Spctfut Van het erf der kerk Modernisering overwegbeveiligingen verkouden DAMPO Gemeentebestuur koopt tekening aan Onrustige Zenuwen? Verhogiag weegicon Muziek en film Filmnieuws eens schudt het leven je wakker Zaterdag 21 november 1964 In Winkel werd een kerkweek gehouden. De afgelopen week was er veel te cloen in Winkel NH. Na de nodige voorberei ding werd daar een bezinningsweek ge houden over het thema: „Christus ver bindt ons" in welk kader allerlei gebeur tenissen lieten zien, dat de Kerk een woord wil meespreken. Dit hield in, dat een aantal bezoekers twee aan twee alle huizen langs gingen om de bewoners uit te nodigen voor deze manifestaties, die uitgingen van de gezamenlijke kerken. Elke dag ving aan met klokgelui en ochtendgebed, 's Avonds weer klokgelui en avondgebed. Daarna gingen zowel 's morgens als 's avonds de bezoekers op pad en lieten in elk huis een exemplaar van „Licht", de nieuwe uitgave van het Johannes-evangelie, achter. Verder was er 's avonds een zangfeest in de kerk, een gespreksavond in een zaal, een jeugdpro_ gramma op zaterdagmiddag, terwijl de sluiting van deze actieweek valt op de zondagavond in de Allemanskerk-dienst. Over enkele weken wordt een dergelijke actie gehouden in het nabijgelegen Kol- horn. De huisbezoekers voor Kolhorn na men ook aan de instructieavond in Win kel deel, waar de voorbereiding in han den was van een gereformeerd predikant. Buiten hem waren in deze actie ook de hervormde en doopsgezinde predikan ten betrokken en een r.k. rector. Daar in de kop van Noord-Holland doen de kerken van zich spreken! Vrijzinnige hervormden op weg naar integratie in hervormd Oegstgeest. Na het vertrek van ds. Hubeek benoem de de Centrale Kerkeraad van de Her vormde gemeente te Oegstgeest zijn op volger als voorganger van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden ds Wagenvoorde ook tot bijstand in het pastoraat, waar mee hij formeel - maar ook opzettelijk niet alleen formeel - de positie krijgt van predikant der gemeente en adviserend lid van de kerkeraad. Daarnaast ging de Centrale Kerkeraad ook een stap verder op de weg tot integratie der Vrijzinnige hervormden in de gemeente door benoe ming van een tweetal ouderlingen=kerk- voogd met bijzondere opdracht, speciaal ook in verband met de samenwerking, die beoogd' is voor het nieuwe gemeen tecentrum in welks stichting en gebruik beide groepen deelnemen. Door deze be sluiten krijgt de gedachte van samen ge meente zijn weer meer inhoud. Korte berichten. Op een congres van de NSVH. de Ned. Vereniging voor Sexuele Hervorming, heeft de voorzitster, Mevrouw Dr. M. Zel- denrust gepleit voor het openen van het gesprek met de R.K. Kerk, omdat er duidelijk een wijziging is in de r.k. visie op de menselijke sexualiteit. Onder auspiciën van het gereformeer de deputaatschap „Reformatie-Rome" worden in verschillende delen van 't land voorlichtingsconferenties belegd over de nieuwere ontwikkelingen in de R.K. Kerk. Bijzonder aandacht krijgt daarbij natuur lijk het concilie. Bijstandswet. De eindredakteur van de Heerenveen- se Kerkbode, wika O. Bult, schrijft op de voorpagina een stukje over de Algeméne Bijstandswet. De invoering van deze wet betekent, dat vanaf januari 1965 niemand meer in zorg hoeft te zitten, dat hij zelfs in deze welvaartstij d niet genoeg voor zijn gezin zal hebben. Er wordt finan ciële hulp mogelijk, waar dat echt nodig is. Maar betekent dat nu, dat we tegen elkaar kunnen gaan zeggen: Eerlijk zullen we alles delen! Toch zijn we niet tevreden. De Bij standswet gaat o.i. nog al te veel uit van een minder aantrekkelijke filantropische gedachte. Dat kan in de gegeven politie ke situatie in ons land wellicht ook niet anders, waar een onevenredige verde ling van het nationale inkomen onaange tast blijft. Wel vindt er een zekere ver evening van inkomens plaats door een progressief belastingstelsel en de kinder bijslag, maar de eenvoudige economie, zoals u en ik die thuis toepassen, n.l. een gelijke verdeling van het beschikbare eten aan alle tafelgenoten, wordt in onze nationale en internationale huishoudin gen niet toegepast. Daar geldt nog steeds de keiharde wet: wie veel heeft, wie steeds meer ontvangt en wie niet heeft moet met een minimum genoegen ne men. De economische politieke berichten stellen het ens, leken, voortdurend zó voor. alsof de minder draagkrachtigen el ke dag dankbaar moeten zijn voor het kleine percentage medeburgers, dat zich ten gerieve «n de grote rest baadt in weelde, opdat een toename van beste dingen door allen achterwege zal blijven. Een kleine groep kapitaalkrachtigen be schermt de grote groep financieel zwak ken tegen werkloosheid, overbesteding en inflatie. Is het niet ontroerend? Deelt elkanders lusten. Wij voor ons zouden graag willen, dat de kerken, levensbeschouwelijke en par ticuliere organisaties, die ook allemaal met de Bijstandswet te maken hebben, een krachtig protest bij de politici, vak bonden en regering lieten horen om aan deze nederlandse discriminatie van fi nancieel zwakken en hulpbehoevenden (o.a arbeiders, bejaarden, kleine midden standers, schippers en boeren) zo spoe dig mogelijk een eind te maken, door aan te dringen op een gelijke verdeling van het nationale inkomen. In afwachting van politieke besluiten hieromtrent zouden kerkelijke en humanistische gemeen schappen al experimenterend iets van deze gedachte kunnen verwerkelijken door niet alleen elkanders lasten, maar ook elkanders materiële lusten te de len. In de kerkorde van onze kerk staat (Ord. 15; 1), dat met name het diaconaat de kerk heeft te dienen in haar taak om de overheid te wijzen op haar roeping de gerechtigheid te betrachten. Deze adel dom verplicht. Nu, nu het kan! Laat, als andere kerken nog verstek laten gaan, onze hervormde kerk middels de nieu we Generale Diaconale Raad maar de voorstap nemen, in de geest zoals de so ciale commissie van de Oecumenische Raad van Kerken dit het vorig jaar in een boodschap heeft bepleit. Dat zou een dienstverlening aan het volk kunnen betekenen, die ver boven kanselboodschappen en de betekenis van de nieuwe Bijstandswet uitgaat. Voorko men van nood is nog altijd beter dan het verhelpen er van. Verhalen voor feestdagen. Vorige jaren gaf de Protestantse Stich ting tot Bevordering van het Bibliotheek wezen en de Lectuurvoorlichting in Ne derland (Parkweg 20a, Voorburg) al een paar maal een overzicht van verhalen om te vertellen bij kerstfeestvieringen. „Verhalen rondom Kerstmis". Thans is een derde druk hiervan uitgekomen, ge heel herzien :n vergelijking met die vo rige uitgaven en tevens uitgebreid voor andere feestelijke gelegenheden. De titel is: „Feestvieren met het boek" en het is een wegwijzer bij het kiezen van Kerst-, Paas- en Pinksterverhalen en van kin- der- en gezinsboeken. Deze nieuwe uit gave is welkom, niet alleen zakelijk, maar vooral ook omdat hier een duide lijk overzicht gegeven wordt met de no dige aanwijzingen. Allereerst is er een lijst van de 34 bundels, waaruit verha len gekozen werden en vervolgens wor den de kei'stverhalen stuk voor stuk ge noemd, gerubriceerd naar leeftijd van 5 jaar tot volwassenen en bejaarden. Dan volgen nog Lijdens-, Paas- en Pinksterverhalen, verhalen voor ver schillende gelegenheden, gedichten en religieuze poëzie. Een tweede deel is een overzicht van geschenkboekjes voor de zondagsschool, weer naar leeftijden en natuurlijk prij zen ingedeeld van verschillende uitge vers. En tenslotte zijn er dan boeken voor het gezin. Alles bij elkaar vormt dit overzicht een waardevolle dienst aan de gemeenschap. Hoe velen zitten vooral in de tijd vóór Kerstfeest met de handen in het haar bi.i het'zoeken van geschikte- boeken of ver- Walen? Hier vinden-zé alle nodige voor lichting. Men kan zich de toezending van deze wegwijzer verzekeren uitsluitend door bestelling per briefkaart aan boven staand adres, met daarop aan de adres zijde f 1,- aan postzegels extra bijge plakt. Afro-Aziatisch bezoek aan „Kerk en Wereld". Op hun Europese reis met het doel pro testantse vormingscentra nader te leren kennen was een aantal vooraanstaande personen in het kerkelijk leven in Afrika en Azië afgelopen weekend gast op het instituut Kerk en Wereld in Driebergen. Het waren dr Donald G. S. M. Timkulu en zijn vrouw, uit de nieuwe staat Zam bia. Deze Afrikaanse predikant is niet alleen de leider van het oecumenisch in stituut Mindolo, maar ook president van de Al-Afrikaanse kerken-conferentie, waar zich vorig jaar 104 kerken uit 28 Afrikaanse landen bij aangesloten heb ben. Voorts behoorde tot de groep prof. dr Keiichiro Shimada uit Japan, profes sor aan de economische faculteit van de Doshisha Universiteit in Kyoto, en even eens leider van een vormingscentrum. Ds M. A. Thomas kwam uit India en is direkteur van het Oecumenisch Christe lijk Centrum in Bangalore. Met dr A. Th. van Leeuwen, direkteur van Kerk en Wereld, en de stafleden ds G. P. Klijn (Open Deur-werk) en wika Jac. Roos (Buitenlandse betrekkingen) en in tegenwoordigheid van prof. dr H. Kraemer, ontstond een levendige uitwis seling van ervaringen, onder meer over de vorming van leken en het grote be lang van de dialoog, ook met aanhangers van andere godsdiensten en niet-gekm- gen. De zondagmiddag bracht het gezel schap door onder leiding van dr en mevr. Magnus van de Evangelische Academie Bad Boll in kasteel Oud-Poelgeest te Oegstgeest, waar men ontvangen werd door de direkteur mr A. W. Kist. VOETBALUITSLAGEN De wedstrijd Hóttéh 1-SOS 1 ging we gens terreinafkeuijihg niet door. Overige uitslagen M de le klasse A: Bon. Boys-Rodd Zwart 00 DTO-Unisson 32 Victoria-VSV 32 Haarlese Boys-RKSV 41 De stand is thans' in 1 A Victoria 10 8 1 1 17 28-13 Unisson 10 7 0 3 14 34-16 Rood Zwart 10 5 2 3 12 16-15 Haarlese Boys 10 5 1 4 11 22-16 SOS 9 3 3 3 9 15-14 DTO 10 3 3 4 9 24-34 Holten 9 3 2 4 8 11-15 Bon. Boys 10 3 2 3 8 14-18 RKSV 10 3 2 5 8 16-26 VSV 10 0 2 8 2 10-23 Verdere uitslagen: Sportclub Rijssen a-Holten a 110 Programma: Zaterdag: Holten a-Haarlese Boys a 3.uur SDOL b-Holten b 1.45 uur Holten c-Haarlese Boys e 1.45 uur Zondag: Unisson 1 -Holten 1 2.30 uur Holten 2-Hengelo 5 uitgesteld Holten 3-Haarlese Boys 2 2.30 uur Holten 4-Wierden 3 12.uur De N.V. Ned Spoorwegen hebben aan het gemeentebestuur bericht, dat zij voor nemens is, in de tweede helft van 1967 het seinstelsel op de spoorlijn Deventer- Almelo in deze gemeente te modernise ren. Behalve het aanbrengen van het sys teem van automatische treinbeinvloed'"ng en het vervangen van bediende overweg bomen door automatische halve-overweg- bomen (ahob's), zullen verschillende, thans onbeveiligde overwegen worden voorzien van automatische knipperlicht installatie (aki). Het aanbrengen van laatstbedoelde installatie is echter afhan kelijk van de verkeersintensiteit op deze overwegen en geschiedt zonder dat dit kosten voor de gemeente met zich mee brengt, aldus schrijven b. en w. in een voorstel aan de raad. Na deze modernisering zal het zeer moeilijk zijn om wijzigingen aan te bren gen in de overwegbeveiligingen, in ver band waarmede deze aangelegenheid thans in zijn geheel moet worden bezien. Aangezien niet alle onbeveiligde over wegen van een beveiliging kunnen wor den voorzien, verzoekt N.S. er aan me de te werken om bepaalde minder be langrijke overwegen op te heffen. In het licht van het vorenstaande stelt N.S. voor: 1. De overwegen nabij het station Hol ten en in de rijksweg naar Rijssen zul len van een ahob worden voorzien; 2. de overwegen in de Stationweg te Dijker- hoek, Sangeldijk, Doorlopende Dijk, Ree- bokkenweg en Geskesdijk zullen met een aki worden beveiligd; 3. de beide over wegen in de Elzendijk en in de Popu- lierendijk komen niet voor beveiliging in aanmerking, omdat het verkeer hierop zeer gering is. De bestane toestand zal derhalve gehandhaafd blijven; 4. De over_ weg in de Broekdijk komt wegens de gerin ge verkeersintensiteit niet voor beveili ging in aanmerking. N.S. zijn echter be reid, deze overweg van een aki te voor zien, indien de gemeente bereid is een gedeelte van de Kortedijk, van de Rijks weg Deventer-Holten tot de Parallelweg (bij J. Voordes), aan het openbaar ver keer te ontrekken. B. en w. hebben aan de Ned. Spoor wegen bericht, dat zij zich in principe met het voorgelegde plan kunnen vere nigen, maar dat zij alsnog gaarne zouden zien dat een aki werd aangebracht bij de Elzendijk en de Populierendijk. N.S. heb ben bericht, dat zij van oordeel blijven, dat bedoelde overwegen niet in de termen vallen voor een aki, omdat uit gehouden verkeerstellingen is gebleken, dat de verkeersintensiteit te gering is. Het college is van oordeel, dat het geen bezwaar ontmoet het genoemde gedeel te van de Kortedijk t.z.t. aan het open baar verkeer te onttrekken, omdat deze weg aansluit aan de Parallelweg langs de spoorbaan en de veiligheid van het ver keer hiermede ten zeerste is gediend. Het verzoekt de raad in principe hiermede accoord te gaan, opdat naderhand de procedure involgc de wegenwet tot ont trekking aan het verkeer kan worden ge_ volgd. BEJAARDENSOCIëTEIT IN „REHOBOTH" De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteil zal op dinsdag 24 no vember a.s. niet worden gehouden in ge bouw „Irene", maar in het gebouw „Re- hoboth" aan de Stationsstraat. SCHAATSLIEFHEBBERS OPGELET! Liefhebbers van de schaatssport raden wij aan goede nota te nemen van een ad vertentie van de IJsclub „De Noordpool" betreffende de kosten, verbonden aan het donateurschap van de club. HOL LENS NIEUWSBLAD Het gemeentebestuur van Holten heeft een van de fraaiste tekeningen „Winter" (no. 6 van de lijst), van de I-Ioltense kunst schilder Kees Stoop, aangekocht, waar mede deze de afgelopen tien dagen heeft geëxposeerd in Amicitia. De aankoop ad 750,_ wordt gefinancierd uit de z.g. cul turele pot, waaruit in het verleden ook toneelvoorstellingen van beroepsgezel schappen en andere culturele uitingen zijn gesubsidieerd. Plet was de achttien de aankoop. Nadien heeft de heer Stoop nog twee van zijn werken verkocht. De ze expositie is wel een zeer- bijzonder succes voor de kuntschilder geworden. Een succes, dat hem door iedereen van harte gegund wordt. Mijnhardfs Zenuwtabletten Aangezien de gemeentelijke waag nog slechts gebruikt wordt voor het wegen van varkens bestemd voor export, stel len b. en w. aan de raad voor het weeg loon van 0,25 per dier te brengen op 0,50 cl. Deze wegingen hebben onre- gelgelmalig plaats en worden gevraagd op onregelmatige tijden. Soms 's mor gens vroeg, soms 's avonds laat. De aan_ voer van varkens gaat vaak met onder brekingen gepaard. De kosten, die het kcurings-, waag- en slachthuisbedrijf moet maken zijn aanmerkelijk hoger dan de inkomsten. Bij de weging van 6000 voor export bestemde varkens zal de op brengst 1500,meer bedragen. In tegenstelling met vroeger worden de varkens^ die bestemd zijn voor eigen land, voor grossiers en vleeswarenfabrie- ken, thans zonder bepaling van het le vend gewicht naar de afnemers elders op transport gesteld. „H.M.V." zal zaterdagavond, 21 novem ber (heden) tijdens de jaai'lijkse uitvoe ring in gebouw „Irene" populaire muziek ten gehore brengen. Het programma vermeldt o.a. „Servus Wien" een potpourri van Weense liede ren. Na de pauze zal worden vertoond de prachtige speelfilm „Zeg nöoit vaarwel" (Say never goodbey). Een speelfilm van bijzondere klasse die van begin tot einde zal boeien. Donateurs hebben op vertoon van dona tie-kwitantie en tegen betaling van een kwartje toegang. Voor niel-donateurs is aan de zaal (open om 7 uur) een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. Ook het tweede programma in dit sei zoen, dat zondagavond in Gebouw „Ire ne" vertoond zal worden is van uitste kend gehalte. Als hoofdnummer draait hierin n.l. de grote nieuwe Engelse klucht „De lef_ schopper" met in de hoofdrol de wel bij zonder populaire komiek Norman Wis dom. En de zeer velen, die zijn voorgaan de films gezien hebben, zullen stellig de gelegenheid niet voorbij laten gaan zijn nieuwste film te gaan zien. En ook ditmaal verzeilt onze populaire komiek weer van het ene dolle avontuur in het andere, waarbij situaties ontstaan die dermate lachwekkend zijn, dat de zaal meermalen zal dreunen op haar grondvesten van de lachorkanen. „De Lefschopper" met Norman Wis dom biedt humor van het beste soort. Een kostelijke film waarvan de toe schouwer naar hartelust zal genieten. door Leida Graafland Dat is de vraag nog. Maar dat doet er niet toe. Laten wij maar eens een leuk toneelstukje gaan opvoeren. Hoofdperso nen: Tom en Roelie. Blijspel in één be drijf. Jij gaat me het hof maken. We heb ben al aangenomen, dat je verliefd op me bent. Nu trek je de stoute schoenen aan en je vraagt me ten huwelijk." Hij keek haar ontzet aan. „Roelie, wat is dat nu voor onzin? Met zulke dingen, met zulke ernstige dingen, ga je toch niet de spot drijven?" „O, dus je vindt zoiets wel ernstig?" „Allicht, daar ga je toch geen spelletje van maken?" „O nee? Nou, ik vanavond wel. Ik ben je baas, hè? Dan is dit een opdracht voor mijn directeur: maak me vanavond het hof, doe verliefd tegen me en je hebt mijn toestemming om me te kussen. Goed be grepen? Dit is een bevel." Hij zuchtte en krabde zich achter het oor. „Ik kan vanavond van jou geen hoog te krijgen, Roelie." „En ik niet van jou. Ik moet waar schijnlijk wel een afzichtelijke oudé vrouw geworden zijn, dat je me niet eens in je armen durft te nemen." „Praat geen onzin, Itoclie, je ziet. er uit om te stelen. Breng me alsjeblieft niet in de verleiding." „Om me le stelen?" Hij schoot in een gulle lach. „Hou op alsjebliefthet zou werkelijk de moei te waard zijn om er met jou vandoor te gaan." Ze schoof naar hem toe en legde haai' hoofd tegen zijn arm. „Waar zou je met me naar toe willen, Tom?" „Ik zouach, houd toch op met die gekheid, Roelie, we zijn toch zeker ver standige mensen?" Ze ging weer overeind zitten. „O ja, ver schrikkelijk verstandig. Daar weet ik van mee te praten. M'n hele leven ben ik ver standig geweest, mijn hele huwelijk wel te verstaan. Dan zet je jezelf een masker op en daardoor kijk je naar alle anderen. Al die hoogwaardigheidsbekleders, waar mee Dolf in zijn dagen zo dik bevriend was. Je speelt de toegewijde gastvrouw en de hele avond praat je over onbenullige dingen met onbenullige mannen en vrou wen en na afloop zeggen je gasten dan tegen elkaar; een verstandige vrouw, die Roelie Burger, hé? Dolf mag zich geluk kig prijzen, en zo voort. Maar achter het masker konden ze niet kijken. Praat me toch alsjeblieft nie' nee over verstadig zijn. Er zijn maar drie belangrijke dingen in het leven: gezondheid, liefde en geluk. Al het andere is show. Dolf was een reu..'.. kerel, moet ik het jou nog vertellen? Hij was getapter in het dorp dan de burge meester en de pastoor samen. Maar ik? Zijn vrouw? Wat had ik aan hem? Hij hield alleen van me in de slaapkamer, en dan zelfs maar een korte poos. Mijn liefde kon ik rustig reserveren voor mijn kinde ren, want Dolf had er praktisch geen be langstelling voor. Mijn geluk bestond uit mijn gezondheid en alweer mijn kinderen, mijn comfort en de afstraling van de glans die Dolf omzweefde. Ik gruwde er soms van maar dat liet ik anderen nooit merken. Zelfs de meisjes niet. Wees jij maar erg verstandig, meneer Talingen, dan heb je alle kans, dat je het even ver schopt als eertijds Dolf. Wellicht staat de wethouderszetel al naar je te lonken." „Ik heb maar één ambitie, Roelie; de zaak. En al het andere interesseert me niet." „Dank je wel, meneer de directeur, dat kan ik dan in mijn zak steken." Hij draaide zich verschrikt naar haar toe. „Wat bedoel je? Heb ik iets mis zegd?" „O nee, het was zelfs heel verstandig ge sproken. Alleen het bedrijf, hè? Soms wou ik wel, dat ik het maar verkocht had. Al leen het bedrijfNou, wordt er maar gelukkig in, pennelikker „Maar Roelie Ja, juist, Roelie. Ik kan van jou soms geen hoogte krijgen. Weet je wat je op een van die laatste dagen in het sanato rium gezegd hebt over mij?" „We hebben zoveel gepraat „Je zult er wel niets van gemeend heb ben, anders wist je het nog wel. Je zei toon. dat ik een prachtvrouw was." „O, dat? Maar dat ben je ook! Je bent een reuze vrouw en een zeldzaam toege wijde moedei' voor je kinderen. En daar om ben ik jaloers op diediesuf- j ford, die zijn liefde niet durft verklaren. Als hij dan zoveel van je houdt, waarom riskeert hij dan niet een blauwtje?" Ze vouwde haar armen over elkaar en knikte enige malen. „Precies, mijn waar de, zo denk ik er ook over. Ik vind hem maar een grote sukkel, versta je? Hij heeft tal van goede eigenschappen - hoe zou ik anders van hem gaan houden? - maar in de liefde schijnt hij een kever te zijn. Overigens, van die jaloezie van jou merk ik anders niet veel." „Ja maar, Roelie, wat. verwacht je in 's hemelsnaam van me? Ik ben een heer, wat denk je wel?" Ze keek hem spotlachend aan en stak toen haar armen omhoog. „Hoe groot is ons heertje Tom? Zó grool! En o, wat voel ik me nou veilig! Schiet op, heer, ik wil naar huis. Ik ben ervan over tuigd, dat je me als een heer weer net jes thuis zult afleveren, nietwaar?" Talingen loosde een diepe zucht. Ik dacht, zei hij tot zichzelf, dat ik heel wat van vrouwen wist, maar telkens sta je weer voor nieuwe raadsels. Hij startte de motor, keek achterom, of de weg vei lig was en reed langzaam de straat op. Na enige tijd vroeg hij zacht: „Ben je nu boos op me, Roelie?" „Spinnijdig. Stop maar even bij gind se overweg, dan bind ik je netjes op de rails vast." Hij schoot in een lach. „Die Roelie. 't Is jammer, dat het donker is, want je moest eens weten, hoe lief je er uit ziet, als je je kwaad maakt. Dan heb je een paar vurige plekken op je wangen en ie ogen schieten vonken. Een man zou in staat zijn om je dan te omhelzen." „Inderdaad, iedereen. Behalve jij, want jij bent een heer," sneerde ze. „Dat is het niet alleen, maar ik moet rekening houden met die ander. Ik heb al eens een flink pak slaag gehad, weet je?" „Ik ben niet getrouwd." „Nee, maar hij heeft bepaalde rechten op je." „Hij heeft nog niets, want hij is een steenezel. En jij ook. En bedankt voor je adviezen. Ik ben er echt wijzer van ge worden. Winst precies nul komma nul." Hij reed langzaam en keek haar af en toe aan. „Waarom vraag je hem zelf niet?" „Dat wil ik niet. Ik ben een vrouw. Ik wil veroverd worden. Eindelijk houd ik van iemand...misschien ben ik wel sta pel op 'm, en of ik nu bijna veertig jaar ben, kan me totaal niets schelen. Ik ben verliefd, punt, uil. Hij weef het, maar hij kruipt in zijn schulp." „Is-ie ouder of jonger dan jij?" „Iets ouder." „Van mijn leeftijd dus. Knap?" „Ik vind van wel en dat is voor mij vol doende." Hij dacht een poosje na. Ze heeft hem zeker tijdens mijn ziekte leren kennen, veronderstelde hij en liet in gedachten een aantal vrijgezellen van om en nabij de veertig uit het dorp de revue passe ren, maar daarmee was hij gauw klaar, want er waren er goedgeteld maar twee. En niet eens knap. Meer tot zichzelf dan tot de vrouw vervolgde hij: „Dit is een moeilijk ge val. Als hij een gewoon iemand is, dan kan ik me het voorstellen, dat hij je niet durft vragen. Je bent tenslotte mevrouw Burger, zie je?" (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2