GOUDEN HUWELIJK Bezwaarschrift van „Teddy ABONNEMENTSGELD Vakantie- programma Agenda Jeugdige bromfietser verongelukt Burgerlijke Stand Ballonnetje kwam in Oost-Duitsland terecht Laatste herinnering betaling Feest in Dijkerhoek Predikbeurten Gevonden en verloren Bevorderingen Lagere Landbouwschool te Bathmen Saterdag 15 augustus 1964 No. 23. Jaargang' 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05Jf88 - 28 Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f8.Iedere mm. meer 0.12 Het echtpaar G. J. Jansen en T. H. Jan- sen-Smale, Holterbroek 65 hoopt op zater dag, 22 augustus zijn gouden huwelijks feest te vieren. De heer Jansen is 74 en zijn echtgenote 71 jaar en beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheu gen. Het echtpaar heeft 4 kinderen en 8 kleinkinderen. Op weg naar zijn werk is de 17-jarige leerling-automonteur J. A. Haverslag uit Espelo woensdagmorgen omstreeks 8 uur met zijn bromfiets op de Oerdijk te Lettele op een langs de weg staande melkwagen gereden. Met een schedel- basisfractuur is hij naar het St. Geer truiden Ziekenhuis te Deventer overge bracht, waar hij diezelfde morgen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de ge volgen van zijn verwondingen is over leden. Het ongeluk gebeurde tijdens een stortbui, waardoor het slachtoffer, voor over liggend over zijn voertuig, de melk wagen met trekker van de melkrijder H. J. H. uit Schalkhaar niet tijdig genoeg heeft opgemerkt, met het bovenstaand noodlottig gevolg. Er heerst in de gehele buurtschap groot medeleven met de ouders van de zo tragisch om het leven gekomen jongeman. Geboren: Christiaan Lambertus, zv. E. Steunenberg en L. H. Schutte, Dijkerhoek 62 Hermannes Freerk en Jennigje Wil- helmina, resp. zv. en dv. K. Pettinga en S. W. Bolks, Bessinkpasstraat 33 Gerdi- na Waltera, dv. G. J. Vorkink en A. E. H. Harmsen, Neerdorp 40 Derkje Jantien, dv. J. A. Schuppert en J. Veldhuis, Mar kepad 6 Herma Egbertina, dv. H. J. Kappert en H. Gerritsen, Look 35. Ondertrouwd: H. J. Bolink, 24 jr., Hol ten, en A. W. Kemper, 20 jr., Bathmen. Gehuwd: B. A. Hendriksen, 25 jr., Mar- kelo, en H. W. Kalfsterman, 25 jr., Holten B. J. Barvelink, 24 jr., Holten, en W. H. Pieffers, 23 jr., Holten. Overleden: J. A. Haverslag, 17 jr., Es pelo 87 (overl. te Deventer) G. J. Scho- neveld, 55 jr., Neerdorp 69 J. A. Nek kers, 70 jr., Holterbroek 4. KINDERVERZORGSTER Mej.. J. P. Nekkers, Haarstraat 12, die onlangs is geslaagd voor het diploma „Kinderverzorgster" is met ingang van 17 augustus a.s. benoerpd tot groepsleid ster aan het Philadelphia Tehuis „De Bijenkorf" te Nunspeet. Het besluit van de raad der gemeente Oosterhesselen (Dr.) om de hondenbelas ting met 10 gulden te verhogen en te brengen op 25 gulden, was voor „Teddy" aanleiding tot het dichten van het volgen de bezwaarschrift, dat echter door de „vroede vaad'ren" van de Drentse ge meente, zoals blijkt uit „Aan Teddy", niet ontvankelijk werd verklaard. Bezwaarschrift van Teddy en antwoord hierop lazen we in het „Contactorgaan der gemeente Oosterhesselen". AAN DE GEMEENTERAAD. Ik ben een hond, een gelukkige hond! Ja, kunt u het bevatten? 'k Ben voor mijn baas de trouwe wacht En 'k vang ook zeer veel ratten. Die zijn op de boerderij Steeds weer opnieuw te vangen. Om dat gespuis te wurgen is dan Mijn vurige verlangen. Ik loop nooit op de grote weg, Dus heeft 't verkeer van mij geen last. Zelfs ga ik niet naar brug of dorp, Wat ook een nette hond niet past. U ziet, ik blijf steeds dicht bij honk, Speel en pas op de kinderen, Die 'k allen reeds als baby zag, Zonder hen ooit te hind'ren. Nu is mijn hondenhart vol zorg; Dat komt door uw besluit, o heren, Om 't noodlot dat ons honden wacht, Ja, het is niet meer te keren. 'k Vraag voor mijn baas met grote klem Hem een stuk belasting vrij te schenken. Maar ik wil dan tevens aan alle honden Met diepe weemoed denken. Want wie zal voor een hond, minder trouw dan ik, Zoveel belasting geven. Wie geen hond heeft, schaft geen hond meer aan En velen kost het 't leven. Straks lopen er geen honden meer Of 't zijn dan allen zwervers, Zonder thuis en gevaarlijk bovendien. Och heren, zegt nu zeivers, Was er geen and're betere weg Om de gemeentekas te spekken? Belasting op een mooie tuin, Op poezen, kanaries of ongeverfde hekken? Genoeg hierover! Naar ik hoop, Zal u deez' brief behagen. De lasten van mijn baas verlichten En de hondenlevens er niet aan wagen. TEDDY. AAN TEDDY. Zo te zien, Teddy, ben jij een beste hond, Maar ook één met een grote mond! Jij zegt, dat jij de mensen dient, Maar „was sich lobt, dass stinckt"! Wat dit spreekwoord zegt, Is maar al te vaak oprecht. Jij kent jezelf wel o zo goed En prijst jezelf met leeuwenmoed, Maar wat de wetgever heeft gesteld, Daarvan is jou nog niets verteld. Zo je zegt, vang jij veel ratten, Maar waarvoor heeft men eigenlijk katten? Je past dus heel goed op je baas, Maar hij is toch ook geen schucht're haas? Hij kan ook, wat betreft zijn baan, Toch wel op eigen benen staan. Als je baas voor zo'n trouwe vrind Een „geeltje" nog te peperig vindt, Dan onderschat hij wel je waarde Voor de mensen hier op aarde. Uit jouw brief valt niet te lezen Maar daarom kan het wel zo wezen Dat je gehouden wordt voor het verbouwen Of ter bewaking van grote gebouwen. Voor een jachthond geldt de tweede klasse wel, Maar dan moet zijn baas nu luidt de bel De jacht beoefenen, behorend tot de groep, Die het jagen bedrijft als hoofdberoep. Nu jij, Teddy, aan deze eisen niet voldoet, Had de gemeenteraad de moed, Al was het na veel vijven, Je verzoek toch af te wijzen. Misschien kun je door je trouw Voor je baas en voor zijn vrouw, Hen toch nog dusdanig stemmen, Dat zij graag een „geeltje" plengen. Lieber Gerry, Ihren Luftballon mit: beiliegende An- hanger wurde von mir am 30-7-'64 in Wartha b. Eisenadr/ Thur gefünden. Bitte antworten Sie uns ob sie unsere Grüsze erhalten haben. Karl Stonawski. Het ballonnetje van Gerry Loman, Waardenborchstraat, dat ter gelegenheid van de 2e Lustrum-braderie met vele hon derden in „Kalfstermansweide" de lucht Abonné's op Holtens Nieuwsblad BUITEN DE GEMEENTE HOLTEN worden beleefd verzocht hun abonnementsgeld 2de halfjaar ad 4,te willen voldoen op giro rekening 875587 van de Coöp. Boerenleenbank te Holten. Bij het overmaken even vermel den: Abonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 22 augustus a.s. nog niet in ons be zit zijn, dan ontvangt men een postkwitantie (plus 50 ct. in- ningskosten). Vertrouwende op aller welwil lende medewerking, Adm. Holtens Nieuwsblad. In de buurtschap Dijkerhoek zal op donderdag 20 augustus het jaarlijks school- en volksfeest worden gehouden. Evenals voorgaande jaren worden de feestelijkheden reeds de avond te voren ingezet met een gezellige feestavond in de grote zaal van 't café „Het Bonte Paard". Deze feestavond zal worden verzorgd door de amateur-toneelclub „D.A.T." te Dijkerhoek, welke club reeds enkele maanden bezig is met het instuderen van ^een grote revue, waarin ruime aandacht wordt geschonken aan het dagelijks leven in deze welvarende buurtschap en de his torie. Woensdagmorgen zal het feest zijn voor de schooljeugd. Nadat bij de school de keuring heeft plaats gehad van de ver sierde wagentjes, bogen, mandjes, fietsen enz., gaat men om half tien onder de vro lijke tonen van de Holtense Muziekvereni ging naar de feestweide bij „Het Bonte Paard", waar verschillende spelletjes ge houden worden, waarvoor weer mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Donderdagmiddag worden de traditio nele volksspelen (stoelendans, karretje rijden, kuipsteken, fietsen met hindernis sen, schietwedstrijden enz.) gehouden, waarvoor zoals gewoonlijk weer veel be langstelling zal bestaan. Opgave voor deelname aan de volksspe len kan plaats hebben op zaterdagavond 15 aug. (heden) in „Het Bonte Paard", waar vanaf half acht voor hen die op de lijst hebben getekend tevens ge legenheid is om kaarten af te halen voor de feestavond op woensdagavond. Wij loepen de zomergasten, die Holten als vakantieoord hebben uitgekozen, ook nu weer een hartelijk welkom toe. Het vakantieprogramma laten we hier volgen: ÏV ,0 BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 18 aug. 14.30—15.30 len 19—20 uur, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf 'n ae verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere land bouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor eelname moet opgeven, telefoon 533. De kosten bedragen f 1,— per persoon, ook voor kmderen Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 19 aug., 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV autobus tocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prach tige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VVV-mformatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. De tocht duurt van pl.m. 2—5.30 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag 20 aug., v.m. 6 uur: „Op zoek naar wild", een vroege wandeling, onder leiding, door de bossen m de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van VW-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,—Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave voor woensdag bij het VW-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 21 aug. (en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het atuur-Historisch Museum op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. DANS- EN SHOWAVOND Zaterdag 22 aug. 19.30 uur Grote dans- en showavond in „Amicitia" met medewer king van „The Sensation Rockets". Een prettige gelegenheid voor de jongere zomergasten om een avond gezellig te dansen. KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden ge boden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerkdienst, die om 10 uur begint, van deze gelegenheid gebruik te maken. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 533 of door het O.A.D.-kantoor (telef. 241). in ging, is neergekomen in Wartha bij de Oostduitse stad Gera, pl.m. 50 kilometer van de grens van Tsjecho-Slowakije. Gerry kreeg dezer dagen het aan het ballonnetje bevestigde kaartje terug met bovenstaand vriendelijk briefje en een mooie ansichtkaart. Het ballonnetje van Jan Wegstapel, Neerdorp la, kwam neer bij de duitse plaats Ochtrup (Westfalen). Werner Pose schreef Jan het volgende briefje: Lieber Jan, Heute fand ich beim Pflügen auf mei- nem Acker Deinen Luftballon mit diesem Zettel. Du kannst nun sehen wie weit er geflogen ist. Herz-liche Griisse aus Deutschland sen- det dir Werner Pose. Verschillende ballonnetjes kwamen te recht in de omgeving van Enschede en Oldenzaal. Jongelui, die kaartjes hebben terug gekregen of mogelijk nog zullen krijgen, kunnen deze tot en met zaterdag 29 augustus a.s. inleveren bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14. Er zijn door de Braderie-commissie weer prijzen beschikbaar gesteld voor de bal lonnen, die een flinke afstand hebben afgelegd. Zaterdag 8 t/m zaterdag 22 augustus Va- mor-rijschool Kolkman wegens vakantie gesloten (zie adv.). Zaterdag 15 augustus 's avonds na half acht in café „Het Bonte Paard". Afha len kaarten (alleen voor lijsttekenaars) voor de revue op woensdagavond 19 augustus. Tevens opgave voor deel name aan volksspelen. Zaterdag 15 t/m vrijdag 21 augustus G. J. Schuppert, manufacturen, Oranjestraat, wegens vakantie gesloten, (zie adv.). Zaterdag 15 t/m 22 augustus wegens va kantie gesloten Radio ter Harmsel. Maandag 17 augustus Café „De Waag" (Jan Havenlag) de gehele dag gesloten, (zie advj. Maandag 17 t/m donderdag 20 augustus, Gebr. Veldhuis (afd. levensmiddelen) wegens vakantie gesloten, (zie adv.). Dinsdag 18 augustus om 20 uur ledenver gadering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Reho- both". Woensdagavond 19 augustus in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek, Feestavond Schoolkring Dijkerhoek. Donderdag 20 augustus: School- en Volks feest in Dijkerhoek. Vrijdag, 21 augustus 8 uur Buitengewone ledenvergadering afd. Holten, Bond van Plattelandsvrouwen, in hotel Holter- man. Zaterdag 22 augustus, 7.30 uur Grote dans- en showavond in Amicitia, (zie adv.). Zondag, 23 augustus. Aanvang voetbal pool. Zaterdag 22 t/m zaterdag 29 augustus fa. Aanstoot, Larenseweg, wegens vakantie gesloten, (zie adv.). Maandag 24 t/m vrijdag 28 augustus we gens vakantie gesloten, Kledinghuis Beltman, (zie adv.). Zaterdagmiddag 12 september Moto-cross wedstrijden op het Industrieterrein. Zondag 16 augustus 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 uur ds Bosma van Nijver dal; 10 uur ds Bosma van Nij verdal. Kinderoppas in „Irene". In beide diensten: Viering dankzeg ging H. Avondmaal. 10.45 uur Kampdienst Twenhaarsveld, ds Israël. 19.30 uur Jeugddienst in „Irene". Voor ganger: ds Ponsteen van Borne. Dijkerhoek: 9.15 uur ds Israël, viering en dankzegging H. Avondmaal. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 2.30 uur ds v. d. Meulen van Ede. In alle diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen kerkbouw". R.K. Kerk: Twenhaarsveld: 12 uur H. Mis. Rijssen: 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. Nieuw-Heeten: 7.30 u. Mis, 9 u. Hoog mis, 10.00 u. Mis. Gevonden: portefeuille met inhoud; 1 pop; 1 fototoestel met flitsapparaat; 1 zwarte regenbroek; 1 alpinomuts; 1 tas met gereedschap; 1 blauwe plastic bal; 1 zilverkleurig asbakje; 1 wit kinder- schoentje; 1 rode portemonnee, met in houd. Aankomen lopen: Duitse staande jacht hond. Verloren: 1 grijze paraplu; 1 witte da mesportemonnee met inhoud; 1 parker vulpen; 1 hakbijltje in zwarte tas; 1 Opel wieldop; 1 zilveren halsketting; 1 zwem- kaart; 1 belichtingsmeter; 1 kinderporte monnee met inhoud. Inlichtingen aan het groepsbureau der rijkspolitie, uitsluitend van 8-12 en van 14-22 uur. Van klas drie naar vier: Uit de gem- Diepenveen: H. A. Kloosterboer, H. G. Jansen, G. Grotenhuis, E. II. Elmerink, D. J. Denneboom en G. H. v. d. Berg. Uit de gem Holten: M. Huigenbosch, J. A. Paalman en B. J. Reijlink. Uit Bathmen: J. Brilman, D. J. Denneboom, H. Klein Hegeman, J. Nieuwenhuis en G. J. Vrie- link. Van klas twee naar drie: Uit Diepen veen: B. W. van Leusen, H. J. Meijer, P. C. v. d. Noort, W. J. van Sehooten en H. J. Uenk. Uit Gorssel: G. C. Wilbrink. Uit Holten: J. Aanstoot, G. J. Noteboom en G. H. Oosterveld. Uit Bathmen: J. H. Belt man, H. W. Bronsvoort, D. J. Denneboom, W. F. Jansen, G. J. Nijenhuis, A. Roeter- dink en D. G. Stegeman. Uit Olst: J. P. Grootentraast en G. R. J. Jansen. Van klas één naar twee: Uit Gorssel: B. J. Reilink, G. Tuitert en D. J. Verdonk. Uit Olst: G. Horstman en G. J. Oostenenk. Uit Holten: H. Klein Teeselink en W. M. Veneklaas Slots. Uit Raai te: F. A. Klei boer. Uit Diepenveen: A. Brilman, J. G. Dommerholt, J. H. Flierman, J. W. F. Hekkert en B. J. Vosman. Uit Bathmen: J. L. Kloosterboer. Afgewezen 2, voorwaardelijk 3.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1