DE TONNE START STERK IN BILJARTCOMPETITIE VOOR DE BOER De economische betekenis van verschiüen in veebezetting Kinderboekenweek geschenk Prijzen fokveedag uitgereikt MUZIEK EN VERLICHTING grote winkelweekactie met St. Nicolaas Schieten Een sociale kaart van Holten (lil) Provinciale dag van Hervormde Vrouwengroep Chroesjfstjow afgezet Zaterdag 24 oktober 19fi4 HOF.TENS NIEUWSBLAD De laatste jaren is de veebezetting per ha. op de weidebedrijven belangrijk toe genomen. Op welke wijze heeft de stijging van de veedichtheid nu de bedrijfsresul taten beïnvloed? Is deze stijging mis schien voor somige bedrijven al te ver voortgeschreden? Aan de hand van be drijf suitkomsten van enkele jaren heeft ir A. Eriks van het L.E.I. in een onlangs gehouden radiopraatje getracht op deze vragen een antwoord te geven. In de praktijk komen grote verschillen in veedichtheid op de weidebedrijven voor. Hierdoor is het mogelijk door be drijf s vergelijking de bereikte resultaten nader te beoordelen. Het blijkt, dat een hogere veedichtheid op de bedrijven ge paard gaat met lagere bewerkingskosten per koe. Zowel de arbeidskosten als de werktuigkosten en de kosten voor loon werk zijn er lager. Dit wordt niet ver oorzaakt door een kleinere gemaaide op pervlakte per koe; deze is bij hoge en lage veedichtheid praktisch gelijk. Wel wordt bij meer vee per ha. een ander maaischema toegepast, waardoor een gun stiger spreiding in de arbeidsbehoefte over het jaar wordt verkregen. De klei nere oppervlakte per dier leidt ook tot een besparing op arbeids- en werktuig- kosten bij werkzaamheden als transport, sloten schonen e.d. De omvang van deze werkzaamheden hangt meer af van de oppervlakte dan van de omvang van de veestapel. Tegelijk met de stijging van de vee dichtheid, is de arbeidsbezetting in de laatste jaren belangrijk gedaald. Hierdoor is het aantal koeien, dat door één man wordt verzorgd, sterk toegenomen. Het blijkt, dat er door sterkere mechanisatie mogelijkheden zijn, de veebezetting per man op te voeren. De kosten voor werk tuigen en loonwerk zijn hier weliswaar hoger, maar dit wordt meer dan goed ge maakt door lagere arbeidskosten. Door uitbreiding van de veestapel bij gelijkblijvende bedrijfsoppervlakte en ar beidsbezetting zijn de voordelige effecten van de hogere veedichtheid en van een groter aantal koeien per man te combi neren. Dit biedt een aantrekkelijke moge lijkheid tot verbetering van het bedrijfs resultaat. Moeten de boeren die dit doen veel langer werken? Dit is niet het geval. Op de bedrijven, die zich in deze richting hebben ontwikkeld, worden door de boer niet méér uren gewerkt dan op de overige bedrijven. Wel stelt deze bedrijfsvoering hogere eisen aan de capaciteiten van de boer, terwijl in sommige gevallen de be perkte stalruimte een belemmering kan vormen. Het is verder opmerkelijk, dat de'hoogte van de opbrengsten en voederkosten per dier door de stijging van de veedichtheid praktisch niet wordt beïnvloed. Dit geldt voor alle bedrijfsgrootte klassen. De op pervlakte van de onderzoehle bedrijven liep hierbij uiteen van 7 tot bijna 50 ha. Het Kinderboekenweekgeschenk wordt dit jaar 'De Blauwe Boekanier', een zee- roversverhaal versierd met plaatjes en rijmen van Tonke Dragt. In dit verhaal wordt verteld hoe Joris Jas op zoek gaal naar het van zijn oom door de zeerover De Blauwe Boekanier gestolen zeilschip De Zeezweep. Bij zijn speurtocht laat Joris Jas zich leiden door aanwijzingen die gegeven worden in geheimzinnige gedichten. Deze gedichten zitten in blauwe flesjes. Joris Jas vindt uiteindelijk De Zee- zweep, treedt bij de Blauwe Boekanier in dienst als schoenpoetser en wordt ver volgens scheepsjongen. Met De Blauwe Boekanier, die een zeer menselijke zeerover blijkt te zijn, beleeft Joris Jas vele opwindende avonturen. Wanneer de Blauwe Boekanier, door een list van Joris, met een groot deel van zijn bemanning De Zeezweep heeft verlaten probeert Joris met behulp van enkele be vrijde gevangenen met het schip te ver dwijnen. Een storm breekt los, het schip raakt stuurloos en op het moment dat Joris ge looft dat De Zeezweep zal vergaan ver schijnt De Blauwe Boekanier op de brug, neemt het commando over en redt het schip. Hiermede is voorlopig een einde gekomen aan de zeeroversaktivitei- ten van De Blauwe Boekanier die zich terugtrekt op een eenzaam eiland. Joris Jas krijgt het schip en vaart hier mede terug naar zijn oom. Tot zover, zeer beknopt, de inhoud van De Blauwe Boe kanier. Bij aankoop tijdens de Kinderboeken week van kinderboeken in de boekhandel voor een bedrag van tenminste 4,50, ont vangt de koper gratis dit Geschenk. De Kinderboeken Krant Enkele dagen voor de Kinderboeken week wordt op alle lagere scholen de Pi- ratenpost uitgedeeld. De Piratenpost, een boekenblad in kleu ren voor alle Nederlandse kinderen, wordt samengesteld onder redaktie van mej. C. J. H. van Reenen, mevr. Harriët Laurey, Tonke Dragt en Theo Vesseur. Naast een '150-tal titels van kinderboe ken gerubriceerd naar leeftijd bestaat de inhoud onder meer uit een brief van De Blauwe Boekanier, een zelf te spelen to neelstuk en het boekanierslied waarmee De Blauwe Boekanier bij zijn aankomst in Nederland zal worden ontvangen. Bovendien is in de Piratenpost een te kenwedstrijd opgenomen. De mooiste te keningen worden opgehangen op de grote Nationale Boekenmarkt die volgend jaar in het RAI-Gebouw te Amsterdam wordt gehouden. De grotere bedrijven hebben in het alge meen een lager aantal koeien per hectare en hebben dus minder profijt getrokken van de voordelen die aan de verhoging van de veebezetting per hectare zijn ver bonden. Dit kan een gevolg zijn van his-, torische ontwikkeling, waarbij voor de kleine bedrijven de noodzaak tot uitbrei ding van de veestapel sterker was. Het kan ook voortkomen uit de behoefte op de grotere bedrijven het bedrijfsplan overzichtelijk te houden. De lagere bewerkingskosten en de ge lijke opbrengsten per dier bij een hogere veedichtheid leiden tot een hoger netto overschot per dier. Het spreekt haast van zelf, dat als uitvloeisel daarvan het ar beidsinkomen per man en ook het inko men van de boer aanmerkelijk hoger zijn. De vraag blijft nog bestaan, in hoeverre met voldoende zekerheid aan deze con clusies op langere termijn geldigheid mag worden toegekend. Het is immers niet on denkbaar, dat allerlei van jaar tot jaar uiteenlopende invloeden zoals bijv. het weer de resultaten sterk kunnen doen verschillen. Uit een onderzoek dat zich uitstrekte over een periode van bijna 10 jaar bleek echter, dat gedurende dit hele tijdsbestek de opbrengsten en voerkosten niet door een hogere veedichtheid wei-den beïnvloed. Wel kon worden opgemerkt, dat slechts weinig bedrijven de veedicht heid sterker hadden verhoogd dan over eenkwam met het gemiddelde. De conclusie mag dan ook worden ge trokken, aldus ir. Eriks van het L.E.I. dat de verhoging van de veedichtheid in het verleden alleszins verantwoord is geweest en dat een verdergaande stijging voor vele bedrijven nog zeer aanbevelens waardig is. In pension Beumer heeft de commissie voor de fokveedag in Espelo woensdag avond onder voorzitterschap van de heer J. G. Toorneman de prijzen uitgereikt van de onlangs gehouden veekeuring in deze buurtschap. De heer F. J. Hol, hoofd der school, vertoonde dia's van zijn reis naar Joego slavië en van zeer mooie plekjes in Hol ten en omgeving, o.a. van het natuurbad Twenhaarsveld. De heer Toorneman, die vanaf de op richting der commissie, nu vijf jaar ge leden, voorzitter was, heeft zijn funktie neergelegd, na eerst alle inzenders en medewerkers bedankt te hebben. In zijn plaats werd gekozen de heer B. J. Ste vens. De heer F. J. Sluiter bedankte de scheidende voorzitter voor zijn initiatie ven voor de fokveedagen. In deze bijeenkomst werd nog beslo ten in het vervolg deze veekeuring één a twee weken vóór de fokveedag in Holten te houden. Bij de vorige week vrijdagavond in zaal Vosman gehouden onderlinge schiet wedstrijden van de schietvereniging „De Eendracht" waren de uitslagen als volgt: Competitie vuurbuks, groep A: A. Schuppert 43 pt.; J. Bouwhuis 38 pt. Groep B: J. ten Dam 38 pt.; G. Bannink 26 pt. Competitie windbuks: W. Aaftink 89 pt.; A. Schuppert 89 pt.; G. Tuitert 85 pt. Windbuks vrije baan: J. Bouwhuis, 35 pt., Ie prijs; G. Jansen, 35 pt., 2e prijs; J. Haan, 34 pt., 3e prijs; A. Schuppert, 34 pt., 4e prijs. Ten aanzien van de structuur van de beroepsbevolking van 1947 tot 1960 zegt de sociale kaart onder het hoofd: „De bestaansmiddelen", d^t in deze periode de totale beroepsbevolking is afgenomen met 234 personen; de mannelijke be roepsbevolking is toegenomen met 108 personen, de vrouwelijke afgenomen met 342 personen. De beroepsbevolking in de landbouw geeft een afname te zien van 619 personen, waarvan 418 vrouwen. De beroepsbevolking in de nijverheid en de dienstensector is in deze periode toegenomen met resp. 220 en 171 perso nen i-esp. van 15,3 pet. tot 25,5 pet. en van 21,00 pet. tot 29,9 pet.). Bij de mannelijke beroepsbevolking- vond in deze beide sectoren een toename plaats van resp. 202 en 110 personen. Door deze ontwikkeling is de beroeps bevolking nu in mindere mate op de landbouw georiënteerd, maar deze vormt toch nog steeds de belangrijkste bestaansbron. Uit één van de tabellen blijkt, dat, met uitzondering van het dorp Holten en de Holterberg, de beroepsbevolking nog overwegend agrarisch is georiënteerd. In dorp Holten is de dienstensector de belangrijkste bestaansbron, terwijl dit in nog sterkere mate geldt voor de be woners van de Holterberg (hotels, nieu we middenstand e.d.). De nijverheid is alleen voor dorp Hol ten vb^i veel betekenis. In veygelijking met de totale beroeps bevolking zijn de mannen in meerdere mate georiënteerd op de nijverheid. Toch is voor fle mannelijke beroepsbevolking in de gemeente de landbouw nog de be langrijkste bestaansbron, met name bui ten het dorp. In dorp Holten is ruim de helf van de mannen werkzaam in de nij verheid. Opvallend is het aantal man nen, dat in „Overige verspreide huizen" (de buurtschappen zonder Dijkerhoek en de Holterberg) werkzaam is in de nij verheid en de dienstensector (nijverheid 217; diensten 132). Uitgaande pendel (woonforensisme). Het percentage woonforensen (perso nen, die in Holten wonen, maar dagelijks voor hun werk naar één andere gemeen te gaan) ten opzichte van de totale be roepsbevolking (2493 personen) bedraagt 10,5 pet. (261 pers.). Hierbij dienen nog te worden opgeteld de z.g. zwerfforen- sen (in Holten wonend, maar dagelijks naar verschillende andere gemeenten gaand). Dit aantal bedraagt 212, waar van 208 mannen. Ten opzichte van de beroepsbevolking bedraagt derhalve de totale uitgaande pendel 19 pet. (473 personen). Van deze woonforensen is 73,2 pet. werkzaam in de nijverheid. Voor de man nen bedraagt dit 79,4 pet., voor de vrou wen 53,2 pet. De dienstensector is vooral voor de vrouwen van belang (45,2 pet.). De belangrijkste werkgemeenten voor de woonforensen zijn Deventer en Rijs- sen. Voor de vrouwen is dit Deventer (30,6 pet.) en voor de mannen Rijssen (24,1 pet.). Daarnaast is voor de mannen vooral Goor van belang (15,1 pet.) en voor de vrouwen Almelo (19,4 pet.). Op vallend hoog is het percentage woonfo rensen, dat nog naar diverse andere ge meenten gaat, n.l. 20,3 pet. Inkomende pendel (woonforensisme). Het percentage werkforensen (perso nen, die in Holton werken, maar elders wonen) ten opzichte van het totaal ter plaatse werkzamen (2193 personen) be draagt 7.9 pet. Het blijkt, dat van de 173 werkforensen in Holten er 95 werkzaam zijn in de nijverheid (54,9 pet.). Daarnaast is ook de dienstensector als bestaansmiddel voor de werkforensen van betekenis (39,9 pet.). Van de man nen is bijna tweederde werkzaam in de nijverheid (n.l. 64,9 pet.), terwijl de vrouwen meer dan driekwart in de dien stensector werkt (n.l. 76,9 pet.). Ruim 30 pet. is woonachtig in Rijssen; voor de vrouwen bedraagt dit percen tage zelfs 41 pet. Daarnaast zijn de man nen vooral afkomstig uit Hellendoorn (10,4 pet.), Raalte (10,4 pet.) en Markelo (9,7 pet.) en de vrouwen uit Wierden (20,5 pet.). Bijna 29 pet. van de werkfo rensen is woonachtig in diverse andere gemeenten. Dit percentage is vooral bij de mannen hoog, n.l. 32,1 pet. De volgende keer iets over de alge mene indruk van de industriële sector, werkgelegenheid, arbeidsomstandigheden, werkloosheid en de situatie in de land bouw. Vorige week donderdag hielden de Herv. Vrouwengroepen in Overijssel hun jaarlijkse provinciale dag te Deventer. 's Morgens opende de presidente, mej. W. J. Huyskamp uit Zwolle, de vergade ring, waarna zij het woord gaf aan mr. M. B. van de Werk uit Bilthoven, die een zeer interessante causerie hield over: „Adoptie". In de middagvergadering vertelde me vrouw De Vries uit Zwolle over: „Het Christen zijn aan beide kanten van het IJzeren Gordijn". Hierna werd door de Lekenspelgroep van de Hervormde Kerk uit Assen het spel „Naar Gods bestek" opgevoerd. Mevrouw W. Israël-Hofmeijer uit Hol ten sloot deze bijzonder geslaagde dag, waar pl.m. 1000 dames aanwezig waren. De Holtense winkeliers gaan een groot scheepse winkelweek-aktie voeren ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest, zo werd maandagavond besloten in de le denvergadering van de Holtense Handels vereniging, die gehouden werd in café „De Waag" van de heer J. Haverslag. De „duizendguldenslag" is het vorige jaar uitstekend geslaagd en ook nu zal er weer een hoofdprijs van duizend gul den beschikbaar zijn in een wedstrijd, welke door het bestuur zal worden geor ganiseerd. Er zal tweehonderd vijftig gulden worden gestort uit de opbrengst van de aktie in het kledingsfonds van de muziekvereniging HMV, omdat de muzi kanten altijd klaar staan voor de mid denstand en zij hoog nodig toe zijn aan de vernieuwing van hun uniformen. Voordat de winkelweek-aktie uitvoerig werd besproken, heeft de voorzitter, de heer W. ten Berge, in zijn openingswoord er op gewezen, dat de Holtense midden stand twee seizoenen kent: het zomersei zoen met qen druk vreemdelingenver keer en een winterseizoen, waarvan het St. Nicolaasfeest het hoogtepunt vormt. Er zijn jaren geweest, dat men belangrij ke resultaten verwachtte van industrie vestiging, meende de heer Ten Berge, maar naar zijn overtuiging is het de „vreemdelingenindustrie", waar Holten het meest van profiteert. Het is nu wel tot de meeste zakenlui doorgedrongen, dat, als men er niet direct de vruchten van plukt, dit toch in elk geval indirect het geval is. Hij spoorde zijn gehoor aan met de ontwikkeling van de tijd mee te gaan en er altijd op uit te zijn wat nieuws te bedenken. Holten is een dyna mische gemeente, aldus de heer Ten Ber ge, die belangrijke mogelijkheden voor de middenstand biedt. Uit de notulen' van de secretaris, de heer J. A. Slotman, kwam nog naar vo ren, dat de enquête voor de winkelslui ting om vier uur op zaterdagmiddag niet het gewenste resultaat heeft opgeleverd. Nog niet de helft van de winkeliers had het formulier teruggezonden. Tijdens de discussies over dit punt bleek wel, dat het merendeel der winkeliers het publiek op zaterdagmiddag voldoende service wil verlenen. Men besloot af te wachten hoe de zaterdagsluiting zich landelijk zal ont- wikkelen. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren G. Wissink en A. M. Nijkamp, die herkiesbaar waren werden met meer derheid van stemmen herkozen. Hierna kwam de St. Nicolaas-aktie aan de orde, waarover het bestuur zich reeds uitvoerig had beraden. Er zullen weer winkelbonnen worden uitgegeven. De winkelweek start op woensdag 25 no vember. Zaterdag 28 november komt St. Nicolaas 's middags per trein in Holten aan en zal met HMV een rondgang ma ken. Vanaf deze datum zullen de winkels tot s avonds 9 uur geopend zijn, terwijl men op Sinterklaas, zaterdag 5 decem ber, om 5 uur zal sluiten. De muziekin stallatie in de straten is het vorige jaar niet bevallen; daarom zal getracht wor den gedurende de winkelweek een draai orgel voor Holten en Dijkerhoek te en gageren of er zal een beroep gedaan wor den op de boerenkapel van HMV om de muzikale omlijsting van de winkelweek te verzorgen. Tenslotte zal er een eta lage- en een lintwedstrijd georganiseerd worden. Het prijzensysteem van het vo rige jaar zal toegepast worden. De win keliers ontvangen de bonnen thuis. Aan het slot van de vergadering deed de voorzitter nog een beroep op de win keliers om voor een goede* etalagever lichting te zorgen en daarmede het dorp een feestelijk aanzien te geven. In de eerste klasse van de biljartcom petitie van de biljartbond Ons Genoe gen te Nijverdal en omstreken belooft de spanning in de le klasse ongetwijfeld groter te worden dan de laatste jaren het geval was. Vooral het gepromoveer de eerste viertal van De Tonne uit Hel lendoorn heeft een zeer goede start ge had en staat na drie wedstrijden op de gedeelde eerste plaats samen met NBC 1 uit Nijverdal. Deze week moest De Ton ne in Rijssen met een 4-4 gelijkspel ge noegen nemen tegen het eerste viertal van Struik. Ook NBC zag zich geen kans de volle winst bij HBC 1 weg te halen ook hier werd de einduitslag 4-4. KOT 1 uit Nijverdal raakte een paar puntjes bij de koplopers achter door de onverwachte 6-2 nederlaag in Rijssen tegen VIOS 1. Spekhorst 1 wist zich ook bij de bovensten te .handhaven dankzij een 6-2 overwinning op Kalfsterman 1 uit Holten. Het eerste viertal van OBK uit Nijverdal leverde een zeer verdien stelijke prestatie door thuis met 4-4 ge lijk te spelen tegen Ten Berge 1 uit Enter. De beste partij in de eerste klasse kwam op naam van de heer J- Dekkers van HBC 1 uit Hellendoorn, die zijn partij van 125 caramboles beëindigde in 17 beurten. Ook zijn serie van 40 werd door niemand in de eerste klasse verbe terd. In de tweede klasse wordt de eerste plaats gedeeld door de viertallen van Bolscher 1, Enter en VOP 1, Holten. Een grote verrassing was de 8-0 ne derlaag die VOP 1 deze week kreeg te incasseren van het bezoekende NBC 2. Drie dagen, die de wereld hebben geschokt, zo betitelt ongetwijfeld wat overdreven een Engels zondagsblad de gebeurtenissen, die zich in de laatste dagen van de vorige week hebben opgehoopt. Wie de vorige week donderdagavond de radio aandraaide om naar de eerste uitslagen van de Engelse verkiezingen te luisteren, kreeg le horen, dat er belangrijk nieuws uit Moskou was te verwachten en inderdaad, die. avond kwam het bericht door, dat Nikita Chroesjtsjow was vervangen als premier en als secreta ris-generaal van de communistische partij. In deze functies werd hij opgevolgd door resp. Kosigin en Brezjnjew, die tot voor kort president van de Sowjetunie was ge weest. Dè volgende dag bleek, dat de Engelse Labourpartij een overwinning had behaald, maar van een dergelijk kleine omvang (vier zetels), dat men zich wel zorgen maakt over de stabiliteit van de regering, welke Wilson ondertussen heeft gevormd. Vrijdagavond meldde het Chinese persbu reau, dat in China een atoomboom tot ontploffing was gebracht. Al met al gebeurtenissen, die tot wijzigin gen en herwaarderingen in de wereld aan leiding kunnen geven. Om te beginnen met het Kremlin, het werd spoedig wel duidelijk, dat het motief slech te gezondheid en ouderdom maar een doek je voor het bloeden was. Zonder een woord van dank is Chroesjtsjow de wildernis in gestuurd. Vrijdagavond was er van slechte gezondheid geen sprake meer. Toen publi ceerde het partij-orgaan Prawda een lang artikel, waarin gesproken werd van de communistische afkeer van „subjectivisme en afwijkingen van de communistische op bouw, van nepotisme en onbesuisde plan nenmakerijen, van bluffen en fraseologie, onrijpe conclusies en overhaaste beslissin gen en acties". Er wordt in het artikel ge suggereerd, dat Chroesjtsjow tekort was geschoten in het naleven van het beginsel van het collectieve leiderschap en dat hij streefde naar een nieuwe cultus van per soonsverheerlijking. EXPERIMENTEN Feiten worden niet vermeld, dus zijn wij aangewezen op gissen. Vermoedelijk zijn wij niet ver bezijden de waarheid wanneer wij aannemen, dat zowel de binnenlandse als de buitenlandse politiek van Chroesjt sjow aan kritiek onderworpen zijn. Chroesjtsjows naam is verbonden aan de agrarische experimenten in Kazaclistan, waar hij hoopte door intensieve landbouw te voorzien in de behoeften van het Rus sische volk. Het is geen succes geworden. Men zal zich herinneren, dat Rusland graan in Canada en de Ver. Staten heeft moeten kopen om de tekorten aan te vul len. En op dat ogenblik bepleitte Chroesjt sjow weer een intensivering van de land bouw in de traditionele streken. MODERNISATIE EN' IDEOLOGIE Dat is een punt. Een ander punt is, dat hij in zijn strijd met de modernisatie van het land herhaaldelijk in botsing met de ideo logie kwam. Kortgeleden kon de ketterse professor Libermann in de Prawda een ar tikel laten verschijnen, waarin gepleit werd voor een soort kapitalistische kostenbere kening, welke het mogelijk zou maken te bepalen of een industrie rendabel werkte of niet. Reorganisaties op het industriële vlak hebben misschien wel enig succes, maar nog meer kwaad bloed gezet bij de bedaagde ambtenarenstand. In de ogen van wat conservatievere marxisten was het ook een zonde, dat Chroesjtsjow kortgeleden in zijn verlangen de welvaart van de bevol king te verhogen gepleit had voor een ver plaatsing van het accent van de zware in dustrie naar de industrie van consumptie goederen. De ironie wil, dat hij tien jaren geleden zijn voorganger Malenkow over deze kwestie heeft laten struikelen. Verband met dit debat zou kunnen houden, dat hij in de loop der jaren de hoge mili tairen tegen zich heeft gekregen door zijn accentueren van het raketwapen en de verzwakking van de conventionele strijd krachten. Dit laatste werd hem kwalijk genomen. De Nijverdallers slaagden erin om in Holten een 8-0 zege te behalen. Bolscher 1 aaarentegen liet zich niet verrassen en won op eigen biljart met 6-2 van MVK 1 uit Raalte. De Poppe 1 uit Nijverdal bleef de koplopers op de voet volgen door een verdienstelijke 6-2 zege op het tweede viertal van Ten Berge uit Enter. De wedstrijd tussen de viertallen van HBC 2 en Spekhorst 2 eindigde onbeslist (4-4). De beste partij in deze klasse kwam wederom op naam van de heer A. ter Broekc- van Bolscher 1 uit Enter, die voor de 100 caramboles slechts 8 beur ten nodig had en ook zijn goede serie van 31 werd door geen ander speler van de tweede klasse verbeterd. Een voor treffelijke prestatie van deze technisch zeer bekwame biljarter. In de deide klasse gaat het tweede viertal van Kalfsterman uit Holten al leen aan de leiding dankzij de over winning van 5-3 in de uitwedstrijd te gen De Tonne 2 in Hellendoorn, en mede door het feit dat Hofstee 1 in Rijssen met een 4-4 gelijkspel genoegen moest nemen tegen het tweede viertal van VIOS Ook het eerste viertal van De Ster uit Hellendoorn vestigde z'.ch in de kopgroep door een 8-0 zege op OBK 2 in Nijverdal Het derde viertal van Spekhorst uit Rijssen moest thuis met een 4-4 gelijkspel genoemen nemen te gen het tweede viertal van De Poppe uit Nijverdal. In de derde klasse werd de beste par tij gespeeld door de heer H. Hartgers van De Ster 2 uit Hellendoorn n.l. 75 caramboles in 19 beurten. Topscorer werd hier de heer A. Rensen eveneens van De Ster 2 met een serie van 19. In de vierde klasse wordt de eerste plaats gedeeld door de viertallen van MKV 2 uit Raalte en De Tonne 3 uit Hellendoorn. Eerstgenoemde vereniging bleef deze week met 7-1 de baas. Het derde viertal van hun vereniging en De Tonne 3 behaalde op eigen biljart een 6-2 zege op het viertal van VOP 2. Het tweede viertal van Hofstee uit Nijverdal leed deze week een overwachte 5-3 ne derlaag tegen het bezoekende eerste vier tal van Mensink uit Hellendoorn. De wedstrijden De Poppe 3-De Sier 2 en Oudelaar 1-Bolscher 2 eindigden beiden ïn een 4-4 gelijkspel. In de vierde klasse speelde de heer H. Nijmeijer de beste partij door 75 ca ramboles te scoren in 30 beurten, top- ^frroWerd hier de heer A- Tibben van mkv 3 met een serie van 16. bitslagen en standen van de biljart- competitie Ons Genoegen. K lS Spekliorst-J&übterman 6-2, V rosKOT 6-2, OBK—Ten B<>r<re 4-4, HBC NEC 4-4, Strufk_De T<S| 2e klasse: VOP—NBC 2 0-8, HBC 2— Spekhorst 2 4-4, BolscherMKV G-1' De PoppeTen Berge 2 6-2. 2 3%k vini l°1ne Kalfsterman 2 3-o, VIOS 2Hofstee 4-4, OBK 2— De ster 0-8, Spekhorst 3—De Poppe 2 fe ™lasse: De p°PPe 3De Ster 2 Bni hKV02~MKV 3 7-1, Oudelaar— Bolscher 2 4-4, Hofstee 2—Mensink 3-o, De Tonne 3VOP 2 6-2. Standen le klasse: De Tonne 12-16 NBC 1? ir kot 12-14, Ten Berge Iwl? SpekJ horst 12-12, VIOS 12-12, OBK 12-10 Kalfsterman S-3. HBC 12-6, Struik S-o! ze klasse: Bolscher 7-14, VOP 12-14 ?,°,!'0Ppe.6-12- NBC 2 12-12 HBC 2 12-12. Spekhorst 2 12-11, MKV 12 10 KOT 2 8-7, Ten Berge 2 12-4 3e klasse: Kalfsterman 2 12-119 Hof stee 12-17, De Ster 12-17, VIOS 2 12-12, De Poppe 2 12-10, NBC 3 3~r De Tonne 2 12-5, OBK 2 8-4 horst 3 8-4. Spek- 4e klasse: MKV 2 12-17, De Tonne 2 12-17, Bolscher 2 12-14, VOP 2 12-13 De Ster 2 12-12. De Poppe 3 12-12' Hofstee 2 12-11, Mensink 12-9 MKV 3 12-8, Oudelaar 12-7.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 5