0 fttawo I, Burgerlj/ite Agenda BELANGRIJKE MEDEDELING BIJ EEN AFSCHEID IN DANKBAARHEID De jaarlijkse collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds „Meester" trouwde en de school liep uit Combine geraakte in brand Kleine aanrijdingen Engelse scooterrijdster reed tegen paard op Bosbal-aktie werkt opvoedend Plattelandsvrouwen stelden reeds programma vast Predikbeurten mevr. L. J. Kers-Lammers, Gaardenstraat 17 Zaterdag 29 augustus 1964 No. 35. Jaargang 18 HOLTENS NIEUWSBLAD T-. 7 7 x I Uitgave van de Stichting ..Holtens Nieuwsblad" I De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.per kwartaal I fe Telefoon 05Jf88 - 231^ J Adv.-prijs 115 mm. (a contant) 3.Iedere mm. meer 0.12 Driehonderd kinderen zwaaiden met hun papieren rood-wit-blauwe vlaggen en bliezen op hun toeters, toen de „meester" van hun school, de heer G. J. van 't Holt, onderwijzer der o.l. dorpsschool ,met zijn knappe bruid Heike Hildegard Stubbe uit Stuhr in Duitsland, het bordes van het gemeentehuis afkwam, waar de burge meester, mr W. H. Enklaar, zojuist hun huwelijk voltrokken had. Voor het gemeentehuis stonden de kin deren van zijn klas in een erehaag met prachtige schilden in de gemeentekleuren rood en groen en witte sterren op een De Holtense brandweer moest zondag middag uitrukken om een maaimachine, een z.g. combine, te blussen, waarvan de motor tijdens het maaien van een rogge- akker in de Vlishoek, aan de Helhuizer- weg, in brand was geraakt. De rogge was door de heer F. E. Klein Velderman, loondorser te Okkenbx-oek, op stam ge kocht en omdat men handen tekort komt om al het loonwerk op tijd klaar te krij gen, was de heer Klein Velderman ge noodzaakt om met twee combines op zon dagmiddag te gaan maaien. Eén van de machines raakte daarbij in brand, maar deze werd door de brandweermannen met twee stralen van de nevelbluswagen snel geblust. Door het bx-andbare materiaal in de machine gx-eep het vuur flink om zich heen, met het gevolg, dat er flinke schade aan de apparatuur werd aangericht, zodat men het werk met één maaimachine moest afmaken. De schade wordt geschat op 10 a 12 duizend gulden. Het geluid van de alarmsirene bracht veel nieuwsgierigen op de been om de brand van nabij te bekijken. Tijdens de brand kwamen nog een paar auto's met elkaar in botsing, doordat de heer R. uit Holten achter op een andere personenauto reed, toen hij uit de Haai'lerweg de Hel- huizerweg opreed, waardoor materiële schade ontstond. Op de Raalterweg had zondagmiddag ter hoogte van de Vale Max-s een botsing tussen twee personenauto's plaats, waax-- door flinke materiële schade ontstond. De heer J. v. d. W. uit Deventer wilde links de Espelodijk oprijden, juist op het mo- ment, dat hij werd ingehaald door H. J. E. uit Zwolle. Een aanrijding was toen niet meer te vermijden. zwart fond en in de Dorpsstraat tot aan hotel Holterman stonden de overige leer lingen, ook allemaal in feestelijke kledij, om de erehaag te voltooien. Bij het hotel vormden de padvinders van de Waarden- borchgroep een erehaag. Veel nieuwsgie- rigen hadden zich voor het gemeentehuis verzameld om dit feestelijk gebeuren aan te zien. Behalve de schoolvlag stonden er ook de Nederlandse driekleur en de Duit se vlag voor de stoep opgesteld. Er klonk een luid hoera toen het bruidspaar in de deuropening verscheen. Het was zo druk in de straat, dat het verkeer een tijdlang moest worden omgeleid. Het bruidspaar zal nog wel eens aan deze spontane hulde terug denken, waarvan het hoofd, de heer B. H. Brouwer, de leiding had. Vrijdagavond ontstond flinke materiële schade door eexx foutieve manoeuvre van de Duitser O. C. uit Wilhelmshafen, toen deze om de nacht door te brengen in ho tel Muller, op aanwijzing van zijn echt genote, achterwaarts de Jeurlinksweg in reed. Op hetzelfde ogenblik naderde met grote snelheid uit de richting Holten een pex-sonenauto, bestuurd door de heer S. J. W. uit Deventer, die een botsing niet meer vermijden kon. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. GESLAAGD Mej. Mini Wansink J.d. slaagde aan het Wembley College te Londen voor het Royal Society of Arts-diploma en het di ploma Lower Cambi'idge. OFFICIËLE PUBLIKATIES Sluiting Gemeentediensten en -Bedrijven Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat alle gemeentediensten en -bedrijven op vrijdag, 4 september a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Van 10.00 tot 11.00 uur zal de secretarie geopend zijn uitsluitend voor het doen van aangiften betrekking hejxbende op de bur gerlijke stand. Holten, 27 augustus 1964. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbax-g, secretax-is. Spreekuur burgemeester De Burgemeester van Holten maakt be kend, dat hij vex-hinderd is om op maan dag, 31 aug. e.k. spreekuur te houden. Holten, 27 augustus 1964 De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR Herziening van het uitbreidings plan in onderdelen voor het dorp Holten. Het hpofd van het gemeentebestuur van Holten, brengt tex openbare kennis, dat vanaf 31 augustus 1963, gedurende vier weken ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ontwei-p tot wijziging van het uit breidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten, vastgesteld bij raadsbesluit van 23 november 1954, nx-. 3353. sedert gewij zigd. Het ontwerp heeft voornamelijk betrek king op de bouw arbeidsbespax-ende wo ningen in het complex Rijssenseweg. Gedux-ende bovengenoemde tex-mijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Het hoofd van het gemeentebestuur voox-- noemd, W. H. ENKLAAR. Holten, 27 augustus 1964 Wat een zegen zou het zijn als, op een goede dag, de kanker een overwonnen ziekte zou zijn. Stap voor stap nadert de medische we reld dat moment, zoals ook, in de loop der. eeuwen, de een na de andex*, zovele fatale aandoeningen geneesbaar bleken, en daar door ook hun vreesaanjagend aspekt ver loren. Zozeer zelfs dat wij er niet altijd bij stil staan, hoezeer wij bevoox-recht zijn, vei'geleken bij vorige generaties. Ook beseffen wij niet altijd, hoeveel krachtsinspannend werk er verzet moest worden om zover te komen. Maar, wij willen nu ook de kanker overwinnen! Veel werd reeds bereikt voor onze pa tiënten, dankzij vroegtijdige diagnose, uit gebreider en verfijnder behandelingsme thoden, vex-betex'd instrumentaxdum, gro tere kennis van deze, toch nog raadsel achtige, ziekte. Er wordt onafgebroken gezocht en gewerkt in de vele laboratoria en ziekenhuizen, nieuwe specialisten wor den opgeleid, die dan ook alle kansen ge boden moeten worden hun ondex-zoekingen te verrichten in goed geoutilleerde labo- ratoria. De beste en nieuwste instrumen- ten moeten worden beproefd kortom, al het mogelijke moet gedaan worden om de kankex-bestrijding vooruit te helpen. Dit alles, voor ons allen gedaan, kost zéér, zéér veel geld. Dit moeten wij tesa- men bijeen brengen, tot werkelijke, maar ook morele steun aan allen, die gekon- fx-onteerd worden met het kankervraag- stuk: onderzoekers geneeshei-en, en ook de patiënten, ónze medemens. Laat ons samen tx-achten, ook deze vre selijke ziekte te overwinnen. Tast daarom flink in Uw beurs tijdens de huis aan huis collecte voor de kankex-bestx-ijding die op de gebruikelijke wijze van 31 augustus tot 12 september e.k. zal plaats vinden. Helpt allen en BESTRIJDT HET LEED DAT KANKER HEET Geboren: Willem Albertus, zv J. W. Ha verslag en B. Brinkman, Espelo 23. Janna Frederika, dv D. B. Krikkink en J. Brinkman, Espelo 34. Ondertrouwd: H. J. Nijenhuis, 24 jaar, Rijssen en A. Meerman, 23 jaar, Holten. Gehuwd: G. J. van 't Holt, 23 jr., Hol ten en H. H. Stubbe, 23 jr., Stuhr (Duits land). E. van Oldenbarneveld genaamd Tullingh, 27 jr., Bathmen en A. T. Brou wer, 25 jr., Holten. Overleden: E. van Til, 74 jr., Aalpols- weg 24, Holten. Op de Deventerweg is dinsdagmiddag omstreeks 5 uur een Engelse scooterrijd ster, mej. M. T., onderwijzeres bij de En gelse strijdkrachten in Duitsland, een ern stig ongeluk overkomen. Bepakt en bezakt op weg naar haar geboorteland x-eed zij achter een file auto's ter hoogte van hotel Muller tegen de kop van het paard aan van de landbouwer G. H. H. uit Holten, die daar te wachten stond om met zijn lege hooiwagen de Jeurlinksweg in te rij den. Zij kwam te vallen en is ernstig aan het hoofd gewond per ambxxlancewagen naar het St. Geertruiden Ziekenhuis in Deventer vervoerd. Haar valhelm ver toonde een diepe deuk, terwijl van de stang van het paax-degebit een stuk was afgebroken. Waarschijnlijk heeft zij, door de zon verblind, paard en wagen midden op de drukke verkeersweg niet opge merkt. Het Plaatselijke Comité van het Wilhelminaf onds J. Kroon, voorzitter C P. K. Enklaar-van Andel, secretaresse G. RietdijkTaconis B. H. Brouwer J. W. Witmer F. J. Hol H. F. Steunenberg H. J. Hiddink Mevr. Prakken uit Meppel is zeer enthousiast over de Bosbal-aktie, die de netheid van de toeristen bevordert door hen een papieren zak uit te reiken, waar in zij na het pick-nicken het afval kun nen verzamelen. Zij schreef: „Hierbij zend ik U de afval terug, als bewijs, dat er véél meer nette mensen zijn, dan de enkelin gen, die de tas bij U „IJstent de 15 manden" terug brengen. De tas was een uitkomst. Er zouden op veel meer punten dergelijke tassen (eenvoudige pa pieren zak met koord en opschrift: „Aktie „Bosbal" Holten") uitgegeven moeten wox-den. Ik zou het zeer op prijs stellen, indien U mij een „diploma" (voor het streven naar netheid in de natuur) toe zond". De geestelijke vader van deze aktie, de heer Bal, gaat gestaag voort initiatieven te ontplooien. Hij heeft er nu een hulp bij gekregen in de vorm van „De toerist" van steen, die met een spiedend oog waakt, dat de Holterberg niet met afval veront reinigd wox'dt. Zo willen sommigen al thans het beeld zien, dat een plaats ge kregen heeft aan het begin van de toeris- tenweg. Er zijn echter anderen, die in de ze stille toerist een andere figuur zien. De Holtense plattelandsvrouwen heb ben reeds vroeg vergaderd om voor de eerste maanden van het seizoen 1964-1965 een programma op te stellen. Deze bij eenkomst had het afgelopen weekend plaats in hotel Holterman onder leiding van de presidente mej. M. ter Borg. Op woensdag 2 september zal de afde ling Rauwerdei'hem uit Friesland een be zoek aan Holten brengen, waarvoor in deze vergadering de nodige voorbereidin gen werden getroffen. Op vrijdag 25 september komt de heer A. J. de Weerd uit Deventer een causerie houden over de betekenis van de Neder landse familienamen en proza en poëzie voordragen in de Saksische taal, welke in de vergadering genoemd werd het Sal- lands dialect. Op initiatief van de Holtense afdeling organiseert de provinciale kleding-, wo ning- en tuincommissie op 15 oktober in Zaterdag 29 augustus: Laatste dag inle veren labels ballon wedstrijd bij J. Wig- gers, Kolweg 14. Maandag 31 augustus. Laatste dag opga ve deelname aan Moto-cross op zater dag 12 sept. (zie adv.). Mandag 31 augustus t.m. donderdag 3 september wegens vacantie gesloten herenkapsalon W. G. van Geenhuizen, Dorpsstraat 60, (zie adv.). Maandag 31 augustus t.m. zaterdag 5 september wegens vacantie gesloten H. Tulier (zie adv.). Maandag 31 augustus t.m. 2 september H. J. Bouwhuis en Zn. wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Maandag 31 augustus t.m. 2 september Fa. A. M. Nijkamp, Dijkerhoek we gens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 31 augustus om 8 uur: Verga dering van de Holtense Bestuurders- bond (NVV) in Café Maats. Maandag 31 augustus t.m. zaterdag 5 sep tember: Fa. Koopman „De Spar" we gens vakantie gesloten. (zie adv.). Maandag 31 augustus t.m. zaterdag 5 sep tember: Melkhandel Aaftink, Dorps straat, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 1 septembex-, 's avonds van 7-8 uur in hotel „Vosman": Opgave voor deelname Dansles Dansschool „Rei- ners" te Goor (zie adv.). Donderdag 3 september, 's avonds van 8 tot 9 uur in „Het Bonte Paard" te Dij kerhoek: Opgave voor deelname Dans les Dansschool „Reiners" te Goor (zie adv.). Donderdag 3 september, des avonds om 8 uur: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Vrijdag 4 september; Laatste dag opgave voor fokveedag op 17 september in Kalfstermansweide. Zaterdag 5 september, 's avonds om 8 u. in zaal „Het Bonte Paard": Heropvoe ring revue „Heel Dijkerhoek op de been voor revue nummer één". (zie adv.) Maandag 7 september 14 uur moeder- cursus in wijkgetoouw Grioene Kriuis (zie adv.). Dinsdag 8 september, 's avonds om half acht; Aanvang Dansles Dansschool „Reiners" in hotel „Vosman" (zie adv.). Woensdag 9 september: Fokdag van de paardenfokvereniging „Holbatheo" op de terreinen van „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Donderdag 10 septembex-, 's avonds half acht: Aanvang Dansles Dansschool „Reiners" in „Het Bonte Paard" te Dij kerhoek. Zaterdagmiddag 12 september Moto-cross wedstrijden op het Industrieterrein. Donderdag 17 september: Fokveedag van het roodbonte en zwartbonte veeslag in Kalfstermansweide. Zaterdag 26 september: Fokdag roodbon te en zwartbonte veeslag op het terrein van de fam. Boode te Espelo. Zatex-dag 29 augustus van 2-3 uur in schrijving leerlingen Muziekschool Rijssen-Holten (zie adv.). Zondag 30 augustus 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur (Bed. H. Doop) ds Jacobs van Enter. In beide diensten extra collecte voor Noodlijdende Ker ken en Personen. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Israël. Extra collecte voor Noodlijdende Kei-ken en Personen. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor het Fonds Algemene Kerkelijke Arbeid (FAKA). Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kex-kbouw". E.K. Kerk: Rijssen: 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. Nieuw-Hccten: 7.30 u. Mis, 9 u. Hoog mis, 10.30 u. Mis. „Amicitia" te Holten voor leden en niet- leden een z.g. keukendag. Er wordt voor lichting gegeven over keukeninrichting en keukengereedschap, terwijl ook keuken- kleding geshowd zal worden. Mevr. Wiersma uit Markelo, lid van de provinciale commissie, was overgekomen om een en ander te bespreken. Ook voor de maand november werd reeds een evenement vastgesteld. Op de 10e van die maand komt de heer Schuur- huis uit Anlo (Dr.) spreken over „Antiek in ons huis". Meegebrachte voorwerpen zullen worden besproken. GESLAAGD De heer H. J. Wansink J.A.zn. slaagde te Deventer voor het diploma „Elekti-o- techniek". Met ingang van dinsdag, 1 september a.s. zal de heer H. Beltman, Kolweg 19, zijn functie als administrateur van ons blad neerleggen. Zijn taak zal worden overgenomen door Ingaande 1 september zal de administratie van Holtens Nieuwsblad, derhalve gevestigd zijn aan het adres: Gaar denstraat 17. Op 1 september a.s. zal onze administrateur, de heer H. Beltman, zijn funktie neerleggen en de taak, die hij bijna 16 jaar met zoveel liefde en toewijding heeft veiTicht, in jongere handen overdragen. De heer Beltman en zijn echtgenote zullen binnenkort naar Rijssen vertrekken, waar zij een plaats hebben gekregen in het rusthuis van de Grietje en Jan tex* Horst-stichting, dat nu. bijna voltooid is. Maar ook indien dit niet het geval zou zijn geweest, had de heer Belt man zijn werk neergelegd, want hij is op 19 mei j.l. 80 jaar geworden. En ook al heeft men het voorrecht de leeftijd der allersterksten te hebben mogen bereiken, eenmaal komt het moment, dat men zijn werk moet neerleggen om de laatste levensjaren in welvex-diende rust door te brengen. Dit moment achtte onze administrateur thans gekomen en wij hebben dan ook gaarne aan zijn verzoek gevolg gegeven om hem van zijn om vangrijke funktie te ontheffen. Wij schreven het reeds bij zijn tachtigste verjaardag: op bijna onna volgbare wijze heeft de heer Beltman met grote nauwgezetheid en toe wijding de administratie van onze krant gevoerd, daarbij trouw tei'zijde gestaan door zijn echtgenote bij al de beslommex-ingen, die aan deze funktie verbonden zijn. De heer Beltman was één van de mede-oprichters van ons blad en heeft zijn volle krachten gegeven om de exploitatie daarvan mogelijk te maken. Wij zijn hem en ook zijn vrouw daarvoor grote dank verschul digd. Het Stichtingsbestuur hoopt in besloten kring binxienkort afscheid te nemen van het echtpaar Beltman. Wij willen hem en zijn vrouw langs deze weg onze grote dank betui gen voor alles wat zij voor ons blad en daarmede tevens in het belang van onze plaatselijke gemeenschap gedaan hebben. Wij danken hen voor de ondervonden vriendschap en wensen hen nog een gelukkige levens avond toe in het rusthuis te Rijssen. KANKERBESTRIJDING

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1