Dijkerhoek's school- en volksfeest slaagde weer uitstekend Belangrijke mededeling Agenda fkiiFmrlijke Flinke deelname aan volksspelen mevr. L. J. Kers-Lammers, Gaardenstraat 17 Onthulling beeldhouwwerk op de Holterberg Veertig jaar bij dezelfde patroon Voor 't Papoea-studiefonds De eerste Bogaerts woningen Bijstand in het pastoraat Predikbeurten Raadsvergadering Zaterdag 22 augustus 1964 No. 34. Jaargang 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05Jf88 - 231f Adv.-prijs 115 mm. a contant) 3.Iedere mm. meer 0.12 FEESTAVOND MET REVUE „Heel Dijkerhoek op de been vor revue nr. één"! De buurtschap Dijkerhoek heeft woens dag en donderdag weer geheel in 't teken gestaan van het jaarlijks school- en volks feest, dat dank zij de spontane medewer king van alle ingezetenen en goed weer uitstekend is geslaagd. Op de feestweide bij café „Het Bonte Paard" heeft de schooljeugd zich kostelijk geamuseerd in de draai- en zweefmolen en een sportieve strijd geleverd bij de verschillende spelen. Donderdagmiddag genoten de kinderen in de feestzaal van „Het Bonte Paard" van het optreden van de goochelaar prof. Her- be Mason. De kinderen werden door de feestcommissie ruim getrakteerd en allen ontvingen een prijsje. FEESTAVOND Gewoonte getrouw begonnen de feeste lijkheden reeds woensdagavond met een feestavond in de grote zaal van „Het Bon te Paard". Voor deze feestavond, die ver zorgd werd door de Dij kei-hoekse Ama teurclub „D.A.T.", bestond een zo grote belangstelling, dat verschillende bezoe kers met een staanplaats genoegen moes ten nemen. De feestavond werd geopend door de voorzitter van de Volksfeestcommissie, de heer B. J. Paalman, die in 't bijzonder welkom heette burgemeester en mevrouw Enklaai-, de gemeente-secretai-is de heer G. J. Langenbarg en de beide wethouders, de heren B. J. Veneklaas Slots en G. Brands. De heer Paalman sprak woorden van dank tot de familie Kloosterboer voor het •beschikbaar stellen van de feestweide, en tot de zakenmensen en de Dijkerhoek- bogen en mandjes om ze te tonen aan de ciële medewerking het niet mogelijk zou zijn telkenjare dit school- en volksfeest te organiseren. De heer Paalman besloot zijn openings- en welkomstwoord met allen een gezeiiige avond te wensen en gaf hierna de dames en heren van „D.A.T." de gelegenheid tot het brengen van de i-evue „HEEL DIJKERHOEK OP DE BEEN VOOR REVUE NR. EEN" Deze revue, geschreven door de heren Joh. Nikkels, T. Stegink en W. Bosman, werd met vaart gebracht en de aanwezi gen genoten met volle teugen. Het applaus dat telkens opklonk en de ovatie aan het slot bewezen overduidelijk, dat de Dijker- hoekse amateurs met deze revue in de roos hadden geschoten en de heer Paal man was ongetwijfeld de tolk van allen, toen hij een hartelijk wooi-d van dank sprak tot alle medewerkenden. Voor de muzikale omlijsting zorgden de Rocking Ramblers; schilder Wissink zorg de voor mooie decors; geluid en verlich ting, verzorgd door de heer E. J. Kers, wa ren af; en kapper Drent had als grimeur een niet onbelangrijk aandeel in het wel slagen van deze eerste Dij kei-hoekse revue, die op veler verzoek voor de tweede keer zal worden gespeeld op zaterdagavond 5 september a.s. HET SCHOOLFEEST Donderdagmorgen was de schooljeugd in feestkledij gestoken al vroeg bij de school met versierde karretjes, fietsen, bogen en mandjes om ze te tonen naar de jury, die bestond uit de dames Bouwhuis- Geltink, Nagelhout-Klijzing en Weijl- Goldstein. De jeugd had aan dit onderdeel van het pi-ogramma weer heel veel zorg besteed en de jury had geen gemakkelijke taak. De px-ijzen wei-den als volgt toegekend: Karretjes: le prijs „De Beatles" (Gerrit en Johan Scheperman, Arie Podt en Ger rit Ribbink) 2e prijs Henk Rensen, Gerrit en Herman Klein Teeselink; Henk v. d. Brink, Wim en Aaldrik Paalman, Wim Rcilink en Arriën Vlogtman 3e prijs Gerrit Nijland: Johan Veneklaas Slots 4e prijs Jan Honcoop 5e prijs Jannie Tuitert, Hennie Klein Teeselink en Dini Hoekman. Fietsen: le pi'ijs Hei-man Nikkels 2e prijs Herman Spijker 3e prijs Gerrit Blankena 4e prijs Henk Blankena; Ger rit Tuitert 5e prijs Evert Jan Pinkert; Jan Sluiter; Geertje Pinkert. Mandjes: le pi-ijs Alie Stevens en Jan nie Rensen 2e prijs Toosje en Hennie Ebreoht 3e prijs Bettie Paalman en Alie Meuleman 4e prijs Rika Podt en Jannie Meuleman 5e prijs Alie Nijland. Bogen en paraplu's: le prijs groepje van Joke Blankena 2e pi\ Hei-man Ebrecht en Wim Kettelarij 3e prijs Herman Sluiter; Gerrit Stevens; Freek Wilmerink 4e prijs Riki Rensen; Jennie Nikkels 5e prijs Jennie Koopman. Diversen: le prijs Bert Aaftink; Her man Steunenberg 2e prijs Johan Hu- zen, Gerrie Huzen, Willy en Riki Baltus; Jopie en Appie Poliste 3e prijs Dini Aanstoot, Jannie Meijerman en Jennie Sluiter; Gerard Wagenvoort 4e prijs Bertha Fikkert; Nannie Bosschers. Na de keuring ging het onder vrolijke tonen van H.M.V. naar de feestweide, waar spelletjes gedaan werden. De prijzen werden als volgt gewonnen: le klas jongens en meisjes (kringspel) 1 Johan Veneklaas Slots en Rikie Meule man; 2 Johan Huzen en Eric Wilmer; 3 Bertha Podt en Herman Sluiter; 4 Jennie Koopman en Herjan Spijker; 5 Jan Hon coop en Gerrit Tuitert. 2e klas meisjes (vlaggetjes in stoof ste ken) 1 Rikie Rensen; 2 Geertje Pinkert; 3 Nannie Bosschers. 2e klas jongens (aardappelwedloop)1 Gerrit Blankena; 2 Herman Steunenberg; 3 Wim Paalman; 4 Henk v. d. Brink. 3e klas meisjes (was ophangen): 1 Alie Wagenvoort; 2 Sieny Klein Teeselink; 3 Willy Baltus. 3e klas jongens (wedloop op stoven): 1 Bert Aaftink; 2 Henk Bieleman; 3 Jo han Markvoort. 4e klas meisjes (wedloop met banken): 1 Alie Meuleman; 2 Hennie Ebrecht; 3 Hennie Klein Teeselink. 4e klas jongens (wedloop over banken en stokken): 1 Wim Witmer; 2 Gerhard Scheperman; 3 Arie Podt; 4 Gerrit Rib bink; 5 Jopie Poliste; 6 Allard Markvoort. 5e klas meisjes (wedloop met manden) 1 Bertje Paalman; 2 Dientje Wechstapel; 3 Jannie Meijerman; 4 Alie Stevens; 5 Jannie Rensen. 5e klas jongens (behendigheidswed loop) 1 Henk Meesterberends. 6e klas meisjes (wedloop met pyramide bouwen)1 Minie Honcoop; 2 Toos Ebrecht; 3 Bea Huzen; 4 Dinie Klooster boer; 5 Joke Harbers; 6 Aaltje Rattink. 6e klas jongens (wedloop met stokken en flessen)1 Gerard Wagenvoort; 2 Wim Mark voort; 3 Herman Klein Teeselink; 4 Henk Rensen; 5 Wim Stevens. VOLKSSPELEN 's Middags hadden op het feestterrein de volksspelen plaaté, waaraan door een zeer groot aantal dames en heren werd deelgenomen, terwijl ook de publieke be langstelling veel groter was dan voor gaande jaren. De prijzen werden als volgt gewonnen: Karretje rijden met ringsteken: 1 Joh. Tuitert en Gerrie Reilink Wd.; 2 Joh. Nik kels en Janna Stegink; 3 D. Jansen Jzn. en Riki Bronsvoort; 4 D. Podt en Mientje Bronsvoort. De jury, die bestond uit de dames We vers, Wiersma en Griese, kende de le, 2e en 3e prijs resp. toe aan D. Jansen, F. H. Achterkamp en D. Podt. Ringsteken op losse paard: 1 D. Podt; 2 E. Veneklaas Dzn.; 3 H. Gel tink. Steltlopen dames): Dini Rensen HJd.; 2 Gerrie Paalman BJd.; 3 Mini v. d. Berg; 4 Mientje Sluiter. Ringsteken op fiets (dames)1 Dini Rensen HJd^; 2 Riki Bronsvoort; 3 Dini Klaasses; 4 Mini Rensen HJd.; 5 mevr. Broekhuis-Haverslag. Steltlopen dames: 1 Dini Rensen HJd.; HWzn.; 2 G. H. Rensen Hzn.; 3 H. Nek kers Jzn.; 4 D. Podt. Zaklopen (heren): i H. Geltink; 2 J. Wissink; 3 G. Harbers; 4 H. Nekkers. Stoelendans: 1 Riki Brons voort; 2 Jan- tina Pinkert; 3 Dini Jansen Manenschijn; 4 Dini Nijland HJd.; 5 mevr. Achterkamp- Temmink; 6 Toosje Wilmerink Ad. Zaklopen (dames): 1 Joke Harbers; 2 Dini Rensen HJd.; 3 Mini Rensen HJd.; 4 Jantina Pinkert. Kruiwagenrijden voor paren: 1 D. Jan sen en Riki Bronsvoort; 2 H. Tempelman en Gerrie Paalman; 3 J. Sluiter en echt genote; 4 B. Rensen en echtgenote. Kuipsteken: 1 H. Geltink; 2 H. Nekkers; 3 J. Reilink Wzn.; 4 H. Wagenvoort; 5 J. W. Scheperman; 6 G. H. Rensen. Schieten (personele baan): 1 H. Sluiter Jszn.; 2 H. Reilink Wzn.; 3 B. J. Paalman; 4 W. Wissink; 5 G. Bannink; 6 G. H. Paal man Mzn.; 7 A. Tuitert; 8 Bets Nijland; 9 H. Nekkers Jzn.; 10 J. W. Baltus; 11 G. Paalman; 12 H. Beldman. Schieten (vrije baan)1 H. Wagenvoort; 2 G. D. A. Klein Teeselink; 3 J. Bouwhuis; 4 G. Wagenvoort; 5 J. W. Stevens; 6 Bets Nijland; 7 G. Blaauw; 8 J. G. Tuitert Joh.- zn.; 9 G. Bannink; 10 H. Nekkers Jzn. Met ingang van dinsdag, 1 september a.s. zal de heer H. Beltman, Kolweg 19, zijn functie als administrateur van ons blad neerleggen. Zijn taak zal worden overgenomen door Ingaande. 1 september zal de administratie van Holtens Nieuwsblad, derhalve gevestigd zijn aan het adres: Gaar denstraat 17. In tegenwoordigheid van een aantal genodigden en een groot aantal belang stellenden heeft burgemeester mr W. H. Enklaar donderdagmiddag om 4 uur het beeldhouwwerk onthuld, dat door de N.V. Te Siepe Wegenbouwbedrijf te Zwollerkerspel aan het gemeentebestuur werd aangeboden ter gelegenheid van de voltooiing van de recreatieweg over de Holterberg op 27 juni 1963. Het beeld „De toerist", een schepping Op maandag 24 augustus herdenkt de heer Derk Paalman, dat hij veertig jaar geleden als knecht en huisgenoot werd opgenomen in het gezin van de heer H. J. Paalman, varkenshandelaar in de Dorpsstraat alhier. Voordien was de ju bilaris al vele jaren in dienst van de va der van de heer Paalman, waar hij even als bij zijn tegenwoordige werkgever het landbouwbedrijf behartigde, dat voor een belangrijk deel aan zijn goede zor gen was toevertrouwd. De heer Paalman is thans 73 jaar, maar hij verricht zijn werk nog met evenveel plezier als toen hij voor 40 jaar geleden in huize Paal man aan de Dorpsstraat, hoek Stations straat, zijn intrek nam. Met veel zorg heeft hij al die jaren de belangen van zijn patroon en diens gezin behartigd. Voor het „Holtens Studiefonds voor Papoea-jongeren" is in de gemeente Hol ten een bedrag van f 3581,50 bijeenge bracht, terwijl van buiten de gemeente nog een bedrag van f550,- geschonken werd via gironummer 875587 van de Co- operatieve Raiffeisenbank te Holten. De tentoonstelling „Nieuw-Guinea" in het gebouw „Irene" gedurende de brade rie bracht aan toegangskaarten op een bedrag van f 361,84, terwijl in de offer bussen in „Irene" en op de braderie nog resp. f 97,56 en f 28,24 werd aangetrof fen, welke bedragen aan het fonds ten goede kwamen. De jonge Papoea's Sem Kajoi, Hein Ingamer en Fred. Korwa hebben de vele bezoekers op boeiende wijze verteld over him land en volk op deze tentoonstel ling, die een succes is geworden. Aan de Fa. H. Koopman en Zn., Kerk- hofsweg 8, is opdracht verleend voor de bouw van 2 Bogaertswoningen aan de Mr G. Vixseboxsestraat voor rekening van de heren B. J. Dij kink en H. J. Lan- sink.te Holten. De kerkeraad van de Herv. Gemeente heeft voor bijstand in het pastoraat als catecheet benoemd de heer A. Schellevis te Valthermond. De heer Schellevis heeft deze benoeming aanvaard en zal op 1 no vember a.s. zijn wérk in de gemeente be ginnen. TIJDELIJK ONDERWIJZERES Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. Dorpsschool is benoemd mej. I. F. Doe- dijns te Deventer. van de 47-jarige Hengelose kunstenaar Fokko Remmers, geplaatst bij het hotel „De Holterberg", is van natuursteen en ongeveer ly. meter hoog. De sokkel (pl.m. 1 y meter) van bak steen van het z.g. „Vechtformaat" is ge plaatst op een mozaiek van veldkeien. Fokko Remmers, die zijn opleiding ontving aan de academie voor beeldende kunsten te Münster (Did.), was bij de onthulling aanwezig en zowel de dirék- teur van het wegenbouwbedrijf, de heer H. J. te Siepe, als burgemeester Enklaar uitten hun bewondering en waardering voor de schepping van de kunstenaar, die hierin op sprekende en kunstzinnige wij ze accentueerde de grote betekenis van de prachtige weg over de Holterberg. Zaterdag 8 t/m zaterdag 22 augustus Va- mor-rijschool Kolkman wegens vakantie gesloten (zie adv.). Zaterdag 15 t/m 22 augustus wegens va kantie gesloten Radio ter HarmseL Zaterdag 22 augustus, 7.30 uur Grote dans- en showavond in Amicitia, (zie adv.). Zaterdag 22 t/m zaterdag 29 augustus fa. Aanstoot, Larenseweg, wegens vakantie gesloten, (zie adv.). Zondag, 23 augustus. Aanvang voetbal pool. Maandag 24 t.m. woensdag 26 augustus: Fa. Wonnink wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 24 t/m vrijdag 28 augustus we gens vakantie gesloten, Kledinghuis Beltman, (zie adv.). Donderdag 27 augustus van 2-9 uur n.m.: Belangrijke verkoping in „Amicitia'' (zie adv.). Zaterdag 29 augustus: Laatste dag inle veren labels ballonwedstrijd bij J. Wig- gers, Kolweg 14. Maandag 31 augustus om 8 uur; Verga dering van de Holtense Bestuurders- bond (NVV) in Café Maats. Maandag 31 augustus t.m. zaterdag 5 sep tember: Fa. Koopman „De Spar" we gens vakantie gesloten. Maandag 31 augustus t.m. zaterdag 5 sep tember: Melkhandel Aaftink, Dorps straat, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 1 september, 's avonds van 7-8 uur in hotel „Vosman": Opgave voor deelname Dansles Dansschool „Rei- ners" te Goor (zie adv.). Donderdag 3 september, 's avonds van 8 tot 9 uur in „Het Bonte Paard" te Dij kerhoek: Opgave voor deelname Dans les Dansschool „Reiners" te Goor (zie adv.). Zaterdag 5 september, 's avonds om 8 u. in zaal „Het Bonte Paard": Heropvoe ring revue „Heel Dijkerhoek op de been voor revue nummer één". Dinsdag 8 september, 's avonds om half acht; Aanvang Dansles Dansschool „Reiners" in hotel „Vosman" (zie adv.). Woensdag 9 september: Fokdag van de paardenfokvereniging „Holbatheo" op de terreinen van „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Donderdag 10 september, 's avonds half acht: Aanvang Dansles Dansschool „Reiners" in „Het Bonte Paard" te Dij kerhoek (zie adv.). Zaterdagmiddag 12 september Moto-cross wedstrijden op het Industrieterrein. Donderdag 17 september: Fokdag van het roodbonte en zwartbonte veeslag in Kalfstermansweide. Zaterdag 26 september: Fokdag roodbon te en zwartbonte veeslag op het terrein van de fam. Boode te Espelo. Zondag 23 augustus 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur Ds Israël. In beide diensten collecte voor het Kerkkoor. 10.45 uur Kampdienst Twenhaarsveld, Ds Brinkman van Rijssen. Dijkerhoek: 9.30 uur Ds Schellingerhout van Markelo. Collecte voor het Kerkkoor. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 3 uur ds Hoogkamp. In alle diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk: Twenhaarsveld: 12 uur H. Mis. Rijssen: 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. Nieuw-Heeten: 7.30 u. Mis, 9 u. Hoog mis, 10.30 u. Mis. Geboren: Hendrik Jan, zv J. Vastcrs en D. Overmeen, Beuseberg 78. Henrica, dv W. C. Wevers en G. Meerman, Beuse berg 7. André, zv J. H. Dollekamp en A. Koopman, Oranjestraat 69. Tonia Willemina, dv H. Ulfman en J. W. Boo de, Espelo 40. Gehuwd: H. G. Schot, 25 jaar, Ruurlo en M. G. Boode, 23 jaar, Holten. A. de Roo, 27 jaar, Almelo en F. J. Koopman, 23 jaar, Holten. BEVOLKING: Ingekomen: A. H. de Groot van Leiden naar Holterberg 35b. Vertrokken: N. de Haan van Oranje straat 5 naar Leeuwarden. W. G. Ma nenschijn van Holterbroek 9 naar Alme lo. A. Peppelenbos van Oranjestraat 38 naar Swifterbant (Flevoland). De gemeenteraad komt op woensdag 9 september a.s., des avonds om 7.30 uur, bijeen. Publikatie van de agenda der te behandelen punten volgt nog.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1