Agenda $UF$erlifkë Opgetogen bejaarde Rotterdammers ontdekken Holten Herfstwandeltocht te Holten Eerste prijzen in Den Bosch en Raalte Mooie opbrengst Forum gaat Opera-bezoek stimuleren Plattelandsmeisjes openden nieuw vergaderseizoen Holten padvinders wonnen zwemwedstrijden Uitslagen schaakpartijen 2 Zaterdag 19 september 1964 No. 38. Jaargang- 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting „Hóltens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05Jf88 - 23^ Adv.-prijs 115 mm. a contant) 3.Iedere mm. meer 0.12 De 22 Rotterdamse bejaarden en min der validen, die hier een week doorbren gen in het vakantie-oord 'De Haspel' heb ben hun vakantie er bijna weer opzitten. Zij hebben het bijzonder naar hun zin gehad en echt genoten van de natuur, dié zij hier zo heel anders konden beleven dan in de grote stad. Het was, dat is uit hun reacties wel gebleken, echt een openba ring dit verblijf in Holtens mooie omge ving. Toen zij de vorige' zaterdag met begelei ding van de heren Snoek en Helmer van de Sociale Raad uit Rotterdam hier arri veerden stonden in de cantine van „De Haspel" de broodjes met koffie reeds klaar. De familie Oostendorp had voor een prettige ontvangst gezorgd. Burgemeester Enklaar, voorzitter van de VW heette hen welkom en toonde zich verheugd, dat het prettig voorstel van mevr. Bos in de VVV-vergadering weer klank had gevonden en thans uitgevoerd kon worden. De keuze van Rotterdam is a.h.w. een prik op de kaart geweest, maar vond ook zijn oorzaak in het feit, dat de heer Weijl contacten had met de Sociale Raad aldaar, aan welke mr. Enklaar dank bracht voor het uitzoeken van de veertig bejaarden, die van deze bijna kosteloze vakantie kunnen genieten. De secretaris van deze raad, de heer Snoek bracht dank aan de familie Oosten dorp voor deze vriendelijke geste en de VW voor haar prachtig initiatief. De heer Oostendorp verklaarde, dat het natuurlijk prettig is in de zomer in het bedrijf geld te verdienen, maar dat het niet minder vreugdevol is iets te kunnen doen voor de bejaarden, die niet in de ge legenheid zijn geheel op eigen kosten met vakantie te gaan. Hij hoopte, dat dit ini tiatief op grotere schaal navolging zal vinden. De W.S.V. „De Trekkers" schrijft ons: Zaterdag 19 september zal Holten weer het centrum zijn van de wandelsport. Dan zullen weer ongeveer 1000 wande laars naar Holten komen om te genieten van het prachtige natuurschoon rond Hol ten. Er zijn inmiddels inschrijvingen bin nengekomen uit Meppel, Enschede, De venter, Winterswijk, Almelo en nog ver schillende plaatsen meer. Er zal ook een reserve-politiegroep uit Zwolle deelne men. Iedere wandelaar, die de tocht vol brengt, krijgt als beloning een prachtige medaille. Alle groepen ontvangen een groepsprijs, terwijl verder nog tal van bekers worden uitgereikt aan de prijs winnende groepen, die door drie jury leden van de bond zullen worden beoor deeld. De prijsuitreiking vindt dadelijk na afloop van de tocht plaats. Er wordt om half drie vanuit gebouw Irene gestart. De rustplaats van de senio ren, die 20 km wandelen, is bij de fam. Lubbersen, Helhuizerweg 2. Voor de ju nioren, die 15 km wandelen, in gebouw Irene en voor de aspiranten (10 km) bij pension Beumer. Een gedeelte van de route, die zal wor den gewandeld, is als volgt: Start Irene, Tuinstraat, Haarslraat, Diessenplasstraat, Larenseweg, Pastoriestraat, Rietmolen straat, Oranjestraat, Noordenbergstraat, A. J. Goldsteinstraat, Weverstraat. Daarna zullen de wandelaars door de Holterberg marcheren en naar de finish gaan via de route: Molenbelterweg, Burg. v. d. Borch- straat, Dorpsstraat, Gaardenstraat, School straat, Boskampstraat, finish gebouw Irene. Inschrijvingen kunnen na één uur aan het startbureau in Irene geschieden. Wan delvrienden uit Holten, van harte wel kom op onze Herfstwandeltocht! Op de te 's Hertogenbosch gehouden Nationale Varkensfokdag kregen Huub en Leonardus resp. een eerste en een tweede prijs. Beide beren zijn eigendom van de K.I.-Vereniging Zuid-West Over ijssel. Op de Centrale Varkensfokdag te Raal te zag de heer H. Rietberg zijn sterzeugen „Gerda" en „Gonny" met eerste prijzen bekroond, een zeug van de heer H. Bos man kreeg ook een eerste prijs. De beren Huub, Joost en Harko van de K.I. Vereniging „Zuid-West-Overijssel" kregen een eerste prijs en Hein van de zelfde vereniging kreeg een tweede, even als Isor, Maurits en een jonge beer resp. van de fokkers D. B. Krikkink, C. v. d. Berg en H. Markvoort. GESLAAGD In Utrecht slaagde deze week voor tail- leuze, mej. Gerry Reylink. Zij werd opge leid door lerares Wessels te Rijssen. De heer C. L. van Holten (73) dankte namens alle gasten de familie Oostendorp, de WV en de Sociale Raad. Dinsdag bood de OAD de bejaarde va kantiegangers een gratis bustocht aan, waarbij de heer Kees Bos hen uitnodigde voor de bezichtiging van het museum, waarvan men bijzonder heeft genoten. Woensdagavond werd in de cantine van „De Haspel" een filmavond gegeven, waarbij de Cola-fabrieken verversingen presenteerden en donderdagavond zorgde „De Halm" voor gebak bij de koffie op de dia-avond, die de bezoekers door de heer Oostendorp werd aangeboden. En zaterdagmiddag vertrekt deze groep weer om plaats te maken voor een tweede groep uit Rotterdam, die ook een weekje blijft. Het is wel prettig gebleken, dat in de zomerhuisjes gestookt kon worden. De ten bate van de Ned. Ver. tot Steun aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding gehouden collecte heeft f1292,— opgebracht (v.j. f 1184,34). Zij, die om een of andere reden hun bij drage nog niet hebben geschonken (ver schillende ingezetenen waren bij het op halen van de collectezakjes afwezig) kun nen hiervoor alsnog terecht bij de pen ningmeester van de plaatselijke afdeling de heer J. M. Mertzger, Holterberg, of bij een van de andere bestuursleden. Rechtstreeks aan het fonds een bijdra ge overmaken is mogelijk door storting op postrekening 26000 t.n.v. het Kon. Wil helminafonds te Amsterdam. Het bestuur van de plaatselijke afdeling zegt bij deze de gevers hartelijk dank voor hun bijdrage en dankt tevens de col lectanten voor hun medewerking. Gevonden: 1 blauwe lregencape; 1 ge kleurde badhanddoek; 1 regenpak (zwart); 1 pr. donkergrijze glacé's; 1 schortje; 1 br. herenportemonnee m. inh.; 1 grote badhanddoek; 1 damespolshor loge, merk „Prisma". Verloren: 1 zwarte benzinedop v. brom fiets; 1 meer-strengige kleurige halsket ting; 1 kabelslot van bromfiets; 1 motor- rijtuigenbelastingkaart, kentekenbewijs en rijbewijs in plastic etui. Inlichtingen dagelijks (doch niet tussen 12 en 14 uur) aan het groepsbureau der rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten, tel. 352. De heer en mevr. van Holten en de heer en mevr. van der Geyn (rechts) voor een zo merhuisje op het recre atieoord „De Haspel". Vaak is de klacht gehoord, dat het voor de mensen van buiten, die niet over een eigen vervoer beschikken, zo moeilijk is om eens een. toneel- of operavoorstelling bij te wonen in de stad, o.a. in de De venter Schouwburg, waar zo'n uitvoering alleen maar goed tot z'n recht kan komen. Het Operagezelschap „Forum" uit Enschede nu, wil deze mensen tegemoet komen, door bij voldoende deelname, extra busvervoer te organiseren. Het heeft daarvoor - ter bijwoning van zijn repertoire in Deventer in het komend seizoen - plannen ontworpen, waarmede het de bewoners van de gehele streek om Deventer van dienst wil zijn. Zo zullen er bussen lopen vanuit Apeldoorn, Vaassen- Heerde, Ommen en vanuit Rijssen, die de bezoekers 's avonds, wanneer er geen trein- of busverbindingen meer zijn, toch op een prettige manier thuis zullen bren gen, zodat zij zich over het einde van de voorstelling geen zorgen behoeven te ma ken Forum wil daarenboven de bezoekers nog een reduktie geven op de retourprijs van 50 ct. In onze plaats kan men hiei-- over meer inlichtingen krijgen ten kan- tore van de VW of door tussenkomst van haar administrateur, de heer G. H. Kers. Het repertoire, dat Forum in de Deven ter Schouwburg zal brengen bestaat uit 3 opera's, nl. „Der Fliegende Hollander", van R. Wagner, „De Parel vissers" van Bi- zet, „Die Zauberflöte" van W. A. Mozart, en ten slotte uit één operette voor vele Holtenaren niet onbekend door de opvoe ringen als openluchtspel door „O.C.H.", „lm weissen Rössl" van R. Benatzky. De data, die hiervoor zijn vastgesteld zijn 3 november, 19 januari, 2 maart en 27 april. Een zeer aantrekkelijk programma, waar van ieder, dank zij dit initiatief van grote culturele betekenis, kan profiteren, mits hij of zij zich spoedig aanmeldt om voor toegangskaarten in aanmerking te komen. Wanneer men op bovenstaand adres na dere inlichtingen vraagt of bij de Deven ter Schouwburg een programma aan vraagt voor het seizoen 1964-1965, dan wordt men volledig ingelicht omtrent plaatsen en prijzen. Wij kunnen U van harte adviseren hiermede niet te wachten en van deze unieke gelegenheid gebruik te maken. Een korte weergave van het re pertoire laten wij hier nog volgen. Een goede bekende is de opera „Les pêcheurs de perles" (De Pairelvissers) van Georges Bizet. Deze opera stond reeds eerder op het repertoire, namelijk in 1955. Het is een van de meest geliefde werken in Nederland. De herhaalde verzoeken van vele trouwg operaliefhebbers warén een goede aanleiding dit werk opnieuw in te studeren. Een tweede reprise is „Die Zauberflöte" van W. A. Mozart. Ook dit bekende en grootse werk stond enige jaren geleden ook op ons repertoire en beleefde toen meer dan vijftig voorstellingen voor volle zalen. De mengeling van waardigheid en ernst ener-zijds en van vrolijkheid en charme anderzijds maken „Die Zauberflöte" te recht tot een van die werken, die men steeds meer zal willen horen en daardoor steeds beter zal begrijpen. Ook dit reper toire vermeldt een werk waarvoor wij uw bijzondere aandacht vragen. Voor de eerste maal is een Wagner-opera in studie genomen en wel „Der fliegende Hollan der". Het is een der kortere werken van Wagner en daarom een uitstekende inlei ding tot het oeuvre van deze meester. Bo vendien zal de inhoud, waaraan de beken de sage van de vliegende Hollander ten grondslag ligt, geen extra moeilijkheid opleveren. En tot slot de operette. De keuze is ditmaal, na veel wikken en wegen, gevallen op „lm weissen Rössl", de 'meest bekende operette van Ralph Be natzky. Heerlijke muziek met bekende melodieën als „Es muss ein wunderbares sein von dir geliebt zu werden" en „lm Salzkammergut da kann man gut lustig sein". Donderdagavond kwamen de platte landsmeisjes voor het eerst weer bijeen in het nieuwe seizoen. De presidente, mej. A. Wegstapel, opende deze bijeenkomst en heette allen, maar in het bijzonder de nieuwe leden welkom. De avond stond in het teken van cursussen en wedstrijden. Allereerst waren er de kook- en naaicursussen. Voor de wedstrijd „Huisbroei van bloembollen" was veel animo. Groot was de opgave voor de modeshow welke in oktober zal worden gehouden. Mej. L. Smelt, voorwerkster van de handwerkwedstrijden, kreeg na de pauze het woord. Zij gaf tekst en uitleg bij de verschillende rubrieken waaraan de meisjes deel konden nemen. Zij lieten haar niet onbetuigd en er was een grote belangstelling en opgave. Wanneer het enthousiasme zo blijft staat een goed seizoen voor de deur, zo sloot de presidente de vergadering en dankte Liny voor haar komst. Op zaterdagmiddag 12 september wer den weer de jaarlijkse zwemwedstrijden gehouden in het Borgelerbad te Deven ter, waaraan door alle groepen van het district Deventer, zowel van de Neder landse Padvindersbeweging als de Ka tholieke Verkenners, werd deelgenomen. De deelnemers van de Waardenborch- groep waren: Hans ten Bos, Jan Dangre- mond, Wilco Dikkers, Gerard ter Harm- sel, Carl Israël en Johan Witteveen. Carl Israël heeft de 25 m. rugslag ge wonnen in precies 20 sec. Voor deze mooie prestatie is hem door oubaas Smelt een persoonlijke medaille uitgereikt. De 6 x 25 m. estafette vrije slag is eveneens door de hierboven genoemde verkenners gewonnen in 2 min. 8,8 sec. De groepsleider, de heer P. Rijnsaardt, mocht voor zijn jongens de hiervoor be schikbaar gestelde medaille in ontvangst nemen. De volledige uitslagen luidden als volgt: 25 m. schoolslag (alg. beste tijd 17,9 sec.): 1 C. Israël (2e) 20 sec.; 2 J. Witte veen 22,7 sec.: 3 H. ten Bos 23,4 sec.; 4 J. Dangremond 23,8 sec.; 5 G. ter Harmsel 26,8 sec.; 6 W. Dikkers 27,3 sec. 25 m. rugslag (alg. beste tijd 21 sec.): 1 C. Israël 21 sec.; 2 J. ter Harmsel 27 sec.; 3 J. Witteveen 27,3 sec.; 4 H. ten Bos 27,7 sec.; 5 J. Dangremond 29,9 sec. 25 m. vrije slag (alg. beste tijd 17 sec.): 1 J. Dangremond 18,5 sec.; 2 H. ten Bos 20,2 sec:; 3 G. ter Harmsel 25,1 sec.; 4 C. Israël 25,6 sec. 6 x 25 m. estafette: 1 Waardenborch- groep Holten 128,8 sec.; 2 Geert Groote- groep Deventer 132,3 sec.; 3 Pres. Steyn- groep Deventer 133,3 sec.; 4 Gelregroep Twello 133,5 sec.; 5 Kornet Van Limburg Stirumgroep Oist 155,2 sec. 4 x 25 m. Hindernis: 1 Geert Groote- groep Deventer 123 sec.; 2 Gelregroep Twello 125,5 sec.; 3 Waardenborchgroep Holten 125,5 sec.; 4 Pres. Steyngroep De venter 134 sec.; 5 Kornet Van Limburg Stirumgroep Olst 145,5 sec. Beste persoonlijke prestatie: 1 C. Is raël, gem. 22,2 sec.; 2 H. ten Bos, gem. 23,8 sec.; 3 J. Dangremond, gem. 24,1 sec.; 4 G. ter Harmsel 26,3 sec. Van de deelnemende groepen der Ne derlandse Padvindersvereniging staat de Holtense Waardenborchgroep bij de uit slag van de gemiddelde prestatie per groep op een eervolle derde plaats. De leden van de schaakclub „De pio niers" speelden donderdagavond in hun clublokaal, hotel Holterman, de 2e ronde van de onderlinge schaakcompetitie. De uitslagen waren als volgt: H. Roelofs mevr. Hol 1-0; G. W. Knapen—G. J. Kromdijk 1-0; A. Stukker—H. D. Grob- ben 0-1; W. D. KoopmanF. J. Hol 1-0; Zaterdag 19 september: Dans- en show avond in hotel Vosman (zie adv.). Dinsdag 22 september van 19-19.30 uur: Zitting Thomassen en Drijver in café Kalf sterman (zie adv.). Donderdag 24 september, 20 uur: Jaar vergadering Vereniging „Jong Holten", afd. der PJGO, in zaal ,,'t Bonte Paard" te Dijker hoek. Vrijdag 25 september, 20 uur: Bijeen komst Plattelandsvrouwen, afd. Hol ten in hotel Holterman. Zaterdag 26 september: Fokdag roodbon te en zwartbonte veeslag op het terrein van de fam. Boode te Espelo. Zaterdag 26 september, 19.30 uur; Teen agerbal in „Amicitia" (zie adv.). Woensdag 30 september, 9.30-12 uur: Zit dag OLM in café Kalfsterman (zie ad vertentie). Zaterdag 3 oktober, 19.30 uur: Dansen in zaal ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. Dinsdag 6 oktober om half drie: Bejaar densociëteit in gebouw „Irene". Donderdag 15 oktober: Openbare keu kendag van de Bond van Plattelands vrouwen in „Amicitia". Zaterdag 17 oktober, 7.30 uur: Heropvoe ring Dijkernoekse revue in zaal ,,'t Bon te Paard". Zondag 20 september 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur ds Hovink van Ruurlo. Om 10 uur Jongerendienst in de School met de Bijbel. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Addink. Geref. Kerk: 8.30 uur ds Hoogkamp en 3 uur ds Kloppenburg van Nijverdal. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". In „Irene": 10 uur oecamenische kerkdienst in de Engelse taal voor de Canadese gasten. Medewerking van het Hervormd Kerk koor. Collecte voor Internationale Hulpverlening. Voorganger: ds Hoog- Geboren: Johanna Fredrika, dv G. J. Tempelman en H. G. Bosman, Look 11. Willem Hendrik, zv W. H. Vincent en J. Hofman, Dijkerhoek 1. Robert Willem, zv G. Meijerink en G. Smedes, Dorps straat 50. Gerrit Jan, zv J. G. Nijiand en M. Dijkslag, Gaardenstraat 15. Jo hanna Fredrika, dv H. Tempelman en J. Paalman, Dijkerhoek 24. Ondertrouwd: K. Bos, 24 jr., Holten en C. G. van Angelbeek, 24 jr., Almelo. Gehuwd: J. A. Slotman, 23 jr., Holten en A. M. Veldhuizen, 22 jr., Beerzerveld, gem. Ommen. W. Bekkernens, 23 jaar, en M. H. Meesterberends, 19 jr., beiden te Holten. BEVOLKING: Ingekomen: J. Poshma en gezin van Markelo naar Holterberg 37. L. Simo- nides van Zwolle naar Gaardenstraat 20. D. J. Schippers en gezin van Sprang Capelle naar Neerdorp 31. G. J. Ba- rendrecht van Diepenveen naar Holter berg 46. Vertrokken: E. J. Voordes van Holter- broek 56 naar Markelo. OFFICIËLE PUBLIKATIES OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat gedurende drie maanden ter secretarie dier gemeente voor een ieder ter inzage is neergelegd een besluit van de raad dezer gemeente dd. 30 juni 1964, nr. 1733, tot vaststelling van een verordening ter uitvoering van de artikelen 29 en 38 van de Algemene Bijstandswet. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester J. Vuuregge, secretaris SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Holten maakt be kend, dat hij niet in de gelegenheid is om op de maandagen 21 en 28 september e.k. zijn spreekuur te houden. In plaats daarvan zal hij dinsdagmid dag 22 september van 2-4 uur te spreken zijn. De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. G. J. Hoeve—H. H. J. Stukker 1-0; H. Stukker—A. J. C. Brands 0-1; F. Groene- woudtC. van Geerestein 0-1; J. Broere J. Steenbergen 1-0.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1