7 drachtige zeugen van f 300,tot f 350,per stuk; 1.484 biggen van f 57, tot f 65,per stuk. Overzicht handel: Rundvee: handel rus tig, prijzen staande; Zeugen: handel kalm, prijzen staande tot iets lager; Biggen: han del traag, prijzen dalende.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1